Zondag 14 November 1909 5 centiemen per nummer 64,le Jaar 4206 Vrij onafhankelijk volksgezind orgaan van de Stad en 't Arrondissement van Aalst. GODSDIENST, HUISGEZIN, EIGENDOM. VADERLAND, TAAL, VRIJHEID. STAD AALST. Opvoeringen der PASSIESPELEN gedurende den aanstaanden Vasten, op Zondagen 6, 13, 20 en 27 Maart en Maandagen 7, 14, 21, en 28 Maart 1910. Een liberaal sociaal ministerie. CLAUDE MICHON Liberalen aan de kas. De Tabak. DITJES en DATJES. DE DENDERBODE Dit blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week onder dagtee- kening van den volgenden dag. De prijs ervan is tweemaal iter ,'week voor de Stad 5 frank met den Post verzonden e frank s jaars, fr. 3-25 voor zes maanden fr. 1-75 voor dry maanden, voorop te betalen. De inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwittantiën door de Post ont vangen zijn ten laste van den schuldenaar. Men Schrijft in bij C. Van de Putte-Gooseene, Korte Zoutstraat, N' 31 en in alle Postkantoren des Lands. CUIQUB «UUM. Per drukregel Gewone 15 centiemen Reklamen fr. 1-00 Vonnissen op 34# bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen Lij accoord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heeren Nota rissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen den dinsdag en vrijdag in den voormiddag. Voor de advertentiën uit vreemde landen zich te wenden ten bureele van dit blad. l»Nov. 1909. Indien, tot ongeluk van België, de bevechters van ons ministerie ooit de bovenhand behaalden, zouden wij hier onder het regiem leven van een slecht overeenkomende huisgezin. ledereen weet, zoo niet by ondervin ding, dan toch bij het zicht van andere huisgezinnen, die niet overeenkomen, hoe noodlottig het misverstand werkt op den goeden gang der huiselijke zaken. Man en vrouw doen elk op eigen hand meubelen maken en kloppen die van den vyand kapot. Zij doen overtollige uitgaven, maken elkaar uit, en gaan op het eind elk langs zijnen weg een geluk zoeken, dat zij voor altijd verbeurden, ten dage dat zij twee karakters verbonden, die tot hun heil geen uitstaans met elkaar mochten hebben. Saam vechten en saam eten, dat kan een «tam, die dezelfde betrachtingen niet behartigt, maar saam regeeren, saam eene zaak doen, waartoe eendracht behoeft, dat gaat niet. En Frankrijk zeggen de personen die beweren dat een sociaal-liberaal ministerie hier leefbaar is. Er is een schrikkelijk verschil tus- schen ons land en dat der Franschen. Onze zuiderburen hebben een program uitgevoerd dat in hunne gemeenzame betrachting lag, godsdiensthaat, kerk vervolging, maar Frankrijk is een land dat zyne religie prys heeft gege ven, terwyl wy bier een diep gods dienstig volk zijn. Zie welk een breed, welk een uitge strekt veld van bedrijvigheid daar aan den werkiever der geuzeu-sociaiislisehe meerderheid ter beschikking lag. Maar nu ismen in Frankrijk geko men aan het moeilijke oogeublik, dat er toch iets dient gedaan en niemand weet juist wat, of durft het veropenbaren, zoo hij er van bewust is. Teitelyk is Qemonceau gevallen, omdat bij niet naar den wil van een der twee partijen regeerde. Indien wij ons hier in België ver wonderen, dat er niets komt van de sinds zoo lang beloofde werkmanswetten in Frankrijk, zyn wy niet op de hoogte van den toestand, van de moeilykheden, waarmede onze Zuiderburen te kampen hebben. De socialisten willen het bezit belas ten, de republikeinen willen niet. De eersten wenscheu dat den ouden arbei der pensioen worde verleend. De repu blikeinen zyn grooteudeels verstokte Manchsterianen. De socialisten vragen werkregeliug, de anderen willen het hekken aan den ouden stijl. Episode mi de Fransche 'Revolutie 31e vervolg. Aimée, Aimée, fluisterde burgeres Laurac, kom tot u zeiven. Bedenk, waar ^Een hevige, doordringend* gil, en Aimee lag voor dood op den vloer der tribuun. Nu kwam het er voor burgeres Laurac op aan, hare geheele tegenwoordigheid van geest te bewaren, ten einde haar nichtje, tonder opiien te baren, uit de zaal naar huia te brengen. Het komt van de lucht hier binnen, riep zy, ik heb het altyd gezegd, dat zy die ni*t verdragen kon. De lucht is er uo schuld van. Wy zullen beneden in de zaal ^*Claude Michon was onmiddellijk ter hulp gesneld. Gelukkig behandelde de rechtbank weer een belangwekkend geval, zoodat de stamgasten der tribuun geen tyd hadden, iich met een in zwijm gevallen meisje he iig te houden. Onbemerkt droegen burgeres Laurac en Claude Michon, Aimee naar beneden, namen, buiten de Goncicrgeno gekomen, een rytuig en reden naai' huis. Gedurende den rit staarde Claude Michon stompzinnig voor zich uit. Van tyd tot tyd wi*rp by *en schuwen blik op Aimee, die Hier te lande zou het geschil haast bij de vorming van het ministerie beginnen. België is geen land van kerk verrol ging vooreerst, en de vrijheden, die onze grondwet waarborgt, zouden hier de vereenigde anti-katholieken niet toe laten do vrijheid brutaal met de voeten te treden, gelijk zij in Frankrijk doen. Zij zouden hen dus maar korten tijd met sociale werken moeten bezig hou den, maar waar de meerderheid gehaald om die to stemmen, als zij de welvaart van België's nijverheid in gevaar zou den brengen, bet geen wel het geval wezen zou Een ministerie dat tevens op een blauw en een steenrood been zou hin ken, zou nimmer lang kunnen bestaan zonder door een dier twee beenen te zinken en ten gronde te vallen. Maar dat staat vast, hoe kort het blauw rood regiem ook wezen zou, toch ware het eene bron van rampen voor onze welvaart, eene mijn van ongeluk ken voor België's voorspoed. Geus en socialist hier aan het bewind laten, omdat hun meesterschap niet lang duren kan, ware zoo redeloos als het vuur in eene woon te steken, omdat de brandweer in de buurt is gelegen. Ezels, die op ijs gaan dansen, breken hunne pooten, en liberalen, die zeggen dat zy het land zouden- rijk maken als ze baas waren, zyn nog dommer. 'Ne liberaal aan de kas zou het grootste ongeluk zijn dat een lastenbetaler kan overkomen. Iedereen weet dat zij van 1879 tot 1884, op zes jaren tijds, een tekort hebben achtergelaten van negen en vijftig millioen franken, ondanks al de groote nieuwe lasten welke zy invoerden, en ondanks al de toelagen die ze weigerden te geven. Dat was zoo iu 1879 en dat zou altijd zoo zijn. Ziet eens wat geld zij verkwis ten in de Provincieraden van Brabant en Henegouwen, waar de liberalen aan de kas zitten, denkt eens aan den gelde- lijken toestand der gemeenten Schaar beek en Waver, dat oprecht liberale schandalen zyn en waar iedereen in 't land over gesproken heeft. Och, het is overal hetzelfde waar de blauwen meester zyn. Te Verviers hebben de liberale ge meentebestuurders al sinds jaren ver plicht geweest jaarlijksche lasten-ver- hoogingen voor te stellen. Terwijl het dienstjaar 1907 een te goed van 22,000 frank vaststelde voor het budget van 1909, sluit het dienstjaar 1908 met een tekort van 46.000 fr. ten laste van het budget van 1910. Om dat verschil van 68000 fr. te ver goeden, hebben de blauwen de huur op het kadastraal inkomen der eigendom- nog altijd koud en bleek als eene doode daar neerlag, alsof hij sich wilde overtui gen dat zy nog leefde. Nu, zy leefde nog, maar welk een levenl Het teere meisje, byna nog een kind, stond nu alleen in Parijs, in die wereld van gru welen. Haar vader had nog slechts cenige uren, haar verloofde misschien nog eenige weken te leven, en wat moest dan van haar geworden En wie is de schuld van dit alles vroeg Claude zich af... Hij zelf. Nu eens door ruw geweld, dan door harts tochtelijke cn blinde ieverzucht dan weer door laakbare domheid was hij de vorder- ver geweest van het geluk van Aimée, die hij meer liefhad dan zijn leven. Ook burgeres Laurac, anders nooit ont moedigd, was nu ten einde raad. Zij bracht Aimée te bed, en toen burger Boyer haar naar inlichtingen vroeg, antwoordde zy Alles, alles is verb ren. Aimée was weer tot zichzelve gekomen, docli men vreesde voor haar verstand. De gebeurtenissen der laatste uren schenen baar een verwarden droom, en zij trachtte te vergeefs, eene duidelijke voorstelling er van te krijgen. In zekeren zin was dit gelukkig. De gan- sche waarheid zou haar verpletterd hebben. De geneesheer, die inmiddels ontboden was, verklaarde den toestand der zieke voor zeer bedenkelijk. Hij verklaarde te vreezen, dat de overspanning der zenuwen eene blyvende geestesverstoring na 2ich zou sleepen, zoo m*n er niet in gelukte, de men met 7 ten honderd belast Dopt maar af, jongens 1 T j Brussel is het nog erger. Daar gaan de liberale bestuurders de lasten maar met een enkel millioen ver- hoogen. Dat heeft hun socialistischen schepen Grimard uitgevonden, want ge weet wel de blauwen kunnen zonder de roodjes niet voort. Ze willen de begrooting van 1910 met een boni van 140,000 fr. doen sluiten, doch dan moeten ze voor een millioen nieuwe hulpbronnen aanschaffen. En zeggen dal daar ia 1905 een boni was van 1 1/2 millioen, en nu een tekort van 860,000 franks. Het gaat er belastingen regenen. Vooreerst zal de belasting op het kadas traal inkomen van 7 t. h. op 10 of 11 t. li. moeten gebracht worden. De op centiemen op de patenten van naamlooze maatschappijen zullen moeten 300,000 fr. meer leveren, de gemeentelijke op centiemen op de handelspatenten fr. 100.000 meer, en alles te samen geno men gaat dat eens vermeerdering zyn van 25 ten honderd der bestaande belas tingen. Zoo doen de liberalen als ze aan de kas zitten. Eu zulke bestuurders zouden weer willen aan de Staatskas zitten Doch onze kiezers zyn geen domme rikken, ze weten nog te goed te spreken van de 59 millioen te kort van het libe rale tijdperk van 1879. Blauwen aan de kas, dat deugt niet. Ze er eens aanzetten om te beproeven dat zoute schadelijk zyn. We kennen ze. De tabak is zonder eenigen twijfel eene plant die hooge en loonende op brengsten kan geven indien de land bouwer eeno oordeelkundige teeltwijze volgt. Om te gelukken is het volstrekt nood zakelijk dat de grond goed bereid en bewerkt worde, dat men eene doelma tige bemesting toepasse en tevens ver beterde zaden gebruikt. 't Is gewoonlijk de bemestingwijze, die meest te wenschen laat. Trouwens, het meerendeel der land bouwers gebruiken uitsluitelijk stal mest en beir,die eene onvolledige terug gave uitmaken, omdat de hoeveelheid minerale bestanddeelen er onvoldoende in voorhanden zijn. Ten andere de beir bevat veel chloor, die zeer nadeelig is voor de brandbaar heid van de tabak. Het komt er dusvolgens op aan zach te en lichte tabak te winnen, die aan genaam riekt en tevens gemakkelijk brandt. De landbouwer kan biertoe komen door eene oordeelkuudige bemesting toe te passen, daarom zal hy voor den win ter 25,000 tot 30,000 kgr. stalmest per hectare onderwerken, en deze meststof volledigen door de volgende scheikun dige vetten 250 tot 300 kgr. superfosfaat 300 tot 350 kgr. zwavelzure potasch 300 tot 400 kgr. zwavelzuren ammo niak. De minerale meststoffen mogen met de stalvette ondergewerkt worden. De zwavelzure ammoniak echter zal slechts eenige dagen voor het planten uitgestrooid worden. Hier achter laten wij den uitslag vol gen eener proef gedaan in 1908, door den lieer Ruyssinck, landbouwer te Lede. I. Getuige zonder scheikundige meststoffen 2200 kgr. II. 300 kgr. superfosfaat en 300 kgr. zwavelzuur potasch 2300 kgr. III 300 kgr. superfosfaat, 300 kgr. zwavelzuur potasch en 400 kgr. zwa velzuren ammoniak 2550 kgr. Deze uitslag pleit dus teonemaal ten voordeele van het gebruik der minerale meststoffen en van den zwavelzuren ammoniak. J. Aidit. zieke eene groote vreugde te verschaffen, een hartewensch van haar to vervullen. Dat is onmogelijkhad burgeres Laurac wanhopig uitgeroepen. Claude Michon riep in zyn geheugen den dag terug, waarop hy den ouden graaf in de gevangenis gesproken had. Wilt gy myn kind beschermen f had hy gevraagd, en Claude had geantwoord Zooveel in myn vermogen is. Goed sprak Claude Michon tot zich zeiven, gy syt dus een ellendige schurk, wanneer ge niet doet, wat ge kunt om haar te beschermen. Toen burgeres Laurac uit de ziekenka mer kwam, trad hy op baar to* en sprak Gy blijft zeker dezen nacht by Aimée? Natuurlyk.Wie zou het anders doen Zoudtgij hier willen blyven, totdat... totdat de graaf komt Totdat de graaf komt Wien bedoelt gy, burger Michon Ik meen, totdat graaf Roland komt. Gij weet toch wel, dat zoo iets niet mogelijk is. Ik w*et niets, burgeres Laurac. Ik weet alleen dat de dokter gelijk heeft. Men moet Aimée eene groote vreugde verschaf fen. Of het mogelyk is, weet ik niet, doch het moet beproefd worden. Wilt gy my beloven, burgeres Laurac, totmorgen vroeg acht ure hier te wachten Een van de twee. ik kom zelf op dien tyd, of ik zend u iemand, die hier welkomer zal zyn dan ik. Beloof bet my, burgeres Voor de Huismoeders. Aan het lederen overtrek van stoelen sofas enz., kan men een glans van nieuw geven door ze op te wrijven met goed geklopt eiwit. Het sap van rijpe tomatten doet de inktvlekken en de roestvlekken uit het linnen en van de handen verdwijnen. Om de sterken smaak van kooien weg te nemen, doe bij het koken eene korst brood, in een stukje lijnwaad ge- honden Om den bedorven reuk van vleesch weg te nemen, doe hetzelfde als voor de kooien. De slechte reuk trekt in het brood. Voor wonden door verplettering, snijden of kappeu van scherpe voorwer pen, neem eenige bladeren van gera niums, pletter die op een doekje en leg dit op de wonden, die spoedig genezen en geen litteeken achterlaten. Het gebeurt dikwijls dril e*-u dier, dat u-n gronde ligt,wei gert op te staan. Er bestaat een eenvoudig middel om het tot opstaan te dwingen. Dit middel werd gegeven door een bejaarden veedry ver. Wij laten hem het woord Dikwijls weigerden ver moeide ossen voort te gaan en legden zich ten gronde. Ik had alle bekende middelen om ze te doen opstaan be proefd niets hielp. Dan kwam mij in het gedacht een weinig fijn gras te ne- Maar Claude Michon, hoe heb ik het met u Wat wilt ge doen Ge ziet zoo ontzettend bleek. Beloof my, Aimée niet alleen te laten. Of ik, of - de andere zal komen. Nu, wanneer er daar zooveel aan gelegen is, wil ik het u wel beloven. Wat gaat ge doen, Claude Michon Het is goed, burgeres Gy zult weldra van my hooren. Met deze woorden verliet Claude Michon het huis van den slotmaker Boyer, zonder eenige opheldering te hebben gegeven, van hetgeen hy ging doen. XVIII. Claude Michon droeg natuurlijk sinds lang niet meer zyn gedroogd schapenvel, dat hem in de Provence zulke goede diens ten had bewezen, doch kleedde zich, zooals toen byna de helft van Parys deed in een kiel. Dit was een zeer gemakkelijk klec- dingstuk. Men wierp het over zyu hoofd, stak de armen in de mouwen cn knoopte het aan den hals dicht, ziedaar alles. Men had niet meer dan eenige minuten noodig om toilet te maken. De kiel bedekte het grootste gedeelte van het lichaam, en was wijd genoeg om wapenen, flesschen met drank, en allerlei dingen, die men aan onbescheiden blikken wilde onttrekken, te verbergen. Toen Michon dien avond bij Boyer weg ging, sloeg hy niet zooals gewoonlyk, den men en de dieren daarmede de neusgaten te stoppen aanstonds stonden zij recht om hooger op lucht te zoeken die zy al liggende niet vonden. Dit middel is my altijd gelukt. Indien men geen gras bij de hand heeft, dan kan men iets an ders nemen klein hooi, lijnwaad, papier zelfs in een woord, stopt de neusgaten van het paard en onmiddelijk zal het opstaan. Slapen met geopend venster. Het tweevoudig ongeluk dat men- schenlevens koste, tegelijker tijd te Brussel en Anderlues waar personen in hun slaap werden verstikt, heeft nog maals de aandacht gevestigd op het voordeel dat het slapen met geopend venster aanbiedt. Enkele jaren geleden werd zulks door de geneesheeren zeer aangeprezen. Als dan werd er op gewezen hoe wij in onzen slaap evenveel versche lucht noo dig hebben als gedurende den dag, dat de nachtlucht veel zuiverder is dan do daglucht en dat behalve in zekere ge vallen, de verluchting der slaapkamers niet anders dan voordeel aanbrengen kan. Het ging, evenwel, moeielijk om de vooroordeelen weg te nemen en de oude slenter werd gevolgd. Misschien zal het tweevoudig onge luk waarvan wo hooger spraken, som mige tot betere gevoelens brengen hieromtrent. Tegen inktvlekken. Sinds eenige jaren heeft men citroenzuur voorgeschreven om inktvlekken weg te nemen, wat veel beter is dan zurkel- zout. Inderdaad zurkelzout is een ge vaarlijk vergift en zou niet mogen wor den gebruikt. Met citroenzuur doet men het op twee wijzen men maakt eene zeer veel citroenzuur inhoudende vloeistof en laat er 't bevuilde gedeelte ocnige minuten intrekken, ofwel wrijft men de stof rechtstreeks met een kristalstukje ci troenzuur of acide citrique, wat men kan krijgen bij al de drogisten maar de stof moet eerst nat zijn gemaakt ge worden. Na eenige stonden gaat de vlok weg en met wat zeepsop is ze daarna heel en al verdwenen. VIER UITTREKSELS uit schrif ten van voorname liberalen ter over weging Vrijheid, zelfs beperkte vrijheid levert v p en aan den (katholieken) vijand mijn gedacht is dat men den vijand geen het minste wapen moet laten, (De liberaal Laorent.) Het zou een schelmstuk zijn aan de klerikalen iets gezag over te laten in de gemeenten waar zij overwonnen wer den. (De liberaal Feron.) Het is onze plicht onze gedachten die wij voor rechtvaardig houdendoor te drijven, zonder ons om de vrijheid te bekreunen. - (De liberaal Pergameni.) Katholieken benoemen tot een pu- weg in naar de Roode Lamp, doch bleef op de Seinebrug staan en staarde lang in dc diepte. Al starende scheen het hem, of hij in plaats van water bloed zag stroomen. Nu en dan ontdekte hij mcnschelijke lede mater., en hij hoorde zich toeroepen moord, hulp moord Claude Michon sidderde bij dat visioen. Hoe kwam het toch, dacht hij hoos, dat hy den laatsten tyd altijd dingen z-g men hoorde, die niet bestonden lioo dik wijls hoorde hy niet in den slaap eene menigte stemmen roepen moord, hulp, moord. Het scheen hem dan, dat het de stem van Georges Bourdon wasals waan zinnig was hij midden in den nacht van zijn leger opgesprongen. Claude Michon liep door en sloeg den weg naar de Conciergerie in. ily deed zijn best slechts dirgen te zien die hestonden en geene vreemde geluiden on klanken te hooren. Het liefst had hij niets meer ge hoord of gezien, doch zoover was hy nog niet. Hij kwam voorbij eenen drankwinkel en kocht eene flesch - eeuwig vuur een bijzonder bedwelmend, toen zeer geliefd merk. By de Conciergerie gekomen, liep hy het gebouw half om, en kwam zoo aan een langen overdekten gang. Hy wist dat deze uitkwam in de zaal, waarin de gevangenen zaten. Om de kar te bastygen, die hen naar het schavot bracht, moesten de veroordeelden door di*n gang gevoerd wordeD. Deze was bliek ambt, is dwaasheid; 't is meer dan dwaasheid, 't is een schelmstuk. De Staat moet al de oud leerlingen van geestolijke gestichten uit de publieke ambten houden.» (De liberaal Laorent.) Ik heb liever rekening te geven van eenen onvoorzichtigen iever, dan voor gebrek aan iover ik ga liever in 't vagevuur voor mijne hevigheid dan in de hel voor mijne lauwheid. Mijn rechter zal mijn drift verwijten en hier en daar wat slecht beteugelde goesting om te kwetsen maar ik zal hem doen opmerken, dat ik niet veel tijd had om mij te herlezen, en indien ik drift heb voor de Kerk, 't is dat ik ze bemin. Louis Vbuillot. De Legerkweelie. De linkerzijde van den Senaat heeft Dyus- dag voormiddag eene vergadering ge houden onder 't voorzitterschap van M. Dupont. Zy heeft zich opnieuw, met algemeene stemmen, verklaard voor de afschaffing van de loting en van de plaatsvervangiug, en ten voordeele van het alleman soldaat met eene belang rijke vermindering van diensttijd. TER VOLKSKAMER hebbende liberalen, socialisten eD Groene Pie een amendement voorgesteld 't welk het alleman soldaat met vermindering van diensttijd zou invoeren, 't welk België in eene uitgestrekte kazeru zou her schapen. Jaarlyks dus zouden 45 duizend jon gelingen den ransel moeten opnemen. Dit stelsel zou millioeneu en mil- lioenen kosten om den militairen Slokop te verzadigen en 't volk onder ondrage lijke belastingen te verpletteren. Dus moesten de liberalen en socialis ten geholpen door Pie Daens on zijne kliek hier meester worden dan krijgen wij het alleman soldaat Naar 't schijnt bestaat er ernstige hoop dat de onderhandelingen tusschen 't Ministerie en de Rechterzijde tot eene bevredigende oplossing zullen leiden. Angstwekkende cijfers. Het bilan van de eerste zes maanden 1909 der geboorten in Frankrijk is nog slechter dan voorgaande jaren er zyn meer echtscheidingen, min huwelijken, min geboorten, meer sterfgevallen. Op die zes maanden zijn er 203 sterfgevallen meer dan geboorten, terwijl in 1908, voor hetzelfde tijdstip, de geboorten de sterfgevallen overtroffen met 9,502. In België overtreft het geboortecijfer 110 dat der sterfte voor 10,000 in woners in Italië 107 in Oostenryk 125 in Duitschland 148. En in Frankrijk daalt het cijfer op nul. Ziedaar wat er van komt van de lee ring der Kerk to verlaten en de slechte leeringen van Vooruit het Malthu sianisme, aan te prediken. donker en eenigzins met krommingen. Aan den ingang stond een schildwacht. Het was niet ver van middernacht, toen Claude Michon hier aankwam. Alhoewel hy den geheclen dag niets gedronken had, begon hy, toen hij den schildwacht zag aardig te zwieren. Daar hy meestal dron ken was, viel het hem niet moeilijk, zich voor een keer te houden als een bedron- - ne. Hy stiet den soldaat tegen het lichaam en zakte toen, overmand van slaap, voor de deur ineen. O, o stotterde hij, als om zich te verontschuldigen. Leve do republiek, bur ger. De soldaat zag hem aan. Wie zijt gy, burger Wat wilt ge hier Niets. Laat mij liggen. Wij zyn toch allen gelijk, als wy dood zijn, burger I De soldaat bromde nog. Claude Michon haalde de flesch voor den dag, riep den soldaat eene gezondheid toe en nam een Hinken slok. Toen gaf hij de flesch aan den soldaat, die ook dronk, doch toen deze de flesch terug wilde geven, bemerkto hy, dat Claude Michon onderwyl ingeslapen was. De soldaat kon dus de flesch niet kwyt geraken. Van tijd tot tyd nam hy een slok, en toen het morgend werd, sliep hy half en wachtte vol ongeduld op aflossing. (Wordt voortgezet].

De Denderbode | 1909 | | pagina 1