DE DOOFHEID Later nieuws. De waarheid vooral Katholiekenwat doet gij voor de drukpers Stad Aalst. Gemeenteraad. STAD AALST. Buitengewoon Kunstfeest Ouderdomspensioenen. Allerhande nieuws. van een echt waagspel. Daarom, onder andere redenen, drie en-twintig jaar geleden, stemde ik, tegen het voorstel d'Oultremont. Doch met het nieuw ontwerp is een heel andere toestand. De loting ver dwijnt niemand zal er aan denken ze ooit opnieuw in tp voeren. Wij vervan gen ze door het stelsel één zoon per gezin, met recht om het aanvangen van den dienst te vervroegen of uit te stellen van 18 tot 24 jaar dat door het volk gunstig zal worden onthaald alsook het recht om door een broeder te worden vervangen in den dienst. Daarby wordt het volontariaat doel matig aangemoedigd (Uitroepingen op enkele banken, rechts), Hoe zoo Loo chent gy dat wy het volontariaat be gunstigen,als wij jaarlijks 6000openbare betrekkingen ter beschikking van de vrijwilligers stellen 1 De heer Maenh&ut. Reeds sedert zeven jaar had men deze voordeelen moeten toekennen. De heer De Sadeleer. Gij hebt gelijk. De wet van 1902 behelsde slechts volstrekt ontoereikende aanmoedigin gen. De diensttijd, en dit is van groot be lang, wordt binnen ten hoogste twee jaar verkort, tot vijftien maanden voor de infanterio en twee jaar voor de cava lerie. Meent gij dat ons volk deze ver korting van diensttijd niet zal hoog schatten Dank zij nog andere verbete ringen zal eenieder erkennen dat het nieuwe stelsel hondervoud beter is dan het oude, Zeer welZeer wel Men vraagt het land geen man, geen cent meer. De getalsterkte op vredesvoet 42,800 man, op oorlogsvoet 180,000 man, zooals was vastgesteld in 1902, blijft behouden. Nooit kan zij overschre den worden, en zoo het oorlogseffectief 180,000 man overschrijdt, worden de andere klassen, samengesteld uit de oud ste miliciens en de huisvaders, niet binnengeroepen. Dit is eene groote ver betering. Bovendien stelt de wet vrij van dienst 40,000 gezinnen, waarvan een zoon reeds heeft gelot, en om 't even een goed of een slecht nummer getrok ken. Men zegt dat de vergoeding aan de ouders der miliciens wordt afge schaft. Dit is onjuist. Deze door het volk zoo hooggeprezen maatregel blijft in zwang. Ik zal ook vragen dat evenals nu de studenten alle gemakken genieten om hunne studiën voort te zetten. Eene tweede reden deed mij stemmen tegen het voorstel, het spreekt niet van de vrijstellingen der Priesters en der Kloosterlingen en ondanks dit kwam het slechts vier stemmen te kort. Voor zeker weet niemand wat ons de toe komst voorbehoudt. Niemand kan dit zeggen de toekomst behoort aan God, volgens onze schoone christene spreuk. Doch er zijn redenen om te gelooven aan de duurzaamheid van de gestemde bepalingen. Vooreerst mangelt het aan belang, want de Priester, de Klooster ling doet niomand in zijne plaats optrek ken en steil ook niemand vrij. Hij zal het zijne bijdragen tot de verdediging des lands binnen de palen van de wet die wij zooeven stemden. En boven alles staat de politieke eer. Mocht de oppositie eens meerderheid worden, hare verbintenissen met voeten willen treden, de plechtige verklaring die zjj aflegde aan flarden scheuren, dan ware dit eene politieke trouweloos heid, waartegen de openbare meening zou in opstand komen. Links Stemmen Stemmen Ik verontschuldig mij, zoo ik mijn spreektijd overschreed, ik besluit de gedachten gaan vooruit. Iedere Regee ring, ieder parlement moet daarmede rekening houden. Duitschland, Frank rijk, Nederland, al de landen van het Europeesche vasteland hebben de af schaffing van de plaatsvervanging uit geroepen. In België is de kwestie rijp en het oogenblik is gekomen om ze op te los sen.. Ik zal stemmen voor de afschaffing der plaatsvervanging en voor het ont werp der Regeering. (Zeer welZeer wel De Heer de Sadeleer in zijne redevoe ring had gevraagd dat alle gemak zoude gegeven worden aan de jongelingen die hoogere studiën doen bij eene Universi teit, eene hooge Handelsschool, enz., en dat hetgeen men noemt Compagnies universitaires» zoude behouden worden. De Minister van oorlog hoeft Donderdag verklaard dat onder de nieuwe wet alle maatregelen zullen genomen wor den om de hoogere studiën te verge makkelijken en dat de Compagnies Universitaires zullen behouden en uitgebreid worden. Al de artikelen der nieuwe wet zijn in zitting van Donderdag door de Kamer Ja, de waarheid vooral I Er zijn personen die rondstrooien dat het ont werp van nieuwe legerwet de maande- lijksche vergelding aan de ouders der militianen afschaft, welnu daar is niets van, dat is tegenstrijdig aan de waarheid. Die maandelyksche vergelding wordt door 't ontwerp van legerwet behouden. Wie anders spreekt spaart de waarheid om niet te zeggen liegt 1 PE WAARHEID VOORAL I Pius X, in zijnen omzendbrief van i2 Maart 1904, zegde:Het gebed alleen is niet genoeg men moet ook dapper strijden met alle doeltreffende, eerlijke middelen, met alle kennissen, met alle wetenschappen. Dat uw geloof, drukt ons elders Christus' stadhouder op het hart, dat uw geloof zich niet slechts openbare in de huiskamer, in do gesloten afzonde ring, maar in 't publiek, op de rumoe rige plaatsen,in de volksvergaderingen, by de talrijke scharen. Voor dertig jaren voorspelde de heer Bandou, president der Conferenties van den H. Vincentius h Paulo, in Frank rijk, de rampzalige gevolgen dier ver geting De ernstige taak der dagblad pers,schreef hij in 1877,is niet voldoende begrepen door de geloovigen. Men denkt er aan kerken, kloosters, allerhande zeer nuttige zaken te verwezenlijken, hetgeen zeer loffelijk is maar men slaat er geen acht op dat boven al die behoeften er een andere behoefte uit blinkt de uitbreiding der katholieke dagbladen. i) Want indien de katholieke pers niet ondersteund, niet aangewend, niet verspreid wordt, dan zullen de kerken verlaten worden en misschien verbrand of onteerd, de kloostergemeonten zullen verbannen, en de liefdadigheidshuizen, de scholen zelfs ontroofd worden aan den Godsdienst die ze had in 't leven geroepen. Zoo is het in Frankrijk gegaan, zoo zal hot ook hier gaan indien de katho lieken niet genoeg hunne plicht ver vullen jegens de katholieke drukpers. Het is niet genoeg te denken dat alles opzijn beste gaat,omdat er nog gebeden wordt in de kerken,omdat de monschen nog naar de kerk gaan. Men vergeet dat hot vernielingswerk tegen Kerk en Godsdienst door honderd duizenden nummers van ophitsende, slechte papierkens onophoudend voort woekert, dat heele drommen onzer medeburgers onder 't vaan dier lastcr- aanvallers gerangschikt staan,en andere legioenen er toe worden aangespoord en overgehaald, gereed om hier in Bel gië dezelfde gruwelen te plegen als die wij nu in Frankrijk zien voltrekken tot oneer en verergernis der gansche chris tene wereld. Openbare Zitting van 25 Nov. 1909. De zitting wordt geopend om 5 u. 30, onder het voorzitterschap van M. Ghee- raerdts, Burgemeester. M. de Burgemeester, overhandigt aan M. Victor Bal, «en gulden eeremetaal, voor do schoonste Hop, ter Stedelijke Markt, gebracht te hebben. M. Bal, bedankt het Schepencollege, voor al wat het sedert jaren gedaan heeft, om de Hopmarkt op te beuren. M. de Sekretaris, geeft verslag over de vorige zitting Aangenomen. Drymaandelijksch nazicht der Goraeente- kas Aangenomen. Verkoop van Grond in de Van Langen- hovestraatAangenomen. Verkoop door de Burgerlijke Godshuizen van eenen Hof, in de Zoutstraat, palende van achter aan M.M. Van Steen winkel en Mertens M. Moyersoen, vraagt de beslissing uit te stellen en de zaak verder te bespreken in geheime zitting. Aangenomen. Lager Onderwijs Ai. De Hertbestatigt dat de scholen gevolgd worden door 18 leer lingen meer dan het vorige jaar. Grondafstand, KerkhofAangenomen. Inwendige herstelling van het Oud-Stad huis Aangenomen. Overwelving van den Ouden Dender, op eene lengte van 321 meters, van de Baude- wijnkaai, tot aan het caoutchoucfabriek Aangenomen. Verlenging van het Voetpad n° 56, lei dende van de Lindestraat naar Schouw- broek Aangenomen. Werkstaking Viscose. M. Qeeroms. M. M. ik wensch eenige woorden in het midden te brengen, aan gaande eene zaak, waarmede iedereen bekommerd is ik wil spreken over do werkstaking der Viscose, die de sluiting van 't fabriek voor gevolg had, en waar door nood en ellende hunne intrede in hon derden werkmansgezinnen hebben ge daan. Iedereen, die het hart op de rechte plaats draagt, wenscht, en verlangt vurig, dat dit langdurig geschil zoohaast mogelijk zou gesloten worden. Welnu, MM sedert de sluiting van het fabriek, zyn ook feitelyk de onderhande lingen tusschen patroons en hunne werk lieden opgeschorst Het is voldoende zulks aan te stippen, om te besluiten, dat den toestand van heden, nog lange weken en maanden kan voortduren, en dat niets toe laat te hopen, dat binnen kort daaraan een einde komc, behalve door een onvoorzien toeval. Integendeel, de klove die de mees ters, en de arbeiders scheidt, wordt van dag tot dag breeder en dieper. Het ligt niet in mijne bedoeling, de ernstige en aanhoudende pogingen te mis kennen die werden aangelegd, om de zaak by te leggen. Integendeel, van harte, breng ik eene warme hulde aan allen die welgemeend en edelmoedig, hunne mede werking verleenden, om tot een voldoen den uitslag ta geraken. Edoch, wij mogen ons ovsr den toestand geene begoochelingen maken de hoop op eene bevredigende oplossing, ligt nog alleen hierin, dat de onderhandelingen hernomen worden. Maar, daartoe is eene tusschenkomst van hooger hand noodig, en ik meen, dat ons achtbaar Schepencollege, wel geschikt is, om als bemiddelaar op te treden. Zijne vroegere tusschenkomst, die, jammer genoeg niet baten mocht, is, vol gens mijn bescheiden oordeel, geene reden om nu te weigeren, zich met de zaak te bemoeien. En stellig vraag ik aan de heeren Burgemeester en Schepenen, dat zij het andermaal beproeven zouden, patroons en werklieden bijeen te brengen, om onder hunne bemiddeling, de punten te onder handelen, welke tot nu toe, onopgelost bleven. Ik hoop dat de raad zich bij mijn verzoek zal aansluiten, en het Schepen college niet zal weigeren, hetzelve in te willigen. II. De Blieck sluit zich aan by den wensch uitgedrukt, door M. Geeróms. Af- Moeyersoen betreurt dat al de vorige aangewende middelen niet mochten baten, doch, het Schepencollege is bereid, alles te doen wat mogelijk is, ten einde dien droe ven toestand te doen ophouden. Nochtans, is er geene kwestie meer van loon of ge zondheidsmaatregelen maar alleenlijk, tene persoonlyke kwestie. Zou er tusschen de Vakvereenigingen, geene overeenkomst kunnen gesloten worden, om degenen ten volle te ondersteunen, die het werk niet zouden mogen hernemen Spreker vraagt aan M. De Blieck, tegen woordig te zijn op het Schepencollege, tijdens de bespreking van dat punt. M. De Windt hoopt dat de nieuwe aan geknoopte onderhandelingen zullen baten, en vraagt om van huis tot huis te laten rondgaan, ten voordeelo der stakers. Af. De Burgemeester zegt, dat hy reeds al gedaan heeft wat redelijk en mogelijk is, maar dat hij deze vraag niet kan, of niet mag inwilligen. M. Geeroms bedankt het Schepencollege voor de nieuwe onderhandelingen, die het gaat aanknoopen. Men gaat over tot de geheime zitting. De Katholieke Jonge Wacht hield Maandag jl. eeno algemeene vergadering met dagorde Militaire kwestie. Het volgende dagorde werd eenparig aangenomen DAGORDE. Overwegende de dagorde gesterad door de Leden der Katholieke Vereeniging van ons Arrondissement,in datum van 31 Oogst laatstleden, aangaande het ontwerp der krijgswet Overwegende in 't bijzonder, dat de ver langen en wonschen er zijn uitgebracht, de uitdrukking waren der meening van de Katholieke Jonge Wachten onzer Stad, zoowel als van de schier algemeenheid der Katholieken van het Arrondissement. Betreuren ten zeerste, het verbond ge sloten tusschen het Ministerie en de Lin kerzijde, om een wet op te dring n L-gen- strydig met bovenstaande wenschen, en afgekeurd door de twee derde der Rechter zijde. Bieden hunne vurigste gelukwenschen, en drukken al hunne erkentelijkheid uit, aan hunnen Eerevoorzitter den Heer Karel WOESTE, voor den iever en onverschrok ken moed, met dewelke hij de wenschen en verlangen van het Arrondissement heeft verdedigd. Vormen de vaste hoop, dat zy weldra dezelfde getuigenis van erkentelijkheid zullen mogen sturen aan hunne Heeren Senators. I> V V mSFOA I> 8 Afdeeling Aalst en Omstreken. te geven op Maandag 6 December 1909, om 5 uren 's avonds, in de Feestzaal der Bisschoppelijke Middelbare School, Espla nadeplein, met de medewerking van het Vlaamsch Kwartet van Antwerpen. Programma 1. Kwartet, opus 18, nr 4 L. von Beet- a) Allegro [hoven b) Andante Scherzoso c) Menuetto d) Allegro 2. a) Goeden Nacht F. Mendelssohn b) Wensch en Weige- K.M.von Webbr ringte zingen door M. Th. D. B. 3. Romance, voor viool Svendsen uittevoeren door M. Alb.Van deVyver. 4. Een man uit het volk, P. Luis Coloma novelle, voor te dragen door M. Fl. Van Molle. 5. Kwartet a) Serenade Haydn b) Menuetto Boccherini 6. a) Groeninge Fr. Schubert b) Schoone Kansen C. F. Zelter te zingen door M. Th. D. B. 7. Intermezzo, voor cello E. Lalo. uit te voeren door M.Arth.Van Sintruyen. 8. De Werkstaking der Smeders, van F. CoppÊE,vrij vertaald door N.Dbstanberg voor te dragen door M. E. Van Hauwe. 9. Kwartet, opus 12 F. Mendelssohn a) Adagio non troppo, allegro b) Canzonetta c) Andante espressiTo d) Molto Allegro e vivace. De deuren zullen gedurende de uitvoering gesloten blijven. STAD AELST. De Burgemeester maakt bekend, dat, de werklieden of oud-werklieden, geboren in 1844 of vroeger, en die vermeenen recht te hebben op de j aarlij ksche toelage van 65fr., hunne aanvraag zal aanvaard wor den ten Stadhuize, Bureel der Werkbeurs, alle dagen van 9 tot 11 uren 's morgends, te rekenen van 1 tot 31 December 1909. Eens dit tijdstip verloopen zullen er geene aanvragen meer kunnen aangenomen worden. De Burgemeester M.-L. GHEERAERDTS. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN. Zijne Hoogweerdigheid heeft dekan&len opziener benoemd Voor de dekenijen van Audenaarde, Cruyshautem, Ronsse en Sottegera, den E. H. De Feyter, diocesanen opziener te Gent Voor de dekenijen van Geeraadsbergen en Nederbrakel, den E. H. Redant, dioce sanen opziener te Aalst Voer de dekenyen van Gent-buiten, den E. H. Faelens, directeur te Oostacker. Baron Lod. de Béthune, komt van wege den heer Hubert, Minister van Handel en Nijverheid, den volgenden brief te ontvan gen. Brussel, den 22 November 1909. Geachte heer Baron, Ik heb de eer u te laten weten, dat een koninklyk besluit een hulpgeld van 200 frs. komt toe te staan aan dc maatschappij van Onderlingen Bijstand Algemeene Bond van Werklieden en Burgers te Aalst. Aanvaard, geachte heer Baron, de ver zekering mijner ware achting. (Get.) Hubert. Aan Mijnheer de Baron Lod. de Béthune, Aalst. Anlsl en omlitfcenile koopt uwe SCHOENEN bij C. MallegO, Groote Markt, 19. te Aalst, daar vindt men de bestkoopste der stad. Alle models en in alle pryzen. Bijzondere prys voor uitver- koopers. Men aanvaardt alle reparation. Aalst. Diefstal. Dijnsdag kort voor den middag, heeft men in de kapel van Sint-Antonius, staande op het Begijn hof, Brusselschestraat, de zilveren harten en medaliën ontvreemd. Men heeft ook ge poogd den offerblok open te breken, men verdenkt eenen vreemdeling, die men uit de kapel zien komen heeft. Aalst. Tentoonstelling van reu- zenkonijnen, door den Konijnenhond van het Arrondissement Aalst. Op Zondag 5 December 1909 houdt het Verbond der Konijnenkweeksyndicaten van het Arron dissement Aalst, eene tentoonstelling van reuzen kon yn en en andere nuttige rassen, in het lokaal van de Landbouwcomice, Keizerlijke Plaats. Er zijn voor 200 frs. pryzen. De tentoonstelling zal open zyn voor het publiek, Zondag en Maandag, van 9 uren 's morgends tot 5 uren 's avonds. De in- komprijs is bepaald op 25 centiemen. Voor verdere inlichtingen zich te wenden tot den eerw. Heer Cobbaut, Secretaris, ofwel tot M. Prosper Buys, Voorzitter, Men verzoekt de lezers te bemer ken dat er twee voortbrengsels Walthéry bestaan vooreerst is er de slymverdrij- vende Pil Walthéry, een goed purgeer middel dat door iedereen gekend is en dan de Pastil Walthéry tegen den hoest, de vallingen, bronchitis en de keelpijnen 1 fr. - Laarne. Doodelijk ongeluk. Dynsdag namiddag, rond 3 uren, gebeurde er in do fabriek van M. Hanus, een droevig ongeluk. Gustaaf Spriet, bijgenaamd Stabe, was aan het werk in de machienkamer. Door het uitglijden eener ladder waarop hij stond, viel hy van nauwelijks een meter hoogte ten gronde. De ongelukkige was op den slag dood, door het breken van de ruggraat. Dat ongeluk verwekto by de ongeluk kige moeder eene onbeschrijflijke droef heid, te meer, daar pas twee jaar geleden, haar man insgelijks door eenen val in de brouwerij, het leven verloor. De jonkman was slechts 25 jaar oud. PiuiiO. Le§. piano, «olf. sér. méthode conserv. par Dame dipl- S'adres. ser Place des Fabriques, 15, Alost. De vreeselijhe moord te Wetteren. Ziehier wat aanleiding gaf tot de aan houding van Constant Schollaert, als de vermoedelijke dador van den moord op zijne zuster Eugenie Ondervraagd door den onderzoeksrechter Pardoen, te Dendermonde, in het bijwezen van verscheidene getuigen, alsook van zij nen schoonvader, over het verdwijnen van eene broek, die daags na den moord niet meer is teruggevonden, kon hij daarover geenen uitleg geven. Den avond van den moord was de ver dachte bedronken hy riep gestadig, zijne zuster bedoelend», dat hij haar van het leven ging brengen. Maandag moest zekeren T..., man denmaker, te Temsche, voor zijnen baas wijmen gaan halen naar Bazel en kreeg daarvoor een bankbiljet van 1000 fr. mede, dat hy in zynen binnenzak verborg. By het laden der wymen deed T..., zijne vest uit, welke hij tegen den grond legde. Na de wijmen te hebben opgeladen, wilde de werkman betalen, doch vond niets meer in zijne zakken. Welke ontsteltenis T..., is by zijnen patroon gekomen en heeft hem het geval uitgelegd. Is nu het geld verloren of gestolen Men zoekt. T.., is een brave werkman. Maandag nacht werd aan de Brus- selsche policie bekend gemaakt, dat twee meisjes verdwenen waren, namelijk Elisa De Bie en haar zustertje Marie, 10 en 6 jaar oud. Zij zijn uit de ouderlijke woning, Vooruitzichtstraat, 30, verdwenen sedert Maandag namiddag. Rond 2 l/t uren had de moeder Elisa gelast wasehgerief dat zij in de Priester- straat nr 2 gehaald had, naar huis te dra gen, het 6-jarig zustertje ging meè, en sedert werden de beide meisjts nergens meer geiien. Elisa heeft een langwerpig aangezicht, bruin haar, blauwe oogen zij heeft een wit flanellen rokje en een blauw-wit ge- ruiten voorschoot aan, zij draagt zwarte kousen en schoenen met knoppen. Haar zustertje is rood van aangezicht, heeft ros haar en is gekleed even als de oudste. IN ONZE STREEK. Eene wonderbare ontdekking. De ondervinding en de gezonde rede heb ben van nu af de kunstmatige aanzetting van 't gehoor te niet gedaan. Wis is de doove die de proef niet heeft onderstaan van zoogezegde gehoortuigen en slechts de wanhoop voor voldoening heeft gehad Het Radio-Tympanism verwezenlijkt een onverhoopt ideaal voor de oorkwalen. Het geeft aan de zintuigen van 't gehoor gansch hunne werkzaamheid, gansch hunne buigzaamheid terug, zonder de minste moeite, zonder het minste gevaar. Nimmer de speelpop zijn der spotters, kunnen hooren, is dit niet voor den doove eenvoudig wonderbaar. I e werkdadigheid der methode van het Radio-Tympanism is officieel erkend en onbetwistbaar bewezen. Om nog meer waarborgen bij te voegen in liet toepassen van het Radio-Tympa nism, het oorkundig gesticht van Pa rijs veerdigt naar onze streek een genees heer-specialist af onder het officieel con- tróle van de Belgische Universiteit van geneeskunde. Hij zal de personen aangedaan van doof heid, geruisch, loopende ooren, in consul tatie ontvangen, van 9 uren voormiddag tot den middag en van 2 tot 5 uren 's namiddags en op de dagen hierna. Cc usultatiën Spe ciale prys 5 frank, Brussel, Zondag 28 en Maandag 29, Grand Hótel Central. Sint-Nicolaas 16 December Hötel de la Station. Gent 23 December, Hötel Royal Victoria. Dat mijne lezers deze wetenschappelijke gebeurtenis te baat nemen die hen eindelijk het middel medebrengt om zich te ontma ken van eene pijnelijke aandoening. Dr FEBVRE. N. B. De belanghebbenden (zelf dezen niet kunnende komen raadplegen) moeten dadelyk de kostelooze brochuur vragen aan M. Ie Directeur de VInstitut Olologique, 13, rue Cavallotte, Paris, (18> arrond.) Eene zonderlinge tijding wordt door de Duitsche bladen meegedeeld, die wij, ofschoon liet feit in België gebeurde, in geen enkel Belgisch blad aangetroffen. Het besproken feit gebeurde te Luik. Een ouderling werd dood op zijn bed ge vonden en het geneeskundig onderzoek deed zonderlinge verschijnselen waarnemen. De huid van den doode had alle kleur verloren en de geneesheeren besloten dat de man aan eene sterke werking van radium moet blootgesteld zijn geweest. Er werd toen tevens opgemerkt dat een student in de scheikunde sedert den dood van den ouden man spoorloos verdwenen was. Nu was het tevens een zeer bezwarend feit voor dien student, dat hy zich veel met do studie van het radium bezig hield. Heeft hij nu op den ouden man proefne mingen willen doen, waarvan de uitslagen zijne verwachtingen te boven gingen of is hier een opzettelijke moord gepleegd Dit moet onderzocht worden. Het is stellig dat hy den hoofdschedel des ouder- lings tydens zijnen slaap gedurende langen tijd aan de radiumstralen moet hebben blootgesteld. JEUKINGEN. Foster's Zalf. Indien gy aan jeukingen lijdt, zelfs verou- derdo, en indien gy u wilt verlichten en genezen, lees dan de volgende verklaring. M' Kerckhove, Statiestraat te Waere- ghem, zegde ons den 9 Maart 1904 Ik had gansch den rug mot puistjes bedekt, die mij hevige jeukingen veroorzaakten, ik dacht dat het eenen brand was maar noch de purgeermiddelen, noch de baden, alsook vele zalven, verlichtten my niet. Ik be proefde de Foster's Zalf verkocht te Aalst bij M. De Valkeneer, apotheker, en in minder dan twee weken was ik teenemaal van die pijnlijke kwaal ontlast. Den 21 Mei 1908, herhaalde ons Me Kerckhove Sinds meer dan vier jaar, dat ik uwe Foster's Zalf nog gebruikte, is myne genezing blyvend geweest en ik, voelde niet meer de minste jeuking noch in den rug, noch elders. Het speen, eczema en andere huidaan doeningen veroorzaken eene vreeselijke en teneerdrukkende kwelling, 's Nachts wordt de slaap onderbroken, de zenuwen zijn aanhoudend opgehitst. De Foster's Zalf stilt de prikkeling en ontsteking voortko mende van de huidziekte onder welke vor men zij zich ook voordoet speen, eczema, bolvormige waterpokken, winter aan han den en voeten en alle huidaandoeningen. De eerste toepassing verlicht altijd en eene doos is gewoonlijk voldoende om eens blij vende verlichting te bekomen. De Foster's Zalf is verkrijgbaar by alle apothekers 3 fr. 50 de doos of 6 doozen voor 19 fr. of vrachtvrij per postEngel- sche Apotheek van Ch. Delacre, 50 Gou den bergstraat, Brussel. In 't belang uwer gezondheid eisch de echte Foster's Zalf en weiger alle na maaksels en onderschuivingen.. D. A. 24. Drie grenadiers hebben te Strombeek- Bever eenu danszaal overhoop gezet. Onder de woeling zakte een boerenjongen ineen. Hij was door een messteek getroffen, die wellicht doodelyk is. Daarop liepen de sol daten de zaal uit. In de kazerne hebben de officieren al de inkomende grenadiers hunne wapens doen toonen, doch geen enkel droeg sporen van bloed. TYPHL'8. Nu dat de typhus alom hecrscht, schrijft de faculteit van geneeskunde het drinken voor van gesteriliseerd water. Gebruikt dus -La Royale Louise-Marie, te verkrijgen bij O. Taeymans-Druck, 8, Groote Markt, Aalst. Een hofbouwkundig blad van Genève, richt voor zijne abonnenten, tegen 5 frank per maand, eene hofbouwreis in van eene week, in België ter gelegenheid der aan staande Groote Hofbouwtentoonstelling te Gent, in 1913. De reis zal gaan naar Bel gië, over den Elzas, en in het terugkeeren over Parys, Staatsburg, Metz, Luxemburg. De ijsel had Donderdag den Brug- schen steenweg te Kortryk zeer glad ge maakt, zoodadig dat een zwaar geladen verhuiswagen op zy schoof en met zulk geweld tegen een huis botste, dat de gevel naar binnen viel en een deel van het huis instortte. Er gebeurden gelukkig geene andere ongelukken. De trekking van de Tombola der Tentoonstelling van Brussel blijft vast gesteld op eersten December aanstaande. De biljetten der 6" reeks, oranje kleur, zijn van heden af te koop gesteld en het groot lot van 150,000 franks van deze reeks komt aangekocht te worden by een tentoonstelier van Antwerpen, M. Lens. Het zal bestaan 1. in een diadeem styl Regence in brillanten en peerlen van ver- schillige kleuren. Dit stuk kan uiteengeno men worden der wijze van er eene halsketen en vyf brochen te kunnen van -maken. 2. een sautoir in prachtige fijne peerlen. 3. Een halssieraad gevormd van drij plakken in brillanten en 18 rangen peerlen. Ieder plak kan volgens keus als broche gedragen worden. 4. Een penditif in brillanten. 5. Een armband in brillanten een prachtige groote peerl in waarde bren gende. 6. Een ring gevormd door een grooten Oosterschen rubis omringd van brillanten. Wij zullen later de samenstelling der andere loten meêdeelen. O. P. 23-11-09. In de Nieuwstraat, te Aarlen,'woon den sedert lang deur aan deur, twee man denmakersgezinnen, Duitschers, V... en P. Zondag beviel do vrouw van P..., en deze ging bij zijnen gebuur, om hem te verzoeken peter te zijn. V. weigerde volstrekt en daarop ont stond twist, die zoo hoog liep, dat P... een mes uit den zak trok en V... eenen gewel digen steek toebracht, zoodat zyn leven in gevaar verkeert. P... werd dadelijk aange houden,zoodatd e nieuwgeboren nu tydelijk vader noch peter heeft. Men zegt dat do maaglijders geene andere suikerijpeën mogen gebruiken, dan die van het huis F.-C. JACOBS Een meisje van Fontaine l'Evèque is bezweken aan brandwonden, die zij, men weet niet li- c, heeft opgedaan. Hare mees teres, van de markt komend, vond het huis vol rook. Zij snelde naar boven en vond het arme kind, dat slechts 15 jaar oud en een weinig simpel van geest was, brandend te bed liggen. Men kan niet gissen hoe het ongeluk gebeurd, i». O it rrr* n ül allen die hoest, oud I <5 1 1 4-4 en jong, wilt ge u spoedig en vulaomenlijk genezen, wilt ge bronclnet of tering vermijden, neemt zon der uitstel den borstsiroop Depraterk. Dui zenden en duizenden menschen verklaren openbaarlijk dat Siroop Depratere de ware goede borstremedie is, ja, do beste die be staat, maar opgelet, v eigert alle namaak sels. Prijs 2 franken de groote flesch. Te be komen bij Od. Depratere, die overal ver zendt tegen postbon van 2,00 fr. (50 cen tiemen meer voor port), alsook te Aalst bij de apothekers De Valkeneer en Callebaut. Aanslag op den publieken weg, M. Germe. u, regisseur der werkhuizen van La Providence, te Marchicnnes, keerde maandag avond, naar huis terug per rij tuig, waarin twee paarden waren gespan nen. Aan de Vaartbrug gekomen, kwamen er een dertigtal kerels uU eene danszaal. Deze begonnen op liet paard te schieten. De paarden verschrikten, doch konden inge houden werden door den regisseur, die er in slaagde hen in galop naar Marchiennes te brengen. M. Germeau en zijn koetsier ontkwamen beiden ongedeerd. Verschillige kogels gingen de venster ruiten verbrijzelen van dc naburige huizen. Te 9 V2 ure 's avonds, bij het heengaan eener ploeg werklieden van La Providence, schoten dezelfde mannen op hem Onder hen die dén revolver hanteerden, bemerkte men eene viuuw. De drijfveer van dezen aanval is niet ge kend. IP I O S Einde van seizoen x Verkoop eener groote kous nieuwe PIANOS, welke eene huur gedaan hebben, met eene buitengewone vermindering van prijs. Tien jaren waar borg:. Huis B. VAN HYFTE, Gent, Ne- derkouter, 32, dicht bij liet Paleis van Justicie. STAD AELST. Ifttt-UK' aan den Xwurieithoek. De Burgemeester der Stad Aelst, maakt bekend dat het verkeer met voertuigen over de brug van den Zwartenhoek zal opgeschorst wezen te rekenen van Dyns- dag 7 December aanst., gedurende een achttal dagen, ten einde het Bestuur van Buurtspoorwegen toe te laten de noodige werken aan de brug te verrichten Aelst, don 26 November 1909. De Burgemeester M.-L. GHEERAERDT. BURGERLIJKE STAND DER STAD AELST. GEBOORTEN. Mannelijk geslacht 10).Q Vrouwelijk 9 Huwelijken. P. Spillebaut, vellenb. met M. De Pues, tw, L. De Smet, vuurst. met M. Gil lade. br. J. Boeykens, pantoffelm. met E. Ernst, br. Overlijden8. J. De Jonge, landb. 76 j., Koeistr. B. Van den Steen, vr. De Wael, z. b. 32 j., Botermelkstr. M. Herauw, we De Graeve, z. b. 62 j., Nieuwstr. F. De Trogh, spinner, 58 j., Hoveniersstr. R. Ballinckx, we Liebaut, z. b. 89 j., Houtmarkt. 12 kinderen onder de 7 jaren.

De Denderbode | 1909 | | pagina 2