Sint-Af artinuskerk. Welverdiende Onderscheiding. Buitengewoon Kunstfeest Ouderdomspensioenen. Dood van hertog Kart Theodor. Rechterlijke kronijk. Allerhande nieuws. Frankrijk. Vereenigde Staten Of zy voor de Vrijheid zijn en tegen de Religie In den gemeen teraad van Luik had verleden Woensdag eene belangrijke bespreking plaats.Een socialist klaagde over den toestand der gemeentescholen die dit jaar 110 jongens en 241 meisjes minder hadden, en hij spuwde al zijnen gal uit tegen de katho lieken die voor hunne scholen werken. Zoo, zoo En de vrijheid dan Staat er niet in de Grondwet dat het onderwijs vrij is f Wat heeft dan een socialist en met hem de liberalen de katholieken te verwijten dat zy hunne scholen doen bloeien Maar do socialisten en de liberalen, die door den mond van M Neujean, met de eersten meêdeden in venijnige verwijten, werden goed op hunne plaats gezet door de twee heeren Goblet en Dupont. Zij deden uitschijnen dat het volk te Luik nog godsdienstig is, en dat de ouders, bijzonder de werklieden, hunne kinderen uit de gemeentescholen trekken omdat deze scholen op vyan- digen voet ingericht worden tegen de Religieomdat zelfs een onderwijzer moest gestraft worden om reden dat hy met de H. Communie spotte omdat zelfs de naam van God uit de schoolboe ken gewischt wordt. Dat was raak en nu kende de woede der vryheidshaters geen palen meer zy lieten zich eens goed uit, en schreeuw den en tierden dat de gemeentescholen tegen die gehate Katholieke Kerk moe ten ingericht worden zoo sterk als 't maar kan. Zulke besprekingen bewijzen toch zoo duidelyk 1. wat schijnheiligen de liberalen en heel hun aanhang zijn als zij zich als vrienden van de Vrijheid willen doen doorgaan 2. hoe die kerels meêwerken om volgens het woord van Yandervelde van de gemeentescholen broeikasten van socialisten temaken.» Hoe dikwijlder die mannen hun hartje eens ronduit zullen spreken, hoe beter de menschen zullen begrijpen dat libe ralen en socialisten tegen de Vryheid zijn en tegen de Katholieke Kerk. Zondag aanstaande, 5 December, zal er in de Mis van li uren een Fransch sermoen gepredikt worden door den E. P. Paquet, van Brussel. Maandag 6 December, Vergadering voor de Huismoeders der Heiligo Fami lie. Eene welverdiende onderscheiding is te beurt gevallen aan de verdienstelijke kloosterbroeders van het gesticht der Chartreuzen te Gent. Men zal zich nog herinneren, dat reeds twee jaar geleden, een zeeschip komende uit Chili in quarantaine ge houden is, welks personeel aangetast was door de pest. Onmogelyk kon men te Antwerpen personen vinden, die zich in het Lazaret van den Doel durfden wagen om hulp aan de pestlijders te brengen. Dan deed de heer gouverneur van Antwerpen eenen oproep tot het kloos ter van St-Jan-de-Deo, Chartreuzen te Gent, alwaar hem dadelyk voldoening werd gegeven aanstonds begaven zich drie broeders naar dit oord, waar de dood hun toegrijnsde, na afscheid van hunne medebroeders genomen te hebben. Men diene te bemerken dat die broe ders volgens hunnen regel of gedane belofte, niet verplicht waren deze zen ding aan te nemen zij hebben zulks gedaan uit eigen beweging en vrijen wil. Zij zyn dus vertrokken uit louter ge voel van christen liefde, denkende dat de plicht hen daar riep. De brieven van dankbaarheid door de genezen pestlijders aan de broeders go- schreven zijn klare bewijzen dat zy veel hebben bijgedragen tot hunne volko- mene herstelling. In dien tijd schreven sommige dag bladen (onder ander de FlandreLibérale) dat die broeders daar henen gingen om grof geld te winnen, maar toen de Heer Gouverneur van Antwerpen de rekening der bewezen diensten vroeg, luidde het antwoord van den Eerwaarden Overste van 't Klooster, dat zij dit werk gedaan hadden tot meerdere eer en glorie van God en uit menschlievendheid, dat zij hunne belooning van God verwachten en dat het Gouvernement hun bygevolg niets schuldig is. Nu, eenige maanden geleden, had een tweede ongeval plaats; ditmaal was het een Eugolsch schip, de Rubens, dat insgelyks pestlijders aan boord had en dat ook in quarantaine te Doel gehouden werd. Bij den eersten oproep van den heer Gouverneur van Antwerpen ver trokken onze helden met den eersten trein en pleegden opnieuw hun held haftig liefdewerk. Over deze bewezen diensten is verslag gedaan aan Z. M. den koning, die den heldenmoed dier broeders hoogst heeft weten te schatten en by koninklyk besluit het kruis van eerste klas heeft willen gunnen. Tevens zijn van wego het gouvernement de hartelijkste dank zeggingen aan die kloosterlingen ge daan- Wij durven hopen dat alle welden kende lieden, van welke denkwijze zij ook mogen wezen, een dankbaron groet aan de broeders der Chartreuzen zullen sturen, aan hen, die ten allen tijde bereid zyn om aan de menschbeid hunne diensten te bewijzen, zelfs ten prijze van eigen levensgevaar. DA VID8F01VD6 Afdeeling Aalst en Omstreken. te geven op Maandag 6 December 1900, om 5 uren avonds, in de Feeetiaal der Bisschoppelijke Middelbare School, Espla nadeplein, met de medewerking van het VljuLMsch Kwartet van Antwerpen. Programma 1. Kwartetopus 18, n' 4 L. von Bkit- a) Allegro [hoven b) Andante Scherzoso c) Menuetto d) Allegro 2. a) Ooeden Nacht F. Mindklsbohn b) Weiuch en Weigc- K.M.von Wibbr ringte zingen door M. Th. D. B. 3. Romance, voor viool Svendsrn uit tevoeren door M. Alb.Van deVyver. 4. Een man uit het volkP. Luis Coloma novelle, voor te dragen door M. Fl. Yan Molle. 5. Kwartet a) Serenade Hatdn b) Menuetto Boccherini 6. a) Groeninge Fr. Schubert b) Schoone Kamen C. F. Zbltbr te tingen door M. Th. D. B. 7. Intermezzovoor cello E. Lalo. uit te voeren door M.Arth.Van Sintruyen. 8. De Werkstaking der Smeders, van F. CoppÉE,vrij vertaald door N.Dbstanbbrg voor te dragen door M. E. Yan Hauwe. 9. Kwartet, opus 12 F. Mendelssohn Adagio non troppo, allegro b) Canzonetta c) Andante espressivo d) Molto Allegro e vivace. De deuren zullen gedurende de uitvoering gesloten blijven. Verschenen Ferrer. Barce lona. Gerechtigheid, geïllustreerd boekdeel van 48 bladzyden Prijs 10 centiem. Het vlugschrift bevat alles wat over de zaak te zeggen valt en bevooroor- deelden alleen zullen voortaan nog kun nen beweren, dat te Montjuich een onschuldige viel als slachtoffer van zijne liberale overtuiging. In het werkje lezen wij wie Ferrer was, hoe bloedig te Barcelona huis gehouden werd, welk een groot aandeel Ferrer aan dit alles nam. Verder wonlt bewezen dat de aangewende rechtsplegi <r niets te weu- schen liet uit oogpunt van billijkheid en wet. Eindelijk kan men lezen tot wat uitspattingen de zaak Ferrer aan leiding gaf en de rol welke de Vrijmet selarij hier weer vervulde, enz., enz. Het boekje is flink afgewerkt, boeiend opgesteld en kracht bijgezet door foto grafische afdrukken. STAD AELST. De Burgemeester maakt bekend, dat, de werklieden of oud-werklieden, gbboren in 1844 of vroeger, en die vermeen en recht te hebben op de jaarlyksche toelage van 65 fr., hunne aanvraag zal aanvaard wor den ten Stadhuize, Bureel der Werkbeurs, alle dagen van 9 tot 11 uren 's morgenda, te rekenen van 1 tot 31 December 1909. Eens dit tydstip verloopen zullen er geene aanvragen meer kunnen aangenomen worden De Burgemeester M.-L. GHEERAERDTS. Hertog Karl Theodor, vader van prinses Elisabeth van België, is Dinsdag raorgend aan de gevolgen van pleuris overleden. Ilertog Karl Theodor werd geboren te Possenhofen op 9 Augustus 1839. Hij studeerde in de geneeskunde en werd een der bekwaamste oogartsen van onzen tyd, zijne kennissen kosteloos ten dionste der behoeftigen stellend. De hoogeschool van Leuven kende hem den graad van doctor honoris causa toe. In het leger had hij den graad van gene raal, bij welk wapen hij diende tijdens den Fransch-Duitschen oorlog. De hertog is tweemaal getrouwd goweest namelijk met prinses Sofiia van Saksen die in 1867 overleed, hem met een eenjarig dochterkeD achterlatend. Uit zijn huwelijk met de nu nog levende prinses Maria-Jozefa van Portugal, het welk in 1874 werd gesloten, kreeg hy vyf kinderen, waartusschen prinses Elisabeth die op 2 October 1900 trouwde met prins Albert van België. Hertog Karel-Theodor was een eenvou dig man, die gaarne ver van de hofweelde leefde en in zynen huiskring en zjjne stu diën zyn voornaamste geluk vond. Men weet dat hy van over eenige weken ziek gevallen was, dat hy ietswat terug opknapte, doch Zondag weer inviel. Prins en prinses Albert waren Zondag nacht vertrokken, zoodat zy zich aan het doodsbed van hun vader en schoonvader bevonden, wanneer deze het tydelyke mot het eeuwige verwisselde. De processie beleedigd. Te Ber gen riep een soldaat, terwijl het Heilig Sacrament in de processie voorbykwara d bas la calotte De krijgsraad sprak hem vry, op grond dat hy niet den godsdienst beleedigde, maar alleen zijne politieke denkwijze deed kennen. Het militaire parket ging in het beroep en het hooger hof sprak hem ook vrij, ditmaal op grond... dat hij dronken was. AALST. Zondag 11. in de Koopwaren- statie viel, een manceuverman die op een manoeuvrerenden wagon rechtstond, tus- schen twee wagons ten gronde. De 2 wagons en 't machien liepen over hem doch de gevallene had de tegen woordigheid van geest van zich zoo plat mogolyk tegen den grond te drukken, zoo dat hij ongedeerd bleef. De toeschouwers waren door den grootsten angst als aan den grond genageld. Zaterdag middag loste Frans X metser, wonende te Hofstade en werkzaam in het nieuw kousenfabriek Laboi o Bergemeerschestraat, alhier, een kamwiel van eenen wagen. Het wiel trof hem aan den voet en verpletterde hem. Na verzor ging door Dr Hertecant is hjj per rijtuig naar zijne woning overgevoerd. Zaterdag avond rond 7 uren, waren de 14-jarige Leon V. D. Seh., en Emiel M..., 13 jaar, beiden wonende Brabant straat, aan het spelen op de Houtmarkt, alhier. Op eens haalde V. D. Sch... een revol ver uit de vest en gaf hem aan M...; deze schoot en trof Frans De Mol. 11 jaar, wo nendo Akadcmieplaats, in het linkerbeen. Na verzorgd te zijn door Dr De Clercq is de gekwetste naar het gasthuis overgebracht, waar de kogel uitgehaald werd. Zondag, rond middernacht, was Henri L..., werkman, in dronken toestand bezig met de herberg Naïleken, St-Kamiel- straat, in stuk te slaan, toen de agent Van Mulders hem tot bedaren wilde brengen. De agent werd door den dronkaard aan gevallen, doch kon met medehulp van andere personen den ruitenbreker na veel moeite aanhouden. Proces-verbaal is opge steld. Ik wnw dikwijls ongesteld, ik had hoofdpyn, ik verteerde slecht, ik had ont steking en myn afgang was schaarsch en moeilyk, ik was niet goed, maar sedert dat ik de Pil Walthéry neem, ben ik gansch anders. (Uittreksel van een brief van M. Ed. Ratond, professor, te Brussel.) Maandag morgend, rond 6 uren, is er een hevigo brand uitgeborsten op de hofstede van Marie Van Overstraete, wed. Lievens, te Wichelen-Heide. De schuur en stallingen werden vernield, alsook de oogst, alem, gereedschap en karren. Men kon met veel moeite de 12 hoornbeesten en 6 varkens redden. Een karnhond kwam in do vlammen om. Het woonhuis is ongedeerd gebleven. Vrouw Lievens zat in den stal koeien te melken, toen eene gebuurvrouw do brand bemerkte en het alarm gaf. De schade wordt gerekend op 5000 fr. en is door ver zekering gedekt. De misdaad van Wetteren. Louiza Becqué, vrouw Cyriel Bauwens, die een huisjo bewoont omtrent de plaats waar de misdaad gepleegd werd, heeft aan den veldwachter Cryns de volgende gewichtige verklaring afgelegd Den avond van den moord, het moest zou rond 8 uren zyn, ging ik buiten om eene vensterblinde, die door den wind uit hare hengsels was gerukt, weder in te hangon, toen ik op ecn3 uit het bosch een soort van krakeel meende te hooren, en ik erkende zeer duidelyk de stem van Eugenie Schollaert. Opeens hoorde ik door haar eenen ge weldigen schreeuw uitroepen, en zeggen Constant, dat zal ik 't huis zeggen. Na dien hoorde ik niets meer. Des anderendaags toen men het meisje zoo gruwelijk vermoord vond, heb ik zulks niet durven verklaren, uit vrees doch thans dwong mjjn echtgenoot mij er het gerecht kennis van te geven. M. Jan De Mot, zoon van wijlen den burgemeester van Brussel, gehecht aan het Museum van het Jubeljaarpark, is naar Amerika vertrokken, om er zijne vrouw te halen, die ginder bij vrienden verblijft. Minister Deacamps-David heeft hem last gegeven, bij liefhebbers van New-York, Washington en Boston te onderhandelen, om hunne Rubon'sen en Van Dyck's te leen te vragen voor de tentoonstelling van 1910. In de Zuidstatie te Brussel gebeurde een schrikkelijk ongeluk. Terwyl de stoker van eene locomotief zyn vuur ver zorgde, sprong eene stoombuis van den ketel en de arme man wus dadelijk ver borgen in eene wolk van damp, die hem deerlijk verbrandde. De machinist, die zynen kameraad ter hulp kwam, werd eveneens zeer erg gebrand. Beiden werden naar het gasthuis gebracht, waar de stoker twee uren later reeds stierf. De maciiinist kon na eerste verzorging naar zijne woning worden gebracht. De genaamde Hippolyte L..., 22 jaar oud, automobielchauffeur, wonende in de Raadstraat, te Elsene, had liefdebetrek- kingen aangeknoopt met Marie T.,wonende in do Dublijnstraat. Jaloersch van karakter zijnde, begaf Hip. L die reeds doodsbedreigingen tegen zijne minnares uitbracht,zich Zondag avond naar de Dublynstraat. I aar gekomen, vond hy de deur open van het huis waar zijne minnares woont. Hy liep den trap op en klopte aan de deur van Marie T... Deze beging de onvoorzichtigheid hare deur te openen. Nauwelijks was de deur goopend, of Hip. T. loste een schot op zijne minnares,doch zonder haar te treffen. Denkende dat hij zijn slachtoffer gedood had, plaatste hy den revolver op zyn hoofd en loste een schot hy viel bloedend ten gronde. De policie kwam toegeloopen en bracht den jongeling over naar het gasthuis. Toen Vrijdag avond de ouderling Frans Stynen, 60 jaar, wonende Eecker- schensteenweg, te Antwerpen, met eene brandende lamp in de stal ging, stond hij plots voor twee kerels Zonder dat hij tijd had om een oogenblik na te denken, sprong een der schurken op hem toe en hield eenen revolver voor zijn aangezicht Dan werd de ongelukkige vastgegrepen en ten gronde geworpen. Het gevolg ervan was dat ook de brandende petrollamp viel, ontplofte, en een begin van brand veroorzaakte. Inmiddels was de andere bandiet naar de kamer der vrouw gegaan, waarvan de deur in de stalling uitgeeft, doch op dit oogen blik kwam er plots eenen verdediger op dagen, dio er in gelukte de twee laffe aan randers op de vlucht te drijven. Deze verdediger was de waakhond van Stynen. De hond sprong naar de keel der twee vreemde indringers en beet hen waar hij hen te pakken kreeg. Hy ging zoodanig te werk dat het brave dier de bovenhand kreeg en de tegenpartij verplicht was op de vlucht te gaanzelfs heeft een van hen zijne klak ter plaats moeten laten liggen. Het begin van brand was spoedig ge- bluscht. De schurken hebben niets meêge- nomen Later is men komen verklaren aan denonderzoeksdoendoadjunkt M. Feyaerts, dat vier onbekenden van verdacht uiterlyk in de straat zijn gezien, waarvan er een bloodslioofd was. Men vermoedt dat dit de aanranders met hunne gezellen waren. Het woord is vrij by de socialis ten. I)e baas onzer socialisten, die voor zijne propagande goed betaald wordt, had naar Turnhout 'nen rooden menheer doen komen, om..., meeting te geven. Dit beurde Zaterdag avond in 't lokaal der socialisten. De roode menheer legde uit hoe hy als martelaar den tijd in de gevangenis had doorgebracht (met goed drinken en lekker eten), iijj had ook al eene bloedspuwing gehad, daar zal natuurlijk het razen op meetingen goed voor zyn Een der socio's vroeg eindolyk of er nog iemand het woord vroeg. Een werkman die als katholiek strijder gekend is, vroeg hot woord. Toen hij op het verhoog ver scheen, zegde een der leiders Ik zou eerst eens geerne willen weten wat hy de patroons ontvangen heeft om hier te komen spreken En dat durft iemand vragen die voor zyn propagandawerk betaald wordt Het woord is vrij, doch men begint met eenen nederigen werkman te beleedigen De werkman zegde verder, ik kom hier om de bewyzen te ontvangen, welke gy in eene vorige meeting beloofd hebt, en vol gens welke bewijzen het duidelyk moet zijn dat Simoens, de afgescheurde socialist, leugens heeft verteld over den slecht be taalden en overdreven langen kinderarbeid in Vooruit te Gent. Daarover mocht niet gesproken worden, zegde men hem de werkman mocht alleen spreken van hetgeen er nu in de meeting gezegd was geweest, en hij sag zich ver plicht het verhoog te verlaten, omdat hy niet mocht spreken. Ja, het woord is vrij bij de socialisten In den nacht van Zondag op Maandag waren de twee jachtwachters Pieter De Volder en Hektor Bourgeois, van M. Gas ton De Yinck, senator, op ronde in het - Etelaarbosch te Zillebeke, het welk toebehoort aan de Godshuizen van Yperen en dat tot de jacht behoort van het kazteel Het Hooge. Om 1 u. 15 hoorden de jachtwachters geweerschoten lossen en verborgen sich, vermoedende dat de wildstroopors daar zouden voorbijkomen. Weldra zag De volder drie personen aan komen, gewapend met geweren. Hij ging op hen toe, zijnen makker roepende. De jachtwachter hield een der stroopers aan de twee anderen namen de vlucht. De aangehoudene poogde zyne hand in den zak te ateken toen de tweede wachter ter plaats kwam, werd de aangehoudene pensjager afgetast men vond in zyn bezit eenen zwaren revolver, met zes kogele geladen. Hy werd herkend als zijnde Felix Opli- nus, werkman te Langemark. Hij werd naar de gendarmerie van Yperen overge bracht. Na lang geweigerd te hebben, noemde hij eindelijk als zijne twee mede plichtigen Staelens Kamiel en Alfons, bei den insgelijks van Langemark. Hy werd na ondervraging door den onderzoeks rechter in het gevang opgesloten. Reeds meer dan een jaar gaat er te Temsche bijna geene week voorby of er worden kiekens gestolen. Daarom hebben reeds vele landbouwers een draagbaar hok gemaakt, om de kiokens 's avonds in huis te brengen. Hot is Maandag nacht gebleken dat de dieven daarvoor niet terugdeinzen, want ze hebben ze nu gestolen uit het huis van Vercauteren, herbergier op het Hoogeinde. By Joannes Geloof in de Brandstraat, hebben de dieven ook aan den gang ge weest, maar ze zyn verjaagd. Men heeft reeds zeer lang vermoedens op de daders maar ze vangen gaat niet. De landbouwers zijn angstig, maar ook woedend en men vreest den eenen of ande ren dag den afloop van een drama to zullen moeten melden.' Brand is ontstaan in den cirk van Luik, naar men vermoedt door een eind cigaar, dat avonds door een der toMchou- I wers weggeworpen werd. Een der bedien den, die nabij het tooneel slaapt, werd wakker door eene ontploffing. Hij gaf het alarm en spoedig waren de pompiers ter) plaats. Door de hitte van het vuur barsttel de waterleiding tot op de tweede verdiè- ping en het wegstroomende water doofde het vuur uit Een groot deel der stallen werd vernield. Een rondreizend koopman, Knieck geheeten, had zijn da? geëindigd en wilde naar huis gaan door het bosch van Auve- lais. Eensklaps voelde hij sich by den hals gegrepen en omvergeworpen. Een man hield hem op den grond en twee anderen sloegen op hem los. Na alzoo mishandeld te zijn geworden, sneden zij de banden van zyn geldtesch af en verwijderden zich met het geld. In den zak was 40 fr de ontvangst van den dag. Men heeft wel de koopwaar op den grond verstrooid gevonden, maar van dougnieten geen spoor. Er is over eenige dagen gesproken van eene ontploffing die plaats had in eene stoof te Bossières, een geval dat toege schreven was aan de aanwezigheid van eene dynamietkardoos in de steenkolen. Het onderzoek heeft echt bewezen dat hier geen ongeluk, maar een misdadige aanslag plaats had. Ziehier wat er gebeurd moet zijn Vrouw Delvigne werkte aan haar huishouden en haar dochterke Ivonn» zat bij de lamp te lezen. Eensklaps vloog de deur open, de lamp ging uit en de ont ploffing had plaats. Een der handen van het kind was afgerukt en de arm gobroken, Het kind tot zich zeiven gekomen, ver klaarde dat eon man haastig was binnen gekomen en een voorwerp op de tafel had geworpen. Het meisje wilde hot voorwerp weg nemen maar dit ontplofte ep hetzelfd# oogenblik.Een dokter ontwaarde de poeier- brand aan de wonde. Het geheim van den kinderroof te Thirimont is nog steeds onopgelost. Voort durend komen er by het parket nog naam- looze beschuldigingen toe. de eene tegen strijdig. de andere in verband mot vroeger gedane verklaringen of beschuldigingen. Maar allen leiden tot niets. Nu heeft het parket eenen vyver laten leegpompen, omdat een der brieven beweerde dat hei ljjkjo van het kind daar op den bodem zou worden gevonden; alios was even vruchte loos In alle geval schijnt de misdaad een» uiting van wraak te zijn geweest, om ontvanger te treffen in het dierbaarste wat by bezat, zijn klein kind. Eene 84 jarige vrouw, werd te Wer- bomont vermoord gevonden. Eene klein dochter die by haar had ingewoond kon misschien wel eenigo inlichtingen geven, welke tcf do ontdekking van den moorde naar konden leiden. Dit vermoeden is nu gegrond gebleken. Zy moet er zelfs zoo veel van weten, dat het parket noodig heeft geoordeeld, haar aan te houden, evenals haar vryer. Het meisje, Lucie Piérard, is 18 jaar, en de vrijer, F., een jongen van Ham, telt er 25. Men donkt dat de jongen onder een voorwendsel by de oude vrouw ia geko- men en haar iets gevraagd heeft, waar voor zy de schuif van een meubel moeit openen. Dan zou hy haar met eenen hamer het hoofd hebben ingeslagen. Die wreede misdaad beeft heel de streek ontroerd. De twee verdachten zijn in de gevan genis van Hoei opgesloten. Doux pays Een pastoor in een heel kleine parochie in Berri is te Bourgei voor do correctioneele rechtbank en daarm voor het hof vervolgd en vrijgesproken. Hem was ten laste gelegd dat hy eens, b(j de cathechismuslos de wet van 1882 of het lager onderwys overtreden had. Hjj was er namelijk toe gekomen by zjjn uit leggingen zyn jeugdige catechisanten ti vertellen van Petrus den Heremiet en di kruistochten. Zoo had hij geschiedenii onderwezen zonder dat hij daar het recht toe had Het parket te Bourges had verbreking aangeteekend tegen het vrijsprekend von nis van het hof en zoo kwam het geval voor de strafkamer van het hof van ver breking. De advokaat-generaal meende,dat liet verzoek om verbreking gegrond moest worden geacht, omdat de wet aan den priester uitsluitend het godsdienstonderwijs opdraagt, 't is te zeggen, van den catechis mus, het oude en nieuwe testament. Al het andere is geschiedenis, en die mag zonder bijzondere vergunning niet onder wezen worden. De tegenpartij bestreed de gegrondheid van het verzoek om verbre king, waarna d» strafkamer het vonnis van het hof te Bourges bekrachtigde. Doux pays Vryheid, gelykheid en broederlijkheid Erger dan wilden. Bij Great Falls, in den Staat Montana, is dezer dagen een misdaad gepleegd van een inderdaad alles overtreffende weerzinwekkendheid. Een jong kindje van zeer gefortuneerde ouders stierf. Het ljjkje werd bijgezet in het familiegrafBoeven hebben het daaruit gestolen, njaar hebben doen weten, dat zy bereid zijn het gestolene terug te geven, mits er goed voor betaald worde. Het schieten op luchtschepen. Het treffen van luchtgevaarten schijnt moeilijk te zijn. In het Amerikaansche leger zijn proeven genomen met een nieuwen vuurmond, die bestemd is om op ballons, luchtschepens en vliegtuigen te schieten. Er werden uit een boek van 27 graden twintig schoten gelosten op een ballon, die op 150 meters hoogte aan een kabel vast gelegd was. Alle soboten misten.

De Denderbode | 1909 | | pagina 2