Rechterlijke kronijk. Nieuwe Vlaamsclje 11 lustrati Ouderdomspensioenen. Het Ste Ceciliafeest der Koninklijke Harmonie. Sint-Martinuskerk. DAVIDSFOiMDS. De groote Liederenavond Werkstaking Viscose. Allerhande nieuws. Een noodkreet. Genoeg sol daterij. Over drie maanden stemde de Duitsehe Kamer 625 millioen frank nieuwe lasten 's jaars. 't En is nog niet genoeg om de gaten van de Duitsehe Schatkist te stoppen. Benevens deze nieuwe lasten moet er nu eene nieuwe leening aangehaan worden van 678 mil lioen 500 duizend frank Daarover schrijft een Duitsch blad, het Berliner Tagebladtt Geheel de wereld weet van waar de geldnood van het Duitsch keizerrijk komthet zijn de uitgaven voor leger en vloot die er de schuld van zijn en onze mid- dels te boven gaan. Indien de Kamer den moed en de kracht niet heeft om d te zeggen genoeg voor de sold a- terij zal de Kamer medeplichtig worden in den ondergang van het Duitsehe volk. Ziedaar wat men reeds in Duitschland zegt en schryft. Duitschland heeft een groot en machtig leger noodig om te kunnen het hoofd bieden aan de vijan den die hem van alle kanten omringen. En nochtans beginnen de Duitschers zeiven te roepen we kunnen niet meer we zijn ten einde gegeven voor de sol daterij we gaan ons geheel en gausch ruïneeren als we niet ophouden 't Is juist op dien oogenblik dat men ons, in België, met geweld op den zelf den weg der overdreven krijgsuitgaven zou willen duwen (GazettevanBrugge.) Monsterachtig. Gij hebt een gebrekkelijk kind,dat teerachtig, blind, lam of onnoozel is. Wat zult ge er meê doen Dat is 'nen keer een vraag. Wel, het ongelukkig knaapje oppassen, ver zorgen. Ehwel, als ge dat doet, ge zijt van de goê niet. Ferrer, de held van liberalen, socialisten en anarchisten, zei dat zulke kinderen, die tot last van anderen dienen, moeten van kant gemaakt wor den. De liberalen hielden in den Antwerp- schen gemeenteraad, betooging ter eere van Ferrer. De katholieken herinnerden wat Ferrer leert jegens de ongelukkige kinderen. M. Terwagne, socialistische volks vertegenwoordiger en ook gemeente raadslid, antwoordde 't Is waar dat Ferrer van dit gedacht was 't is ook het mijne Zulke taal is eenvoudiglijk afschuwe lijk. Als men dit moet doen met de kin- ders.dan moet men het ook op de ouder lingen toepassen En peinst ge dat er een liberaal was die protesteerde 1 Geen éèn. Ziedaar wat de Ferrer - beweging inhoudt. Hoe men patrijzen maakt.» De patrijs is raar, dit jaar. Bijgevolg verwezenlijken de patryzenfabrikanten schoone winsten. Hoe zij voor het maken vai patrijs te werk gaan Zy nemen kie kens van een drietal weken, en vetten zo gedurende enkele dagen. Ziju zij dik genoeg, dan worden zij op rij met de pooten omhoog gehangen en met zaad doorschoten. Gepluimd en van de pooten ontdaan worden de kiekens dan in patrijsdons gerold, zoodat er enkele patrijspluim- kens aan het vleesch blyven kleven. KAZERN-KWEST1E. Katho lieke dagbladen hebben dezer dagen aangedrongen op de zedelijke gezond making der kazern en op het ontwik kelen van de bevoegheid en van het gezag der aalmoezeniers. La demière Heurehet meest dweep zuchtige liberaal blad van Brussel, tee kent daartegen verzet aan. De kazern moet onzijdig zijn, zegt ze, daarom mag het niet zijn dat de priester in de kazern iets te zeggen hebbe. Natuurlijk, de school moet onzijdig zyn de kazern moet onzijdig zijn de rechtbank moet onzijdig zijn. Overal onzijdig dus f Waarom Het antwoord komt van zelfs Klimop. Vele menschen den ken dat de klimop schade toebrengt aan de muren, waai tegen hij groeit. Vol gens een onderzoek in Engeland gedaan is het tegendeel waar. Ten minste, wanneer men de plant in 't oog houdt en hare ranken weert uit te spleten, die tusschen de muren en de goten of de daken of de waterschut sels te vinden zyn. De klimop helpt krachtig mede tot het opdrogen der muren, niet zoozeer door dat hij vocht opslorpt als omdat hy door zijne bla deren den regen en den sneeuw ver wijdert. Hy houdt met zijne dooreenge- vlochtene ranken den wand, waar hij tegen hangt, byeen. Eindelijk levert de klimop een ernstige beschutting tegen de koude. Dus is hij niet alleen een versiersel hij heeft ook groot nut. Vlaamsch in het leger. - Do r het Algemeen Nederlandsch Verbond is een komiteit aangesteld geworden voor doel hebbende de taalgrieven in het leger op te zoeken en bekend te maken Het komiteit bestaat vooral uit oud soldaten en het richt een dringend ver zoek tot alle Vlamingen die in het leger hebben kennis gemaakt met wantoe standen in taaiopzicht, die schriftelijk te doen kennen, onder gesloten briefom slag, aan onderstaand adres Algemeen Nederlandsch Verbond (A. T.) KomiteitVlaamsch in het leger.» Lokaal De PauwStatieplein, 6, Ant werpen. Een gevaarloos wapen. Een wapenmaker van Londeu heeft een nieuwsoortige revolver uitgevonden, geladen met bijzondere kardoezen, in houdend een weinig buskruit, gebran- den Spaanschen peperen lycopudepoeier. De rook door deze samenstelling ver- wokt, doet enkel het bewustzijn verlie zen aan de personen die er door geraakt orden. De oude majoor. Ziehier zijne weervoorspellingen voor de maand De cember Van den 1 tot 13, regen met verwarming van temperatuur van 14 tot 19, geen regen, maar mist, met groote veranderingen van temperatuur van 20 tot 22, kleine regenvlagen van 23 tot 31, droog en koud, betrokken en be- wolkto lucht, groote afkoeling. Nu de oude majoor zoo goed is ons op de hoogte te houden, zullen wij, God dank, gerust kunnen slapen. r De nieuwe legei'wet is Woensdag 1 December gestemd met 103 stemmen tegen 50 en 5 /onthoudingen. Bericht. Paardenmarkten. STAD BRUSSEL. Met het oog op den bijval der paardenmarkten, heeft het Inrichtingskomitoit beslist, in overeen komst met het Gemeentebestuur, voor het jaar 1910, zeven markten in te richten in tlaats van zes Deze markten zullen plaats lebben den 12 Februari, 12 Maart, 13 April, 13 Mei, 13 Juni, 13 September en 13 October. Primicn voor een gezamelijk bedrag van 8500 fr., zullen uitgereikt worden aan de kooplieden en paardenfokkers volgens de voorwaarden voorzien door het reglement. Op elke markt zullen er tachtig ver- wyderingspremiën aan do paardenfokkers eigenaars uitgeloofd worden. Om deel te mogen nemen aan deze premienuitdeeling moeten de voorgestelde dieren al de voor waarden vereenigen vereischt bij eerste klas produkten. De personen, die ze voorstellen, moeten _.n certificaat voorleggen, van hot Ge meentebestuur uitgaande, en bewijzend dat zij paardenfokkers en eigenaars zijn der voorgestelde paarden. Verschenen Ferrer. Barce lonai. Gerechtigheidgeïllustreerd boekdeel van 48 bladzijden Prijs 10 centiem. Het vlugschrift bevat alles wat over de zaak te zeggen valt en bevooroor- deelden alleen zullen voortaan nog kun nen beweren, dat te Montjuich een onschuldige viel als slachtoffer van zijne liberale overtuiging. In het werkje lezen wij wie Ferrer was, hoe bloedig te Barcelona huis gehouden werd, welk een groot aandeel Ferrer aan dit alles nam. Verder wordt bewezen dat de aangewendo rechtspleging niots te wen- schen liet uit oogpunt van billijkheid en wet. Eindelijk kan men lezen tot wat uitspattingen de zaak Ferrer aan leiding gaf en de rol welke de Vrijmet selarij hier weer vervulde, enz., enz. Het boekje is flink afgewerkt, boeiend opgesteld eu kracht bijgezet door foto grafische afdrukken. II °P ZondaS 19 Decem- jIUUl aanstaande, om 3 uren namiddag, zal de heer Advocaat Romain Moyersof.n, plaatsvervangend Volksverte genwoordiger van Aalst, alhier in do Meis jesschool cene voordracht geven over den Onderlingen Bijstand. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN. Zijne Hoogweerdigheid heeft bestuurder benoemd der Zusters van Liefde te Melsele, den E. H. Do Vos, id. te Lokeren te Lokeren den E H. Van der Donckt, onderpastoor te Landegem. RECHTBANK VAN DENDERMONDE Aanslagen.Theofiel Moerman, yzer- draaier, te Aalst, is beticht aanslagen op de eerbaarheid gepleegd te hebben. Hij krijgt 1 jaar en 6 maand gevang met on- middelijke aanhouding en ontzegging zyner burgerrechten gedurende 5 jaar. AtroggelarijPetrus Heyvaert, metser, te Aalst, moest op het einde van verleden jaar eens naar Ninove gaan. Hij ontleende aan Filiep Van Hove dezes rij wiel. Eenigen tijd nadien vroeg de eigenaar zijnen velo terug, doch Heyvaert ver klaarde hem niet meer te bezitten en wilde ®r de waard® niet van betalen. Hij krijgt een maand gevang en 26 fr. boet. Slagen gevolgd door werkonbe kwaamheid. - Twee schoonzusters. Maria-Leonia Schollaert en Filomena Pol- lyn, huishoudsters te Aalst, kregen met elkander ruzie over hunne kleine kinderen die ook niet goed overeenkwamen. Marie Schollaert deed har® kloefen uit en wierp ze op Filomena. Daarna liep ze naar hare woning en met een stoofdeksel dat zij gaan halen was bracht zij aan Filo mena Pollyn eenen geweldigen slag toe op het voorhoofd. Het slachtoffer kon gedu rende 8 dagen haar werk niet verrichten, Marie Schollaert krijgt 1 maand en 50 fr. voorwaardelijk voor 5 jaar. Verheling. Felix Buyl, kieken- kweeker, te Aalst, is beticht ten nadeele der weduwe Colpaert een konyn verheeld te hebben. Hij krijgt 1 maand gevang en 26 fr. boet. Atroggelarij. Alfons D® Backer, werkman te Wanzele, thans in het gevang van Dendermonde opgesloten, zit op banksken om by verschillige lieden Wichelen. Dendermonde, Wetteren St-Gillis bij-Dendermonde, kruiwagens ge leend te hebben. Eenmaal de voertuigen ter hand gesteld, vergat Alfons ze terug te brengen. In Mei laatst was hij in dienst by de weduwe Verschelden en stool er eenen kruiwagen en2konijnenvellen. De rechtbank verwijst hem voor de eerste feiten, tot 3 maal 1 maand gevang en 50 fr. boet en voor het tweede feit, tot 3 maand gevang en 50 Ir boet. ZOO JUIST IS VERSCHENEN het nieuwe nummer van de dat bij ons verkrijgbaar is tegen den ZEER LAGEN PRIJS van fr. 0,90 per 3 maanden, (per post fr. 1,20.) Dit nummer bestaat uit 12 bladzy den groot formaat, en bevat 35 Illustratièn en (Portretten. De Nieuwe Vlaamsche Illustratie levert deze week o. m. een paar foto's van mevr. Steinheil na haar vrijspraak het bezoek van koning Emmanuel aan koning Alphons en Eduard kykjes van de Ut- rechtsche hondententoonstelling een paar foto's van de vrouwenbeweging in Noor wegen foto's van de cycloon in Engelsch Indië een foto van een dry venden schouw burg foto's van de éénlynige spoorbaan een foto van de gehouden bazar voor werk verschaffing te Rotterdam een foto van operette de Grieken voor Troja opge voerd door de Kon. Utrechtsche Mannen- zangvereeniging, enz., enz. Voorts de portretten van een aantal be kende personen en eenige bladz. boeiende lezing. NOTARIAAT. Bij het ter pers leggen bericht men ons de benoemingen van M. Edward Eeman, Notaris, te Erpe, als No taris te Aalst en den heer Joseph Meert, Candidaat-notaris, te Aalst, als Notaris te Erpe. Proficiaat Wy roepen de aandacht onzer geëerde lezers in op ons hoofdartikel nopens de afkeuring of liever veroordeeling der houding van PIE DAENS in zake der nieuwe Legerwet door Leeuwke Plancquaert. Volgens Leeuwke Plancquaert is Pie Daens, een sukkelaar vol pretentie, die als een kalf met eene mand over den kop tegen alle boomen heeft goloopen. PIE DAENS heeft eene ezelarij uitgestoken, zegt Leeuwke verder. Leest dus ons hoofdartikel STAD AELST. De Burgemeester maakt bekend, dat, de werklieden of oud-werklieden, geboren in 1844 of vroeger, en die vermeenen recht to hebben op de jaarlijksche toelage van 65 fr., hunne aanvraag zal aanvaard wor den ten Stadhuize, Bureel der Werkbeurs, alle dagen van 9 tot 11 uren 's morgends, te rekenen van 1 tot 31 December 1909. Eens dit tijdstip verloopen zullen er geene aauvragen meer kunnen aangenomen orden. De Burgemeester M.-L. GHEERAERDTS. Weüolijke erkenning.- Mevr. Achiel Eeman, Voorzitster der Vrouwenziekenbeurs Eendrachtige Zus terliefde komt van het Ministerie van Arbeid de tyding te ontvangen dat, bij Koninklijk Besluit van 20 November 11., de wettelijke erkenning aan deze onlangs gestichte en reeds zoo bloeiende Maat schappij van Onderlingen Bijstand werd verleend. Verleden Zondag 28 November, vierde onze Koninklijke Harmonie Maatschappij «Al Groeiend Bloeiend,» haar jaarlyksch S* Ceciliafeest. Te dier gelegenheid had or in <i .toote Feestzaal van het Stadhuis na de Mis van elf ure één Concert plaats onder de kun dige leiding van den heer R. Lensseus. De aanhoorders talrijk opgekomen, wa ren oprecht verrukt door de prachtige stukken die zy ten gehooren kregen alsook over meesterlijke uitvoering. Men speelde namelijk 1° Richard III. Openingstuk van Paul Gil'son, de onlangs benoemde opziener der Staatsmuziekscho- len, een genie tot hiertoe nog te weinig gekend in de muzikale wereld en die noch tans onder de beste toondichters van ons land mag geteld worden. Bovengemeld ope- ningstuk bewijst het ten stelligste. Men spreekt ook veel over zijn opera Prinses Zonneschijn, en anderen zijner werken. 2° Air de Ballet d'Hamlet, getoonzet door Amb. Thomas, bewerkt door G. Parès. Dit stuk mag ook een gelukkige keus genoemd worden, het bezit namelijk de eigenschap door de verscheidenheid en de gedurende afwisseling zijner melodiën den aanhoorder in verrukking mede te jen en hem als 't ware een ballet in werkelijkheid voor te stellen. Zooals hooger gezegd, was de uitvoering dezer beide kunstwerken meesterlijk en het strekt ter eere aan al degenen die tot dezelfde ervan hebben mede geholpen maar bijzonderlijk aan den onvermoeibaren ta- lentvollen bestuurder,Mr Lenssens, die zich nooit de mooite spaart wanneer hetgoldt den titel van Al Groeiend Bloeiend hoog te houden nogmaals proficiat. Medegedeeld.) Zondag aanstaande, 5 December, zal er in de Mis van 11 uren een Fransch sermoen gepredikt worden door den E. P. Paquet, van Brussel. Maandag 6 December, Vergadering voor de Huismoeders der Heilige Fami lie. Afdeeling Aalst en Omstreken. VLAAMSCH KWARTET. Dikwijls kregen wij te Aalst uitvoerin gen voor symphonie of voor orkest te hoo ren. Zelden of liever nooit, gaven die uit voeringen hetgeen wij er van verwachtten. Zij gelukten er slechts in de gewrochten der groote meesters onkennelijk te maken, en wat ons als een ideaal voorkwam, af schuwelijk te doen voorkomen. En hoe kan het anders Dc bijzonderste hoedanigheid, de éénheid, ontbrak altijd aan de massa optredende kunstenaars. In een® symphonie, in een orkest, moet elk instrument kunnen wegkwijnen om aan andere 't woord te laten. Dergelijke muziek eene samenspraak, waar elk op toer het woord voert en wanneer de schryver e«nen samenzang vraagt, dan moet die zóó wezen, dat men maar ééne stem waant te hooren. En is zulks waar voor een groot getal gelijkspelende toonkunstenaars, dan nog meer voor een kwartet. En die hoedanig heid bezit het Vlaamsch Kwartet in den hoogsten graad, en dat juist maakt zyne artistieke waarde. En daarom ook zullen wij dank aan hen, niet eenen verbasterden Beethoven hooren, maar Beethoven 'lijk hy is, den god der symphonie Haydn zal niet meer vervelend voorkomen in zijnen ernst Mendelssohn niet meer belachelijk of gemeen, maar hoogst bekoorlijk in zyne lieve meiodieën, Daarom ook zal heel Aalst naar het Vlaamsch Kwartet komen luisteren. Do achtbare Hoeren Van Vreckem, Se nator, De Sadeloer, Volksvertegenwoordi ger en Baron L. de Béthune, komen den volgenden brief van den Heer Helleputte, Minister van ijzerwegen te ontvangen Brussel, den 29 November 1909. Waarde Collega, Ik heb het genoegen Ued. te laten we ten dat de trein 2986 die uit Gent vertrekt om 13 u. 32 van den 3 Januari te begin nen in Denderleeuw zal stilstaan waar hij de wisseling zal opnemen der treinen 2823 en 2665 die zullen aankomen de eene te Oudenaarde om 14 u. 11 en de andere te Ath om 14 u. 13. Aanvaard, enz. Gd. HELLEPUTTE. wiigous. Gegronde klachten reizen dagelijks op over het ge brek aan wagons ter Koopwarenstatie alhier. Alleen de wagons die hier ter Statie zijn gelost, worden ter beschikking der nijveraars en kooplieden gesteld Tal van ledige wagons vertrekken dagelijks uit onze Statie Er zyn geen wagons beschik baar wordt er aan de belanghebbenden geantwoord... Maar volgens inlichtingen ons verschaft staan er tal van ledige wa gons in de statiën van on rond Gent te rotten. Die toestand is hoogst schadelijk voor nijverheid en handel en er dient waarlijk een einde aan gebracht te worden. Overigens wy roepen er de aandacht onzer achtbare Senators en Volksvertegenwoor digers op in. inS'-JozefscollegeopZondagl2 Decem ber aanstaande, begint om 5 uren. Kaarten aan 3 fr. 2 fr. en 1 fr. zijn to bekomen in het College. STAD AALST. Koninklijke Rederijkkamer IFK CATI1AIIIWI8TEN 2d® Vertooning op Zondag 12 Decem ber aanstaande. Men zal opvoeren De veertiende aan tafelblijspel in 3 bedrijven en Vooraf plicht, dramatische schets in een bedrijf. Verder Symphonisch tusscheDspel. Prijzen der plaatsen. Beneden plaat sen Voorbehouden genummerde van 1 tot 60, 2,50 fr. van 61 en volgende, 2 fr. Niet voorbehouden 1,50. Balcon 1,00 fr. en 0 50 fr. Voor de voorbehouden genummerde flaatsen, zich te wenden tot den heer elix De Loose, Stadswaag, Hopmerkt. Gister Vrydag in den valavond, ontvin gen wij 't volgende telegram Brussel, 16,30 u. Drij scheidsrechters aangeduid. Verga deren morgeneinde werkstaking verze kerd. (Get.) de BÉthune Pi»no. Leg. piano, solf. sér, méthode conserv. par Dame dipl- S'adres ser Place des Fabriquos, 15, Alost. Sedert een drietal dagen heerscht over onze streek een geweldig orkaan, zooals, naar men algemeen zegt, in lange jaren geen werd beleefd. In de Bergemeersrhen, alhier, zijn ver scheidene boomen ontworteld. Gisteren werd eene vrouw uit den omtrek door den wind opgenomen en in den Dender geslingerd. Te Dcnderhautem, Okegem en Haeltert wierden verscheidene graanmijten door den wind weggeslagen en alom in 't veld ver strooid. In de meeste gemeenten liggen de straten vol pannenstukken, glasscherven en boomtakkon. Te Geerardsbergen is het bijna voltrok ken huis van Frans Timmerman ingestort. Verders hoort men van alle kanten over schade door het tempeest aangebracht. Op de Noordzee woedde het verschrikkelijk, verschillende sloepen zyn door de zee ver zwolgen en vele andere zyn vermist. Aalst «*n omli^eiulo koopt uwe SCHOENEN bij C. Mallego, Groote Markt, 19. te Aalst, daar vindt men bestkoopste der stad. Alle models en alle pryzen. Byzondere prijs voor uitver- koopers. Men aanvaardt alle reparation. Smartelijk ongeluk. Dinsdag voormiddag is er in do statie van Dender leeuw een droevig ongeluk gebeurd, dat wederom een werkmansgezin in den rouw brengtde genaamde Jozef Van der Weëen, werd er gevat tusschen twee wagons, had de borst ingedrukt en weinige stonden nadien was hij een lijk. Hij laat eene we duwe met drij minderjarige kinderen ach ter. Van der Weëen was een braaf werkzaam en vooruitziende werkmanover een ze vental jaren bouwde hy zicli een eigen huis met do medehulp der maatschappij van werkmanswoningen van het Kanton Ninove. Dank aan zijn vooruitzichtzijn en bly ven nu de beproefde weduwe en kinderen, hoewel de ontleende som maar gedccltelyk is teruggekeerd, eigenaars van een woon huis, zonder dat het hun nog een centiem zal kosten. Wat verschil met andere werklieden die erkzaam en ondernemend doch niet voor- fziende zijn komt de dood hen te ver rassen, zeer dikwijls laten zij vrouw en kinderen achter met last en schulden en bijgevolg in de grootste ellende en armoede. Hcmei'kt wol dat het eene het andere niet is do Borstpil Walthéry is do ideale remedie tegen hoest en de keelpijnen, terwijl de Pil Walthéry het beste purgeermiddel is dat ge allen kent. 1 fr. het eene lijk 't andere De misdaad van Nederhasselt.— Zooals men or zich mocht aan verwachten, is een bygevoegd onderzoek in deze zaak bevolen, door het parket van Gent. Verschillige punten zyn inderdaad verre van opgehelderd to zijn. Bovendien zijn verscheidene getuigen die tot hiertoe niet hadden durven spreken, besloten zulks te doen. De zaak van het karrotje, bijvoorbeeld, neemt meer en meer uitbreiding wy zul len ons daar voor bet oogenblik bij houden. Van een anderen kant is het komiteit dat was samengesteld om onderstand in te zamelen ton voordeelo der huisgezinnen De Glas en Van der Haegen, te Ninove verga derd. Een spaarboekje zal aan elk der drie overblijvende kinderen van De Glas worden overhandigd, en mevr. de barones Louis de Bethune, van Aalst, heeft het verlangen uitgedrukt, onder hare beschermschap de drie meisjes Madeleine. Zoë en Zulma te nemen en ze op hare kosten in een onder wijsgesticht van Herzcle te plaatsen. Zij werken rechtstreeks op de kwaal. Rugpijn is een teeken van nier aandoening en het middel, dat niet recht streeks op de oorzaak der kwaal werkt, kan er nooit de werkini? van genezen. Zie daar waarom dat de Foster Pillen voor de Nieren dc rugpijn genezen, want met zich tot de nieren te wenden, werken zij recht streeks op de ziekte. Zulks is ruimschoots bewezen door de verklaring van Mr Li- baire. Ik had vele middelen beproefd, zegde ons Mr F. Libaire, stoker aan den staats- ijzerenweg, 9, Beekvcldstraat, te Aalst, maar geen enkel bracht mij slechts ver lichting, toen ik den byval der Foster Pil len voor de Nieren vernam verkocht in de Apotheek De Valkeneer. Wanhopig altijd te lijden beproefde ik de voornoemde pil len na vier dagen verpleging voelde ik mij reeds beter en vier weken later waren de scherpe pijnen, duizelingen, slapeloos heden, die my sinds zoolang kwelden, dit alles was verdwenen van troebel en wal- gendriekend water was het thans klaar en normaal geworden. De uitslag was verba zend en ik was er zelf verwonderd over. De Foster Pillen voor de Nieren liet by- zonder geneesmiddel voeren uit het lichaam al de vloeibare vergiften, hergeven zoo doende eene nieuwe werkzaamheid en een nieuw leven aan de nieren, ontlasten het bloed van de onzuiverheden, die 's nachts uwen slaap storen, en u gedurende den dag afmatten en vermoeien. Met dé nieren te herstellen genezen de echte Foster Pillen voor de Nieren de oorzaak van Brightziek- te, waterzucht, waterstoringen, graveel, rhumatiek, steen, lendenjicht, zenuwziek ten, afmatting. Zij vernietigen ook de kwa de gevolgen van het overmatig drinken van geestrijke dranken, wijn of bier. De Foster Pillen voor de Nieren (eigen aardig merk) zijn verkrijgbaar by alle apothekers 3 fr. 50 de doos of 6 doozen voor 19 fr. of vrachtvrij per post Engel- sche apotheek van Ch. Delacre, 50. Cou- denbergstraat, Brussel. In 't belang uwer gezondheid eisch de echte doos met de handtoekening James Foster en weiger alle namaaksels en onderschuivingen. D. A. 25. Maandag avond wilde te Zele een dronkaard in de herberg van M. De Wilde, de kalanten last aandoen. Toen de herbergier hem wilde doen heengaan, nam hij dit zoo kwalijk op, dat hij met een mes de dochter des huizes een geweldigen steek in den rug toebracht. De plichtige kon vluchten. D® toestand van het meisje is zeer erg. Wij vernemen uit goede bron dat do suikerij peën, F.-C. JACOBS, de beste zijn, en alle andere overtreffen. Eene schoon gekleede dame pleegde, sedert eenige maanden, bij de Brusselsche goudsmeden de brutaalste diefstallen, zon der dat men haar kon snappen. Dinsdag avond was zy weer in eenen juweel winkel nabij de Warmoesstraat, waar zij zicli ver scheidene halskettingen deed toonen.Eens klaps ging zy haastig naar buiten om te zien naar een ongeval, dat juist op straat gebeurde, maar zij kwam niet meer terug. En de gezusters S. houdsters van don goud winkel waren beroofd van eene ketting van 350 fr. Moord uit broodnijd. Wollost is e«n inwoner van Ukjtel Sint-Job, hij is meubelmakersbaas en tevens herbergier. Hij is getrouwd, heeft zes kinderen en wint goed zijn brood. Dit wekt den nijd van eenen schaliedek ker, De Mol genaamd, die geen middel onbeproefd laat om Wollost te tergen. Zondag werd er hij Wollost gedanst en De Mol wilde den boel overhoop zetten. En met eenen kameraad ging hij or naartoe. Wollost, die aan do deur stond, had hun voornomen geraden en belette hen binnen tegaan. De twee ruziemakers waren hierovor woedend en verzonnen een ander middel. Wetende dat Wollost des Maandags avonds uitging, wachtten zy hem af, gewapend, de een met een geweer, de andere met een bijl. Toen hy naderde loste een der vervol gers een geweerschot dat Wollost in het gelaat trof. Het schot had de aandacht der huisge - nooten van het slachtoffer gewekt en toen deze toesnelden, liepen de moordenaars weg. De toestand van Wollost is zeor erg. Met moeite heeft hij aan de policie en het gerecht kunnen verhalen wat er gebeurd is. De twee plichtigen zijn aangehouden. TYPIIL'S. Nu dat de typhus alom heerscht, schrijft de faculteit van geneeskunde het drinken voor van gesteriliseerd water. Gebruikt dus «La Royale Louise-Marie, te verkrijgen bij O. Taeymans-Druck, 8, Groot® Markt, Aalst. Beter dan eerlijke werkers. De misdadigers hebben beter den kost, dan duizenden eerlijke menschen. De opgeslotenen van de middengevan- genissen van Leuven en Gent, schijnen nogal goeden eetlust te hebben, want aardappelen alleen, zijn er voor deze gevan genissen voor 92,617 fr. noodig. En de beid® huizen bevatten maar 1800 cellen. Men heeft daarenboven voor 402,121 fr. boonen en andere groonten noodig zonder het vleesch Ano-«ni«l GÜ aUen die hoest' oud UPöCPaM en jong, wilt ge u spoedig en volkomenlijk genezen, wilt ge bronchiet of tering vermijden, neemt zon der uitstel den borstsiroop Depratere. Dui zenden en duizenden menschen verklaren openbaarlijk dat Siroop Depratere de ware goede borstremedie is, ja, dc beste die be staat, maar opgelet, weigert alle namaak sels. Prijs 2 franke» de groote flesch. Te be komen by Od. Depratere, die overal ver zendt tegen postbon van 2,00 fr. (50 cen tiemen meer voor port), alsook te Aalst by de apothekers De Valkeneer en Callebaut. Goede vondst. Maandag bij den verkoopdag der huismeubelen in een sterf huis te St-Nicolaas, werd èr een schouw- garnituur opgeroepen. De oproeper hoorde in een der vnzon iets rammelen hy schudde den inhoud op zijne, hand, en er kwam een bankbriefken van 1000 fr. met eene ander van mindere waarde en verders vijffrank stukken uitgevallen, te samen 1330 fr. Gelukkig dat het nog niet toegewezen was. Armand Kilesse, hulponderwijzer der gemeenteschool van Ougrée (Luik), ver dacht zyne vrouw van ontrouw. Lang zocht hij of zijne verdenkingen ge grond waren,tothyeindelyk in eene schuif eene uitgebreide briefwisseling vond, waar- tusschen drie mannenportretten. Toen zij thuis kwam, verweet hy haar gedrag en ten toppunt van woede loste hij verscheidene revolverschoten. Twee kogels troffen de ontrouwe in hot hoofd en zij viel dood neer. Daarop ging hij zich bij de policie gevan gen geven. De moordenaar is 32, de vrouw 26 jaar. Zij waren getrouwd sedert 1901 en hadden een kind van 5 jaar oud. Later. De man Armand Kilesso is hulponderwijzer, maar houdt zich veel met politiek bezig Hij is een der steunpilaren van het socialisme en dus uit den aard geen onverzettelijk bekamper van het stelsel der vrije liefde. Dit belette echter niet dat hy met een slecht oog do handeling zijner vrouw na ging, die dit stelsel in toepassing bracht met oenen jongeling van Luik. Na tiet vinden van de brieven en de portretten had hij den hooger gemelden twist met haar, in tegenwoordigheid van hare moeder. Toen deze laatste vertrokken was eischte hij dat zij den naam van don verleider zou doen kenneu. Spotlachend ging de vrouw nu naar boven, om het kind te slapen te leggen en kwam hem vervolgens melden dat zij hem verlaten ging. Dat bracht zijne woede ten top. Hij vroeg haar eene laatste maal of zy zich boteren wilde en, toen zij voortging met hem te tergen, schoot hij haar neer. Het kind had, van in zijn beddeke ge hoord wat er gebeurd was. Het heeft een nacht met zijnen vader in het policiebureel doorgebracht. Dinsdag morgend, om 5 ure, was Frans Conserrière, jachtwachter te Sinaai, voor den heer Albert Haus, advokaat te Gent, op dienst. Hij ontwaarde wildstroo- pers die netten gespannen hadden om met hot aanbreken van den dag fazanten te vangen. Opeens werd hij overvallen doorRomaan Van Driessche, klecrverwer, te Lokeren en A. V.., van Sinaai, die hem veel slagen toebrachten. De wachter kon tijdens het gevecht zijnen revolver grijpen en loste een schot waardoor Van den Driessche getrof fen werd. Het slachtoffer, oen gekende wildstrooper, h®eft de plaats nog kunnen verlaten, daar de wonde niet doodeljjk is. Reeds vroeg in den morgend, zijn de gendarmen, van Lókeren ten huize by Van den Driessche, Brugstraat, gegaan en heb ben er den man aangetroffen met bebloed en gekneusd gelaat, dragende eene wonde aan den buik, toegebracht door een schot. Hij was ook doornat, want het had gansch den nacht geregend. Zy vonden er ook drie fazanten welke hij in den nacht eeschoten had. Van den Driessche is aan gehouden en na verzorging door Dr De Groote naar het gevang van Dendermonde overgebracht. Van Driessche was ook betrokken in het wildstroopersdrama dat over eenige maanden te Waasmunster plaats had.

De Denderbode | 1909 | | pagina 2