Zondag i2 December 1909 5 centiemen per nummer 64ilé Jaar 4215 Vrij onafhankelijk volksgezind orgaan van de Stad an 't Arrondissement van Aalst. DE VOORSPOED VAN BELGIË GODSDIENST, HUISGEZIN, EIGENDOM. VADERLAND, TAAL, VRIJHEID. STAD AALST. Opvoeringen der PASSIESPELEN gedurende den aanstaanden Vasten, op Zondagen 6, 13, 20 en 27 Maart en Maandagen 7, 14, 21, en 28 Maart 1910. onder liet %5-jarig bestuur der Katholieken. CLAUDE MICH0N Een aardig Brevet voor onze Priesters DITJES en DATJES. DE Dit blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week onder dagtee- Koning van den volgenden dag. De prijs ervan is tweemaal ter week voor de Stad 5 frank met den Post verzonden 6 frank 's jaars, fr. 3-25 voor zes maanden fr. 1-75 voor dry maanden, voorop te betalen. De inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwittantiën door de Post ont vangen z\jn ten laste van den schuldenaar. Men Schrijft in bij C. Van de Putte-Gooseens, Korte Zoutstraat, Nr 31 en in alle Postkantoren des Lands. NDERBODE Per drukregel Gewone 15 centiemen Reklamen fr. 1-00 Vonnissen op 3d® bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herbalen bekendmakingen bij accoord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heeren Nota rissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen den dijnsdag en vrijdag in den voormiddag. Voor de advertentiën uit vreemde landen zich te wenden ten bureele van dit blad. CUIQUE »UUM. Aelst, 11 Dec. IDO». De lieer Hubert, verslaggever over de begrooting van geldmiddelen voor 1910, heeft eene vergelijking gemaakt tusschen den toestand van België in 1885 en in 1907. Men is waarlijk verrukt, wanneer men ziet wat wij alsdan waren en wat wij nu zijn. De volgende tabel is gesteund op de bijzondere grondslagen, welke toelaten den afgelegden weg klaar en duidelijk te beoordeelen. 1885 1907 Verhooging Algemeene invoerhandel 2,772,000 6,123,000 128 p. c. Algemeene uitvoerhandel 2,672,000 6,191,000 94 p. c. Bijzondere invoerhandel 1,347,000 3,773;000 180 p. c. Bijzondere uitvoerhandel 1,200,000 2,848,000 137 p. c. Waarde der geëskomteerde wissels 1,666,000 3,525,000 111 p. c. Haveubewegiug, inkomsten 4,095,000 13,465,000 228 p. c. Havenbeweging, uitgevaren 4,569.000 13,495,000 195 p. c. Getal reizigers per kilometer spoorweg 16,596,000 38,066.000 129 p. c. Goederenvervoer per kilometer spoorweg 6,500,000 14,500,000 123 p. c. Dus onder alle opzichten is de han delsbeweging meer dan verdubbeld in sommige gevallen is ze ruim verdrie voudigd. Als een landbouwer meer land be boert, zijn getal paarden, koeien, enz., vergroot, dan zegt men dat hij vooruit gaat. Evenzoo zegt men van eenen winke lier die zijnen winkel vergrooteen bloemist die serren bijzet een am bachtsman die meer werklieden aan werft, een fabrikant die zijn fabriek vergroot. Zoo is het ook met een land. De gebouwde eigendommen zijn van 145 miljoen frank waarde gestegen tot 223 miljoen frank. De veestapel van het land is ook met 50 ten honderd vermeerderd. In Vlaanderen is die vermeerdering veel grooter elkeen moet maar een blik w« rpen in zijne gebuurte en eens nagaan hoeveel koeien zijne geburen hielden in 1885 en hoeveel zij er nu houden. De roerende goederen, dat zijn vooral papier waard en, aaudeeleu en loten, be liepen in 1879 volgens den heer Dela- veleye 6 miljards, nu is de schatting 111/2 miljards, dus ook meer dan eene verdubbeling. Maar wat nog eene betere maatstaf geeft van den rijkdom van het land, dat is de spaarkas. Daarin immers stort men vooral het geld dat men sparen wil, dat men voorziet niet noodig te hebben. Welnu, in 1885 stond er op do spaar boekjes van al de Belgen te zamen 189 miljoen; in 1907 stond erop 844 miljoen. Op de renteboekjes stonden er in 1885 maar 32 miljoen nu staan er 438 miljoen op. Voor do Spaarkas is het bedrag dus meer dan verviervoudigd en voor de renteboekjes meer dan vertienvoudigd. Dat liet loon gestegen is, daarvan is Episode uit de Fransche (Revolutie 34e vervolg. De geheele Conventie begreep uit deze rede wel, dat weer groote dingen op ban den waren, doch niemand begreep nog juist, tegen wien de nieuwe gevreesde aanslag van Robespierre ditmaal gericht zou zijn. Noem namen, noem namen, riep men hem herhaaldelijk toe.Doch zooals gewoon lijk wachtte Robespierre zich wel zijnen aanslag te doen mislukken, door het vroeg tijdig noemen van namen. Ik. zal die noemen, wanneer het tijd daartoe is, antwoordde bij Nu wisten Tallien en zijne bondgenooten, dat de beslissende dag naderde en voor ieder hunner werd het een strijd op leven en dood. In die beruchte Julidagen gold het in de Conventie voor vele afgeveer- digden Robespierre of ik. De strijd was ongelijk. Robespierre was riet alleen lieer en meester in de Con ventie, doch hy was ook commandant der Parijzer troepen. De geheele gewapende macht van Parys, ouder den woesten Hen- riot, stond steeds tot zijnen dienst. Ook Tovde hy dsn hoofdtoon in den club der I elkeen overtuigd, daar hij het dagelijks ondervindt. Het is echter moeilijk in cijfers juist te zeggeu in welke verhouding het loon gestegen is, in de verscbillige ambach ten en beroepen. Voor de mijnwerkers heeft men uit gerekend dat in 1885 bet gemiddeld loon per jaar de 90l> fr. niet bereikte; voor 1907 was dat gemiddeld loon ge klommen tot ruim 1400 fr., dus eene verhooging van 55 per honderd. Van den anderen kant is de taks der belastingou niet verhoogd, en de prijs der waren volstrekt noodzakelijk tot het levensonderhoud, ook niet. De gemiddelde prijs van aardappelen, graan en vleesch is nu niet hooger dan over 30 en 40 jaren - het vlas is zoo goedkoop geworden door de mededin ging van vreemd vlas en katoen, dat onze landhouwe-s voor een groot deel de vlasteelt hebben laten varen. Maar wat merkelijk opgeslagen is, dat is de huurwaarde der huizen en al hetgene bijdraagt tot meer genot, en gemak, opschik en weelde, en bijzon derlijk de reizen. Men kan nu wel zeggen dat die ge lukkige toestand niet te wijten is aan het Katholiek Bestuur, dat, onder een ander bestuur, die toestand ook zoo zou geweest zijn. 'I Is mogelijk, maar 't is ook gelijk met de ontdekking van Amerika. Amerika ontdekken, dat was niet moeilijk, zegde men eens tot Kristofiel Kolomb. Zeker niet, zegde Kristofiel Ko lomb, het verschil tusschen mij en U Edele is enkel dat gij het kondel en dat ik het gedaan heb. Zoo is het ook met het Katholiek Gouvernement anderen konden het misschien ook wel, maar 't heeft bel verwezenlijkt. De wijsheid der volkeren zegtzyt ge wel, houdt U wel Jacobijnen, en op het stadhuis, terwijl zyne tegenstanders geen ander hulpmiddel hadden dan hunne welsprekendheid. En Robespierre had menigmaal bewe zen, dat by do macht, die hem ten dienst stond, vreeselyk wist te gebruiken. Zoo werd het 27 Juli. of, gelijk men toen zegde, 9 Thermidor, en nu had de gedenk weerdige zitting der Conventie plaats, waarin de geschiedenis van Frank rijk zich wyzigde. Ganseh Parys wist, nog voor de zitting begon, dat gewichtige dingen op handen waren. Eene opgewonden volksmenigte verdrong zich reeds vroeg in den morgend op straten en pleinen. Henriot had zijne artillerie op het stadhuis bijeengeroepen. De troepen in de verspreide stadskwar tieren hielden zich gereed, op een gegeven teekeu uitte rukken, om in te grijpen in de parlementaire verhandelingen, zooals zij in den tyd der Girondynen met gunstig ge volg gedaan iiadden. In de vergaderzaal der Conventie ging het er buitengewoon levendig en opge wonden toe. Do tribunen waren overvol men vocht om een plaatske, terwyl de afgeveerdigden gejaagd tusschen de zit plaatsen heen en weer liepen en de dingen inet elkander bespraken. Tallien was een der eersten, die in de zaal aanwezig waren, en verwelkomde persoonlyk byna ieder afgeveerdigde. Hij zag, dat velen hem vriendelyk gezind Naar aanleiding van de nieuwe militiewet, vinden wij in het weekblad De Dender van Deuderleeuw, eenen hevigen uitval tegen M. Woeste, die zoo gewetensvol zijne plicht vervulde bij de bespreking der militaire kwestie in de Kamer. Over veertien dagen heeft onze libe rale Volksgazet de gelegenheid ge had een dergelijk schrijven uit dezelfde Dender over te nemen en het met de meeste liefde te encadreereD, als zijnde een uitgezocht specimen van den wilden haat met denwelke sommige nieuwsoortige democraten den ouden Staatsman bejegenen, zelfs als wanneer elk het eens is. om zijoe onwankelbare standvastigheid aan het katholiek pro gramma te huldigen en te vieren. Deze die den verdienstrijken katho lieken Hoofdman sedert lang geheime- lijk wilden ondermijnen, moeten inder daad gevoelig getroffen zijn door het algemeene blijk van bewondering en verknochtheid die van alle uiteinden des lands naar Brussel uitging en daar de harten vereenigde in dezelfde erken telijke en eerbiedige huldebetoogiugen. Wij hoeven niet in acht te nemen den laster die bet blad naar Woeste slin gert met liern als het a opperhoofd der koppigaards af te schilderen, we weten genoegzaam wat er vau is want nooit werd hem eenige toegeving van wege Minister Schollaert zelfs van verre afgeschetst. We laten die leugens voor rekening van den Denderleeuwschen leugenaar wij stellen hem enkel deze vraag uit don Catechismus Is leugen taal zonde We lateu hem het ant woord over. Wy steunen liever op het aardig Brevet dat de kerel uit «De Dender» aan onze Priesters schenkt als hij ze afschildert als vijanden van M. Woeste. AL de Priesters van Aalst zouden staan op den eersten rang der vijanden van M. Woeste Hoe weet die kerel met zoo groote zekerheid een zulk ont zettend oordeel te vellen over de gestel tenis onzer Priesters jegens M. Woeste Hoe is hij daarvan zoo wel op de hoogte gebracht Nemen onze Priesters die hatelijke beschuldiging wel gemoedelijk aan Of wel is de kerel uit De Dender de moeite niet weerd dat men hem schan delijk logeuslrafle Naar ons oordeel, zyn de Priesters van Aalst, zoowel als die van Geerards- bergen en Gent (die men er ook al tus- sclieiibrengtjte wel bekend met de nooit genoegzaam gewaardeerde diensten wel ke M. Woeste aan hen en aan de Kerk bewees, en te zeer beseffen zij de plich ten door het eenvoudigste gevoel van dankbaarheid hun opgelegd, om een man te verfoeiën en te verstooten die aan hünne zaak gansch zijn talent, zijne waren, doch anderen behandelden hem met eene koele beleefdheid, die scheen te willen zeggen Arme kerel, hij bedelt om zijn behoud I De twee-en-twintig verdachten, die voor hun leven streden, stonden aaneengesloten, en waren eenparig tot het uiterste bereid. Do overigen hadden nog geen besluit ge vormd, terwijl anderen beheerscht werden door den machtigen invloed van Robes pierre. Wy moeten allen het woord vragen, sprak Tallien voor de zitting een aanvang nam, al kunnen wy het ook niet allen krij gen. Wij moeten op deze wyzc verhinderen, dat onze tegenstander aan het woord komt. Wij moeten hem voor zijn. Onze gansche kracht bestaat in aanvallen zoo wij ons moeten verdedigen zijn wy verloren. Tegen den middag trad Robespierre de zaal binnen. In zijn gevolg bevonden zich Conthon, St-Just, Lebas, zyn broeder Augustin en nog meer anderen. Van alle kanten werd hy toegejuicht. Op hetzelfde oogenblik nam Collot d'Her- bois zynen zetel in, eu opende de verga- dering.Hy deed eenige onbeduidende mede- deelingen, waarnaar niemand luisterde. Er was een gegons en een gestommel in de zaal, dat sprak van eene hevige opgewon denheid, van eene heimelijk gespannen verwachting, die van minuut tot minuut aangroeide. Van buiten hoorde men het trommelen ziel eu zijn leven slachtofferde De ondankbaarheid is immers een wange drocht dat in geene oprechte Priesters- ziel huisvesting vindt Onze Priesters verdienen dat brevet van ondank baarheid niet Wat meer is, het tergt ons, Katho lieken van Aalst, de hatelijke beschul diging van den kerel uitDe Dender op onze Priesters te zien wegen en daarom zeggen wij hem Kerel kom uit den hoek toon u en wijs deze aan die gy beschuldigt ofwel stop uwe pen voor goed in het modder waar gij ze nooit had moeten uithalen Sukkelaars vol pretentie en kalvers met eene mand over den kop. Leeuwke Plancquaerl schrijft dat de liberalen en socialisten die de nieuwe leger wet stemden en dus ook groene socialist Pie Daens, hun woord, hun zieltje, aan den koning hebben ver kocht en hij, Leeuwke, weet waarom. En zegt Leeuwke ook de liberalen en socialisten en ook de groene socialist, Pie Daens, hebben eene ezelarij uitge stoken die sukkelaars met al hun pre tentie zijn geloopen als kalvers met eene tnaud over den kop tegen alle boomen. Wat smoutpeer, Groene Pie, dient Leeuwke u toe Gij die met de liberalen en socialisten hebt meêgeheuld ge moet dan ook ne sukkelaar vol pretentie zijn, een kalf met eene mand over de kop dat tegen alle boomen is geloopen.. Zal Groene Pie die smoutpeer maar zoo verduldig verdragen, uit vrees van nog wat zwieriger afgetakkeld te wor den Meervoudig stemrecht in Sak sen. De laatste Kamerkiezingeu in Saksen zijn ged tan met het meervoudig stemrecht. In Saksen kan een Kamerkiezer van een tot vier stemmen hebben in Bel gië kau hij er ten hoogste drio hebben. In België krijgt elke kiezer zooveel stembrieven als hij stemmen heeft in Saksen krijgt de kiezer in alle geval maar eenen stembrief, maar deze ver schilt van kleur volgens zijne waarde. Op die manier heeft men kunnen op maken van welke klas van kiezers het getal stemman van elke partij voort komt. Zoo komen 56 6 per cent d«-r socialis tische stemmeii voor van èénsleinmors 29,2 p. c. van tweestemmers 8.2 p. c. van driestemmers eu 6 p. c. van vier- stemmers. De plaatsvervanging.— Hoewel de plaatsvervanging nu afgeschaft is, zal het niet zonder belang zyn eenige bijzonderheden te geven over deze over ledene instelling. Gedurende het 10-jarig tijdvak 1876- 1885 was de verhouding der stortingen van 200 fr. tot het getal lotelingen van 89 per duizend. der voorbijrukkende troepen, en het woest geschreeuw der menigte, die geen plaats in de zaal had kunnen veroveren. Burger Tallien heeft hot woord, klonk plotseling do scherpe stem van den president. Opeens werd het doodstil. Met vasten Hinken tred,de wenkbrauwen dreigend saamgetrokken, begaf Tallien zich van zijne zitplaals naar de redenaars tribune. Burgers, begon hy met zijne heldere, krachtige stem,gisteren hebt gi j den wensch uitgesproken, de namen te weten van degenen, tegen wie Robespierre ach- terdocht opgevat heeft. Hy heeft gewei gerd de personen, die hij beschuldigt, te noemen. Welnu, dan zal ik 't doen. Deze lyst, door Robespierre zelf geschreven, be vat dc namen der twee-en twintig perso nen, die hy heden door u wil doen veroor- deelen. Ziet, burgers, daar zit Robespierre, gesierd en getooid als voor een feest. Zoo is hy gekomen, om de hoofden te vorderen van twee-en-twintig zyner medeburgers, zyner collega's, die argeloos jaar en dag aan zyne zijde hebben gegaan, en met hem gezorgd hebben voor de belangen van bet vaderland. Tot dank daarvoor vraagt hij heden hun leven. Weg met hem, weg van de tribuun I schroeuwde St-Just in de zaal. Gij zijt een verrader. Burgers, hoort den verrader niet aan. Voor de jaren 1886-95 was zij 81 per duizend, en voor de jaren 1896-1900 be liep ze tot 84 per duizend. Van 1876 tot 1895 ontving het leger jaarlijks gemiddeld 1500 plaatsvervan gers. Van 1896 tot 1900 klom het cijfer tot gemiddeld 1800. Er is altijd weinig gebruik gemaakt van de toelating dat de eene broeder zou optrekken voor den andere, wat nog toegelaten is. Gemiddeld waren er 30 tot 50 plaats vervangers van dat slach. Indien men aanneemt dat er in de laatste jaren ook gemiddeld 1800 plaats vervangers per jaar waren, maakt dat zooveel jongelingen per jaar, die in een bedrijf of stiel eene broodwinning zullen moeten zoeken en dus de concurrencie onder werklieden en kleine bedienden nog zullen doen toenemen. Gerekend aan 1800 man welke elk 1600 fr. ontvingen, bracht de plaatsver vanging jaarlijks 2,680,000 frank in de kas der mindere klassen. VERWERELDLIJKING. Te Parijs heeft het geuzenbestuur van den Openbaren Bijstand de Zusters uit de gasthuizen verbannen. Sedert dat de Zusters weg zijn, zijn de uitgaven voor het wereldlijk personeel tot 67 per honderd van de inkomsten. Voor do zieken blijven nog 33 ten honderd, hetzij eenderde deel over. Men heeft de Zusters weggejaagd om nichtjes en kozijntjes te plaatsen en deze strijken nu het geld op dat aan de zie ken toekomt. Ouderdomspensioenen in Frankryk. Het Franscli Senaat heeft dezer dagen de bespreking over de wet op de ouderdomspensioenen voortgezet. De minister van arbeid, M. Viviani, heeft verklaard dat er van de wet niets goeds te verwachten is, indien men de stortingen in de pensioenkas niet ver plichtend maakt voor do werklieden. Op 36,282 gemeenten in Frankrijk, zegde de minister, zyn er meer dan 27,000 waar de onderlinge bijstand, de spaar- en pensioengilden volkomen on bekend zijn. In Frankrijk zitten er nochtans socia listen in het ministerio, en minister Viviani is een socialist. Tot hiertoe hebben die mannen nog niet kunnen doen wat in België sedert 10 jaren verwezentlijkt is een ouder domspensioen geven. Alle man soldaat. De heer Minister van Oorlog, Generaal Helle- baut, heeft re-Js meer dan eens ver klaard dat de algemeene dienstplicht, het alle man soldaatzijne voorkeur heeft. De liberalen verzwygen he» ook niet dat ze voor het alle man soldaat zyu. De socialisten zijn ook voor liet alle man soldaat, met 6 maanden diensttijd Wat de geestelijke vrijstellingen be treft, liberalen en socialisteu geven het klaar genoeg te verstaan dat, zoo ze meester geraken, ze zullen afgesehaft worden. Zoo de verraders niet gehoord mogen worden, moet gij zwijgen, ik niet. Ik heb het woord en noch gij, noch een ander zal liet mij ontnemen, gaf Tallien lievig ten antwoord. Het werd rumoerig in do zaal. Allen schreeuwden door elkander, en niemand kon één woord verstaan. De voorzitter belde, doch Tallien had al zijne kracht noodig om zich verstaanbaar te kunnen maken. En waarom hebben wy den dood verdiend Omdat wij ons vaderland be minden omdat wij tranen gestort hebben by de ontzettende wreedheden van dezen geweldenaar omdat wij menschelyk ge dacht, menschelijk gevoeld, gele :fd en geliefd hebben, terwijl Robespierre de onmenschelijkheid, de verschrikking tot zyn ideaal gemaakt bad. Robespierre sprong woedend op. Leugenaar, schreeuwde bij den spre ker toe. Weg met hem, smyt hem van de tribuun klonk het van verscheidene kan ten. Gy zult, gij moet my aanhooren ging Tallien met donderende stem voort, want ik sta hier in naam van Frankryk, in naam van de beschaving, in naam der menschelijkheid, ja zelfs in uwen eigen naam, burgers, in uw eigen belang. Want even goed als deze nooit verzadigde bloed hond heden twee-en-twintig leden dor Con- Het is onbetwistbaar dat d<; nieuwe legerwet de militaire lasten zal verzwa ren niet onmiddelijk op groote schaal, maar binnen twee jaar zal do kat op de militaire koord beginnen Ie dansen Wat een dwaling te meenen, dat de overmaat van liet kwaad ten goede zal keeren Qabriël Palau. XXIV leden van de rechterzij stemden voor den persoonlijkon dienst plicht. Van die 24 zijn er 3 jongmans MM. Schollaert, Mabille en Gravis Vijf zijn kinderlooze gehuwden: MM. Beernaert, Helleputte, Desmaisières, de Limburg-Stirum en Huyshauwer Een heeft enkel dochters M. Wau wermans Zeven hebben zonen, die reeds inge schreven werden voor de militie en waarvan verscheidene profiteerden van de plaatsvervanging MM. Nerinckx, Renkin, Vanderliudeu, Levie, De Sade leer, Verhaegen eu Cousot Twee hebben zonen in 't leger, de eene in de militaire school, M. Suoy, de tweede universitair, M. De Coster Zes eindelijk zullen in hunne zonen de wet ondergaan, die zy stemden MM. De Lantsheere, Carton do Wiart, Delporte, de Lalieux, De Becker-Remy en Poullet. De mode in 1910. -- Volgens de modebladen van Parijs, zullen de kan ten in 1910 eene rol spelen in de damestoiletten deze zullen allen door werkt en doorweven zyn met kant. De kooplieden weten dit, en zijn reeds bezig met hunnen voorraad in te doen, om in 1910 goed voorzien to zijn ook hebben de kantwerksters nooit meer werk gehad dan tegenwoordig. Dit nieuws zal zeker met vreugde verno men werden door onze talrijke kant werksters, die opeens, hun loon zien stijgen. Het volgende is meldenswaardig Onze belgische kanten gaan eerst naar Parijs of Londen, door Holland, eu dan komen zij terug in... België en kosten dan... vierdubbel. Dat is... do chic Mogen onze dames wijzer worden. DE EEUWIGDURENDE BEWE GING. Sedert lang zoekt men naar een toestel dat altijd zonder opwinden in beweging zou blijven, altyd, altijd. Nu heeft een Engelsclie baron, de heer R. J. Strult, een uurwerk vervaar digd, dat tien duizend jaren lang kan gaan zonder opwinden. Dat uurwerk bestaat uit twee bladjes aluminium, een glazen huisje eu een greintje radium. De radiumkracht doet de twee alumi nium bladjes trillen eiken minuut en bij elke beweging doet een draadlooze coheerder eene bel klinken. De uitvinder verzekert dat het greintje radium kracht genoeg bezit om 10,000 jaren lang te werken. Wie zal het nagaan ven tie wil laten vermoorden, zal by or morgen dertig en overmorgen vijftig naar de Guillotine laten sleepen. Immers ieder, die zich mensch noemt, is zijn vijand. Ik verlang het woord schreeuwde Robespierre, terwijl by 'naar de tribuun drong. Hij was woedend over dezen onver- wachten hevigen aanval. Het zal u gegeven worden, als bet uwe beurt is. antwoordde de voorzitter. Robespierre stampte op den grond. Te vergeefs trachtte hy zich verstaanbaar te maken. Zijne stem was te zwak om het rumoer te overschreeuwen. Burgers, ging Tallien voort, ik sta hier om uwe eer, uw aanzien te redden. Een enkel man is de dwingeland der Con ventie, ja. van geheel Frankryk. De eene bloedschuld stapelt hij op de andero en stoft dan nog op zijne dougd on gerechtig heid. Een enkel man laadt op de Republiek de schande en onmenschelykheid,verworgt haar tusschen zijne klauwen als het weer loos offer van zijnen haat en wraakzucht. Frankrijk's edelste zonen sleept hy onder de guillotine, en dreigt het land in den afgrond der anarchie te storten. Deze man is Robespierre, de tiran, de dictator. Een onbeschryflijken storm verhief zich in de zaal, zoowel onder de rijen der afge veerdigden, als op de openbare tribunen. (Wordt voortgezet.

De Denderbode | 1909 | | pagina 1