Ouderdomspensioenen. Wettelijke besluiten. Het Zangersfeest, Kerstboom. Stad van Aolst. Kerk der Theresianen. Gezondheidstoestand des Konings. Allerhande nieuws. Frankrijk. Het Vlaamseh in de hoofdstad. Eon hlad van Brussel verzekert dat de heer Max, zijne benoeming tot burge meester der hoofdstad te danken heeft aan het feit dat hjj Vlaamseh kent. Van de Brusselscke policie wordt geeischt dat zij Vlaamseh kenne. Aan eenen hoogen ambtenaar zou de heer Schollaert gezegd hebben Wan neer het recht en redelijk is dat de po licie van Brussel ook Vlaamseh moet kennen, dan is dateene volstrokte nood- noodzakelijkheid voor het hoofd dier policie, den burgemeester van Brussel. In alle geval, indien de heer minister zoo niet heeft geredeneerd, dan zou hij met alle recht en reden zoo kunnen en moeten redeneeren. Op denzelfden oogenblik dat er een Vlaamseh kennende Brusselaar tot bur gemeester der hoofdstad wordt benoemd ■wakkert Le Petit Bleueen Franskil jonsblad, de Walen aan Vlaamseh te leeren, en ondersteunt het voorstel dat de kennis der Vlaamsche taal eischt van degenen die binnen zes jaren, officier of krijgsgeneesheer wenschen benoemd te worden. Dat voorstel is zoo billijk dat het Franskiljonsblad het niet durft bestrij den. Het vindt er dus niets beters op, dan de Walen aan te raden Vlaamseh te leeren. Ziet ge wel, dat het recht der Vla mingen dieper en dieper doordringt De Federatie der Vrije Burgers- bonden van België en de militaire wet. Deze Federatie heeft eenen brief gezonden*aan al de senators, waarin gevraagd wordt dat zy het amendement van den heer Berryer zouden stemmen. Het amendement zegt dat de afschaf fing der plaatsvervanging enkel wordt ingevoerd, twee jaren na dn invoege- treding der nieuwe legerwet. De opstellers van den brief geven op als beweegreden Dit amendement, zonder iemand nadeel toe te brengen, houdt rekening met de maatregelen en schikkingen door vele vooruitziende familiën geno men, met het oog op het bezigen hun ner zoons in hunnen handel of nijver heid. Het is een overgangsmaatregel, zoo als wij erin meerdere artikelen der wet aantreffen. De afschaffing der plaatsver vanging zou aldus gelijktijdig plaats hebben met de invoering van de ver mindering van den diensttijd. - Ongetwijfeld zal het amendement ook varworpen worden want Minister Schol laert geeft aan niet» toe. En 't is dan ook verworpen. Draagkracht van ys. IJs van centimeters dikte kan maar enkele personen dragen. Is het 8 centimeters dan is het gerust te vertrouwen. IJs van 12 centimeters kan het gewicht van een ruiter te peerd dragen en door lichte wagens bereden worden. Is het 35 cen timeters dik, dan kan het de zwaarste lasten dragen de helft is voldoende om een kanon van 8 k. c. te dragen. Om aan het gewicht te weerstaan van een spoor trein zou het een halven meter dik moe ten zyn. Maar alles alleen bij vriezend weer. By lichten dooi verzwakt het ijs reeds zoodanig, dat het niet meer te vertrovwen is. Voor de spoorwegbedienden. De begrooting van het Ministerie van IJzerenwegen, posten en telegrafen voor 1010 is uitgedeeld geworden. De algeheele begrooting bedraagt 222.551,431 frank, hetzij 3.579,807 frank meer dan verleden jaar. De Minister voorziet eene besparing van drij millioen op de brandstof en drukkosten. Hoe komt het dat, ondanks die aan zienlijke besparing, er drij millioen en half frank meer wordt gevraagd voor de begrooting 't Is dat Minister Helleputte er aan heudt de loonen te verhoogen van het personeel, en vooral van de kleinen. Vijf millioen acht honderd drij-en-twin- tig duizend honderd een en zeventig frank byna uitsluitend vermeerderingen van jaarwedden. Als de Kamers de begrooting aan vaarden, zal 't een welgekomen nieuw jaarskoek zijn by de werklieden en bedienden van ijzeren weg, post en tele grafen, De achtbare heer Minister Helleputte, komt reeds te beslissen dat, te rekenen van 1 Januari 1910, de werklieden van zijn departement minstens dry frank per dag moeten betaald worden. Ook zal aan al zijne bedienden, wier jaarwedde min dan 1100 frank bedraagt en drij kinderen hebben min dan 14 jaar oud, jaarlijks eene som van 40 frank overhandigd worden voor elk kind meer dan dry en min dan 14 jaar oud. Deze maatregel wordt toegepast te rekenen van af 1 Januari 1910. Bravo, heer Helleputte STAD AELST. De Burgemeester maakt bekend, dat, de werklieden of oud-werklieden, geboren in 1844 of vroeger, en die vermeen en recht te hebben op de jaarlyksche toelage van 65 fr., hunne aanvraag zal aanvaard wor den ten Stadhuize, Bureel der Werkbeurs, alle dagen van 9 tot 11 uren 's morgends, te rekenen van 1 tot 31 December 1909. Eens dit tijdstip verloopen zullen er geene aanvragen meer kunnen aangenomen worden. De Burgemeester, M.-L. GHEERAERDTS. Benoeming. Mejuffer A. Van den Bogaerde, draagster van het bekwaam heidsdiploma voor het onderricht in dc nuttige handwerken voor middelbare meis jesscholen, is bepaald benoemd tot leerares in de nuttige handwerken op dc Staats middelbare meisjesschool, te Aalst. Stad Aalst.—Stedelyke Schouwburg. Koninklijke Maatschappij 'T LAND VAN RIEM. Zondag 19 December 1909, Prachtige Vertooninjr. Men zal opvoeren blijspel in 3 bedrijven, door G. von Moser. Bureel 4 u. 45. Gordijn 5 u 30. Symphonie onder de leiding van M. J. Cammaert, Bestuurder. Na 't eerste bedrijf10 min. tusschenpoos. Pryzen der plaatsen Voorbehoudene Van nr 1 tot en met nr 60 Fr. 2,50. De volgende nummers Fr. 2,00.Benedenplaatsen Fr. 1,50.— Bovenplaatsen le Rang, Fr. 1,00. Rang, 0,50 centiemen. Voorbehoudene plaatsen te bekomen ten Lokale 't Land van Riem, by den heer F. Van Landuyt, Grooto Markt, van af Zondag 12 December, om 9 uur. De Damen worden beleefd verzocht hunne hoeden af te doen. Kerstmis is aanstaande. Wjj nemen de eerbiedige vrijheid aan al onze vrienden de groote prijsloting te herinneren, die te dier gelegenheid in den Werkmanskring gegeven wordt. Ieder jaar, wy zeggen het met groote dankbaarheid, zyn er ons menigvuldige en schoone pryzen gezonden. Wy durven nogmaals verhopen, dat onze brave burgerij met dezen Kerstdag wederom onze katholieke werklieden edelmoedig zal indachtig zjjn. De prijzen mogen van nu af gezonden worden aan den E H Noterman, Bestuur der van den Kring, of ten Lokale van den Kring, Korte Zoutstraat. Het Bestuur. Openbare Vergadering van den Gemeen teraad op Donderdag 16 December aanst., om 5 1/2 uren namiddag, in de gewone Zittingzaal ten Stadhuize. DAGORDE 1. Teeken en Muziekscholen. Be grooting 1910. 2. Bureel van Weldadigheid; 3. en Bur gerlijke Godshuizen. Rekening 1908 en Begrooting 1910. 4. Ontleening aan do Godshuizen. Vpydag- 24 December. Gedurige aanbidding met volle aflaat. Het H. Sakrament zal uitgesteld worden om 6 1/2 uren 's morgens. Ten 9 uren, de plechtige Mis. 's Namiddags, ten 4 uren Lof en Te Denm. Hoewel onze vorst vele en groote wer ken deed uitvoeren te Brussel, te Laken, te Tervuren, te Oostende en in Frankryk, leefde hij zelfs steeds zoo eenvoudig moge lijk. Vooral in den laatsten tyd verkocht hy veel prachtmeubels en familiestukken, en dankte hy verschillige dienstboden af, tot zelfs de schildwacht aan zijne deur. Zyne ziekenkamer is ingericht op het koninklijk domein te Laken, in hetPalm- paviljocn waar slechts 4 of 5 eenvoudige kamers zijn, een huis dat nauwelijks vol doende zou zijn voor een kleinen burger, zonder eenige versioring van schilderijen en slechts de hoogst noodige meubels. Herinneringen. De koning werd geboren te Laken den 9 April 1835. Zyn vader, Leopold I, overleed den 10 Decem ber 1865 Leopold II volgde hem op als vorst en legde den grondwettelijken eed af den 17 Decembor 1865. Hij is dus 74 jaar oud en regeert sedert 44 jaar. Hij huwdo Marie-Henriette, Aartsher togin van Oostenryk den 22 Oogst 1853 onze Koningin overleed te Spa den 19 September 1902. Uit dit huwelijk leven nog drie kinde ren, namelyk prinses Louisa, geboren in 1858 prinses Stefanie, geboren in 1864, en prinses Clementine, geboren in 1872. Zooals het thaDS het geval is voor Leo pold II, was het ook met eene verstopping der darmen dat de ziekte begon, welke Leopold I ten grave sleepte. De Koning is kalm. De Koning weet dat hy in doodsgevaar verkeert. Hy spreekt er zelfs over met eene verwonder lijke kalmte. Hij is zeer helder van geest, en heeft in de laatste dagen zekere zaken geregeld en allerlei schikkingen genomen. Hy schryft en beveélt met volle wils kracht. Hij ziet het gevaar in van eene heelkun dige operatie, doch onderwerpt zich aan al de pogingen, welke de geneesheeren willen in het werk stellen. Toen de geneesheeren hem van eene operatie spraken, zegde hij Ehwel, goed, gij zult my opereeren en hoe eerder, hoe liever. Hij zelf heeft gevraagd om te biechten, II. Communie en do H. Olie te ontvan gen, en voegde er ter dier gelegenheid by Ik wil volstrekt niet dat men uitstclle daarvoor het noodige te doen, totdat ik minder helder van geest zou kunnen wor den. Onmiddellijk word de Z. E. H. Coore- man, Pastoor-deken van Laken, verwittigd van het verlangen des Konings. De Berechting1. Maandag namiddag, om 3 ure, kwam.de Gravin van Vlaanderen en Prinses Clementina naar het pavilion te Laeken. Omniddelijk werden zij by den Koning binnen geleid. Op dat oogenblik waren MM. Carton de Wiart, graaf John d'Oultremont en de barons Constant en August Goffinet in de ziekenkamer. Eenige oogenblikken later bleef een rytuig voor het hek staan. Het is de Zeer Eerw. beer Deken Cooreman, die uit het rytuig stapte omZ. M. de H. Sakramenten toe te dienen. Bijna op hetzelfde oogenblik kwamen ook Prins Albert en Prinses Elisabeth aan en woonden de godsdienstige plechtigheid by. De Koning, op eenen ligstoel uitge strekt, volgde met groote aandacht en diepe godsvrucht al de bijzonderheden van het toedionen der Heilige Sakramenten Op dat oogenblik trok door de De Wandtstraat, nabij de Dikke Linde, eene fanfarenmaatschappij voorbij, onder het spelen van opwekkende pas-redoubles. Seffens liep de ordonnance-officier Nysscns buiten, en op zyn verzoek hield plotseling het muziek op. Om 4 1/4 ure was de godsdienstige plechtigheid volbracht, en vertrok de Z. E. H. Cooreman. Het was de uitdrukkelijke wil van den Koning dat wel zijn pastoor (den Z. E. Heer Cooreman) hem zou berechten. Toen de godsdienstige plechtigheid vol trokken was, dankte den Koning den Z. E. H. pastoor-deken, en drukte hem de hand, waarna hy hartelijk elk der aanwezige familieleden omhelsde, Eenigen tijd nadien vertrokken ook de leden van de koninklijke familie per anto- mobiel. Voor den ingang stond veel volk, die nieuws kwam vernemen over den toestand van den Koning. Ziekte. De heer baron Goffinet, in- tgSiïfi"'mi8rect'«f Üfcf ®aad|SÏaudf T°' Zijne Majesteit heeft dezer laatste da gen van rhumatisme geleden. Eene merke lijke verbetering was sedert dien waarge nomen, maar in 't verdwijnen zyn de jicht pijnen vervangen geweest door eene drooge darmontsteking die erg is. De Koning is niet aangedaan door waterzucht, 't is de moeilijke verwerking in de darmen die Dijnsdag morgend «ene consult veroor zaakt hooft. >- 't Is, zegt een blad, de geneeskundige behandeling die de Koning te Parijs onder ging die eene der oorzaken is van de tegen woordige verwikkelingen. Wanneer de Vorst te Brussel terugkeerde had hy allen eetlust verloren en het minste voedsel was onverdragelijk geworden voor zyne maag. De Fransche doktor had ten andere vol ledig vasten opgelegd aan zijn koninklyken klient dat is de oorzaak van de snelle en aanzienlijke vermagering van den Vorst. De vraag is nu te weten of de koning aan eene gewone verstopping van de inge wanden leed, ofwel dat de ingewanden verlamd zyn. Slechts binnon eenige uren zal men daarover eene vaste zekerheid hebben.Indien het eene eenvoudige ver stopping is, dan bestaat er veel hoop dat de koning nog herstellen zalis er daaren tegen eene verlamming mede gemoeid, dan zou eene nieuwe verstopping kunnen vol gen, en dan zou voorzeker de toestand zeer bedenkelijk kunnen worden. Het nieuws van den gelukkigen afloop der operatie was spoedig tc Laeken en te Brussel gekend en talryke hooggeplaatste personen kwamen naar het kasteel om nieuws over den toestand van den koning te vernemen. De militaire wet. Ten 6 1/2 uren kwamen MM. Schollaert, kabinetsoverste, en Simonis, voorzitter van den Senaat, naar het kasteel van Laeken de militaire wet brengen, die pas in den Senaat ge stemd was. Er wordt verzekerd dat de koning reeds verleden Zaterdag de wet op voorhand geteekend had. Indien gij een schoone keus wilt hebben van Wolle en Tyk voor Matrassen, Hupelingen, Linoleum, Toile-cirée en al benoodigheden wat de tapissiersstiel be treft, gaat zien by Karei Van de Putte en Zuster, Korte Zoulslraal, 29, Aalst. AALST. Vrydag avond rond 7 ure, was de vrouw van Frans De Moor, geboren Louise Menot, herbergier, Bor- luutstraat, 24, bezig met hare kinderen te bed te leggen, toen zy de herbergdeur hoorde openen. Zy riep Ik kom en meteen was zij reeds aan den trap. Daar zag zy twee zwart gemaakte kerels haastig den trap opkomen, waarop zij om hulp begon te roepen. Een der bandieten greep haar by de keel en stopte haar den mond, terwyl de tweede de sleutels uit den zak der vrouw haalde, eenen koffer opende en er eene beurs met 38 frank uit stool, waarna de beide schur ken den vlucht namen. De vrouw was zoozeer ontsteld, dat de schurken konden ontvluchten, voor zy om hulp riep. De bandiet die haar vastgreep, was lang van gestalte de tweede was veel kleiner. Zij spraken eenen vreemden tongval. Uit den beirput der woning van de tante van Constant Schollaert, de verdachte in de zaak van den moord te Wetteren, was een mes opgehaald. Een deskundige werd gelast met het mes te onderzoeken en nu zou hy verklaard hebben, dat het mes bloedvlekken vertoonde. Dezelfde ex pert is gelast met het onderzoek der klee. deren van Constant Schollaert. Bij de echtgenoot en B., in de Ko- ninklykestraat, te Brussel, diende eene meid die slaapwandelaarster was. Het meisje had eenen avond in de gazetten het verhaal gelezen van eenen brand, in welke de menschen met moeite gered waren. En, des nachts droomend dat 't huis in brand stond, vluchtte zij de trappen af, om hulp roepende. Op de eerste verdieping geko men, sprong zij over de ballustrade en viel op de vloersteenen van het portaal. Zij is doodelyk gewond. De ouders, die te Gent wonen, zyn verwittigd. 's Nachts. Om door de gal of door hoestbuien gedurende den nacht en des morgens bij het opstaan niet gekwollen te zyn, zuigt 1 of 2 Borstpastillen op bij het slapen gaan. Dieven verrast. Moeilijke vlucht. Eenk aanhouding. Zondag avond, om 7 3/4 uren, waren twee dieven in het huis van M. Jan Pauwels, Rotterdamsche- straat, to Antwerpen gedrongen, en had den reeds al de meubelen van het eerste verdiep opengebroken, toen ze door een paar voorbijgangers werden bemerkt. Het duurde niet lang of er had eene samenscholing van volk voor het huis plaats. De policie bemoeide er zich ook mede en drong op haro beurt het huis bin nen. De twee dieven lieten zich zoo gewil lig niet vangen en gingen over daken plat forms, enz, op de vlucht. Een van hen had geen geluk, want in zijne overhaasting viel hij van een dak door eenen glazen koepel en kwam terecht in eene danfizaal van het St-Jansplein. Men kan denken welke opschudding dit ver wekte onder de dansers. De jongen, 19 jaar oud, was aan handen en voeten gekwetst en kon dan ook niet meer aan vluchten denken. De policie bracht hem naar het policiebureelwaar de aangehoudene ook zijnen kameraad be kend maakte. Beide zyn gekende inbrekers die door de policie sinds lang werden op voor de dielstauen van ovurn-aKkt» Bandieeerij te Oolen. Valsch spoor. Het onderzoek in deze misdaad, die in do streken zooveel ophef heeft ge maakt, wordt met don grootsten iever voortgezet. Het parket van Turnhout had verscheidene inlichtingen ingewonnen, wel ke deden vermoeden dat men op het spoor der daders was. Zoo was gebleken dat twee personen van Dier en een van Leuven, roudleurders, op den avond der misdaad tc Ooien gezien werden. Andere omstandigheden verzwaar den, nog de vermoedens tegen hen, Maandag namiddag liep reeds het ge rucht, dat een der pliehtigen reeds aange houden en naar Turnhout zou gevoerd wor den. Wat daartoe aanleiding gaf is het volgende De gendarmen van Herenthals doen dagelijks onderzoek om do pliehtigen Van liet schelmstuk in handen te krijgen. Zoo ontmoeten zij maandag een vreem deling zekere C..., een Hollander, die zon der middelen van bestaan zijnde, te Achter ooien aangehouden werd. Hij pleegde ge weldigen opstand en is dijnsdag naar Turn hout overgebracht, doch dit heeft niet ge meens met de bandieterij. Zooals wy hooger zegden, bestonden er vermoedens tegen de drie genoemde per sonen. Het parket van Turnhout begaf zich Dynsdag voor de tweede maal naar Ooien om ter plaatse de zaak verder te onder zoeken en confrontaties te doen. De per soon van Leuven was niet aanwezig, doch op bevel van het parket waren de twee Lieronaars ter plaatse. Zij werden geconfrontedrd met de slacht offers, de gezusters Vanswyvelt. Deze ken den de Lierenaars niet en verklaarden stel lig dat zij de pliehtigen niet waren. Ook de persoon van Gheel, die de drie bandieten 's avonds op den weg van Gheel naar Ooien zou ontmoet hebben zegde dat deze grooter waren dan de mannen van Lier. Deze konden overigens ook hun alibi bewijzen. Uit dit alles blijkt dat men een valsch spoor volgde, en de pliehtigen nog geheel onbekend blyven. Te Ootegem, in West-Vlaanderen, deelde men na de begrafenis van een twee jarig kind koeken uit aan de kinderen, die de plechtigheid hadden bijgewoond. Maar een uur nadien werden meer dan 20 kinderen ziek en in de vrees, dat de koeken vergiftigde bestanddeelen konden bevatten, werd geneeskundige hulp inge roepen. De dokters bevonden na onderzoek dat er geen spraak was van vergiftiging, maar dat de kinderen de koeken te warm, te verschbakken hadden gegeten, waartegen veler magen niet bèstand waren Zaterdag avond, rond half tien, is er brand ontstaan op de hofstede der kinderen van Francis Maes, te Beveren. Het vuur is het eerste bemerkt geweest door de dochter des huizes, die nauwelyka oen kwa&rt uurs ter ruste was, want rond 9 uren waren zy nog in de stallen geweest en hadden alles in orde bevonden Aanstonds waren er met honderden ge- buren, die allen met de grootste onver schrokkenheid hielpen, om het groot getal paarden, melkkoeiën, stieren, kalveren en varkens te redden. Deuren werden inge stampt en banden werden losgesneden, om de dieren los te maken. Doch het vuur woedde met zulke hevigheid en verspreidde zich zoo snel, dat 4 paarden, 2 stieren en 9 kalven niet gered konden worden. Het was verschrikkelijk om zien hoe een jong paard waarvan do manen en do staart brandde, in zijnen stal doodviel. Een vierkante blok gebouwen, hebbende 40 meters zijde, opgevuld met hooi, strooi, vlas, boerenalem, gedekt met riet en strooi en omringd met stapels tarwe, koorn, garst boonen, stond in volle vlam. Nooit zag men daar zulken brand. Zeker is er hier kwaadwilligheid, maar de menschen kunnen hier niemand verden ken. Veel is er verzekerd,maar de beesten, die des zomers in de weiden en nu op stal zijn, waren het niet. Een klein meisje, dat met zijne ouders in den trein zat, speelde aan het portel- raam, toen dit plotseling open vloog Het kind viel er uit, juist op het oogenblik dat de trein door de statie van Courcelles reed. Hot viel en rolde onder de wielen. Men deed den trein stoppen en vond slechts een vermorzeld lijkje. Over de misdaad te Marcinelle, ver* nemen wij nog De hoefsmid Theo G., 26 jaar oud, leef de sedert twee jaar gescheiden van zijne vrouw, de 25jarige Eugenie Bourdin. Toen hij in 1907 zonder werk was, werd G., door haar verlaten zij ging terug naar hare ouders te Couillet. De moe der had haar vierjarig dochterken mede genomen. Nu, G had sinds eenigen tijd herhaalde malen 't verlangen uitgedrukt zich te ver zoenen met zijne vrouw, maar al wat hy aanwendde, was vruchteloos. Haar zaterdag morgend ontmoetend op Hanchies de Marcinelle, drong hij nog aan om 't echtelijk leven te hernemen en daar de vrouw bleef weigeren, loste hij plots zes schoten op haar. Dc.ongelukkige kreeg drie kogels in het hoofd en een in den arm. Terwijl hij door menschen werd nagezet, herlaadde G., zijn wapen en schoot zich een kogel door 't hoofd. Zijn dood was oogcnblikktdyk. Toen men hom naar het gasthuis droeg hield G. nog in elke hand twee kardoezen. De toestand der vrouw is hopeloos. Vijf personen vermoord te Jülly. Te Jully, op30 kilometers ven Tonnerre (Frankryk), zijn vrijdag avond oen land bouwer, dezes vrouw, eene hoevemeid en twee Uicnotknochton, door twoo veehoeders vermoord. Het was in de valavond dat Verrières, de landbouwer, door zijne twee veehoeders verwittigd werd dat eenen stier in den stal ziek geworden was. Dadelijk volgde de landbouwer de twee knechten naar den stal. Verrières was nog niet binnen toen een der kerels verscheidene revolverschoten op hem loste en de andere den landbouwer verscheidene hamerslagen op het hoofd toe bracht. De schelmen lieten hem voor dood liggen. Vrouw Verrières kwam op de losbran dingen buiten en liep naar den stal. Een der veehoeders greep haar vast, sloeg met den hamer in haar aangezicht, terwijl de tweede haar eenen kogel in den buik schoot. De tweede misdaad gepleegd zijnde, gin gen de twee jonge veehoeders naar de hoeve en ontmoetten er den knecht Bonny. Zij -sloegen den jongen erbarmelyk af en lieten hem ook voor dood liggen. Dan drongen ze binnen en riepen de twee andere knechten, Rauscoli en Louis Humbert. Dezen denkelijk in 't gedacht dat hunne hulp ingeroepen werd, snelden toe en be vonden zich eensklaps, zonder wapens of iets om zich te verdedigen, voor de twee schelmen. In een oogenblik waren de twee toegesnelden neêrgeveld. Rauscoli had verschillige kogels in het lichaam terwyl Humbert door eenen ge weldigen hamerslag getroffen was. Enkel de dienstmeid Emilie Guagnet bleef nog in de hoeve. De schelmen gingen hsar in het achterhuis opzoeken. De vrouw werd door een der kerels met een mes, dat zij van tafel genomen hadden, bijna het hoofd afgesneden. Het meisje dat geweldig geroepen had, werd door de moordenaars buitengedragen en in den waterput geworpen. De twee bandieten liepen dan naar de kamers waar zij alles doorsnuffelden. De knecht Humbert, die slechts erg getroffen was riep intusschen om hulp. Geburen kwamen toegesneld. De twee kerels namen de vlucht. Ten gevolge der duisternis kon niemand zeggen welke richting ze genomen hadden. Niettemin doorkruiste de policie en gen darmen heel den nacht den omtrek en za terdag morgend ontdekte zij in een naby- gelegen boschjb, twee valiezen, aan den landbouwer Verrières toebehoorende. Zaterdag hield de vliegende brigade der gendarmen, bij de aankomst van den trein van Nuits-sous-Ravières, twee kerels aan, doch het waren Fransche landloopers. De pliehtigen zyn echter twee Zwitsers de eene heet Dieny en is 16 jaar oud de tweede Jacquinard telt er 19. Men heeft bestatigd dat op de hoeve, buiten de twee valiezen, waar enkel klee deren inzaten, niets verdwenen was. De kerels waren door het hulpgeroep van Humbert op de vlucht moeten gaan.

De Denderbode | 1909 | | pagina 2