"dood" VISIETKAARTEN Sterfgeval. Land^heEm, ÏJZ Wettelijke besluiten. Sint Gregorinsgilde. Tentoonstellingen. Kerk der Tlieresianen. Landbouwersbond Openbare Zitting van den Gemeenteraad van Z. M. Leopold II, g Allerhande nieuws. op Ivoor-Karton Ie kw. 1.00 fr. de honderd, franco met de post 1.15. Enveloppen of Banden voor Visietkaarten, fr. 0,70 de honderd. v Aan de militlanen van 1910-11. De nieuwe leger- lSf wet bepaalt dat de militianen h-*t recht hebben uitstel te vra- gen tot den ouderdom van 24 jaar om hunnen dienst te doen. De militianen van 1910 en 1911 heb ben alle belang van dien uitstel te vra gen en waarom Indien zij hunnen dienst onmiddelijk doen moeten ze den tijd onder do wapens blijven bepaald door de wet van 1902 't is te zeggen, zoolang als hedendaags. Nu binnen twee jaren, in 1913, gaat de dienst merkelijk verkort worden op 15 maanden voor 't voetvolk, de vestingkanonniers en de bijzonderecom- pagniën artillerie, de genie en de bij zondere compagniën der genie op 24 maanden bij de ruiterij en de rijdende kanonniers op 21 maanden bij de be- redene artillerieën den trein; op twaalf en half maanden bij het bataljon admi nistratie. Dus de militianon van 1910 en 1911 hebben er belang bij uitstel te vragen tot hun 24® jaar. ,i»|^^Twee doortrapte aftroggelaars. - In 't begin des jaars, brachten twee wel gekleede heeren, hier te Aalst en elders, bezoek aan de winkeliers en hande laars, om hunne bijtreding te vragen tot eene maatschappij die liet stelsel der premie-koepons zou bestrijden en deden zich twee frank betalen voor de on kosten. Vele lieden stemden met vreugde toe en gaven de twee frank. De twee aftroggelaars staken aldus in zeer weinigen tijd, naar 't schijnt, zes tig duizend franks in hunnen zak. Nu. van in de maand April vroeg het Parket van Bergen inlichtingen aan M. Claes, overste der rechterlijke brigade te Brussel, over de twee bestierders der maatschappij tot verdediging der be langen van handelaars en winkeliers. Van 't begin af van 't onderzoek, twij felde M. Claes aan de eerlijkheid dor handelwijze van de twee vrienden, daar zij hunne aftroggelarijen bleven plegen zonder ooit iets te verrichten ten voor- deele van't doel der maatschappij. Zy waren ook naar Holland getrokken om hun oneerlijk stieltje voort te zetten. Eenige dagen geleden ontving de overste der rechterlijke brigade te Brussel bevel om een nieuw onderzoek in te spannen daar er talrijke klachten tegen de twee schurkeu te Charleroi werden gedaan by 't Parket. Nu men kende hun adres niet maar men liet hun waarschuwen door een hunner cour tiers dat ze zich Vrijdag 's namiddags moesten aanbieden ter Commissariaat van politie der Kolenmarkt om er eene meêdeeling te ontvangen. Dus Vrijdag bood zich een der aftrog- felaars ter Commissariaat aan, zekere Imiel D. oud 32 jaren, geboren te Pa rijs Er werd hem meêgedeeld dat or twee mandaten van arrest uit hoofde van aftroggelarij tegen hem waren afge leverd door de Parketten van Limoges en Sisteron (Frankrijk). Een uur later zat de kerel in 't prison van St-Gillis. De Aalsteuaars die ook gefopt werden, zullen met vreugde vernemen dat een der twee schurken geklampt is Lieden die veel met den geest werken zouden dagelijks eene zekere hoeveelheid appelen moeten eten. Inder daad de appel bevat 1 p. h. fosfoor meer dus dan welkdanige andere vrucht cn is dus op merkwaardige wijze ge schikt om de hersenstof en het rugge- graatmerg te vernieuwen. De oude Scandinaafsche overleverin gen stellen de Goden voor als hunne toevlucht nemend tot den appel wan neer ze verzwakt en afgemat waren, om hunne krachten van lijf en geest te herstellen. Voor personen die een zittend bestaan voeren, zijn de zuren, in den appel ver vat, zeer dienstig, daar zij gunstig wer ken op den lever en de kwade humeuren afdrijven. Een rijpe appel is, daarenboven, de lichtste spijs die men eten kan, daar het verteren er van in minder dan 25 minu ten is afgeloopen. van Nieuwerkerken bij Aalst, is overleden in den ouderdom van 69 jaar. Hij was ge boortig van Tonische. De militaire wet. Het Staatsblad van Donderdag deelt in haar geheel de ge wijzigde militaire wet mede. Betrekkingen voor vrijwilligers. Het Stautsblad deelt eene lijst van vier kolommen mede van betrekkingen welke by voorkeur aan oud-vrijwilligers en aan opnieuw dienstnemenden wordt toever trouwd. Zondag 19 December, onder de Mis van ii uren, zal de Sint Gregoriusgilde der St-Martensparochie, ter gelegenheid harer viering van Ste-Ceciliafoest, de volgende muziekstukken uitvoeren onder de leiding van haren bestuurder, Mr A. Volckabrt, Kapelmeester van voornoemde Kerk. a. Creator alme siderum, 4 stemmig mannenkoor Köthe. b. Ave Maria, voor Alto- stemmet4 st. mannenkoor Jos. Renner. c. Proteye Domine, septett (3 kmderst. met 4 mannenst.) Dietrich. d. O Sacrum convivium, 4 stemmig Mitterer. Dit alles zonder begeleiding van welk- danig instrument. Zondag 19 en Maandag 20 dezer, zal er door de zorgen van den Landbou- wersbond van 't Arrondissement Aalst, in het Landbouwërshuis, Keizerlijke Plaats, alhier, eene prachtige Tentoonstelling van Tabak gehouden worden. Zondag, (2e Kerstdag), om 2 uren stipt, in 't zelfde lokaal, Tentoonstelling van Trekhonden. Vrijdag 24 December. Gedurige aanbidding met volle aflaat. Het H. Sakrament zal uitgesteld worden om 6 1/2 uren 's morgens. Ten 9 uren, de plechtige Mis. 's Namiddags, ten 4 uren Lof en Te Denm. van het Arrondissement Aalst. TENTOONSTELLING van Hofgevogelte en Duiven. Zondag 5 en Maandag 6 Docember had er in het Landbouwershuis te Aalst eene prachtige Tentoonstelling plaats van Reu- zenkonijnen. Zondag verleden was het Tentoonstelling van Hofgevogelte en Dui ven. Al die de Tentoonstelling gezien heeft moet bekennen dat ze een werk van prak tische en tevens leerzame opvatting is die moeilijk nog te evenaren zal zijn. De ver siering en ineenzetting der zalen, want er waren drij,waren uittermate wel ge lukt. De liefhebbers zoo groote als kleine, vreemde en geen vreemde, de Keurmees ters die op allo groote internationale Ten toonstellingen werken, hebben aan al wie het hooren kon, luidop hunne bewondering uitgedrukt Wij hebben kunnen bemerken dat er drij honderd en vier en vijftig inge schreven loten kiekens waren, en honderd en zeventien duiven Dat noemen wij een kolossaal getal, eenen kolossalen bijval, daar de leden alleen der aangesloten Syndi caten van het Arrondissement Aalst konnen meékampen voor de hoenders, het de eerste maal was dat ze uitgenoodigd, on alleenlijk rassen van nut voor de neerhoven aanveerd werden. Onder opzicht van neerhof heeft deze eerste tentoonstelling eene groote beteekenis. Tot hiertoe dacht men in België dat eene Tentoonstelling op derge- ljjken voet ingericht een onzin was Men zag het grootste deel der groote Tentoon stellingen, samengesteld uit prachtvogels en men stond soms beschaamd van te moe ten zeggen dat onzo nationale rassen onge merkt daargelaten wierden. Het is nu bewezen aan al die wou zien dat men niet verveerd moet zyn van praktische Tentoon stellingen in te richten en dat de toelagen van den Staat, in plaats van aan vreemde sportrassen te moeten gaan, met vele reden aan nuttige rassen kunnen geschonken worden. Het is wat onze inrichter, de E. H. Cobbaut, sedert jaren beweerde, en nu ten volle bewezen heeft. Die Tentoonstelling heeft nog andere verdiensten. Zy heeft doen zien wat de vereenigingen kunnen als zij samengesteld zijn uit leden die werken tot verbetering van een beroep, en niet door mannen die samenkomen om tusschcn pot-en-pint, onder voorwendsel van tot opbeuring van den Kiekenkweek te werken, van niets min dan van het beroep spreken, maar zeer dikwijls van banketten en decoraties I Nog eene verdienste Hee dikwijls ge beurt het niet dat op Tentoonstellingen van Hoenderkweek, de menschen, die niet ingewijd zyn, op dieren moeten staan zien, zonder te weten tot welke rassen zij be- hooren, do hoedanigheden en het nut der rassen, niet kennen Hier was het anders De bezoekers hebben kunnen lezen van elk van tentoongestelde hoenders.den naam, de hoedanigheden, de kenteekens, en dit al op mooie, fraaie, aantrekkelijke kaarten aangeduid. Veel nog zouden wij kunnen zeggen.... maar wat wy niet kunnen laten, misschien met gevaar van de nederigheid van eenen welbeminden en hooggeschatten persoon te kwetsen, is openlijk te vorklaren dat de triomf dien wij Zondag vierden, geheel en gansch toekomt aan het werken en strijden van den E. H. Cobbaut. onzen algemeenen Secretaris Hy is immers de inrichter onzer Syndicaten, de inrichter van ons bloeiend Verbond, de inrichter onzer plaat selijke keuringen, de inrichter van de Tentoonstelling zelf Aan hem, namens de leden, onzo hertelijke gelukwenschen en onzen innigen dank. Onze Tentoonstelling heeft onder alle opzichten grooten bijval gehad. De geachte heer Schollaert, Minister van Landbouw, had het verlangen uitgedrukt in persoon de Tentoonstelling te kunnen bezoeken. On gelukkiglijk, door omstandigheden die alle menschen van goeden wil nu kennen, de gezondheidstoestand van onzen Koning, wierd hy op het onverwachts belet, en zond hij zynen kabinetsoverste, den heer Dierickx. net zou de eerste maal geweest zyn dat do heer Minister op dergelijke Tentoonstelling kwam. Bovendien hadden wy het geluk in ons midden te mogen ontvangen, den vertegenwoordiger van Zyne Doorluchtige Hoogweerdigheid Mgr. den Bisschop van Gent, in den persoon van Z. E. H. Do Baets, Vicaris-Genoraal. Wy steunen op dit feit. Het ie voor ons een bewys dat onze werking ernstig is, ver trouwen verdient van onze overheden, en vooral dat de richting onzer maatschappe - lyke werken op landbouwgebied hunne goedkeuring) geniet Het zou ons te ver brengen moesten wij uitwijden over de welgelukte vergadering welke tot ont vangst van den heer Minister Schollaert samengeroepen was. Volgens de kontrool ons aanwees waren niet min dan vierhon derd zeventig Voorzitters en Leden onzer aangesloten bonden opgekomen. de groote bovenzaal van het Landbouwershuis was proppensvol. De geestdrift met denwelken den naam van den heer Minister van Land bouw begroet wierd, is een ontegespreke- lyk bewys van de achting welke onzo leden aan den heer Schollaert toedragen. De heer Baron Lodewyk de Béthune sprak eene gemoedolyke en treffende redevoering uit, waarin hij de namen van den heer Minister en van Z. D. H. Mgr. Stillemans met daverend handgeklap deed begroeten. De Z. E. H. Vicaris Generaal drukte zijn spyt uit, de stem niet te kunnen hooren op die schoone vergadering, van den heer Minister, een man, christen vooral, een katholieke die kan, die wil, die durft (toejuichingen). Hij zegde in kernachtige woorden wat de H. Kerk voor hare kinde ren doetOnder de menschen het ryk der rechtveerdigheid en der liefde doen heer- schen 1 Hy eindigde met te zeggen dat het niet zyn woord, maar wel het woord van onzen welbeminden Bisschop was, dat hy uitgesproken had. Daverende toejuichin- gen). De Heer vertegenwoordiger van den Heer Minister, antwoordde op klare en eenvoudige wijze, zeggende onder andere wat spyt dat de Heer Minister had gevoeld op het onverwacht belet geweest te zijn eenen blijk van genegenheid aan de inrich ters van den Landbouwersbond en aan de Landbouwers, zijne beste vrienden te kun nen geven. Hy kondigde aan dat kortelings eene Tuinbouwschool in Aalst, op aan vraag van den Landbouwersbond van het Arrondissement zal ingericht worden. Er behoeft niet gezegd hoe deze woorden aan veerd wierden. DeAlgemeene Secretaris, E. H. Cobbaut, vroeg aan den Heer Kabinetsoverste aan de leden van het Verbond der Konynen- kweekors de eeremetalen die ze wonnen te willen overhandigen, voorstel dat toege staan en met volle instemming van de ver gadering begroot werd. Wij eindigen Dank aan den Heer Minister, dank aan Z. D. H. Mgr Stille mans, dank aan al de mannen van goeden wil voor de eer ons Zondag aangedaan en voor de aanmoediging ons gegeven 1 Donderdag 16 Dec. 1909. De Zitting wordt geopend om 5-30 ure, onder het Voorzitterschap van M. Ghee- raerdts, Burgemeester. De Secretaris, leest het verslag voor, van do voorgaande zitting alsook een brief waarin Mejuffer Elodie de Wapenaert de ter Middel Erpe, een portret schenkt aan de stad, van een harer voorzaten, gewezen Burgemeester der Stad Aalst. 1° Teeken en Muziekschool. Be grooting 1910. Aangenomen. 2° Bureel van Weldadigheid, reke ning 1908. Begrooting 1910. M. De Naeger, maakt bekend, in zijn verslag, dat de rekening van 1908, met een tekort sluit van fr 1724 30, dit komt grootelijks voort, uit de ontoereikende toe lagen, die de stadskas jaarlijks aan het Bureel verleent. Verder wordt het Bureel goed bestuurd. De Begrooting voor 1910, laat een batig slot voorzien van fr. 86.95. M. De Windt, beweert dat do goederen van het Weldadigheidsbureel, allerslechtst bestuurd worden, en dat in 1910, in plaats van overschot, er nog te kort zal zyn dat de goederen van het Bureel aan veel te lagen prijs verhuurd worden, namelijk aan den middelbaren prijs van fr. 0,42 '/i de roei, en nu, dat de liberalen hunnen neus in al die zaken kunnen steken, nu komt dit alles uit. De Naeyer bcstatigt dat de liberale minderheid, reeds zes jaren in den gemeen teraad zetelt en zij die bemerkingen slechts eerst verleden jaar heeft weten te maken, hy vraagt zich af, wat zij vroeger met haron neus gedaan heeft, hij zegt dat het M. Moeyersoen is dio aan den gemeente raad den flnancieelen toestand heeft doen kennen. M. Bauwens die ook eigendommen be zit, weet hoe moeielijk het is die te ver pachten, en vindt dat den middelbaren prijs van 0,42 '/i de roei, voldoende is. M. De Blieck zegt dat de boeken die zij in handen krijgen hun niet toelaten, een ernstig onderzoeken te doen. M. Moeyersoen houdt er aan, alles te beantwoorden. M. De Windt. Ook van den rijken Armen M. Moyersoenlegt uit, hoe de boeken gehouden worden, en zegt aan de liberalen, dat, gelyk hy hun het reeds sedert jaren gezegd heeft, zy de boekon mogen gaan nazien, indien het noodig is, zal hij zelf medegaan. Wat den rijken Armen betreft, die is hem gansch onbekend. Over twee jaar is er eens iets min dan 50 franken gegeven aan schaamte-armcn, is dat mis schien de rijken Armen Wat de middel bare cijfer van 0,42 ,/2 als huurprijs, per roei, dor goederen van den armen betreft, die hangt grootendcels af van den aard en de ligging der goederen daarenboven, die verpachting is publiek. Men gaat over tot de stemming, de libe ralen onthouden zich. 3° Burgerlijke Godshuizen, Reke ning 1908, Begrooting 1910. M. De Wolf.geeft zijn jaarlijksch ver slag, en maakt bekend dat de rekening 1908 met een tekort sluit, doch M. Moyer soen, Schepen van Financiën, heeft de noodige voorzorgen genomen om in alles te voorzien. De sommen voorzien in 1910, stemmen overeen met de noodige uitgaven. M. De Wolf, brengt eene warme en wel verdiende hulde aan de kloosterlingen die zich met zooveel zelfopoffering toewijden, aan onze zieken, ouderlingen en weezen. M. De Windtvindt dat ook de Bur gerlijke Godshuizen allerslechtst bestuurd worden, ook voor de Godshuizen is de mid delbare huurprijs der goederen, 't zy 0,43 de roei veel te laag. Spreker heeft al ver pachtingen gedaan voor de Godshuizen van Gent, als de prys te laag was werden <lie goederen niet verhuurd, later kwamen de pachters toch terug. M. Moeyersoen dat gebeurt in Gent al leen niet, dat is hier al dikwijls voorge vallen. M. De Windt, beknibbelt de verkoop van goederen aan do E.E. P.P. Capucie- nen, zegt dat 100 fr. de are veel te goed koop was, andere goederen daaromtrent gelegen, zyn veel duurder verkocht, doch, de roep was reeds in de stad, dat, als de Paters meer als 100 fr. d'are moesten ge ven, zij de goederen niet wilden. M. Eeniandie verkooping is publiek geweest, had gij 101 frank d'are gegeven, g'had goei zaken gedaan, ge komt het daar te zeggen. M. De Windtis verwonderd dat er nog een steert te betalen is van het opbouwen van het nieuw hospitaal, iets dat sedert 15 jaar al gedaan moest zijn. Verleden jaar nog heeft Mr I e Blieck aan M. Moyersoen gevraagd of er nu geen steerten meer te betalen waren, of alles nu verheffend was. M. Moyersoen heeft geantwoord, dat alles gedaan was. M. Moeyersoen. M. De Windt, is 12 jaar mis, de laatste werken in het nieuw hospitaal, zyn nog maar 3 jaar voltrokken, en geen 15, overigens, hebt gjj M. De Blieck my die vraag, verleden jaar ge steld M. De Blieck'k geloof van neen, maar ik rappeleer het mij toch niet. M. De Windt, beknibbelt nog liet ge bruik dat gemaakt is van het legaat Rin- goir, 't zij fr. 10,000 daar is 8,000 fr. van genomen voor nieuwe gebouwen in 't Hos pitaal. M. Moeyersoen, weerlegt al de oritieken van M. De Windt, die 8000 fr zijn geno men geweest, voor het opbouwen eener zaal voor teringlijders, hij doet uitschijnen, welke de oorzaken zyn van het te kort dat in de rekening van 1908 voorkomt, en op welke wijze er in dit tekort wordt voor zien. De gewone toelage die in vroegere jaren aan de Godshuizen werd gegeven was ontoereikend. Wij zullen jaarlyksch onge veer 65,000 fr. aan de Godshuizen moeten geven gelijk wij het reeds voor 1910 voor stellen. Die som zal voldoende zyn, immers wy bemerken dat sedert eenige jaren, de jaarlijksche uitgaven van de Godshuizen ongeveer 135 tot I40.0i)0 fr. bedragen er is geene aanzienlijke vermeerdering te voorzien. Spreker zegt dat M. De Windt het bestuur beknibbelt, dat zonder bewij zen by te brengen, Die beknibbelingen zijn ongegrond, bewys daarvan, de geringe uit gaven van ieder gesticht, in evenredigheid van zijne bevolking. Hij voegt erbij dat hy altijd aan den Gemeenteraad de waar heid wil zeggen over de financieëlen toe stand zoowel van de gestichten als van de stad, en dat door de voorgestelde middelen al de achterstellen der Godshuizen en var. het Armbestuur, gedekt en gekweten zul len worden. M. De Blieck vindt dat alles grondig onderzocht is en brengt hulde aan het hos pitaal, maar, mag hetzelfde niet doen voor het meisjesweezenhuis, wat er scheelt weet hij niet, hy heeft er nog nooit ingeweest, maar er moet toch iets zijn. M. Bautnens brengt hulde aan de Zus ters die hunne zorgen besteden aan de wee- zenmeisjes, hij vraagt of er geen middel zou zyn eene ziekenzaal, in 't weezenhuis op te richten. Men gaat over tot de stemming. De liberalen onthouden zich. Geheime zitting. onze Koning. Ondanks alle hoop op herstel die door de geneesheeren gegeven werd, is de Koning ia den nacht van Donderdag tot Vrydag om 2 ure 37 minuten over leden. Z. M. Leopold II was geboren op 9 April 1835. Hij trad op 22 Augustus 1858, op achtienjarigen ouderdom, in huwelijk met dc Oostenrykscho Aartshertogin Maria-Hendrika. Den 10 December 1865 overleed zijnen doorluchtigen vader, Koning Leopold I, en zeven dagen later, volgde de hertog van Brabant, onder den naam van Leopold II, hem op hy regeerde dus 44 jaren. De erfgenaam der Belgische Kroon is Z. K. H. Prins Albrecht. De Begrafenis, is Woensdag. Het is bepaaldelijk op Woensdag 22 dezer, dat do Begrafenis zal plaats hebben. De eedsaflegging van den nieuwen Koning heeft plaats voor de Kamers, daags nadien. Plaatsgebrek noopt ons hierbij te bepalen. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN. Zyne Hoogweerdigheid heeft onderpas toor benoemd te Landegem, den E. H. De Witte, onderpastoor to Velsique. Koninklijke Maatschappij 't Land van Riem, ter oorzake van 't overlijden van Z. M. den Koning is de vertooning van morgen 19 December 1909 verschoven tot Zondag 2 Januaai 1910. Het Bestuur. AALST. Donderdag namiddag is 't 5-jarig kind van den buurtschipper P.v H., welke met zijn schip in den Dender gemeerd lag, in het water gevallen. De schipper J. B. die het gevaar zag, sprong gekleed in het water en is erin gelukt het kind te redden. Zulke moedige daad ver dient beloond te worden. Wjj van onzen kant, wenschen den redder hartelyk pro ficiat. Aalst en omliggende koopt uwe SCHOENEN bij C. MallegX), Groote Markt, 19. te Aalst, daar vindt men de bestkoopste der stad. Alle models en in alle prijzen. Bijzondere prijs voor uitver- koopers. Men aanvaardt alle reparation. Dubbele poging tot schaking. Te Moorsel by Aalst, had Dinsdag namiddag eene groote ontroering plaats. Eene auto mobiel, waarin drie netgekleede heeren zaten, bleef staan voor eene herberg het geen eene groote samenscholing van kinde ren voor gevolg had. Op zeker oogenblik greep een der inzit tenden een meisje en wierp het in het bin nenste van het rijtuig. Een derde persoon die den dienst scbeen waar te nemen van chauffeur, verwittigde zijne medereizigers en deze staken spoedig schuit van kant. Wanneer de automobiel zoo wat 500 meters verder was gereden, hebben de inzittende hunnen gang wat vertraagd en het meisje op den weg geworpen Het meisje werd in zijnen val erg gekwetst. Wat het nummer betreft van den auto mobiel, dez» werd door de policie valsch bevonden. Verstopt hei cl, Het is be wezen en erkend dat geen geval van ver stoptheid of van ontsteking der darmen wederstaan heeft aan de weldoende wer king der slymverdryvende Pil Walthéry. Meer dan 20.000 genezingen 's jaars. Indien gij een schoone keus van Behangpapiei en enz. wilt hebben en in vertrouwen en tegen gematigde pryzen be diend worden, begeeft u bij Karei Van de Putte en ZusterKorte Zoutstraat, 29, Aalst. Pi ii no. Le§ piano, solf. sér. méthode conserv. par Dame dipl. S'adres- ser Place des Fabriques, 15, Alost. ltijd te AiilstMag men langer aan de krachtdadige uitwerking der Foster Pillen voor de Nieren twijfelen, als men om zoe te zeggen dagelijks een nieuw bewijs heeft en dat onze kolommen onver- broken aanvult. Wanneer het feiten geldt, die op verre afstanden van hier gebeurd zijn, is het niet zonder juiste reden, ge makkelijker te gelooven dan na te gaan, maar als er u bewijzen zooals het volgende gegeven worden, altijd in de stad zelve kan men slechts de goede trouw pryzen met dewelke de genezingen verkregen door de Foster Pillen voor de Nieren ver haald worden. Het volgende verhaal is een bewys ie meer. Mr A. Bosman, 8, Gazometerstraat, te Aalst, zegde ons den 24 Augustus 1907 Dank voor de goede genezing bekomen door de weldoende Foster Pillen voor de Nieren. Sinds ik ze gebruikte voelde ik nimmer nierpyn of andere ongemakken, ik kan goed eten, mijn slaap is rustig zoo dat ik in den dag goed werk zonder aanstonds die vermoeienis door gansch het lichaam te gevoelen, in een woord ik bleef goed en volkomen genezen. 't Was inderdaad den 13 Februari 1904, dat den heer Bosman, ons zegde reeds sinds meer dan twee jaar aan de Nieren te lyden, in de rechterzijde vooral voelde hy ste kende en aanhoudende pynen, die hem alle rust benamen en hem beletten te wer ken, hjj nam de Foster Pillen voor de Nieren n verkocht bij Mr De Yalkeneer, Apotheker, en na zes dagen was hy beter, vol moed zette hy die gemakkelijke verple ging voort en zie na eene maand was hij weder te been en gezonder dan ooit. De Foster Pillen voor de Nieren (eigen aardig merk) zyn verkrijgbaar bij alle apothekers 3 fr. 50 de doos of 6 doozen voor 19 fr. of vrachtvrij per post Engel- sche apotheek van Ch. Delacre, 50. Cou- denbergstraat, Brussel. In 't belang uwer gezondheid eisch de echte doos met de hanteekening James Foster en weiger alle namaaksels en onderschuivingen. D. A. 2. De misdaad van Nederhasselt. Er zit nog altjjd een geheim in die zaak. Een nieuw onderzoek is geopend tenge volge der veropenbaring gedaan door M. Polydoor De Mulder, van Aspelare. Bij Polydoor De Mulder, wonende in het eerste huis van Aspelare, was in den nacht van 3 Juli een kind geboren rond 1 ure leidde hjj de vroedvrouw naar huis op Vogelenzang tusschen den molen en de herberg Den Vollen Pot, van De Gelas, hoorden hy kuchen en kermen Help my help mij Als de vroedvrouw in hdar huis was, keerde De Mulder terug aan 't klein wegelken kwam hy eene jonge vrouw tegen en een en jongeling verder aan den boomgaard van Pieter Meganck zag hij een karreken staan, donker gi'oen, het stopberd afgelaten, een wit paardje met langen staart, ('t Was heldere maneschijn). Hij zag alles goed en ging in het deurgat staan van Viktor D'Haeseleer. Op 't karreken was een mensch bezig met een lijk te binden twee andere manskerels stonden nevens 't karreken, een der twee was per velo. De Mulder is naar huis gegaan hy wist niet wat doen. De geburen zwegen, hy zweeg ook altyd wachtende, ongerust, niet meer kunnende slapen ging hy er ziek van worden. Zoo het schijnt heeft hij er in de biecht van gesproken en de biechtvader heeft hem aangeraden alles te openbaren, hetgeen hy gedaan heeft. Als de Prokureur hem vroeg De Mulder, zjjt ge bereid daarop uwen eed te doen Dan zegde hy Wel 25 keeren mijn eed daarop, als het noodig is. Alles wat De Mulder verklaart, komt overeen met de vermoedens der bevolking. Wat het kind aangaat, de rede schynt te zijn eene levensverzekering. Men weet dat er van eerst af gesproken is van een karreken, dat verscheidene men schen hebben hooren rijden in den nacht der misdaad. nnernnoet a^en die hoest, oud UP&eFd!>l en jong, wilt ge u spoedig en volkomenlijk genezen, wilt ge bronchiet of tering vermijden, neemt zon der uitstel den borstsiroop Depratere. Dui zenden en duizenden menschen verklaren openbaarlijk dat Siroop Depratere de ware goede borstremedie is, ja, do beste die be staat, maar opgelet, weigert alle namaak sels. Prijs 2 franken de groote flesch. Te be komen bij Od. Depratere, die overal ver zendt tegen postbon van 2,00 fr. (50 cen tiemen meer voor port), alsook te Aalst bij de apothekers De Valkeneer en Callebaut. Nieuw drama te Wetteren. Ditmaal een broedermoord. De veldwachter, in dienst op het gehucht Moerstraat, hoorde hulpkreten en geroep Ik wordt vermoord En op hetzelfde oogenblik zag hij een man wogloopen. Hy greep hem vast en zag dat de vluch tende een bebloede dolk droeg. Het kwam nu uit dat er een twist had plaats gehad tusschen de broers Louis en FrederikDe Craecker. Men vond den eerste ten gronde liggen met twee doodelijke dolksteken in het hoofd. De moordenaar had onlangs eene gevan genisstraf van twee jaar uitgedaan. Eene nuttige ontdekking. Wat is beziëngelëi Het is het uittreksel der beziën. Wat is fruitboter Het is het uittreksel van noten en nootjes. Dit uittreksel heeft hetzelfde uit zicht en dezelfde vastheid als k oeboter. Indien U dit produkt proeft, zult U be- statigen dat het in den mond oenen zeer frisschen, zuiveren en aangenamen smaak heeft. Overigens, zegt men niet van eene boter die goed van smaak is. dat zij eenen nootjes smaak heeft Kortom, dit uittreksel van nootjes en noten heeft dezelfde kleur, hetzelfde uit zicht, dezelfde vastheid als do koeboter en om deze reden moet dit produkt volgens de wet margarine genoemd worden. De echte fruitmagarine draagt het merk 0T0 het is een uitnemend produkt en wat meer is, Let is zeer goedkoop Men verkoopt het bij alle goodc kruide niers aan den prijs van 80 centiemen den halven kilo, 40 centiemen het kwaart kilo. Gratis stalen van OTO zijn bij alle goede kruideniers te verkrijgen. OTO wordt vervaardigd door de beroem de fabriek Soc. Ann Union, te Merxem. Verdeelende rechtveerdigheid. Lang heeft men gewacht om de geluk kige winners der groote loten van de laat ste trekking der Tombola van Brussel te kennen! En ziehier de volledige lijst. Lot van 150,000 frank, gewonnen door den heer Verheyen, koffiehuisbediende, te Brussel, Lot van 50,000 frank gewonnen door MM. Dubois-Wauters C°, wisse laars te Brussel, Lot van 25,000 frank door M. Ledarq, schrijnwerker, to La Hestre, Lot van 15,000 frank gewonnen door M. Schoenaert, bakker te Stavelot, Lot van 10,000 frank gewonnen door M. Duquesne, landbouwer te Froyennes, Loten van 5000 frank wederzijds gewonnen door M. Ver linden, handelsreiziger, te Brussel Mej. X, te Brussel M. Duys, hairkapper, te Brussel M. Alsteen, te Waver M. De Velter, te Gheluwe Mm® de douarière de Doncquers, te Oostende. Men ziet dat de gunsten der goede godin zyn verdeeld geweest onder al de standen der samenleving, maar met eene zekere voorliefde voor de personen van minderen stand.Er is maar een enkel punt op 't welk Dame Fortuin geen bewijs heeft gegeven van eenen zoo overwogen keus als bij de vorige trekkingen zy heeft ditmaal Brus sel bevoordeeügd in ongemeene verhou dingen. 't Is eene wederkans door de Provincie te nemen. Wij berichten aan onze lezers dat de suikery peën F.-C. JACOBS, de boste zyn welke in Aalst en omliggende gemeenten verkocht wordeu. In eene drukkerij te Brussel, raakten, om eene grap, twee letterzetters in twist, zoo fel dat een van beiden, zyne woede met meester, eenen inktrol greep van '4 kilos zwaar en deze zijnen tegenstrever op hot hoofd sloeg. De getroffene viel als eene massa neer, zoo zwaar bloedend dat de makkers hem dood meendenDezen grepen den brutalen gast en leverden hem aan de policie, terwijl anderen eenen dokter rie pen. De geneesheer bestatigde eene scho- delbreuk. Een onderzoek is begonnen. TYPHUS. Nu dat de typhus alom heerscht, schrijft de faculteit van geneeskunde het drinken voor van gesteriliseerd water. Gebruikt dus «La Royale Louise-Marie, - te verkrygen bij O. Taeymans-Druck, 8, Groote Markt, Aalst. Op 27 November werd de policie van Brugge ingelicht dat een 19-jarig meisje, genaamd Malvina Segaert, in dienst by den krijgsdokter Moelaert, zich verhangen had op den hooizolder van den paardenstal. Dit akelig nieuws werd verborgen ge houden uit eerbied voor de familie. Verleden week kreeg het parket van Brugge eenen brief van de ouders van het meisje, die uitdrukkelijk lieten weten dat huune dochter zich niet had kunnen ophan gen aangezien zy daar volstrekt geene reden voor had.

De Denderbode | 1909 | | pagina 2