EEM EM AM DE li. Blijde intrede van Koning Albert. Kerk der Theresianen Enveloppen of Banden voor Visietkaarten fr. 0,70 de honderd. Rechterlijke kronijk Allerhande nieuws. Iets voor vrijgezellen. Een Duit- •cher, jaren lang vrijgezel gebleven, maar eiudeljjk in de liefdenetten ver strikt, achtte zich onlangs verplicht, tot leering der ongehuwden, een en ander mede te deelen van de ondervinding, door hem tijdens zyn huwelijksleven opgedaan r Het bezit eener vrouw, roept hij uit, staat gelyk met een lekker warm ontbijt, dampende koffie, een vriendelijk gezicht en een overhemd waaraan geen knopje ontbreekt. Ongetrouwd te zyn, wil zooveel zeggen als een slecht aangelegde ka chel, verwaarloosd linnengoed, slechte koffie, rhumatiek en een koud geworden middagmaal. Te zien of iemand getrouwd is of ongetrouwd, is hoogst eenvoudig. Wan neer iemand na zich gewasschen te hebben, een schoonen handdoek terstond in 't midden gebruikt en dien achteloos op den eersten stoel den besten neer gooit, kunt gü er zeker van zijn dat hij nog vrügezel is maar droogt hij zich voorzichtig aan een der uiterste tipjes af en hangt hij den doek daarna netjes aan den spijker, dan is hij zonder eenigen twijfel getrouwd. Middel tegen verkoudheid. Men deeleeen ajuin in vieren, koke hem met kandijs op en neme van dit sap alle 2 uren een theelepel. In behoorlijk dicht gemaakte flesschen kan men het langen tyd goed houden. Velen vonden bij dit eenvoudig middel baat. Zou men kunnen denken hebben, dat potaarde, die overal zoo overvloedig te vinden is, eene uitmuntende zeep is om alle wollen stoffen en coutils te rei nigen en te wasschen Men kan kostelijke stoffen die door vette vlekken hunnen glans en hunne schoonheid verloren hadden zeer spoedig weer doen als nieuw eruit zien. Men laat daartoe potaarde een 45tal minuten in water weeken twee kilogrammen per liter water. Men legge dtt mengsel op de te outvlekken stoffen in de kuip naarmate de soort van modder opge slorpt wordt door de stof, voegt men er wat water by, dan kneedt en wry ft men alles evenals bij eene gewone wassching. Na eenige minuten spoelt men in veel water en de stof is gereinigd. Door de Katholieken hun schuld: Zoo men door het sparen Op enkele jaren Een schat kan vergaren, Zie, daar twijfelt niemand aan, Dit is vast een zeker teeken, Niemand kan dit tegenspreken, Onbetwistbaar is 't gebleken Dat de zaken schitterend gaan. Hewel, lezer, oordeelt dus Van 1898 tot 1908, dus op 10 jaren, zyn er in Bel gië 1 millioen meer spaarboekjes geko men en het fortuin van die spaarboekjes hoort voor een groot gedeelte aan de kleine burgerij en de werklieden toe. In 1899 waren er in de spaarkas 1 millioen 551 duizend spaarboekjes, tegen 2 mil lioen 625 duizend in 1908. Dat is eene verhooging van meer dan 1 millioen spaarboekjes op 10 jaar, en hetgespaarde kapitaal is op dien tijd van 718 millioen geklommen tot 1000 millioen (1 milliard) 350 millioen frs. Het zijn de katholieken die het land en vooral het kleine volk in de weelde en in den vooruitgang hebben gebracht, Leven de Katholieken pold II by na heelemaal geplaatst in onder neming vnn het Suezkanaal; deze onderne ming was zeer gunstig en de Koning won er 7 millioen bij Dit was het begin der groote fortuin van den vorst. Dat zijne nalatenschap 15 mil lioen slechts bedraagt, ieder weet dat dit niet waar is, daar het algemeen gekend is dat hij alles verkocht, alles afstond aan maatschappijen die 't uitzicht hebben van maatschappijen van openbaar nut en van hand tot hand heeft hy bovendien veel kun nen geven. In de laatste jaren zijns levens overtrof het fortuin des konings 100 millioen. Al leen het kroondomein in Congo bracht don Koning ongeveer 130 millioen op. Testament des Konings. Ziehier het testament des Konings Dit is mijn testament Ik heb 15 milloen geërfd van mijne oudsrs. Deze 15 millioen heb ik, ondanks alle wederwaardigheden, godsdienstig be waard. Ik bezit niets anders. Na myn dood worden die 15 millioen het wettig bezit myner erfgenamen en zullen hen door myne testa ment-uitvoerders uit gekeerd worden. Ik wil sterven in den katholieken gods dienst, die de myne is, ik wil niet dat men myn lyk balseme. Ik wil in den vroegen morgend en zonder praal begraven worden buiten mijn neef Albert en myn huis verbied ik dat iemand myn lykstoet volge. Dat God België bescherme en in zijne goedheid mij barmhartig weze. Brussel, 20 November 1907. LEOPOLD. Na myn dood zal myn testamentuit voerder myne papieren verzamelen en rangschikken, vernietigen wat geen belang heeft en aan myn neef Albert overhandigen wat hy het bewaren nuttig oordeelen zal. Mijn testamentuitvoerder alleen heeft het recht aan mijne papieren te raken. Ik duid baron Goffinet, mijn secretaris der bevelen, als myn testamentuitvoerder aan, LEOPOLD. Iemand schryft des aangaande in den Patriot» Leopold I liet aan zjjne kinderen een for tuin na van 40 millioen fr. dat, door den wil van den overledene, werd verdeeld in ongelijke deelen. Leopold II kreeg slechts 10 millioen om dat zyne troonsbestij .ing hem, onder gel delijk oogpunt, teg"?rc ver broeder en zuster een voorrecht schei k inderdaad betaalde de natie hem 3,3X ,000 fr. Van moederszijde kreeg Leopold II 4 a 5 millioen, zooals men weet. Pt eerste iQ millioen worden door Leo- Ziehier de weg, langswaar Koning Al- bert en Koningin Elisabeth zullen komen bij de blijde intrede te Brussel, morgen donderdag Vertrek uit het kasteel van Laeken, dein voor O.-L.-Vrouwkerk, Koninginne- aanAntwerpsche Steen weg, Laekenstraat, Nieuwe Brugstraat, De Brouckereplein, (Noordstatie) Nieuwstraat, Muntplaats, Oude Kleerkoopersstraat, Groenselmarkt, Magdalenastraat, Cai-denberg, Hof berg, Koninklykeplaats en straat, Wetstraat en Paleis der Natie. Na de eedafleggiug Wetstraat, Konink lykeplaats, Regenciestraat, Poelaertplein, Quatre Brasstraat, Waterloo- en Regent lanen, Guimardstraat en Square Frère- Orban De residentie van den nieuwen koning1. Prins Albert zal nog een hee- len tijd verblijven in zijn paleis derWeten- Bchapstraat, want de nieuwe koning wil enkel het paleis van Brussel gaan bewonen wanneer de werken er zyn afgeloopen. Orders zijn nu gegeven dat er achter dio werken spoed worde gezet. Eedaflegging van koning Albert. —De Moniteur deelde Maandag morgend de volgende nota meè De koning zal den grondwettelijken d afleggen in den schoot der Ver- eenigde Kamers, Donderdag middag, 23 December. Te 8 uur 's morgens, zal de plechtig heid door klokkengelui en een salvo van honderd en een kanonschoten aange kondigd worden. Te 10 uur juist, zullen de generale staf van de burgerwachten en die van het leger zich te paard, aan de Ant werpsche Laan bevinden. Z. M. de Koning zal vanaf het paleis van Laeken begeleid worden door de Burgerwacht te paard en een korps ruiterij van het leger. Bij den ingang der stad, zal Z. M. de Koning ontvangen en verwc.kumd wor den door den burgemeester, aan het hoofd van den gemeenteraad der hoofd stad. De intrede van Z. M. deu Koning zal aangekondigd worden door een salvo van honderd en een kanonschoten. De burgerwacht en de troepen van het garnizoen zullen onder de wapens staan in de straten, langs welke Z. M. de Koning zal voorbijkomen. Het eerst half-regiment jagers te voet en de afdeeling artillerie der burger wacht van Brussel zullen den ingang van het Paleis der Natie bezetten Een salvo van honderd en een kanon schoten zal de buitenkomst van Hunne Majesteiten uit het Paleis der Natie aankondigen. H. M. de Koningin zal den Koning voorafgaan. H. M. de Koningin, van af het Paleis van Laeken, begeleid door een korps ruiterij, zal zich naar het Paleis dei- Natie begeven langs denzelfden weg. De socialisten en de eedsaflegging. De socialistische linkerzij is heden Woensdag namiddag vergadert om te beraadslagen over het feit of zij, al of niet, de plechtigheid der eedsaflegging zal... storen Want bijwonen is in haren geest sto ren. Inderdaad, de bedaarden meenen dat wegblijven het best is, maar degenen die voor by woning zijn, willen enkel komen om den kreet Leve de Koning te beantwoorden met den kreet Leve de republiek Wij zullen zien wie de bovenhand zal halen de verstandigen of de partijgan gers van lawijd en ongepaste betoo gingen. Prins Albrecht. Prins Albrecht- Leopold-Clement-Marie-Mainraad, twee don zoon van den graaf van Vlaanderen, werd te Brussel geboren den 8 April 1875 en huwde te Munchen den 2 Okto ber 1900 de Prinses Elizabeth van Beieren. De Prinses Elizabeth-Gabriella-Valé- ria-Maria, hertogin van Beieren, werd geboren te Posenhoven,den 25 Juli 1876. Uit hun huwelijk sproten Prins Leopold, geboren te Brussel den 3 No vember 1901 Prins Karei, geboren te Brussel,den 10 Oktober 1903 en Prinses Maria, geboren te Oostende den 4 Oogst 1906. In 1890 trad Prins Albrecht in de krijgsschool, spoedig won hy door zijn eenvoudig en opgeruimd karakter de achting zijner leermeesters en zijner medegezellen. Koning Leopold wilde dat de Prins als een gewoon leerling zou behandeld worden. Door het schielijk overlijden van zijnen ouderen broeder. Prins Boude- wijn, den 22 Januari 1891, kwam Prins Albrecht, die tot dan toe. een onge merkt leven leidde, meer op den voor grond. De Koning koos zijne leermees ters uit. onder de bevoegdste mannen van het rijk, die hem in alle mogelijko wetenschappen, en vooral in de krijgs kunde, diplomatie en wetgeving onder wezen. Hij werd door zijne leeraars,aan wion hij den grootsten eerbied betuigde,onder wezen tot zijn 25 jaar. Steeds vonden zijne professors in hem een weetgierigen leerling, een fijne navorscher, die in sociale wetgeving en andore burger lijke kennissen zoo goed te huis is als in meer private kennissen. Het lot der visschers behartigde hij van jongs af on is tot heden hun hoogste en ieverigste beschermer. Arbeids en nijverhoidskwestiën bestudeerde hij in den grond en menigmaal ondervroog en besprak hij met veel belangstelling bij gelegenheid de werklieden over hunnen toestand en hun lot. Tijdens zijne groote reis naar Ame rika, daalde hij neder in de koolmijnen en in de staalfabrieken van Pittsburg, on had er een zeer belangwekkend onderhoud met de werklieden. Het burgerlijk leven van den Prins. - Om zijne bezorgdheid voor den stof- felijken en zedelijkea toestand van don Prins,noemde de Koning hem lachende: de socialistische Prins. Hij leeft als een eenvoudig burger. Leopold duldde geene tegenspraak do Prins, integendeel, herkent gaarno de waarheid. Hij zet ook zooveel mogelijk do stijve etiket en protokool op zijde. Tot heden bewoont hy het bescheiden hotel van de Gravin van Assche, in de Wotenschappenstraat; de huur, de meu bels erin begrepen, bedraagt 40,000 fr, Alleen het werkkabinet van den Prins is zijn eigendom. Zyne gemalin schonk het hem, zooals men weet, bij zijnen terugkeer uit Kongo. De Prins en de Prinses staan op om 6 ure. Het eerste werk van den Prins is het lezen der voornaamste Belgische en vreemde dagbladen. Om 8 1/t uren ontbijten de Prins en de Prinses samen en onderzoekt daarna de brieven met zyne sekretarissen MM. Godefroy en Ingenbleeck. Daarna bestudeert hij de genie, de elektriciteit, de luchtvaart en de sociale kwestiën, en ontbiedt vakmannen om hem toe te lichten of om er een weten schappelijk praatje over te houden. dat de testamentschrijver niet gezond van geest was. De rechtbank van eersten aanleg van Veurne heeft de vraag der erfgenamen verworpen. Deze gingen in beroep, en thans hoeft het Beroepshof besloten dat Ae bisschop eene ondervraging zal moeten ondergaan over de feiten en artikelen, voor eenen der raadsheeren. Dit verhoor is bepaald in den loop der maand Januari, maar men gelooft, dat de bisschop niet zal verschijnen. Mr Paul Janson, der balie van Brussel, en Mr Albert Mechelynck, der balie van Gent zyn met de belangen der erfgenamen belast. De heer advocaat Begerem, gewezen minister van justicie, is de raadsman van den bisschop. Qaz. v. Qent.) Prins en Prinses zijn overtuigde katholieken. Prins Albrecht en Prinses Elisabeth zijn overtuigde katholieken Het godsdienstig gevoel van de Prinses, die de dochter was, zooals men weet van den onlangs overleden katholieken Hertog Karl-Theodoor van Beieren, heeft Prins Albrecht nog versterkt in zijne godsdienstige overtuiging, 's Zon dags, om 9 uur, woont het Prinselijk echt paar de hoogmis bij in de St-Jozefskerk Als goede katholieken zijn de Prins en vooral de Prinses bijzonder liefdadig. Zy hebben hot beschermschap van ver scheidene liefdadige instellingen aanvaard Ter gelegenheid hunner blijde intrede te Brussel, Da hun huwelijk, had eene natio nale inschrijving plaats om de Prinsen ko ninklijke geschenken aan te bieden. Op hun verzoek werd het verzameldo geld aan goede werken besteed. Tevens is de Prinses eene bijzondere beschermster der jeugd, en laat geene gelegenheid voorbij gaan om de arme kin deren te bezoeken en ze milde geschenken te geven. Genade. Vrijdag zal in den Moniteur een koninklijk besluit verschynen, waarbij koning Albert, als blyde schenking by zijne troonsbeklimming, genade zal verlee nen voor talrijke straffen. Alle straffen benedon 3 maanden gevan genis worden kwijtgescholden. Voor de andere zal breed gebruik ge maakt worden van de voorwaardelijke vry stelling. Vrijdag 24 December. Gedurige aanbidding met volle aflaat. Het H. Sakrament zal uitgesteld worden om 6 1/2 uren 's morgens. Ten 9 uren de plechtige Mis. 's Namiddags, ton 4 uren Lof en Te Denm. Sint Martenskerk. Wy vernemen dat er op Dijnsdag 4 Januari 1910. om 10 uren, in onze Hoofdkerk van Sint Marti nus, ten plechtige Lijkdienst zal geschie den tot zielerust van Zijne Majesteit den Koning Leopold II. Erfenisproces. Eene belangrijke burgerlijke zaak is thans voor de eerste kamer van het Gentsche beroepshof han gende In de maand September 1905 is te Coxyde, kleine gemeento van 380 inwoners gelegen op een half uur van Veurne, over leden, de eerw. h. Cesar Lootens, in leven pastoor in gezegde gemeente. Bij testament vermaakte hij zijne fortuin aan Mgr Waeffelaert, bisschop van Brugge Nu hebben zijne natuurlijke erfgenamen, ten gctalle van zes, behoorende tot kleine burgerij, tegen den bisschop een geding ingespannen tot ongeldig verklaring van het testament, onder ander inroepend AALST. Vreeselijk ongeval. Maandag namiddag was de genaamde Cam. Kerschaeven, cimentbewerker, van Zee- brugge, werkzaam aan de verhooging der statie op den Dendermondschen steenweg. Hij beging de onvoorzichtigheid zijn hoofd door de opening der brug te steken, toen juist op dit oogenblik een trein kwam aan- gestoomd. Korschaeven kreeg een zoo ge weldige stomp op het hoofd, dat hij ten gronde stortte hij werd door toegesnelde werklieden opgenomen en naar het burger lijk hospitaal overgebracht. Daar is hy, niettegenstaande de beste zorgen, na drie uren overleden. Kerschaeven is gehuwden laat cenc diepbedroefde weduwe mot ver- schillige kinderen achter. Een onderzoek is aanstonds ingesteld Aan lezer». Verlies* uit 't oog niet dat met eene enkele doos Borstpillon Walthéry, gij verzekerd zijt uwe keelpijnen en uwen hoest hoe verou derd en hoe pynelyk hij ook zij, te gene zen. 1 fr. in al de apothekeryen. Hf WOliÖ 8' K.De toestand an onzen achtbaren Volksvertegenwoor diger, M. Woeste is merkelijk verbeterd dijnsdag begaf hij zich naar 't Paleis der Natie, waarschijnelijk om mede te werken aan 't adres dor wetgevende Kamer t Senaat aan 't adres aan Z. M. Albrecht I Hondendieven. Sedert eenigen tijd werden er in do streek van Ninovo herhaaldelijk menige der schoonste trek honden gestolen. Donderdag morgend was het de wed. Diorickx, van Aspelaero, die haren hond van groote waarde miste. Dè hond was mot ketting en band verdwenen en aan het hok en op straat vond men hier en daar stukken van bloedpensen. De zoon August, reed zonder dralen per rijwiel naar Brussel. Pas eene halve uur in de hoofdstad zag hy zijnen hond voor eene bakkerskar ge sp nnen. Hij hield de kar staan en verwit tigde de policie. De bakkersgast verklaarde don zelfden morgend den hond op de proef gekregen te hebben van eenen gebuur De hondendief zal niet meer naar Aspelaere komen. Charles Louis Van Calenberg die alleen woont in de Esschensteaat, te Impe, en in ziekelyken toestand verkeert, kreeg '8 avonds eene draaiing in het hoofd, viel en trok in zijnen val de brandende stoof op zich. Hy werd ijselyk verbrand aan de beenen en onderbuik, zoodanig dat de stuk ken vleesch er afhingen. De gekwetste verkeert in hoopoloozen toestand en wordt in een geburenhuis ver zorgt door dokter Rubens van Lede. Kleine oorlog- te Antwerpen Het scheelde maar weinig Maandag avond of de stad Antwerpen was in vollen oorlog Op verschillende plaatsen der stad werden gansche groepnn soldaten ontmoet, die vol strijdlust waren, riepen en tierden dat hoo- ren en zien verging. Vooreerst waren het een 250 soldaten van 't 8e linieregiment die in de Scheldestraat op zoek waren gegaan, naar mannen van de pontonniers, waar een hunner gezellen slagen van gekregen had. Gelukkig werden geene pontonniers gezien en alles liep van stapel af zonder bloedver gieten. Eene andere groep soldaten van den troin, hebben huis gehouden op de Beggijn nenvest en hadden hunne wraak op eene herberg, waar ook een hunner makkers het onderspit had moeten delven. Al wat d< herberg bevatte werd kort en klein gesla gen. Door de policie is een der soldaten aangehouden, die zyne makkers niet wil doen kennen. Schrikkelijk ongeluk te Kortrtjk Vier werklieden van eene stelling gevallen. Zaterdag namiddag, rond uren, waren vier metsers aan het werken op eene negen meters hooge stelling, die geplaatst was langs den binnenkant van den voorgevel van het in opbouw zijnde huis van M. Alfous Lanty, timmermans baas, wonende te Kortryk, Volksplaats, Het nieuw gebouw wordt gezet langs St. Rochuslaan, Doornykwijk. Zij werkten eerst met tweeën op de stel ling, Gustaaf Beyls en Georges Decambrai: doch om met den avond hun werk te kun nen afmaken, gingen nog twee metsers Jozef Despriet en Arthur Decambrai ook op de stelling. Zij bevonden er zich nau welijks twee tot drie minuten toen het bo venste gedeelte van den voorgevel, waar aan zij werkten afschoof op do hoogte der roostering van het tweede verdiep. Het bovenste gedeelte van den muur viel naar beneden en de stelling waarop de vier metsers stonden werd in den val me- degesleept. De ongelukkigen kwamen met het hoofd op de steenen terecht, een hun ner, Gustaaf Beyls, 35 jaar, gehuwd ei vader van drie minderjarige kinderen, wo nende Deerlijkstraat, werd opgenomen met gebroken schedel en overgedragen naar herberg - Tramstatie Doornijkstraat. Georges Decambrai, 25 jaar, gehuwd, was ook in erbarmelykén toestand en had inwendige verwondingen zyn broeder Arthur was gelukkiglijk zoo erg niet ge steld en kon te voet naar huio gaan. Jozef Despriet, 27 jaar, gehuwd, worende Voet- weg 68, nr 10, had er ge wonden aan het hoofd, aangezicht en beenen. Al de gekwetsten werden verzorgd ter herberg - De Tramstatie door de genees- heeren Wullaert en de Brabandere, wan- anneer twee hunner, Beyls en Georges Decambrai, overgevoerd werden naar het hospitaal, Geen van beiden kwam tot be zinning en de eerste is na zijne aankomst gemeld gesticht, aan zijne wonden be zweken Decambrai verkeert ook in zeer onrustwekkenden toestand. Toen het ongeluk gebeurde werkten twee timmermans, Albert Decraene, van Bisse- gem, en Gustaaf Anseele, van Kortryk, aan de vensters van den voorgevel en ston den op eene ladder. Als bij mirakel werden zij door het af vallende gedeelte des voorgevels slechts lichtelijk getroffon zij hielden zich vast geklampt aan hunne ladder en ontgingen alzoo eene onvermijdelijke verplettering. Zy bekwamen slechts kneuzingen aan hoofd en handen door de val der steenen. Zaterdag avond, rond half zes, zag men langs den westkant van Beveren oenen vuurgloed, die zich hemelhoog verhief en die ongelukkiglijk nogmaals eenen brand op eene hofstede verried. En inderdaad, nabij het Zilleboek, tusschen Beveren en Vracene, was de hofstede van Geerts-Stuur in vollen brand. De twee zonen des huisgezins liepen in allerhaast uit hunne woning naar do schuur en den koeistal en, geholpen door eenige geburen, gelukten zij erin de schapen en ééne melkkoei te reddendoch al de andere koeien, stieren, runders, kalveron en twee zeer schoone werkpaarden, benevens de oogst in de brandende gebouwen geborgen, moest men aan het vuur prijs geven. Ondertusschen was er eene groote me nigte volk toegestroomd langs alle kanten, zelfs van Vracene, waar de brandklok storm luidde. De pompiers van Beveren bespoten de omstaande stapels oogst en strooi en gelukten erin. .leze te bevrijden. Het duurde vry lang eer allo gevaar voor de omliggende hoeven verdwenen was. Het is nu de vierde brand in weinige dagen, dio in onze buurt voorvalt, namelijk bij de kinderen De Ryck, aan de koolput- ten bij Macs-De Gendt, op de wijk -s te Vracene, en bij de kinderen Maes, op de Halverdreef. Niemand twyfelt meer of er moet kwaadwilligheid in 't spel zijn. De socialisten zijn niet tegen den godsdienst. De godsdienst is eene vrije zaak, waarmee de socialisten zich niet bemoeien, zoo beweren zij als zij gods dienstige werklieden in hunne netten wil len vangen. Ziehier er een bewijs van Te Turnhout is door de socialisten bij het uitgaan der fabrieken aan de werklie den een geschrift ter hand gesteld, waarin de afschuwelijkste godslasteringen voor komen Er wordt daarin het bestaan van God en der ziel geloochend, en wordt ver- iproid om de werklieden ongeloovig te maken. God of de ziel bestaan niet, zegt het hatelijk schrift want al wat onstoffelijk is kon niet b'ostaan Onze gedachten en gepeinzen, ons ver stand zijn ook onstoffelijk zij bestaan dus niet.... bij de socialisten is het dan te verwonderen, dat mannen zonder gedachte en verstand zulke dommigheden uitkramen. Een Brusselsch blad meldt het vol gende Zekere Valentin M..., bediende op het Weldadigheidsbureel, te Oostende, heeft zich plichtig gemaakt aan belangrijke ontvreemdingen bij middel van schriftver- valsching in het uitoefenen van zijn ambt gepleegd. Deleden van hot Weldadigheids bureel zijn op het oogenblik bezig alles na te zien en tot hiertoe zijn vervalschingen voor 20,000 fr. vastgesteld Deze daden duren reeds verschillende jaren. De plich- tige is voortvluchtig. Het parket is verwit tigd. Later. De gevluchte bediende van het Weldadigheidsbureel, te Oostende, Valentijn M., was gelast met het uitdeelen van onderstand aan de bchoeftigen. Geen enkel vermoeden woog op hem, noch van wege zijnen onmiddelijken over ste, noch van wege de commissieleden, te meer omdat niemand hom buitengewone uitgaven zag doen. Te samen met zyn post aan het Welda digheidsbureel had hij nog een paar bijpost jes in hotels, zoodat zijn jaarlijks inkemen tot 4000 fr. kon beloopen. De ontvreemdingen werden ontdekt door dien eene vrouw, die recht had op eenen onderstand van 12 fr. bij het bestuur ging klagen, omdat zy maar 8 franks kreeg. De zaak werd onderzocht en nu bleek het, dat vele andere armen in hetzelfde geval waren. M., merkende dat men zijne oneerlyk- heden ontdekt had, vond niet beter dan de stad te verlaten hy nam echter de voor zorg, eerst by den policie-commissaris een bewijs van goed gedrag te gaan vragen, zeggende dat hij eene plaats te Brussel ging krijgen. Sinds dien heeft men hem niet meer ge zien. Een deurwaarder die te Jemappes een mobilier in beslag moest nemen, werd zoo slecht ontvangen dat hij de policie ter hulp moest roepen. Dat verhoogde de woede van den bewoner, dio-in zyn verzet gesteund werd door zyne vrouw en geburen. Zy smeten do helft van de meubelen stuk en de policie moest er, even als de deurwaar der van door trekken. Toen kwam de gen darmerie. De bevelhebber werd door de vrouw aangegrepen, geslagen en gekrabt. Eindelijk werden de moedwilligaards scha deloos gemaakt en meegeleid. Een der gendarmen is nog al erg gekwetst door gebroken glas.

De Denderbode | 1909 | | pagina 2