Engeland. Zondagrust. HANDELSHUIS ST00MBR0UWERIJ 1' VEN I) 1 TIE 2» V EN DIT 1 E welgelegen HUIZEN, perceel LAND, gebouwd WOONHUIS vX'Slln'P— II O U T W AREN, Het beste Wasehpoeder is de HET ZWiaMELZüUëi AMBK3EM mu§ urn HOU T WAREN, KANADAEOOM8N, HOEFSMEDERIJ. Deze word naar het gasthuii overge bracht, waar men vastzteldo dat het oog verloren was. De kogel kon niet uitgehaald worden. De policie heeft vrouw Mac...aangehou den en naar Luik overgebracht. Men kan de reden dezer daad niet gissen. De echt- Opstootjes op de straat te Ant werpen. Revolver helden. Agenten gekwetst. Aanhoudingen. Sedert Maandag avond heerachte tusschen de Ant- werpsche soldaten oen hevige strijdlust. Een 250-tal mannen van het 8® linieregi- ment waren naar de Scheldostraat getrok ken om er tegen de pontonniers te vechten. gevooten kwamen slecht overeen. Een soldaat van het 8e linie zou van eenen nilifcph 1 Tl H pontonnier eene rammeling gekregen heb- lIlböv^illcWllA» ben, zooals dat nog wederkeerig gebeurt. Jonoe misdadigers. Te Weissenfels, Gelukkig waren geene pontonniers te in de provincie Saksen, is oen zadelmakers zien en alles liep goed van stapel leerling van vijftien jaar in de woning van In de Beggijnenveit hadden de mannen eene koopvrouw Gunlher binnengedron- van den trein eene herberg kort en klein Ken._ Hl^ deed, aUof h, «n klant geslagen, omdat een hunner makkers er Zekere, {gemakkelijke en radikale genezing zonder operatie van droog en bloedig Speen, zoowel uit- als inwendig, door het gebruik van een worteltje en een poeder. Beternis na enkele dag n en volkomen genezing na 2 tot 6 weken naar de gevaar lijkheid der kwaal- Zich te wenden tot Mr Victor Meirs- schaut, Apotheker, te Aalst, die de ern stige bewijzen van genezing en de gebruik- wijze zal sturen. het onderspit had moeten delven. Een sol daat werd aangehouden. Dit alles was echter Dinsdag avond uit het geheugen der soldaten niet en rond 7 ure des avonds waren in de Pelikaanstraat ruim 100 man der genie, van de kazernei van Berchem en Borgerhout, en de pon tonniers van St-Anna, vereenigd met he doel slag te leveren. Zij zochten oenen piot en vonden her. niet. Een andere liniesoldaat kwam daa gegaan en werd erg toegetakeld. De agent De Ruyck, van de 6* wijlj wilde de soldaat beschermen, doch ht kwam hem duur ts staan. Al de soldatn vielen bovenarms op hem en do ageit moest vluchten, achtervolgd door eee bende, huilende Ter dood Ter dood Aan de De Keyscrlei kwamen de agontn Wouters en De Backer aangestapt en fet gewoel ziende, liepen zy recht in de benle en knipten den bijzondersten roeper, de ook de aanvoerder was, bij de kraag. Dit was een teeken voor de soldaten im hunne revolvers af te vuren de agenen sprongen ter zijde en losten ook hume wapens, waardoor de landverdedigers >en beetje op afstand bleven. Eensklaps had eeD hunner een Wel gegeven en allen liepen naar de Fortifra- tiestraat, waar men aan 't kasseiden is. De agenten achtervolgden hen en willen er weerom twee aanhouden. Men befon met steenen te werpen en oensklaps kneg de agent De Ruyck eene brandende petnol- lamp op het hoofd, waardoor hij gekwitst werd. De voorbijgangers namen De Ruyck op en anderen vluchtten verschrikt weg bij Dr Van Opstal werd de agent verzorgd. Er kwam versterking voor de policii en het gelukte hen, de soldaten Gilles en Morel, van de genie, aan te houden. De krijgsoverheid was intusschen rer- wittigd en een kapitein-kommandant kvam met eene sterke patrouille ter plaats. Men vond vijf stokken ter plaats en een képi van een soldaat. In de Kammenstraat werd door de sol daten der genie, de soldaat Alfons Clies- sens, van het 7® linie erg geslagen, zoodat hij in eene naburige woning moest gedra gen worden Op de Beestenmarkt werd ook een linie soldaat aangevallen, doch hier was de policie sterk men wist dat de soldaten langs daar zouden komen. Zeven hunner werden aangehouden. Met de twee andoren, werden de gevan genen naar de kazerne gebracht. De krijgsauditor heeft een streng onder zoek geopend. - GEZIEN desuikerij peën F.-C. JA COBS de zuiverste en de beste zijn, radén wjj onze lezers aan zich geene andere mer ken te laten opdringen. Inbraak in de pastorij, tot Amou gie8 bijRonsk. Aanhouding. Zondag verleden, binst de Hoogmis, was een kerel in de pastorij langs de vensters binnenge broken. Niets scheen zijne schelmdaad te stooren. Hij had onder en boven geloopen wat geld medegenomen, alsook eenige sleu tels en andere voorwerpen toen men op eens van do mis terug kwam en den dief betrapte. Deze zelte zich op den loop, maar te vergeefs Men haalde hem in, op het veld en hij wiord in de kas gedraaid. De schurk is van Rotterdam, zoo hij zegt. -Bandieterij te Ligny.—Rond 4 1/2 ure in den morgend hoorde Mad. Mavoy, 74 jaar oud, geraas beneden. Zij dacht dat het de hond'was die vaatwerk brak. Maar eenige ogenblikken daarna zag zij dat men de deur van hare slaapkamer wilde open breken, Mad. Mavoy opende een venster en riep om hulp. Werklieden die zich naar hun werk begaven, kwamen aansnellen. Men bestatigde dat men een gat in den muur gemaakt had en toen dat niet gelukt was, had men eene ladder tegen het venster ge plaatst. Ook op doze wijze kon de «breker niet binnen komen en wist hij een beneden venster te doen springen. Binnen gekomen werden alle meubelen omvergeworpen en doorzocht er 200 fr. ontvreemd uit eene kas. De gendarmorie heeft een onderzoek ingesteld. Indien Mad. Mavoy, die alleen woont, niet om hulp had geroepen, zou zij zeker gedood geworden zijn. Dl 1 (VAK Einde van seizoen Verkoop eener groote keus nieuwo PIANOS, welke eene huur gedaan hebben, met. eene buitengewone vermindering van prijs Tien jaren waar borg. Huis B. VAN HYFTE, Gent, Ne- overviel de vrouw met een mes en bracht haar tien steken in hals en borst toe. Daar na stool hij de beurs van de ongelukkige, waarin in het geheel 30 pfennig zat. De jongen had, toen men hem vatte een afle vering van een sensatieverhaal, de avontu ren van een zeeroover, by zich. Hij be kende, dat het lezen ervan hem tot zijne misdaad verleid had. De vrouw verkeert in De strafkamer te Görlitz heeft zes jon gens, van elf tot dertien jaar, die zich tot een rooversbende vereenigd en ongeveer 40 maal ingebroken cn gestolen hadden, tot gevangenisstraffen, wisselende tusschen zes maanden en twee jaar veroordeeld. Slachtpaasden Wcerzijn te Londen een paar mannen voor den policierechter gebracht beschuldigd ieder twee paarden over straat te hebben geleid, die er te mank en zwak voor waren. De paarden waren op weg naar de haven, vanwaar ze naar Gent zouden worden vervoerd om er in worst te verkeeren. De vette paarden, zegde een getuige, gaan naar Rotterdam. Onze stadsgenooten tunnen zich dus verbeelden hoe miserabel de dieren er uit moeten zien, die naar Bel gië gaan zegt de N. R. Ct. De zaak van de twee geleiders der paarden niet de ware schuldigen werd uitgesteld. Van's middags tot middernacht, eenige dienstdoende Apothekers, op Zaterdag 25 December (Kerstdag), M. Ghysse- linckx, Molenstraat. Op Zondag 26 December, (2® Kerst dag), M. Meirsschaut, Korte Zoutstraat. BURGERLIJKE STAND DER STAD AELST. GEBOORTEN. Mannelijk geslacht 4 g Vrouwelijk 5 Huwelijken. F. Meganck, bed. met A. Van de Velde, dienstm. F. Fransaert, tw. met H. Me ganck, tw. T. Vertongen, landb. met V. Van Mulders, z. b. Overlijdens. M. Brunclair, fabriekw. 14 j., Binnenstr, C. Podevyn, vr. Basteen, z. b. 61 j., St. Camielstr. E. Rumbaut. m. Bos- schaert, wink. 65 jMooraelb. A. Van der Vorst, z. b. 15 j St. Martensplein. L. Strick, fabriekw. 26 j Lange Rid- derstr. C. Van Kerschaver, plafon. 42 j., won. te Brugge. G. Singelyn. w' Meert, wink. 75 j., Leopoldstr. M. Verheecken, z. b. 26 j won. teHofstade. M Boterber^h, vr. Fosselle, z. b. 32 j., Gentsche st.w. A. Van den Hende, student, 22 j., Nieuwstr. 6 kinderen onder de 7 jaren. BERICHT. Met Kerstdag zal het Bu reel des Burgerstands gesloten blijven. Marktprijzen. Zaterdag 24 Dec. 1909. Aardappelen de 100 kil. 0,00 a 0,00 Boter per 3 kil. 7,92 k 8,91 Roomboter 90 kil.; per kil. 3,30 k 0,00 Eiers de 25 3,00 k 0,00 Ajuin de 100 kil. 8,00 k 9 Viggenen, per koppel 70,00 k 80,00 BOTERMARKT. Heden Zaterdag werden 136 klonten boter ter markt ge bracht, wegende te samen 1090 kilogr. Verandering van woonst. De ondergeteekende heeft de eer aan zijne geachte medeburgers ter kennis te brengen dat hij van de Albert Liênartstraat-, Nr 9, zijn verblijf naar de Molendries, Nr 14 heeft overgebracht, waar hy een magazijn komt te openen voor den verkoop der be roemde Naaimachienen Victoria en Phse- nil. - Zooals voortijds gelast hy zich met de reparatie van machienen aUer stelsels welke in de voordeeligste voorwaarden en met do meeste zorg worden uitgevoerd. Verders zyn te verkrijgen alle soorten van Naalden. Olie en alle benoodigdhoden voor het Naaimachien. Alfons GHYS, mécanicien. derkOUter, 32, dicht by het Paleis van Zoutstraat, geteekend Justicie. De Luiksche gemeente Bressoui is door een vreeselijk drama in opschudding gebracht. De echtgenooten Mac..., foorkramers, wonende in de rue du Moulin, kwamen rond 9 uur thuis. De vrouw, die in den nacht hevige maag krampen had gevoeld werd bijgestaan door haren man, die haar ether toediende, daar op was zij weer ingeslapen. Des nachts te 2 uur weer wakker wor dend,stond zy op, nam een revolver, schoot en trof haren man in het hoofd. Op het gerucht der losbranding kwam men toegeloopen en verzorgde men den gekwetste. te Korte Zoutstraat en hoek derZonnestraat De Notaris SCHELFHOUT, te Cordegei namens wien het behoort, met gewin van instel- premie en gelagen, in het openbaar verkoopen EENIGE KOOP. Een schoon Handelshuis, met Magazijn of Ach tergebouw, gestaan en gelegen te Aalst, Korte 54, Hoek der Zon- nestraat, bekend hij kadaster sectie A, i883a, aldaar groot 1 aar 70 centiaren, palende ten ooste de Zonnestraal, ten zuide Madame Bosteels, ten weste den heer Achille Minnaert en ten noorde aan de Korte Zoutstraat. Voorschrev en Woonhuis bevat i« Winkel, Eetplaats, Salon, Varanda, Cour, Keuken, groota en schoone Kelders. 2* Vier groote schoone Slaapkamers. 3o Groote Mansardekamer en Zolder. 40 En 3 schoone plaatsen in het Achtergebouw Bewoond door den eigenaar den heer Emile Van der Gucht-Troch. ZITDAGEN Instel Zaterdag 23 Januari Verblijf Zaterdag 5 Februariy telkens om 3 uren van den namiddag, ter Afspan ning genaamd In de Drie Koningengehouden door de Kinderen Roelandt, te Aalst, Keizerlijke Plaats. Ilert>ei*{£ over te nemen. Ter oorzake van ouderdom, uitscheiding van bedrijf, over te nemen, eene wel ge- klandeerde Herberg en Winkel. Zich te bevragen ter herberg In den Schaap herder, bij M ELAN IR Daelman, Korte Sint-Jorisstraat, te Aalst. Studie van de Notaris BRECKPOT, te Aalst. OPENBARE VERKOOPING van eene in volle werking. Herbergen, Woonhuizen, Boomgaard, ZAAILAND en BOUWGROND, te lirondegem, en HerbergenHuizen (Bouwgrond te Erpe. De Notaris CRUYT te Gent, Botermarkt, zal volgende goederen, openbaarlijk ver koopen Gemeente Erondegem. I. Eene bijzondere wel ingerichte Stoom- brouwerij in volle werking, met al de werk tuigen, acetylene gasstelsel, schoon woon huis, stalling en verdere afhankelijkheden, luit- en groenselhof, gansch omringd met eene haag, langs den Gentschen Steenweg, aan de Tramstatie van a Half bunder, groot 40 aren 10 centiaren. In genottreding met de betaling der koopsom. Slechts gebracht op 25,000 fr. II. Eenen schoonen Boomgaard, palende aan voorgaanden koop, groot 36 aren 40 c. Onmiddclijke ingenottreding. III. De Herberg In den Welkom» met stalling, afhankelijkheden en erve, langs den Gentschen Steenweg.wijk Halfbunder, groot 6 aren 50 cent., verpacht tot 6 Mei 1910, aan M. Remi Rottiers, slachter. IV. Een lot Bouwgrond, groot 2 a. 89 c. V. Een lot Bouwgrond, groot 1 a. 88 c. VI. Een lot Bouwgrond, groot 1 a. 66 c. VII. Een lot Bouwgrond, groot 1 a. 89 c. VIII. Eene Herberg met stalling en erve, Gentschen Steenweg, groot 1 a. 30 c. Ver pacht per maand aan de Weduwe Joseph Van Leuven. IX. Eene Tweewoonst met stalling en lochting, Kleisdriea, groot volgens titel 15 a. 50 c. Het een huis is verpacht bij de maand aan M. Jan Mertens, het ander is onbewoond. X. De Herberg In den Boer, met stalling, schuur en erve, Erondegemkauter, groot 6 a. 40 c. In pacht by M. Frans Raes, bij de maand XI. Eene partij Zaailand met Los, go- vende op den Gentschen Steenweg, sectie B, nr 8b, groot 22 a. 50 c. Gemeente Erpe. XII. De Herberg e In do Tramstatie, met stalling en koer, Halfbunder, langs den Gentschen Steenweg, groot 1 aar. Verpacht aan R. Baeyens, tot 8 Octobei 1910 XIII. De Herberg In het Brouwers huis,» met stalling en erve, wijk Halfbun der, langs den Gentschen Steenweg, groot 1 a. 80 c. Verpacht per maand aan de Weduwe Lorie. XIV. Een Woonhuis met stalling en erve, nevens voorgaanden koop, groot 1 a. 78 c. Verpacht per maand aan Achille De Sadeleer, slachter. XV. Een lot Bouwgrond, groot 2 a. 64 c. XVI. Een lot Bouwgrond, groot 3 a. 18 c. XVII. Een lot Bouwgrond, groot 3 a.70 c Slechts gebrachtkoopen 1, fr. 25,000 2, fr. 4.200 3, fr. 4,000 4, en 5 samen fr. 3,250 6 en 7 samen fr. 1,100 8, fr. 2,500 9. fr. 1,500 10, fr. 2,175 11, fr. 2,250 12 tot en met 17 bij samenvoe ging fr. 6,100. DERDE EN LAATSTE ZITDAG (Dtjnsdag 4 Januari ïqio om 2 uron namiddag, ter herberg In db Tramstatie, gehouden door Mr Rcné Baeyens, te Erpe, wijk Halfbunder, langs den Gentschen Steenweg. Voor verdere inlichtingen en plans, zie plakbrieven. van Meubels, Mobilaire Voorwerpen en van Nieuwe Koopwaren, als Pluimen, Panachen en andere te Aalst, Statie straat, nr 7, op Dijnsdag 28 December 1909, om 9 uren 's morgens, door 't ambt van don Notaris DE WINDT, te Aalst. van Mobilaire Voorwerpen, ingeoogste Vruchten, Beeten, Hopstaken. Brandhout, Koei, Rund, Vetmutten, Geit, Kiekens en Loof te velde, te Moorsel, Waver, ten huize van de Weduwe Egidius Van der Borght, op Donderdag 30 December 1909, om 9 uren 's morgens. OPENBARE VERKOOPING te Aalst Molenstraat en Zonnestraat. De Notaris EEMAN, te Erpe, zal namens wien het behoort, met gewin van palmslag «n gelagen, het openbaar verkoopen Eerste koop Een Huis zijnde een Winkel, gestaan engelegen te Aalst, Molenstraat, geteekend nummer 49. bekend bij kadaster wijk A, nummer 819, groot aldaar 2 aren, palende van den «enen kant aan een huis van den heer Van den Brempt, van den anderen kant aan het Straatje an daarover aan het Pakhuis van den heer Burgemeester Ghee- raerdts, langs achter aan het Pensionnaat der Damen van Maria en aan den eigendom Mejuffer Lauwera, bewoond tot 1 Oktober 1913, door Mevr. Weduwe Joseph 'Blondeel, aan 600 fra. 's jaars. Tweede koop. Een Huia, gestaan en gelegen te Aalst, Zonnestraat, nabij de Houtmarkt, getee kend nummer 23, gekadastreerd wijk A, nummer 17440, groot 40 centiaren, palende van de eene zijde aan het volgende huis, van de andere en langs achter aan den heer August Marcel, woond bij de maand door den heer Leopold Van den Bossche, aan lafr. per maand. Derde koop. Een Huis zijnde eene Herberg, gestaan en gelegen te Aalst, Zonnestraat, nabij de Houtmarkt, geteekend nummer 33, bekend bij kadaster wijk A, nummer 1744B, met eene grootte van 80 centiaren, palende van den eenen kant aan voorgaande koop, van den anderen kant aan Juivr. Weduwe Wauters en Kinderen en langs achter aan den heer Ferdinand Van der Schueren. woond bij de maand door den heer Joannes nus, aan 17 fr. per maand. DERDE ZITDAG Bijnsdag 28 December ïqoq ten 3 uren van den avond, te Aalst, nummer 2 Molendriesch, ter herberg Den Klokkendol, bij Mej. Verlaeckt. OPENBARE VERKOOPING. Do Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen 28 aren 70 centiaren Land, te Moorsel, Rijger, gebruikt door J.-B. De Smedt. Slechts ingesteld fr. 1380 LAATSTE ZITDAG Donderdag 30 December 1909, om 3 uren namiddag, ter herberg van Am- brosius Db Munter, te Moorsel, Ryger. Bij licitatie. OPENBARE VERKOOPING van een goed eenen Meersch en eenen Bosch gelegen te Gysegem en Hofstade. De Notaria SCHELFHOUT, te Oorde- gem, zal namens wien het behoort, ten ovorstaan van don heer Vrederechter des Kantons Aalst en met de pleegvormen der wet van 12 Juni 1816, in het openbaar verkoopen, de volgende goederen te weten: Gbmunti Gtsbqbk. Eerste koop. Een perceel Land, ge legen op het Bauwveld, bekend bij kadas ter sectie A, nummer 570b, aldaar groot 25 aren 90 centiaren en volgens titel 27 aren 67 centiaren, palende ten ooste Juf frouw weduwe Veldeman, ten zuide de Zijbaan, ten weste Vrouw weduwe Van Hauwermeiren en ten noorde ook de Zij- baan. Gebruikt door de heeren Adolf Roels en Florent Bruylandt, te Gysegem. Tweede koop. Een perceel Meersch, gelogen in den Kleinen Meersch, bekend bij kadaster sectie A, deel van nummer 66a, groot volgens titel 13 aren 90 centia ren, palende ten ooste den heer Gustaaf Dubois, ten zuide de Osseweide, ten weste den heer Jooris en ten noorde aan ver scheidene eigenaars. Boomprys 50 fr. Gembente Hofstade. Derde en laatste koop. Een perceel Bosch, gelegen in den Drinkeling, bekend by kadaster sectie A, nummer 45, aldaar groot 22 aren 30 centiaren, palende ten ooste den heer August Sonck, ten zuide de Keimolen, ten weste den heer Albien Dael man en ten noorde de Kinderen De Rybel. Boomprys fr, 740. TWEEDE ZITDAG Zaterdag 8 Januari iqio, om 2 uren van don namiddag, tor Zitting zaal van het Vredegorecht, te Aalst, Groote Markt. OPENBARE VERKOOPING van een onlangs nieuw en een perceel TUIH te Smetlede, wijk Kappellenhoek. De Notaris SCHELFHOUT, te Oorde- gom, tal namens wien het behoort, met gewin van instelpremiën en gelagen in het ipenbaar verkoopen Eerste koop. Een onlangs nieuw ge bouwd Woonhuis inet Aanhoorigheden, ge staan en gelegen te Smetlede, wijk Kapel- lenhoek, bekend bij kadaster sectie A, nummers 359i en 359k, aldaar groot 4 iren 10 centiaren, palende ton ooste en ten zuide den Steenweg, ten weste den 'ïeer Jan-Baptisto Brantegem en ten noorde len hesr Leander De Vriendt. Boomprys fr. 50. Gebruikt door den lieer Leopold De Smet. Tweede en laatste koop. Een perceel Lochting, dienstig voor Bouwgrond, gele gen naby voorschreven Woonhuis, bekend bij kadaster sectie A, nummer 353c, groot J aren 60 centiaren, palende ten ooste den Steenweg, ten zuide de erven De Mesel, '«11 weste den heer Camiel De Pauw, en '«n noorde aan vrouw weduwe van don ïeer Augustinus Hofman. Boomprys fr. 60. Gebruikt door den lieer Jan-Baptisto Brantegem. ZITDAGEN telkens om 3 uren van den namiddag, tor herberg gehouden door den hoer Leopold DeSmbt. te Smetlede, Kapollenhoek. Groote en kleine kapitalen zijn te beko men aan gematigen intrest, ter studie van bovengenoemden Notaris. OPENBARE VERKOOPING op Dijnsdag 28 December 1909, om 12 uren 's middags, ter herberg van Dame Weduwe van den heer Joannes Van Bleyenbereh, te Nieuwerkerken, achter de Kerk De Notaris SCHELFHOUT, te Oordegem, zal ten verzoeke van den heer René De Gey Houthandelaar, te Nederzwalm, op bovengemelde plaats, dag en uur, openbiarlijk verkoopen 4000 meters gevierschaald Canadaberd en andi aooo meters Abeelenhout. 3000 meters Paneel- en Kistenberd. aooo meters Pannelatten. 20 koopen Olmen, Eiken, Esschen en Beuken planken van 4 tot 17 centimeters dikte. 20 koopen Platen, Flieri-gen en Kepers. 30 koopen Kortewagentremen en Sledeplanken. 35 koopen Schalen en gerieflijken afval. 5o koopen Brandhout. Het Hout zal droog en daags te voren zichtbaar zijn. Verders zal de verkooping geschieden op ge wone voorwaarden en tijd van betaling, mits door eiken kooper zonder onderscheid, te stellen eene goede en gekende borg. - xiM* M.M. Delhuze, Gebroeders Cnie. O. Taeyman8-Druck, droguiBte, Groote Markt. Ie de beste, de rijkste en de spaarzaamste stikstofhoudende Meststof. JAN. Die scheikundige mesten zullen ons waarlijk het hoofd doen ver liezen. Daar zijt gij nu bezig met ZWAVELZUUR AM 0N1AK te strooien op dien grond welken gij nochtans weet rijk te zijn in kalk. PI ET ER. En waarom niet? JAN. Maar gij zult zien dat de helft uwer stikstof in de lucht zal ver vliegen en verloren gaanl P1ETER. Ik ken die historie. Dat Is theorie. Indien gij in oenen pot ZWAVELZUUR AMMONIAK met kalk vermengt, dan wordt gij den ammoniakgeur gewaar. Dat is zeer juist, doch de grond is gcenen kleinen pat. Het ZWAVELZUUR AMMONIAK, in den herfst of vroeg in de lente op den grond gestrooid, wordt ras door do regenwaters opgelost die het in den grond medeslepen. Het dringt in den groad als in eene spons. Deze slorpt het ammoniak op en belet het verloren te gaan Ik heb nog laatst gelezen dat het nu volstrekt bewezen was dat de verliezen welke zich in kalkgronden zouden kunnen voordoen onbeduidend waren en dat de praktijk er zleh niet moest over bekommeren, bijzonderlijk in België wair geene ware kalkgronden bestaan. OPENBARE VERKOOPING 'op Maandag 27 December 1909, om 8 uren voormiddag, ter herberg gobou- don door den heer Dominicus Rottiers. TE ERPE, wijk Kraaiaest De Notaris SCHELFHOUT, te Oordegem, zal ten verzoeke van den heer René De Geyter, hout handelaar, te Nederzwalm, op bovengemelde plaat», dag en uur, openbaarlijk verkoopen 4000 meters gevierschaald Canadaberd en ander. 2000 meters Abeelenhout. 2000 meiers Paneel- en Kistenberd. 3000 meters Pannelatten. 20 koopen Olmen, Eiken, Esschen en Beuken Planken, van 4 tot 17 centimeters dikte. 30 koopen Platen. Flieringen en Kepers 30 koopen Kortewagentremen en Sledeplanken. 23 koopen Schalen en gerieflijken Afval. Het hout zal droog en daags te voren zichtbaar zijD. Verdere zal de verkooping geschieden op gewone •oorwaarden en lijd van betaling, mits door eiken kooper zonder onderscheid, te stellen goede en gekande borg. OPE N BARE VEEKOOPIN G van zware magere Eiken, 1 Beuk en 2 te Oordegem, (Weide Wereld). De Notaris SCHELFHOUT, to Oorde gem, zal op Maandag 3 Januari 1910, om 9 ure voormiddag, ten verzoeke van den hoer Pibter Brofckakrt, te Oordegem, in het openbaar verkoopen 56 schoone zware en magere Eiken, 2 zware Kanadas en 1 Beuk wassende in een perceel bosch achter de hofstede van do Gebroeders Broeckaert, te Oordegem, Weide Wereld. De voormeldo Booraen zijn van zeer zui veren wasdom, zyn zeer dienstig voor Kuipers, Scheepmakers, Wagenmakers, Schrijnwerkers en andere timmerlieden, zij zijn gestaan nabij eenen goeden Steen weg op vijf minuten aLtand van de Gent sche kasseide. Onder de Eiken bevinden er sich van 2 meters 35 centimeters omtrek. Men zal vergaderen in voormelden bosch. Verders zal de verkooping geschieden op de gewone voorwaarden en tijd van beta ling, mits borgstelling door eenieder, die zal streng geeischt worden. De verborging zal geschieden ter her berg van den heer Gustaaf De Munter, te Oordegem, Dorp, alwaar men het ongeld zal ontvangen en de kapbiljetton aan de koopers STAD AELST. rnltare Ueergaugeu VAN Het College van Burgemeester en Schepenen; Gezien het mini*'etieel besluit openbare en kos- teloo^e leergangen van Hoefsmederij inrichtende; Brengt ter kennis van het publiek dat op Zon dag 16 Januari igio, in de benedenzaal van het lokaal van het Laodbouwcomice, Keizerlijke Plaats, om 10 uren voormiddag, de leergangen zullen beginnen en telkens op de zelfde uur de elf volgende Zondagen gegeven worden door M. Fa.- Al. Sinoelée, Rijksveearts, 97, Brusselschestraat, Dendermonde. Zullen tot de lessen, gevolgd van practische oefeningen in eene Smidse, toegelaten worden, al de personen, 's minstens 19 jaar oud, die zich wiU len bekwamen in het paardensmeden zij zullen hiertoe, voorden 10 Januari 1910, de vraag sturen aan den Veearts gelast met de leergangen en bij hunne vraag een uittreksel uit hun geboorteakt voegen. Zij zullen daarna eene bijzondere uitnoodiging ontvangen. De hoefsmeden moeten zich voorzien van de kleine werktuigen welke zij noodig hebben om het hoefijzer te maken en aan te zetten. Het beheer van Staatsspoorwegen verleent op zijne lijnen aan de toehoorders der leergangen van hoefsmederij scholierabonnementen voor ééne ver plaatsing per week. Om dit voordeel te genieten, moeten de belang hebbende er de vraag van doen aan den statieover ste 8 dagen op voorhand, waarbij te voegen is i° Een getuigschrift afgeleverd door den voor drachtgever de dagen der opening en sluiting der leergangen vermeldende, alsmede de dagen der week waarop \e plaats hebben 3° Een getuigschrift van verblijf afgeleverd door den Burgemeester of den Politie-commis saris. Deze twee getuigschriften zijn aan het formaat- zegelrecht onderworpen. Eene commissie zal op het einde van den leer* gaDg. tot het examen overgaan van degenen die regelmatig al de theoretische en practische lessee gevolgd hebbende, verlangen hunne kennissen te doen vaststellen en een certificaat bekomen van bijwoning hun toegang gevende tot de practische Middenschool van hoefsmederij te Brussel. De toehoorders die verlangen het examen af te leggen moeten zich doen inschrijven bij den leeraar wier voordrachten zij bijgewoond hebben. Het certificaat mag enkel afgeleverd worden aan de kandidaten die ten minste de vijf tienden der pun ten bekomen hebben in de theoretische proeven cn de zes tienden in de practische proeven. Aelst, den 21 December 1909. De Burgemeester en Schepenen, De Secretaris, M -L. Gheeraerdts. Oscar Reyntens,

De Denderbode | 1909 | | pagina 3