De kwijtscheldingen. Stad Aalst. Ouderdomspensioenen. Het Zangersfeest, Allerhande nieuws. Hout smelten. Ja, men la er nu in gelukt hout te smelten Hoe dat zegt het Journal des Bre vets niet, dat de nieuwe uitvinding ver meldt doch het schijnt dat het smelten van hout, dat is het ontbinden der be- standdeelen van de houtgewassen, zeer gemakkelijk gaat en zeer eenvoudig is. Maar men moet het middel vindeu. Maar waartoe dient nu gesmolten hout t Naar hst schijnt maakt men er drukletters van, welke 100 goed zijn al8 die van lood, verbonden met andere metalen. Het is onmogelijk te zeggen waartoe gesmolten hout zooal zal kunnen dienen. Men heeft wel eens gesproken van pa pieren waggonwielen papier wordt ook meestal van hout gemaakt pa pieren flesschen, enz. Als men drukletters kan gieten in gesmolten hout, waarom zou men er niet allerlei andere voorwerpen van kunnen gieten Men spreekt zelfs van standbeelden in gesmolten hout gegoten, welke men door gekende middelen zoo hard zou kunnen maken dat zij bijna onvergan kelijk zouden zijn, en daarbij, licht en goedkoop. Elkeen zou op die manier zijn eigen standbeeld kunnen plaatsen op zijne schouw, in zijnen hof, enz. Eindelijk, vele nissen die sedert eeu wen op standbeelden wachten, zooals die van het stadhuis van Gent en van O. L. Vrouwtoren te Antwerpen, zouden dan misschien bezet worden. 't Is dan dat de standbeeldenziekte zou toenemen V V. Onder den pantoefel. Wie Don derdag met drupneuzen uit Brussel naar huis zijn teruggekeerd, zijn de socialis tische volksvertegenwoordigers. De gezellen in groep vergaderd, hadden beslist, de eedaflegging niet bij te wonen dat ware inderdaad het wys- ste geweest voor hen. Maar ze hadden gerekend zonder den weerd 't is te zeggen, zonder hunne vrouw. Als de roode Kamerleden zegden dat ze Donderdag maar zouden t'huis blijven om alle ongetoef te vermijden, dan zeg den hunne roode wederhelften Neen, neen, dat gaat hier zoo niet voor eenmaal dat wij d'okkasie heb ben eenen koning te zien inhalen, willen we erbij ZÜQ> Dus, en avant, marche Donderdag naar de Kamer Dat stak de roode Kamerheeren erg in nesten. In de Kamer zijn en toejuichen, dat kon niet zijn, 't was tegen de princiepen. Daar zitten en niets doen, kon ook niet zijn, immers, wie niet spreekt, kon- sentcert. Ze moesten protesteeren, en ze besloten te roepen Leve het algemeen Stemrecht Het roepen Leve de Republiek zou vreesden zij, slecht onthaald geworden zijn. Dus ze hebben geroepen Leve het algemeen stemrechtmaar niemand heeft het gehoord. Men heeft ze wel zien gapen, maar het geroep Leve de Koning! overstemde alles, men heeft niets van hen gehoord. Maar hunne vrouwen hebben toch den Koning gezien, en de Kamers, en Brus sel 1 Het socialism ligt onder den pantoefel der vrouwelijke nieuwsgierigheid. (Fondsenblad). Herinner Drie dingen te heerschen de tong, de luim, de daden, Drie dingen aan te kweeken gene genheid, tevredenheid, opgeruimdheid Drie dingen lief te hebben eerlijk held, reinheid, waarheid. Drie dingen te verachten wreedheid laagheid, ondankbaarheid. Drie dingen te waardeeren: tyd, geld gezondheid. Drie dingen te eerbiedigen ouder dom, wetten, Godsdienst. Drie dingen te beoefenen gebed, goede werken, deugden. Nog hethuwelyk - in extremis De XX* Siècle bericht, dat het kerkelijk huwelijk van Leopold met mejuffrouw Delacroix in de laatste levensdagen des konings is voltrokken, opdat hem de sakra- mentea der stervenden konden worden toegediend. De socialistische Petite République heeft een cijfertelegram onderschept, door Merry del val aan den pauselijken nuncius en voor cardinaal Mercier in gewone taal overgezet. Dit stuk is van kapitaal belang en is nieuwe phase van het komplot in 't Vati- kaan gesmeed om dit ongelukkig land te clericaliseeren. n Luister nu maar In Leopold II verliest de clericale partij iemand, die haar 25 jaren uit alle macht steunde. In ruiling van zijnen Congo heeft Leopold alle liberale wetten helpen afschaf fen en alle diensten geclericaliseerd Als men koning Albrecht laat begaan zal hij liberale wetten uitvaardigen, staat er ir dat document hij gaat om met liberalen vrijdenkers, framassons, ja socialisten hjj wil van geen katholieke werken hooren, ens. en daarom geeft Mgr Merry del Val den raad, overeen te komen met den Bis schop van Mechelen en met de jezuieten (bravo 1 nu zijn we er 1) om dringende maatregelen te nemen. Men moet beginnen met des konings omgeving te zuiveren en ze te vervangen door katholieken, die het ordewoord zullen komen halen bij den nuncius en bij de Jezuieten 1... Vindon onze lezers dat ze er genoeg van hebben (Handelsblad). Prinskensdag:.—Voortaan valt «prins- kensdag de feestdag van St-Albertus op 7 Augustus. Dat is een beter seizoen voor hot houden van revue en Te Deum dan Leopoldsfeest- g, die op 15 November viel. Te Antwerpen zal het de kermis inzetten. Geen verdeeldheid. Dat is wel de waarheid en de eenige hoop onzer tegen strevers, om ons van 't bewind te stooten, ligt in de verdeeldheid der rechterzij. Ongetwijfeld is de oneenigheid nog niet voorbij en de redevoering van M. Woeste in de Kamer heeft bewezen dat velen onzer vrienden de legerwet niet aanvaarden. Maar... men vergisse zich nietdeze op vatting beteekent geenszins ontbinding onzer troepen. Men heeft altijd het recht de herziening eener wet te betrachten en zelfs vóór de wet hare uitwerkselen zal bereikt hebben, zal de herziening zeker een voltrokken feit zyn. M. Woeste beweert in den zin van ach teruitgang, M. Janson zegt dat het zal zijn in den zin van algemeenen dienstplicht. Waarom Tussohen het program van M. Janson en dat van M. Woeste zullen de katholieken niet aarzelen, en zelfs zullen de vlottenden die nu de sterkte van het gouvernement uitmaakten, zich tegen het alleman soldaat keeren. Onze tegenstrevers hebben dus wel onge lijk van op onze verdeeldheid, hunne eenige reddingsplank, te rekenen. (Handelsblad). Het Staatsblad deelt het volgende be sluit meê van 23 December, ondertee kend door KoDing Albert en tegenge- teekend door de ministers Kwijtschelding van eene maand hun uer straf en van 100 frank geldboete h verleend aan de veroordeelden tot eene hoofdgevangenisstraf van ten hoogste zes maanden en tot eene geldboete van ten hoogste 1000 fr., hetzij te zamen, hetzij afzonderlijk door de hoven en rechtbanken, de tuchtraden der burger wacht en de goedemaunenraden, opge legd voor 23 December 1909. Kwijtschelding van drie maanden hunner straf en 500 fr. geldboete is in dezelfde voorwaarden verleend aan de beklaagden die vroeger geene lijfstraf felijke of boetstraffelijke veroordeeling hebben ondergaan. Dezezelfde vermi lering is verleend: 1. voor alle straffen die, krachtens vroe gere besluiten van gratie, tot do hoo- ger bepaalde bedragen werden vermin derd 2. voor alle geldboeten van meer daD 1000 fr. waarin gevangenisstraffen van ten hoogste zes maanden geheel of gedeeltelijk verwisseld werden. De straffen, hetzij gevangenisstraf of geldboete, uit hoofde van meerdere in breuken opgelegd, en door hetzelfde arrest of vonni3 samengevoegd, zijn voor de toepassing van het tegenwoor dig besluit, geacht eene enkele straf uit te maken. Het tegenwoordig besluit is niet van toepassing op veroordeelden die, ten dage zijner bekendmaking, voortvluch tig zijn of zich schuil houden. Kwijtschelding van straffen voor het leger. Te gelegenheid van de troonsbklime- ming van Z. M. Albrecht 1, worden de volgende kwijtscheldingen aan 't leger verleend Art. 1. Kwijtschelding wordt ver gund van alle hoofdstraf tot gevangzit ting de 3 maanden niet te bovengaande, van alle boete de 500 frank niet te bo vengaande en van de vervangende straf, uitgesproken door de militaire recht banken ten laste van militairen, hetzij gezamenlijk, hetzij afzonderlijk, vóór 23 December 1909. Art. 2. Dezelfde kwijtscheldingen worden vergund voor al de straffen teruggebracht tot op het bedrag bepaald bij artikel 1, krachtens aan denzelfden datum voorafgaande besluiten van ge nade. Worden insgelijks kwijtgescholden de boeten boven de 500 fr., waarin straffen tot gevangzitting, gezamenlijk de 3 maanden niet te boven gaande, teu geheele of ton deele zouden veranderd geweest zijn. Art. 3.Worden nog kwijtgeschol den, de straffen tot gevangzitting de 6 maanden niet te boven gaande, of tot boete de 1000 fr. niet te boven gaande, welke zouden uitgesproken geweest zijn door de militaire rechtbanken tegen mi litairen die vroegergeenelijfstraffelyke, boetstraffelijke of politieke veroordee lingen ondergaan hebben. Art. 4 In geval van samenvoe ging der straffen, hetzij tot gevangenis, hetzij tot boete, oodergaan uit hoofde van verscheidene strafbare feiten, zul len de door hetzelfde arrest of veroor deeling vereenigde straffen, voor de toepassing van het tegenwoordig be sluit, worden aanzien als eenige straf uitmakende. Art. 5. Er wordt ook kwijtschel ding verleend van het overblijvende gedeelte op 23 December 1909, de drie maanden niet te bovengaand 1° Van alle hoofdstraf tot gevangzit ting. 2° Van alle loopende vervangende ge vangenzitting. Art. 6.Worden insgelijks kwijt gescholden alle straffen van arrest in iet militaire gevang uitgesproken vóór 23 December 1909, hetzij als hoofdstraf fen, hetzij als ondergeschikte straffen. Art. 7. Kwijtschelding wordt ver dund aan de militairen thans ingelijfd lij eene boetcompagnie, van al de straf fen welke eindigen vóór 23 April 1910. Art. 8. Er wordt vergund 1° Aan de ingelijfd en bij eene boet- compaguie der klas van belooning, wier straf slechts na 21 April 1910 eindigt, eene vermindering van straf van de helft van den tijd welken zij nog in hechtenis moeten overbrengen. 2° Aan do ingelijfden bij eene boet compagnie der proefklas, eene vermin dering van straf van hot vierde van den zelfden tijd. 3* Aan de militairen tot eene boet straffelijke inlijving veroordeeld en die nog niet bij de boetcompagniën overge voerd zijn, eene vermindering van het vierde van denzelfden tijd. Art. 9. Elk onderdeel van éène maand heeft eene vermindering van ééne volle maand voor gevolg. Art. 10. Voorafgaande schikkin gen zyn niet van toepassing A. Op de militairen veroordeeld tot de militaire afstraffing B. Op de mannen uit het leger weg gezonden krachtens artikelen 25 en 31 van het tuchtreglement C. Gp de veroordeelden gevlucht of verborgen op het oogenblik van de be kendmaking van het tegenwoordig be sluit, noch aan dezen op welke artike len 54 en 57 van het strafwetboek, aan gaande de herhaling van misdrijven is toegepast geworden. Vrijdag avond, rond 6 ure, had mei bij de echtgenooten Alberic Cornand-D« Landsheer, herbergier, Dendermondsche: Steenweg, den regenput laten openstaan Hun dochtertje Adolfine, 2 1/2 jaar oud, i er in gevallen en verdronken. Men zoek het kind reeds gedurende twee uren, toa men het levenloos in den put vond. Dokte Daelman heeft den dood komen vaststellei Indien gij een schoone keus va Behangpapieren enz. wilt hebben en i vertrouwen en tegen gematigde prijzen be diend worden, begeeft u bij Karei Van a Putte en ZusterKorte Zoutstraat, 21 Aalst. De velodieven. Woensdag werde drie velos en een motocyclette van 700 fi waarde gestolen bij Oscar Lievens, Nieuw straat, alhier. De adjunkt Gits heeft than de dieven kunnen ontdekken, aanhoude en in het gevang opsluiten. De kerels wa ren reeds in Brussel, waar er twee aange houden werdende derde is alhier in d< Zonnestraat aangehouden. Onder de dader is er een van Aalst, een van Moorsel ei een van Brussel. Zy hebben volledige bekentenissen ge daan. Overstroomingen. Ten gevolge Leening van fr. 1,649^)00,00 (1891). 37' trekking 27 December 1909. Obligation van 500 fr. uitkeerbaar tegen pari te rekenen van 1 Februari 1910. 123 498 1261 2007 2927 148 542 1305 2035 2984 184 632 1956 2109 Obligatiën uitgekomen by vroegere trek kingen en nog niet terug betaald ter Ge meentekas. 29* trekking 27 December 1905 n* 2897. (Koepon n° 30 aangehecht). 30° trekking 25 Juni 1906 n# 2551 (Koepon n* 31 aangehecht). 31* trekking 31 December 1906 n° 2272. (Koepon n° 32 aangehecht). 34° trekking 29 Juni 1908 n° 2274. (Koepon n° 35 aangehecht). 34e trekking 29 Juni 1908 n° 2704. (Koepon n° 35 aangehecht). STAD AELST. De Burgemeester maakt bekend, dat, de werklieden of oud-werklieden, geboren in 1844 of vroeger, en die vermeen en recht te hebben op de jaarlyksche toelage van 65 fr., hunne aanvraag zal aanvaard wor den ten Stadhuize, Bureel der Werkbeurs, alle dagen van 9 tot 11 uren 's morgends, te rekenen van 1 tot 31 December 1909. Eens dit tijdstip verloopen zullen er geene aanvragen meer kunnen aangenomen worden. De Burgemeester M.-L. GHEERAERDTS. Stad Aalst. Stedelijke Schouwburg-. Koninklijke Maatschappij 'T LAND VAN RIEM. Zondag 2 Januari 1910 Prachtige V' ertooai\g. Men zal opvoeren blijspel in 3 bedrijven, door G. ton Moser. Bureel4 u. 45. Gordyn 5 u. 30. Symphonie onder de leiding van M. J. Gammaert, Bestuurder. Na 't eerste bedrijf 10 min tusschenpoos. Prijzen der plaatsen Voorbeboudene Van nr 1 tot en met nr 60 fr. 2,50. De volgende nummers fr. 2,00. Beneden plaatsen fr. 1,50. Bovenplaatsen 1® Rang, fr. 1,00. 2® Rang, 50 centiemen. De Damen worden beleefd verzocht hunne hoeden af te doen. Kerk van St.-Martinus. Maandag 3 Januari 1910, zal plaats hebben de Ver gadering der christene Huismoeders van de Heilige Familie. Dijnsdag 4 Januari 1910, om 10 uren, plechtige Lijkdienst tot zielerust van Zyne Majesteit den Koning Leopold II. AALST. De ongelukkige Leo Van de Meersche die Vrijdag morgend, door de duisternis misleid, naby de IJzerenbrug in den Dender liep, is Zondag omtrent de plaats waar zijn ongeluk gebeurde opge- vischt. Het slachtoffer nauwelijks 25 jaar oud, was de steun zijner oude moeder weduwe. gevangenis van Gent overgebracht. Zij zullen er waarschijnlijk in Januari voor het Assisenhof verschijnen. Een inopbouwzijnde muur Inge stort. Vier gekwetsten. In de Visschersstraat, te Gent, tusschen de num mers 50 en 54 is men bozig een huis te bouwen voor rekening van M. Van de Putte, verzekeringsagent, wonende Tar botstraat. Mon was reeds tot aan de zoldering go- komen. De rooster lag reeds. Vrijdag morgend, rond 11 uren, wa ren de werklieden aan hot werk ter hoogte van het tweode verdiep. Eensklaps hoorden de werklieden een gekraak en een binnenmuur stortte met groot gedruisch in, een deel der roostering en de werklieden medeslepende. Een metsersgast kon zich nog redden doordien hij zich bytjjds vastklampte aan de goed gebleven deelen der roostering en laegs daar op de ladder kon kruipen. Vier andere werklieden werdén in de diepte geslingerd en onder de puinen be graven. De slachtoffers. Onmiddellijk richtten de geburen en de niet gekwetste werklie- van den overvloedigen regen zijn meest al den de reddingswerken in. de rivieren uit hunne oevers getreden en Van de Putte die tydens zynen ledigen overstroomen de omliggende meerschon, bjd ook wat kwam helpen, werd met ver velden en wegen. scheidene wonden aan het hoofd en beenen De Schelde ,et rechts en links Tan hare onder den puinhoop gevonden, oevers de aanpalende weiden en akkers Dan haalde men Pieter Pyan, 59 jaar onder water. oud> wonende Sperrenstraat, te voorschijn. De Markebeek en andere waterloopen Deze was erg aan het hoofd en do beenen hebben gansch de streek boven Oudenaarde geketst. Een der knieën schynt gebro- overstroomd, namelijk in de gemeenten en 6 zyn* Schoorisse, Etichove, Melden, Marke- He^ derde slachtoffer Pieter Pyan, zoon Kerkem en Leupegem. van voorgaande, werd met gebroken neus In dia gomeonten staan verscheidene en erïe wond™ aan het h°°fd opgenomen, huizen en pachthoven door het overvloedig Tusschen de gebroken balken vond men water ingesloten, en zijn de woningen, bet vierde slachtoffer.Deze, Emiel Aelvoet, kelders, stallen en schuren onder water bijgenaamd de Lange, 60 jaar oud, onge- geloopen. huwd, wonende Rogierstraat, 89, kermde Hooi, stroo, aardappels en beeten en Terscb"kkelijk. andere voeder liggen op verscheidene De gekwetsten werden onmiddellyk plaatsen gansch onder water de beesten naar bet geneeskundig gesticht van M. moeten op het droge gebracht worden, en Vercauteren, Klein D >k, gebracht, waar de menschen zijn op hunne bovenkamers en bun de beste zorgen toegediend werden, zelfs op den zolder moeten gaan wonen. Doktor Vercauteren bestatigde dat de Op sommige plaatsen spoelden de stee- ruggraat van Aelvoet gebroken was. nen van de kasseiwegen weg en zyn de De eerw. heer Buysse, onperpastoor wegen totaal onbruikbaar geworden. De van Sint-Macharius, spoedig verwittigd, onmetelyke weiden langs de Scheldeoevers kwam Aelvoet de laatste HH. Sakruinen- te Berchem, Kerchovo, Ruien, Avelgem, ten toedienen. Bossuit, Spiere en andere plaatsen staan De toestand van Aelvoet is wanhopig, totaal onder water. oorzaak. De geweldige regens Ook de Dendervallei is onder water ge- der laatste dagen zullen ongctwyfeld in loopen deor 't overloopen van den Dender, 'fc ongeluk eene groote rol gespeeld hebben. Te Lebbeke-Heirzyde zijn verscheidene Het onderzoek dat onmiddellyk geopend huizen onder water geloopen men moest Wnrd, zal uitwijzen aan wien de verant- de bewoners met bootjes afhalen. woordelijkheid van het ongeluk ligt. Te Hamme en te Moerzeke loopt het water tot in de straten De Dender is zoozeer gezwollen, dat de scheepvaart onderbroker, is. Te Aalst stonden de veverij van M. Po lidoor Van Ghyseghem ei de sargiënfabriek van M. De Clercq ondei water. Ook in de Bergemeerschen staan verscheidene huizen onder water. Vele kelde's staan in de stad vol water, en de gareis en het lynwaad der bleekerijen vlotten n het water. Te Denderleeuw en te Erembodegem is het even erg twee konen zyn daar ver dronken. Luchtpijptakkei. Indien uwe luchtpijptakken ontstokm zyn, indien gjj hoest, indien gij moeilyi fluimt, indien gij bevangon zijt, of indiei gij aan de keel ger reeds openlijk verteld was, werd nu weer herhaald zoo onder anderen dat De Pré kennis had met een meisje van Hof- stade en dat hij haar dikwyls 's avonds ging bezoeken. Herhaaldelijk reeds had men den jonge ling gezegd dat hjj op zyne hoede moest zijn, daar een landbouwerszoon van Hof- stade op hem gebeten was uit jaloerschheid en dat hij reeds dikwyls bedreigingen tegen hem uitgesproken had. De Pré trok zich dat alles niet aan en op zekeren dag ging hij weer naar Hofstade men zag hem te Lede niet meer terug en eenige dagen later haalde men zyn lyk uit den Dender op. Op bevel van het parket werd er over gegaan tot de ontgraving van het lyk de wetsdokters, die ter plaatse gekomen waren, gingen over tot de schouwing. Op het lijk werden zekere sporen ontdekt, welke men denkt to moeten toeschryven aan gewelddaden. Het onderzoek wordt voortgezet en verwekt in heel de streek eene groote opschudding. De landbouwers zoon, die bedreigingen geuit heeft tegen De Pré, is plotselidg verdwenen men denkt dat het parket een aanhoudingsman daat tegen hem zal afleveren. De misdaad van Nederhasselt.— Er is hoegenaamd geen kwestie van een nieuw onderzoek in zake der dubbele moord op het meisjo Octavie Van der Haegen en op vrouw De Gelas. Sidonie Geerts, vrouw Camus, en haar broeder Oscar zyn naar de Toen het ongeluk gebeurd was, snelde le heer prokureur-generaal, M. Van der Straeten, ter plaats. Korts nadien kwamen le policie-kommissaris Belliard en zyn .djunkt er ook, vergezeld door talryke genten. Men hield de toegesnelde menigte op fstafid vreezende dat nog deelen van de auren zouden instorten. Vyf geneesheeren MM. Vercauteren, rillis, Cuypers, De Schryver en Meurisse, erzorgden de gekwetsten, die na eerste erband naar het gesticht St-Vincentius-a- 'aulo, Klein Kok, gevoerd werden, met irie ambulanciewagens. Het werk was toevertrouwd aan eenen lydt, een enkele doos vaa een frank Borst- ondernemer der Visscherjj pillen Walthéry, zal u genezen. 1 fr. de Toen de instorting plaats had, bevonden doos. zich echter de vier bovengenoemde ge- Geheimzinnige 2aak te Lede. kwetsten op de stelling. Onze lezers zullen zich lerinneren dat over Een meesterknecht en de dienaars waren eenige weken, te Hofstade bij Aalst, uit buiten het huis, aan don arbeid, den Dender het lijk opgehaald werd van Het is de muur der trapzaal die instortte den genaamden Jan De Pró, landbouw- daardoor had de stelling geenen sttun werkman te Lede. Van eerst af werd er meer ze viel en trok nog eenen tweeden gezegd dat er wel eene misdaad zou kun- muur omver. De werklieden vielen 8 me nen in het spel zyn, doch hot bleef by die tor3 diep en kregen heel de vracht steenen geruchten de toelating tot begraven werd en materiaal op het lichaam, afgeleverd en het lijk werd ter aarde be- De toatand der gekwetsten was Zondag steld* morgend voldoende. Men hoopt Aelvoet en Sedert verleden week tegon in de streek Pyan, vader, die het ergst gesteld zijn, weer het gerucht te loopen dat de dood noch te redden. van De Pré niet aan een ongeluk kon toe- Laffe aanrandingDonderdag geschreven worden Du geruchten kwa- aï0nd veriiel M A, H advokaat en men ter oore van het parket van Dender-to d reohter te Gmt zune woning monde, en de gendarme™ kreeg bevel een te Sinaaii in gezelschap Tan zU„e 9Cht nieuw onderzoek te beginnen. Al wat vroe- loot om zioh naar do slatle te beg cror tinnHfl rmanmlr vorrolrt vxrao wnnn nu oen hy aangevallen werd door een per- >on, die zich langs den weg verscholen ad en die hem een geweldigen slag met 3D steen op het hoofd" toebracht. Het slachtoffer werd het neusbeen ge roken en bovendieu zeer erg aan 't hoofd ewond. M. Haus moest heden optreden als bur- erlijke party voor de boetstraffelijke ichtbank in eene zaak van jachtover- eding. Men denkt dat eene wraakneming in spel is. Zondag morgend, om 2 uren, kwam Jan Dupont, beenhouwer, wonende te russel, in de Graystraat, van een feest uiswaarts. Nabij zijde woning werd hy door drie :hurken overvallen, ten gronde geworpen half dood geslagen, waarna zy hun rchtoffer bewusteloos en erg bloedend op straat lieten liggen. Voorbijgangers hebben den gekwetste iar huis gedragen zijn toestand is on- stwekkend. De laffe aanranders zijn ge ïnd. Zaterdag avond ontstond een lievige and in de Mekanicienstraat, te St-Jans- olenbeek, by de echtgenooten Beekaert, de 2e verdieping van het huis n. 16. id. Ledomez, die met haar 5-jarig kind, ne zolderkamer bewoont, vluchtte ver- irikt langs eene dakvenster op het dak, liep langs de goot weg. Zinneloos van

De Denderbode | 1909 | | pagina 2