Zondag 2 Januari 1910 5 centiemen per nummer 648te Jaar 4219 Vrij onafhankelijk volksgezind orgaan van de Stad on 't Arrondissement van Aalst. GODSDIENST, HUISGEZIN, EIGENDOM. vaderland, taal, vrijheid. STAD AALST. Opvoeringen der PASSIESPELEN gedurende den aanstaanden Vasten, op Zondagen 6, 13, 20 en 27 Maart en Maandagen 7, 14, 21, en 28 Maart 1910. Zalig Nieuwjaar! NIEUWJAAR. De Ni voor dei] Paus, CLAUDE MICHON Inschrijvingslijst. Leest en verspreidt De Denderbode. Ondervinding is de beste school. De nalatenschap van Leopold II. V rij e tribuun De nieuwe Militiewet. Buurllramlijnen. DE DENDERBODE Dit blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week onder dagtee- soning van den volgenden dag. De prijs ervan is tweemaal ter week voor de Stad 5 frank met den Post verzonden 6 frank 's jaars, fr. 3-25 voor zes maanden fr. 1-75 voor dr\j maanden, voorop te betalen. De inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwittantiën door de Post ont- vangen zijn ten laste van den schuldenaar. Men Schrijft in bij C. Van de Putte-GooMens, Korte Zoutstraat, Nr 31 en in alle Postkantoren des Lands. Per drukregel Gewone 15 centiemen Reklamen fr. 1-00 Vonnissen op 3U bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen bij accoord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heeren Nota rissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen den dijnsdag en vrijdag in den voormiddag. Voor de advertentiën uit vreemde landen zich te wenden ten bureele van dit blad. cuiqub mum. Aelsi, 1 Jau. I91Ö. Beste vrienden, ziedaar den hartelijken en welgemeenden wensch die De Dcn- derbode toeroept aan zijne getrouwe lezers. Zalig Nieuwjaar een jaar vol vreug de, vol geluk, vol zegen, vol voorspoed voor al onze vrienden en voor al dezen welke hun nauw aan 't harte liggen Zegen in den blijden huiskring en in de jeugdige kinderkroon Zegen in handel en wandel Zegen in akkers en vruchten Zegen in arbeid en rust Dit zijn de wonsehen welke wij aan allen toesturen met'tbegin van 't nieuwe jaar 1910 In Godszegen is 'l al gelegen moge dus Godszegen mildelijk neêrkomen over al onze lezers en lezeressen 1 Ons leven is een scheurkalander Een pakje dagen ieder jaar Dat blij wordt aan den muur gehangen Van levenshoop en wenschen zwaar. Ons leven is een scheurkalander Die dag voor dag wordt afgerukt, Gij grijpt nu naar het eerste bladje Wie weet of gij het laatste plukt Ons leven is een scheurkalander Waar 't eeno bladje 't andere beidt, Om straks op zijne beurt to vallen, Te vallen, waar In de eeuwigheid... Ons leven is een scheurkalander Waar 't eene bladje T and're dekt Gij scheurt vandaageen heuglijk bladje, Wie weet het wat gy morgen trekt... Nu, ieder bladje dat gij afscheurt, Het moge een blij' zijn, 't moge [een kwaad Het worde aan de eeuwigheid geleverd Geteekend met eene goede daad. De Bond der Katholieke Dagblad schrijvers opent lieden de jaarlijksche inschrijving der Nieuwjaarsgiften voor den Paus, onder de hooge Bescherming van Zijne Eminencie kardinaal Mercier, Aartsbisschop van Mechelen, en van HH. DD. HH.de Bisschoppen van België. Eeuige weken geleden, uoodigden de Bisschoppen de katholieken uit, zich aan den voet der autaren te vereeuigen, om door hunne gebeden den XXVen verjaardag der bisschopwijding van Mgr Sarto, thans Z. H. Pius X, te vieren. Den Zondag 28 november, trilde door gansch België, tot in de afgelegenste gehuchten, een zeilde gevoelen van erkentelijkheid en verkleefdheid voor den Paus van Rome. Episode uit de Fransche (Revolutie 37c vervolg en slot. l it was dus de plaats, waarheen hij zoo velen had doen voeren. Opeens voelde hij niets meer van do ondragelijke smart, die zyne verwonding hem tot nu toe ver oorzaakt had. Een hevige aanval van mach teloosheid overviel hem waarschijnlijk ten gevolge van buitengewone opwinding, en van het vele bloedverlies. Hij dreigde aan den voet der guillotine in zwijm te vallen. St-Just betrad eerst de noodlottige treden. Met zijn kraohtigen wil gelukte het hem, zyne koele houding te bewaren. Robes pierre zag, hoe hij het hoofd op den blok legde. Hij zag de bijl vallen cn het hoofd in den zak vliegen. Afschuwelijk Bloed, bloed op den blok, bloed op liet schavot, op banken, overal bloed 1 hespierrè sloot' de oogen hij had *ed kunnen zien. 'e het mes weer omhoog Het geloof leeft door de werken,en hij die het waarlyk bemint, kan er zich niet bij bepalen, zijne genegenheid cn ziin^ verknochtheid enkel in woorden le Drf- tuigen ln de tegenwoordige omstandigheden is de H. Vader verplicht, op de edelmoe dige en vrijwillige ondersteuning zijner kinderen te rekenen, ten einde in de zware lasten van zijn verheven ambt te voorzien. Naarmate de vurige aandrift onzer ieverige zendelingen het gebied der Kerk uitbreidt door de verovering der heidensche zielen tot Jezus Christus, groeien ook de stoffelijke noodwendig heden aan en vereischen eiken dag nieuwe opofferingen. Ten allen kante is het tot den Opperherder dat onze Broe ders zich keereu, van Hem de doelma tige hulp verwachtend, om de noodige werken tot de verspreiding en tot liet behoud van het geloof in de wereld, T zij in te stellen, 'tzij to bevestigen. Vooral wie een waar kind der Kerk wil zijn, is hot een plicht, zijn deel in dien last te dragen en te trachten het Opperhoofd der kathotieke wereld te helpen in zijne taak; 't is eene zeer zoete plicht voor degenen die ze begrypen en de Belgische katholieken zijn er nooit aan te kort gekomeD. Elk jaar, door hunne Bisschoppen aangemoedigd, hebben zij met den be- wondereusweerdigsten geestdrift den oproep van den Katholieken Dagblad - schrijversbond bcantwoard zulks zal decs jaar nogmaals het geval zijn, en de XII0 inschrijvingslijst, wij zijn er ten volle van overtuigd, zal voor het minst een even grooten bijval bekomen als de vorige. Het priesterlijk jubelfeest van den H. Vader zal den iever onzer vriendeD nog aanwakkeren zij zullen er de gelegen heid in zien om op luisterlijke wijze hunne onwrikbare getrouwheid aan den Roomschen Stoel en hunne genegenheid voor den persoon van den eerbiedweer- digen Opperherder Z. H Pius X te be tuigen. De inschrijving is van heden af open. De inschrijvingslyst zal gelijktijdig door al de katholieke bladen dea lands afgekondigd worden. De namen der inschrijvingen zullen vereenigd worden in een album, dat den H. Vader zal overhandigd worden met de opbrengst der inschry ving. Het Bureel van den Bond der Katholieke Dagbladschrijvers. De Ondervoorzitters De Voorzitter, Fernand Neuray. Jules Moülinasse. Jan Van Menten. De PenningmeesterDe Schrijver, Frans De Ceuster. Leo Malliê. Men kan de inschrijvingen zenden aan het bureel van het blad of aan M. Leo Mallié, schrijver, 7, rue de la Tête-d'Or, Doornik. De Denderbode, fr. 5.00 dat was voor het hoofd van zynen broeder 1 Dan weer een dat was voor Couthon En nu voor den vierden keer dat was Hcnriot. Hij was de laatste. Men sleepte hem do trappen op, want gaan kon hij niet meer. Men wierp hem neer voor den blok, daar hoorde hij de lucht weergalmen van een duizend-, duizendstemmig gejubel. Als van een centenaarslast bevryd, juichte het volk by zynen ondergang. XX. De val van Robespierre en zijne bondge- nooten wordt door de geschiedenis het einde van het Schrikbewind genoemd. Het ongelukkige land, dat uit duizend wonden bloedde, had behoefte aan rust en orde, men was de gruwelen moede, meer dan moodo. Reeds twee dagen na den dood van Robespierre werd de revolutionnaire recht bank opgeheven. Geheele scharen gevangenen werden in vrijheid gesteld, de politieke clubs, broei nesten van haat en onderlinge vyandschap, Pol en Slant zijn de beste vrienden. Gedurende de lange winteravonden komen ze dikwijls samen en klappen ernstig over huu bedrijf. Een dezer dagen hadden wij de kans een deel van hunne samenspraak te hooren. Dit ge sprek scheen ons zoo belangrijk dat wij het aan onze lezers willen mededeelec. Het liep over de aardappels. Pol. Hoe hebt ge die nieuwe soort van aardappels gevonden die ik u in de lente gegeven heb Slant. Ah gij wilt spreken van de Industrio O opperbest jongen. Zoo wel dat ik er geen ander meer zou willen planten. Pol. Niet waar, 't is eene goede variëteit. Eu hoe vindt gij ze aan tafel Stant. Ook goed. Daarom zeg ik dat ik geen andere meer zal planten. Pol. Wees nochtans niet te haastig, Stant, want het schijnt dat dees jaar bijzonder gunstig geweest is aau de Industrie. Men zegt dat die soort in vochtige jaren best gedijt, en dat ze in droge jaren toch zooveel niet geeft. Ik voor mij, raad u aan uwe proef toeko mende jaar voort te zetten. Alzoo zult ge ondervinden of die soort haren goe den naam waardig blijft en volhoudt. Moest ze immers in droge jaren niet zoo goed lukken, dan zoudtge staan kijken. Stant. 't Kan ook nog waar zijn. Maar dees jaar is 't iets bijzonders ge weest. Ik heb er eene are van gewogen, en raad eens hoeveel ik gehad heb Pol. 't Is nog al moeilijk. 30,000 kgr. per hectare Stant.Meer dau dat. Ik had juist 350 kgr. per are,dat maakt 35,000 kgr. per hectare. En geen slechte. Pol. 't Is veel De mijne waren ook wel geluktik heb ze niet gewogen, maar 'k geloof toch dat ik zooveel niet had. Slant. Ik had ze toch wel gedaan ook. A propos, go weet dat ik eene proef gedaan heb met ammoniaksulfaat, en ik heb er mij wel meê bevonden. Pol. Met ammoniaksulfaat Waar hadt ge dat gekocht Stant. Ik had het niet gekocht. Herinnert gij u niet dat ik op de alge- meene vergadering van den bond een lot gewonnen had Pol. 't Is waar. Ik heb verschil lende keeren gemeend u daar naar te vragen. Welnu is 'tgoed Stant. Ik mag het u verzekerou, Pol. Ik had 100 kgr. en 'k heb dat op 5 aren bij stalmest gestrooid. Op het overige had ik ander meststoffen ge strooid voor hetzelfde geld. Dejongeus hebben van elk de opbrengst van één are gewogen het verschil was 25 kgr., dit maakt 2500 kgr. per hectare. Welou aan 6 fr. de 100 kgr., maakt dit 150 fr de hectare, 't Is de huurprijs Pol. Inderdaad, 't is een schoone uitslag. Gij denkt dus dat ammoniak sulfaat eene goede meststof is voor aard appels Stant. Ik ben er van overtuigd, want ik heb de proef gedaan en de ondervinding is toch de beste school. werden geslotenhet eerst van al de woeste club der Jacobynen. Vele emigrès werden teruggeroepen, en de persoonlijke veiligheid en die der bezit tingen was weer verzekerd. Het spreekt van zelf, dat men niet op eens een reinen, genrderden toestand scheppen kon. Het land was uitgeput, het volk beroofd en verarmd door gebrek aan arbeid en voedsel, door bedrog en diefstal. Doch de man, die in dezen warboel orde zou bren gen, stond reeds achter de schermen, en wachtte slechts op het gunstige oogenblik, om handelend op te treden. De jonge hertog Léon de St-Vallier was een der eerste die de vryheid terug kreeg.. Aimée heeft nooit geweten, welko vree sdij ke gevaren den geliefde bedreigd heb ben op dien dag, waarop zy al hare wen schen meende bevredigd te zullen zien. Zy verwelkomde haren verloofde en toonde zich verheugd ovor zjjn herstel, en men liet haar in den waan, dat hij ziek geweest was. Het diende nergens voor, haar nu nog tc bedroeven alles was. gelukkig voorby Het waa in den naherfst, in het jaargt- Ook ga ik toekomende jaar niet nalaten er al my no aardappels mede te bemesten. Pol. Ehwel, ik zou er ook eens willen meê probeeren. Hoeveel kost dat? Stant. Tegenwoordig staat het aan fr. 28,50 de honderd kilos. Maar 't is de rijkste meststof die bestaat, zegt men. Pol. Laat het mij eens weten als ge koopt. Ik zal er ook 100 kilos van vra gen 'k wil die meststof ook beproeven. William. Maandag is bij notaris Dubost, te Brussel, de eerste bijeenkomst gehouden van de baronnen Gofflnet, de uitvoer ders van den laatsten wil van Leopold II, de vertegenwoordigers der drie prin sessen, en vertegenwoordigers der schuldeischers van prinses Louise. Men hoopt in alle opzichten tot eene schik king te komen. Koning Leopold heeft, toen hij het kapitaal, dat hij zijne doch ters nalaat, op 15 millioen schatte, te laag geraamd. Baron Gofflnet deelde mee, dat dit minstens 18 millioen zal Be&loleu werd voor alles een zoo vol ledig mogelijken inventaris van de nalatenschap van koning Leopold op te maken. Wat de eigendmnmen te Ville- franche, Beaulicu en Kaap Ferrat be treft, waarvan slechts een deel ingevolge het traktaat van de overneming van Congo aan België is afgestaan vóór tot inventaris overgegaan kan worden, zal men zich met Dr Thiriar moeten verstaan, te wiens name die bezittingen door Leopold gesteld zijn. De - Compagnie immobiliére die i'n November door koning Leopold is op gericht en waarin de koning schilde ryen, enz. heeft ingebracht, is nog niet ontbonden, Men hoopt dit echter te kunnen bereiken. De barons Gofflnet zijn in het bezit van alle papieren van den overleden koning er is er geen enkel vernietigd en ze zullen aan de vertegenwoordigers der erfgenamen voorgelegd worden. Men weet, dat het vermogen van Leopold II door sommigen op 500 mil lioen franks geschat is ff? Het Neuc Wiener Tagblatt geeft, op grond van inlichtingen van bevoegde zijde, eenige c jf-'rs. Alleen voor zijn inbreng in het Congo-kroondom- iu, bestaande in waarden van verschillen den aard, kreeg de overleden koning ongeveer 140 millioen. Dan komt het vermogen dat hij inbracht in het ge nootschap tot verfraaiing van België, hetwelk minstens 40 millioon bedroeg. Verder do bezittingen op Kaap Martin, die hij te vergeefs aan de Fransche regeering trachtte over te doeD. Ook stonden ongeveer 90 huizen in Ostende en Laeken op naam van Dr Thiriar geboekt en men vermoedt dat er eene akte.bestaat waardoor het in huizen belegde vermogen, aan baronnes de Vaughan on hare twee kinderen verze kerd is. Ten slotte moeten hier bijgerekend worden de aaozienlyko bedragen die tijde, waarin de schoonheid van het Pro- ven$aalsche landschap nog eens in betoo- verende pracht te voorschijn treedt. De tinnen van het slot de la Tour des Meaux blonken lustig in het zonlicht, en om de roodbruine rotsen van het Moorengebergte klotsen do witbeschuimde golven der rus- telooze zee. Op het balkon van het kasteel de la Tour des Meaux, dat weer bewoonbaar gemaakt was, zaten gravin de Laurac en Aimée, stralend in schoonheid en liefelijkheid. Qe ziet er uit om te stelen, Aimée, en ik zog u, dat or in do gehoele wereld niemand zoo weinig te beklagen is, als Léon, fluisterde gravin Laurac hare nicht toe, terwijl zij haar opmerkzaam van alle kanten bezag. Waar zou hy blijven gaf Aimée een weinig verstrooid ten antwoord, en wel wat verlegen met de aandacht, die hare tante haar schonk. Hij is een barbaar. Maar tante I Nu ja, hij ia een barbaar, maar een een aardige, lieve, goede barbaar. Ah, daar komt hy, en met hem de beide vaders. Leopold II uit den verkoop zijner schil derijen, meubelen en antiquiteiten. Nog 14 dagen voor zijn dood verkocht hij schilderyen voor een bedrag van 6 millioen Handelsblad Voor <1© Eendracht! Wy willen een kort en klaar antwoord geven aan den oproep van verleden week, afgekondigd onder bovenstaande opschrift. Ja, de «temming der nieuwe Bloedwet was een ongehoord verraad, gepleegd door het ministerie en de minderheid der katho lieke vertegenwoordigers. Daarover is men het ééns. Ook is 't Katholieke land daarom zeer kwaad en erg verbolgen, en dreigend komt het op tegen de hondgenooten van liberalen en socialisten. De verraders krijgen schrik en zenden mannen uit met lapzalf en mastik om te plaasteren en te zalven en reeds beeldt men zich in dat die oude kwakzalverij het eeu wigdurend panacée of toovermiddel zal zijn voor alle buitensporigheden der trou welooss politiek. Hoe wonder 1 Nu komt de schrik op 't lijf voor logiebroers er. socialisten en straks ging men er mede hand in hand, in weer wil van ons volk en spijts on§ angstig smeeken Is men verdeeld Neen, neen. Ons een dracht staat en zal bestaan maar zal voortaan alléén op eerlijkheid berusten. Eendrachtig was ons arrondissement. Meermalen kwamen onze af go vaardigden bijéén om dc legerkwestie te bespreken een dagorde werd gestemd met eenparig heid van stemmen, op twee onthoudingen na. Niemand stemde tegen. Dit dagorde was duidelyk en klaar, 't was een breede en ryke keus van toegevingen 't was om zoo te zeggen, eon redplank aan 't ministerie toegeworpen. Zeer deftig konden onze vertegenwoordigers met dit dagorde naar de Kamers trekken een weinig toenade ring van wege 't ministerie was voldoende om alles te redden. Is dat Eendracht Ja of neen t Dan zyn or onder onze gekozenen twee gevonden een Volksvertegenwoordiger en een Senator (deze laatste, Voorzitter onzer Vereeniging) die geen de minste rekening gehouden hebben van ons een drachtig dagorde, zoo conpariglijk gestemd. Die twee gekozenen braken dus openbaar af met den blok der Aalstersche Katholieke Vereeniging, «n stemden met de tegenstre vers. Wij willen niet beweeren d.;t die sol- daatgezindo gekozenen gansch alléén staan in ons arrondissement neen, zij hebben eenige dungezaaide partijgangers. Doch wie kan betwisten dat negen op tien Katholie ken van ons arrondissement antimilitarist zijn De tienduizend handteekens, tot hiertoe verzameld, zyn er het ontegenspre kelijk bewijs van in die evenredigheid zyn de soldatenliefhebbers niet te tellen. Waar is dan de eendracht t Waar is de blokt Wie moet de richting geven en de scepter zwaaien Is het het groepje solda tenliefhebbers ofwel de massieve blok der antimilitaristen ofwel moeten de negen deelen zwygen en hun programma in den zak stoppen, om het tiende deel in eere en in heerschappij te houden Die vragen stellen is ze oplossen. Nu zal de feestelijkheid spoedig een aan vang nemen Aimée stond op, toen do heeron binnen traden. Blozend, frisch en schalkscli als nooit te voren, trad zij haren verloofde te gemoet. Leon was opgetogenHy snelde op haar toe. Doch zyn vader, de oude hertog van St-Valicr, was hem voor. Gij staat mij zeker toe, mijn jongen, sprak hy en drukte met oud fransche hof felijkheid «en kus op het voorhoofd der bruid. Dan schikte men zich in een kleinen feestclijken optocht, en begaf zich naar de slotkapel, waar zich de bisschop van Fró- jus bevond, om het huwelijk van het jonge paar te voltrekken. Hot was een heerlijke dag, de schitterende zonnestralen vielen door de ouderwetsche ronde vensters der kapel en speelden op het haar der bruid, toen zij aan het altaar knielde. De boste waarborg voor het toekom stig geluk, sprak, de bisschop, is doorge staan lijden. Vergoten tranen zijn als een tooversluior, die ons beschermt tegen over moed in geluk, en ons behoedt voor licht- Men moet ons niet zeggen dat er buiten de legerkwestie, nog andere hoofdzakelijke en heilige belangen voor ons op 't spel staan. Wij toeten dat goed. Maar we toeten nog beter dat onze eendrachtige antimilita ristische blok, die getrouw bleef aan geheel ons programma ook geheel zal getrouw blijven aan al de belangen der party en dit meer en beter dan doze die ons ontwe ken. Voor dc getrouwe is het gebeurde de waarborg der toekomst voorde ontrouwe is het de vrees Toen deze laatste tot den vijand overliepen, dan verdook de vijand zyne inzichten geenzinsde vijand wil den Franschen weg op men voelt hot, men ziet het, men bekent heten nochtans stemden ze meê. En zou men nu in hun voordeel de eendracht preeken en ons den mond stoppen Men spreke duidelyk 1 Is het wel zoo t Men schrijft ons uit Lede, den 29 De cember - Wy sloten vandaag do lijst der militia- a nen voor 't jaar 1910. Onder de wet van 1902 leverde onze gemeente tot hiertoe van 7 tot 9 soldaten per jaar. Voor 1910 vinden wij niet min - dan een-en-dertig eerstgeborene zonen dus 31 Soldaten, indien ze allen goed zyn voor den dienst. Onder die 31 mili- tianen zyn 2 eenige zonen. Waar gaan wy naartoe met die slechte bloedwet - Onvermijdelijk naar het alleman sol- daat En dit zal nog een grooter onge- luk zyn I Men ziet nu reeds voor oen begin, wat al goed3 de nieuwe Bloedwet over ons landeken zal verspreiden. Schoon zal men te roepen hebben tot do kiezers Zwijgt, zwijgt t de Bloedwet zelf zal roepen om wraak. De heer Lodewyk de Bethune komt van wege de heer de Burlet, algemeene secre taris der maatschappij van Buurtspoorwe gen, den volgenden brief te ontvangen als gevolg op de voetstappen welke hy heeft aangewend tot het bespoedigen der ont- worpene buurttramlijnen van Soltegem naarNinove, van Herzele naar Oeeraards- bergen en van Aalst naar Ninove. Lijn van Sottegem naar Ninove. De vergunning is op 2 Maart 11. gevraagd. De bundel met de geeindigde onderzoeken is aan onzen provincialen ingenieur onder worpen en zal welhaast aan het Staatsbe stuur bohandigd worden. Wy zullen het opmaken der grondplans bespoedigen. Het kapitaal is op 24 November 11. gevormd. Lijn van Herzele naar Geeraardsbergen. Wij zullen verschilligo rechterlijke ont- oigeningon moeten doen. Onze provincialen dienst zal ons binnen korte dagen liet voor stel van lastenkohier en bestek doen ge worden. Lijn van Aalst naar Ninove. Wij verwachten het ministerieel advies, aangaande den doorgang onder de nieuwe lyn van Brussel-Zuid naar Gent St Pieter. Wij hopen in kort de inschry ving van den Staat te vernemen. Aanvaard Geachte heer Baron, enz. (Get.) C. de Burlet, AJgemeene Bestuurder. veerdige, ijdele denkbeelden. Treedt daar om gerust hot leven in met zyno vele be proevingen. Het doorgestane lijden hoeft u gestaald, en daardoor is uw geluk geen licht, rank bootje, dat by den minsten storm omslaat, doch een hecht sterk schip, dat u beschermen zal in nood en gevaar. En toen Léon en Aimée, naar oud ker kelijk gebruik verhonden, naar het slot terug wilden keereu, wenkte graaf Roland hen, en voerde hen naar de begraafplaats der graven de la Tour des Meaux, waar een nieuw gedonkteeken was opgericht. Terwijl hij aan eene koord trok, verschoof een rood zijden voorhangsel on een klein altaar werd zichtbaar, waarin een marme ren plaat gevoegd was met het opschrift Ter gedachtenis aan Claude Michon, die in edele zelfopoffering voor zynen heer, op de guillotine stierf te Parijs den 2t Jiuii. 1794. Uit dankbaarheid on liefde. Graaf Roland de la Tour des Meaux. EINDE.

De Denderbode | 1910 | | pagina 1