De lai)gst regeereijde Vorsten EEN EN ANDER. Sint-Martinuskerk. Zondagrust. Allerhande nieuws. Ter gelegenheid van het overlijden van koning Leopold II, die België gedu rende 44 jaar regeerde, is het wetens waardig den langsten regeeringsduur van de verschillende vorsten mede te deelen. Baziel II en Gonstantin IX waren samen Keizers van Konstantinopel van 976 tot 1028 dit is de langste regee ringsduur in de archieven van Konstan tinopel vermeld. Jan V, de Schriftkundige, was Keizer van het Oosten, van 1341 tot 1376, dan volgde eene onderbreking van 2 jaar, en hij regeerde verder van 1379totl39i, zijnde juist 47 jaar. Alfonso, eerste koning van Portugal erfde van zynen vader het leen var.Gali- cië in 1112 hy werd eigenliyk koning in 1143 en stierf in 1185, na 42 jaar koning geweest te zijn. Hendrik IV, keizer van Duitschland regeerde van 1056 tot 1106. Ivo IV, de Vreeselijke de eerste die den titel van tsar droeg, regeerde van 1533 tot 1584. Joris II en Hendrik III waren elk gedurende meer dan 50 jaar koning van Engeland. Lodewyk XIV stierf na 59 jaar regee ring. Karei IV van Denemarken, regeerde van 1588 tot 1648. Pedro II was keizer van Brazilië van 1831 tot aan de omwenteling van 1888, dus 57 jaar. Ghristiaan IX was koning van Dene marken van 1863 tot 1906. Wie het langst regeerde was Konin gin Viktoria, van Groot-Britagne, die 64 jaar op den troon zat. Onder de lijst der Pauzen zyn ver scheidene stafhouders die meer dan 30 jaar regeerden vermelden wij in den hedendaagschen tijd Leo XIII die den St-Pietersstoel beklom in 1878 en de katholieke wereld bestuurde tot in 1903 en dus 25 jaar regeerde. De thans nog regeerende oudste vorst is Frans-Jozef, keizer van Oostenrijk- Hongarië, die sedert 1848 op den troon zit. VERSCHENEN DE Kleine Kteiogids van 3 Januari tot 30 April 1910. Prijs fr. 0,10. Vlaamsch aan het Hof. Onze kon frater Het Handelsblad van Antwerpen meldt dat één dingen zeker is, namelijk dat de Koning wil, dat allen die Hem omringen aan het Hof Vlaamsch hennen. Indien dat echt is. dan zullen de Vla mingen het als eene welkomene Nieuw jaargift begroeten. De Koning behelpt zich zeiven. Men verhaalt dat de Koning, ter gele genheid van het Te Deum in St-Gudula- kerk te Brussel door den Aartsbisschop van Mechelen geluk gewenscht werd, doch de Vorst werd eensklaps gewaar dat hij zijn gereed geschreven antwoord kwyt was. In dit hachelijk oogenblik besloot hij voor de vuist to antwoorden en hij deed het opperbest. Maar in het paleis der Wetenschap straat teruggekeerd, kwam men van wege het Staatsblad aan den sekrelaris vragen naar den tekst van het antwoord, om dien in het officieel blad te drukken. Er werd overal naar den geschreven tekst gezocht, zonder hem te vinden, en toen zette de Koning zich welgemoed aan zijne schrijftafel neder en schreef zelf nagenoeg wat hij aan den Aarts bisschop geantwoord had, en leverde aldus de ongewone kopij voor den Moniteur. De letterzetters van de drukkery heb ben dat koninklijk handschrift doen in lijsten en hebben het op hunne werk plaats uitgehangen. De schoolstrijd in Frankrijk. Te Coubisan, eene gemeente nabij Rodez, was een der veroordeelde schoolboeken in de handen der kinderen. De ouders, deden bij eenparigheid het boek verdwijnen waarschijnlijk dat zij de boeken verbrand, verscheurd of te huis gehouden hebben. Daarvoor werden de kinderen uit de school gezonden de ouders leidden ze terug naar de school en teekende verzet aan den onderwijzer. Deze heeft daarop aan de ouders een langen brief geschreven waarin hij zegt dat de ouders zich blootstellen aan de strengheid der wet. Niettemin, zijn de veroordeelde boe ken niet meer in handen der kinderen gegeven. Zondag aanstaande, 9 Januari, om 11 3/4 uren, zal in de Hoofdkerk van Sint-Martinus een plechtig «TE DEUM» gezongen worden voor den Koning en de Koningin. Van's middags tot middernacht, eenige dienstdoende Apothekers, op Zondag 9 Januari 1910, M. Renneboog, Nieuw- straat. Aalst- Brand. In den avond van 2 Januari, is er een begin van brand uit geborsten in de bakkerij van Frans Key- meulen, Binnenstraat. Onze moedige pom piers waren spoedig ter plaats en het vuur was spoedig uitgedoofd, zoodat de schade als gering mag aanzien worden. 0]> hetzelfde oogenblik dat de alarmklok luide, gingen bijna al de gaslantaarns uit en andere brandden met een zeer onbedui dende vlam. Dit hoeft geduurd tot 2 l/t ure 's nachts wat hiervan de oorzaak is, weet men nog niet. Schrikkelijk ongeluk. Maan dag voormidag, rond 10 uren, is te Den- derraonde, in de groote touwslagery - Ver- tongen-Goens een schrikkelijk ongeluk gebeurd. Hoe liet ongeluk gebeurd is heeft niemand gezien. Doch uit de bestatingen door den heer policiecommissaris gedaan heeft men het schrikkelijk tooneel kunnen vaststellen als volgt In de baan, waar men met de mecanie ken spint, en die ongeveer 600 meters lang is, loopt als op eene spoorbaan, een machien, dienende tot het touwslagen. Op dat machien deed Edward Smekens, 36 jaar oud, dienst. Op zeker oogenblik, bleef de machien staan en een ander werkman die op een 150tal meters vandaar was, bemerkte dat het ontriggeld was, en dwars over de baan stond. Hij ging zien, Smekens lag gansch verpletterd, het lichaam ganseh verscheurd onder de machien en gaf geen teeken van leven meer. De werkman verwittigde aan stonds andere werklieden en de bestuurder der fabriek, doch het was te laat. Smekens was doodgepletterd. Van voor op het machien staande, is hy gevallen en het 3000 kgr. wegende werktuig is hem over hals en onderbuik gereden. Het lyk is naar het doodenhuis gedragen. Het slachtoffer, dat woonachtig was te Appels, laat eene weduwe en twee kinderen na. De ongelukkige vrouw is met alle omzich tigheid verwittigd over het ongeluk dat haar treft. De hoofddraaiïngen, de schele hoofdpyn, de zwaarte en het ruischen der ooren veropenbaren zich als de maag be last is met gal en slijmen, 't is waarom men er zich van behoed en men er zich van geneest met zich do maag te verfrisschen door de slymverdry veilde Pil Walthéry. De misdaad van Nederhasselt. Donderdag morgend, om 10 uur zal de inhuldiging van den graafsteen plaats heb ben, welke men by openbare inschrijving op het kerkhof van Nederhasselt heeft ingericht, ter nagedachtenis van de onge lukkige slachtoffers Maria De Glas en Oktavie Van der Haeghen, die in den nacht van don 2-3 Juli laatst vermoord werden- Te dier gelegenheid zal een lykdienst in do parochiale kerk opgedragen worden, waar aan al de notabelen dor streek zullen deel nemen. De drie dochtertjes van Ümer De Glas, Zoë, Zulma en Madeleine, die zoo wreed van hunne moeder beroofd werden, zullen nog deze week door de zorgen van eene liefdadige dame uit het Land van Aalst, dame Baronnes Louis de Bethune, in het onderwijsgesticht van Herzele geplaatst worden Men had verwacht dat do geheimzinnige zaak dezer gruwelijke misdaad in dezen zittijd van het Assisenhof, te Gent, zou opgeroepen worden Dat is onmogelijk, dewijl do voorzitter van het Hof, zoo min als don heer Prokureur het zeor lijvig dossier nog niet ingestudeerd hebben. Mr De Cooman van Ninovo,is met de ver dediging gelast van Sidonie Geerts, echt- genoote Camus M' O. Lamberty, van Gent, zal Oskar Geerts verdedigen, dio door zijne zuster aangezet werd, den twee- voudigen moord te plegen. Eene koninklijke familie te Lo keren. I)en dag der troonbeklimming van koning Albert werd den echtgeuooten Jan De Paepe een zoon geboren. Het kind werd maandag gedoopt en ontving al do namen der koninlyke familie Albert, Eli sabeth, Leopold, Charles, Marie-José. M De Paepo kondigdo in een zeer ver zorgd adres de geboorte van zyn achtste kind Z. M. den Koning aan. Indien gy een schoone keus van Behangpapieren enz. wilt hebben en in vertrouwen en tegen gematigde pryzen be diend worden, begeeft u bij Karei Van de Putte en ZusterKorte Zoutstraat, 29, Aalst In don nacht van Zaterdag tot Zon dag. om i 1/2 ure, was te Sinaai, Conse- nières, jachtwachter bij M. Haus, advokaat te Gent, met zyn zoon Frans op ronde, toen zy nabij de Koebrug, in eenen afge hakten bosch, gerucht hoorden. Frans zegde tot zynen vader Laat ons oppassen vader, want misschien zijn hier mannen, met slechte inzichten ge komen. a Do vader bracht zyn geweer gereed tegen dat er zou geschoten worden, doch op hetzelfde oogenblik weerklonk een knal en bij het licht van het geweerschot, be merkten de Consenières, op vyf of zes meters afstand, drie mannen. Vader Consenières, in staat van wettige verdediging, vuurde zyn geweer in de rich ting der pensers af. Hy hoorde eenen luiden gil en een dof gerucht als van een lichaam dat ten gronde viel en in de verte hoorde hy voetstappen. Dadelyk verwittigde hy de geburen en men zocht op de plaats waar geschoten was. Men vond er Frans Stremersch, jong man, 32 jaar oud, melsersknaap, die bij de wed. Stoop te Sinaai, inwoont. De man was reeds bezweken hy had de volle lading in den rug gekregen. Het lijk werd Zondag morgend naar het hospicie te Sinaai gedragen. De geneesheer kwam de noodige bestatigingen doen. Het gerecht zal nu moeten uitwijzen wie van de drio mannen, die de jachtwachter en zijn zoon gezien hebben, naar hen ge schoten heeft. Na het eerste schot moet Stremersch zich dadelyk omgekeerd heb ben, om, de jachtwachter gezien hebbendo, te vluchten De policie is Zondag niet onledig ge bleven en men hoopt de twee gezellen van Stremersch ta ontdekken. De jachtwachters hebben niemand her kend. Het parket van Dendermonde is Maandag ter plaats geweest. Men weet ook dat M. Haus over eenige dagen aangerand is en dat een wildstroo- persdrama plaats had de zoon Consonières moest dan ook gebruik maken van zyne wapens. Nog de aanslag te Sinaai. Het parket van Dendermonde deed G.. aan houden en opsluiten, als zynde de dader van den aanslag gepleegd den 31 December laatstleden op den advokaat Haus, der balie van Gent G loochent krachtdadig alle plichtigheid. doch kon tot hiertoe niet vast stellen waar hy zich bevond op het oogen blik van den aanslag. G. is de zoon van een gewezen bediende van M. Haus. De toestand van het slachtoffer blijft ge vaarlijk. Zondag morgend, om 3 uren, is een stoutmoetligen schurk langs het hekken, dat men vergeten had t9 sluiten, in de patronage van het H. Kruis, te Elsene, gedrongen. Hij kroop door eene uitgesla- gene ruit in het sekretariaat van 't Werk, brak de boekenkast open, doch vond er niets naar zijne goesting. Met eene ladder is hij over den blinden muur geklommen, en zoo aan het huisje van de portieres, Mad. wed. De Wit, 82 jaar, gekomen hij is daar binnengedrongen en heeft toen Mad. De Wit, die te bed lag, overvallen, en heeft haar gruwelijk mishandeld. Ver volgens sleurde hij zijn slachtoffer bij het haar over den vloer tot in de keuken,waar hy de oude vrouw eene prop in den mond duwde, en na eene hevige worsteling, zijn slachtoffer meer dood dan levend heeft laten liggen. Het parkot is 's namiddags een onder zoek komen doen de vrouw heeft eenige aanduidingen kunnen geven, die laten hopen dat de schurk weldra ontdekt zal zijn. Frans Pradinant, een Franschman van Aubervilliers bij Parys, had verleden jaar zyne vrouw, Julia Weimbreck, 41 jaar, verlaten om op zyn Bebelsch te ko men leven en herberg te komen houden te Vorst, in de Molendreef. De verlatene echtgenoote ondekte 14 dagen geleden het verblyf en de manier van leven van haren man en verzon wraak. Zij kocht zich Zondag eenen revolver en kwam 's avonds, om 6 uren, in de herberg; zij loste rakelings vijf revolverschoten op haren verbluften manslechts een trof hem erg in de rechterbil. Terwijl de aanwezige kalanten zich van de woedende vrouw meester maakten en ze aan de policie overleverden, werd de ontrouwe gekwetste door dokter Deboe verzorgd. In deNy verheidstraat opNeckerspoel, te Mechelen, wonen sinds acht dagen de echtgenooten Deprins, komende van Hof- stade. Verleden Zondag avond, terwijl de man, die schrijnwerker is, een glas bier in do buurt was gaan drinken, drongen twee mannen langs de achterdeur in huis en richtten zich naar de keuken, waar vrouw Deprins was. Zy grepen haar vast en geboden haar te zeggen waar het geld was er bij voegende - indien ge durft roepen zyt ge dood De ongelukkige vrouw half dood van schrik antwoordde dat zy geen geld bezat. Een der kerels bleef bij haar om te beletten dat zij zou vluchten of roepen, terwijl de andere al de meubelen doorzocht, doch hij vond mets. De twee bandieten grepen alsdan de vrouw vast, sloegen haar tegen den grond, bonden haar met het haar aan de sporten van een stoel en met de beenen aan de pooten der stoof. Ook werden haar de han den vastgebonden. Opnieuw zochten de schelmen doch vonden niets en namen als dan de vlucht. De arme vrouw begon dan 'o roepen zoo hard ze maar kon. Hare hulp kreten werden gehoord door haar 8jarig dochtertje, dat spoedig naar beneden kwam geloopen en de koorden oversneed, met dewelke hare moeder was vastgebonden. De policie werd onmiddelijk verwittigd en M. Verstraeten, policieofficier kwam dadelyk ter plaats waar hij een onderzoek instelde en alle mogelijke opzoekingen begon. De vrouw kon zeer goed het signa lement der bandieten beschryven. 't Zijn kerels van 20 a 25 jaar oud. De schildersgast Corn. C uit de Handelsstraat, te Antwerpen, leeft sinds lang van zyne vrouw Maria D., gescheiden. Deze vrouw hield nu met zekeren H. eene herberg, Falconplein, 55. Zondag nacht rond half een, kwam Corn. C. met drie kameraden, halfdronken in de herberg en begon dadelyk met zijne vrouw te twisten. De vrouw iets ergs vree- zende, liet de policie verwittigen om C. buiten te zetten. Doch C. wachtte zoolang niet, maar na eerst den inboedel der her berg verbrijzeld te hebban, sprong hy op zyne vrouw toe en bracht haar met een dolkmes, verschillende steken toe. Het slachtoffer bekwam de eerste zorgen in de apotheek van M. Jespers, waarna ze naar het Stuyvenberggasthuis werd over gebracht. De vrouw was zoodanig uitgeput door bloedverlies, dat de policieofficier M. Geirnaert haar nauwelyks heeft kunnen onderhooren. Do dader is aangehouden en ter beschik king van den prokureur des koniaga opge sloten. De toestand der vrouw was Maan dag morgend eenigzins verbeterd. Moordpoging te Borgerhout. Rond 5 uur, op Nieuwjaar morgend, heeft eene bloedige vechtpartij do Molenstraat te Borgerhout in rep en roer gezot. Deze had plaats tusschen dronken ver bruikers in de herberg van Seis. Men vocht met bierglazen en met. vuisten en plots weerklonk een vuurschot. Een der lawijdmakers, Jan De Clerck, diamantslijper, wonende Sterlingerstraat, viel neer, getroffen aan de borst, nevens het hart. Dr Rapp, ter plaats geroepen, 6telde vast dat de toestand van den gewonde re delijk onrustwekkend was en deed hem naar Sint-Erasmusgasthuis vervoeren. Aan den policieofficier, M. Ooms, zegde do gewonde dat, volgens hem. Seis op hem geschoten heeft, maar de herbergier loo chent formeel. Hij is niettemin opgesloten. Het wapen is niet terug gevonden. Zooals wij reeds zegden, werd Pieter Constant, 56 jaar oud, meestergast in den bloemrcolen van M. Catulle, te Brugge, Dynsdag avond op het Fort-Lapin aange vallen en zoo erg mishandeld, dat hij Woensdag morgend aan de gevolgen be zweek Het slachtoffer was vrijgezel, en woonde met zijne zuster samen in de Sinte-Clara- straat. De daders, Frans Van Raffclgem en Jules Dhont waren in den molen niet wegge zonden. maar hadden uit eigen beweging dien dag het werk verlaten, wegens eene opmerking van M. Catulle. De aanslag gebeurde nabij de woning van den pottenbakker Peereboom, die op het gerucht ter plaats liep. Hy zag 2 man nen wegvluchten langs den Dudzeelschen steenweg, en een derde, die ten gronde lag, poogde recht te kruipen. Ook de zoon van M. Catulle snelde op dat opgenblik ter plaats. Beide mannen her kenden den meestergast, die erg gekwetst scheen en veel bloed verloor zy droegen den gekwetsten naar de woning van M. Cainlle en na de eerste verzorging aldaar, brachten zij hem naar zijne eigene woning over. Van het begin af was Constant, die aan het hoofd gekwetst was zoo erg gesteld, dat hy ijlhoofdig was en niemand of niets herkende. Hij stierf, zooals wij zegden 's anderendaags morgends aan eene sche delbreuk, zonder nog tot zyne tegenwoor digheid vnn geest terug te keeren. Vermoedens vielen dadelyk op Van Raf- felgem en Dhondt, beiden wonende langs den Koolkenschensteenweg. Eeeige uren voor de misdaad zegde Van Raffelgem dat er 's avonds nog een ongeluk zou gebeuren en 's nachts sliep by in zyn kosthuis niet. Beide verdachten werden Woensdag middag aangehouden, on voor den onder zoeksrechter gebracht. Beide aangehoudenen bekennen dat zy kwaad waren op Constant, maar beschul digen elkander de slagen te hebben toege bracht. Beide verdachten werden, na langdurig onderhoord te zijn geweest, in het gevang opgesloten. Het lyk van Constant werd naar het hospitaal overgebracht, waar de wetsdok ters Donderdag de lijkschouwing deden. Eene goede les. Het was on langs zeer druk in eene statie. De treinen vervoerden vele passagiers overal was het even druk en levendig de waggons waren meer dan vol. Een fatsoenlijk heer stapte een rijtuig binnen, maar zag mot een oogopslag, dat alle plaatsen reeds be zet waren. Beleefd vroeg hy aan zyn me depassagiers Ik hoop dat de dames en heoren my zullen vergunnen, hier te blijven staan alles is vol en we zyn er spoedig Men had daar niets tegen met uitzon dering van één passagier die midden in ge zeten was en uitriep Neen, dat verkies ik niet. 't Is beest achtig, zoo vol als alles gestopt wordt 1 Daar u de eenige is, die bezwaar maakt, zal ik zoo vrij wezen te blijven gaf de ander ten antwoord. Zoo, dat zullen we eens zien. En de onwillige reisgenoot vluog verwoed op en stak zijn hoofd door het portierraamke, om den conducteur te roepen. Met een nam de laatstgekomene de opengevallen plaats in. Wat is er riep de conducteur, die het portier openrukte, het is tyd, de trein vertrekt. Er is een persoon te veel in dit rij tuig I Dus haastte zich de laatstgekomene te antwoorden Dan moet gy uitstappen... dadelyk... wy vertrekken En onder het luid gelach van de andere passagiers dwong de conducteur den eigen lijken reclamant om uit te stappen, sloeg het portier dicht en voort ging de trein terwijl de weinig inschikkelijke passagier in machtelooze woede staan bleef. Een Belg op schrikkelijke icijxe ver ongelukt in China. M. Ernest Mouche- ron, 30 jaar, gehuwd en vader van een kind, te 's Gravenbrakel, sedert een jaar hoofd-machinist by de gemengde spoor wegmaatschappij van Khaifung, in China, is ginder, eene maand geleden, op schrik kelijke wyze verongelukt. Mon weet dat de vreemdelingen in China met bloeddorstige jaloerschheid vervolgd worden. De spoorweg Peking-Hankow, door Belgen aangelegd op initiatief van Koning Leopold II, ontmoette ongehoorde moeilijkheden in China, en ten slotte moest men het bestuur aan de Chineezen afstaan en Chineesche werklieden nemen. De hoofd-machinist, Moucheron, had ongemeen veel last met die moeilijkheden. Zekeren dag reed hy vergezeld door zynen taalman,en eenige Chineesche werk lieden, met eenen trein van 20 waggons kolen langs de hulplijn Peking-Hankow, toen eensklaps gansch de trein door de openstaande brug in de rivier reed. M. Moucheron en verscheidone Chineezen be zweken aan de bekomene wonden. Tot heden bestonden de vijandelijkheden in het geregeld wegstelen van het mate rieel het is de eerste maal dat er eenen aanslag gepleegd wordt op het leven van eenen vreemdeling. Het nieuwe jaar zet zich zoo leelyk in als het oude eindigde... Op nieuwjaarsdag stroomde het bloed te Courcelles. Do echtgenooten Bouvy waren, volgeps jaarlijksche gewoonte in den voormiddag naar de ouders der vrouw gegaan, om er nieuwjaar te wenschen. Kinderen en schoonkinderen waren daar vereenigd en men middagmaalde te samen. Eensklaps werd, onder het eten, door eene kleinigheid de vrede gestoord de echtgenooten Bouvy kregen ruzie. De ouders poogden beiden te bedaren. Bouvy sloeg zijne vrouw en, toen men hem dit belette verliet hy het huis en ging naar zijne woning, om korts nadien in den om trek van het huis der schoonouders te komen dwalen. Dan zyn schoonbroer Lancart ziende buiten komen, herbegon de twist tusschen deze twee, te midden waarvan Bouvy een wapen te voorschijn haalde en stak het Lancart tusschen de ribben, zoodat deze mot luiden kreet ten gronde viel. De geburen snelden toe en brachten den getroffene binnen, waar hy onder de han den van den dokter bezweek. Bouvy vluchtte, maar werd des avonds reeds aangehouden en naar Charleroi ge bracht. Vrijdag 31 December, om 6 u. 50 's avonds, is te Overbroeck, een doodelyk ongeluk gebeurd. Do genaamde Donckers, ongeveer 50 jaar oud, bédiende eener petroolmaatschappij van Antwerpen, be vond zich om 6 u. 50 met zijn petroleum- wagen op het spoor toen de stoomtram die Brecht verlaat om 6 u. 30 in volle snelheid kwam aangereden. De machinist verloor zy> e koelbloedigheid niet en wierp den stoom om, de laatste waggon sprong zelfs uit de riggels. De machien van den tram botste niette min met een zeker geweld achteraan op den petroleumwagen, de voerman, de ge naamde Donckers, werd door den sohok van den bok op de kassei geworpen de dood was oogenblikkelijk. Het paard bleef ongedeerd aan den wagen was niets kapot. De heer .burgemeester van Brecht, die het ongeluk vernam te Braaschaat-Poly goon, spoedde zich onmiddelijk ter plaatse, om de eerste bestatigingen te doen en inlichtingen te nemen. Het lijk van het ongelukkig slachtoffer werd naar Brasschaat overgebracht, alwaar de overledene woonachtig was. Het ongeluk gebeurde op eenigen afstand van Overbroeck, tusschen Overbroeck en Brasschaat-Polygoon Den 1 Januari, om 11 uur 50, is het parket per taxi aangekomen en is daarna by den heer burgemeester afgestapt. De verslagenheid is groot in de gemeente. In de mijn van Arsimont, begaven twee jonge laders zich naar hun werk langs eene galerij. Om tyd te winnen namen zy plaats in een wagonneke. Dit is hun nood lottig geweest. Het wagonneke botste te gen het houtwerk en eene instorting volgde. De beide jonge werklieden werden onder eene zware massa bedolven. Aanstonds daagde hulp op, doch toen men hen kon opgraven hadden beiden opgehouden te leven. Het parket is naar Dour een onder zoek gaan doen over een wildstroopers- drama. Zekere Vincent werd door de ge- neesheeren onderzochtmen heeft bevonden dat hy door geweerschoten getroffen werd; zijn rug krioelt van loodkorrels. Men denkt dat de ongelukkige getroffen werd door den jachtwachter Lecomte. Deze laatste be weert dat zyn geweer, met aan een boom tak te blijven haperen, afgegaan is, op 't oogenblik dat hij met zijn slachtoffer worstelde. Zekere Blondiau, die tijdens de worsteling ook gotroffen werd, is bezweken aan een buikvliesontsteking. Nog de kindermoord van Thirimont. Maandag morgend heeft de heer onder zoeksrechter Van Damme, den burgemees ter en den secretaris onderhoord, die den 25 October, dag van den kinderroof te Thirimont, eene vergadering hielden met den gemeenteontvanger. De wachtmeester der gendarmerie bleef 3/4 uurs in het kabinet van den onderzoeks rechter hy legde alles uit wat het onder zoek over de zaak had aan het licht ge bracht, alsook de redetwist tusschen den werkman Lucas Dalne, die den beirput moest ruimen en Laura Hurion, de moeder van het vermoorde kind. Vrouw Devergnies herkent wel met Lucas Dalne gesproken to hebben, doch loochent gezegd le hebben dat haar kind in den beirput lag. - Gy verstaat zegde de aangehoudene, dat ik het kind zelf had doen verdwijnen, indien ik geweten had dat het kind in den put lag. Ik heb wel gezegd aan Dalne, dat ik vermoedde dat hel lijk ui den beirput zou kunnen lig gen hebben. Wie heeft het kind dan in den put ge worpen vroeg de onderzoeksrechter. Wie, dat kan ik niet zeggen, ik be schuldig niemand M. en Mad. Devergnies werden vervol gens geconfronteerd beiden bleven kalm. Daarna werd de dochter, Eva, voor hare ouders gebracht de ontmoeting was ont roerend.

De Denderbode | 1910 | | pagina 2