De Legerwet. Ouderdomspensioenen Wij Katholieke A ntimilitaristenbonc Aalst. - Spoorwegwerken 2e Voordracht Ons nieuw mengelwerk. Allerhande nieuws. Frankrijk. Groote waarheid. In vroe- fere tijden overmeesterde't slagzwaard e volkeren nu is het de Drukpers Zegt, katholieken, peist ge daarop wel genoeg Of zyt gij ook van die belachelijke J raters, die op reis voor een veran- ering een Fransche geuzengazet doorleest f Of zyt gij ook van die wijsneuzen, die tonder gevaar den goddeloozon praat meent te mogen lezen van blauwe en roode kribbelaars f Of zijt gij ook van die snullen, die met katholieke duiten de pert onzer tegenstrevers rechthoudt t Luistert eens goed Als morgen alle katholieken hun plicht verstaan en zich onthouden van slechte gazetten te koopen, dan liggen er binnen een halfjaar ten minste een koppel groote geuzengazetten met hunne heeneo omhoog Katholieken nagedacht Weest geene verraders van uw eigen volk Vervalsching van meststoffen en voedingswaren. De Moniteur bevat een koninklijk besluit, waaraan wij de volgende artikelen ontleenen Art. 1. Artikel 2 van het koninklijk besluit van 22 Juni 1891 wordt gewijzigd als volgt - Er wordt by de ontleedkundige laboratoriums van den Staat eene be stendige raadgevende commissie inge steld, welke voor zending heeft haar advies te geven over al de vraagpunten aangaande het toepassen der wetten be treffende de vervalsching der meststof fen en der voedingswaren voor het vee, alsook over aide vraagpunten aangaande de wyzen van ontleding. Art. 6. Worden, voor de eerste maal, benoemd tot leden van de raadplegende commissie der landbouwlaboratoriums: 1° M.Theunis, leeraar Van scheikunde bij het landbouwkundig instituut van Leuven 2° M. Colson, toegevoegd leeraar van scheikunde bij het lannbouw-instituut van Gembloers 3* M. Grispo, bestuurder van het landbouwlaboratorium van Antwerpen; 4M. Demolinart, bestuurder van het landbouwlaboratorium van den Staat te Luik 5* M. Poskin Julius, leeraar te Gem bloers 6° M. Ranwez, leeraar bij de hooge- school van Leuven 9° M. Smeyers, landbouwkundige van den Staat, te Leuven. Art. 7. M. Theunis zal het ambt ver vullen van voorzitter, M. Colson dit van ondervoorzitter, M. Crispo dit van secretaris. Plaatsen voor oud-Vrijwilligers of opnieuwdienstnemenden. Ziehier dus het begin dezer lyst die wij t. k. week zullen voortzetten. Ministerie van Binnenlandsche Zaken en Landbouw. Hoofdbestuur Dactylograaf afschryver, deurwaarder, verzender, bode, kantoor jongen. Provinciale gouvernementen afschryver, dienstlieden. Arrondissements-commissariaton af schryver. Algemeene inspectiedienst der Burger wacht Secretaris-archiefbewaarder. Hooger bevelhebberschappen bij de Bur gerwacht Secretaris-archiefbewaarder. Centraal magazyn voor bewapening en uitrusting van de Burgerwacht Keurder, garde-geweermaker, werkman. Rijks schietbaan Greffier, eersto be waker, toegevoegd bowaker, merker 1® klas merker 2e klas. Rijks hofbouwschool, middelbare school van landbouw, 's Rijks veeartseny- school, Kruidtuin, Landbouwinstituut te Gembloers, 's Rijks laboratorinm, veeart- senjjdienst aan de grens Secretaris der commissiën van toezicht, klerk-boekhou der, toeziener, huisbewaarder, helper by laboratorium, hovenier, hoefsmid, stal knecht, daglooner. Bestuur van de openbare gezondheids diensten en van de gemeentewegen Be stendig en tydelyk helper by de water werken voor den landbouw, huisbewaar der by 's Rijks dienst voor koepokinen ting. Ministerie van Wetenschappen en Kunsten. Hoofdbestuur Dactylograaf, expedi tionair, deurwaarder, verzender, kantoor jongen. Koninklyke Academie van wetenschap pen, letteren en fraaie kunsten van België: Huisbewaarder, bode, vuuraanlegger. Koninklyke Vlaamsche Academie voor taal en letterkunde Huisbewaarder. Algemeene Rijksarchief Deurwaarder- huisbewaarder, deurwaarder-bode, boek binder. Archiefbewaring van den Staat in de provinciënHuisbewaarder, kantoorjongen. Koninklyke Bibliotheek Dcurwaarder- toeziebter, huisbewaarder, consigne-opzich ter, daglooner, stoker. Koninklyk Museum van natuurlyke his- torie Toezichter, huisbewaarder, hulp- stoker. Koninklyk Sterrenwacht van België Hulpbibliothecaris, deurwaarder, hulp werktuigkundige, vuuraanlegger. Staatsuniversiteiten Preparator, klerk- expeditionair, pedel, huisbewaarder-con signeopzichter, huisbewaarder, hulphove nier, helper in de ontleedkamer, dienst- jongen, knecht, bode. Staatsinrichting voor middelbaar onder- wys Huisbewaarder in een athenaeum, huisbewaarder in eene middebare school. Staatsinrichting voor lager normaal on derwijs Huisbewaarder, hovenier, bood schapper. 's Rijks schoolmuseum Toezichter. Fraaie kunsten Klerk, preparator, huis bewaarder, toezichter, bode, garde-wapen maker, boender, daglooner, stoker, orgel blazer. Ministerie van Buitenlandsche Zaken. Klerk 3e klas. afschryver, bode, vuur aanlegger, daglooner. Ministerie van Openbare Werken. SecretariaatKlerk op proef, kantoor jongen. Bestuur van Bruggen en Wegen (Per soneel toegevoegd aan het korps,) Hulp klerk, hulpteekenaar, expeditionair, kan toorhelper, tijdelijke hulpbewaker, werk- hclper: (Besturen buiten Brussel.) Bode. Dienst der bevaarbare wegen, der havens, kusten, bakens en vaartuigen Vaartwachter van 3® klas, rivierwachter van 3* klas, zeekantonnier, sluiswachter, helper- verlaatwachter, helper-sluiswachter, helper-verlaatwachter, sluisbrugwachter, helper - sluisbrugwachter, hulp-machinist (voeding), hulp-machinist (waterophalers), vaartkantonniers. Dienst der wegen, openbare parken en squares Kantonnier der Staatswegen, be waker en kantonnier der openbare parken •n squares. Dienst der burgerlijke gebouwen Mo numentbewaker. Vervolg t. k. week.) Naar wy vernemen hebben zich reeds talrijke vrijwilligers laten inschrijven. Groene Pie schrijft dat - De Dender- bode is zake der militiewet is stil gelegd geworden, maar wie of wat heeft er u, Groene Paljas, stil gelegd Immers ge rept sedert weken en weken geen gebenedijd woordje meer over de nieuwe militaire wet... Wat schuilt er daar onder De wet op de ouderdomspensioenen, schrijft Het Handelsblad zal binnen den korts mogelijken tijd eene wijziging moeten ondergaan, willen wij vermij den dat, te beginnen voor de personen geboren van 1846 tot i860, de pensioen wet een onbeduidend uitwerksel hebbe. Dat blijkt uit de cijfers, getrokken uit het verslag der Algemeene Spaar en Lyfrentkas over het jaar 1908, die ons den nauwkeurigen staat van het getal aangeslotenen op 31 December 1908 geven. Zoo, voor de drie jaren, 1843, 1844, 1845, het gemiddeld cijfer 21,587 be draagt, daalt het voor de volgende 15 jaren tot 6,599, ondanks de voordeelen der wet van 1903. Deze vijftien jaren geven slechts 99,998 titularissen, terwijl de titularissen van de jaren 1843, 44 en 45 ten getalle van 64,761 zyn. Die onthouding aan de pensioenkas is vooral hieraan toe te schrijven dat mon van die personen al te groole opof feringen vereischt, om hot aanwerven van een pensioen mogelyk te maken, En opdat de pensioenwet beter zou beantwoorden aan haar doel, vooral voor wat aangaat de personen die reeds eenen behoorlijken ouderdom hebben bereikt, kunnen wij niets belt r doen dan het wetsvoorstel ondersteunen, door MM. deGhellinck.Maenhout, Standaert, Versteylen, Tibbaut en V. Delporte, allen leden dor rechterzy, in de Kamer neergelegd. Wy willen het in korte woorden samen vatten Aan al de Belgische werklieden, in België verblijvende, geboren van 1 Januari 1846 tot 1 December 1859, zal op den ouderdom van 65 jaren een jaarlijksche toelage van 65 frank ver leend worden, op voorwaarde dat ze van 1910 af, eene jaarlijksche storting doen van 6fr met afgestaan kapitaal. Voor de personen geboren van 1860 tot 1870 zullen de premiën van den Staat zoo verdeeld worden dal zij zich op den ouderdom van 65 jaar een pensioen van minsten 65 frank zullen kunnen verze keren door eene jaarlijksche storting van 6 frank. De Landsbond der christelijke vereeni- gingen van Ouderlingen Bijstand van België heeft dit voorstel onderzocht an er zijne volledige goedkeuring aan geveD. De Belgische Volksbond doet een beroep op do bij hen aangesloten vereenigingen om propaganda te maken voor dit wetsontwerp. cornice van Herzele en het Gemeentebe stuur van Borsbeke bij den Heer Schollaert, Minister van Inwendig en Landbouw inge diend om de Melkerysohool voor een nieuw termyn te openen, is ingewilligd. Het blijkt uit eenen brief op einde Docember door den Heer Minister gezonden aan M. Do Sadeleer, Volksvertegenwoordiger die de vraag warm ondersteund had, dat er een ministerieel besluit genomen is, om zeer in 't kort de School wederom in te richten. Dank aan de Regeering en aan onzen acht baren Volksvertegenwoordiger LKDE. Volgens een brief deze week door den Heer Helleputte aan den Heer De Sadeleer, Volksvertegenwoordiger gestuurd, is aan het Gemeentebestuur van Lede het kosteloos vervoer van den noo- digen steenafval toegestaan voor het ver beteren der buurtwegen. ting. deelen het volgende me' slechts ten titel van inlich IJZKR IVRG.Men schrjjft ons De veranderingen aan de vertrekuren der namiddagtreinen in de statie van Den derleeuw zijn nu in voege sedert3 Januari. De bevolking ia er zeer dankbaar voor aan onzen achtbaren Volksvertegenwoordiger M. De Sadeleer, die geene moeite gespaard heeft om die verbeteringen te bekomen. De reizigers, onder andere van Sottegem, Her zele, Burst. Haeltert, enz., moesten vroe ger rond 1/2 uur in Denderleeuw wachten, om de correspondentie voor Brussel te ne men met den lokaaltrein, en kwamen maar toe in Brussel om 3 u. 40 m- Nu hebben zij onmiddelijk correspondentie met den express die in Denderleeuw stilhoudt om 2 u. 16 m. en zijn in Brussel om 2 u. 40 in plaats van 3 u. 40 m. Het is dus een uur gewonnen op de reis. De aansluitingen met de treinen in Den derleeuw naar andere richtingen zyn ook veel verbeterd, namelijk voor de reizigers van Ninove en Geeraardsbergen die nu onmiddelijk correspondentie zullen hebben voor Brussel. Borsbeke. Melkerijschool. Men schryft ons: De vraag door het Landbouw- van het ARRONDISSEMENT AALST. Ontwerp van Standregelen Art. 1. Er wordt een Katholieke Antimilitaristenbond van bet Arrondisse ment Aalst - gesticht,voor de vermindering der krygelasten, het invoeren van een uit- sluitelyk vrijwilligersleger en voor de stof felijke en zedelijke verbetering van het kazernle ven. Zoolang dit hoofddoel niet bereikt is, zal de Bond zich krachtdadig verzetten tegen alle nuttelooze of overdrevene vermeerde ringen van manschappen en krygsuitgaven nochtans zal de Bond eene ernstige vergel ding der soldaten bevorderen, in acht ne mende, dat die vergelding hoogst recht vaardig is en een machtige dyk uitmaakt tegen de verwezenlijking van Alleman soldaat. Art. 2. De Bond zal uit al zijne krach ten werken voor de afschaffing der huidige militiewet, en zal als overgangsmaatregel insgelijks alle mogelijke verzachtende ver anderingen aan die wet aanbevelen en verdedigen. Art. 3. Met het oog op de verwe zenlijking van zijn progrijmma zal de Bond handelend optreden in de wetgevende kie zingen hij zal, zooveel het in zijne macht bestaat,kandidaten eischen in de katholieke party, die zijn programma uitdrukkelijk aankleven en zal in dien zin eene vrye en uitgebreido propagando maken. Art. 4. By elke verkiezing zal do Bond geen kandidaten steunen die aan vermeerdering van krijgslasten hebben medegowerkt. Art. 5. Beneven zijne antimilitaris tische bedoolingen, neemt de Bond liet volledig katholiek programma aan, met al zijne volksgezinde strekkingen. Art. 6. Ten einde zyne werkzaam heden uit te breiden on zijne krachten te vermeerderen,mag de Bond zich aansluiten by andere Bonden en Bondvereenigingen die zijne grondbeginselen en zijn doel ver dedigen. Art. 7. In ieder Kanton van het Ar rondissement Aalst zal er een plaatselijk Komiteit ingericht worden. De Verecniging der plaatselijke Komiteiten zal het Arron- dissementskomiteit uitmaken. Het Hoofd- koraiteit is gevestigd te Aalst. Art. 8. Elk plaatselijk Komiteit zal 1 lid per 2000 inwoners mogen bevatten, gekozen in al de standen der maatschappij opdat do Bond eene breede democratische inrichting zy. Art. 9. Elk plaatselijk Komiteit kiest in zyn midden 1 Voorzitter, 2 Ondervoor zitters, 2 Schrijvers en 1 Penningmeester. Art. 10. Het Arrondissementskomiteit kiest eenen algemeenen Voorzitter, een Ondervoorzitter voor elk plaatselijk Komi teit, een algemeene Schrijver, een Hulp schrijver voor elk Kanton on oen alge meene Schatbewaarder. Art. 11. Om lid te zijn van den Bond moet men ten 1. Belg zyn en zijne burger lijke en politieke rechten genieten. 2. Ten minste 18 jaar oud zyn en voorgedragen worden door een lid, onder goedkeuring van het Bestuur. Art. 12. Geene geldelijke bijdrage zal geëischt worden deze is vry en onbe paald. Art. 13. - Eene Algemeene Vergade ring zal jaarlijks plaats hebben in een der vyf Kantons van het Arrondissement. Art. 14. Elk Kanton zal zelf zyne vergaderingen bepalen naar goeddunken. Het voorloopig Komiteit MM. Bosteels Eug., advokaat, Aalst. Clinckaert Felix, vleeschhouwer, id. Coppens Frans, wever, id. De Olippele Paul, burgemeester, Gy- segem. Do Gheest Victor, notaris, schepen Aalst. D'Hondt Amand, handelaar, id. De Naeyer Theod., nijveraar, ge meenteraadslid, Aalst. De Naeyer Karei, handelaar, id. De Vis Karei, provinciaal raadslid, id. De Winter Victor, bediende, id. De Wolf Desiré, handelaar, gemeen teraadslid, id. Eylenbosch Gust. schrijnwerker, id. Geeroms Leon, bediende, gemeente raadslid, id. Geerinckx Leon, nyveraar, id. Lefevre Jaak, meestergast, id. Leleu Aimé, bediende, id. Meert Louis, handelaar, id. Quintyn Joseph, vleeschhouwer, id. Van Cauwenberg Louis, handelaar,id. Van Nuffel Jan, drukker, id. Van der Haeghen Odilon, provinciaal raadslid, Aalst. De heeren afgevaardigden van den Ge meenteraad, in i907,doorden heer Minister van Spoorwegen in gehoor ontvangen, drongen er op aan dat de spoorbaan in de Koophandel- en Nijverheidstraten zou afgesloten worden door versierde steun- muren* Nu, deze hooge ambtenaar was van ge dacht dat eene helling (talus) van 7 meters hoogte met zorg en sierlijk beplant een veel schooner uitzicht zou opleveren dan steunmuren met sieraden. Ten gevolge dezer beslissing des heeren Ministers wordt ons Stedelyk Bestuur nu verzocht een persoon, hovenier natuurlijk, aan te wyzen, die zich met den heer Van Gysel, ingenieur, zou kunnen verstaan over den keus der planten welke best geschikt zijn voor het versieren der talus. Er wordt dus definitief van de versierde steunmuren afgezien. En waarom? Om aan het werk een wat lieflijker uitzicht te geven, beweert men. Wat ons betreft, wy vragen of het soms niet veel eerder is om hesparingen te doen, gelyk het gebeurt voor al de uitgevoerde werken aan onze reizigersstatie Wanneer nu de talus zullen sierlijk beplant zijn en men er die prachtige afslui ting tralie zal voorplaatsen waarvan het model reeds kan bewonderd worden aan den Dendermondschen Steenweg, nabij den Helleput, dan zal al wie het zal zien, verbluft van verwondering het staan aan te kyken 't Zal echt mooi zyn, zegt de Hollander... R KIZIGER88TATI1*;. Wie heeft er nog de vraag niet hooren stellen Wat gaat er geworden van onze oude reizigersstatie Welnu er is ons ter oore gekomen dat een voorloopig grondplan is opgemaakt geweest, 't gene voorstelde dat de reizi gersstatie, de post- telegraaf- en telefoon kantoren het zelfde gebouw zouden betrek ken. Volgens bedoeld plan beschikte men maar zeer eenvoudig over 14 meters 70 cent. van het Statieplein, 't welk alsdan zeer verkrompen op eene gewone straat zou gelyken. De hoekhuizen van 't Statie plein en der Nyverheid- en Koophandel- straten zouden gansch verdoken worden door het nieuw Statiegebouw. Moeten wij zeggen dat onze Gemeente raadsleden eenparig tegen de uitvoering dergelyk plan opkomen en het vcroordee- len Onlangs begaf zich een Lid van ons Schepencollege naar 't Bestuur der ijzeren wegen om de meening onzer inwoners hierover te laten kennen en er werd hem door een bediende toegesnauwd Welnu indien de Aalstenaars dit vergrootingsplan hunner reizigers statie weigeren, zullen ze niets verkrijgen en de oude statie zal behouden blijven. Wy vragen ons af Over hoeveel auto riteit beschikt een minister bij'zulke amb tenaren Wy zijn dus veroordeeld tot het behoud van ons Statiegebouw dat reeds zoo menig maal gediend heeft tot model voor vogel kooi ofte muit. Welaan dan 1 veel liever die groote vogelkooi behouden dan het innemen onzer statieplaats. Wij hopen wel dat ons Stadsbostuur er nooit zal in toestemmen. HET SCHEPENCOLLEGE onzer Stad van Aalst telt heden drij Leden, welke meer dan 25 jaren deeluitmaken van den Gemeenteraad, namelijk M. Louis Meert, Schepen van Openbare Werken, gekozen in 1875 M. Victor De Gheest, Schepen van den Burgerlijken Stand, gekozen in 1881 M. Leo Gheeraerdts, Burgemeester, gekozen in 1884. DAVID8FOM(»8. *4f deeling Aalst en Omstreken. Reeks van 6 Voordrachten met Lichtbeelden, te houden in de Feestzaal van het Land- bouwershuis, Keizerlijke Plaats, Aalst, telkenmale om 7 "ren 's avonds, stipt. op Maandag 10 Januari 1910. Bestuurbare Luchtschepen en Vliegma- chienen, door Eerw. H. Van den Abbbele, Onderpastoor in St-Martenskerk. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN. Zijne hoogweerdigheid heeft benoemd Onderpastoor te Steenhuyze-Wynhuyze, den E. H. Du Four, surveillant te Gee raardsbergen Surveillant te Geeraardsbergen, den E. H. L'Hooghe, diaken in het Seminarie. Wij roepen er de aandacht onzer lezers op in DIRKA is eene heerlijke greep uit de geschiedenis der Stad Aalst de too- neelen spelen in onze straten, in onze kerken, op onze markten. Het geheel ge tuigt van eene goede pen, van sen knap penseel zelfs het is eon grootseh tafereel, een historisch stuk, breed geborsteld, met meesterhand gekleurd, waarmede onze Stadsgenoot Petrus Van Nuffel, in 1898, te Gent, den eersten lauwer weghaalde. Wy raden onze lezers ten sterkste aan, het mengelwerk zorgvuldig te bewaren, daar het boek niet meer in den handel is Zondag 16 Januari vangen toy er meê aan. AhIsi en nmlitfgende koopt uwe SCHOENEN by C. Mallego, Groote Markt, 19. te Aalst, daar vindt men de bestkoopste der stad. Alle models en in alle prijzen. Bijzondere pry's voor uitver- koopers. Men aanvaardt alle reparation. AALST. Inbraak. Op Nieuwjaar morgend, rond 6 uren, werd ingebroken bij Dom. De Grauw, wijk Schaarbeek, Paternosterstraat. De dieven hebben de deur ingestampt, geheel het huis overhoop gezet en niets gevonden dan eonige centen in het kleed der vrouw. Bij K. Do Schaepdryvor, hebben zij de ontvangst van zijn snoepkraam, ongeveer 2fr. gestolen. De daders zijn onbekend. Een onderzoek is ingesteld. XV ij vernemen uit goede bron dat de suikery peën F.-C. JACOBS, de beste zyn, en alle andere overtreffen Heldergem. Maandag was men alhier aan het afzagen van eenen boom, toen deze viel, en het been van Kamiel Vermassen geheel verminkte. Dokter De Ryck, van Aygem, heeft het slachtoffer de noodige zorgen toegediend. IK HOESTE, ik fluimde moeilijk, ik was bevangen, ik had slechte nachten maar dank aan eene enkele doos Borst- pillen Walthéry, ben ik volkomen genezen. (Ziedaar wat iederen winter duizendon menschen zeggen). Kene weldaad. De Fos ter Pillen voor de Nieren zyn eene on waardeerbare weldaad, want in weinige dagen doen zy de zieken, die gedurende jaren aan de nieren leden, herleven. Indien al de andere middelen u geene verlichting brachten, kan het volgende geval u slechts aanzetten eene laatste proef te wagen, daarenboven niets belet u er inlichtingen over te nemen. Den 21 Januari 1904, zegde ons Me M. Callebaut, 111, Zoutstraatpoort, te Aalst Ziedaar nu reeds acht maanden lang, dat ik aan de Nieren leed de pynen beletten my 's nachts te slapen ik had geene rust meer mogelyk en stond altijd vermoeid op, aanhoudend had ik bedwelmingen, niettegenstaande de voorgeschrevene mid delen, welke ik altyd nauwkeurig volgens de aanwijzingen innam, bleef myn toe stand zooals voorheen alsdan werd ik aangeraden de Foster Pillen voor de Nieren te nemen, verkocht in de apo theek De Valkeneer. Ik nam ze teenemaal volgens de aange- gevene voorschriften en drie dagen later voelde ik mij reeds beter, eene week ver pleging by middel van dit onwaardeerbaar middel was voldoende om mij van al mijne kwalen te ontlasten. Voor zulk eenen spoedigen als onverwachten uitslag, is het met genoegen, dat ik dit middel wil aan bevelen. 't Is slechts drie jaar en half later dat wij M* Callebaut weder zien, zy ver klaarde ons den 28 Augustus 1907 't Is nog altijd mot dezelfde rechtzinnigheid dat ik mag bekennen aan al de nierlyders, dat de Foster Pillen voorde Nieren een merk waardig middel voor de nieren zijn sinds ik ze nam voelde ik nimmer de minste pyn en ben zoo gezond alsof ik nooit ziek geweest ware. Uit dankbaarheid veroor loof ik u volgaarne mijne genezing bekend te maken. De Foster Pillen voor de Nieren (eigen aardig merk) zijn verkrijgbaar bij alle apothekers 3 fr. 50 de doos of doozen voor 19 fr. of vrachtvry per post Engel- sche apotheek van Ch. Delacre, 50. Cou- denbergstraat, Brussel. In 't belang uwer gezondheid eisch de echte doos met de hanteekening James Foster en weiger alle namaaksels en onderschuivingen. D. A. 5. St Lievens-Houthem. Dijnsdag dacht, rond 1 ure, brandde alhier de stal ling af van Philemon De Roo, nabij hot Dorp. Al de konynen, kiekens en eene geit, alsook al het gerief en voorraad bleven in den brand. De geburen hebben de woning kunnen vrijwaren. Oo^GDüSt t .a^en die hoest, oud O en jong, wilt ge u spoedig en volkomenlyk genezen, wilt ge bronchiet of tering vermijden, neemt zon der uitstel den borstsiroop Depratere. Dui zenden en duizenden menschen verklaren openbaarlyk dat Siroop Depratere de ware goede borstremedie is, ja, do beste die be staat, maar opgelet, weigert alle namaak sels. Prijs 2 franke» de groote flesch. Te be komen bij Od. Depratere, die overal ver zendt tegen postbon van 2,00 fr. (50 cen tiemen meer voor port), alsook te Aalst bij de apothekers De Valkeneer en Callebaut. Dijnsdag namiddag is het Parket van Dendermonde nogmaals te Sinaai afgestapt en heeft zich begeven naar de plaats waar het drama heeft plaats gehad. De jachtwachters Leopold Consenière en zynen zoon Frans werden ondervraagd. Zekere Jules De Cock gehoord hebbende dat het Parket naar Sinaai kwam heeft zich by aangeboden om inlichtingen te jeven, zeggende dat hy by het drama is tegenwoordig geweest. Na het drama had hy zich verdoken,doch heeft eindelijk moed gevat, en wil zegt hij licht in de zaak brengen. De Cock is zelf door zaadjes getroffen geweest in de rechterbil hij zegt dat de jachtwachters meer dan eens geschoten hebben en heeft getoond in welke richting. Men heeft in die richting inderdaad, zaadjes in het houtgewas vinden zitten. Uit de lijkschouwing is gebleken, dat Stremcorsch op den slag moét doodgebleven zyn, want een zaad heeft hem het hart doorboord hy is door acht ganzenloo- pers getroffen geweest, allemaal in den rug. Naar gezegd wordt zou Frans Conssrlère aan Jules De Cock gezegd hebben voor het verhoor Jules, ge zyt dwaas als go iets zegt. Dat is dadelijk aan het Parket overge maakt. Na het verhoor moesten de jachtwachters door de gendarmsn weggeleid worden bet i volk was zoo woedend dat het hen zou te lijve zyn gegaan, waren ze niet beschermd geweest. De Cock zegt dat hy in de beek is ge sprongen, zonder dat zou hy waarschijnlijk getroffen geweest zjjn door het schot dat men hem nazond. Het slachtoffer Stremersch is Woensdag morgend begraven. Eene leuende. Er loopt onder 't publiek oene legende volgens de welke het uitvoerend Comiteit der Tentoon stelling van Brussel voor zyne rekening een zeker getal biljetten der Tombola van iedere trokking zou behouden cn op die wijze de kansen van 't publiek in eene merkbare verhouding zouden verminderen. Bij de laatste trekking had de winner van het groot lot gewacht zich te laten kennen, men vertelde dadelijk en zekere dagbladen leenden er de hand toe in het te verspreiden dat daar 't groot lot niet was gereclammeerd geweest, het eenvoudig was omdat het Comiteit zelf het gewonnen had. Het is noodig dat het publiek verwittigd worde, dat het geene acht geven mag aan zulke vertelsels en dat het eens en vooral wete, dat by iedere trekking der Tombola al de biljetten verkocht worden, zonder dat er een enkel in de handen van 't Comi teit blyve. De kansen van winnen behooren dus gansch aan 't publiek en nooit zal er een lot gewonnen worden door de Com pagnie der Tentoonstelling. Woensdag morgend werd de polici» van de Fortstraat, te Gent, verwittigd, dat dieven waren ingebroken in eene villa der Patyntjesstraat. Volgens de vaststellingen moesten de dieven den nacht hebben door gebracht in de villa en er reeds menig voorwerp hebben meegedragen. Do policie legde zich in hinderlaag en rond 6 1/4 ure zag zij een kerel door een venster dringen, een open mes in de hand en drager van eene lamp. Hij werd dadelyk geknipt. Het is zekere R. E., 25 jaar oud, zonder vaste woonst en welke opgezocht werd door het gerecht. Indien gij een schoone keus wilt hebben van Wolle en Tijk voor Matrassen, Hupelingen, Linoleum, Toile-cirée en al benoodigheden wat de tapissiersstiel be treft, gaat zien bij Karet Van de Putte en ZusterKorte Zoutstraat, 29, Aalst. Op 't Larum te Gheel heeft een vree- selijk ongeluk plaats gehad. De landbouwster Van Opstal wilde met den trein naar Moll vertrekken en stapte over de spoorbaan; op dit oogenblik kwam een trein aangestoomd met het ongelukkig gevolg dat de vrouw door den trein verrast on overreden werd. Een pynlyke kreet ging van de toeschouwers op. Het slacht offer werd op den slag gedood. Het ver minkte lijk werd in eene nabyliggende woning gebracht. De ongelukkige was gehuwd en moeder van een talrijk huisge zin. Dit smartelyk ongeluk hoeft te Gheel veel ontroerjng verwekt. P I IV O K Einde van seizoen k Verkoop eener groote keus nieuwe PIANOS, welke eene huur gedaan hebben, met eene buitengewone vermindering van prijs. Tien jaren waar borg. Huis B. VAN HYFTE, Gent, Ne- derkouter, 32, dicht bij liet Paleis van Justicie. Op een mansardekamer van het huis n. 134, in de Lairessestraat le Luik heeft men het lyk van eene vrouw gevonden. Over tweo maanden kwam hier eenen jongeling wonen zeggende van Antwerpen te komen. Hy bracht verscheidene reis zakken mede en betaalde regelmatig. Men heeft hem sedert verleden week niet meer gezien. TYPHUS. Nu dat de typhus alom heorscht, schryft de faculteit van geneeskunde het drinken voor van gesteriliseerd water. Gebruikt dus «La Royale Louise-Marie, te verkrijgen by O. Taeymans-Druck, 8, Groote Markt, Aalst. Piano. Leg. piano, solf. sér. méthode conserv. par Dame dipl. S'adres- eer Place des Fabriques, 15, Alost. Doux-pays. De nationalistische afge vaardigde Maurice Barrès vestigt in een brief aan den minister-president diens aan dacht erop, dat, op last van den burge meester, in Cresy de kerk in het openbaar voor afbraak verkocht zal worden. Binnen kort zal men, zegt Barrès, toch iets derge lijks op allerlei plaatsen in Frankrijk zien herhalen. Zal de minister-president lydelyk toezien, dat een schat van de beschaving en van het geestelyke leven vernield wordt? Bafrès zal, wanneer de Kamer bijeenkomt, den minister-president vragen, wat de regeering denkt te doen, om schilderachtige bouwwerken als de bedoelde kerken te beschermen. Voorde zooveelste maal. —Te Revnier, in de wjjk Barban, speelden de kinderen van den schrijnwerker Giraud, 5 en 7 jaar, in de afwezigheid der moeder met e#n geladen geweer. Op zeker oogen blik beval de jonger, zyn zusterke tegen den muur te gaan staan, wat het kind deed. De knaap legde aan en* schoot. Het kind viel dood neer. Verschrikt vluchtte de knaap, roependeIk heb myn zusterke gedood Men heeft een geneesheer moeten halen om hem te verzorgen. De streek van Jully, waar de vijf voudige moord op landbouwer Verrières en zijn huisgezin, plaats greep, komt ontroerd te worden door een manhaftig besluit van wege de justicie. Na de bestatiging van de schrikkelijk» moord, hadden de magistraten bevonden dat alle juweelen en haar geld by Verrières ontbraken. Van eenen anderen kant,bewees de aanhouding der daders, dat zy het niet waren, «lio zich aan het vermiste vergrepen hadden. Een onderzoek werd ingesteld, waaruit bleek dat twee zusters van den ge- dooden landbouwer zich het vermiste had den toegeëigend. Men deed eene huiszoeking by de ver dachten, en dan bleek hst «onn«klaar dat

De Denderbode | 1910 | | pagina 2