Wij herinne ren onze geachte corres pondenten dat alle meê- deelingen bestemd voor het Zondagnummer ons den Donderdag'savonds moeten geworden zijn. Meêdeelingen die la ter aankomen, zullen tot 't velgend IVr verscho ven worden. 't Land van Riem. Allerhande nieuws. De jacht in Duitschland. Volgens het Duitsch Jachtblad zijn er thans in Duitschland 600,000 jagers of een per honderd duizend inwoners. Ziehier wat dit leger Nemrods heeft geschoten of gevangen 400,000, 4 mil- lioen patrijzen, 2 millioen lijsters, 600,000 konijnen, 190,000 reebokken, 145,000 sneppen, 40,000 wilde eenden, 25,000 fezanleD, 22,500 herten, 1500 kwakkels, 13,509 hinden, 1,400 ever zwijnen. Al dat gevelde wild vertegenwoordigt een gewicht van 25 millioen kilo, en was 32 millioen frank waard. De barreelreehten. Het Verbre kingshof heeft besloten dat de automo biels aan de regelmatig ingestelde barreelen, dezelfde rechten moeten be talen als de andere voertuigen, 't is te zeggen, eene vastgestelde taks op elk paar wielen, omdat de barreelreehten moeten dienen voor het onderhoud der wegen. De schulden van prinses Louise van België. Het Berliner Tagéblatt zegt een omzendbrief gezien te hebben, ge stuurd aan een zeker getal groote han delshuizen van Berlijn, door eene naam- looze Berlijner maatschappij, die eenen wissel van prinses Louise van België, tot een beloop van 2 millioen mark, vervallende den 2 Januari 1911, te koop stelt. De maatschappij zou dezen wissel voor een millioen mark verkoopen.Deze som zou bestemd zijn om de kosten te dekken van het proces dat de prinses vol te houden heeft uit hoofde der nala tenschap haars vaders, Leopold II. De omzendbrief verklaart dat de schul den der prinses 6,500,000 fr. beloopen in deze som is de te koop geboden wissel begrepen. De prinses zou, wanneer al de moeilijkheden voor de uitkeering van de koninklijke nalatenschap zullen uit den weg geruimd zyn, op eene erfe nis van 20 millioen mogen rekenen, althans volgens den omzendbrief, zonder de erfenis te rekenen die haar langs de zijde harer tante, keizerin Charlotte, moet toekomen. Het gedacht van den heer |Picard. De heer Picard is, zooals men weet, een vrije socialist, die er nogal zijn plezier in vindt nu en dan aan de socia listen de waarheid te zeggen. Hij doet dat nu zelfs wekelijks in de liberale Chronique die hem daarvoor 100 fr. per artikel betaalt. Zoo zegt hij verladen week Van jaar tot jaar vermindert het getal kinderen die naar de school niet gaan. Hat aantal, van dagenen die niet gaan komt gedeeltelijk voort uit het gebrek aan lokalen en dit laatste komt voort Van den anderen kant doet het alge meen stemrecht voor de gemeente de liberalen een vies gezicht zetten bet zou waarschijnlijk grootelijks het aan tal vermeerderen der gemeenteraden met eene socialistische meerderheid en de verachterde zonen van den onverbe- terljjken cijnsliefhebber die den heer Frére-Orban was, zouden dat ongaarne zien. En dan dan is het te vreezen dat de beweging maar slapjes zal doorgedre ven worden. Een politiek doel dat niet klaarblijkelijk voordeelig is boezemt nooit veel geestdrift in. Het is een huwelijksontwerp mat een meisje zon der bruidschat. Wat meer is, de heer Picard is van gevoelen dat de katholieken nog niet veel lust hebben om er van door te trek ken. Zy denken er nog niet aan. Zij zijd zelfs zoo behendig, door zich wijse- Ijjk gematigd te toonen, de plannen te verydelen van degenen die hen gaarne fouten zouden zien begaan. De katholieken zijn dus volgens den heer Picard, zeer gematigd. Wat ko men ons dan de kleine geuzenpapierkens wijs maken dat de katholieken onver draagzaam en dweepzuchtig zijn f v Wenken en gedachten. Geen rijkdom evenaart eene goede gezondheid. Geene vreugde overtreft de vrede des harten. Men kan den tijd niet slechter beste den dan met te treuren, tenzij men uit het berouwen vruchten trekt voor de toekomst. Hat geweten is het beste boek der zedenleer 't is dit boek dat wij het meest moeten raadplegen. Het is goad de gebreken van anderen te zien, wanneer men het doet om de zijne ta bevechten. Het werk dat men gaerne verricht, is reeds half verricht. Men is nooit slaaf wanneer men aan God gehoorzaamt. Er is voor de openbare en de persoon lijke welvaart veel aan gelegen, dat de gang van het huiselijk leven teenemaal geregeld zij naar de geboden van God en de voorschriften der natuurlijke wet. Twee socialisten die wilden laten zien hoe slim zjj waren, vroegen spot tend aan nen priester die stil voorbij trok... Maar M. pastoor, hoe oud zal nu wel het duiveltje zijn Dat is nog al lastig om zeggen, vrienden, surtout dat ik mij liefst niet met uwe familiezaken bemoei. De lotelingen van S.hadden van over maanden eene spaarmaatschappjj inge richt voor Lotersdag Nu dat de loting afgeschaft is, werd verleden week het geld gedeeld. Er waren er die 130, 120, 80, 70 enz. fr hadden. Zes kochten een varksken om te vet ten vier kochten een rijwiel twee kochten een boormachien één kocht twintig kersenboomen voor in zijnen hof te planten. Twaalf... dronken alles op en gingen acht dagen op gang zij liepen samen 16 processen-verbaal op voor slagen, verwijtingen, opstand tegen de politie, enz. maar... zij hebben toch veel plezier gehad, zegden de... herbergiers. Een sangerfeest zonder zang 1 Zeker zel den of nooit gebeurde. Even zelden had eene vertooning plaats als deze welke ver leden zondag 't Land van riem ten beste gaf. Grooter vreugde, grooter geestdrift zagen wy weinig ten schouwburge. Van het eerste tooneel tot het laatste barste een uitbundig gelach los, zoodanig dat de spe lers meer dan eens in hun spel gestoord werden. Geen wonder. Het zangerfeest, in tegenstelling met de meeste bestaande bly- spelen vol grove scherts en boertigheid, is een prachtig gezond stuk, eene fijne a ko medie stevig inéén gezet. De drij bedrijven zyn eeno aaneenscha keling van kernachtige, pittige en luimige gezegden. Ze zyn één beweging en afwis seling. De personen zyn typen dagelijks in levenden lijve aan te treffen. De toestanden zyn cansch natuurlijk. In dien zin is het eene cinematografische voor- tige gebeurtenis. Het stuk werd gespeeld gansch in geest waarin het geschreven is. Grooter lofspraak kan niet. Alle spelers waren rolvast en kweten zich met de groot ste eer van hunne moeilyke rollen. Hen allen prijzen bij name ware langdradig. Eene bijzondere gelukwonseh, een harte lijk proficiat, verdienen nochtans de heeren Quintyn, Arys en De Rouck voor hunne prachtige vertolking der rollen Bolzau, Hartwig en Praatman. De tooneelversie- ring verdiende en bekwam te recht de grootsten bijval. Zij was het werk van den heer Teirlinckx. Is dit niet alles zeggen f In een woord samengevat Eene puike onvergetelijke vertooning waarvoor 'tLand dient gefeliciteerd te worden. Moge die maatschappij zich herinneren dat nollease oblige en op denzelfden weg voortwerken ter beschaving en ver edeling van ons Aalstersche volk Voor 't sluiten nog een woordje over iets waarmede de vertooning begon. De ko ninklijke maatschappij had het gelukkig gedacht opgevat de troonbeklimming van Z. M. Aalbrecht feestelijk te begroeten en zoo doende een nieuw blyk te geven van hare gehechtheid aan het Koningryk en zyn Vorst. Het beeld van Z. M. prykte te midden van bloemen en banieren en werd bij het opgaan der gordyn met eene dreu nende Brabanjonne en daverend hand geklap begroet. Jammer dat plaatsgebrek belet de rede weer te geven welke de heer Voorzitter to dier gelegenheid hield. Het volsta te zeggen dat ze doordrongen was van Vader landsliefde en Vlaamsgezindheid. Daarin nogmaals blijft 't kranige - Land» zyne leus getrouwAmor et Spe Liefde voor de Vlaamsche zaak en hoop op hare glorierijke toekomst 1 Zoo weze het Blauwvoet. AALET. Plechtig Te Deum. Te gelegenheid der troonsbeklimming van Z. M. Koning Albert, werd Zondag 1.1, om 11 ure 45 min. een plechtig Te Deum gezongen in onze S' Martinuskerk. De burgerij ke en militaire Overheden ver gaderden ten Stadhuize en begaven zich onze Koninklyke Harmonie aan 't hoofd tor kork, De Pupillenschool des legors woonde ook de plechtigheid by. AALST. Zondag avond rond 7 uren moest Petrus Wils, werkman aan de verhoogingswerken onzer statie, in do Annastraat, eene lanteern hangen ter hoog te van 6 meters, doch hij viel, men weet niet hoe ten gronde. Wils klaagt over in wendige pynen. Hy werd naar zijne wo ning, Vaartstraat, overgebracht, alwaar hy door Dokter Hertecant- werd verzorgd. Zondag nacht rond 1 ure, werd de politieagent Wauters, op den Molendries, aangevallen door drie dronken schoelies, die hem sloegen en stampten en zyne klee deren van het lyf scheurden. De agent bood moedig weèrstand en heeft den b jzonder- sten der schoelies in 't salon Pierre kun nen logeeren. Zondag nacht werd eene groote loo- den pomp gestolen op het kasteel Terlin den, alias De Verdoemnis te Aalst- Schaarbeek. Daders onbekend. DE PAUS, Volgens advies van Z. H. den Paus zelf is de slijmverdrijvende purgeer Pil Walthéry zoo heilzaam voor de gezondheid deslichaaras als het gebed nood zakelijk is aan de zielen. Sedert verscheidene weken gingen er geenen nacht voorbij, zonder dat er in den omtrek van Ninove in de eene of andere woning gebroken en gestolen werd het waren vooral de landbouwers, die van de bandieten telijden hadden.Te Neygem werd op verschillige plaatsen, onder meer op het Eekhoorntjo, het hof ten Bosch inge broken, alsook te Goyck, Pamel en Meer- beke. Donderdag nacht schoot zekere Wauters uit den slaap wakker, door een verdacht gerucht in zijne schuur hy sprong uit zyn bed en liep buiten, en zag twee mannen en eene vrouw van zijn hof wegvluchten. De vrouw liet onder het loopen eenen zak val len. Gauw riep Wauters zijne geburen, Victor Van Cutsem en Frans Rosé, ter hulp, die insgelijks het slachtoffor van diefstallen was geweest. Spoedig waren zj met twaalven om, goed gewapend, de dieven achterna te zet ten. Aan het grondgebied van Meerbeke werden de drie inbrekers ontdekt. Zij trok ken hunne revolvers, en losten verschei dene revolverschoten. De vrouw kon aan gehouden worden een der mannen, die ten einde adem was, en niet verder meer kon, gaf zich over, de derde kon ont- vlnchten. De twee gevangenen werden in eenen stal opgesloten tot de gendarmen hen kwa men halen. Het zijn oud-verdoordeelden die reeds menige straf ondergingen. Een onderzoek is ingesteld. Indien gy een schoone keus van Behangpapieren enz. wilt hebben en in vertrouwen en tegen gematigde pry zen be diend worden, begeeft u by Karei Van de Putte en ZusterKorte Zoutstraat, 29, Aalst. Oude misdaad. Nieuwe aan houding. Naar aanleiding van eene depeche, uit Maubeuge naar den Petit Parisien gezonden, komt de bijna verge- tene misdaad van 1 December 1907 weer ter sprake. De aanhouding in kwestie is die van een Belg, Ferdinand Verhoestraete, die ver dacht wordt, op gemelden datum, te Brus sel, een klein meisje, Anna Bellot, ont voerd. onteerd eu vermoord te hebben. Na de misdaad wist hy~te vluchtenon der den naam van Lejeune en tot nu toe verborgen te bij ven. Zijne aanwezigheid te Maubeuge was nu gesignaleerd en de gendarmen wisten hem te knippen om hem naar Avesnes te bren gen. Het zal niet noodig zijn, onze lezers nog die gruwelijke misdaad te herinneren, die geheel Brussel ontroerde. Men weet dat het ljkje van het arme zesjarig meisje werd gevonden, verminkt en vermoord en uit de inlichtingen, door het onderzoek verzameld, bleek dat het kind door eenen onbekenden man was meègelokt, terwijl het een oogenblik door een ouder broeder alleen gelaten was. Men weet het overige. Verhoestraete werd verdachten vermist en, na een jaar vruchteloos zoeken, had de onderzoeksrechter Scheyven, het aanhou dingsmandaat, ten zynen laste niet meer vernieuwd. Toch behield hy het dossier betrekkelyk do zaak en toon zekeron keer de moeder van den verdachte eens aan eene buur vrouw toevertrouwde dat inderdaad haar zoon, een eerste deugniet, de plichtige was, begonnen de opzoekingen opnieuw. Ondervraagd, beweerden de beide vrou wen nooit over de zaak gesproken te heb ben dit belette niet dat de opzoekingen werden voortgezet en leidden tot den uit slag, thans door de Petit Parisien ver meld. M. Scheyven zal in Frankryk den aan- gehoudeue gaan ondervragen, Een hevige brand ontstond zaterdag nacht, om 12 ure, m de houtmagazynen en zagerij van M. Meerschaert, te Melle. Het was eene gebuurvrouw die het eerst het vuur bemerkte en het alarm gaf. De brand nam, gezien de brandbare stof, spoe dig eeno groote uitbreiding. M. Meerschaert, die in de buurt aan een feestmaal deelnam, kwam met zyne vrien den ter plaats. Men verhaastte zich de paarden te red den. Om 1 74 ure telefonneerden de gendar men van Melle naar M. Siffer, d.d. burge meester, om de Gentsche pompiers de toe lating te geven de stad te verlaten. Commandant Welsch en luitenant Ach- tergael kregen order met tien man en eene groote stoompomp naar Melle te rjden, Drie paarden werden aan de wagen ge spannen en men vertrok in volle vlucht. Drie kwaart uurs later was de brand weer ter plaats. De dichtbijstaande houtstapels, waaraan het vuur niet ontstaan was, werden ge vrijwaard. De pompiers werkten tot 8 ure zon dag morgend. De schade, door den brand veroorzaakt is aanzienljk. Men schat ze op 80,000 fr! Al de machienen zyn in de vlammen ge bleven, alsook een rytuig. Van de gebouwen blyft niets over. Alles is verzekerd. De steamer Albertville is Zondag namiddag, om 1 1/2 ure, uit Kongo, te Antwerpen aangekomen. Een passagier was ziek. De boot had eene goede lading verschillige koopwaren. De zieke passagier aan boord van de Kongoboot is M. Steens, staatshoofdklerk. Zyn toestand is bedenkelijk. Hy werd on- middelljk naar het hospitaal overgebracht. Een tweede passagier was insgelyks ziek bij de aankomst. Aan boord waren 40 reizigers. Alles is rustig in de kolonie, behalve in de Dudgasstreek, waar eene afdeeling sol daten eenen opstand heeft moeten dempen. Het opperhoofd Kalemba van den stam der Lulua is zich aan graaf de Grunne komen onderwerpen, en heeft zich te Lu- luaburg gevestigd. Twee agenten van de Kasaïmaatschappj, die voor de rechtbank van Lusambo terecht stonden, werden vrijgesproken. De spoorweg van de Groote Meren is aan kilometer 250 gekomen met het plaat sen der riggels en aan kilometer 275 voor de aardewerken. De dood van Koning Leopold was te Boma gekend den 20 December. Onmid dellijk deed de gouverneur eene prokla- matie uithangen en de vlaggen werden half-top uitgestoken. Men zal sich den aanslag herinneren, gepleegd op de 18 jarige Maria Meert, in de herberg nummer 18, Schitsch jfstraat, te Antwerpen. Een der vermoedelijke daders werd aan gehouden en door de boetstraffelijke recht bank gestrafthij ging in beroep en werd bij gebrek aan bewijzen vrijgesproken. Vrjdag werd hetzelfde meisje opnieuw aangerand. Terwijl Marie het huiswerk deed in de keuken, kwam iemand in de herberg denkende dat het hare moeder was, die terug kwam van de markt, deed zy haar werk voort. Plotseling sprongen twee mannen voor haar, wierpen haai* ten gronde, stopten eene prop in haren mond en blinddoekten haar. Zij verdedigde zich zoo goed zij kon. doch een der booswichten gaf haar zulken hevigen vuistslag op het hoofd, dat zy in bezwijming viel. De schurken hadden de voordeur ge sloten. Toen de moeder rond don middag tehuis kwam, was zij verwonderd hare deur op slot te vinden. Met eene gebuurvrouw geraakte zij langs den hof binnen, en von den de dochter bewusteloos ten gronde lig gen tusschen de stoof en de kas. Gansch de keuken was overhoop gewor pen. Spoedig was de policie ter plaats de kleederen van het meisje waren met petrol begoten. Op de slaapkamer was eene matras totaal uiteen getrokken, en 46 fr. was er uit ge stolen. Intusschen was een geneesheer toege sneld, die het slachtoffer verzorgde. Haar toestand wordt als zeer bedenkelyk aan zien. Zaterdag middag, zag een werkman die door het park Marie-Henriette, te Oostende, ging, nabij den overweg van Contredam eene groote wissen Engel- scbe reismand staan, waaruit een kinder geschrei opsteeg. In de mand lagen twee meisjes van enkele dagen oud, in eene dikke wollen deken gewikkeld. De kinde ren waren omwonden met fijn linnen en een wit-wollen borstdoek nevens hen stond een wel gevulde zuigflesch. Onder in de mand lag een volledig kleedsel voor elk der kinderen. Geen der kleedingstuk- kon droeg eer. merk of kenteeken. De ver laten tweeling word bij de portieres van de Sport Nautique binnen gedragen. Deze vrouw herinnerde zich dadelijk, kort te voren eenen heer en eene dame te heb ben zien voorb jgaan, met die groote mand; de dame had eenen zwart vloeren mantel aan. Kort daarna zag de poriieres de beide personen haastig terug keeren, ditmaal zonder de mand. Spoedig werd do policie verwittigd, die haastig naar de havenstatie ging onge lukkiglijk was de postboot voor Engeland reeds geruimen tijd vertrokken, en de be dienden hadden inderdaad eenen heer en eene dame aan boord zien stappen, zooals door de portieres beschreven was. Een draadlooze telegram werd gesonden, doch de postboot was te ver, om dit telegram te ontvangen. Men zond dus een gewoon telegram naar den spoorwegagent te Dover, met bevel bedoelden heer en dame aan te houden. Dit order werd uitgevoerd beide per sonen werden aangehouden en kwamen Zondag morgend, om 3 1/2 uren terug te Oostende aan, van waar zjj naar het ge vang van Brugge overgebracht werden na eene ondervraging,tijdens dewelke zjj geen duidelyken uitleg gaven. Het schijnt dat de aangehoudenen niet voor eigen rekening handelden, maar voor een rijken Engelschen persoon. De Engelschman zegt te heeten William Ibbleton en de Papieren, in zjjnen zak ge vonden, schijnen dit gezegde te bevestigen. De vrouw beweert zyne zuster, May Ibbleton, te zyn, iets wat echter betwyfeld wordt. Ziehier hoe zy de zaak uitleggen Zy zouden, om de eer van die voorgewende zuster te redden, de kinderen in België in oen klooster willen brengen, maar eens aan dezen kant der zee gekomen, bemerk ten zy dat zij geen geld genoeg hadden. Daarop besloten zjj, de kinderen te ver laten en, om te beletten dat deze zouden omkomen, plaatsten zy de mand op eene geed zichtbare plaats in het park. De vrouw zou in de nabijheid blyven tot zy zag dat iemand de mand weghaalde. Doch vreezende opgemerkt te worden, was zij de plaats ontvlucht, eer iemand de kinderen had gevonden. Zij weigeren de plaats van herkomst of van de geboorte der wichtjes te doen ken nen. Donderdag middag, rond 12 uren, waren eenige werklieden der stoomzwin- gelarij van M. Gustaaf Seynaeve, gelegen op den Goezelhoek te Gullegem, in het fabriek gebleven om te middagmalen, daar zy te ver van het fabriek wonen. Rond 12 1/2 ure hoorden zij eensklaps eene geweldige ontploffing verschrikt liepen allen buiten en zagen dat gansch de zwingelar j in brand stond. De noodklok werd geluid en de pom piers snelden ter plaats de brand had echter zulks uitbreiding genomen dat er niets te redden viel. Men moest zich be palen met de machienkamer en andere gebouwen te vrijwaren. Het duurde ruim 3 uren vooraleer men het vuur meester was. In het fabriek werkte men mot 52 mo lens eene overgroote party vlas alsook de werktuigen zyn vernield. De schade, door verzekering gedekt, wordt geschat op 25,000 fr. Een naarstig onderzoek is geopend. Het is nu het derde vlasfabriek op twee maanden die alhier door brand vernield wordt. Het parket is ter plaats geweest. De talryke branden, waaronder in de laatste wekon benevens de groote eigen dommen te Heule, Moorsele, Wevelghem, enz. vernield werden, verontrusten de be volking. Het kan niet anders, of daar moet eene misdadige bende werkzaam zjjn. Zater dag deed het nieuws de ronde dat er brief jes rondgestrooid zyn, waarop gedrukt stond dat er nog 7 vlasfabrieken zullen vernietigd worden. Is dat het werk van kluchtspelers Onrustwekkende verdwijning. Men schryft uit Escanaffles by Doornik, dat op Donderdag 30 December, M. Emiel Bernard, gemeenteonderwijzer, naar Avel- ghem was gegaan om eenige aankoopen te doen. Rond 5 uren was hy gekomen by den herbergier Stichelbout aan de statie van Avelghem zeggende dat hy met den trein van 7 uren naar Orroir wilde vertrekken. Hy wilde niet met den avond op de veer pont de Schelde overzetten. Te 7 uren stapte hjj te Orroir van den trein en koerde toen naar Escanaffles terug. Hij begaf zich naar M. Vennieuse, waar- hij vier part jkens kaart speelde. Te middernacht werd zjjne vrouw onge rust en deed hem in de buurt opzoeken. Daags nadien werden de policie en de gen darmerie verwittigd, werden de Schelde en de andere waterloopen doorzocht, doch vruchteloos M. Bernard is een bekwaam onderwyzer op -ariana gedrag niets te zeggen valt. Hy sprak veel over zjjne ziekelyke vrouw en twee kinderen vaq 3 en 5 jaar, ging veol met hen wandelen naar hare ouders. Hy telde niets dan vrienden. Hij heeft kortgesneden blonde haren en knevel, blauwe oogen en draagt een gou den neusn jper, zwarte klak met blinkende klep, blauwen caban, grijze zokken en nestelsehoer.on. Hy heeft eene bruine por tefeuille in den zak. Op den hals en weers kanten op de wangen ziet men lidteekens van abcessen. Zondag avond had nabjj het Zwa- nenven een smartelyk ongeluk plaats. Volgens ooggetuigen verklaren lag de ge naamde J. B. Loos, van Rhode, nabj den wissel op of tegen de tramlijn, toen de laatste tram uit Moll naar Turnhout daar kwam aangestoomd. De ongelukkige werd door de locomotief getroffen. Een der voeten werd gepletterd. Men stopte dadelijk den tram. Het slachtoffer werd in deerniswekkenden toe stand opgenomen en mee naar Oud-Turn hout gevoerd, waar hy verzorgd werd door den geneesheer M. Jacobs. Na verzorging werd het slachtoffer in een rytuig naar het gasthuis van Arendonck overgevoerd. De tram is met een uur vertraging te middernacht aangekomen. Men herinnert zich dat eenige weken geleden een 90-jarig vrouwtje vermoord werd te Werbomont. Het was haar klein zoon, Emiel Houssologne, wonende op de Harzóbaan, te Aywaille, dio den mjnhaak vond, waarmede, naar allen schyn, de moord bedreven werk. De verdachte die nog altijd in het ge vang van Hoei opgesloten is, had, zoo ver onderstelt men, den haak op die plaats geworpen. Thans Donderdag nacht is het huis van Houssologne afgebrand. De man ligt in het hospitaal van Esneux. Zyne vrouw, har® moeder en een dochtertje waren alleen t® huis, toen hare woning vernield werd. Vrouw Houssologne is van ontsteltenis ziek geworden. Zondag morgend goot Marie Lam- brecht, 26 jaar, echtgenoote van Jozef Falise, koolmjjner, moeder van een kind, wonende op het 2e verdiep van het huis Geilenkirchen, Prósstraat, te Luik, petrool in hare brandende stoof. Eene ontploffing had plaa'ts plotselings stond de vrouw omringd door vlammen ook het bed harer moeder, die haar was komen bezoeken, vatte vuur. Grootmoeder en kleinkind werden tamelijk erg verbrand; een buurman kon het brandende bed blus- schen. De jonge vrouw was huilend op straat geloopen haar man en twee voor by gan gers doofden hare brandende kleederen uit, doch een gedeelte van haar lichaam was zoo vreeseljk verbrand, dat de ongeluk kige eenige minuten nadien besweek.

De Denderbode | 1910 | | pagina 2