5 centiemen per nummer Zondag 16 Januari 1910 648te Jaar 4225 Vrij onafhankelijk volksgezind orgaan GODSDIENST, HUISGEZIN, EIGENDOM. van de Stad on 't Arrondissement van Aalst. VADERLAND, TAAL, VRIJHEID. STAD AALST. Opvoeringen der PASSIESPELEN gedurende den aanstaanden Vasten, op Zondagen 6, 13, 20 en 27 Maart en Maandagen 7, 14, 21, en 28 Maart 1910. Wie randt den Godsdienst aan ID I IR, IC .A. Eene noodlottige wet De zeldzaamheid van het zaad der suikerbeeten. Leest en verspreidt De Denderbode. DITJES en DATJES. DE DENDERBODE. Dit blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag jvan iedere weekronder dagtee- k jning van den volgenden dag. De prijs ervan is tweemaal ter week voor Je Stad 5 frank met den Post verzonden e frank 's jaars, fr. 3-25 voor zes maanden fr. 1-75 voor dry maanden, voorop te betaden. De inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwittantiën door de Post ont vangen zijn ten laste van den schuldenaar. Men Schryft in by C. Wan de Putte-GooMens, Korte Zoutstraat, Nr 31 en in alle Postkantoren des Lands. Per drukregel Gewone 15 centiemen Reklamen fr. 1-00 Vonnissen op 348 bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen bij accoord. Niet opgenomen handschriften worden met teruggestuurd. Heeren Nota rissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen den dynsdag en vrijdag in den voormiddag. Voor de advertentiën uit vreemde landen zich te wenden ten bureele van dit blad. CtJIQUB SIJUM. AeU», 125 Jan. 1910. Drie soorten van lieden onwetenden, hooveerdigen, bedorvenen. Onwetenden.Opstellers van zekere liberale en socialistische organen, brood schrijvers, die opgeblazene artikels schrijven over godsdienstige zaken waar van zij geen de minste kennis bezitten. En dan worden die artikels besproken tusschen kan en pintja, te midden der alcoolische dampen worden de gewich tigste vraagstukken van den Godsdienst besproken door lieden wier reeds be krompen brein nog bovendien door den drank is verwaaid. Wie dan Godsdienst studeeren wil, moet op eene aDdere wijze te werk gaan: bij moet het doen met kalm ge moed, ernstige schrijvers, leerzame boeken raadplegen en dan zal hij onfeil baar den Godsdienst bewonderen in plaats van hem te beliegen en te belas teren. De ware geleerdheid leidt altijd tot God. De heidensche Cicero aarzelde niet te verklaren dat hij die deu Godsdienst lastert zinneloos moet zijn. Over woinige jaren verscheen te Berlijn een werk van Doctor Donnert, 't welk bewees dat op 300 geleerden uitsluitend gekozen onder dezeu welke zich in de 4 laatste eeuwen het meest in de natuurlijke wetenschappen hebben beroomd gemaakt, er 242 overtuigde geloovigon waren welke de overeen stemming tusschen het R. C. Geloof en de wetenschap bevestigen. v Hooveerdigen. Inderdaad de god- deloozeu hebben de pretentie van meer verstand te hebben dan gansch liet mensclulom. Geen volk ter wereld of het heeft den Godsdienst als zijne grootste en voor naamste zaak aanschouwd. De oude, middeleeuwsche en hedendaagscho ge schiedenis ziju daar om het te bewijzen. Overal waar men zyne blikken wendt treft men den Godsdienst, godsdienstige gebouwen, gebruiken, plechtigheden en enz. aan. De goddelooze schijnt te handelen als of hij zeggen wilde ten allen tijde en by alle volkeren heeft de Godsdienst de eereplaats bekleed, maar ik alleen heb er meer verstand van dan gansch het menschdom. Onnoozele sul zou dan op u de be merking niet toepasselijk zijn welke Chateaubriand tot godloochenaars rich lie De menschen zyn zoo ijdel, zoo OF DE Spaansche oproerlingen van 157 6 in Aalst GESCHIEDKUNDIG VERHAAL (bekroond te Gent met het groot zilveren eermetaal, in den letterkundigen prijskamp van 1898door dén Oost- VlaamtchenSludentt nbonduügeschreven) DOOR PETRUS VAIV aiUFFEL. I. We zyn den 25 Juli 1576. Een dikke mist sluiert de aarde. De beiaard van het oude Belfort der grafelyke stad Aalst had eon vroolijk klokkengerammel uit het hoogste der torens gesonden...Tien bronsklanken weer galmden langzaam on statig, stierven weg. Geheimvol duister maskerde de sterkte niet éen starreken glimde aan het uitspan sel alles was stil, grafstil. In de verlaten ■traten goot het licht der aan koorden ge bonden lantaarns eene mystieke klaarte op de ruwe steenen. Soms zweepte een hevige rukwind de lampen, hier en daar vóór een beeld der Moeder Gods aanstoken, heen en weer,schudde de uitsteekborden aan hunne ijzeren stangen. In de gesloten huizen scheen liet recht benijdenswaardig. Op dit oogenblik sloop eene zwarte Schim, met een dichten mantel omspreid, laags d« woningen voort. Schorvoetend zwakhoofdig, dat de neiging om ru- moer te maken, hen dikwijls zaken a doet bevestigen, waarvan zij niet het minste overtuigd zjjn Bedorvenen. Welke is de oorzaak van dien godsdiensthaat bij sommige lieden Niets nogtlians is er in den Godsdienst wat den mensch ongelukkig maakt niets wat zyne weerdigheid krenkt Waarom dan die helsche razernij bij de vijanden van den Godsdienst Breekt af met uwe slechte driften, zegt Pascal, en ge zult gelooven. En inderdaad, wanneer verliest de mensch het Geloof Is het niet wanneer de drift de stem van zijn geweten heeft uitgedoofd Gaat de ondervinding te rade is de mensch deugdzamer geworden sedert den dag dat hy het juk des Geloofs van zyne schouders heeft afgeschud Helas neen en daarom ook besluit den H. Augustlnus met recht Indien er menschen zijn die God niet belijden, 't is omdat hun hert bedorven is. God hindert den godde- o looze de stem van het geweten roept hem gedurig toe God verbiedt deze of gene zaak en om zich van die go durige knaging te ontmaken,zoekt hij zich te overtuigen dat er geen God bestaat. De goddelooze Voltaire zelf zegt ons wat vertrouwen men stellen mag in eeneu mensch zonder GodsdienstIn- n dien ik Koning ware, schrijft hij, zou ik volstrekt uiet willen haudeleu mei a goddelooze hovelingen iiuu voordeel i> zou bestaau iu mij te vergifugeu dagelijks zou ik eeu tegeuvergift moe- teu iuuemeu. Op eene andere plaats zegt de Z6lfde Voliaire Indien de wereld door godlooche- naars beheer,-cht werd, dan zou men zich even goed onder de heerschappij uer helsche geesten bevinden. Ziedaar de getuigenis van een der kopstukken van het ongeloof I die het vijfde deel bedraagt van de loonen betaald aan de werklieden en bedienden die hunne gewone verblijfplaats in Frank rijk niet hebben. Dit voorstel werd ondersteund door de heeren Desfontaineen Berteaux, twee socialistische volksvertegenwoordigers, ook twee vrienden van den werkman. Het bedrag dier buitengewone taks is nog niet vastgesteld, maar men spreekt van 20 ten honderd van het weekloon. Die maatregel is vooral gericht tegen de Belgische werklieden die naar Frank rijk gaan werken en waarvan het getal ongeveer 300,000 bedraagt. Moet die wet in voege komen 't zal eene erge zaak zijn voor onze werklieden. Immers men kan gemakkelijk raden wat er zal gebeuren. De opgelegde taks betalen, dat zullen de patronen niet doen, dat kunnen zij niet doen. De crisis die sedert verscheidene jaren in het Noordea heerscht, is nog verre van gedaan te zijn en de concurrentie wordt te groot om die opofleringen te doen. De Belgen aan minderen prijs doen wer ken, kan ook niet zijn, want nu reeds is er spraak eene wet te maken die dat verbiedt. Waar is nu die geest van ware broe derlijkheid waarmede de socialisten zoo hoog oploopen, en die zou bestaan tus schen al de roode en groene gezellen van alle landen en hen aanzetten om elkander hulp te bieden. Strauss, voorzitter van den hoogeren Nijverheids- en Handelsraad verzocht den raad bïjeen te roepen om te beraad slagen over deD toestand. De hoop wordt uitgedrukt dat de Nijverheidsraad zal middelen weten te verzinnen om de noodlottige gevolgen dér Fransche wet te keer te gaan. Gelukt dit niet, dan moet ingrijpend worden te werk gegaan en namely k een hooge taks gelegd op Fransche voort brengsels. Dit vooruitzicht zal Frankrijk wel tot betere behandeling der... petits Beiges stemmen. voor de Belgische werklieden die in Frankrijk werken. Verledene week heeft de Fransche Kamer zich bezig gehouden met het stemmen eeuer nieuwe wet over de tolrechten. Na goedkeuring der verschillige arti kels stolde de radicaal-socialistische afgeveerdigde Ceccaldi een bijkomenden artikel voor luidende als volgt Alle ny veraar ol handelaar die meer dan 5 werklieden gebruikt, in den omtrek van 40 kilometers der grens zal aan eene belasting onderworpen zijn genaakte do nachtwandelaar de Groote Markt en hield er stand bij het kleine deurken van het stadhuis, (i) Een grofge- smede sleutel kraste,by dubbelen omdraai, in bet slot. Binnengekomen, klom de late bexoeker eenige treden van den wenteltrap op, nam oene bolvormige lantaarn van den wand, die hy, na vuur te hebben geslagen, aan stak. Nu zien we, bij bet weifelend licht, een mannelijk wezen, dat men eenigszins ont leden kan. Minstens zestig zomers moet het bloed die aders doorstroomd hebben de neus is middelmatigde mond klein de lippen buitenmate dun en opoengeperst bruine, van schranderheid tintelende oog appels draaien snel in hunne kassen heen en weer diepe lyneu, als lagen zy er in gebeiteld, doorploegen bet gelaat; do wan gen, ontkleurden ingevallen,dragen eenige grijze haarstoppels. De gestalte is klein, maar grof gebeend. Zyne kleeding getuigt van geen weelde korte gelapte broek en een wammes van ruw gekamde stof, welke men nog bezwaarlijk éene kleur zou dur ven toekennen de lange mantel verraadt zyne soldeniersafkomst en beeft gewis eens betere dagen gekend. De stemming der nieuwe Fransche toltarieven is van aard om den dood steek toe te brengen aan menige Belgi sche uy verheid die vooral van den uit voer naar Frankrijk leeft. Ouder andere wierdeu nieuwe lasten gestemd op de vreemde meubels die in Frankryk inge voerd werden en die lasten zyn zoo zwaar dat zij allen invoer van meubels onmogelijk maken. De gevolgen zullen dan ook schrikke lijk zijn voor de Belgische meubel- nijverheid. Het meubelmaken wordt uitgeoefend door gansch België, voornamelijK te Kortryk, Brussel, Antwerpen eu meest van al te Mechelen, alwaar 3500 werk- liedeu gebezigd worden. Ouder de 80 Mechelscbe meubelmakersbazen zyn er eeu twintigtal die bijna uilsluitelyk voor Frankrijk werken en men rekent dat, alswauueer de nieuwe lasten iu voege komen, er 2000 werklieden zon der werk zullen staan. Gansch het land door beeft de stem ming der nieuwe Fransche toltarieven eeu diepen indruk gemaakt. Ook wordt de regeering van alle zijden aangespoord doortastende maat regelen te nemen om deze boycot onzer produkten te keer te gaan. De heer Davignon, minister van Bui- tenlandsche Zaken, heeft den heer L. (i) Het stadhuis werd gebouwd in de tweede helft der XH° eeuw en voltooid in het begin van taoo. Het jaartal taoo, op den voorgevel, is er evenwel slechts later op gesteld. De woorden Nee Spe, Nee Mctu. (Noen dook Hoop, Noch door Vrkïs;, Zijn er, in i555, door Philip 11 opgezet, ter gelegenheid zijner inhuldiging als graaf van Aalst. Da eerste beiaard dagteekent van 1460. ÜRij is de torenwachter van Aalst. ^Pynlyke gedachten moeten zich in zijnen geest verdringen, want by wijlen, terwyl hy deu trap opklimt, krult een spottende glimlach zijne dunne lippen of rimpelt zich het lage voorhoofd nog meer. Somtyds knelt hy vaster het snoer van 't bengelend olielampje iu de vuist en mompelt onver staanbare woorden dan blijft hy, in zelf- vergeten, staan en staart met on vasten blik naar de schaduwe, een langen duivel ge lijk, welke zijne gestalte op den muur afteekent, en, by het dansend licht, de spookachtigste vormen aanneemt. Aan den boogsten tred, daar waar eon snerpende noorderwind u door do oponstaande deur der gaaudery toewaait, zakt de wakor op eene bouten zitbank neer en houdt het hoofd in den palm zyner banden. Waaraan denkt de man op den toren Voorzeker 13 bet geen waas van Kalme zielerust, dat zyn gelaat bewolkt. Neen, een storm van gepeinzen, de eene akeliger dan de andere, doorwoelen zyn brein.... Eensklaps staat bij recht, heft de lantaarn op.... De wind dooft het licht uit.,.. Alles ademt volkomene rust ondoordringbare nevels omriugeu hem en den ouden steen reus. Spaansche helhonden I bromt de wachter met trillende stem, de vuist naar het zuiden der stad stekende - Men zegt, dat ge van ginder komen moet! Het zqo lang gevreosde gaat zich hier dra verwe zenlijken haast zullen 111 deze stad ver nieling en moord den schepter zwaaien, De markt van hot zaad der beeten is zeer beroerd op dit oogenblik, de pryzen zijn sterk geklommen en de koopers houden het voedergraan hoog, kondi gen eene nieuwe stijging aan eu ver binden zich enkel voor eene kleine hoe veelheid. Volgens de landbouwbladen en vol gens de bestatigingen door bevoegde personen op de plaatsen van opbrengst, is het zeker dat dit jaar een buitenge woon tekort aan zaden zal zijn. Tijdens den oogst der moederplanten in October 1908, vernietigde en beschadigde een onverwachte vorst een groot getal plaD- ten, doch hot was slechts in de volgende lente, bij het openen der sillen, dat men de gansche uitgestrektheid der ramp bestatigde. Vele beeten die in October gezond schenen, waren verrot en uit dien hoofde waren de zaadhouders bui tengewoon verminderd. Voeg daarbij bet ongunstig weder tijdens het planten der moederplanten, de inval der aard- vlooien die den groei belet hebben en op het oogenblik van den oogst, in September-October, aanhoudende rogeus die het rijpen vertraagd en belet hebben drooge en gezonde voortbrengsels te oogsten, dan kan men zich een gedacht vormen van het tekort en de slechte hoedanigheid der zaden. In tegenwoordigheid van dezen toe stand die nadeelig kan worden voor deu landbouw, daar alle bereide landeu niet met beeten zullen kunnen bezaaid wor den, is het in 't belang van den land bouwer noodig zoo vroeg mogelijk zytien aankoop van zaden te doen, het outkiemiugsvormogen ervan te onder zoeken en zich tot ernstige huizen te wenden. De thans gevraagde pryzen zyn tus schen 1 fr. 25 en 1 fr. 50, 't zij gemid- dold i fr. 35, of 0 fr. 35 meer dan de andere jaren. In België plant men gemiddeld ieder jaar 60,000 hectaren suikerbeeten die, aan 25 kil per hectaar.eene hoeveelheid van 1,500,000 kil. zaden vereischen. Het verlies dat de Belgische landbouw moet lijden ter oorzake van den opslag van 0 fr. 35, bedraagt dus de buitengewone som van meer dan 1/2 millioen franken. Jean BLOUX, Landbouw Ingenieur. roof en plundering hunnen troon opslaan, het onschuldig bloed van vaders, moeders en kinderen de straten roodverven Gy ook, myn toren, zult aan de verwoesting niet ontsnappen zal een uwer steenen op elkaar blijven staan uwe bonken zeiven zal men ze niet pogen uit den grond op te brekeu, opdat mets do plaats kunne aan wijzen, waaruit gij zóo trotach opreest Maar dat mag niet, of dat zal niet De torenwaker, alhoewel oud geworden, is u trouw gebleven Hier ontsnapte den droomer een bittere zucht zwaarmoedig knikte hem het hoofd op de borBt en, na het licht weder aange stoken te hebben, ging hij tweemaal rond de gaanderij.Dan leunde hy op de arduinen borstwering en sloeg den blik op de sla pende stad, wolke, als eene dooreenge- schudde doos kinderspeelgoed, onder hem uitgespreid lag twee glinsterende tranen ontrolden zijne oogen, likten zijne wangen, vielen in de ruimte. Arme toren, wiens treden door my werden uitgesleten nokte hy Arme stad, die mij zag geboren worden, welk lot is u beschoren Wat kan het u baten, dat myne nog forsche hand, in het barnen van 't gevaar, de noodklok stormen doet, scheller dan zy het ooit voordezen deed Zal haar gelui dan het doodsgeklep dor poorters niet wezen de galm barer stem geen eeuwig vaarwel aan vrienden on magen en het sein eener algemeene ver nieling Machteloos tegenover eene bende vreemde roovers, 0, rechtvaardige In K la belle France De kerkvervolging gaat haren gang in Frankrijk de burgemeester van Grisy- Suisnes heeft de parochiekerk te koop gesteld, 't Is een begin en de rest zal volgen, dat is gansch Frankrijk door zullen er kerken verkocht en afgebro ken, of in dans- en andere zalen veran derd worden. Zoo dikwerf voorzegd Eu de kunststuk ken? Zij die in Frank rijk geroisd hebben, moeten zich herin neren in groote en in kleine plaatsen kerken gezien te hebben die echte kunststukken waren, maar die in den erbarmelijk sten toestand verkeerden omdat het vrijmetselaarsgouvernement geen geld wilde besteden aan dat papengoed. 1 Zoo was het reeds over jartn, en het zal erger en erger worden. Wat geven vrijmetselaars die bunnen haat tegen de Kerk willen koelen, om kunststukken die kerken zijn Wij hor- innereu ons deu cllendigen toestand van monumenten als de kathedraal van Roaan, van Auxerro, die van Sonsvan kleinere kerken, echte kunstjuweelen, in dorpen langs de Loire, inNormandië, in Burgonje en elders, die het gouver nement heel eenvoudig tot puinen liet vergaan Toe, Belgische liberalen, blijft den lof maar uitbazuinen van de Fransche Vandalen dat deden de liberalen-san- kulotten van Luik ook toen men Sint Lambert verwoestte: 't was immers ook een papen kot 1... Leger.De jongelingen, voor den dienst aangewezen en die verlangen ingelijfd te worden bij de geweermakers, vuurwerkmakers of werkliedencompa- goies der artillerie, moeten zich voor 1 Maart aanbieden in de wapenfabriek n den Slaat te Luik, in het construc tie-arsenaal te Antwerpen of in de vuur- werkmakerssohooi uuk te Antwerpen. Z j moeien vooraf hunne vraag zenden aan de bestuurders dier gestichten. GROENE PIE schrijft in Het Land van Aelst lk weet en elk weet, dat bijna al de koningen en keizers, hunne eerste goede woorden verloochenden en lieten varen gelijk de alleenheersching der koningen vervangen is door een grondwettig en beperkt gezag zoo zal ook het levens- God, wees Aalst en het vaderland gena dig 1 En smeekend stak de oude zijne knokige vingers naar het zwerk en prevelde een kort gebed. Het wordt koud - hervatte hy eene poos daarna de wind neemt in lievigheid toe in woeste vaart gaan de wolken tegen elkander op een schrikkelijk onweer hangt boven 011s hoofd... Gelukkig toch, iedereen is in eene heilzame rust gedom peld en niemand dan de oudo Gilbert zal van het gure tempeest hebben geleden.... Slaap zacht, reine engel, duurbare Dirka 1 Uw vader is immers verhard in allerlei ge varen. Wat geeft liet hem, dat de regen rond hem plast hy bezit een goeden man tel, door u zuinig gestopt- en gelapt knalt de donder hard, hij denkt aan den verbol gen Schepper en bid wanneer het hemel vuur de lucht doorklieft, neemt hij den palmtak, strooit gewijd water en leest Sint- Jans-Evangelie en elk uur, onder het spelen des beiaards, begeleid van het knet teren des donders, het sijpelen van den regen, glanst des wachters lichtje driemaal op de vier hoeken zijnor hooge woning 1 Nog eens verliet hy de gaandorij, en, zich op zyne gewone rustplaats nederzet tende, zonk hij in gedachten weg. Eer wy echter ons verhaal vervolgen, moeten we den toestand, waarin zich land en stad bevond, nader doen kennen. lang bestuur en de Erfelijkheid van den Troon vervangen worden door den keus van een der weerdigste en der be kwaamste Landgenoten, voor een zeker getal jaren, daar de mensch te begeer lijk is en to gulzig in hoogmoed en ver langens voor een onbeperkte 011 onge regelde Macht Onze Confrater «Fondsenblad» vraagt of Groene Pie nu ook al republikein is Wel, republikein zijn de groene volksfoppers sedert lang. Meer dan eens reeds gaf Groene Pie lucht aan zjjn republikeinsche inborst. Het Journal de Bruxelles deelt eene offleieuse nota meê om het door Le Peuple verspreide gerucht, volgens het welk do regeeriug voortaan socialistische ministers zou benoemen, te logenstraf fen. De regeering, zegt de nota, heeft nergeDs geen de minste aanleiding, om van zienswijze te veranderen, ontwaard of gevonden. Kiesrecht der ontslagenen. Eene veroordeeling, zelfs eene kleine, bij voorbeeld tot een of twee maanden gevangenis, ontneemt den veroordeelde gedurende zekeren tijd zijn kiesrecht. Dit krijgt hij niet voorden bepaalden tijd terug, zelfs in geval van begenadi ging- Eene petitie is thans naar den koning gezonden, om te vragen dat degenen die, ter gelegenheid zijner troonsbestijging- afslag of genade kregen, ook hun kies recht zouden herkrijgen. De koning heeft geantwoord er is daar eene byzondere wet voor noodig. Dat de Kamer mij lielpe eu ik zal met genoegen teekenen. Liegen maar Elkeen weet dat het de goddelooze Voltairo is geweest die zijne volgelingen den raad gaf altijd maar te liegen, om Iverk en Godsdienst vuil te maken. Er zal toch altijd iets van overblijven, zei hy. Vooruit zegt nu dat het een Jezuiet is, die gezegd heeftLiegen maar, er zal toch altijd iets van overblijven. Hij weet wel dat zijne lezers niet slim genoeg zyn om te weten dat het niet waar is. Socialistische eerlykheid Provinciale taks op de automo bielen en de rijwielen.u De Auto mobiel Club der beide Vlaandereu verzoekt ons aan de automobilisten en wielryders te herinneren dat zij den provincialen taks moeten betalen vóór den 15 Januari bij den ontvanger der rechtstreek8che belastingen hunner sec tie. De bureelen der ontvangers zijn open alle werkdagen, van 9 tot 1 ure, uitge zonderd den Woensdag en donZaterdag. De personen, die den taks voor 15 dezer niet zouden betaald hebben, kun nen vervolgingen en hooge boeten op loopen, indien zij langs den openbaren weg in overtreding genomen worden. Men schreef 1576. De Spaansche huurtroepen van koning Philip begonnen, na den dood van Reque- sens, dreigend het hoofd op te steken en oproer te verwekken. Den 12 Juli van hoogergenoemd jaar brak de opstand voor goed los: De soldaten eischten van Spanje's vorst de uitbetaling van twee en twintig maanden achterstallige soldij 011 daar hunne eischen slechts gedeeltolyk, of zelfs in het geheel niet, wierden aanvaard, sloegen zjj de handen aan do Nederlanden en zwoeren zich door deze gowesteu, Philip toebehoo- rende, te doen betalen. Ze lieten het by geen ijdelc bedreigin gen, en vingen aan met Nicukorke te over rompelen en in brand te steken. Malkaar hou en trouw zwerende, joegen zy hunne oversten weg en kozen onder zich vaan drigs, sergeanten en eenen elletto. In dier voege belegerden zij Zierikzco en schreven vandaar nog verscheideno brand brieven, tot het verkrygen hunner soldij, naar den Staatsraad, te Brussel gevestigd. Deze Raad, tamelijk goed konings- en Spaanschgezind, zou te hunnen voordeelo gesproken hebben, maar do voorste be machtigden van Henegouwen eu Brabant, door den prins van Oranje opgestookt, draaiden en keerden het ontwerp zoodanig, dat liet geweigerd werd. Hierdoor ontstond een onderling geschil en de betaling word uitgesteld. (1) (1) Nederlandtiche Oorloghe van P. Famianu» Strada, 1643. boek, bl. 336. (Wordt voortg.j

De Denderbode | 1910 | | pagina 1