Een meesterlijk antwoord van Koning Albert. EEN EN ANDEH. Rechterlijke kronijk. Wettelijke besluiten. Allerhande nieuws. logeijemige vuiltong in de tang ge nepen. Gij zult wel huilen en schreeu wen, maar dit doet niets ter zake. Uw gebazel over Christen Ver bond en Kermisoverdaadafschaf fing huwelijk man tandpijn kopaf dikke kaas ia waarlijk te zoutloos om er op te antwoorden als uwe dungezaaide lezers met zulken rimram te paaiën zijn, weibekome hun deze nieuwjaar-peperkoek Ten laatste schrijft de blauwe gazet .- Neen, neen dat willen do Christen- vorbonds, niet ze willen de afschaf- t fing van den carnaval dan zal ods volk zijn geld voor andere steden dragen. i Neringdoeners onthoudt dit. Ons antwoord Door ons volk - ver staat gy misschien. Madame de Volks gazet u den Liberalen Werkmanskring die met Kermis-Aalst hunne centen elders gaan verteeren in plaats van in Aalst Dat ja onthouden de Nering doeners van Aalst zeer wel en zullen het naar waarde schatten evenals zij naar waarde zullen weton te schatten de pogingen onzer moedige mannen die spijt alle spotternij en vervolging, het hunne zullen bijbrengen om onze jonk heid te verzedelijken en trachten de deugd van spaarzaamheid in ons volk te planten. Een ware volksvriend. Eene geloofsbelijdenis. Zaterdag namiddag ontvingen, in de Witte zaal van het paleis te Brussel, Koning Albert en Koningin Elisabeth, in tegenwoordigheid van de ministers en de waardigheidsbekleders van het Hof, de katholieke geestelijkheid van Brussel het konsistorie der Evangeli sche kerk (Protestanten), den groot rabbijn en de Israëlietische Synode de algemeene raad der godshuizen en b(j- stand der stad Brussel den beheerraad der vrije hoogeschool der hoofdstad, en den staf van de burgerwacht en van het leger. De zeer eerw. heer Kanunnik Evrard, Pastoor-deken van Brussel, hield, na mens de Geestelijkheid der hoofdstad, die door de eerw. lieeren Pastoors van al de parochiekerken van Brussel en der voorsteden vertegenwoordigd was, eene roerende aanspraak. Z M.Albert antwoordde het volgende aan den zeer eerw. heer Kanunnik Evrard Uwe vriendelijke woorden, uwe hartelijke gelukwenschen, uwe recht zinnige geuite verwachtingen, M. de Deken, treffen mij diep. De Koningin en ik, drukken er u hunne diepe erkente lijkheid over uit. Mijnheeren, veelvuldig waren de gelegenheden waarin mijne familie de gevoelens van verkleefdheid van de leden der Belgische Geestelijkheid heeft kunnen waardeeren. Deze betuigingen zijn ons altijd gevoelig geweest, zjj hebben one altyd verheugd. Wij waar deeren deze gevoelens zeer hoog, daar wij de groote hoedanigheden kennen die de Belgisch# Priesters onderscheiden. Gy zyt, mijnheeren, de dienaars van God, en in de volbrenging van deze zoo hooge-zending,geeft gy blyken van een stichtend geloof en van eene stichtende godsvrucht. De plichten die onze Godsdienst ons jegens den cvenaaste en jegens het vaderland opleggen, worden door u met eene onvermoeibare liefde vervuld, en met eene verkleefdheid die geene ver- poozing kent. Alzoo, met de ongelukki- gen te troosten en de gewetens op te wekken, onder de bescherming eener grondwet die de vrije uitoefening van den Eeredienst waarborgt, werkt gy voor den maatschappelijken vrede. Ik breng er u zeer rechtzinnig hulde voor. Met u in den naam der Koningin en in den mijne, onze erkentelijkheid uitte drukken, voor uwe vaderlandsliefde, zijn wij gelukkig u te zeggen hoe groot de genegenheid is die wy toedragen aan de Bedienaars van eenen Godsdienst, waaraan wy diep verkleefd zijn. Ziedaar eene prachtige redevoering, welke tevens eene geloofsbelijdenis is. 't Is ook een klinkend afstraffend ant woord aan die geuzenbladen, die aan het volk willen doen gelooven, dat Koning Albert een vorst is die de libe rale beginselen is toegedaan De nieuwe geldstukken. Het is de beeldhouwer Godfried De Vreese, van Brussel, die gelast is met het maken der modellen van de nieuwe stukken van 2 fr., 1 fr. en 50 centiemen, met de beeltenis van Koning Albert. Het geboortecyfer In Europa. In alle landen stelt men vast dat het ge boortecijfer daalt. Zoo waren er in Holland nog 34,5 geboorten per 1000 inwoners. Sedert dien tijd is die verhouding nooit meer bereikt geworden. In 1909 was ze maar 30.9 meer per duizend inwoners. In 1903 overtroffen de geboorten met 16 per 100 de sterfgevailen in 1904 tot 1907 vermindert die verhouding tot 15,4 15,515,4 14,7 per duizend. Men kan dezelfde waarnemingen doen in al de staten van Europa. Om tot Holland weder te keeren, moe ten wy in acht nemen dat de bevolking bij onze Noorderburen sedert min dan dertig jaren met ongeveer 1,600,000 zielen is aangegroeid. De strijd voor het leven wordt bygevolgal langs om lasti ger en het stichten van nieuwe huisge zinnen wordt daardoor vertraagd. Het geboortecijfer vermindert bijzon derlijk in de stedan en de nijverheids centers. Het is ook daar dat de strijd om het bestaan het hardst is. Burgersbelangen. De Hoogere Raad van Ambachten en Neringen zal zich binnen kort bezighouden met de belangrijke kwestie der handelspolicie. Er is een voorontwerp van wet ge maakt dat beoogtdo mededinging door bedrieglijke middelen te beletten ofte beteugelen te voorkomen dat het pu bliek bedrogen worde door oneerlijke aanbevelingen, enz. Ook zou er een einde gesteld worden aan de onechte - uitverkoopen De Hoogere Ambachtsraad zal dat voorontwerp bestudeeren de heer Wauwermans is gelast er verslag van op te maken. Rotte appels. Voor de zooveelste maal zegt Le People aan de liberalen hunne zaligheid als volgt De liberalen hebben, op gebied van Ouderlingen Bijstand, niets kunnen verwezen ly ken. Deze partij, machteloos om wat het - ook zij tot stand te brengen. Zij (deze party) zal langsom meer - verlaten worden. Het is de straf der - partijen van ikzucht en wreedheid. De liberale party in de nyverheids- h streken verpersoonlijkt door de vrek- kige en onmeedoogende uitbuiters, heeft op haar aktief niets anders kun- - nen inschrijven dan daden van wilde - beteugeling en, opperste spotternij, - voor deze afstammelingen der revolu- - tionnairen van 1789, daden van druk- hing die aanslagen zijn op de vrijheid - van geweten en van samenspanning. Wat wonder is, niet waar, 't is dat Le People en alle socialisten altijd maar meeloopen met die machteloozen, die ikzuchtigen, die wreedaard, die vrekkige uitbuiters, die verdrukkers der vrijheid, enq. 't Is godsdiensthaat die dat wonder bewerkt. Voor de stenografen. Op 28 Fe bruari aanstaande wordt, in de Kamer dor Volksvertegenwoordigers, overge gaan tot een exaam, voor het benoemen, buiten het vast personeel, van tydelijke stenografen, die de beide landstalen ken nen. Deze tijdelijke steuogra !>>n moeten de werkelijke stenografen vervangen,wan neer dezen ziek zijn of de vergaderingen niet kunnen by wonen. Zy worden be taald per zitting. De aanvragen moeten aan den heer griflier, Paleis der Natie, te Brussel, worden gezonden voor 15 Februari 1910. Hoogere Nijverheids- en Handels- raad. Zaterdag morgend heeft de middenafdeeling van den Hoogeren Nijverheids-en Handelsraad de eerste vergadering gohouden om de kwestie der toltarieven te bespreken. De leden waren algemeen van oordeel dat deFranscho wijnen en likeuren eerst en vooral moeten belast worden. De sommen door dezen by taks voorts- gebracht, zouden dienen om onze han delsbetrekkingen met het buitenland te vergema k kei ij ken Toekomende week zal de middenaf deeling andermaal vergaderen, om te ouderzoeken welke andere Fransche artikels door den taks mogen getroffen worden. Uit Parijs heeft men te Brussel bericht ontvangen dat het Fransch gouverne ment zinnens is onderhandelingen aan te kuoopen met de Belgische regeering om dezen tariefoorlog in der minne te schikken. Zij moesten eens smokkelen. Twee mannen, die poogden een distilleer- toe6tel te smokkelen, zullen zich die dom heid lang beklagen. Twee Belgen, in Frankryk gevestigd, D. en C., werden verraat. toen zy van Holland in België, naby Visé, een distil- leertoestel poogden te brengen. Deze toe stellen betalen een inkomrecht van 12 fr. do 100 kilos. Het toestel woog 9 kilos dus wos er maar een fr. bedrog. Toch veroordeelde de rechtbank van Luik de betichten tot 4 maanden gevange nis en 1000 fr. boete en het tiendubbel dei- gesmokkelde rechten of 10 fr. 80. Het kruis van eerste klas is toegekend aan M. J. Van Ghjseghem, Voorzitter van den fabriekraad der St-Jozefskerk te Aalst. Proficiat Bescherm. Komiteit van het Arrondis sement Aalst.- Gedeeltelijke vernieuwing. MM A. De Cooman, geneesheer te Ninove J. De Neve, behanger te Aalst P. De Schaepdrjver, weversgast, id. p' Guillemin, advokaat te Geeraardsbergon A. Joris, brouwer te Lede J. Sracets- Devos, nyveraar te Geeraardsbergen O. Vanderschueren, brouwer te AalstJ. Ver- brugghen, notaris en burgemeester te St- Lievens-Houtem. Indien gy een sehoone keus van Behangpapieren enz. wilt hebben en in vertrouwen en tegen gematigde prijzen be diend worden, begeeft u bij Karei Van de Putte en Zuster, Korte Zoutstraat29, Aalst. Jachtmistlrijf.. Don derdag morgend, rond 9 ure, ontmoetten de gendarmen Georges Hougardy en Ver- vloet, op dienst te Sint-Amand bij Puers, 4 gewapende wildstroopers. De gendarmen konden slechts met veel moeite met hunne paarden door de waterachtige streek waar in de wildstroopers vluchtten. Na twee uren de stoutmoedige wildstroopers achter volgd te hebben, zyn zy er in gelukt eenen aan te houden, die, door vragen in het nauw gebracht, nog twee zyner makkers bekend maakte den vierde hadden de gendarmen herkend. Zij gingen naar zyn huis en vonden hem te bed liggen. Ook ontdekten zy zijne natte kleederen, dewijl hij, om te ontkomen, door het water was moeten springen. Zijn geweer heeft hij, zegt hij, weggeworpen en zy hebben hot nog niet teruggevonden op de aangeduide plaats. Proces-verbaal is opgemaakt. Jachtdrama te Schellebelle. Twee dooden en een gekwetste. Zaterdag nacht trokken Frans en Victor Rombaut en hun neef Frans De Loose, van Cherscamp- Anker, met een lichtbak op pensjacht uit op het grondgebied van Schellebelle. Toen zy, rond 1 ure, naby de planterijen van Van Herrewege, op een koornveld van de kinderen De Grauwe waren, werden eensklaps drie schoten gelost. Frans Rombaut en Frans De Loose, ploften ten gronde. Victor Rombaut, die den lichtbak droeg werd ook getroffen in de rechterknie. Daar hy een zyner makkers hoorde ker men, ging hij eenige stappen nader en vond zijnen neef stuiptrekkend ten grondo lig gen. Deze was in de zyde getroffen, en Victor Rombaut deed al wat mogelijk was om hem te helpen. Ziende dat hy niet veel kon uitrichten, liep hy naar huis, een twee honderd meters van daar. Vader Rombaut riep inderhaast eenige geburen, en samen trokken zy op zoek. Op de plaats aangeduid door Victor Rom baut, vonden zij de lyken van de twee ongelukkigen. Vader Rombaut liep spoedig naar Wet- teren om de gendarmen te verwittigen. Deze kwamen aanstonds ter plaats en hielden de wacht rond de plaats waar de lyken lagen. Het parket werd ook verwittigd en kwam reeds Zondag morgend met den trein van 10 ure uit Dendermonde ter plaats. Nadat zij nauwkeurig de plaats der mis daad nagezien hadden, gaven zy bevel de lyken naar 't doodenhuis van Schellebelle over te brengen. De magistraten bevolen ook verscheidene huiszoekingen en keerden rond 12 uren naar Dendermonde terug. Zondag morgend na de oerste mis werd de akelige mare verspreid. Onmiddellyk trokken van alle kanten nieuwsgierigen naar het veld waar do lyken lagen. Toen het parket ter plaats kwam, stonden er minstens 5000 personen op de omliggende velden. Dezen bespraken de vreeselyke gebeurtenis en maakten allerlei veronderstellingen. Volgens de verklaringen van Victor Rombaut zou de aanrander misschien is er meer dan één, men weet het nog niet achter eenen boomtronk moeten gestaan hebben op een vijftiental meters afstand van de plaats waar de pensers zich bevon den. Zooals wy reeds zegden droeg Victor de lichtbak. Zyn broeder droeg het geweer en De Loose ging een weinig op zijde om te speuren. De pensers werden langs achter aange vallen. Frans Rombaut word getroffen achter het rechteroor. De lading van het geweer drong hem door het hoofd en eenige deelen kwamen langs den linker kant van het hoofd uit. De Looze kreeg het tweede schot in de heup. Daarop keerde Victor Rombaut zich om doch zag niemand. Toen hy naar zyne makkers wilde gaan zien klonk een derde schot en Victor werd aan het rechterbeen getroffen. Op het grondgebied Schellebelle zyn er geen jachten, zoodat er dus ook geene jachtwachters noodig zyn. Op Cherscamp zyn er een viertal en ook van Wetteren komen dikwyls jachtwach ters op het grondgebied van Schellebelle. Victor Rombaut werd Zondag door het parket ondervraagd. De jongeling gaf zeer duidelijken uitleg over de omstandigheden van het drama. Zyne verklaringen nopens het lossen der schoten komen zeer goed overeen met de verklaringen van den barreelwachter Pie- ters on van eenen persoon wonende op de baan naar Schellebelle Dorp De twee eerste schoten werden kort op een gelost, terwyl het derde slechte eenige sekonden later gelost werd, met genoog tydverloop voor eene herlading. Het is ook met geen wildstrooperszaad dat er geschoten is het is met grof zaad in de streek posten genaamd. Op het veld toonde men verscheidene plaatsen waar de «posten- gebotst waren. Nu, het is algemeen geweten, dat de jachtwachters byna allen zulke lading be zigen. De gendarmen van Wetteren hebben te Cherscamp verscheidene huiszoekingen ge daan. Het geweer en de lichtbak werden aan geslagen en by de jachtwachters werden ook de geweren aangeslagen. Verders onderzochten de gendarmen ook de gewone kleederen der jachtwachters. Ook by eenige gekende wildstroopers wer den huiszoekingen gedaan. Zelfs te Lede werden 3 geweren en pakken kardoezen aangeslagen. Een broeder van De Loose werkte in Frankrijk. Daar kreeg hij Zondag namid dag een telegram met verzoek onmiddellyk naar huis te komen, daar een vreeselijk ongeluk aan zijnen broeder voorgevallen was. De Doose maakte onmiddelyk pak en zak en kwam Maandag morgend te Gent aan. Daar vernam hy het vreeselyke ge* beurde. Men oordeele over de droefheid van den jongeling. Toen hij te Schellebelle afstapte hoorde hy dat zijnen rader en vader Rombaut naar 't doodenhuis van Schellebelle waren. Diep bedroefd ging De Loose ook het lyk van zynen broeder en dat van zijnen neef groeten. Het tooneel was hartverscheurend. Daar, op de akelige baan, tusschen de kille muren van het doodenhuisje, de met bloed en slijk besmeurde lijken van twee jonge lingen, daarrond twee ouderlingen in eens van hunnen steun en hulp ontroofd, en eenen anderen jongeling niet schijnende te begrypen wat rond hem omgaat en in ge dachten met broeder en neef vereenigd. Rombaut is 22 en De Loose 20 jaar oud. Maandsg namiddag is het parket van Dendermonde opnieuw ter plaats geweest om de lykschouwing te laten doen. Uit de lykschouwing bleek.dat Frans Rombaut op den slag gedood werd. Frans De Loose moet reel geleden heb ben. Zyn aangezicht was geheel met slijk besmeurd, tengevolge der herhaalde pogin gen, welke hy gedaan had om op te staan. Verscheidene personen zyn onderhoord geworden. Men verwacht aanhoudingen. Sint AmandsbergSchichtig paard. Zaterdag avond, rond 8 uren, werd het paard van den bakker Bockstael, Dender- mondschen Steenweg, op het Heirnisplein, eensklaps schichtig. De geleider kon zijn paard niet bedwingen liet dier sprong boven op het paard van M. Verriest-Van Damme, dat daar dichtbij stond. Gansch het voorste gedeelte van den statiewagen werd hierdoor verbrijzeld en het paard geraakte geheel uitgespannen. Het paard uit de bakkerskar kon, niet zonder groote moeite, van het andere los gemaakt worden en was insgelijks uitge spannen. Door zyn paard te willen vast grijpen, verloor de bakker, uit zynen ran sel geheel zijne ontvangst van den dag het geld lag over de straatsteenen ver spreid Toen men het paard van den bakker terug wilde inspannen, wist het te ont snappen en nam de vlucht in de richting van Destelbergen, alwaar men het op het hof van den landbouwer Th. Van Laere, op bet Eenbeekeinde, heeft vinden staan onder een afdak. Eene rontenierster, mevr. Brozins, wonende Intendentstraat te St-Jans-Molen beek, werd in de Hoogstraat aangevallen door twee bandieten welke haar een hand- teschje ontrukten, waarin eene belangrijke geldsom stak. Op het hulpgeroep van het slachtoffer kwamen verscheideno personen toegeloo- pen, doch de bandieten konden met hunnen buit ontsnappen. M. Van den Drissche, van St-Joost-ten- Noode, werd aan de Kunstlaan aangerand door drie kerels, welke hem reeds van aan de Vlaamsche Poort achtervolgden. De bandieten ontrukten hem zyn gouden uurwerk met ketting, waarna zy langs de Leuvenschestraat wegvluchtten. Een onderzoek is geopend. BANKET. Indien na een banket of eene overvloedige maaltijd ge vreest van in 't hoofd of aan de maag te lyden, neemt een koppel Walthéry Pillen en ge zult dadelyk opgeruimd en wel te pas zyn. Een beenhouwer van Ciney, die za ken te Brussel kwam doen, had kennis aangeknoopt met een paar kanonniers, stadsgenooten van hem, voor wien hy, zoo veel zy maar wilden, pinten en borrels be taalde. Toen zij hem rond middernacht in eene herberg te Elsene verlieten, was hy niet alleen zyne vrienden, maar ook zijne portefeuille kwyt. De twee dieven werden spoedig gevonden. Een hunner had de por tefeuille nog in bezit. Wij lezen in de Brusselsche bladen 't Schynt dat de zaak Bellot, met het oog- op V., aangehouden te Louvroil, geen stap vooruit zal gaan. Al de zoogezegd bezwa rende feiten, aangehaald tegen V. welke destyds te Laeken woonde, schynen thans op niets uit te draaien. Van de zoogezegde bekentenissen der moeder van V. volgens welke haar zoon de misdaad op de kleine Bellot zou hebben bekend, blijft niets over, zegt men. Men denkt dat er van dit spoor heelemaal gaat worden afgezien. Van een anderen kant beweert men dat de moeder van V. enkel uit wraakneming jegens haar zoon, de beschuldiging zou hebben uitgebracht. In elk geval, 'i best zal wezen nog enkele dagen te wachten, en niet in te gaan op lichtzinnige beschouwingen. Het parket zal de zaak wel onderzoeken, en dan zullen wij daar 'tfijne wel vernemon: Twee agenten der opsporingsbrigade te Antwerpen, bespiedden eenen vreem deling welke in een hotel naby de statie was afgestapt in gezelschap van een beeld schoon meisje. De zonderlinge handelwyze ran den vreemdeling wekte argwaan op by de peli- ciemannen, en toen zy hem in een agent schap een plaatsbewys voor New-York zagen nemen, verzochten zij hem hen naar het policiebureel te volgen. Behendig ondervraagd, eindigde de kerel die zich in het hotel had ingezchrevnn ali Carl Stein, dat hy zekere Wilhelm H..! was, van Elberfeld, gehuwd en vader var twee kinderen. Inlichtingen te Elberfeld gevraagd, lieton geenen twijfel over. H..., dryft sinds lang handel in blanke slavinnen. Hy is in het gevang opgesloten. Het meisje is naar hare ouders in Duitsch- land teruggezondon door de zorgen van den Duitschen consul. Zaterdag avond, rond 5 ure, wer aan n° 60, Schelde-Statie-Kaai,te Antwer pen, met eene kraan eene groote kis) waarin een automobiel zat, opgehaald. D» kraan sloeg om en de kist plofte op het dek van den stoomboot Schoenfeld, oj dewelke de auto moest geladen worden. De werkman, Lodewijk Cools, gehuwd en vader van 2 kinderen, die op de brug van de boot stond, kreeg het gansche ge wicht op het hoofd, dat vermorzeld werd. De vader van het slachtoffer, een voerman, stond op het werk te zien, toen het vreese- lyk ongeluk voorviel. De twee mannen die op de kist stonden alsook de werkman die de kraan in wer king bracht kwamen er ongedeerd van af deze laatste bleef echter door den doorge- stanen schrik geruimen tijd als verlamd. Donderdag nacht waren vader e zoon Van Stichelman, jachtwachters t Eessen, op ronde. Eensklaps bevonden s'v zich tegenover twee wildstrooper». Een dozer, zich betrapt ziende, nam de vlucht. De andere stelde zich te weer en sloeg met zyn geweer naar de wachters. De zoon Van Stichelman gelukte er is het geweer vast te grijpen. Tijdens de wor steling om het wapen te bemachtigen, ginj het schot af en de wildstrooper kreeg d' gansche lading in de zijde. Toen een geneesheer kort nadien ter plaats kwam had het slachtoffer reeds op gehouden te leven. De verslageno is zekere Jozef Van de Venne, van Merkem. Zijn gezel is herkend en wordt opgezocht. Schrikkelijk 1 Een pynlyk onge luk heeft de familie van den heer Coppie ters, senator, in den rouw gedompeld. Zyt oudste zoon, die de bouwwerken bestuur van eene sluis te Virginal, had zich veilig heidshalve een Browning revolver aange kocht, dien hij altijd in den vestzak droeg. Voor eenige dagen, ging bij toeval eer schot af een kogel drong den heer Cop- pieters, zoon, in den buik driemaal werd de ongelukkige geopereerd, maar alle zor gen bicven vruchteloos, en hy is maandag morgend to Virginal bezweken. Sedert eenige dagen had het meisje Fiorina C., 17 jaar oud, van Bracquegniw alle betrekkingen met haren minnaar afg«- broken. Deze Adhémar H., 18 jaar oud, van Maurage, zwoer zich te zullen wreker Zondag avond ging het meisje met eene anderen jongeling uit. Adhémar H. he; ziende, haalde een revolver te voorschyn ei lostte twee schoten op het meisje. Dei werd in hoofd en armen getroffen en g» vaarlijk gekwetst. De plichtige is aangehouden. Pieter Van Droogenbroeck, 30 jaa oud, een Vlaming, wonende op de wyk Ht Bosch, te Mont aur-Marchiennes, werkt weinig, hij word aanzien als een lid d« Lange Pennen en heeft reeds versch»; dene veroordeelingen ondergaan. Hij was gehuwd met Marie Chippers, 2i jaar, die haar huishouden en hare drie kir deren verzorgde. Den 3 Januari beet die gevaarlyke kerel tydens eenen twist, sijne vrouw zoo erg ii het rechterbeen dat zij in het hospitaal vai het H. Hart te Marchiennes moest verzorg worden. Hare kinderen werden intusschei opgenomen door hare schoonzuster. Thans was zy genezen, doch zjj dierf h« hospitaal niet verlaten, uit vrees door hare: man vermoord t» worden. Zaterdag avond kwam Van Droogen broeck beschonken in de Kapel-Beaussart straat, in de herberg van Frans Lakierr» by wien hy vroeger op kost geweest wai Seffens had de kerel ruzie met twee kost gangers en de herbergier wilde den rust stoorder aan de deur zetten, doch Vai Droogenbroeck haalde zynen revolver uit, en dreigde Lakierre neer te schieten, doet deze greep insgelijks zynen revolver, ei loste een schothy trof den dronkaard ii het rechter oog; de kogel vloog dwars doo: zyne herzenen en hy viel doodelyk g« kwetst ten gronde. De gekwetste werd naar het zelfde hos pitaal gedragen waar zyne vrouw verzorg! werd. Toen de liefdezusters sagen dat hj; ging sterven, gingen zy de echtgenoote verwittigen, die ondanks al de ellendi baar door hem berokkend hem snikken! de oogen sloot. Zondag morgend, om hall 8 uren. Likierre heeft zich gevangen gegeven b^ de gendarmen. Toen Zondag morgend vrouw Lakierrt en haar schoonbroeder naar Marchiennei gingen om ondervraagd te worden, werdei zij door de familieden van Van Droogen broeck aangevallen en moesten de bescher ming van de gendarmen inroepen. Het parket ie Zondag voormiddag ter plaats geweest. Verscheidene mynwerkersfamiliën vanMachiennes-Docheriezyn erg ongesteld geworden na het gebruik van paarden- vleesch. In talryke huizen van Docherieplaata en Bosch, der St-Nikolaas-, Ste-Suzanna-, School-, St-Pieters-, Ste-Katharina-,Roux- en Nayéstraten, moest een geneesheer ter hulp komen. De dokters Hachea, Coureur en Renau waren gai)6ch den nacht op ronde. De policie heeft een ondersoek geopend en een groot stuk paardenvleesch aange- ■legen.

De Denderbode | 1910 | | pagina 2