Aalst. Werken aan den Ijzerenweg. Bij onze Catharinisten. Rechterlijke kronijk. Wettelijke besluiten. Allerhande nieuws. Belangrijk bericht. Misdaad en lektuup. Bijna dagelijks leest men' in den laatsten tyd van inbraken, overvallen en moorden, door kwajongens gepleegd. En steeds weer komt het uit,dat zij tot hun misdrijven zijn aangezet, dat het plan daartoe bij hen is gerijpt door het lezen van sensatie-verhalen. Hunne hersens waren tegen deze bloederig avontuurlijke lezing niet be stand zij verloren het evenwicht en werden aangetast door de begeerte, de daden hunner helden na te volgen. Voor alle ouders is hieruit eene ern stige les te trekken. Laten zij de detec tiveromans, en wat daaraan verwant is, uit de handen hunner kinderen houden! Er is betere, edeler en verheffender leesstof te vinden. De Uamerkiezing te Itruasel. Zondag heeft de Katholiek* Kiesveree- niging van het Arrondissement hare alge- meene vergadering gehouden voor het be- spreke i der candidaturen v jor de kiezingen van Mei. Onder andere hebben de Heeren Minis ters de Lantsheere en Renkin er hot woord gevoerd. Bij het sluiten der zitting heeft de Heer Voorzitter mogen bestatigen dat al de redenaars het eens geweest waren om eenen oproep te doen tot de eendracht en dat men ten strijde zoude trekken met den grootschen geestdrift. De overeenkomst dat gesloten is met de mdependenten en de catholieke democra ten, werd door de vergadering goedge keurd. Alles doet voorspellen da', men ten minsten op de liberalen en socialisten éénen zetel zal winnen. Men heeft het gerucht rondgestrooid dat een anti militaristen bond te Brussel zoude opkomen met een lijst gericht tegen de catholieke lijst. Wy vernemon dat dit on waar is. Er zal in 't arrondissement Brus sel geen lijst vun scheurmakers voorge steld worden. Immers geen enkel oprocht katholiek zoude er willen voor werken. Het Schepen College heeft aan den heer Minister van Staatsspoorwegen den vol genden brief gezonden BESTUUR DER STAD AELST. Aelst, 18 Januari 1910. Aan den Heer Minister van Spoorwe gen, Posten en Telegrafen. Mijnheer de Minister, Wij hebben de eer Ued. aandacht te vestigen op den toestand, waarin onze stadswegenis zal gebracht worden, na de uitvoering der grootsche werken tot de verhooging van den ijzerenweg Brussel- Oostende, in den doortocht van onze stad. De verlaging der openbare wegen moet noodzakelijk waters verzamelen onder de verschillige boogbruggen. Indien de voor zorgen niet genomen worden, om ten allen tyde het wegloopen der waters te verze keren, zullen tydens regenseizoenen, die doortochten ongebruikbaar worden. Wjj bestatigen, dat er in de uitvoering dier werken geene de minste rekening ge houden is, van de vrees achtervolgens uit gedrukt in onze brieven van 17 Januari 1906 nr 27 en 27 Maart 1906 nr 112, her haald in onze brieven van 3 en 23 Mei 1907 nr« 630 en 655. Aan den tunnel op den Dendermond schen steenweg zyn de waterleidingen van te kleine afmetingen voor de onbeduidende belling die er aan gegeven is de zinkput ten zyn op alle plaatsen onvoldoende. Eenerzyds, by de 'minste «tciging der waters in den Dender, zyn wy met over stroomingen bedreigd, daar do waterlei dingen te laag zyn geplaatst anderzyds mogen wij ons verwachten aan eene spoe dige verstopping der zinkputten. Wat al reeds meermaals voorgevallen is, zelfs nog in December 1.1., aan de brug der Kerre- broeckstraat, moet onvermijdelijk gebeu ren aan de boogbrug van den Dcndermond- schen steenweg, en. misschien ook, aan den Molendries en Hooge Vesten Al de verzekeringen, ons gegeven door de ingenieurs, die de werken ontworpen hebben en zo leiden, blijven dus ydcl. en zullen in de toekomst gelogenstraft wor- ouden Dender van den bareel van den ijzerenweg tot den ingang van den eigen dom van M'Eeman. Wy vragen, dat, deze leuning verdwenen tydens do gedane wer ken, naar behooren hersteld worde. Aan den Dendermondschen steenweg de kasseide, recht over het huis Zurée. ver. lasgd, torwyl de bijgang aan dit huis on veranderd is gebleven. Nochtans zal aan het voetpad eene noodzakelijke wijziging moeten gebracht worden, inzonderheid, zoohaast er een gebouw opgericht wordt op den naburigen bouwgrond en wat ver der, in welke voorwaarden, zal men de Ledebaan toegankelyk maken Men be raamt er een ingang van straat met eene vreeselyke helling. Ondanks tl ons verzet, en welke bemer kingen wy ook doen, gaat uw bestuur voort in de uitvoering zijner ontwerpen zonder zich te bekommeren over den staat waarin het onze wegenis laat het beschikt er oppermachtig over, rioolen en kazsei dingen verlagende, hellingen makende, zonder op de toekomende moeilijkheden na te denken. Wy voorzien dat zeer zware lasten op onze geraeente-financiën zullen drukken voor verbeteringen die de toekomst zal eischen, alsook voor het onderhoud. Wij verlangen de vergoeding dier lasten te kennen. Eindelijk vragen wy uwe tusschenkomst, om den ondernemer der werken tot dé herstelling te verplichten van gansch het deel der openbare wegenis, dat hy gebruikt heeft voor zyn bouwwerf en andere. De groote toegevendheid van ons bestuur tydens die lange werken is niet gewaar deerd geweest anders zoude de onderne mer, zich meer beyverd hebben om na het gebruik alles in goeden staat terug te brengen. De ambtenaars uwer administratie, tot de welke wy ons wenden, bemoeien er zich niet werkdadig mede, om de ongemakken der uit te voeren werken tot hun stipt mi nimum te verkleinen. Aanvaard, Heer Minister, de verzeke ring onzer ware hoogachting. De Burgemeester en Schepenen, (get )M.-L. Gheeratrdts. De Secretaris. (get.) Oscar Reyntens Op Zondag 23 Januari 11. vierden de leden der Koninklijke Rederijkkamer De Catharinisten het jaarlijkseh Su-Catha- rinafeest. Te dier gelegenheid wierd er in het lokaal een feestmaal opgediend waar aan 70 gonoodigden deelnamen. Bij het nagerecht nam de Voorzitter Heer Julius Goothals, Ridder der Leopoldsorde, het woord en stelde een heildronk voor aan Z. M. Koning Albert, H. M. de Ko ningin en de KoninklijkeFamilie,en maakte de vergadering bekend dat het Bestuur een telegram aan Z. M den Koning kwam te zenden, Hem verzekerende van de gehecht heid aan den Troon en Hem tovens de heilwenschen der Rederijkkamer aanbie dende. Deze heildronk en de lezing van het tele gram werden op luidruchtige toejuichingen en het spelen van het vaderlandsch lied bogroet. Daarna bedankte de Voorzitter de heer Baron Lodewyk de Bethune, Eerevoor- zitter der Rederijkkamer dit feest met zijne tegenwoordigheid te vereeren geene gele genheid. zegde spreker, laat de heer Eere voorzitter voorbygaan om zyne vriendschap en genegenheid jegens de Rederykkamer en hare leden te betoonen. Hij verzekerde de Eerevoorzitter dat hy in alle omstandig heden op de leden mag rekenen, en stelde voor te drinken op zijne gezondheid, op deze zyner edele gade en op hun beiden kroost. Deze aanspraak werd op geestdriftig! i langdurige toejuichingen onthaald. De Eerevoorzitter bedankt op zyne beurt den Voorzitter voor de al te vleiende en vriendelyke woorden welke hy hem komt te sturen. Hy zal met fierheid dit schoon stuk dra gen en dit zal hem dagelyks aan dezen blijk van vriendschap en genegenheid herin neren. Hij wakkert de leden aan tot eendracht en oppassendheid op de vergaderingen en herhalingen. Hy bedankt de leden van het orkest en drukt de hoop uit altyd op hunne kostbare medewerking te mogen rekenen tot 't opluisteren der feesten door de Rede rykkamer in te richten. De heer Voorzitter zegt dat de Rederyk kamer een byzonderen dank verschuldigd is aan M. Felix De Loose, Schatbewaarder, dewelke altyd op het eerste woord bereid is zyn tijd en arbeid ten dienste te stellen der Rederijkkamer, en geeft hem tot aan denken eene prachtige brieventesch. By deze bedanking voegt hy nog den naam van M. Prosper D'Hoir, den ieverigen en onvermoeibaren Secretaris der Rederijk kamer, dezen van M. Edward Van Hauwe, den verdienstelijken Ondervoorzitter en van M. Phil. Loockx, den talentvollen en kun- digen leider der koorafdeeling en van het orkest, alsook al de leden van het Bestuur. Nogmaals drukt de Voorzitter er op dat het geschenk hem door de leden gedaan hem zeer getroffen heeft en dat hy dit nooit zal vergeten, hy is fier Voorzitter te zijn eener maatschappy waar de ware broederlijkheid en vriendschap als meesters heerschen. De heer Prosper D'Hoir in naam van M. Felix De Loose en van zich zei ven, bedankt de Voorzitter over de blyken van genegenheid en zegt dat zy maar enkel hun plicht doen als zij het hun toevertrouwde ambt met iever vervullen, 't is zoo dat het zyn moet hy denkt het overbodig te ze88"ei^ dat zo met hart en ziel aan de Rederykkamer verkleefd zyn. Alle redevoeringen uitgesproken en alle bloemekens uitgedeeld wierd er overge gaan, onder het drinken van een lekker glas champagne, tot het voordracen van ernstige, 'luimige en kluchtige zang- en dcklamatiestukken welke de vergadering in de meest geestdriftige stemming brach ten, totdat het gevorderde uur er een einde aan stelde. Voorwaar een schoon feest waarvan de Catharinisten eer halen. Wat ze doen, doen ze overigens goed vraagt het maar de leden of de lekkere en kostbare spijzen smaakten en welk lekker wyntje en heer- lyk champagnetje ze te drinken hebben gekregen tot laat in den nacht N. B. Antwoord van Z. M. Koning Albert op het reeds vermeld telegram Den Heere Baron Lodewyk de Bethune, Eerevoorzitter der Koninklijke Rederijk- kamer De Catharinisten Aalst Gezien de Suikery-peën F. C. JACOBS de zuiverste en de beste zijn, raden wij onze lezers aan zich geene andere merken te laton opdringen. Indien gij een schoone keus wilt hebben van Wolle en Tyk voor Matrassen, Hupelingen, Linoleum, Toile-cirée en al benoodigheden wat de tapissiersstiel be- treft, gaat zien by Karei Van de Putte en ZusterKorte Zoutstraat, 29, Aalst. Nieuwe onderscheiding onzer Bisschoppelijke Middelbare School. Wij vernemen met veel genoegen dat de heer Frans De Beul, van Aalst, leerling van S' Martensgesticht, het exiam van Ordcklerk aan het Beheer van IJzerenwe- gen, met goed gevolg komt af te leggen. Onze beste gelukwensehen aan den jeug digen stadsgenoot Men verzoekt de lezers te be merken dat er twee voortbrengsels Wal- théry bestaan vooreerst is er de slijm- verdryvendc Pil Walthéry, een goed purgeermiddel, dat door iedereen gekend, is en dan de Pastil Walthéry tegen den hoest, de vallingen, bronchitis en de keel pijnen. 1 frank. Nieuwerkerken. - Plechtige Inhtt- lmgvan den Eerw. Heer Van dbn Berghb, als Pastoor dezer Parochie, op Zondag 30 Januari aanst. De stoet zal gevormd worden op de Dorpplaats, om ten 1 ure stipt te vertrek ken naar de Dekenij van Aalst. Terug keer van de Dekeny kwaart vóór 2 uren. Huidaandoeningen. Foster's Zalf.Niets schaadt spoediger eene goede inborst, noch zet het geduld op eene groo- tere proof dan eene huidprikkeling. Dank aan het volgende zullen degenen, welke er aan lyden bestatigen dat zij het gewenscht middel bij der hand hebben. den. Wy herhalen de vraag gesteld, in onzen brief van 17 Januari 1906, om te weten, welke maatregelen uwe administratie zal nemen, om voor de regelmatige ruiming der waterleidingen en zinkputten te zorgen. De kasseidiDg gelegd aan de veranderde deelen der wegenis, is allerslechtst uitge voerd op den Dendermondschen steenweg is het bed der kasseiding niet verzekerd tegen de beweegbaarheid van den onder grond de gebezigde zavel is doze niet die men diende daartoe te verbruiken. Opkorten tyd zal die kasseiJing koste lyke herstellingen moeten ondergaan. Zal Uw bestuur zich met het onderhoud gelasten Er is ons bevestigd, dat in dc S,e Anna- straat de muur die er is opgericht, niet van een bijgang zal voorzien worden, en, dat de waters van den ijzerenweg, evenals nu, op de straat zullen blyven loopen. Wy moeten Ued. doen opmerken, Myn heer de Minister, dat onze stad het recht beeft, de waarde te eischen van het hek werk dat vroeger den ijzerenweg van de SM Annastraat afscheidde. Do kosten dier afsluiting, geplaatst in 1887, zijn geheel ton laste der stad gebleven, zy heeft voor dit werk de som van 5250 franken betaald. Indien ons bestuur de kosten moet dra gen van het leggen van eenen bygang, en het leiden van de waters naar de onder- aardsclie goot, dan zyn wy niet zinnens de stad te doen afzien van het recht van wedereiaching. Aan de Hooge Vesten, was er te voren eene leuning geplaatst langs henen den Hij verzekert de leden der Rederykkamer dat het hom goed aan 't harte doet als wanneer hij zich in hun midden bevindt en het hem schijnt by familieleden te zyn. De familie de Bethune, zegt hy, heeft altyd eene bijzondere sympathie voor de Catha rinisten betoond en het is hem altyd zeer aangenaam, wanneer hy de Rederijkkamer en hare leden kan van nutte zyn. Hij is fier over do Rederykkamer die op kunstgebied eene der eerste plaatsen in Aalst bekleed. De prachtige en volmaakte uitvoeringen van tooneelspel en zang zijn er liet klaar bewys van. Doch niemand zal het verwon deren daar zy aan hun hoofd een man bezit wiens kunstenaarstalent algemeen is. (Langdurige toejuichingen). Hy verzekert nogmaals de leden van zijne verkleefdheid, drinkt op de gezond heid van Voorzitter, eden en hunne familie en op den groei en den bloei der Rederijk- kamer. Geestdriftige toejuichingen begroeten dtze aanspraak en allen roepen Leve lang onze Eerevoorzitter en Voorzitter en heffen, met volle borat, het gekende lied Grety Waar kunnen wy nu beter zyn aan. Onmiddellijk daarop neemt de Heer Ed. Van Hauwe, Ondervoorzitter het woord en zegt, in naam van het Bestuur, en al de leden de aangename plicht te vervullen den Voorzitter hunne dankbaarheid uit te druk ken voor zyne aanhoudende bezorgdheid voorden voorspood der Rederykkamer en verzekert hem van hunno genegenheid en eerbied en bieden hem als blijk dezer ge negenheid tevens als aandenken, het ver kleind wapen der Rederrykkamer in massief goud,een echt koninklijk geschenk. De Voorzitter bedankt ontroerd en zegt dat bij wel wist de genegenheid en liefde der ledeu te bezitten, en dat het niet noo- dig was er liera zulk een bewijs van te geven, doch voegt hy erby, zal hy dit kostelyk geschenk aanvaarden, daar hy weet dat het hem van harte gogund wordt. Brussel, 25 Januari 1910. D* Koning én Koningin zijn zeer ge troffen door de vaderlandsche gevoelens van oprechte gehechtheid en de heilwen schen welke gij in naam van de leden der Koninklijke Rederrykkamer De Catharinisten hebt aangeboden. Hunne Majesteiten gelasten my Ued., den heere Voorzitter en al de leden uwer Maat schappy zijnen hartelyken dank uit te drukken.— 's Konings Kabinetovêrste.» (Meêgedeeld). De moord op Bertha Braeckman te LOkeren. Het getuigenverhoor, dat Woensdag hernomen werd, was om 12 1/4 ure afgeloopen. Niet het minste tusschengeval had plaats en niet het minste nieuw feit werd voor gebracht of vastgesteld. Om 3 ure namiddag begon het rekwisi- torium en de pleidooi. Er werden gezwoornen. vragen gesteld aan de Vyf vragen werden ja beantwoord, op de 6* (de voorbedachtheid) neen. Om 6 1/2 ure deed bet Hof de volgende uitspraak Bosman icerd vertoesen tot levenslangen dwangarbeid. Mej. E. Mallebranche, 27, Danemark- straat, te St-Gillis, bij Brussel, zegt ons den 3 November 1903 Sedert meer dan vyf maanden had ik kloven in de handen die telkenmale dat ik ze in 't water stak,' bloedden. De zorgen en middelen bleven zonder uitslag en ik leed zooveel dat ik wanhoopte. Reeds vanaf de eerste toepas singen der Foster's Zalf, verkocht te Aalst, bij M. De Valkeneer, apotheker, was ik grootelyks verlicht en na twee tot drie weken teenemaal genezen. Wy zien Mej. Mallebranche weder inde maand April 1906, zij zegde ons Sinds twee jaar en half dat ik de Foster's Zalf met meer gebruik, is myn vel zoo zuiver en onbesmet gebleven als den dag dat ik de verpleging staakte. Eindelyk den 15 Juni 1907 verklaarde Mej. Mallebranche ons opnieuw De gene zing der kloven in do handen, welke my zooveel zorgen veroorzaakten, ia blijvend geweest. Ik vond reeds gelegenheid de Foster s Zalf aan te bevelen en zy werd met goed gevolg gebruikt, door de per sonen welke aan huidaandoeningen leden. Het speen, eczema, en andere huidaan doeningen veroorzaken eene vreeselyke en teneerdrukkende kwelling. Nachts wordt de slaap onderbroken, de zenuwen zijn aanhoudend opgehitst. Do Foster's Zalf stilt de prikkeling en ontsteking voort ko mende van de huidziekte onder welke vor men zy zich ook voordoet speen, eczema, bolvormige waterpokken, winter aan han den en voeten en alle huidaandoeningen. De eerste toepassing verlicht altijd en eene doos is gewoonlijk voldoende om eene blij vende verlichting te bekomen. De Foster's Zalf is verkrijgbaar bij alle apothekers 3 fr. 50 de doos of 6 doozen voor 19 fr. of vrachtvrij per post Engel- sche Apotheek van Ch. Delacre, 50 Cou- denbergstraat, Brussel. In 't belang uwer gezondheid eisch de echte Foster's Zalf en weiger alle na maaksels en onderschuivingen.. D. A. 8. Oemeente Wieze. Vastenavond. Gelyk voorgaande ja ren, zal de alom vermaarde KAVALKADE hare ronde maken op Vastenavondilijnsdag zynde 8 Februari aanst. De policie was onmiddelijk ter plaats om een onderzoek te doen. De vier vluchtelin gen zijn verdwenen. Dinsdag had men hen niet gevonden. Ilel zero, Naar 't schynt zijn er een groot getal koopera die vijandig zyn aan 't koopen van Biljetten der Tom bola van de Tentoonstelling van Brussel wier nummer begint met een of meer zeros zij willen er geene dan te beginnen van 100,000. Ziehier hunne redeneering Den dag der trekking, trekken de weesmeisjes, om ieder nummer van 't blad te vormen, zes cijfers uit de tr< ramels nu de nummers onder de 100 000 tellen vijf cijfers ten minste zij beginnen met een of meer zeros men kan dus met die nummers niet winnen. Het is dus noodzakelijk die grove dwa ling uit te roeien. In de trommels waaruit de OJÜl de cijfers trekken die de winnende num mers samenstellen, zyn er zooveel zeros als 12 enz. Het zero heeft dus de zelfde weerde ala de andere cijfers en het kan zoo wel aan 't hoofd van 't winnende num mer uitkomen dan te midden of aan den steert. De beste proef ervan is dat op de elf groote loten der 3e, 4e en 5« reeksen respectievelijk 7, 6 en 6 zyn te beurt ge- vallen aan biljetten wier nummers begon nen met een en meer zeros. Zyn we dan nimmer verveerd van het zero I Overslroomingen. Indien wy al de nieuwstijdingen zelfs zeer be- I knopt moesten meêdeelen over de over- •troomingen in Frankrijk, Duitschland, Zwitserland en Holland, ons gansche blad ware wel vyfmaal te klein, wy zullen ons dus bepalen tot hetgene ons Land, Belgie betreft Het kon niet anders of de overstroomin gen in Frankrijk moesten ook hooge water standen in België uitlokken. En het zyn dan natuurlyk de Maas en de Samber die de eerste aanleiding geven tot de overstroomingen. Het waterpeil der Maas was Dynsdag middag zeer verhoogd. En alles deed voor heden den toestand nog erger inzien. Te Anseremme liep het water in de kerk en bereikte er eene hoogte van 25 centim. Ook al de bijrivieren wassen aanhoudend. To Dinant en in gansch den omtrek werden de kaaien en wandelingen over stroomd. Vele kelders en keukens staan onder water. Nog 10 centim. verhoogd van het waterpeil en de straten zullen beken veranderen. Sedert 1880, heeft m™ zoo n droevig spektakel niet meer gezien. Tusschen Dinant en Namen loopt de Maas uit haar bed en overstroomt al de landen en de weiden. Te Namen staan al de kelder, onder water m gan.eh de wjjk van Tussehen- Samber en-Maas. De haven van Groenon zyn ontoegankelijk. En de Samber wast altijd voort. De Semois, de Bocq en de Molignée, de Lesse de Ourtlie, de Vesder en de Amblève, was- sen insgolyks op verontrustende wyze. Blijft het voortregenen, dan is een ware ramp m gansch de kom der Maas te vreezen. Westvlaanderen is voor mineten drie vierden overstroomd. Tusschen Brugge cn Oostende, gelykt de streek eene onafzienbare zee. Donderdag nacht woedde er een sneeuwstorm, die het water onrustwekkend deed stijgen. Vele steenwegen zyn overstroomd en zelfs gedeeltelyk weggespoeld. Talrijke gemeenten zyn geheel afgezonderd. Velo huisgezinnen vluchten met het vee en de meubelen. Te Lophem, by Brugge is Woensdag avond de genaamde Aimé Volckaert, vee koopman te Brugge, naar huis terugkee- rende per velo, in eenen put gevallen, ge vormd door het wegspoelen van den steen- w-eg, en is erg inwendig gewond. Men meldt van alle kanten dramatische reddingen. Talrijke gemeenten rond Brugge, als Meetkerke, Houttave, Zuyenkerke, Vlis- seghem, enz., zyn overstroomd. Hofsteden zyn ingesloten de bewoners moeten zich bevoorraden met karren en in bootjes. Te Zujenkerke, is een kind, van school komende verdronken. In Veurne-Ambacht is alles onder water. Steenwegen zyn ovei. stroomd, of gedeeltelyk weggerukt. De gemeenschap is onderbroken en hof steden zyn door het water ingenomen. Hier en daar zijn koeien verdronken, even als ontelbare geiten, konynen, schapen en kiekens. Het water stygt nog altyd voort. De noodklok luidt op de kerken van Merckem, Zarren en Wercken, de bewoners der laag. gelegen streken verwittigende te vluchten. De tramlijn Yper-Veurne is gedeeltelyk overstroomd. Tusschen Aertrycke en Eerneghem is de kasseisteenweg weggespoeld, Te Roesselaere is de omtrek door de waterloopen overstroomd,alles onder water zettende. In sommige streken zyn zeer veel menschen gevangen in hunne woningen. Het is een droevig schouwspel Men vreest dat de ramp noggrootere afmetingen zal krijgen. Te Eernegem viel Maandag het twee jarig kind van August De Corte in liet water in de Aartrykostraat en 'werd mede- gesleept door den snellen stroom, 57meters ver, door de buis welke onder de plankie ren der huizen doorloopt. August Synaeve kon het, toen het uit de buis kwam, redden; het kind was den dood naby en gansch blauw geworden. Dr Cools, van Oudenburg, die in de nabijheid was' snelde spoedig ter plaats en kon na eene ruime halve uur werkens het kind tot het leven terug roepen. i YPHL'S. Nu dat de typl.us alom hecrscht, schryft de faculteit van geneeskunde het drinken voor van gesteriliseerd water. Gebruikt dus «La Royale Louise-Marie, te verkrijgen bij Taeymans-Druck, 8, Groote Markt, AALST. Milicieraad. Werkende leden M.M. O. Van der Haegen, Aalst, voorzitter, en Th. Cooreman, Moorsel. Plaatsvervangende leden MM. K. De Vis, Aalst, en F. De Hert, id., voorzitters: J. Van den Bergho, Okegem, en O. Heere man, Kerkxken. Zullen zetelen te Aalst Geeraardsbergen en Zottegem. Gebouwen van den Eeredienst. De 'olgende toelage is verleend 583,33 fr. aan de Kerkfabriek van St- Martinus, te Aalst, voor het plaatsen eener communiebank in de kerk. Die eens wilt lachen komt naar Wieze De Tombola der Tentoonstelling. Na de verplichte vertraging van het tijdstip der Kerstmis en Nieuwjaar ge schenken zoo droevig voor de geldbeugels en zelfs voor de portefoliën, heeft de ver koop van de biljetten der Tombola van de Tentoonstelling te Brussel, met eenen schoonen yver hernomen. Men heeft veel geld moeten uitgeven om geschenken te doen indien men het eens beproefde weder wat boven te komen en zelfs grootelyks volgens de kans Een frank, t is zoo weinig in evenredigheid I de van wat men heeft uitgegeven... en dat kan tot 150,000 frs. doen winen. 't Is 't oogenblik om zich een biljet der Tombola aan te schaffen. van daar PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN. Zijne hoogweerdigheid beeft benoemd Onderpastoor te Quaremont, den E H. Matthys, surveillant te Ronsse Surveillant te Ronsse, den E. H. De la Croix, diaken in het Seminarie. Correspondentie. Ontvangen van 1910 6 Schoonaarde, fr. 6,00 over 'V'*1"* V" m i <1 e koopt uwe SCHOENEN bij C. Mallego, Groote Markt, 19. te Aalst, daar vindt men de bestkoopste der stad. Alle models en in alle 2,ryzen. Bijzondere prijs voor uitver- koopers. Men aanvaardt alle reparatiën. AALST. Vrydag 11. rond 12.15 uren middags is er brand ontstaan ter Hout- draaiery en Bobynenfabriek van de H H Gustaaf Van de Velde en Zoon, Scherre! veldstraat, alhier. Niettegenstaande de spoedige hulp van ons Stedelyk Pompiers- 1 korps, is den ganschen inboedel do prooi der vlammen geworden. De fabriek en koopwaar zijn verzekerd by de Maatschappij Compagnie Beige d'Assurances générales voor 34,000 franken. b Maandag avond, rond 7 1/2 ure be- bovonden zich de gebroeders Lecluze, zoons Uit de herberg De Pekdraad te Lende- lede, de gebroeders Vervaecke, Alfons D-lannoy van Ingelmunster en oen persoon van Ardooie, te Ingelmunster in de herberg De Broederliefde Allen waren min of meer bedronken en om eene nietige reden ontstond twist. De messen kwamen te voorschen en allen sprongen buiten. Daar vochten zij ondereen en staken met hunne messen in het wilde. Achiel Lecluze kreeg eenen messteek in den ai*™, waardoor de spieren afgesneden werden Dan kreeg hy nog een tweeden steek in de zijde. Huilend, plofte Achiel Lecluze ten gronde. Zijn broeder sprong hem ter hulp, terwyl de andere vechters ijlings do vlucht namen. Het slachtoffer kon nog opstaan en de herberg Burgerwelzyn binnengaan. Op den koer zakte hy bewusteloos in eenen bloedplas neder. Achiel Lecluze werd op oen bed gelegd en spoedig liep men om doktor Van Clooster. Deze stelde vast dat zyn toestand wan hopig was. De steek in de zijde had de longen getroffen, t -rwijl door den eersten steek de arm van Lecluze voor altijd stijf «al blyven, v To Luik verhoogde de Maas insgelijks in den nacht vanWoensdag. De stortregens welke neervielen in de Fransche Ardennen deden zich gevoelen. De Leie en hare bürmeron lijn ook ™0,- verhoogd ton gevolge van de overvloedig, sneeuw, welke er is gevallen sedert Zater dag. Dynsdagmorgend bestatigde men te Komeneene verhooging van 70 centim Bijna overal loopt de Leie over hare oevers en overstroomt de weilanden en de akkere. De toeetand is pijnlijk en verwekt het grootste medelijden, eene begrijpelijke onrust. Hier en daar verlaat men woningen en begeeft men er zich naartoe met bootj. In de streek der Beneden-Samber voor namelijk m den omtrek der Provldem staan de wegen 30 centim. onder water de steeds vallende .n.euw verergert voort- durend den toestand. Te Marchiennes h.eft men de werken aan de Samber moeten staken. Te Namen staat het water drie meters hooger dan het normaal peil, hooger dus reikte6 gr°°tste h°0gte die het ooit be- Al de afdammingen zyn neêrgelaten de stroom is allerhevigst. TVTff6 Dl?^nt aiJn de groenselboeren Neffe met kunnen naar huis keeren steenweg overstroomd was. J" Lïk,ol;e, is het natuurlijk niet. beter Te Hoei klom de Maas 1 m. 26 te Ampsin, lm. 31 te Amaj-, 1 m. 35'. te Chockier 96 eentim.; te Jemeppe, 1 m. 8 te Luik, 72 centimeters. En nog duurt de was voort, want het ineeuwt en regent ook voortdurend Te Jemeppe, Seraing, Flemalle en Til- leur staan huizen en kaaien onder water Te Seraing verwacht men ern.lige onge- lukken indien de was aanhoudt. Tramdiensten zyn geschorst sedert Dijns- dag morgend. y De overheden van Luik nemen maat- regelcn, want zy Zyn reer ongerust voor de volgenden dagen. Ook in Brabant heelt men te klagen De Senne bedreigt bare oeverbewoners. van V„ 7 - 7 hce,t de burgemeester van Vorst zyn. dorpsg.nooten de noodige maatregel, voorgeschrevenAllen hebben om met verrast worden, hunne voor- raadkelders geledigd. Te Hastier, zijn twee schuiten, met potasse geladen tegen do brug g.loopen en doorgebroken. De wrakken werden door d7 ."r-rgesleept. 8chirP™ ^on- den zich redden ;n roeibooten. I)e Semois waste twee meters. Ook de Leaze «troom over de velden aan don voet van het kasteel Ciergnon. De Bocq en de Molignée zyn woedende •troomen geworden. doD£.r d\SMeuw- „n Zondag in de Fransche en Belgische Ardennen ge vallen nog verre van gesmolten is. mag men zich aan nog meer toevloed van waiw verwachten. O Aalst. Woensdag namiddag waren talryke werklieden aan de Cockerillkaai, te Ant werpen, bezig aan het laden van den stoo- mer Alesia. Op het oogenblik dat eene vracht yzeren poutrellen, wegende 1450 kgr. opgehaald werd, brak de ketting. De dokwerker Tho mas Van Kogelen berg, 26 jaar oud, kreeg de massa yzer op het lyf en werd afgrijse lijk verpletterd. De dood was oogenblik- kelijk. Het parket is ter plaats geweest en heeft de ketting aangeslagen. Naar het schynt was de ketting door het roest bijna geheel opgevreten. Maandag morgend heeft de policie eenen 18jarigon mynwerker, wonende in de Grooto Steeg, te Hasselt, aangehouden. De aangehoudene loochent volstrekt alle phchtigheid aan de aanranding. De vriend van den ingenieur die ook gestoken werd toen hij den aanvaller wilde ontwapenen, heeft hem echter ten stelligste herkend. De aangehouden kerel is opgesloten. Men denkt dat de ingenieur het slacht offer werd eener vergissing. Een 75jarige ouderling van Marci- nelle de heer Pieter Peetera, moest te Gouulet eenige boodschappen doen. Toen hy 's avonds terugkeerde, werd hy naby de viadukt van Chatelineau inge haald door drie kerels, die ook naar Couil- schenen te gaan. M. Peeters bood hun een glas bier aan en zy aanvaardden. Onder den viadukt werd M. Peeters plotse.ing3 ten gronde geworpen, zijne schoenen en geld ontroofd en dan in den bamber geworpen. Het slachtoffer riep om hulp. terwijl de bandieten de vlucht namen. Een schipper hoorde de kreten van Pee ters en gelukte er in hem te redden. Het slachtoffer kon slechts een beperkt signalement zijner aanranders opgeven. Wy kunnen niet genoeg onze lezers die aangetast zyn van hoest, valling, bronchiet, influenza, keelpyn, heeschheid, asthma of kinkhoest, de Borstsiroop van Depraterk aanbevelen. De geneeskunde bezit niet eene remedie die zoo rap en zoo volkomenlijk geneest. Het is een serieus produkt dat zich met steunt op ingebeelde portretten of uitgekochte certificiten, maar het geneest altijd. Prijs 2 franken de groote flesch. Te be komen by Od. Depratere, die overal ver zendt tegen postbon van 2,00 fr. (50 cen tiemen meer voor port), alsook te Aalst bij de apothekers De Valkeneer en Callebaut. Een landbouwer van Wattines, M. Gelhaye, werd op eene eenzame plaats aangerand door eenen kerel, die hem een ontnam°Dd *loeg en hem zUn g«ld De booswicht nam de vlucht, de koord aan den hals van zyn slachtoffer latende. Deze koord deed echter den aanrander ontdekken. Een genaamde Leo Legrand, van Ligne, had deze koord gebruikt om de reiszakken van eenen handelsreiziger van Moustier te dragen.

De Denderbode | 1910 | | pagina 2