Rechterlijke kronijk. Premie-Raadsel. Sint-Martinuskerk. Stad vau Aelst. Overslroomingen Allerhande nieuws. 't Zijn de liberalen van Gent die in hunne kleine schoentjes zitten het bud- jet der stad voor 1910 werd dezer dagen opgemaakt en voorziet een batig slot van 13,765 fr. Dit strekt ter eere van het nieuw Schepencollege met M. Siffer aan 't hoofd. Maar wat slechter is, 't is dat er van de leeningen. die gezamenlijk 80 miljoen bedragen en welke door het bestuur van M. Braun aangegaan wier- den, maar eene somme van 5,000 fr. meer overblijft, wanneer er van 'nen anderen kant vele eu groote werken niet uitgevoerd wierden, die moesten bekos tigd worden met gemelde leeningeo. Eens te meer bestatigt men hier dat de grootste zorg der liberale bestuurders is en blijft de kas goed suiver te hou den..../ Annonceeren is in den geest des tyds. Deze regel wordt door de vol gende regels bevestigd Een handels man van de 20" eeuw die niet adverteert omdat zijn grootvader het ook niet doet, moet een korte broek en een slaapmuts dragen Een handelsman van de 20e eeuw dieniet arverteert omdat hij den eersten keer dat hij 'n kleine annonce plaatste, geen succes heeft gehadmoet zyne pas nieuwe en zonder erg uitge gane sigaar dan ook weg werpen,anders gaat zyn redeneeriüg, door zijn eigen tegenstrijdigheid, te loor Een han delsman van de 20® eeuw die niet adver teert omdat het geld kost, moet zaken zien te drijven zonder eenig personeel, want dat kost ook geld Een handels man van de 20e eeuw die niet adverteert omdat hij geen goede en pakkende an nonce weet te redigeeren moet eigenlijk ook niet eten als hy niet de kunst van koken verstaat. Midd. Whbl. Priestervervolgers veroordeeld. VÉtudiant Libéral Liégeois had den pas toor van Coo van zedelooze feiten beschul digd. De pastoor daagde den drukker, tevens drukker van het liberale dagblad La Meuse, voor het gerecht. Deze maakte de uitgevers verantwoor delijk en de uitgevers van hunnen kant deden den naam van den redacteur kennen, een student, C. genaamd. C. erkende in een volgend nummer dat hy gelasterd had, dat de gezegden leugens waren en meende daarmeê zich uit den slag te kunnen trekken. De rechtbank van Luik, door het Comi- teit van Godsdienstige Verdediging op de hoogte gebracht, heeft dien jongen heer tot 400 fr. vergoeding en acht inlasschin- geu, ten bedrage van 500 fr. veroordeeld. Daar hy minderjarig is. werdt zijne moeder burgerlijk verantwoordelijk ver klaard. Een ander blad, L'Avenir du Tournaisis was door het beroepshof van Brussel, ver oordeeld tot 1500 fr. vergoeding, voor laster tegen den oerw. h. Desanfens, van Ath. Zijne ouders, die in hetzelfde artikel ook lasteringen vonden tegen hunne minder jarige dochter, vervolgden het blad op hunne beurt en het werd ten tweede male veroordeeld tot 1000 fr. vergoeding en de kosten Le Clairon, een socialistenblad van La Louvière, werd voor een gelijkaardig arti kel veroordeeld tot 1000 fr. vergoeding aan de echtgenooten Desanfens. Een Duitscher, die de pastoors op eene andere manier vervolgde, namelijk door ze te bestelen, kreeg twee jaar gevangenis. Hij was namelijk in de pastory gebroken te Amougies, bjj Oudenaarde. Vorm woorden met toevoeging van letters in de plaats der punten. D.ND.. MO E (eene stad) Z ISE A D (eene landstreek) ST U S O L (eeD vogel) PA CH O M (eene bloem) Ieder oplosser krijgt een Muziekstuk voor Piano. Oplossing en 2 posliimbers van 10 c. te zenden aan C. BRUNEIN, Veurne. Zondag toekomende zal in de Mis van 11 uren gepredikt worden het laatste Fransch Sermoon van den Eerw. Pater Paqubt van Brussel. De redenaar zal handelen over de vrijheid van geweten. Openbare vergadering van den Gemeenteraad op Zatbrdaq 5 Februari aanstaande, om 5 1/2 uren namiddag, in de gewone Zit tingzaal, ten Stadhuize. DAGORDE 1. Grondrente.Aflossing. 2. Spaarkas. Rekening 1909. Begrooting iSii. 3. Burgerlijke Godshuizen. Verkoop van een deel tuin aan een huis in de Korte Zoutstraat. 4. Wegenis. Rechtlyningsplannen. 5. Dender. Rechtstreeksche verbin ding met de Schelde. Belgische Bedevaart naar het Ileitis: I.niid, Gezegend en aangemoedigd door Z. H. den Paus en Z. E. den Kardinaal Aarts bisschop van Mechclen. 39e Bedevaart aan boord van do Etoile. Vertrek van Mar seille den 15 Maart terug te Marseille, den 26 April 1910. Marseille, Athenen, Konstantinopel, Beyrouth, Baalbek, Da mascus. Het meer Gfmesareth, Tiberias, Capharnum. De berg Thabor, Kana, Naza reth, Carmelusberg. Caïffa, Jaffa, Jeruzalem, Bethlehem, St-Jan in de Bergen, Jericho. De Jordaan. De Doode Zee. Port-Saïd. Suez-Kanaal. Kaïro. DePyramiden. Mata- rieh. Heliopolis. Sakkara en Memphis. Na pels, Pompei, Marseille, enz. Pryzen der plaatsen (van Marseille tot Marseille) le klas 1200 fr. 2* klas 1000 fr. 3" klas 750 fr. Vraagt het volledig en breedvoerig pro gram aan den E. Pater Leorand, inrichter. Halvestraat, 18, Leuven. Brussel. Een schrikkelijk onwe- der heeft vrijdag nacht in den omtrek van Brussel gewoed. Een geweldige regen werd door een hevigen stormwind neergeslagen, terwijl het geweldig bliksemde en don derde. Er werd veel schade aangericht. Het Spaansch pavilion in de Tentoonstelling, Solbosch werd erg beschadigd een 20 ipeters hooge muur, uitgevende op de S )1- boschlei', is op eerie lengte van 15 meters omgeworpen, waardoor de elektriksche kabels van den tram gebroken werden. De weg was versperd en de tramdienst onderbroken zoodat men gansch den nacht moest werken om het verkeer te herstellen. - Oudenaarde. De Schelde staat boordevol de scheepvaart is zeer gevaar lijk door de geweldige strooming. Te Mei den, Petegem, Berchem, enz. staat het water een meter hoog. Verscheidene hui zen zyn onder water geloopen. Het riviertje Zwalm is overstroomd en zet de omstreken van Nederbrakel, Sinte- Maria-Oudenhove Melkebeke, Roosebeke, Rooborst en Munkzwalm onder water. Ook van Gavere tot Oudenaarde staat het op vele plaatsen onder water; de steen bakkerijen lijden veel schade. Langs de Leie schijnt de toestand te ver beteren het water is een weinig gezakt, doch de nood blyft steeds groot en erg Z. Em, Kardinaal Mercier, Aartsbis schop van Mechelen, heeft op de inschrij- vingslijst voor de slachtoffers der over stroomingen van Vlaanderen, voor 1000 fr. ingeschreven. Te Luik en omtrek is het water der Maas goed aan het dalen het verkeer is te Flémalle en te Jemeppe hersteld, de velden staan echter nog onder water. Te Tilleur waar nagenoeg700 woningen onder water liepen, i., de nood thans ook voorbij; het water is gn>>! ondeels ver dwenen de aangerichte schade is echter zeer aanzienlijk. De gemeenteoverheid laat aan de behoeftigen kolen uitdeelen In de Ardennen is de sneeuw zoo dik gevallen dat alle verkeer onderbroksn is. Naby Geronville is de tram in de sneeuw blijven «teken. In den omtrek van Etalle is een waggon ontriggeld en omgeslagen. Overal staat het water zeer hoog, en moest de sneeuw thans smelten, dan zou er eene ramp te vreezen zyn. In de provincie Namen daalde het water goed, doch door den regen is de sneeuw gedooid en plotseling is de Maes, de Sam- ber, de Lesse en de Semois sterk gerezen. In Henegouw is de Haine plotseling overstroomd en heeft talryke woningen onder water gezet, onder moer in den om trek van Haine St-Paul en te Trivières. Te St-Vaast komt het water van de hoogte en overstroomt talryke huizen, tot op i/2 meter hoogte. Het Zenneken heeft ook verscheidene huizen te Ecaussines en te Ronquières on der water gezet De spoorweglyn tussohen Ronquières en Virginal staat onder water de treinen ry- den daar heel voorzichtig do strateu staan totaal onder water. De Sambsr en de Eau d'Heure is thans plotseling voor de 3* maal overstroomd het water rees in eenen nacht 1 m. 20. De wegen en de kelders overstroomden te Marchiennes Providence en te Charleroi- Boutville ook de tramdiensten en de fa brieken moesten stilgelegd worden. In Vlaanderen. In den omtrek van Brugge is eveneens de toestand verergerd. Het eenige wat de boeren vergoedt voor de geleden schade is dat het wild, dat hier overvloedig is, vluchtend voor liet water zich met de hand laat vangen, terwijl het schuil zoekt in de takken der boomen. De Leie wast voortdurend. Honderden vlasoppcrs drijven weg van de hoven, die rondom ingesloten of overstroomd staan. Te Geeraardsbergen is een schip met 100 ton graan geladen, de Jeanne-Marie, - patroon Goedgezelschap, tegen het paal werk der brug geslagen en gezonken. De •chipper en zijn huisgezin konden zich redden. Het scheepsverkeer is gestremd. Na het waterde wind. Een nieuwe storm woedde Zaterdag nacht boven Brus sel en omtrek. En dat hebben de werken der tentoonstelling moeten bekoopeh. Het paviljoen der Spaansche afdeeling, dat reeds over eenige weken was ingestort en nu tot op eene hoogte van 20 meters was herbouwd, is des nachts met groot gekraak andermaal ingestrot. Balken en planken vlogen over de schut sels, braken de telefoon- en tramkabels en versperden de riggels, zoodat gedurende eenigen tijd het verkeer onderbroken was. Op de Willebroeksche kaai is een houten gebouw, aan de stad toehoorende ingezakt. De planken vlog«n in de Vergote dok. Verder werden nog overal boomen en schouwen omgerukt; vier vrouwen hebben byna door het omvallen van eene schouw in de Zwaluwstraat den dood gevonden. De barometer klimt. Ofschoon de wind nog uit het Zuid-Westen waait hebben wij droog weer, wat noodzakelyk den toestand verbeteren moet. Laat het ons hopen Laatste tijdingen.) Brugge, 31 Januari. Van alle kanten uit West-Vlaanderen meldt men dat het water langzaam achter uittrekt. een dikke laag leem en vuiligheid achterlatende. Nog vele kelders zijn over stroomd. De Leie is ongeveer 1 meter gedaald en loopt niet meer over. De schade is onberekenbaar. Gezond heidsmaatregelen zyn noodzakelyk om smetziekten te voorkomen door het achter gelaten vuilnis. Parys, 31 Januari. Men meldt eenige schilderachtige inci denten. Do bedienden van de statie van Orleans vischten met het net in de statie van Quai d'Orsay. De opbrengst was goed, zeggen zij. S Te Nanterro is er een kind gebortn in een bootje. In de basiliek van het H. Hart had er eene grootsche betooging plaats. Do reus achtige kerk kon met moeite al de geloo- vigen bevatten, die met duizenden den oproep van den Aartsbisschop hadden be antwoord. Deze geleidde de plechtigheid en sprak eene redevoering uit, waarin hy de katholieken tot het gebed aanzette. Hy wees op de machteloosheid der we tenschap tegenover de krachten der natuur en dankte de geloovigen voor de liefdadig heid. die zy aan den dag legden. AALST. Gisteren Dinsdag rond 12.30 uron is er brand ontstaan tor woning van den heer Delaforteric-Daens, Molen straat, alhier. Het vuur ontstond in het werkhuis, dienende tot het vervaardigen van gewatteerde dekens. Eene groote hoe veelheid flocon en andere zeer licht brand bare stoffen, dekens enz. werden de prooi van het vernielend element. Alles is door verzekering gedekt. IK WAS dikwijls ongesteld, ik had hoofdpij», ik verteerde sloclit, ik had ont stoking en mijn afgang was schaarsch en moeilijk, kortom, ik was niet goed, maar sedert dat ik de Pil Walthéry neem, ben ik gansch anders. (Uittreksel van een brief van M. Ed. Ratond, professor, to Brussel). Door zijn hond gebeten. Zater dag morgend, was de genaamden August Scholliers, vleeschhouwer, te Hofstade, Steenweg, bezig met zijne honden in zyne kar te spannen om naar de wekelijksche markt van Aalst, to komen. Opeens beet de hond hem in de beide handen, zoodanig dat men verplicht is geweest den dokter te roepen. Of er razernij aan den hond zoude zyn, is ons tot heden onbekend, hy zal t<-n minsto eene maand werkverlet ondergaan. Indien gij een schoone keus van Behangpapieren enz. wilt hebben en in vertrouwen en tegen gematigde pryzen be diend worden, begeeft u bij Karei Van de Putte en ZusterKorte Zoutstraat, 29 Aalst Sinds eenigen tyd werd er herbaalde malen in de firma De Jaegher-Cooreman, te Waesmunstor gestolen. Alle mogelijke pogingen om de dieven te ontdekken ble ven vruchteloos Zaterdag avond hield de lieer Commissa ris met twee veldwachters de wacht binnen het fabriek Rond 11 ure kroop een man door het venster der machienkamer en trok in de magazijnen. Toen hij wilde vertrekken, werd hij door de wakende policie aange houden Hij werd herkend als zijnde zekere E. L. een oud werkman der firma. Zondag is de aangehoudene naar het gevang van Dendermonde overgebracht. Zijne medeplichtigen worden naarstig opgezocht. Een soldaat, in garnizoen te Antwer pen, in de Noordstatie te Brussel den trein willende nemen om naar zyne kazerne terug te keeren, sprong op den trein die juist vertrok. Hy miste de voettrede en viel onder de wielen. De onvoorzichtige soldaat werd den rechter arm afgesneden. Het slachtoffer werd in zorgwekkenden toestand naar hot Sint jansgasthuis overgebracht. De gebroeders Georges en Frans M.. loodgieters, wonende Ophemstraat, te Brussel, kregen twist in eene herberg der S' Laui entstraat, met andere verbrui kers. Eensklaps groep een hunner liet mar moren blad eener tafel en sloeg het naar zijne tegenstrevers. Twee hunner werden aan het hoofd getroffen en erg gekwetst. De genaamde T... en D..., wonende S* Laurentstraat. wilden tusschenkomen, doch de gebroeders M.... trokken hunne dolken en vielen hen aan. Beiden bekwamen ver scheidene steken. De politie kwam ter plaats en hield de gebroeders M... aan. T... en D... zyn naar liet gasthuis ge voerd. De genaamde Jan G..., loodgieter, wonende Paul de Jaerlaen en Michel S...' wonende de Mérodestraat, te Brussel, wa ren samen op swier geweest. In eene herberg kregen zij twist en G..., ging naar huis. Hy werd achtervolgd door Op de Bethléemplaats trok S... een dolk mes en plofte het in den hals van G... Deze viel badend in zyn bloed ten gronde, en moest in wanhopigen toestand naar het gasthuis gebracht worden. De dader is aan gehouden. Wildstrooperij. De dramas der wildstroopei ij nemen steeds toe. Nu weer meldt men het volgende uit Buisingen, by Brussel. Twee jachtwachters die samen op ronde waren, zagen nabij een sparrebosch een wildstrooper, met een geweer gewapend. Dc jachtwachters riepen den strooper toe, zyn geweer af te geven, doch deze legde aan en loste twee schoten in richting der jachtwachters. Beiden ontkwamen het zonder letsel en gaven op hunno beurt vuur. De wildstrooper vluchtte daarop door het bosch. Het parket van Brussel is ter plaats geweest. Later. - Een gekend wildstrooper, X,, gekwetst en bedlegerig, werd daags nadien door den commandant der gendarmerie be zocht. Hij loochende alle deelneming aan drama in het boscb, waarvan wy booger spraken. Hij kon echter niet uitleggen hoe het kwam dat hy gewond werd aan de beenen. Een geweer met tweeloop werd in beslag genomen. Het parket van Brussel bezocht Zaterdag den gewonden insgelijks. De wetsdokters verklaarden dat de wonden van X. onlangs werden toegebracht en zyn toestand on rustwekkend is. Een aanhoudingsmandaat werd ten laste van X afgeleverd. Zaterdag avond kwam een Duitscher te Antwerpen, in een hotel der Statiestraat en vroeg eene kamer. De vreemdeling weigerde zyne identi teit op te geven. Zondag morgend maakte de hotelhoudster zulks bekend aan de politieagent welke den logistboek kwam teekenen De politicagent ging naar de kamer van den Duitscher en klopte. Hij kreeg geen antwoord, doch zag door het sleutelgat den persoon in de kamer staan. Hij had een groot mes in de hand. Toer. de politieagent do deur instampte, zag hij nog den Duitscher in eenen grooten bloedplas ten gronde stortten. De man had zich met het mes de keel door gesneden. De dood was oogenblikke- lijk. Men vondt op het lijk niet het minste dat de identiteit van den wanhopige kon doen vaststellen. Het lijk is naar het gast huis overgedragen. Men denkt dat de persoon wegens erge misdrijven zijn land moet verlaten hebben. Eene rechterlijke dwaling. Over enkele maanden verloor te Antwerpen de werkman Gosselet, 25 jaar oud, zijn werkboekje, dat gevonden werd door zeke ren X 22 jaar oud, bijgenaamd De Witte, die er mede naar Charleroi vertrok en zich voortaan uitgaf voor Gosselet. Te Char leroi geraakte hij in een gevecht met de policie en werd vervolgd. De Witte trok te voet terug naar Antwerpen, maar werd onderweg als vagebond aangehouden en naar Merxplas gestuurd. Over een 15tal dagen kreeg de echte Gosselet een bericht om voor de rechtbank van Charleroi te verschijnen. Niet wetende wat men van hem wilde, ging hy naar Charleroi, werd veroordeeld tot 8maanden gevangenis met onmiddelijke aanhouding. De man werd achter slot gezet, niettegenstaande zyn onophoudelijk prote steeren. Later vernam vrouw Gosselet, dat De Witte, van Merxplas was weergekeerd en in eene herberg verteld had, dat een andere in zijne plaats veroordeeld was. Zij ver wittigde den prokureur des konings en De Witte werd aangehouden. Hij bekende alles en werd dadelijk opgesloten. In zijne cel poogde de man zich te zelf moorden met zich het hoofd tegen den muur ten pletter te loopen en viel bewus teloos neer. Na hem opgeknapt te hebben heeft men hem een dwangkamisool aange daan. De onplichtigo is in vrijheid gesteld. Zaterdag morgend, rond 2 uren, dron gen te Hoei twee bandieten in de woning der 77jarige rentenierster, Mej. Philippart, welke alleen woondo in een huis der Lin- denplaats. De schurken wierpen zich op de vrouw en wilden haar verwurgen. Op hare hulp kreten snelde een politiewacht toe en de twee bandieten werden aangehouden. De eene is een Duitscher, Hutt genaamd; de andere, zekere Dael, is van Hoei. Bei den zijn opgesloten. De toestand van Mej. Philippart, is on rustwekkend. De hoveniers De Molenaer en Burm, te St-Nikolaas, die in den wyk den Knap tand wonen en achter hunne huizen, uitge strekte hoven hebben, werden sedert langen tijd beroofd van hunne groenselplanten.. Hunne spruiten en savoo;en werden afge sneden en de dieven waren niet te vinden. Vrijdag nam de hovenier en landbouwer Burm, het besluit, eens de waak hierover te houden. Hy verschool zich in eenen kant en zag de gebroeders J. en H. D. bezig met savooien af te snijden op den grond van zyn en gebuur De Molenaer, ten getalle van 28 kroppen hij sprong uit zijnen schuilhoek en vatte ze alle twee by den kraag. De een is 17 jaren en de andere 15 jaar. Hy kloeg ze op het policiebureel aan, waarop eene rechterlyke vervolging zai gebeuren. Een onderzoek ten hunnen huize door de policie gedaan, bewees dat zy machtig veel konijnen hielden, zoodat zij die groenten roofden om deze diertjes te voeden. De moordpoging op eenen inge nieur te Hasselt. Alfons Scheyen, de aangehoudene, heeft bekentenissen 'ge daan. Volgens Scheyen's verklaring, kwam deze in gezelschap van zynen vader en ze keren Weerts over de Groote Markt. Zij waren dronken. Toen zy M. de Magnée ontmoetten, stampten zy hem. De ingenieur bedreigden Scheyen, waarop deze M. de Magnée h lijve ging. Op het hulpgeroep van het slachtoff® snelden de gebroeders Vinckenbosch te: hulp. Alsdan trok Scheyen zyn dolkme en bracht M. de MagDée, alsook een d» gebroeders Vinckenbosch de steken toe. De toestand van M. de Magnée is vol doende. Het aanhoudingsmandaat tegen Scheyei is bekrachtigd. Zondag namiddag had te Turnhou een ongeval plaats, dat erge gevolgen hai kunnen hebben. De genaamde Em. Geven van Severdonck was naar Turnhout geko- men om een beitel te koopen. Bij het tcruj keeren per rijwiel ontmoette hy eenigi jongens, waarvoor hij van de baan afreed Door het veranderen van richting viel hj van zyn rywiel met het ongelukkig gevolg dat de beitel, w eiken hij in den zak droeg hem in de borst stiet en eene erge wondi1 veroorzaakte. De geneesheer, die de wondi i verzorgde, bestatigde dat deze niet leven» gevaarlijk was. Vrydag avond, stapte M. Karei Goo» sens, gemeenteraadslid te Lier, advokaa.! by de balie van Antwerpen, op den stoom tram, die van Duffel naar Lier reed. M. Goossens moet zeker mistrapt heb' ben, gevallen en dan overreden zyn, wan^ men vond nadien zyn ljjk vermorzeld op di' baan liggen. Dat ongeluk heeft aldaar eene algemeene' ontroering verwekt. Het parket van Me chelen is ter plaats geweest. Zonderling uitwerksel der koude. Tengevolge der vinnige koude, plotselinp na een lang regentydstip ingetreden, z(ji* de ketens van den klokkentoren van lepe: geroest en afgebroken. Daardoor viel «eij go wicht van 750 kilgr. van eene hoogtT van 12 meters, eene vout en verscheiden! balken verbrijzelende. 1 Daar het ongeluk 's avonds rond 9 un* gebeurde, bevond er zich niemand in di nabijheid. t Nu weet men te leper waarbij het kom* dat het sedert verscheidene dagen geen uu^ sloeg op den toren. Een dienstknecht van den landbouw®8 Jules Denachre, Kortrijkpoort, te Meenen,1 werd plotselings uit zynen slaap geweki door een zonderling gerucht. il Hij hoorde weldra dat dieven in ivni^ kamer naast de zijne gedrongen waren. Di knecht greep een geweer en loste een schol door de deur. De dieven namen ijlings de vlucht. 0l. het gerucht der losbranding ontwaakten dr andere bewoners der hoeve. Men stelde dan vast dat de knecht dis geschoten had in zyne kamer opgesloten et gebarikk: Joerd was. De bandieten haddei, er alles voor gezet wat zy ronden, kannen, kern, enz. Er was een kofferken opengebroke£ waaruit eene som van 40 fr. vordwener was. Eene som van 300 fr. haddon de die», ven onaangeroerd gelaten. De gendarmetL hebben een onderzoek geopend. Drie zonen uit eene begoede familiw van Loonhout, waren met eenen vrienói gaan pensen op Hollandsch grondgebied/i tusschen Loenhout en Brecht. c De wildstroopers droegen drie lichtbak* ken. Slechts een hunner had een ge weef1 by zich. Een der broeders ging met den'l vriend voorop, terwijl de twee anderen,1» waaronder de jager, achteraan kwamen. a Jachtwachters overvielen de pensers." Slechts een strooper werd aangehouden. Daarop loste de jager een schot in de rich ting der jachtwachters. Een hunner werd getroffen, doch gelukkiglyk niet erg. De aangehoudene werd naar de gendar merie van Zundert ovorgobracht. Het parket van Antwerpen en het Hol landsch parket worden ter plaats verwacht Bestuurbare ballons. Erg ongeval met de Zodiac. Zaterdag avond- rond 6 uren was men te Saint Cyr bezig" met de Zodiac plat te leggen. De,, mecanicien Legall, die te Antwerpen bjj iedere opstijging van de Zodiac meé omhoog ging, zat op don voorpiek van den" ballon om de ontsnapping van de gaz te vergemakkelijken, doch eensklaps werd'' het evenwicht verbroken en de gaz schoot naar 't gedeelte van het luchtschip waarop^ Legal gezeten was, zoodat deze punt zich om zoo te zeggen recht omhoog zette. Da" mecanicien werd aldus tegen hst dak van den hangar geslingerd en stortte ten gron de met gebroken schedel. Legall was 38 jaar oud hij laat eene weduwe met ver scheidene kleine kinderen achter. Een 16jarige hoeveknecht van Weyler1 (Aarlen) was bij eenen wapenmaker een geweer gaan halen. Terugkeerende ont moette hy een zjjner vrienden, Frantz Thiltges. Meenende dat het geweer niet geladen was legde hy op zijnen vriend aan. Een schot knalde en Thiltges kreeg de geheele lading in het hoofd en in de borst. Het slachtoffer werd in wanhopigen toe stand naar het gasthuis van Aarlen over-* gebracht. j, De onvrijwillige moordenaar is schier zinneloos van schrik. Maandag morgend ayn op de baan 1 Luik-Namen twee raanoeuvreerende trei nen op elkander geloopen. 1 Op een der treinen hadden verscheidene werklieden, die naar Ampsin een dubbel 6 spoor moesten gaan leggen, plaats geno men. Een werkman, Haloy genaamd, kon niet j tydig afspringen en werd gekwetst aan het a hoofd en aan de armen. De stoffelijke schade is aanzienlijk. 4 Bij het verlaten eener danszaal te Taillis-Pré?, werd de mynwerker Albert e Boufiioulx verscheidene dolksteken in het hoofd «n in ds armsn toegebracht. Op de

De Denderbode | 1910 | | pagina 2