Iets nieuws op oorlogsgebied EEN EN ANDEli. Socialistisch Congres Monster Tombola Slad Aalst.-Werkbeti I'S Allerhande nieuws. Duitschland. Een lichtgevende bom, die in de lucht ontploft en als tijdelyk zoeklicht fun geert, behoort tot de nieuwste ideeën van uitvinders op krijgsgebied. Deze bom. die men aan dergelijke proeven heeft onderworpen, zou bijv. een admi raal in staat stellen de schepen van een vijandelijke vloot op een afstand van verscheidene mijlen te zien, daar hot licht lang genoeg braudt, dat de kanon niers hun geschut kunnen richten. Het is een Fransche uitvinding en niet ongelijk de lichtgevende bom, die door de Duitsche regeering is aangenomen. De laatste is een werptuig, gevuld met calcium-carbiet, dat outvlamt, zoodra het in de zee valt, waarop het blijft drijven. Voor een andere nieuwigheid op het gebied van krijgsbehoeften is kort ge leden door de groote firma Krupp patent genomen. Het is een luchttorpedo, waarvan het gerucht gaat dat ze een der moorddadigste oorlogswerktuigen is, die ooit zijn uitgevonden. Ze zal bij do Duitsche zeemacht worden inge voerd. Andere nieuwe uitvindingen zijn het anti-luchtschip kanon, een schroot granaat, die in 't gewone geweer bij het leger gebruikt kan worden, en 'n nieuw automatisch kanon, op het onderstel van een auto geplaatst, dat in staat moet zijn een voorraad ammunitie en een afdeeling van tien man 25 mijlen per uur langs gewone wegen te vervoeren en onderweg drie ponds bommen op een afstand van drie en een halve mijl af te vuren met eene snelheid van 250 scho ten per minuut. Eten. Zoudt ge het ooit kunnen gelooven, beste lezers f Dat wij allen geen verstand hebben van., eten De Fransche Dr Jaquet zegde het en de Amerikaansche heelkundigo Piesch ster deelde zijne meening. Daar de Amerikanen eerst en vooral practisch zijn, heeft hun dokter voor genomen zijne tjjdgenooten te leeren eten. Eene school is daartoe geopend en i. de spijshuizen die eraan" gehecht zijn eet men op maat. Die maat verschilt volgens de gestel tenis van eiken persoon. Daarom is het noodig dat elkeen die daar wil eten, eerst en vooral onderzocht worde door •enen geneesheer, die hem zegt hoelang hy ieder beet moet knabbelen. Immers *t Is omdat wij te weinig onze spijzen knabbelen on die te weinig met speeksel doorkneden, dat wy slecht eten en lyden aan slechte spijsverte ring,maagziekten en overtollig vet,enz. Dus, beste lezers, neemt les in he eten. Bidden. Dagbladen hebben ge schreven dat HH. HH. de Bisschoppen eene bulle gereed maken over de Va derlad8che Godsvrucht. De liberale Petit Bleu denkt dat de Bisschoppen de geloovigen zullen aan zetten te bidden voor den goeden uitslag der kiozingen. Hij vindt dat Bisschoppen daarin te ver zouden gaan, als 't waar is. Bly f op uw gebied, zegt hot liberale blad en bemoei u met de kiezingen niet Zoo zoo de Bisschoppen zouden zich om de kieziDgen niet moeten be kommeren Ze zouden zeker de geuzen aan het bewind moeten zien komen, en ben met den glimlach op de lippen ontvangen. Juist alsof de geulen niet gedurig zeggen en herhalen, dat zy eens dat ze kunnen, de Bisschoppen zooveel last zullen aandoeD als hel mogelijk is. De Bisschoppen kennen hunne zen ding en ze zullen er niet aan te kort bly ven. Maar wat kan het de liberalen en so cialisten toch deeren dat de katholieken voor den goeden uitslag der kiezingen bidden volgens hen, ja, volgens de blauwen on de roode bestaat er immers geen God en wie zal er dan de gebeden der katholieken verbooren V V D§ Patriote meldde ons zeer onlangs iets dat stof tot nadenken levert. Ouder ons katholiek Ministerie, onder 't oog van onze Inspecteurs wor' den by ons nu reeds sommige school boeken met onzijdigheid overgoten, cd nog wel zoo dat alle gedacht van God wordt uitgebannen. Een schoolboek Jardin d'enfant. Livre de lecture, door Minnaert en Vil ders heeft verschillende uitgaven be leefd en vergelykt men bij voorbeeld die van 1881 met die van 1906, dan staat men stom voor de veranderingen tusschen beiden. In die van 1891 wordt van God gesproken,in die van 1906 gern woord meer vauGcd al de volzinnen waarin het woord voorkwam zijn ver anderd zelfs op zulke manier dat de volzin een oprechte stommigheid wordt als deze God weze geloofd dat liy ons ouders gaf die ons leederlyk beminnen (1891)Wazen wy dankbaar omdat wij ouders hebben die ons teederlijk bemin nen (1906). Dankbaar jegens wie uit gave van 1906 Zijn zulke veranderingen geen teeken geen bewys van vrijwillige vankant- zetting van God, van gewilde ongods dienstige onzijdigheid f De stad der kanarievogels. Nor wich, in Engeland, is de stad der kana rievogels.Die oude stad,bezit de grootste kanarieteelterijen der wereld en voorziet de Vereenigde Staten, Canada, Italië, Oostenrijk-Hongarië en Zuid-Afrika.van die kleine mooie vogeltjes. (Nederland, België, enz., worden meer uit do Harz voorzien.) Er worden jaarlijks van Norwich 25,000 tot 30,000 k narievogcls uitge voerd 15,(>00 tot 20,000 gaan naar Amerika De prijzen hangen natuurlijk af van het ras en den zang der vogels. Een goede kanarievogel kost dikwijls niet minder dan 120 gulden; uitstekende zangers kunnen hot zelfs tot 600 gulden brengen. In Norfolks hoofdstad leven byna 4000 meuschen van de kanarie- teelt. Ferrerzaak. Het blad van Pablo Iglesias, het hoofd der liberale party in Spanje, geeft de volgende bijzonderheden over de Ferrerzaak. Maura, het katholiek Kabinets- hoofd, wilde in de zaak der veroordee ling van Ferrer niet lichtzinnig han delen. Na het advies van alle ministers en van hooggeplaatste mannen gevraagd te hebben, wilde hij ook M. Morel zim gedacht vragen. Moret is tegenwoordig het liberaal Kabinelshoofd en was reeds Ian,, als dusdanig aangeduid door zijne partij indien zij aan het Ministerie kwam. M. Maura legde dan den toestand bloot aan M. Moret nadat met algemeene stemmen en met goedkeuring van de militaire overheid, Ferrer was veroor deeld, en nadat de gezanten van Parijs en van Rome voor den veroordeelde ten beste hadden gesproken. M. Moret antwoordde a Er kan in deze zaak geene kwestie zijn van genade. Het Gouvernement moet volgens mij order geven het vonnis te doen uitvoeren het tegenovergestelde doen, ware afstand doen van alle manhaftigheid Maar 't was nu maar te doen om wat tegen Kerk en Papen te schreeuwen, niet waar,blauwen,rooden en groentjes? En door uwe gedwee slaven wat A bas la calotte te doen huilen niet waar Herinneringen uit den Schoolstrijd 1879-1884 meêgedeeld opdat de jeugd zou weten wat er alsdan gebeurde, hoe onze soms in zuren arbeid gewonnen gelden in roeien en wissen werden ver knoeid In België waren toen 215 scholen zonder leerlingen zij kostten 900,000 frank 's jaars er waren 500 scholen, waar meer meesters waren dan leerlin gen, zij kostten 2,500.000 fr. In het Arrondissement Aelst, b. v. waren 15 gemeenten,' waar 34 onderwij zers, benoemd waren, en .betaald wei den zij hadden samen 23 leerlingen, meest allen kinderen van ouderwijzers. Te Jchteghem waren twee schoolmees ters en één leerling. Eenigcn tijd daarna werd do vrouw van den s-clioólmeoster, leermeesteres benoemd dus 3 meesters en één leerling En zoo kan men honderden voorbeel den aanhalen. 4 4 Zijnen neus voorbij klappen. Als dë liberalen den algemeenen dienstplicht vragen dan doen zij het, zeggen zij, omdat de verdediging van het Vaderland hun nauw ter harte ligt. Als ge 't maar gelooft... De vrijmetselaar Neujean heeft de ware reden verraden op de vergadering der liberale Associatie te Luik. Luistert: Als wij zoolang gewerkt hebben om den dienstplicht er door te krijgen is hel hierom geweest door den om gang met jongens uit de uiteenloopend- ste klassen der bevolking, zouden de militairen gemakkelijker aan den in vloed van den Godsdienst en van do priesters ontsnappen. Dat is nu eens rechtuit gesproken De kazerne moet bij de liberalen dienen om het geloof uit de herten der soldaten te krygen. Katholieken van allen stand, zulke verklaring legt plichten op Voor de kazerne gezorgd 4* 't Verdonkert. Er zijn liberalen die reed» hunne boontjes te weeken hebben gelegd op de toekomende liberale zegepraal van Mei. Voor andere is de liberale hemel zoo klaar niet 1 Les Nouvelles du Jour van La Louvièrc, meenen dat er twee stormloopen zullen noodig zijn om het katholiek ministerie omver te krijgen. Eerst, stormloop bij de Meikieaing»., 't ministerie wordt verzwakt en kan niet voort. Er moet eene ontbinding komen en dan is 't ministerie er aan voor goed. L'Indépendance Beige i» van gedacht dat het ministerie nog moeilyk zal voort kunnen als zijne meerderheid verminderd is. L'Indépendance vooraiet dus dat 't ka tholiek ministerie zal aanblyven. Dat ia een emmer koud water op den geestdrift van vele blauwkens. Eerlijkheid. De socialisten hebben de half en halve vrijstelling van den krijgs dienst voor de geestelijken aangenomen. Men weet dat de geestelijken hoewel, vrijgesteld, toch drie maanden moeten dienen. ling, welke de roode volksvertegenwoor digers zeiven gestemd hebben. En de wet is nog geene twee maanden in voege Congoleesche munt De minister van koloniën was van zin in den loop van dees jaar voor 600,000 fr. nikkelmunt te laten slaan voor Congo. Hy heeft nu be sloten er voor 1 millioen uit te geven. Dat zal slechts 102,000 fr. meer kosten voor het slaan der munt en het verzenden, doch daarentegen eene meerdere ontvangst van 400,000 fr. aan het budjet der kolonie be zorgen. De kwestie van de deelneming der socialisten aan de regeering. Het socialistisch congres dat Zondag gehouden werd had uitspraak te doen over liet volgende punt Welke sal de politiek van de socialisti sche party moeten zyn, in geval van zege praal der oppositie en zullen de socialisten, al of niet, moeten deelnemen aan eene burgerregeering Twee dagorden waren ingediend I. Eene van M. De Brouckère, luidend dat de socialistische party niet kan, noch mag deelnemen aan eene burgerregeering II. Eene van M. Vandervelde verkla rend dat, daags na de zegepraal der oppo sitieparty en, de socialistische partij hare geheele en volledige vrijheid van actie zal bewaren dat hare politiek, evenals altijd, eene klassepolitiek zal wezen en dat hare houding ten opzichte der nieuwe regoering altijd zal geleid zyn door het hooger belang van het proletariaat Wat de kwestie der individueele deelne ming van socialisten aan de samenstelling van een ministerie aangaat, dit is niet eene kwestie van beginsel, maar van taktiek, waarover men sal oordeelen volgens de omstandigheden van het oogenblik. M. Vandervelde ontwikkelt die dagorde. Hij wil niet dat de socialisten zich op voor hand aan banden leggen, sooals M. de Brouckère wil. Als we doen gelijk M. de Brouckère het wil, dan kunnen de clericalen op voorhand zeggen dat zelfs met eene overwinning der oppositie, toch aan 't bewind zullen bly ven. Wij moeten de tactiek der Engelsche socialisten tegenover het liberaal gouverne ment volgen. Als hier een gouvernement dor linkerzij de hervormingen uitvoert, die ons lief zijn, dan zullen wy het steunen. Zoo niet, dan behandelen wy het, zooals Anseele te GentM.Braun heeft behandeld bericht aan wie 't aangaat. Wy moeten dus de vrye hand houden wil het congres niet, dan zullen wij ons onderwerpen, maar dan moet de Brouckère in onze plaats de leiding nemen eener poli tiek, die onze verplettering zal wezen. M. Volckaert is van gevoelen, dat do arbeidende stand ds socialisten zal verlaten, indien hij ziet dat het socialism enkel dient om de liberale partij, eene partij van kapitalisten aan 't bewind te houden. M. de Brouckère verdedigt breedvoerig zijn voorstel, dat bokampt wordt doorMM. Ant. Delporte en Anseele. Ten slotte wordt het voorstel-Vander velde aangenomen met 202 stemmen tegen 77. 't Is de volledige overwinning der oppor tunisten. Welnu, Le Peuple begint van nu al oor log te voeren tegen die geestelijke vrijstel- W t a i» Aalst. Erkende Onderlingen Bjjstand^Maatschappy de Gewezen Weesjongens. met de goedkeuring der Bestendige Deputatie van den Provincialen Raad en der Gemeentc-overheid, ten voordeele barer Onderl. Byst. kas, het stichten van een kas edenf0ndS en Van Cene liefdadi£heids- Groote prijs ÏOOO Frank en andere geldprijzen. Bovendien een groot getal nuttige en kostbare voorwerpen, zooals Schouw- garnituren, Lusters, Regulatenrs, Spiegels, Kunstvoorwerpen, enz. PRIJS PER LOT 10 ctm. De Eere-Voorzitters Od. Van der Schueren. Dr Is. Bauwen De Algemeene Voorzitter L. Pereboom. De Sekretaris, De Voorzitter Is. Hallaert. Alb. V. Herreweghen. De Onder-Voorzitter, De Schatbewaarder, Petr. Callebaut. J. B. Müylaert. Leden; A. Van der Niepen A. Van Royen Alf. Van Royen J. Smet J De Nooze en Jos. Hallaert. Vooreerst beweerde hij van het platvorm van den wagon te zyn afgestampt, doch KORRESPONDENZ Herrn G V. G. in Wien. Als Erledigung für das Abonne ment pro 1910 empfing ich heute durch Ihren Wn von 4 Februar K. 20 W Danke bestens. Worden gevraagd door de Patroons 1 Tabakbewerker 1 kleermaker, leer jongen. Vragen der Werklieden 2 Schrijnwerkers Werklieden van allen aard. Zekere D. S. een jongeling van 19 jaar, werkman aan den Staats spoorweg, wonende te Erembodegem.werd Zondag vreeslijk verwond door den tram Aalst- Assche. —n"" mgcataiupk, UUCU later bekende hy dat hij er al rijdende had willen opspringen, er niet in gelukt was en een eind was meêgesleept geweest tot dat de tram stopte. Nadere inlichtingen ontbreken voor 't oogenblik. AALST. f Smartelijk voorval. Gister Dijnsdag, op 't oogenblik dat de Militieraad ging in zitting treden, werd de heer Camiel Goossen», Burgemeester van Meldert onpasselijk en overleed schielijk. Zyn lijk werd naar 't hospitaal overge voerd. De eerzame overledene heeft den ouderdom van 64 jaren bereikt. Lijkdienst en Begrafenis te Meldert, Vrijdag 11 Fe bruari, om 10 uren. H. R. I. V. Men herinnert aan de lezers dat de zeer aangename Borstpil Walihéry die zoo souverein is tegen de vallingen, de hoest en de keelpijnen, een frank de doos wordt verkocht in al de apotheken. Geweldige brand. Zaterdag morgend, om 3 uren, is een geweldige brand uitgebroken in de meubelmakerij van M. Jules Cobbaert, Nieuwstraat, te Geeraardsbergen. Gansch het achterge bouw, het werkhuis en de meubelen, die het bevatte, zijn vernield. De winkel is gespaard gebleven. De schade wordt op 5000 fr. geschatalles is verzekerd. Koning Albert's eerste petekind. Zondag 11. werd in de hoofdkerk van Hasselt ten doop gehouden de zevende soon van de echtgenooten Vanbeuren. Z.M. de koning had het peterschap aangenomen en in zyne plaats Burgemeester Portman» afgevaardigd. De doopeling ontving de namen van Albert Ferdinand, 't Is de eerste aevende zoon van Limburg en misschien wel in 't land die den naam draagt van zjjnen vorstelijken peter; deze heeft een geschenk van 200 fr. in aijne wieg doen leggen. Doodendans. Op het bal in den Muntschouwburg te Brussel, danste M. Victor T., een inwoner van Liedekerke mot zijne jonge vrouw, aan wien hij dat schouwspel had willen toonen. Eensklaps zakte zij ineen op de schou ders van haren man. M. V. nam haar op, en droeg haar in eene loge, andere per sonen schaarden zich om haar heen, een dokter werd geroepen De vrouw was dood. Mevrouw T. was overleden aan eene hartaderbreuk. Men oordeel» over de wanhoop van den •chtgenoot. Het lyk werd naar hare woning ge bracht. De handelsreiziger Gustaaf M.., wo nende Poststraat, St-Joost ten-Noode, was sinds lang zonder werk. In de laatste dagen had men hem niet meer gezien. Men ging op sijne kamer en vond hem dood voor h»t bed liggen. Een geneesheer stelde vast dat hy letter lijk van honger gestorven was. In het bureel van M. Ghemar, wis selagent, Antwerpsche laan, te Brussel, kwam Vrijdag namiddag, toen de bediende M. Van Maolle, alleen was, een kerol bin nen. Hij vroeg den adresbook en terwy'1 de bediende het gevraagde nam, loste d» ban diet een revolverschot in de borst van M. Van Maolle. Stuiptrekkend sleepte de bediende zic-h tot aan het venster »n klopte. Geburen kwamen toegeloopen intus- schen had de schelm, zonder iets te hebben gestolen, de vlucht genomen. Over de stoutmoedigo bandieten- streek, in vollen dag bij eenen wisselagent te Brussel gepleegd, lezen wij nog in de Bru8»elsche bladen Deze zaak schijnt een zeor geheimzin nig karakter aan te bieden. Het parket heeft zich naar Ukkel begeven om den he. ambte, M. Frans Van Malle, die noch te bed ligt te ondervragen. Uit de ingewonnen bijzonderheden blijkt dat de aanslag te 1 1/2 uur 's namiddags plaats had, de politie eerst van 't feit werd verwittigd te 4 1/2 uur wanneer de ge wond o reeds lang te huis was. Uit de ondervraging van M. Van Malle door do magistraten, is niet veel nieuws vernomen. De jongeling heeft enkel zijne vroegere verklaring kunnen vernieuwen De wonde door den revolverkogel toege bracht is onbeduidend. Het wapen was een echt speelgoed schietend met patronen van 5 of 6 mili' meters. Men had eerst een meisje van het feit verdacht, doch dit vermoeden is gegrond gebleken. De toestand van den jongeling, zonder te verergeren, is nochtans niet gebeterd. Het kanaal naar Brussel. Het kanaal van Charleroi naar Brussel heeft 74 kil. lengte, bezit 56 sluizen en is de voornaamste uitvoerweg van de kolen van het bekken van Charleroi. Er is besloten dit kanaal te verbreeden en te verdiepen, soodat schepen van 300 ton, met 2,10 m. diepgang kunnen varen De totale uitgaven van het werk zullen o3 miljoen frank kosten. Tot heden zijn er reeds 35 miljoen aan besteed. Zaterdag had eene nieuwe gedeeltelijke aanbesteding plaats, ditmaal van frank 3,030,214,66, waarin 1,800,000 fr. voor aardewerken. De Vlaamsehe aardewerken hebben du» alweer brood op de plank, Eenige maanden geleden werden tal rijke treindiefstaüen gepleegd tusschen do statiën van Mechelen en Muizen. Verscheidene kerels werden voor deze dieften aangehouden en zitten thans achter slot. Uit hunne bekentenissen bleek dat i zekere Blockeel, een matroos, hun hoofd man was. Deze kon zich echter buiten het bereik der policie houden. Het gerecht vermoedde dat Blockeel ziek in den omtrek der Antwerpsche dokken ophield. Vier agenten, onder het bevel van dec policieopziener Van Loon, die Blockee! goed kende, trokken Vrijdag namiddag oi zoek. Rond 1 1/2 ure kwamen zy in eene her- berg der Bataviastraat en vonden er inder daad hunnen man zitten. Hy was bezig eenen brief te schrijven. Nauwelijks had Blockeel do policieraan- nen bemerkt, of hy haalde eenen revolvei te voorschijn. Een schrikkelijk gevecht ontstond. Bloc keel loste opeenvolgend de zes schoten var zijnen revolver. De policieopziener Van Loon kreeg eenen kogel in de rechterknie en de agent Jam- sens eenen in het rechterbeen. Blockeel kon dan vluchten doch hy werd overmeesterd en sterk gebonden. De gewonde policiemannen werden naai het verbandhuis gebracht, doch gezien hun nen ergen toestand, moest men hen naai het Stuivenberggasthuis overbrengen. Het parket is ter plaats geweest. De da der is opgesloten. De werkman J. Ghislain, is in de smeltovens van Ougréo, met den voet tus schen een raderwerk geraakt. Vooraleer zync werkgezellen het machien kondet stil leggen was het been reeds tot aan de knie vermorzeld. Men moest dan een ai doen smelten om Ghislain to kunnen ver lossen. De ongelukkige werd stervend naar het gasthuis gedragen. De diepste myn. De eerste kool- mynput der Kempen zal heel waarschijn lijk komen in 't gehucht Stalt, der g«- meonte Beeringen meer dan 300 man zijc daaraan de werking bezig men heeft er de beste koollagen gevonden. De laatste boringen, waarmee nog steedi voortgewerkt wordt, heeft de ontzagelijk» diepte van 1350 meters bereikt, diept» welke tot heden by zulke boringen in België nog niet nabij is gekomen. Uitroeiing: der bosschen. Di overstroomingen welke Frankrijk zoo erg kwamen teisteren roepen de aandacht der bevoegde mannen op de uitroeiing der bog schen, welke overal zoo wat aan de orde van den dag is. Overal meent men dat land meer op kan brengen dan bosschen en men roeit maar uit. Nochtans is het gekend dat de bosschen voor eigenschap hadden het klimaat te matigen. Daarbij de sponsachtige grond, de bla deren en de boomstammen der bosschen weerhouden het water en laten het maar traags'eens wegloopen. De watcrloopen vloeien veel regelma tiger in boschrijke streken dan in de an dere. O V FU§TItGO»lI AGEiV. De toestand te Parijs. De toe stand verbetert voordurend in Parys en ook in den omtrek. Eene mededeoling van den prefekt der Seine zegt dat liet water in den ondoraar- schen spoorweg gedurig daalt. De dienst is hernomen op een deel der lyn nr 8, tusschen de Concorde en het Opera. Als de Marne nog een meter zal gedaald zyn, xalzy haar gewoon peil bereikt heb ben. Mai8ons-Alfort en Alfort- Ville zyn niet meer overstroomd, behalve eenige straten langsheen de Seine en de Marne, en by d« spoorwegbrug, welke het water tegen houdt. Twee huizen zijn te Alfort-Ville inge stort, er sy'n geene porsoonlyko onge lukken. Te Vitry is de toestand zeer hachelyk. Het water dat in de stad gedrongen is al over den spoorwegbarm der lyn naar Or- léans, kan niet weg het is door den harm belet weg te stroomen. Men zal verscheidene buizen moeten door den dyk steken om het water kwyt te ge raken. Talryke huisen dreigen in ie storten. Automobiel vijanden.De gemeente Stockum, liggende aan de zyspoorweglyn Lóttiiiighauseu-Langendreer, schynt auto mobiel vijandig te zyn, in zooverre dat de bewoners eene anti-automobielcommisBie hebben gevormd op eene volksvergadering, opzettelijk hiervoor belegd. Deze commissie nu was gelast al de te snel rijdende auto's op te teekenen en ze met hunne chauffeurs aan de aardsche ge rechtigheid over te leveren. De commissie vervulde hare taak boven elks verwachting. In weinige dagen tyd waren er 60 er 80 proces-verbalen opgemaakt. Om de juiste snelheid vast te stellen had men twee gren8steenen op bepaalden afstand van elkander geplaatst langsheen den landweg. Zoodra de auto den eersten steen had be reikt keek men aanstonds op de horlogi» en wachtte tot de tweede steen gepasseerd was, om dan de snelheid te berekenen. Op 21 September laatst reed de alge meene secretaris van de Bochumer giet- staalverein, handelsraad Dr W. Baare, met zijne auto, die hy zelf bestuurdo, 'door Stockum. Zyn chauffeur had hem op de autoval opmerkzaam gemaakt en hy reed daarom juist op deze plaats zoo laugzaam, dat kinderen gemakkelijk hadden kunnen meeloopen. Die voorzorg echtor batte niet, hy werd toch beboet Handelsraad Baare weigerde evenwel te betalen, maar liet zich voor het gerecht dagen. In de behandeling voor de strafkamer werd vastgesteld dat een lid van de automobiclcommissio zich had be diend van eene oude horlogie zonder secon den wijzer en hy de minuten zoo maar op het oog had gemeten. Daarop werd do handelsraad natuurlyk vrijgesproken en men vreest zelfs dat een aantal peraonta tea onrechte beboet zyn.

De Denderbode | 1910 | | pagina 2