5 centiemen per nummer Zondag 13 Februari i91ö 64sle Jaar 4231 Vrij onafhankelijk volksgezind orgaan GODSDIENST, HUISGEZIN, EIGENDOM. van do Stad en 't Arrondissement van Aalst. VADERLAND, TAAL, VRIJHEID. STAD AALST. Opvoeringen der PASSIESPELEN gedurende den aanstaanden Vasten, op Zondagen 6, 13, 20 en 27 Maart en Maandagen 7, 14, 21, en 28 Maart 1910. Onzijdig onderwis. Werkzaamheden der maand Februari. Bericht aan de Landbouwers. Slaapziekte in België. Kieskrouijk. DITJES en DATJES. Dit blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week onder dagtee- ftoning van den volgenden dag. De prys ervan is tweemaal ter week voor de Stad 5 frank met den Post verzonden 6 frank 's jaars, fr. 3-25 voor zes maanden fr. 1-75 voor drjj maanden, voorop te betalen. De inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwittantiën door de Post ont- vungen zyn ten laste van den schuldenaar. Men Schryft in bij C. Van de Putte-Goomens, Korte Zoutstraat, Nr 31 en in alle Postkantoren des Lands. Per drukregel Gewone 15 centiemen Rekiamen fr. 1-00 Vonnissen op 3"" bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen bij accoord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heeren Nota rissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen den djjnsdag en vrijdag in den voormiddag. Voor de advertentiën uit vreemde landen zich te wenden ten bureeie van dit blad. CU1QUE «DUM Aelai, IS Fel>. IÖ10. Op onze beurt willen wij de ernstige aandacht onzor geachte lezers inroepen op de belangrijke bespreking over het onderwijs en de onzijdige of wereldlijke school, welke nu onlangs in de Fran- sche Wetgevende Kamer heeft plaats gehad en waaruit zonneklaar blijkt, dat onzijdigheid in 't onderwijs eenvou dig een masker is waarachter de libe ralen en socialisten hunne ware inzich ten verduiken. Nauwelijks een jaar, in 1883, dat de offlcieele school in Frankrijk onzijdig was gemaakt, zegde de heer Henry Maret, een radikaal De zoogezegde - onzijdigheid is - een domheid van God niet spreken - in de school dat is Hem bestrijden. - De heer Viviani die minister is ge weest en eens zegde dat hy de «sterren» (van 't Geloof eD de hoop in een eeuwig leven) zou uitdooven, verklaarde in 1905 Men spreekt ons van schoolonzij digheid zij is nooit iets anders ge- weest dan eene behendige leugen en eene passende schijnheiligheid. Hoe menigmaal hebben wij en andere confraters dan niet herhaald dal onzij digheid onmogelijk is. Ten andere recht zinnige liberalen bekennen met ons, ze geven ons gelijk. Nu, tijdens de laatste bespreking ter Fransche Wetgevende Kamer werd het ook bevestigd door M. Allard, een socialist van 't zuiverste rood. Zoo zegde hij onder andere Toe heeren radikalen, weoH eens openhartig als God weg is, is er geen eenige ennoodzakelyke zedenleer meer. Toejuichingen rechts). Ik, beken het, ik bekent het dan toch ook God weg zijnde, heslaan er nog enkel betrekkingen tusscheu de menscheu en geene andere. Om te onderwijzen, moet men veel meer weten dan hetgeen men te ouder wijzen heeft. Nu, gij geeft aau uwe onderwijzers eene kuituur, die nauwelijks deze over treft der leerlingen welke hun toever trouwd worden. In wezenlijkheid, het meerendeel der kinderen verlaten uwe scholen nog volkomen ongeletterd zijnde. (Tocjui chingen op verscheidene banken Eene stem van de uiter ste linkerzijde. We besteden nochtans geld genoeg aan het onderwys M. Allard. Ja, maar op zulke ge brekkige wijze.dat het soms beter zoude zyn, sommige van uwe scholen te slui ten. (Toejuichingen.) Wat meer is, ik stel de vraag of dit onvoldoende onderwijs niet de oorzaak is van de toenemende misdadigheid.{Ge rucht links. Toejuichingen rechts.) Ge moet niet gebaren mij niet te ver staan. Gy geeft aan deze kinderen, waarvan velen met een levendig verstand begaafd zijn, een onvoldoende onderwijs, dat nauwelijks de deur opent voor eene hoogere kuituur. Van dat kind maakt gij den hui- digen apache. (Gerucht, links.) Gij maakt er den apache van. (Ge rucht op dezelfde banken). Gelieft te luisteren en ge zult mij ver staan indien ge daartoe bekwaam zijt (Uitroepen). De heek Voorzitter.Bdeedig uwe kollegas uiet, na de kinderen beleedigd te hebben. De hoer Allard, Dat komt ervan als men den redenaar niet aanhoort tot het einde toe, men ontaardt zijne gedachte. Gij hebt aan het kind een volledig onderwys eene hoogere kuituur ge weigerd,welke gij beloofd had aan allen te geven het kind zoekt elders de voltrekking van zijn ideaal. De huidige groote bespreking over de hahdelwyze der Bisschoppen is onkel geschikt om het gezag der Kerk herop- tebeuren... Meisjes hebben de leerboeken ver brand, die kinderen hebben nog eene fransche ziel. (Tod. en gelach.) Doen wij bemerken dat M. Allard de onzijdige Fransche school aanwijst als de oorzaak te zijn van don aangroei der misdadigheid en een k week nest is \au apachen en soortgelijke misdadigers Landbouw. Stilaan begint de land bouwer te denken aan de lentewerken. Indieu het weder zulks toelaat, gaat hy voort met het ledig gekomen land om te werken, naarmate dat de rapen ver dwijnen want hij is overtuigd van de groote voordeelen eener vroege omwer king 't Is eene halve braak, lucht en licht oefenen hunne heilzame werking op de nieuwe laag grond uit en men ver delgt veel onkruid. Men zal deze omploeging benuttigen om tevens stalmest onder te brengen en den grond wol van minerale bestand- deelen te voorzien, door eene goede phospho potasclibemesting, ten minste zoo mon deze elementen niet voldoende aan voorgaande vrucht gegeven heeft. Men zal ook wijselijk handelen, door eene halve dosis ammoniaksulfaat in te werken. Want, vergeten wij het niet, in de meeste gevallen, geeft eeue volle dige bemesting de beste uilslagen. Men kan dus per hectare gebruiken 800 kilos staalslakken of 500 kilos superfos faat, 600 kilos kaïniet of 150 kil. chloor- potasch en 150 kil. ammoniaksulfaat. Van deze laatste meststof zal men dan bij de zaaiing nog eens dezelfd 3 hoeveel heid toedienen Het superfosfaat, de potaschzouten en het ammoniak sulfaat mogen gemengd en gelijktijdig uitgestrooid wordeu. Zoo men uochtans staalslakken gebruiüt, die zal men eenige dagen op voorhand strooien en eens ineggen, want die mo gen nooit gelijktijdig met ammoniak sulfaat gebruikt wordeD. In de maand Februari kan men ook al oordeolen over den stand der winter granen. Zoo deze te wenschen laten, kan men op liet einde der maand, bij schoon weder, 150 tot 200 kilos ammoniaksul faat per hectare strooien eu die meststof ineggen, want, eeoigzins ingewerkt, geeft die vette hare beste uitwerkselen. Het ammoniaksulfaat, door zijne zachte en aanhoudende werking, zal de gra nen regelmatig doen struiken en op schieten, zonder ze bloot to stellen aan vroegtijdig vallen. Moeshovenierdery. Op dezelfde wyze zal men in den tuin handelen den grond zoo vroeg mogelijk omwer ken, des te meer dat men sommige gruenten heel vroeg zaait of plant. En daar men hier den wasdom nog meer moet verzekeren en opjagen, zal men de hooger opgegeven hoeveelheden schei kundige meststoffen mogen verdubbe len. Huisdieren. Men zal voortgaan met de voeding der huisdieren goed na te zien en te bewaken. Daar het lijn meel en de zemelen met den dag opslaan, moet men rekenen of men die voeders niet geheel of gedeeltelijk door beter- kooper kan vervangen, b. v. door aard- noteumeel, katoeumcel, enz. Wat de paarden aangaat, men begint ze langzamerhand wat meer haver eu hooi te geven, om ze zoo, tegen dat het groot werk aankomt, aan straf rantsoen te gewennen. Want in eens krachtig willen doorvoederen, stelt die dieren bloot aan buikkrampen, die altijd ge vaarlijk zyn. Laat ons niet vergelen veel en dikwijls, len minste in den dag, onze stallen goed te verluchten eu te verlichten. Wat de hoenders aangaat, de legtijd gaat aanbreken. Bevorderen wy deze door ze warm te houden, door hun des morgens vooral lauwen brei van aard appels, gruis, brood, euz. te geven en voederen wij in den dag krachtig door. Wij Demen deze gelegenheid te baat om de landbouwers eu liefhebbers op hunne hoede te stellen tegen allerlei kwakzalverpoeders, zoogezegde legpoe- ders, die naar men zegt Ce hoeuders twee keer per dag doen leggen Ge looft er niets van, want zij zyn gewoon lijk niets weerd en zijn maar goed om de zakken te vullen van deze, die ze u met allerlei bluf aanraden. William. Er worden tegenwoordig in ons land prospectussen en omzendbrieven rond gezonden door zekere handelshuizen in meststoffen en zaden, welke zich val- schelijk beroepen op het toezicht der Staatslaboratoriums, en op den titel van leveraars van het Ministerie vau Land bouw, om hunne koopwaren aan den man te brengen. Die leugenachtige beweringen heb ben enkel voor doel, de slechte hoeda nigheid der aangeboden koopwaren te verbergen. De landbouwers welke verlangen te weten in hoeverre deze beweringen waar zijn, kunnen zich wenden tot het Beheer vau Landbouw, 3, Leuvensche straat, te Brussel, tot het Staatslabora- torium hunner provincie of tot de hee ren Staatslandbouwkundigeu, welke hun desaangaande kosteloos zullen inlichten. Opgepast menschen, opgepast Bah Bah hoor ik hier en daar, al eene zee ver Slaapzieken vindt men alleen in vreemde landen, lijk in den Congo waar de Tsé-tsé (soort vlieg) de ziekte voortzet. En hier in België dan, zijn hier dan geene Tsé-tsé's Neen En ik zeg ja, ik heb ze al gezien, er zijn er hier dry soorten vau Tsé-tsé's, er zijn er groene roode en blauwe. Ja, vele werklieden zyu door die groene roode of blauwe Tsé-tsé's gestokeu, 'tis te zeggen zij zijn door de slechte ge schriften het vergift opgepompt en 't is of ze door de slaapziekte aangetast zijn, want als ze niet slapen dan moesten ze hunne oogen open doen en zien hoe de liberaal en de socialisten roode en groe ne met hen den gék scheert. Ja, zij houden den zot met den werk man, zij maken hem leugens wijs, zij hebben liet werkvolk iu slaap gelegd met hunne groote woorden. Vrijheid, gelykheid, broederlijkheid 't zijn sla pers die nog niet gezien hebben dat er in hun wereldje geene vrijheid is. Roept het geene wraak, werklieden, hetgeen de liberalen en socialisten in Frankrijk weer uitgestoken hebben. Met woorden roepen zij vrijheid, met hunne daden ontnemen zij alle vrijheid ook aan onze Belgische werklieden. Deze die in Frankrijk arbeiden moeten eerst eenen heelcn hoop formaliteiten op liet gemeentehuis volbrengen, dan den dwang van het inscriptierecht onder gaan, maar de grootste strooperij is wel deze, namelijk «lat onze Belgische werk lieden er geene weekabonnementen op de treinen krijgen. Werklieden, of wel moet ge u door die sclioone woorden van vryheid, ge lijkheid en broederlijkheid laten in slaap wiegen, of wel moet ge zien die kerels hier iu België buiten het landsbestuur te houden. Uit Kortrijk is het beste nieuws, over den aanstaanden kiesstrijd. Ziehier de katholieke lijst Werkelijke kandidaten: M. Juliaan Liebaert, minister van financiën M. Camiel Busschaert, notaris te Moscroen, alle twee uittredende leden M. Ernest Reynaert.arrondissements-commissaris, iu vervanging van zijnen vader, ont slaggever; M. August Peel, wetsdoktor, ook nieuwe kandidaat; M. Jan l.ouc- kaert, veearts, gewezen plaatsvervau ger, nu werkelijke kandidaat. Plaatsvervangers MM. Reynaerl, Peel en Bouckaert voornoemd M. Ar nold Van Wassenhove. Het is de Katholieke Vereeniging, welke verleden Maaudagdeze lijst heeft vastgesteld. Zij die den toestand kennen, zeggen dal socialist Debunno niet meer moet wachten om pak en zak te maken. Andereu zouden op den zetel van M. Van de Venue ook maar een paar oord- jes meer willen verwedden. Eene prachtige lijst, die der Kortrijk- sche vrienden. De vrede is bij de Brusselsche Katho lieken hersteld. M. Colfs is op nieuw candidaat. De eendracht is dus hersteld. Hetzelfde kan niet gezegd worden van onze tegenstrevers. De liberale Walen bulderen tegen de Ligue Wallonne om dat deze alleen wil opkomen en men wenscht haar naar alle duivels De socialisten liggen in geen beter lakens. M de Brouckère verlaat de Peuple en doet de deur rammelen by zijn vertrek. In het socialistisch congres geklopt op de kwestie der deelneming van de socialen aan de regeering, weigert bij aan het hoofd van de Peuple Ie staan en gedachten te verdedigen, die de zijne niet zijn. Van een anderen kant is, achter de schermen, de oneenigheid grootBer- trand is op de 5* plaats gezet op de cau- didaten 1 ijst voor de Kamer en verkeert in groot gevaar, eu hij vergeeft aan zijne beste vrienden Huymans en Meys- maus niet, dat zij hem een beentje ge licht hebben. Ook door het afsterven van citoyen Van den Dorpe ligt in de gemeenteraad de socialistische fractie den boel over hoop voor de verovering van den sclie- penzetel, die belo> rd wordt door citoyen Furnemont, terwijl de handwerkers uit de party ciioyen Maes vooruitzelten. En de suppleant van Van den Dorpe is iemand die uit de partij is verbanneu, M. VaD Loo. Kortom, tegenover onze verdeelde tegenstrevers, hebben de katholieken den bloc der eeudracht hersteld en wij houden er aan hun daarmeê van harte geluk te wenschen. DE MENSGH, geroepen om aao ande ren te gebieden, verstaat do noodwen digheid van niet een mensch te zijn, juist gelijk de aDdero. Hy moet iets hebben dat hem onderscheidt van bureel oversten en van afdeelings generalen iets dat de gehoorzaamheid die men hem verschuldigd is, uitlegt en ver eert. Veuillot. 13 K XI *113 om voor of tegen d<r nieuwe krijgswet op te treden, de tijd van jammeren en klagen is voorbij en nu heden dient er gewerkt te worden tot verzedelijking van tiet kazen,e- leven. Alle ware katholieke ouders vreezen dat ze hunne zonen die ze werkzaam en braaf zien weggaan, zouden zien terug- keeren als luiaards en tot iu 't merg der beenderen bedorven. Wie met soldatenvolk omgaat weeter niet dat de voorschriften van de hoogere militaire Overheid niet zoo zeer te wenschen overlaten als wel het welwil lend uitvoeren ervan door de onderge schikte Overheden. Aan de hoogere Overheid is het dus ten plichte te waken dat officieren en onderofficieren hare voorschriften niet in den wind slaan en op alle mogelyke wyzen tegenwerken.... Vooral moet er gezorgd worden dat onze soldaten het meest gemak hebben om hunne kristelijke plichten te kwijten. Wij vertrouwen dat ouze geachte katholieke Gekozenen van Kamer en Senaat er een oog zullen ophouden Hoeveel vleesch moeten wij eten De geneesheeren beweren dal we te veel vleesch eten Al de ziek ten komen daaruit voort Iudien men een matig gebruik maakt van dat voed sel dan is ouzc gezondheid verzekerd, 60 grammen zijn voldoende. Al wat de mensch meer eet per dag is te veel. want overdaad van vleesch verwekt in hel lichaam giftstoflen en deze op hunne beurt vernielen de gezondheid Hen goed antivoord.- Over eeuigen tijd bevond zirh een pas toor in den trein vau Namen op Brussel. In eene kleine statie, waar de trein stil stond, klom een heer in hetzelfde kom- partimeDt van 2e klas. Weldra sprak men over den Godsdienst. Maar, mijnheer de Pastoor, zegde de lieer, ik kau niet begrijpen waarom gij meer vraagt voor eeue begrafenis te 10 ure dan voor eene te 8 ure. Wanneer men meer betaalt, komt men dan gau wer in den hemel Wat kwakzalverij Inderdaad, zegde de pastoor, gij bebtgelyk, mijnheer, maar ik vraag mij af, waarom gij geen biljet van 3® klas hebt genomen, gij zoudt zoo gauw te Brussrl aankomen als met uw biljet vau 2' klas. Ons heerke trok een smoeltje. Hij betaalde meer voor zijn biljet, waarom omdat bij op de kussens wilde zitten. Wie die pracht wil, moet betalen. Godsdienst is privaatzaak. Dat is te zeggen wij socialisten zijn niet tegen den Godsdienst daarin blijft ieder vrij. Zoo zeggen steeds de rooden. Maar tusschen zeggen en doen... Te Breslau (Duitschland) stapte de socialistische vereenigingsbeambte on langs in 't huwelijksbootje. Godsdienst als privaatzaak aanziende, zooals zijne meesters het altijd hadden voorge houden, trouwde hij ook voor do Kerk. De roode gezellen aanzagen dit echter als parti j verraad hij werd voor hunne roode vierschaar geroepen en daab ver klaarde men dat hij 't vertrouwen der gezellen verloren had. Hij kon dan nog enkel zijn ontslag indienen 't geen hij dan ook gedaan heeft. Niettemin zullen de «gezellen voort blijven vertellen Godsdienst is pri- vaatzaak. Tegen het misbruik der Tom bolas. Het verbond der Handels en Nijverlieidsvereenigingeu vau België, heeft aan den heer minister van Arbeid eu Nijverheid, een gezameulijken brief overhandigd uitgaande van de Handels verenigingen en Handelskamers van Antwerpen, Aarlen. Brugge, Brussel, Charleroi, Kortrijk.Veurne, Gent, Has selt, Luik, Leuven, Mariemont, Bergeu, Namen, Oostende, Ronse, St-Nicolaas (Waas), Dendermonde, Verviers en lepe- ren,om verzet aan te teekeuen tegen het stelsel der tentoonstellingstombolas en hem te verzoeken deze te keer tegaaD, ten minste door niet meer toe te laten, dat zij andere loten bevatten dan deze van gematigden aard en waarde. Het belang van het burgerlijk gezag en van den christen Godsdienst is ongetwijfeld hetzelfde. De goddelijke orde en de menschelijke orde, de Kerk en de Staal hebben dezelfde gevaren en dezelfde vijanden. Guizot. DE BELGISCHE HANDEL IN 1909 De berekening van den handel iu België, voor het jaar 1909, in verge lijking met 19ü8, is verschenen. Zij be wijst dat do toestand zeer schitterend is. Onze geheelen handel is geklommen tot 6 miljard, 6 miljoen, 820,000 frank, tegen 5 miljard, 615,773 frank in 1908, 't zij 391,047.000 frank meer, nu buiten over jaar. In 1908 bedroeg de invoer 3 miljard, 181,313.000 frank. In 1909 klom hij tot 3,409,602,000 frank, 't zij eene ver meerdering van 228,499,000 frank. Onze uitvoer, die in 1908 tot 2 miljard 430,360 000 frank beliep, klom in 1909 tot 2,596,908,000 frauk't zij 166,548,000 frank meer als 't vorig jaar. De ontvangen douaanrechten klom men van 1908 tot 1909, vau 57,326,938 frank tot 60,990,545 frank, dus weêr 3,663,607 frank vermeerdering. Congo. Nauwelijks is Congo eene Belgische Kolonie geworden of de logiegasten verklaren den oorlog aan de Mission narissen. Zondag 11. zegde de heer Callior, lee- raar aan de maconniek» Ho >g«scbool te Brussel, dat het onderwijs der Mission- narissen hoegenaamd niet deugt, dat ze te veel bekommerd zijn met het heil der zielen en niet al hunne bezorgdheid wijdeu aan de koloniale untwikkeling. En, voegde hij er by, daarby de godsdienstige gevoelens kunnen wel H met toewijding bezielen, maar zij zijn de grootste hinderpalen die de voor- uitgaande beschaving iu onze dagen op haren weg ontmoet. Dus volgens de maconnieke liberalen, moet men uit Congo de godsdienstige leerstelsels en princiepen verdrijven en ze vervangen door de vooruitgaande beschaving die in Frankrijk apachen voortbrengt De socialisten hebben met groot gedruisch aangekondigd dat eene af vaardiging hunner hoofdmannen zich naar Parijs had b-geven om bij de Fran sche Regeering aan te dringen dat de ontworpene Fransche toltarieven op Belgische voortbrengselen en Belgische werklieden door den Senaat zouden ver worpen worden. Zij verklaarden dat zij door M. Briand, kabinetsoverste waren ontvangen en dat hij hun de belofte had gedaan dat hij in den Senaat zou aan dringen dat de taks op de Belgische werklieden uiet zou gestemd worden. M. Briand ontving hen niet als Mi nister maar als Volksvertegenwoordi ger. Nu. eeneafvaardiging Fransche werk lieden metsocialisl Seccoldiaan 't hoofd, die gelijk men weet de taks heeft voor gesteld, begaf zich ook by Minister Briand. Er werd natuurlyk ook gesproken over het bezoek der Belgische roode af gevaardigden en socialist Seccoldi ver klaart nu dat M. Briand aan hem en de afgevaardigde Fransche werklieden heeft gezegd dat hij aau de Belgen niet heoft beloofd de taks iu den Senaat te bestrijden. Wie liegt er?. Naaralle waarschijn lijkheid onze Belgische roodjes, want ze zijn van de eerste leugen niet gebor sten. Het geval Colfs. - Met het doel de eendracht,ondanks alles te behouden, hebben de meeste sUdelijke kantonale vereenigingen der Brusselsche omge ving de candidatuur Colfs behouden en bijna allen hebben Dr Borignon aange duid als candidaat, in geval M. Colfs definitief moest weigeren op de katho lieke lijst voor te komen. Hot bureel der katholieke vereeniging van Brussel gaf aau M. Colfs 48 uren tijd om zich aan te sluiten hij de alge- meene lijst. M. Colfö op ziju besluit teruggekomen heeft aau liet besturend bureel eenen brief gezonden, zijne toetreding tot de katholieke lijst bevattende. Landbouwers opgepastDe Winter gaat spoedig voorby zijn het land werk gaat beginnen en de landbouwer* zullen zich van meststoffen mosten voor zien. Maar ze dienen op te passen I Onder den naam'van samengestelde mest stoffen trachten oneerlijke kerels han delaars willen wy ze niet noemen -- slechte metaalslakken aan den man te brengen uit oogenverblinding waarborgen zy den titelloatervrij fosfoorzuur, oplosbaar in minerale zuren. Zy rekenen er op dat vele lieden sich zullen laten misleiden door eenen ronken den titel, waarvan zy niets verstaan. Insgelijks wordt in den handel gebracht gegloeid gefosfateerd krijt onder don naam van gefosfaieerde meststof. Ziehier wat de landbouwers te doen heb ben om bedrog te voorkomen Zij moeten van de samengestelds mest stoffen, op faktuur, hun gehalte doen waar borgen in loatervrij fosfoorzuur oplosbaar in icater en citroenzuren ammoniak. Ofwel den titel doen waarborgen, in loatervrij fosfoorzuur oplosbaar in citroen zuur aan 2 p h. volgens Wagener. Het is ongelukkiglijk nog weinig in ds mode dat de gewone landbouwer zich eene faktuur volgens de wet doe afleveren als hij mest- en voedstoffen koopt, en die stof fen doe ontleden. Wat die menschen dienen te doen is niet koopen aan rondleurders die ze van haar noch pluimen kennen, maar koopen by handelaars die als eerlijk to boek staan in hunne streek. Deze kunnen zoo goedkoop leveren als die vreemde gasten, en indien deze laatsten, zooveel kosten van reizen en rondloopen kunnen doen, 't is dat 't er kan van komen. Overigens er zyn reeds voorbeelden ge noeg geweest van hoeren-bedrog opdat we verder zouden moeten aandringen. Groote vveuenit). Men is bezig met het herkassciden der groote baan Brussel Gent, te beginnen van Brus sel tot aan Assche, en van aan de grens der provincie Braband tot aan Aalst. Binnen kort zal het baanvak tusschen Assclm en de grens van Oost-Vlaanderen ook herkasseid worden. Alle voerlieden en vooral de automobi listen zullen dat nieuws met genoegen ver nemen. Er is echter nog een baanvak van den weg dat zeer slecht is, het is dat tusschen Aalst en Kwatrecht-statie en bijzonderlijk dat tusschen Aalst cn Oordogem. Dat heeft ook dringend noodig te worden.

De Denderbode | 1910 | | pagina 1