Rechterlijke kronijk. Luisterrijke Tooneelfeesten Eerste Communie. Godsdienstige Kronijk. Groole Prijskamp voor vet Vee, Oberammergau te Aalst. Allerhande nieuws. Belangrijk bericht. Duitschland. Stad A a 1st.-Werk beu rs HANDELSHUIZEN Ruizen, Landen Meerschen Rechtbank van Dendeumonde. Dibfte. Leopold Bastiaens, Jan Wauters, Emiel Van den Broeck, Gustaaf Wauters en Frans De Geyndt, allen werk lieden te Aalst, hebben in de koopwaren- statie van Aalst, ten nadeele der Firma La Fourrure, verschillige vellen (fouru- ron) gestolen. Ze krijgen ieder 7 maanden gevang met onmiddelijke aanhouding. o Slagen met werkonbekwaamheid. Frederik Scheerlinck, steenbakker en Se- rafien Wellekens, soldaat, beiden te Aalst, werden 's nachts door 4 dronken kerels aangerand cn erg mishandeld. Een der aan vallers, Edmond Van Neck, van Hoboken, krijgt 2 maand gevang en 50 fr. boete Jozef Boeykens, te Boom, krygt 40 fr. boet. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN. Zyne Hoogweerdigheid heeft onderpas toor benoemd te Denderwindeke, den E.H. Van Branteghem, id. te Zwyndrecht. Gemeente Moorsol. op Maandag 28 Maat t, (2en Paaschdag) en Zondag 3 April 1910, om 4 uren stipt, in de Groote Zaal der Meisjesschool. Men zal opvoeren Pier de Galeiboef of onschuldig veroordeeld,groot drama in 5 bedrijven, door E. S. Cule en Het Standbeeld van den Veldwachter,door Jac. Ballings. Ten Bureele van De Denderbode Korte Zoutstraat, 31, Aalst, gelast men zich met het drukken van Gedenke nissen voor de Eerste Communie. Schoone prachtige collectie van af fr. 5,00 tot fr. 16,00 de 100, gedrukt. v#*i'l illicit Men meldt uit VYClllJUCn, Meiro, het over lijden van den hoer Vlegels, Koster en Schepen. De Nationale Belgische Bedevaart der Meimaand naar 0.-L.-Vrouw van Lourdes, zal plaats hebben van 26 April tot 4 Mei 1910. De aanvragen tot aanneming der arme zieken tot heden ontvangen, zijn bijzonder talrijk. De zieken die hunne aanvraag nog niet zouden gedaan bobben, zijn verzocht zich to wenden, voor 10 Maart, tot den heer Dr De Jonoh, to Sint-Truiden. De pelgrims mogen hunne inschrijving nemen by MM. Achille Van In, Lisp- straat, te Lier A Godennk, uitgever, Engelenstraat, te Namen A. Jamoui.le, notaris te Faimes (Borgworm) Oscar Vermeerch,notaris te Dendormonde, alsook by de correspondenten vermeld op de plakschriften MUmI AelHt. Op Zaterdag 11> Haart Het is dus Zondag aanstaande, 6 dezer, om 3 uren namiddag, dat te Aalst, in den Katholieken Werkmanskring, do eersto op voering der Passiespelen zal plaats hebben. Onze correspondent verzekert ons, dat zij allerprachtigst zullen wezen. Duizenden kaarten zyn reeds verkocht voor do acht opvoeringen. Nochtans kun nen wij, uit vaste bron, het valsch gerucht logenstraffen, als zouden geene kaarten meer te bekomen zijn. Wij mogen onze lezers verzekeren, dat er voor elke opvoe ring en voor alle plaatsen nog kaarten te bekomen zijn. Doch, dat mon zich haaide, want dagclyksch vermindoren de overblij vende kaarten. De speciale trein naar Lond rzeol. inge richt op Zondag toekomende, zal vertrek ken uit Aalst Noord, om 8 ure 06 'savonds, cn in alle tuss'dienstatiën stil houden. (Aan komst te Opwyck om 8 ure 32, te Londer- zeel om 8 ure 56. Het locatie-bureel is open in het lokaal - Klein Gent Nieuwstraaf, Aalst, tot Zondag middag. Daarna zal liet overge bracht worden naar den Katholieken Werk manskring, Zonnestraat. Nationale Maatschappij van Buurtspoorwegen Te gelegenheid der Passiespelen zullen op Zondagen Maandag de volgende veran deringen aan de uurtabel der treinen ge schieden. Zondag 6 Maart. Lijn Aalst-Assche. Trein N° 22 zal om 20,30 u. uit Aalst, Boudewynkaai ver trekken met stilstand aan al de stand plaatsen Lijn Aalst-Oordegem. Trein N°31 zal om 20,30 u. uit Aalst, Boudewynkaai vertrekken met stilstand aan al de stand plaatsen. Maandag 7 Maart Vertrek Aalst, Boudewynkaai naar Assche, om 22,30 u. met stilstand aan al de standplaatsen. Vertrek Aalst, Boudewynkaai naar Oor degem, om 22,30 u. met stilstand aan al de standplaatsen. Het Bestuur. Kerk. van 8(. Alitrtinuis. Maandag aanstaande, 7 Maart, zal plaats hebben, de maandelyksche vergadering voor do Huismoeders van de Heilige Fa milie. Men is verzocht do lidkaart mede te brengen. Het binnenroepen der klas van 1910. M. Maenhaut had aan den heer minister van oorlog gevraagd wanneer de milicianen van 1910 zullen binnengeroepen worden, daar een aantal steenbakkersgas ten en Franschmans - ook moeten bin nengaan. M. de Minister heeft het volgende geant woord Het is onmogelijk nu den datum vast te stellen waarop de milicianen voor 1910 zullen binnengeroepen worden daar de voorbereidende maatregelen nog niet geëin digd zijn. De milicianon dio verlangen naar het buitenland te gaan na de inlijving, zullen wel doen eene vraag tot het ministerie van oorlog te richten. De vraag zal welwillend onderzocht worden. De ingeschrevenen die verlangen naar het buitenland te gaan vöör de inlijving, kunnen aan de krijgsoverheden uitstel vra gen om zich te laten inlijven, van zoodra zy vast voor den dienst bestemd zyn. Zy moeten zich daarvoor tot den gou verneur hunner provincie wenden. Aalst. Waarschijnlijk door het loopen. Maandag was F. De Looze-De Smet, winkelier, te Hofstade, oorspronke lijk van Lede, aan de statie eene bood schap komen doen. Om 's avonds den trein van 7,13 ure voor het terugkeeren te heb ben, had hij zoo hard geloopen dat hy byna niet spreken kon. Bij aankomst van den trein te Gysegem, vond men den man dood in den waggon liggen. Men vermoedt dat het hard loopen de oorzaak dezer droeve dood is. VanM.Delaunais,Illinois (Noord- America). Mijnheer, uwe Pillen Wal- théry zijn hier zeer gekend en zijn beroemd als purgeermiddel en als remedie tegen de verstoptheid, de hoofdpijnen en de slechte spysverteeringen. Gelief er mij te zender, voor de 5 dollars hierby. Ninove. Verschrikt door eenen automobiel. Op de wyk Freulegem, verschrikte het paard van oenen landbt u- wer van Oultre, door een voorbijvliegen den automobiel. Het dier ging op hol en verbrijzelde de vitrien van M. Van Laet- hem. Toon sprong het op zijde en rolde met kar en man in de weide van Gustaaf Van der Schueren, waar het kon over meesterd worden. De jongman V... werd zeer erg gekwetst. Weergalmen van overal. Uit alle hoeken des lands, komen ons de warm ste dankbetuigingen toe over de weldaden verkregen door de Foster Pillen voor de Nieren. Zulks is niet te verwonderen en de erkentenis der genezen personen, bewijst dat zy het éénig krachtig middel zijn, dat aanstonds de nier- en blaasziekten verlicht. Die bevestiging hoeft des te meer waarde voor ons, daar zij ons bewijst dat men zich tot de oorzaak der kwaal moet wenden om er de uitwerking van te genezen en als de rug zeer doet moet men do nieren verzorgen, elk ander is nutteloos, zooals het de dankbare verklaring van M, J. Do Vylder, betuigt. Die Heer bewoont het nummer 7, der Peperstraat, te Aalst en deed ons de volgende bekentenis den 19den Januari 1904 Sedert twee jaren leed ik aan de nieren, 'snachts had ik vreeselijke pijnen,die my 't slapen beletten en 's mor gens stond ik gebroken en stijf op, ik had dikwijls veel moeite myn werk te doen en verzwakte dagelijks meer en meer daar ik niet kon eten, ik was mistroostig en wist niet welk middel nemen om slechts eene kleine verlichting te bekomen, toen werd ik aangeraden eens de Foster Pillen voor de Nieren te beproeven, verkocht in do Apotheek Do Valkencer. Goed bevielen ze my, want na verloop van vyf dagen voelde ik my heter, veertien dagen later waren al myne vroegere kwa len verdwenen en zulks tot myne groote blijdschap. Wy hadden het genoegen in 't vervolg goed nieuws van M. J. De Vylder te ver nemen, den 27en Augustus 1907, zegde hij ons:Dank aan uwe weldoende Foster Pillen bon ik altijd goed gezond en zeer wel te pas. Het is meer dan drie jaar en half gele den dat ik die pillen niet meer gebruikte, want ik voel er hoegenaamd geene behoefte naar. Wees altyd overtuigd van mijnen vurigsten dank. De Foster Pillen voor de Nieren (eigen aardig merk) zyn verkrijgbaar by alle apothekers 3 fr. 50 de doos of 6 doozen voor 19 fr. of vrachtvrij per post Engel- sche apotheek van Ch. Delacre, 50. Cou- denbergstraat, Brussel. In 't belang uwer gezondheid eisch de echte doos met de hanteekening James Foster en weiger alle namaaksels en onderschuivingen. D. A. 13. De misdaad van Wetteren. De moord op Eugenia Schollaert, op Jab beke, waarvan het onderzoek nog voort duurt, is byna opgehelderd. Men twijfelt byna niet meer aan de plichtigheid van den broeder van 't slacht offer, Constant Schollaert, die te Dendor monde is opgesloten Ondanks zyne loo cheningen is vastgesteld, dat hy eenige minuten voor het oogenblik waarop de moord moet gepleegd zyn, het huis zijner tante verliet en cr kort daarna heel be bloed terugkeerde. Van den anderen kant verklaarden ver scheidene getuigen, dat Eugenia Schollaert herhaaldelijk door hom mishandeld werd, in zoo verre, dat zij reeds gesproken had van z:ch te zelfmoorden, indien die toe stand bleef voortduren. Deze zaak zal waarschijnlijk in de maand April worden opgeroepen. Indien gy een schoone keus van Behangpapieren enz. wilt hebben en in vertrouwen en tegen gematigde prijzen be diend worden, begeeft u by Karei Van de Putte en ZusterKorte Zoutstraat, 29, Aalst. De misdaad van Nederhasselt. Een der verdedigers van Sidonie Geerts, vrouw Camus, heeft gevraagd de vrouw aan een geneeskundig onderzoek te onder werpen. Drie geneesheeren zyn met dat onder zoek gelast en de zaak wordt tot den vol genden zittyd. 25 April en volgende dagen uitgesteld. Wij kunnen niet genoeg onze lezers die aangetast zijn van hoest, valling, bronchiet, influenza, keelpijn, heeschheid, asthma of kinkhoest, de Borstsiroop van Depratere aanbevelen. De geneeskunde bezit niet eene remedie die zoo rap en zoo volkomenlijk geneest. Het is een serieus produkt dat zich niet steunt op ingebeelde portretten of uitgekochte certificaten, maar het geneest altyd. Prijs 2 franken de groote flcsch. Te be komen bij Od. Depratere, die overal ver zendt tegen postbon van 2,00 fr. (50 een - tiemen meer voor port), alsook te Aalst bij de apothekers De Valkeneer en Callebaut. Terwijl Woensdag de moeder steen kolen haalde, speelde het oudste der kin deren van de echtgenooten V., te Ternath, met stekskens en stichtte alzoo brand. Men kon het vuur spoedig uitdooven. Te midden der kamer vond men het lyk van het vijfjarig docliterken, bezweken aan verstikking. Een kindje van eenige maanden, dat in zyn wiegje lag, werd ge vaarlijk verbrand. Het oudste der kin deren, een knaapje van 7 jaar, was ge vlucht langs een venster. Woensdag morgend, rond 8 ure, is de schrijnwerker, Charley Summerville, 38 jaar oud, wonende te Edinburg (Schotland), in de Engelscho afdeeling der Brusselsche Tentoonstelling, van eene hoogte van 15 meters gevallen. De ongelukkige werd met gebroken schedel opgenomen en be zweek kort nadien. De groote loten. Wij hebben reeds gezegd dat het lot van 150,0' 0 franks der 6® reeks van de Tombola van Brussel is geleverd geweest door het huis van ju- weelhandel Lens, van Antwerpen, waar het tentoongesteld is. Ziehier de lijst der andere bijzondere loten van deze reeks lot van 50,000 frs. vier versierende paneelen in gedreven ko. per en gebeiteld, tot onderwerp hebbende: De pauwen De reigers De lelieën De arbeid een middentafelstuk in zilver, verbeeldende een ontvlieging van Iris, eene overschoone vaas in verguld zilver stijl herboring, eene groote vaas in zilver versierd met plaaggeesten, twee schoone bekers, in zilver gebeiteld al werken van M. Adolf Lambert, een der jeugdige kunstenaars welke zich toe leggen op de herboring der beitelkunst in België, Het lot van 25,000 frs. niet min origi neel dan het voorgaande, is geleverd ge weest door het huis M.M. Fonsen en C°. Het bestaat in een kunstig medaillon de vorm aannemende van een schildmeubel samengesteld uit dry paneelen met ver guld en gebeiteld zilveren beslag. Aan het hoofd dezer paneelen zijn er vijf on ze ventig medaillon van de beste Lilgi'sche graveerders geplaatst. Vijftien zijn in mas sief goud, acht en twintig in zilver en de anderen in brons. Voor het lot van 15,000 franks, heeft het huis Stroobant-Boogaerdts, prachtige Mechelsche en Brusselsche kanten gele verd. Dit van 10,000 franks bestaat in i een volledig zilveren tafelservies, stijl Lode- wijk XVI met tafelstelsel, jardinière, can- delabers, koffiestelsel, enz. Het is tentoon gesteld by M. Duray, goudsmid, Beurs straat, in deze stad. Kortelings zullen wij zeggen waarin de zes loten van 5000 franks bestaan. De handel in blanke slavinnen. De rechterlijke agenten Van Uytrecht en Van der Auwera, te Brussel, hebben in de Beenhouwersstraat, eenen Duitscher aan gehouden toen hjj op het punt was een meisje van min dan 16 jaar oud naar een agentschap van blanke slavinnen te ver zenden. De ouders van het meisje zijn on- middelyk verw ittigd geworden. Verhoestraten, die op eene geschre ven besehuld:ging, aan de Fransche grens werd aangehouden voor den moord op Anneken Bellot, te Brussel, is weer vrij gelaten De beschuldiging is valsch bevon den. Een slimme truk heeft Woensdag te Brussel bewezen dat de dieven gedurig slimmer worden. Werklieden van eenen douanenagent bestelde een vat wijn bij zekeren heer Grisart op de Waterloobaan. Toen zij daar kwamen, verklaarde de meid, die opende, dat er geen Grisart in de buurt bekend was, de werklieden gingen nu in de naastgelegen herberg per telofoon aan hunnen natroon te vragen of hij geen ver keerd adres had opgegeven. En toen zij terug buiten kwamen was het vat wyn weg. De echtgenooten Cambier-Algoet te te St-Gillis-Bru8sel, maakten veel ruzie. De man was behanger van stiel maar werkte weinig of niet. Daarbij was hy buitenge woon jaloersch op zijne vrouw, serveuse in een koffiehuis. Dijnsdag namiddag had hy hun achtjarig dochtertje naar de ouders zyner vrouw gebracht en kwam toen terug naar huis. Gedurende den nacht heeft hy, zonder een minste gerucht, eensklaps een mes ge nomen en zyne vrouw de keel doorge sneden. Daarna heeft hy zich verhangen aan de deurklink. Niemand in het huis had iets van het drama gehoord en het was Woensdag avond eer de huisgenooten iets ontdekten, doordien men men hen den heelen dag niet had gezien. Toen men de deur openbrak vond men twee lyken. De man was 38, de vrouw 27 jaar. Cam- bier had over eenige dagen eenen brief naar zyne zuster geschreven, zijn voor nemend te kennen gevend zich te zelf moorden. Het proces Peltzer. Velen onzer lezers herinneren zich nog liet proces der gebroeders Armand en Leon Peltzer, van Antwerpen, in December 1882 beiden ter dood veroordeeld voor de moord ge pleegd op den advokaat Bernays, insgelyks van Antwerpen, dien zij in een huis der Wetstraat te Brussel gelokt hadden. Dit proces verwekte eene groote opschudding in gansch het land. M. Bernays was de schoonzoon van den beruchten M. Péchcr, den toenmaligcn hoofdman der liberale partij te Antwerpen, en Armand Peltzer was de boezemvriend van den huize ge weest. Mad. Bernays is eenige dagen na het proces hertrouwd met M. Delvaux, den tegenwoordigen aanvoerder der liberalen te Antwerpen en de eerste kandidaat op hunne lyst. Volgens de gewoonte door Koning Leo pold II, ingevoerd, werd de doodstraf voor de twee veroordeelden veranderd in levens langen dwangarbeid. Armand Peltzer stierf in 1885 in het gevang te Leuven. Leon Peltzer verblijft daar nog altyd, doch dikwijls reeds zyn er pogingen aangewend geweest om hem kwijtschelding van het overige zyner straf te doen bekomen, of tenminste zyno voorwaardelijke in vrijheid stelling. Tot nu toe waren al die pogingen mislukt. Te gelegenheid der troonbeklimming van Koning Albert werd de vraag opnieuw opgeworpen, en de bestuurlijke commissie van het groot gevang te Leuven, was Vry- dag bijeengeroepen om er over te beraad slagen sedert dertien jaren had zij zich er niet meer meê bezig gehouden. Na eeno lange bespreking zou de commissie zich nu ongunstig verklaard hebben aan de genade- verleening en het dossier van Leon Peltzer zal aan den Minister van Justicie gezonden worden. Sempst. Doodelijke afloop. Jan Louwers, de wildstrooper, die een paar nachten geleden doar een verborgen schiet geweer zoo erg gekwetst werd, dat zyn been moest afgezet worden, is woensdag in hetga8thui8 van Mechelen, overleden. Zyn kameraad V.., kreeg insgelijks in den eigendom van M. Deudon eene lading van een verborgen schietgeweer in de bil, zijn toestand is wanhopig. Nog een Kamerlid vervolgd Door het parket van Bergen is aan de Ka mer eene vraag gestuurd om vervolgingen te mogen inspannen tegen het socialistisch Kamerlid Brenez die een proces-verbaal heeft opgeloopen omdat hij, ondanks het reglement, op den buiten-plateform van eenen buurtteam was blijven staan. De sectiën der Kamer zullen samenge roepen worden cn terzelfdertijd als de zaak Brenez, zal ook de zaak Hubin onderzocht worden. Men weet dat deze in overtreding werd genomen om gerookt to hebben in een compartiment van niet-rookers. Door struikroovers aangevallen. Ja, echte, ouderwetsche struikroovers, zooals die, waarover wij in onze kinder jaren zoo veel verschrikkelijks hoorder, vertellen. Twee jonge meisjes, do dochter van den volksvertegenwoordiger Harmignie en hare vriendin, de dochter van eenen rechter der correction n eel e rechtbank van Bergen, kwamen van het kasteel Croen, by Mas- nuy-Saint-Jean, toen aan den hoek van een boscli dry mannen met zwart gemaakte gezichten vooruit sprongen, de teugels van het paard grepen en geld vroegen. Een der jonge dames gaf een portemon- naïe met 10 franks, en daarop trokken de roovers er van door. Klacht is natuurlijk neêrgelegd. Een onschuldige onthoofd in Duitsch land. In de jaren 1881 en 82 werd het Duitsche stadje Bochem in beroering ge bracht door de vreeselyke misdaden van eenen Jack the Ripper. Deze viel by voorbaat kleine jongens aan, vermoordde ze en verminkte hunne lyken op vreeselyke wijze. De vermoedens vielen eindelyk op zeke ren Schiff en deze werd ondanks zijn loo chenen ter dood veroordeeld en onthoofd. De misdaden hielden echter niet op en alles bewees dat men een verkeerde had gevat en onthoofd, zoodat do bevolking en het gerecht op den duur ook moesten ge looven in dwaling gebracht geweest te zjjn. De ware plichtige, thans een 60jarig persoon, heeft nu zijne misdaden aan den onderzoeksrechter bekend. Worden gevraagd door de Patroons 1 Bakker, (halve gast)1 kleermaker, (leerjongen) 1 schrijnwerker 1 loodgie ter, (leerjongen). Vragen der Werklieden 1 Bakkersgast, (voor twee of dry dagen per week) 1 Caoutchoucbewerker 1 Gas werk er, (buizenlegger) 1 Gladslij per 1 Mandemaker 1 Katoenbewerker 1 Heeren en paardenknecht, (zeer goede getuigschriften). BURGERLIJKE STAND DER, STAD AELST. geboorten. Mannelijk geslacht n Vrouwelijk 9 20 Huwelijken. J. De Schutter, wever, mot C. Vlas- schaert, tw. J. Van derHaegen, tabakb. met A. De Reu, z. h. Overlydens. B. Van Damme, hovenier, 25 j. Groen straat. J. Possé, m. De Mol, katoen- bew. 54 j Kalfstraat.D. Mcganck, z. b. 87 j. Lcopoldstraat. 3 kinderen onder de 7 jaren. Marktprijzen' Zaterdag 5 Maart igio. Aardappelen de 100 kil. 0,00 k 0,00 Boter per 3 kil. 9,36 k 9,99 Roomboter 98 kil.; per kil. 3,50 k 0,00 Eiers de 25 2,00 k 2,09 Ajuin de 100 kil. 8,00 k 9,00 Viggenen, per koppel 70,00 k 90,00 BOTERMARKT. Heden Zaterdag werden 189 klonten boter ter markt ge bracht, wegende te samen 1520 kilogr. HOPMARKTEN. AALST, 5 Maart. Handel kalm. Men kwo- teert Aalst (stadsmerk», 133,50 fr. April-Mei, 135,oo fr. Van aanstaande gewas, 90 fr. BRUSSEL, 3 Maart. Markt kalm. Men kwo- teert Poperinghe (stadslood), i5o-i6o fr. Aalst (stadsmerk) 135 fr. Voor aanstaanden oogst. Aalst en Poperinghe. 85-87,5o fr- POPERINGHE, 4 Maart. Handel kalm. Voor de brouwerij geldt Poperinghe (stad), i5o- 153,00 fr. PoperiDghe (dorp), 140 fr. Voor nieuw gewas biedt men 85 fr., op lerering September- October. Veemarkten. GENT. De Veemarkt van woensdag waB samengesteld als volgt Getal te koop gestelde Hoornbeesten 654, vette Koeien 63 groote Ossen 3 jonge Ossen 190 Vaarzen 176 Stieren 202 Varkens 656 magere Beesten 00. GENT, 4 Maart. Ziehier de prijzen van het Vee, levend gewogen op de markt van Vrijdag Getal te koop gestelde Hoornbeesten 471. Melkkoeien 25, groote Ossen 7, jonge Ossen 21, Vaarzen 26, vette Koeien 80, Stieren 23, magere Beesten 287. Schapen 18, Lammeren o, Kalveren 151, Varkens 245, Loopers 14, Viggens 356, Geiten o. BRUSSEL, 4 Maart. Te koop gesteld 200 Kalveren. Men betaalde per kil. op voet, fr. 0,85 tot 1,10 fr. en Lamme ren fr, 0,00 tot 0.00. Men vrna^t een agent voorden verkoop van katoenen garens, te A-dst. Zich schriftelijk te wenden tot De Spin nerij W. J. Van Ham, te Eigen-Brakel, (Braine l'Alleud). I OO frank ter week aan alle man zonder eervolle bediening te verlaten. Ge ruchtmakende uitvinding, onontbeerlijk in alle huisgezinnen. Zenden 30 centiemen in postzegels voor inlichtingen Compioir général Produits industriels, Coronmeuse Herstal, Liége. O. P. 1-3-10. Fabriek van ln rang van Zwit sereche Borduurwerken. Zoekt in alle steden van België, Dames welke veel kennissen hebben voor den verkoop zijner borduursels voor linnen, kostumen, bloe zen, geborduurde neusdoeken, enz. prach tige nieuwigheden en specialiteilen. Laatste moden van Parijs. Koopwaren franco van vracht en inkomrechten. Groote provisie. Zich te wenden tot Z. G. 619, Rudolf Mosse, Sl Gall, Zwitserland. Door sterfgeval. OPENBARE VERKOOPING van twee schoone en voorname alsmede van andere te Aalst, Baardegem, Hofstade, Gijsegem, Lede, Ternath, Esschene, Hekelgem en Everbecq. De Notaris DE GHEEST te Aalst, zal krachtens toelating verleend door den heere Voorzitter der Rechtbank van Eersten Aanleg, zetelende te Dendermonde, in date 28 Januari 1910, met de pleegvormen der wet van 12 Juni 1816en ter tusschenkomst van den heere Vrederechter des Kantons Aalst, met gewin van een half ten honderd instelpremie, ingevolge de door voormelde Rechtbank vastgestelde voorwaarden, in het openbaar verkoopen Stad Aalst. Eerste koop.Een schoon en welgelegen Handelshuis allervoordeeligst gestaan en gelegen ten voorhoofde in de Lange Zout straat, gekadastreerd wijk A, nummer 1213a met eene grootte van 2 aren 50 een - tiaren, palende ton ooste aan Dame Cam- maert Speeckaert, ten zuide aan de Eer waarde Paters Jesuïten, ten weste aan den Er waarde heer Leo Vernimmen en ten noorde aan de Straat. Bewoond door den heer Philemon Van Styvendael. Tweede koop. Een schoon en onlangs nieuw gebouwd Handelshuis, gestaan en gelegen in de Kerkstraat, naby de Hoofd kerk van Sint Martinus, gekadastreerd wijk A, nummer 876b. met eene grootte van 2 aren, palende ten ooste aan den heer Aimé Borreman en Zuster, ten zuide aan de Straat, ten w este aan de heeren Alphonse Willems en Jan De Clerck en ten noorde aan de heeren Albert Monfils en Aimé Bor reman en Zuster. Bewoond door den heer Oscar Jouret. Derde koop. Een perceel Meersch ge legen op de Groote Kroekhagen, gekada streerd wijk C, nummers 735 en 736 met eene grootte van 37 aren 10 centiaren, palende ten ooste aan den heer Hector De Craecker en het Weldadigheidsbureel van Aalst, ten zuide aan dame de Kerckhove de Denterghem, ten weste aan de Burgerlijke Godshuizen van Gent en ten noorde aau Juffrouw Anna De Windt. Gebruikt door het sterfhuis van wylen den heer Jouret. Vierde koop. Een perceel Land gele gen op den Siesegemkauter, gekadastreerd wijk C, nummer 1281 met eene grootte van 32 aren 30 centiaren, palende ten ooste aan Mynheer Eugèno Moens, ten zuide aan Mynheeren Notaris Van der Smissen en Charles Van Hauwermeiren en aan het Weldadigheidsbureel vfin Aalst, ten weste aan de heeren Prosper De Smet en Gustaaf Van Londeraole en het Weldadigheidsbu reel van Aalst en ten noorde aan de heeren Charles Van Hauwermeiren-Wauthier en Remi Van Lierde. Gebruikt door den heer Frans Claus. Vyfde koop. Een perceel Land gele gen op de Groote Kroekhagen, gekada streerd wyk C, nummer 768, met eene grootte van 47 aren 20 centiaren, palende ten ooste aan den heer Joseph Meert, ten zuide aan Juffrouw De Prez, ten weste aan het Weldadigheidsbureel van Aalst en ten noorde aan den heer Auguste De Smedt. Gebruikt door den heer Aug. Herssens. Zesde koop. Een perceel Land gelegen op het Hoorebekeveld, groot volgens me ting 94 aren 71 centiarengekadastreerd wijk E, nummers 313bis en 313, met eene grootte van 92 aren 30 centiaren, palende ten ooste aan het Weldadigheidsbureel van Aalst, ten zuide aan dame De Bisschop- Willems en Kinderen en de erven De Coen, ten weste aan Mynheer Hector De Craecker en ten noorde met half baan aan koop acht. Gebruikt door den heer CamilleVan Mol. Verdeeld in dry loten als volgt Eerste lot groot 30 aren 11 centiaren. Tweede lot groot 32 aren 30 centiaren. Derde lot groot 32 aren 30 centiaren. Zevende koop. Een perceel Land gele gen op het Hoorebekeveld, groot volgens meting 35 aren 05 centiaren en gekada streerd wijk E, nummer 314, met eene grootte van 35 aren 20 centiaren, palende ten ooste aan den heer Gustaaf Van de Maele, ten zuide aan de erven van den heer Alfred De Coen, ten weste aan bet Welda digheidsbureel van Aalst en ten noorde aan koop negen. Gebruikt door den heer Camille Van Mol. Achtste koop. Een perceel Land gele gen op liet Hoorebekeveld groot volgens meting 1 hectaar 6 aren 85 centiaren, ge kadastreerd w ijk E, nummer 328 met eene grootte van 1 hectaar 7 aren 90 centiaren, palende ten ooste aan de heeren Benoit Van der Vorst en Cyrille De Coen en de Bur gerlyke Godshuizen van Aalst, ten zuide aan den heer Gustaaf Van de Maele, de koopen zes en zeven en het Weldadigheids bureel van Aalst, ten weste aan de heeren Hector De Craecker en Félix De Hert en ten noorde aan de Peerdekensstraat. Verdeeld in 4 "deelen als volgt Eerste lot gebruikt door den heer Camille Van Mol, groot 29 aren 81 centiaren. Tweede lot gebruikt door den heer Phi lemon Wauters, groot 30 aren 95 centiaren. Derde lot gebruikt door den heer Camille Van Mol, groot 30 aren 90 centiaren. Vierde lot gebruikt door den heer René De Gol8, groot 15 aren 19 centiaren. Gemeente Babrdegem. Negende koop. Een perceel Meersch zeer wel geschikt voor Bouw grond, groot volgens meting 23 aren- 20 centiaren en gekadastreerd wijk A, nummer 318b, met eene grootte van 24 aren 20 centiaren, pa lende ten ooste aan den Vink weg, ten zuide aan den heer Camille De Bie, ten weste aan dame Raes-Troch en ten noorde aan Juf frouw Prudeneia D'Hondt. Verdeeld in 5 loten waarvan 4 met eene breedte van 12 m. 50 ter straat en het vijfde met 17 m. 70 c. ter straat. Gebruikt door den heer Putteman Petrus. Gemeente Hofstade. Tiende koop. Een perceel Meersch, gelegen in het Denderland, gekadastreerd wijk B, nummer 268b, met eene grootte van 37 aren 30 centiaren, palende ten ooste aan den Weg, ten zuide aan dame Matthys-Foucart, ten weste aan den Weg en ten noorde aan den lieer Pieter Kuys. Gebruikt door den heer Alexander Goeman. Elfde koop. Een Huis en Grond, ge legen aan den Dendermondschen Steenweg, gekadastreerd wyk A, nummer 112ög, met eene grootte van 4 aren 50 centiaren, pa lende ten ooste aan den Steenweg,ten zuide aan den Eerwaarden Hoer Pastor Van Mol en de Kerkfabriek van Hofstade,ten weste aan den heer Camiel Van Caeckenberghe en ten noorde aan juffrouw weduwe Petrus Bruy landt. Gebruikt door den heer Leo De Wilde. Twaalfde koop. Een perceel Land,ge legen in het Voorste Denderland, gekada streerd wyk B, nummer 283e, met eene grootte van 72 aren. palende ten ooste aan den Weg en daarover aan de Dendervaart, ten zuide aan den heer Frans Eeckhout,ten weste met den uitweg aan dame Moyer- soen-van den Hende en ten noorde aan den beer Emile Van den Bossche. Verdeeld in zuid- en noordhelft. Gebruikt door de heeren Alexander Goe man en Leo Do Wilde. Dertiende koop. Een perceel Land,ge legen in het Voorste Denderland, gekada- dastreerd wyk B, nummer 288, met eene grootte van 13 aren 30 centiaren, palende ten ooste aan den Weg en daarover de Dendervaart, ten zuide aan dame Felix Matthys-Van Pamel, ten weste over den Uitweg aan dame Moyersoen - Van den Hende en ten noorde aan den heer Joseph MatthysDe Ridder. Gebruikt door den heer Ad. Vercruyssen. Veertiende koop. Een perceel Land, gelegen op de Weirebrempt, gekadastreerd wyk A, nummers 671b en 672c, met eena grootte van 29 aren 10 centiaren, palen de ten ooste aan juffrouw Maria Sonck en den heer August Bosnians, ten zuide aan de heeren Jan Van Keer, Leopold Goeman en Medard Goeman, te weste aan juffrouw weduwe Louis Matthys-Impens en ten noorde aan den IJzeren weg van Dender en Waes. Gebruikt door juffrouw wed. Everaert. Gemeente Gusegem. Vyftiende koop. Een perceel Land, gelegen in den Winninck, gekadastreerd wyk C, nummer 40b, met eene grootte van 1 hectaar 60 aren 60 centiaren, palende ten ooste aan juffrouw weduwe Van den Hauwe-De Smet - en kinderen, ten zuide aan het gescheed met de gemeente Hof stade, ten weste aan den heer Desiré De Ridder en kinderen en ten noorde aan de Baan en daarover aan de familie De Clercq- Smolders, dame Petrus Mertens en de heer Louis Rombaut en zuster. Verdeeld in 5 deelen. Gebruikt door juffrouw Coleta D'Haese de heeren Desiré Van Cauwenbergh, God fried Callebaut, Petrus Huylebroeck, Jo seph Merckx. Gemeente Lede. Zestiende koop. Twee Huizen en Grond, gestaan en gelegen aan den Smea- weg, gekadastreerd wyk D,nummers 776d, 776e en 776f, met eene grootte van 6 aren 50 centiaren, palende ten ooste aan den heer Bernard Van der Heyden, ten zuide aan den Weg van Overimpo of Smesweg en ten noorde aan den Cyprien Pilatte. Gebruikt door den heer J. Mertens. Gemeente Ternath. Zeventiende koop, Een perceel Land, gelegen op het Lang Veldeken, gekada-

De Denderbode | 1910 | | pagina 2