Rechterlijke kronijk. Eerste Communie. Allerhande nieuws. H AND E LSÏI UIZIJ] Ruizen, Landen Meerscht Slad Aalst.-Werkbeurs Eerste Communie. In Antwerpen is oen damescomiteit tot stand gekomen met het doel in te gaan tegen het toene mend prachtvertoon, en dikwijls ge paard aan schreeuwende smakeloosheid hetwelk hot Eerste Communiefeest ken merkt. De bond zou het willen brengen tot een gelijkvormig model van kleedsel dat de algemeene goedkeuring zou weg dragen. Overal trekt men te velde, en met reden, tegen de misbruiken, welke van het Eerste Communiefeesteen wereldsch pronk- en praalfeest hebben gemaakt. Hoevcle ouders vindt men niet die zich slechts bekommeren met het stoffelijke, het goddelijke feest schier gansch uit het oog verliezen Dat moet uit zijn voor allen die zich den naam van Christen waardig willen toonen. Om het land te leeren kennen. De minister van openbare werken heeft eene beslissing genomen, die stellig do toeristen zullen goedkeuren. In heel het land zullen langsdeSlaats banen, aan het begin en aan het einde van iedere gemeente, grooto aanwij zingsborden worden geplaatst, dragen de 1° den naam der gemeente 2° den Daam van den weg (van.. naar.... 3" den afstand in kilometers tot aan naastgelegene gemeente. De aanbesteding zal eerlang gebeuren. Rechtbank van Dendermonde. Ontaarde kerel. De 81-jarige vrouw Bastiacns-De Neef. te Aalst, en hare doch ter Louise werden door den zoon Leopold Bastiaens erbarmelijk gelagen. Hij krijgt bij verstek 3 maand gevang en 20 fr. boet. Assisenhof van Oost-Vlaanderen. De misdaad van Nederhasselt. Maandag morgend werden de gezwoornen by een geroepen, om te zetelen in do zaak van Nederhasrelt. Daar de zaak echter uitgesteld werd op verzoek van de verdediging, om vrouw Camus aan een geneeskundig onderzoek te onderwerpen, werd het bevel van een nieuw onderzoek bekend gemaakt. Na dezen pleegvorm werden de gezwoor nen ontslagen tot maandag aanstaande, om dan te zetelen in don moord op vrouw Claeys, te Beveren-Waas. Rechtbank van Audenaarde. Kantonnier doodgereden. Ernest Ransin van Brussel, chauffeur, is beticht van den 20 Maart 1909, den kantonnier J.-B. Blaton van Eename, te Maria Laat- hem, overreden te hebben. Het slachtoffer, vader van vjjf kinderen, overleed aan do bekomene wonden. De automobiel was van Mad. Van Was senhove, te Kerkhovo deze wordt ver antwoordelijk gesteld Ernest Ransin wordt verwezen tot dry maand gevang en 500 fr. boet voorwaar delijk om met overdreven snelheid gereden te hebben en Mad. Van Wassenhove moet betalen aan de weduwe Blaton 10,000 fr.; aan do kinderen 4000 fr 2750 fr., 2250 fr, 2000 fr., 2000 fr., samen 23,000 fr. Assisenhof van Brabant. Zaak Pillaert. Eindelyk, na ruim 14 dagen zitting, werd zaterdag middag uitspraak gedaan over do schriftverval- schingen en de aftroggelaryen van Pil laert, gewezen ontvanger te Aalst en te Brussel. Voor de 148 aangeklaagdo feiten hadden de gezwoornen 296 vragen te be antwoorden. Pillaert werd veroordeold tot 10 jaar dwangarbeid. De gezwoornen hebben eene vraag om genade geteekend. Drinkwaterleiding. Op aanvraag der samenwerkende maat schappij - Compagnie intercommunale Bruxetloire des Eaux is door het Stads bestuur een onderzoek geopend, tot den Vrijdag 25 Maart eerstkomendo, betrek kelijk hot ontwerp van werken voor het leggen van de groote afleidingsbuizen, die de drinkwaters van de instellingen dezer maatschappij te Ukkel naar de Stad Gent moeten aanbrengen. Op het grondgebied van Aelst zullen deze afleidingen geplaatst worden op den Brusselschen Steenweg, Brabantstraat, Houtmarkt, Zonnestraal Keizerlijke Plaats, Nieuwstraatpoort, Gent- schcn Steenwegter Keizerlijke Plaats bereiken deze leidingen den 35° kilometer te rekenen van hun aanvangspunt. In den doortocht van de Stad hebben zij eene lengte van ongeveer 6,000 meters. Ten Bureele van De Denderbode Korte Zoutstraat, 31, Aalst, gelast men zich met het drukken van Gedenke nissen voor de Eerste Communie. Schoone prachtige collectie van af fr. 5,00 tot fr. 16,00 de 100, gedrukt. HAELTERT. Zondag namiddag kregen verscheidene jongelingen ruzie op de wyk Eede. Een algemeen messenge vecht ontstond weldra lagen Louis D... en Karei R... door messteken getroffen, badend in hun bloed ten gronde, terwijl Alfred V... door den slag eener spade den schedel verbrijzeld w erdhij werd stervend weggedragen. Onbekend gebleven dieven zyn Zon dag nacht te Haeltert in het bureel van den statieoverste gedrongen en hebben schoven en kassen opengebroken. Daar het geld Zaterdag naar de Bank gezonden was, is de £uit mager geweest. Al de papieren lagen dooreen geworpen en de inkt eener flesch was overal rondgegoten. Indien gy een schoone keus wilt hebben van Wolle en Tijk voor Matrassen. Hupelingen, Linoleum, Toile cirée en al benoodigheden wat de tapissiersstiel be treft, gaat zien bij Karei Van de Putte en ZusierKorte Zoutstraat, 29, Aalst. Lede. Ontploffing. Vrydag voormiddag, rond 11 ure, zat het kind Omer De Coensel, oud 4 jaren, op den koer te spelen. Opeens had er eene ge weldige ontploffing plaats in de nabijheid van het kind een stukje ijzer drong hem iu de kaak en een stukje van zijn oor was weggerukt. Uit het onderzoek is gebleken dat liet kind op eene knalsein van den ijzerenweg had geklopt, Lijk gevonden. Zaterdag morgend. om 6 uren, heeft L. Huylebroeck, boom snoeier, naar zijn werk gaande, in een fcosch, op de wijk Gucht, te Lede. het lijk vinden liggen van eenen onbekende welke zich eenen kogel door het hoofd had ge schoten. De persoon had een ijzerenweg-abonnc- ment op zich met zyn portret, men erkende in hem de genaamden Armand Frésnn, geboren te Ougrée, 16 April 1880, thans gehuisvest to Pont a Celles-Luttre. Men vond op het lijk een gouden uur werk en ketting, vier bankbillettcn en 5,56 fr. klein geld LEDE. Zaterdag namiddag, rond 3 ure, was Karei D'Haose, 32 jaar, bezig met een hoogen kanadaboom te snoeien bij Gust De Grauwe te Wichelen hij moest een grooten tak afkappen. Door eene verkeerde beweging kapte D'Haese met zyn kapmes in den rechter knie, zoo erg dat de knieschijf in twee was, de wonde was zoo diep dat men D'Haeso naar zijne woning op Lede-Vyver heeft moeten overbrengen. De geneesheer Moens heeft don gekwetste verzorgd en de wonde toegenaaid. De knecht van den heer burgemeester van Appels, zekere De Backer, is Zaterdag namiddag, rond 4 ure aan de statie te Schellcbelle van zijno kar gevallen. De man werd een eind medegesleept en vree selijk aan het hoofd gewond. Hij werd in de fabriek van M. De Waelo verzorgd. Aspelare Branden. Donder dag nacht is het huis afgebrand van Alois Poisson, op do wijk Biest, en op de wijk Waalhove het buis van Viktoor De Nevo er bleven 5 konynen en een 20-tal hoen ders en verders al den huisraad en kleo- deren in de vernielde gebouwen. Voor beide branden vermoedt men kwaadwillig heid. Alles is door verzekering gedekt. Gevecht tusschen foorelcramers Op een vagen grond te Denderleeuw, wyk - Bakergem waren een zestal familiën, van foorekramers met hunnen kermis dagen bijeengcrold. Donderdagavond had- deu twee van de zes familiehoofden kaart gespeeld, in de herberg van zekeren Van Heoko, Tijdens do party ontstond ruzie tusschen een vuureter-wildeman van Ronse en een sprekend hoofd van liet Groot-Hertogdom Luxemburg. De twee mannen werden handgemeen en een oogenblik later lag de Vlaming met opengereten buik in een bloedplas ten gronde, terwijl de moorde naar de vlucht nam en sedert spoorloos verdwenen is. Er blijft geene hoop den gekwetste te redden, die gotrouwd en vader is van eon talryk kroost. Ook do voorvluchtige heeft vele kinderen. De hoofddraaiïngen, do schele hoofdpyn, de zwaarte en hot ruisschen der ooren veropenbaren zich als do maag be last is met gal en slijmen, 't is waarom men er zich van behoed en er zich van geneest met zich de maag te verfrisschen door de slymverdryvende Pil Walthóry. Een handelaar der Van Artevelde- straat, te Brussel, had Woensdag een meisje in dienst genomen, dat uitmuntende getuigschriften voorlegde. Zaterdag morgend kwam do meid niet beneden. Zy was verdwenen. De hande laar stolde weldra vast dat een lessenaar opengebroken was en eene belangrijke som was gaan vliegen. De bravo meid werd Zaterdag rond den middag gevat, in gezelschap der vrouw die haar de uitmuntende getuigschriften gemaakt had. Stichtend. Het Bureel van Wel dadigheid van Anderleclit heeft 13 ouder lingen uitbesteed in een kosthuis, waar nog 6 andere personen, de kostvrouw inbegre pen, wonen. De kostvrouw is gehuwd maar leeft gescheiden van haren man, en mot eenen anderen, in haar kosthuis. Haar wettige man woont eenigc stappen verder. Het kosthuis is veel to klein om zulk groot getal personeD netjes en bohoorlijk te herbergen, onder stoffelyk opzicht. Wat den zedelijken kant betreft, het zal onnoodig zijn daar verder op aan te dringen als men het bovenstaando weet. Het Bureel van Weldadigheid van Ander- leoht is samengesteld uit liberalen en socia listen. Uit bovenstaande blykt genoegzaam, vel kon graad hunne bezorgdheid bereikt voor de arme en afgesloofde werklieden. Het nummer 44 der LeDsstraat, te Elsene, is een huis bewoond door verschei dene huisgezinnen, onder ander door eene vrouw Van den Eyndo en hare zestienjarige dochter. De echtgenoot dezer vrouw is een slechte kerel, die, toen moeder en dochter hier kwamen wonen, in de gerangonis zat en, na het uitdoen zyncr straf, nog verschei dene jaren onder policietoezicht moest lan. De eigenaar van dit huis, oen 72-jarigo rijtuigverhuurder, Bruyneel goheeten, bad den naam dat hij de vrouw het hof maakte en men meende op te merken dat zij inder daad netter gekleed was en minder werkte. Dezer dagen kwam Van den Eynde uit de gevangenis en vernam wat er met zijne vrouw en dochter omging, dat de eerste zelfs met haren huishaas ging wandelen, Maar onder policietoezicht staande, was hem het verblijf in de omgeving verboden. Dit was natuurlijk een troef in do kaart van Bruyneel, die, vernemende dat Van den Eynde zijne vrouw beloerde, dreigde hem te zullen aanklagen, zoo hij nog huis kwam. Zaterdag had er nu tusschen do twee mannen een twisttoonecl plaats, dat ein digde met wedcrzijdsche bedreigingen. Maandag avond zagen geburen opnieu Van den Eynde in de straat dwalen en wel licht hadden Bruyneel en de vrouw hem insgelijks gezien. De zoon van den ouden Bruyneel had hem eveneens opgemerkt, toen hij tegen 11 uren thuis kwam, verborgen in een hoekje van de straat. Doch nauwelyks had do zoon de deur gesloten of Van den Eyndo klauterde over een schutsel dat aan den eigendom grenst. Maar op 't oogenblik, dat hy ten gronde sprong, klonken twee schoten, die al de geburen uit hunnen slaap wekten. Een nabywonende briovendragcr snelde toe om te zien of er eenige hulp te bieden was, en op ditoogenblik klonk een derde schot. De policie kwam cn vond Bruyneel met eenen revolver in de band, roepend dat hij eenen dief verrast had, dio hem op de bin nenplaats te lijven wildo. De brievendrager ging met de agenten op do plaats zien en daar vond men Van den Eynde dood ten gronde liggen. Hij kan dus niet zeggen wat er gebeurd is. Men weet niets dan wat Bruyneel ver telde. Deze laatste werd aangehouden. Nnar gemeld wordt, zou de koning bet inzicht hebben opzijn verjaardag, 't zy 8 April aanstaande, eene groote revue der troepen van den Brusselscho bezetting te houden. Dit zou de gewoonten doen her leven. Drie mannen, in Beieren geboren, werden door een moisje, hunne landge- noote, aangeklaagd, voor blanke slavinnen- handel en worden te St-Jans-Molenbeek aangehouden. M. De Ileyn, onderzoeks rechter, heeft vastgesteld dat heel de be schuldiging een verzinsel is van gemeld meisje. Deze een slecht meubel en van de eerste leugen niet gebarsten werd terug naar hare ouders gezonden. De drie aange houdenen werden in vrijheid gesteld Maandagavond, om 5 1/4 ure, is de 6 jarige Clement Do Muynck, wonende Gouden Sterrenstraat, te Gent, op den hoek zijner straat en de Zuidkaai, door eene kar doodgepletterd. Ilct jongetje zat bijna in 't midden der Zuidkaai met andere knaapjes to spelen cn boorde den wagen niot. Do voerman bemerkte ook den kleine niet en kwam op een drafken aangereden. Clement, zich op den laatsten oogenblik willonde vermijden, rolde achterover. De zware kar rolde hem schuins over de borst, en het hoofd van het kind werd tevens gepletterd. De moeder van Clement stond, op 30 meters afstand van het onge luk, aan hare deur cn zag haar kind niet verongelukken. Voorbygangers brachten het op den hoek der Gouden Sterrenstraat in de herberg binnen. Bloed liep uit den mond, neus cn ooren van bet slachtoffer, het aangezicht je was vreeselijk om zien. Dr Robert Schinckel werd geroepen en toen hy ter plaats snelde kon hij enkel den dood vaststellen. Later kwamen nog twee geneesheeren en de policiekommissaris by. Men droeg dan het lijkje op ecno tafel, met een laken overdekt, naar zijne woning. De droefheid der moeder was onbeschrijf lijk. Over cenigen tijd is de kleine Clement ook overreden en werd dan een lichaams deel gebroken. De vader van liet slachtoffer, werkzaam bij M. Van Loo, Kraanlei, was aan het Dok voor zijn patroon aan 't lossen. IIy werd door een inwoner van de Gouden Sterrenstraat met allo voortzichtigheid ver wittigd. I)e man was razend van verdriet. De echtgenooten De Muynck hadden twee kin deren, jongens, waarvan Clement de jong- sto was. Vader De Muyok maakte het meeste spel van zyne lievelingen. Uit het onderzoek zou blijken dat de voerman, wiens kar het kind doodpletterde, toen het ongeluk gebeurde van zynen wagen is gesprongen en dadelijk zijnen naam aan toegesnelde personen heeft opge geven. Hy reed dan spoedig voort. Men zegt dat het een mosselkar was, toebehoorende aan een inwoner der Muide. Manadag morgend rond 9 uren is door eene onbekende oorzaak brand uitge broken te Antwerpen, in de herberg 51 Huikstraat, gehouden door Jan Raevels! Deze, een dokwerker, was dien morgend ten 6 uren naar zijn wcik gegaan, en de bewoners, vrouw Raevels, met hare twee kinderen en eene bovenbewoonster. Helena Fanny, waren nog te bed toen de brand uitbrak. Het waren de geburen dio den brand eerst bemerkten en het alarm gaven. Doch van binnen zag men geen leven, en voor erge gevolgen vreezende, werd de deur ingebeukt. De twee vermelde vrouwen en de twee kinderen, van 2 en 4 jaar oud, konden of diorven niet meer langs de trap wegvluch ten. Deze stond gedeeltelyk in brand en een dikke rook versperde bijna allen door gang, Moedige burgers zijn toegesprongen cn gelukten er toch in vrouw Raevels met bare twee kinderen langs de trap te redden. Do pompiers onder bevel van luitenant Posch, waren inmiddels ter plaats geko men en na Helena Fanny by middel eener ladder door het venster te hebben gered, werd het vuur duchtig aangevallen. Na een half uur werkens was alles gebluscht. De schade is door verzekering gedekt. Gaarne hadden wij een paar namen ver meld van burgers, die zich moedig gedra gen hebben. Van dit gedacht hebben wy moeten afzien toen wij hoorden, dat reeds negen burgers, plus een pompier en er.nen gardevil eene decoratie vroegen, en wie weet hoeveel er nog gaan bijkomen. Een vreeselijk liefdedrama heeft in den nacht van zondag op maandag de maat schappijstraat, te Berchcm, in opschudding gebracht. Zekere Frans Verwimp, een 19jarige metserdiener, wonende Vrijheidstraat. 36, had vroeger en gedurende 'langen tijd be trekkingen gehad met liet meisje Joanna Van de Velde, 21 jaar oud, wonendo, 148, Statiestraat. Deze betrekkingen waren sinds een paar maanden afgebroken. Het meisje heeft niet lang moeten zoeken om eenen anderen vriend te vinden, want zij had nu betrekkingen met een anderen met- sersgast, Hendrik Bruyninckx, 22 jaar oud, wonende Veldstraat, 43. Frans Verwimp had haar echter niet vergeten, wel integendeel, verschillende malen heeft hij nog gepoogd om de liefde- betrekkingen met haar te hernemen, doch daar kwam niets meer van. Dit heeft don jongen 't hoofd op hol gebracht, Hy zou zich daarover wreken. Zondag avond was hij uitgegaan met zij nen broeder en ontmoette in eeno herberg der Statiestraat, bet nieuwe koppel. Ver wimp sprak geen woord, maar nauwelijks had het koppel do herberg verlaten of hij verliet eveneens de herberg en riep nog Adieu, broeder, gij zult van my hooren.» In de Maatschappijstraat stond Fr. Ver wimp plots achter het koppel dat nog van zekeren Wouters vergezeld was. Zonder een woord te spreken, trok hy eenen re volver uit den zak, en vuurde al de kogels af. De eerste kogel trof het meisje in den ruo- Zij vluchtte weg, maar een tweede kogel, die haar in de zijde trof, deed haar als eene massa neerstorten. Bruyninckx, die 't meisje wilde beschermen, werd door twee kogels getroffen in den linkerarm en linker zijde terwyl zekere vrouw Greefs die voor hare woning n° 6, der gemelde straat stond, twee kogels in den arm kreeg. Van de zes kogels van het vreeselijk wa pen, was er geen enkele verloren gegaan Ds moordenaar werd in de Marsehille- straat aangehouden en naar het politicbu reel gebracht, evenals do gekwetsten. De eerste werd door den adjunkt M. Delannoy, ondorhoord, terwijl de gekwetsten door dokters Peeters en Lescrinier verpleegd werden. Alleen vrouw Greefs, keerde terug naar hare woning, de twee anderen wer den voor verdere verpleging naar het Ste- Mariagasthuis gevoerd. Ilct meisje is het ergst van al gesteld, zondor dat haar toe stand nochtans doodelijlc is. Frans Verwimp. die den revolver 's mor gens in de slaapkamer van zijnen schoon broeder had gestolen, is ter beschikking van den prokurour des konings opgeslo ten. - Zaterdag voormiddag mocht Urbain Van Bavichove, te Wevclgem, voor den vlaskoopman Leo Van Poelvoorde eenen wagen vlas naar Desiré Mourant.te Lhuwe voeren. Op het dorpplein liet hij de lading staan, om zyne paarden te voederen. Intusschen speelden kinderen rond den wagen. De 13jarige Jules Van Marcke wierp na het aansteken eener cigarct, het brandend stekje op het vlas, dat weldra gansch opgebrand was. De schade bedraagt 1400 fr. De onvoorzichtige heeft bekente nissen gedaan.Hij werd in vryheid gelaten Tc Brugge wordt, naar het schijnt, evenals te Antwerpen, een inlichtingsbureei tot stand gebracht, ten gerieve der vreem delingen. Het zou gebouwd worden op het Statieplcin, in ouden bouwtrant, met ouden gevel, waarop het Brugsche vaandel zal wapperen en welk een geschiedkundige voorgevel zou hebben, voorkomende op eene scliildery van Pourbus. Behalve aller lei inlichtingen, zal men er, mits een recht van 5 fr. de toelating bekomen om allo stedelijke gebouwen en museums te bezoe ken. Een tcreed affaire De liberalen jubileeren zij zijn in den derden hemel, omdat een katholieke onderwijzer te Zei- zate, eenigo rapen heeft uitgetrokken op een stuk land. De persoon aan wie liet stuk land be hoort gaf vroeger de toelating aan den onderwijzer wat rapen te gaan trekken voor zijno beestjes. De genomen rapen hebben eene waarde van hoogstens twinti" centiemen I Fabrique de Bonneterie demao voyageur, au courant de l'article et ayj clientèle, poui les deux Flandres, connal Bance de la Iangue fran5aise indispensati S'adresser au Bureau du Journal sous! initiates W. B. S. 409. Door sterfgeval. OPENBARE VERKOOPIN van twee schoone en voorname alsmede van andere te Aalst, Baardegem, Hofstade Gijsegem, Lede, Ternath, EsscheÉ Hekelgem en Everbecq. De Notaris DE GHEEST te Aalst, j krachtens toelating verleend door den het Voorzitter der Rechtbank van Eerst Aanleg, zetelende te Dendermonde, in di 28 Januari 1910, met do pleegvormen i wet van 12 Juni 1816cn ter tusschenkon van den hcero Vrederechter des Kanto Aalst, met gewin van een half ten honde instclpremie, ingevolge do door voorrad Rechtbank vastgestelde voorwaarden, het openbaar verkoopen Stad Aalst. Eerste koop.Een schoon en welgeleg Handelshuis allervoordeeligst gestaan gelegen ten voorhoofde in de Lange Z01 straat, gekadastreerd wyk A, nunm 1213a met eeno grootte van 2 aren 50 tiaren, palende ten ooste aan Dame Cï maert Speeckacrt, ten zuido aan de R waarde Paters Jesuïten, ten weste aand Erwaardo lieer Leo Vernimmen cn l noorde aan de Straat. Bewoond door den hoer Philemon V. Styvendael. Tweede koop. Een schoon en onlan1 nieuw gebouwd Hand jlshuis, gestaan 1 gelegen in de Kerkstraat, nabij de IIooI kerk van Sint Martinus, gekadastreerd wi, A, nummer 876b. met eeno grootte vas! aren, palende ten ooste aan den lieer Ani Borreman en Zuster, ten zuide aan Straat, ton weste aan de hoeren Alphooi Willems en Jan De Clerck en ten HOOI] aan do hoeren Albert Monfils en Aimé Bt, reman on Zuster. En daar maken de liberalen eene staats zaak van, maar,wanneer er twintig duizend franks te kort waren in de gemeentekas dan wisten de liberalen van niets.Zij waren dan dooof en blind. Het verschil is nochtans merkelijk ge noeg 1 Worden gevraagd door de Patroons 1 Bakker, (halve gast)1 kleermaker, (leerjongen) l schrijnwerker 1 loodgie ter, (leerjongen). Vragen der Werklieden 1 Bakkersgast, (voor twee of dry dagen per week) 1 Caoutchoucbewerker 1 Gaswerker, (buizenlegger) 1 Gladslii- Iper 1 Mandemaker l Katoenbewerker 1 Ileeren en paardenknecht, (zeer goedé getuigschriften). Bewoond door den hoer 03car Jouret, Derde koop. Een perceel Meersch gr legen op do Groote Kroekhagon, gekaó* streerd wijk C, nummers 735 en 736 ru eene grootte van 37 aren 10 centiare^ palende ten ooste aan den heer Hector lp Craecker en het Weldadigheidsbureel Tfl Aalst, ten zuide aan dame de Kerckliovof Denterghem, ten weste aan do Burgerlijk, Godshuizen van Gent 011 ten noordj a<> Jufffrouw Anna De Windt. j Gebruikt door het sterfhuis van wijlt den lieer Jouret. Vierde koop. Een perceel Land gen op den Siesegemknuter, gokadastreeg wyk C, nummer 1281 met ecno groow van 32 aren 30 centiaren, palende ten ood aan Mynheer Eugene Moens, ten zuido at< Mijnhoeren Notaris Van dor Smissen 11 Charles Van Ilauwermeiron en aan Ia; Weldadigheidsbureel van Aalst, ten west aan de heeren Prosper De Smot en GustaR an Londersclo en het Wcldadiglieidsl/B reel van Aalst en ten noorde aan de heero: Charles Van Ilauwermoircn-Wautliicr L Romi Van Lierde. Gebruikt door den lieer Frans Claus. Vijfde koop. Een perceel Land gei)( gen op do Groote Krockhagen, gekat' streerd wijk C, nummer 768, met ec^e grootte van 47 aren 20 centiaren, palem ten ooste aan den heer Joseph Meert, ti zuide aan Juffrouw Do Prcz, ten westeaG liet Weldadigheidsbureel van Aalst en t;*' noorde aan den heer Augusto I)e Smedt. J' Gebruikt door den lieer Aug. Hcrssen?' Zesde koop. Een perceel Land gclcgi1* op liet Hoorebekcveld, groot volgens ting 94 aren 71 centiaren, gekadastreef' wijk E, nummers 313bis cn 313, met et: grootte van 92 aren 30 centiaren, palea ten oosto aan het Weldadigheidsbureel vi Aalst, ton zuide aan damo Do Bisschop Willems en Kinderen en de erven De Cott5^ ten weste aan Mynheer Hector Do Craectó1 en ten noorde met half baan aan koop actóe Gebruikt door den heer CamilleVan Mofu Verdeeld in dry loten als volgt w' Eerste lot groot 30 aren 11 centiaren.,a Tweede lot groot 32 aren 30 centiare!., Derde lot groot 32 aren 30 centiaren. Zevende koop. Een perceel Land geli gen op liet Iloorcbekeveld, groot volgcaJc meting 35 aren 05 centiaren en gekadi>e streerd wijk E, nummer 314, met een30 grootte van 35 aren 20 centiaren, palen?e ten ooste aan den heer Gustaaf Van Maele, ten zuide aan de erven van den hee* Alfred De Coen, ten weste aan het Weldr6 digheidsbureel van Aalst en ten noorde mP1 koop. negen. Gebruikt door den heer Camille Van Mo£' Achtste koop. Een perceel Land gek gen op het Hoorcbekoveld groot volgend meting 1 hectaar 0 aren 85 centiaren, ge^( kadastreerd wijk E, nummer 32S met eenfÉ grootte van 1 hectaar 7 aren 90 centiaren palende ten ooste aan do heeren Benoit Vaiaa der Vorst en Cyrille De Coen en do 13ur~ gerlijke Godshuizen van Aalst, ten zuidC aan den lieer Gustaaf Van de Maele, dr koopen zes en zeven en het Wcldadigheids-p bureel van Aalst, ten weste aan de lieerer Hector Do Craecker en Félix De Hert ei ten noorde aan de Pecrdekonsstraat. 8' Verdeeld in 4 deel en als volgt Eerste lot gebruikt door den lieer CamilllJJ! Van Mol, groot 29 aren 81 centiaren. Tweede lot gebruikt door den heer Phi-f£ lemon Wauters, groot 30 aren 95 centiaren. a Dorde lot gebruikt door den lieer Camille Van Mol, groot 30 aren 90 centiaren. Vierde lot gebruikt door den lieer Renép De Gols, groot i5 aren 19 centiaren,

De Denderbode | 1910 | | pagina 2