Rechterlijke kronijk. Groote Prijskamp voor vet Vee, Allerhande nieuws. Belangrijk bericht. Frankrijk. Duitschland. Vereenigde Staten. Luisterrijke Tooneelfeesten Slad Aalst.-Werkbeurs HOPSTAKEN,A van STALMEST, WOONHUIS, Rechtbank van Dendermonde. Valschheid in geschriften.Emiel Den Tandt, opziener van verzekeringen te Aalst, 3 maand gevang wegens valschheid in ge schriften. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN. Zijne Hoogweerdigheid heeft onderpas toor benoemd te Zwijndrecht, dan Eerw. Heer Strybol, onderpastoor in Sinte-Colc- taparochie te Gent. Aan onze geachte Lezers. Uit hoofde van den overvloed der nota rieel e annoncen, hebben we verplicht geweest, de afkondiging van ons boeiend mengelwerk DIRKA te onderbreken. Zeer kortelings gaan wij echter met het II' hoofdstuk voort.Men beware zorgvuldig do nummers 4alal-gclinnrbeek. Postbus. De heer Rom. Moyersocn komt den vol genden brief te ontvangen van den heer Helleputte, Minister van Spoorwegen, Pos ten en Telegrafen Geachte heer, Ik heb het genoegen UEd. te laion weten dat er eerlang eenc postbus zal geplaatst worden op het gehucht Schaepstal, te Aalst. Aanvaard, geachte heer, de uitdrukking rayncr beste gevoelens. Brussel, 10 Maart 1910. (Get.) J. Helleputte. Stad .Velsl. op Zaterdag 19 Maart a. Drinkwaterleiding. Op aanvraag der samenwerkende maat schappij - Compagnie intercommunale Bruxelloise des Eaux is door het Stads bestuur een onderzoek geopend, tot den Vrijdag 25 Maart eerstkomende, betrek kelijk hot ontwerp van werken voor het leggen van de groote afleidingsbuizen, die de drinkwaters van de instellingen dezer maatschappij te Ukkel naar de Stad Gent moeten aanbrengen. Op het grondgebied van Aelst zullen deze afleidingen geplaatst worden op den Brusselschen Steenweg, Brabantstraat, Houtmarkt, Zonnostraat, Keizerlyke Plaats,Nieuwstraatpoort, Gent- schen Steenwegter Keizerlijke Plaats bereiken deze leidingen den 35" kilometer te rekenen van hun aanvangspunt. In den doortocht van do Stad hebben zij eene lengte van ongeveer 6,000 meters. De Pnagicspelcn. De twee opvoeringen der Passiespelen mogen als uiterst welgelukt geroemd worden. Al de verschillige tafercelen zyn op de volmaak- ste wijze vertolkt geworden. De muziek, de gezangen zyn vervoerend. Algemeen is men 't accoord om te getuigen dat ze nog ooit iets hebben bijgewoond zoo overheer lijk, zoo schoon, zoo boeiend, zoo indruk wekkend. Wy zeggen tot onze geachte lezers Neemt de gelegenheid waar om te gaan zien, er zyn nog 6 vertooningen. Burst. Brand. Het Molen huis is met heel den inboedel, door brand vernield. Oorzaak onbekend. Stoutmoedige dieven hebben ten na- deole van den eerw. heer Do Clippel, onderpastoor te Ninove, 15 kiekens en 1 kalkoen gestolen. Dat spreekt van zelf. Zulke verklaringen hergeven eenige hoop aan de nierlijders. Mad. J. De Wagheneer, 12, Gazorneter- straat, te Aalst, leed reeds twee jaar aan de nieren en had alle mogelyke middelen beproefd, vooraleer zy de - Foster Pillen voor do Nieren nam, verkocht in de Apotheek Do Valkeneer, die haar na eene week verpleging gansch genazen. Zij voelde niet meer de minste pijn, had geene duize lingen en bedwelmingen meer, kon 's nachts slapen, in een woord was weder goed gezond. In Augustus 1907 bevestige Mad. Do agheneer, ons het volgende Ik vind geene krachtige woorden genoeg om u myne dankbaarheid uit te drukken voor de goede gezondheid verkregen door de Foster Pillen voor de Nieren. Waarlyk zulk een ontelbaar middel dient gekend te worden, daarom veroorloof ik U volgaarno myne verklaring kenbaar te maken. Do Foster Pillen voor de Nieren geven aan do zieko nieren de gewenschte hulp om zo weder gezond te maken. Zij voeren uit het lichaam al die vloeibare vergiften af, die verlies van eiwitstof, waterzucht, water storingen, graveel, rhumatiek, steen, len denjicht, zenuwziekten, slapeloosheid, af matting, veroorzaken zij bostrijden de aehadelyko gevolgen van geestrijke dran ken, wijn of bier in overraate genomen. De Foster Pillen voor de Nieren (eigen aardig merk) zyn verkrijgbaar by alle apothekers 3 fr. 50 de doos of 6 doozen voor 19 fr. of vrachtvry per post Engel- sche apotheek van Ch. Delacre, 50. Cou- denbergstraat, Brussel. In 't belang uwer gezondheid oisch do echto doos met do hanteekening James Foster en weiger alle namaaksels en onderschuivingen. D. A. 14. Een scheikundige, dio zich reeds lang bezig houdt met opzoekingen naar eene uitvinding van groot belang, heeft in zyn laboratorium, te Geeraardsbergen, by het mengelen van scheikundige stoffen, brand veroorzaakt, waarvan hy ongelukkiglijk hot slachtoffer is geworden. Hij zelf brandde als een fakkel- Op zyn hulpgeroep snelde men toe en weldra was de vlam gedoofd, doch voor hem schijnt geen redding mo gelijk. Ikhoeste, ik fluimde moeilijk, ik was bevangen, ik had slechte nachten maar dank aan eene enkele doosBorstpillen Walthéry, ben ik volkomen genezen. (Zie daar wat iederen winter duizenden perso nen zeggen.) Een landbouwer van den Bergendries te Lokeren, die met zyn paard en kar van den akker kwam werd het slachtoffer van een zoo zonderling en spytig ongeval. Op een gegeven oogenblik werd het dier eens klaps schichtig het holde vooruit en sprong met kar en geleider in do Moer vaart. By de pogingen welke de landman deed om zyn paard te redden kreeg hy oenen slag die hom het rechterbeen brak. liet paard redde zich al zwemmende do kar is gansch vernield. Do 25jarige Edmond De Smet, wo nende bij zijne ouders op het Gouden Hand, te Destelbergen, kwam Woensdag rond 1 uro namiddag van zyne melkronde te huis. H'j ging rechtstreeks naar het land van Octaaf De Vos, waar hy wist dat zyn broe der Petrus aan den arbeid was. Deze was in gezelschap van zynen baas bezig met een land te bemesten, gelegen rechtover de hoeve van De Vos, ook op het Gouden Hand. Edmond gebood zynen broeder het werk te laten staan, waarop Petrus antwoordde dat hy zulks toch voor hem niet zou laten. Edmond Do Smet trok daarop zijn mos en wilde zijnen broeder ermeè te ly ve. Deze ontsprong den steek, doch nu sneed de woeste kerel de streng van het paard door en wilde ook het dier steken. De landbouwer De Vos kwam tusschen om zijn paard te beschermen, doch hij werd ook door De Smet aangevallen en kreeg eenen messteek in den hals. Eene worsteling ontstond tusschen Ed mond De Smet en den landbouwer. Deze was er in gelukt, do hand, waarin De Smet het mes had, vast te grijpen, zoodat hij niet kon steken. Beiden rolden ten gronde en De Smet zat boven De Vos. Petrus De Smet wilde ook zijnen broeder ontwapenen, waardoor De Vos eindelijk los geraakte en op het hof van den landbouwer Rooms vluchtte. Toen Edmond De Smet zich van zynen broeder had losgerukt liep hij achter De Vos. Landbouwer Rooms had intu6schen het hek van zyn hof gesloten en verbood aan De Smet binnen te komen. De Vos vreezende dat De Smet zijn paard zou afmaken, riep tot zijnen knecht, Petrus De Smet, dat hij het paard moest uitspan nen on op stal brengen. Nauwclyks had Edmond De Smet zulks gehoord, of hij liep terug op het land. Rooms greep alsdan eenen riek en Do Vos een geweer en liepen achter De Smet. Eenige landwerklioden die op do nabu rige velden arbeidden, waren reeds naderby gekomen. Ziende dat De Smet De Vos opnieuw zou aanranden, riepen zij dezen toe, te schieten. En hy, zijn leven in ge vaar ziende, schoot, toen Do Smet slechts een vijftal stappen meer van hem verwy- derd was. De Smet kreeg do lading in de linker zijde, deed nog eenige passen en zakte dan ineen. Toen men hem wilde opnemen had hy reeds opgehouden te leven. Onmiddellijk werd dokter De Groote verwittigd, die spoedig tor plaats snelde. De geneesheer kon niets dan de dood vast stellen. Hy verzorgde daarna De Vos, die veel bloed verloor uit de wonde aan den hals en uit eene wonde aan den linkerduim, waarschijnlijk bekomen tijdens de worste ling. Men liep om de policie en deze, na de noodige vaststellingen ter plaats, en de getuigen onderhoord te hebben, deed De Vos naar huis gaan. De policie verwittigde onmiddellijk het parket dat reeds om 2 1/2 uro ter plaats kwam. De Vos en Petrus De Smet werden on dervraagd, waarna de magistraten bevel gaven, hetlyk naar het doodenhuis over te brengon. Het lijk werd op de melkkar van De Geest gelegd en zoo weggevoerd. Indien gy een schoone keus van Behangpapieren enz. wilt hebben en in vertrouwen en tegen gematigde prijzen be diend worden, begeeft u by Karei Van de Putte en ZusterKorte Zoutstraat, 29, Aalst. To Lovendegem werden verleden maand verscheidene - Lampes beiges «van da straatverlichting ontvreemd. Woensdag avond werd aan de Dreef wederom eene lantaarn gestolen. Het volk van den Molen betrapte denzelfden avond eenen kerel, die ook daar de straatlantaarns poogde te stelen. Later, door hot geweldig blaffen van den hond der wed. Mestdagh, op Oostveld, ging de zoon buiten en vond eenen korel aan don hoek van den hof die gebaarde te slapen. Hy bracht den kerel in huis, met behulp van eenige geburen. De slaper werd her kend als zijnde zekeren E. B landlooper. De zoon Mestdagh ging de geburen ver wittigen, de landlooper aan de bewaking der geburen overlatende. Plotseling trok de schelm zyn mes cn stak en kerfdo in het ronde, Achiel Lootcns werd erg aan de bil gewond en bekwam verscheidene sneden in de handen; Richard Van de Kerchove werd insgelyks gekwetst. Do govaarlyke kerel stampte toen eene ruit uit en kroop er door. Op straat loste hij een revolverschot en verdween toen in de duisternis. Do toegesnelde veldwachter vond naby de haag de gestolen lantaarn in eenen zak liggen. De s<*helm wordt opgezocht. De wonde in de bil van Lootens moest toegenaaid worden. Dramatische brand te St. Amands- berg. Zinds een drietal weken was in do Scheldestraat, te Gent, in het huis nr 52, eene sigarenfabriek in werking. Een 1 Stal werklieden werden er gebe zigd. Dynsdag namiddag, om 1 3/4 ure ontstond er brand in eene plaats van het gelijkvloers, gelegen onder de werkzaal, waar eene groote hoeveelheid tabak ge stapeld was. De werklieden zagen plotseling rook door do spleten van den plankenvloer der werkzaal opstijgen. Onmiddelijk namen de gasten de vlucht, doch de weg langs den trap was afgesneden. Daarop sloogen zij eene ruit uit en spron gen achter elkaar langs daar buiten. Een der werklieden kwetste zich daarbij erg aan de hand. Daar het vuur zich zoo snel verspreidde, trachtten ook werklieden langs het dak te vluchten. Er bleef nog een werkman bin nen, en deze beproefde ook zich op het dak te hyschen, toen hij verstikt terugviel. Zijne gezellen moesten spoedig het dak verlaten, daar de vlammen er reeds op verscheidene plaatsen door heen sloegen. De pompiers van Gent waren onmiddelijk verwittigd en kwamen een goed kwartier later ter plaats. Intusschen hadden de ge buren en de ontsnapte werklieden reeds den bluschdionst ingericht, en eene groote hoeveelheid water over den vuurstapel ge goten. Er was niets aan te doen, en de bewo ners dor nabijstaande huizen begonnen reeds met hunne kleederen, enz. te vluch ten. Met eenen oorverdoovenden slag stortte het dak der sigarenfabriok in, juist toen do pompiers ter plaats kwamen. Deze legden onmiddelijk eenen darm in den groot en steenput van de bloemisterij der gebroeders Maenhaut en goten stroo men water ovor den vuurpoel. Na een uur werkens waren de pompiers het vuur meester. Spoedig trokken de pompiers met hunne haken in den puinhoop op zoek naar den vermisten werkman. Weldra vonden zy zyn lyk in oenen hoek ineengedrongen lig gen. De arme man was vrceselijk over heel het lijf verbrand en moet met het inge storte dak door den plankenvloer der ver dieping gevallen zijn. De ongelukkige werkman die op zulke rampspoedige wijze aan zjjn einde kwam is de genaamde Alfons De Moerloose wo nende Karperstraat, Gent. Hij was 38 jaar oud, ongehuwd en de steun zijner moeder. Men heeft do vrouw met alle mogelijke voorzorgen op de hoogte gebracht van de wreede ramp welke haar komt te treffen. Er zou slechts een gedeeltelijke verze kering zijn. Do fabriek alsook de omlig gende huizen waren nieuwe gebouwen. In de fabriek was eene groote hoeveel heid tabak in bladeren, afgewerkte sigaren, kistjes, enz. voorhanden. Do vlammen, welke zich hemelhoog verhieven, werden op grooten afstand go- zien, terwijl een dikke rook over de huizen wegdreef. Eene groote menigte volk was in de Scheldestraat samen gestroomd en besprak ontroerd de dramatische gobeurtenis. Het parket van Gent, door de policie van Sint Amandsberg verwittigd, heeft ter plaats oen onderzoek gedaan. Tombola dep Tentoonstelling-. De zes loten van 5000 franks der reeks in loop, begrypen Een groot kruisbeeld voor huiskamer stijl XV® eeuw in zilver de Christus is in massief goud gansch met de hand gebeiteld. Dit lot komt van het huis Billaux-Crossé. Eene groote tafel Lodewyk XIV ge beeldhouwd en verguld mot marmeren blad. Levoruar M. Lodewyk Lc Roy. Twee billards Toulet, de eene in ge- beeldhouwden eiken, de andere in verguld hout. Een versierend paneel van borduurwerk uitgevoerd naar eene tcekening van M. Amedeus Lynen door de firma We Rectem. Eone meubeleering van slaapkamer in rozenhout met bronzen belegsels, tentoon gesteld by M. Dcwaele, Madeleinestraat. Eindelijk oen medaillon in brillanten en zwarte perel aan den welken eene extra- fijne dames horlogie is gehecht, dragende te midden van 't deksel hot geëmailleerd portret van Koning Leopold II, meer een chronometer voor manspersoon extra plat, meswijze, lot geleverd door M. Cousturier] horlogieraaker, Laekenstraat. O. P. 11-3 10. Een koppel afzetters werd te Brussel lekker beet genomen. De vrouwelijke helft van dit koppel had den avond doorgebracht met eenen buitenmensch die, toen ze samen eenige flesschen hadden geledigd in slaap viel. De lieve gezellin was or met zijn hor logie, kettingen gold van door getrokken. De man was heel ontnuchterd toen hy wak ker werd wie zou 't niet maar hy zegde niets aan de policie. Door de stad wandelend, zag hij de mamezcl in open rij tuig, ditmaal vergezeld van een anderen type De bestolene klampte zich aan het rijtuig vast, roeponde Dieven 1 dieven zoodat een inspecteur naderde om te verne men wat er gaande was Hij zag het wel dra, want do menheer, die nu de jufvrouw vergezelde, droeg reeds zyn horlogie en ketting op zak. Woensdag nacht werden te Schaar beek, de brandkoffers van dokter Willockx, Paleizonstraat, en van M. Verhaeren, lood gieter, Emiel Zolastraat, opengebroken en al het geld on de juweelen gestolen. Men heeft niet het minste spoor der dieven. De statie van Schaarbeek is tegen woordig het middenpunt van de brutaalste diefstallen. Over eenigo dagen vond men in een wagon een 50-tal gestolen doozen conserven. Woensdag merkte de statie overste dat eene signaallamp niet brandde. Een werkman, welke hij gelastte, zo aan te steken, bevond dat de ketting doorge sneden en de reflectors gestolen waren. Voor de geringe waarde van dezen diefstal h'adden de plegers de schrikkeljjkste ramp kunnen veroorzaken. Wij kunnen niet genoeg onze lezers die aangetast zijn van hoest, valling, bronchiet, influenza, keelpijn, lieeschheid, asthma of kinkhoest, do Borstsiroop van Depratere aanbevolen. De geneeskunde bezit niet eene remedie die zoo rap en zoo volkomenlijk geneest. Het is een serieus produkt dat zich niet steunt op ingebeelde portretten of uitgekochte certificaten, maar het geneest altyd. Prijs 2 franken de groote flesch. Te be komen by Od. Depratere, die overal ver zendt tegen postbon van 2,00 fr. (50 cen tiemen meer voor port), alsook to Aalst by de apothekers De Valkeneer en Callebaut. Dinsdag avond, rond 9 ure, brak in de kerk van Veerlo (Antwerpen) een ge weldige brand uit. Het vuur, dat door eene ongekende oor zaak ontstaan was, deelde zich aldra aan de kruisbeuk en den klokketoren mede. De hitte was zoo geweldig dat do klokkon smolten. Van alle kanten kwam er volk opdagen. Slechts eenige beelden en kleine voorwer pen konden uit don vuurpoel gered worden. Verder stonden do menschen machteloos toe te kijken, daar Veerlo geen bluschdienst heeft. Ijlboden werden naar do omliggende gemeenten gezonden, onder meer naar Vorst, en aldra waren er drie pompiers korpsen ter plaats. Zy moesten zich bepa len bij het vrijwaren van de aan de kerk palende woningen, die ook reeds door het vuur ernstig geleden hadden. Van de kerk blijven nog enkel wat zwartgerookte muurbrokken over. De stoffelijke schade is zeer aanzienlijk. De Antwerpschc stoomer Bulgarie, waarvan mon nu reeds sedert 5° Februari geen nieuws vernomen heeft, is door den Londenschen Lloyd als verloron opgege ven. Zooals men weet bevonden zich 29 zeelieden, meest allen Antwerpenaars aan boord. Op de nochtans drukke baan welke het schip moest volgen werd tot hiertoe niets gevonden dat eenige aanduiding omtrent het schip zou kunnen geven. Het verlies van den Bulgarie vergroot de reeds zoo lange en zoo akelige lyst dezer geheimzinnige zeerampen, waarbij schepen met man en muis vergaan zonder dat men er nog ooit iets over verneemt. 't Is eene bladzyde van rouw in het boek onzer zeevaartgeschiedenis. Woensdag avond, rond 9 ure, kwam Alfons Vermeiren, 23 jaar, fabriekwerker te Beveren-Waas, Donkerstraat, per ry- wiel van zijn werk huiswaarts. Op de Militaire Baan, tusschen Melsele en Zwyndrecht, botste hij op eenen wiel- ryder.die uit de tegenovergestelde richting kwam aangereden. De botsing was zoo geweldig dat Ver meiren van zijn rijwiel geworpen en den schedel gebroken werd, en weinige oogon- blikken daarna don geest gaf De ongelukkige was slechts sedert kor ten tyd gehuwd en laat eene ontroostbare weduwe en een kindje van slechts twee maanden oud achter. Heden Zaterdag viert men te Kort- rijk den honderdsten geboortedag van de weduwe Rigole, geboren Virg. Descamps. Zij werd weduwe na 52 jaren huwclyk. Zij woont nu te zamen met twee barer kinde ren, thans 66 en 70 jaar. Op het eeuwfeest waszy omringd door 5 kinderen, 23 kinds- on 26 achtorkindskinderen. Aan de afbraakwerken der oude statie te Haine-te-Paul is, door liet breken eener koord, het timmerwerk van het dak inge stort. De workman Frans Masine, 30 jaar oud, van Haine-St Pierre, kreeg eenen balk op het hoofd en werd vreeselyk gekwetst. Ook de werkman Fortunatus Balingaut werd erg aan de beenen gekwetst. De toestand van Masine is wanhopig. Donderdag morgend, rond li ure, waren twee baanwerkera aan den arbeid in de statie van Marloie. Zij gingen uit den weg voor eenen reizi gerstrein en wilden dan het werk herne men. De werklieden, Gilet, van Marloie en Martin, van Ayc, bemerkten eenen koop- warentrein niet, werden omvergeworpen en vermorzeld. Men vond slechts eenige blo.edige vleescbklompen. De sneltrein Parijs-Bordeaux had nau welijks Tours verlaten, toen plotselings eene groote vlam uit do vuring der loko- motief sloeg en stoker en machinist vree- selijk verbrand werden. Do trein moest slechts te Poitiers stil houden, dus 77 kilometers een uur rydens moesten afgelegd worden voor aleer de ongelukkigen eenige hulp konden krijgen. Zij bosloten even wel hunnen plicht te doen. Wat de arme werklieden en byzonder- ljjó de machinist, leden was verschrikke lijk, doch zjj hadden den moed voor alles te zorgen en hunnen trein op het gestelde uur te Poitiers te doen aankomen. Daar verwittigden zy onmiddelyk den statieoverste. Het was evenwel te laat om den machinist te redden. De ongelukkige bezweek terwijl men hem naar het gasthuis bracht. De stoker is ook gevaarlijk verbrand men hoopt hem nochtans to redden. Geen enkele reiziger vermoedde iets van het vreeselijk drama, op de lokomotief gebeurd, en van den waren heldenmoed der twee nederige werklieden. Kolossaal bedrog*. In de maand Januari en Februari hebben de kassen der Rijksbank nog 258 briefjes ontvangen van de reeks Grünenthaler. Zij zal dus 258,090 mark op de rekening winst en verlies moe ten brengen. Men herinnert zich ongetwijfeld nog de reusachtige bedriegerij waarvan do ge schiedenis melding maakt. Toen in 1897 Grünenthaler, bestuurder der rijksdruk kerij, aftrad, gelukte hij er in zich meester te maken van een pak bankbriefjes van duizend mark, waarop alleen nog de num mers ontbraken. Tezelvertyde nam hy een stel oude cijfers mee. Van dat oogeblik werd zijn bedrog ge makkelijk. In vijf of zes jaar tijd maakte Grünenthaler voor een tiental millioen echte bankbriefjes en gaf ze ook uit. Dat duurde tot op zekeren dag een bediende van de rijksbank twee briefjes in handen kreeg, die volstrekt hetzelfde nummer droegen, Grünenthaler werd aangehouden, maar stelde een einde aan zyn leven. Men heeft nooit geweten hoe hoog zyn bedrog liep. In haar belang was de Rijksbank ver plicht de bankbriefjes van Grünenthaler, aan hare winketten aangeboden, te betalen. Do vervalschte briefjes dragen cyfers, van welke het verschil met de echte enkel door projectie te onderscheiden is. Een gekende Now-Yorksche dief. James F errick, is er eenigo dagen geleden zonder ling ingeloopen. De kerel had besloten even te gaan zien in liet huis van Mevr. Angelina Casello, of er daar niets te verdienen was. Het toeval wilde dat Ferrick eerst in de badkamer drong, waar de huisvrouw een bad nam. Deze kon enkel een hulpkreet uitbren gen, verloor het bewustzyn en zakte in het water ineen. Ferrick, die nochtans in geen klein ge rucht verschiet, kon het over het hart niet krijgen de vrouw te laten verdrinken. Fly riep om hulp en samen met de moe der der vrouw haalde hy haar uit het bad, waarna hij bedaard heenging. Toen hij echter buiten kwam, werd hy herkend door een policicman die hem in hechtenis nam. Ferrick verklaarde dat hem onmogelijk was de juweelen te stelen eener vrouw welke hy hot leven gered had. Gemeente Moorse). op Maandag 28 Maart, (2en Paaschdag) en Zondag 3 April 1910, om 4 uren stipt, in de Groote Zaal der Meisjesschool. Men zal opvoeren Pier de Galeiboef of onschuldig* veroordeeld.groot drama in 5 bedrijven, door E. S. Cule en Het Standbeeld van den Veldwachter,door Jac. Ballings. Worden gevraagd door de Patroons 1 Bakker, (halve gast)2 schrijnwer kers i kleermaker, (leerjongen) 1 lood gieter, (leerjongen); Leermeisjes voorbrei- machicn en bobynsters. Vragen der Werklieden 1 Bakkersgast, (voor twee of drij dagen por week) 1 Gladslyper 1 koetsier 1 heerenknecht, op de hoogte van den stiel. BURGERLIJKE STANDEER STAD AELST. GEBOORTEN. Mannelijk geslacht io Vrouwelijk 5 I5 Overlydens. M. Peynsaert, vr. Walleze, z. b. 76 j. Lcdebaan. M. Delkord, stikster, 24 j. Vaartkaai. M. Dotremont, vr. Van Hauw, z. b. 54 j. Boterm. - J. Van den Steen, m. Claessens, z, b. 67 j. Brusselst. J. Eliaert, we Van de Putte, bez. 68 i. Keiz. pl. 2 kinderen onder do 7 jaren. Men vrnngt een agent voor den verkoop van katoenen garens, te Adst. Zich schriftelijk te wenden tot De Spin nerij W. J. Van Ham, te Eigen-Brakel, (Braine l'Alleud). O. P. i-3-io Marktprijzen- Zaterdag 12 Maart igio. Aardappelen de 100 kil. o,oo k 0,00 Boter per 3 kil. 8,10 k 9,99 Roomboter 88 kil.; per kil. 3,60 k 0,00 Eiers de 25 2,oo k 2,09 Ajuin de 100 kil. 9)00 k 10,00 Viggenen, per koppel 80,00 k 00,00 BOTERMARKT. Heden Zaterdag werden 202 klonten boter ter markt ge bracht, wegende te samen 1620 kilogr. Veemarkten. GENT. De Veemarkt van woensdag was samengesteld als volgt Getal te koop gestelde Hoornbeesten 665, vette Koeien 33 groote Ossen 7 jonge Ossen 182 Vaarzen 192 Stieren 124 Varkens 665 magere Beesten 00. GENT, ii Maart. Ziehier de prijzen van het Vee, levend gewogen op de markt van Vrijdag Getal te koop gestelde Hoornbeesten 401. Melkkoeien 11, groote Oasen 6, jonge Ossen 25, Vaarzen 31, vette Koeien 83, Stieren 24, magere Beesten 221. Schapen 27, Lammeren o, Kalveren 194, Varkens 256, Loopers 16, Viggens 325, Geiten o. BRUSSEL, 11 Maart. Te koop gesteld 250 Kalveren. Men betaalde per kil. op voet, fr. 0,95 tot 1,20 fr. en Lamme ren fr, 0,00 tot 0,00. OPENBARE VERKOOPING van te Moorsel, Statie. door don Secretaris REYNTENS, te Moore sel en bevoegd ambt van Deurwaardo:11 Mahieu, to Aalst, op Maandag 21 Maarc' 1910, om 2 uren namiddag. "II BI JJ,cl Studie van den Notaris MEERT, te Erpe;e Uit tier liand t© koop. Eene behuisde Hofstede, met Schuure Stallingen en Boomgaard, gelegen te Erp-ti aan de Rommelstraat, wijk Wijwater, ge kadastreerd wijk C, deel van nummer 774A»r met eene grootte van 3 aren 45 centiarenF palende of gepaald hebbende oost de RedG en daarover den heer Desiré De Sadeleern zuid en west de weduwe Siau-Verbef- moes, noord zelfden heer Desiré De Sade.t leef- n Bewoond door den eigenaar Remi Bosid man. e, Voor alle inlichtingen, wende men zicth ter studie van genoemden Notaris. 1 OPENBARE VERKOOPING en 10,000 kilos Betteraven, De Notaris MEERT, te Erpe, zal o; Maandag 28 Maart 1910 (2en Paaschdag), om 9 uren stipt, namens den heer August'. Schuermans, nijveraar, te Aalst, op zijne Bleekerij, te Aalst, Erembodegemscht straat, nabij de Kapel ter Muren, in hel openbaar verkoopen i° 100 koopen goed geteerd Stalmest. 2° 10,000 kilos Betteraven in koopen telkens gerief. De koopen tot 5 franks comptant te be talen, alsmede het ongeld. Voor de koopen boven de 5 franks, o; tijd van betaling mits borgstelling. .Verders zal de verkooping geschieden op de gewone voorwaarden, Jaarlijksche openbare verkoopiug van Hooi, Strooi, Mest, Eiken, Esschen Sparren-Boonstaken. Eric trijst, Land bouwalem, Meubels, Speelkar met Kapft IJsstoel, hekalfde Koei, Paard en Tilbury}' groote Treemkar en andere roerend!1 Voorwerpen. m DE Notaris MEERT, te Erpe, zal op Dijnsdag 5 April 1910, om 12 1/2 uren namiddag, openbaarlijk verkoopen, ten_ aanzoeke van de volgende personen alsoolï neg van verscheidene andere eigenaren ts Erpe, aan het Dorp i° Ten aanzoeke van Donatus Schollaerl, te Oordegem J 20 ko'open eiken en esschen Boonstaken (50 staken per koop) 5 koopen sparrenls Boonstaken (50 staken per koop); 5 koopenW Erw trijst (aan 50 per koop.) 1 2° Ten aanzoeke van den heer Joseph0 De Ridder-Osselaer, handelaar te Erpe 10 koopen goed geteerd Mest4000 ki- los Bettraven, in koopen t'elks gerief. 'c Aan het Dorp zullen er nog andere koo-u pen liggen en verkocht worden ten aan zoeke van verscheidene eigenaars. Op de KatTen aanzoeke van den heer Camille Bogaert 1500 kilos Bettraven 9 roeden Loofll( nabij zijne hofstede, Aan de Vijf Huizen i° Ten aanzoeke van den heer Alfons Van Droogenbroeck Eenige Meubels, zooala Jacht met toebehoorten, Landbouwersalem, waar- ondtr twee Waanmolens, Speelkar mete kap, IJsstoel voor paard. u 25 koopen goed geteerd Mest. r' 2Ü Ten aanzoeke van den heer Gustaaft] Corthals, handelaar te Erpe, tc-n sterfhuize 'r van jufvrouw Philomena De Boeck Mobilaire voorwerpen, zooals porce- leinen Tellooren, Jatt n, Sauspannen, ;e Schotels,Koffieserviezen, Boter-, Peper- en Zoutvaten, Glazen, Roomers en ander Keukengerieven; ronde Tafels in kerselaren ,a hout, eene vierkante Tafel in gesneden eiken hout (style renaissance), eene Tafel in acajou met marmeren blad, kleine Ta- fels, Stoelen en verdere mobilaire voor- werpen. Tilbury, groote Treemkar, een Paard, bekalfde Koei, eene hoeveelheid Hooi. Verders de gewone voorwaarden de - koopen onder vijf franks komptant te be talen de andere op tijd van betaling mits borgstelling. OPENBARE VERKOOPING van een t© Erpe, Hoonegem, De Notaris MEERT, te Erpe, zal na mens wien het behoort, m -t gewin van palmslag en gelagen, in het openbaar ver koopen Eenige koop Een gerieflijk Woonhuis, met verdere Gebouwen en Grond, gestaan en gelegen te Erpe, op den Hoonegem, gekend ten kadaBter sectie B, nummer i66b, met eene rgootte van 1 aar 60 cen tiaren, palende ten ooste en ten zuide den Weg, daarover de heeren Domien en Jan- Baptist De Boeck, ten weste de heeren Evariste en Léonard Cassier en ten noorde den heer Gustaaf Boelaert en Jufvrouw Theresla Boelaert. Bewoond door den eigenaar M. Bellar- mien D'Herde-Schollaert, te Erpe. ZITDAGEN Instel Maandag 14. Verblijf Maandag 21 ^aar* I9I°» telkens om 3 uren namiddag, ter herberg - De Reisduif, gehouden door den heer Fianciscus D.Herde. te Erpe, Hoonegem, Kalblinnestraat. Voor alle inlichtingen zich te wenden ter studie van genoemden Notaris Meert, alwaar ten allen tijde groote en kleine kapitalen te bekomen zijn, aan gematigden intrest, mits goed bezet, of aflosbaar met annuïteiten.

De Denderbode | 1910 | | pagina 2