Scherreweg lle Belgische Bedevaart AALST. Dieiisten der Goede Week. Slad Aalst.-Werkbeurs Rechterlijke kronijk. Allerhande nieuws. Belangrijk bericht. AARBEWERKERS worden gevraagd tegen vijf en veertig centiemen per uur. Werken van L'Espérance te Louvroil (noord) bij Maubeuge. y.ich te wenden tot E- J. Mombaerts, Groote Markt, te Louvroil. AVAR ES I ED1AG. Wie heeft er nog niet gehoord van den roof der Klooster- en Kerkgoederen in Frankryk. Die goederen moesten volgens de offi- cieele roovers een milliard of duizend mil- lioen opbrengen. En de intresten van dit milliard zouden voldoende wezen om aan de oude Fransche werklieden een pensioen van een frank daags te kunnen gunnen. Maar 't is mis Ze zijn er ver van afgebleven van de dui zend millioen Het grootste gedeelte is aan den maat en den strijker gebleven van be voorrechte advokaten en kale ratten, ware schelmen en dieven die de zaken moesten likwideeren, t is te zeggen, de Klooster- en Kerkgoederen te gelde maken de Staat wist anders niet er meê aan te vangen. Maar hoe er veelal gelikwideerd werd is dezer dagen aan 't licht gekomen. Zekere sieur Duez, eene kale rat, die vroeger winkelgargon was in een magazijn en later notarisklerksken, werd als likwi- dateur van Kloostergoederen aangesteld en dit wellicht als tusschenpersoon. En of hy er vorstand van had Hy wist ze te grijpen en liet ze ook maar vliegen. Een oude vriendin begiftigde hij met een maandgeld van 800 frankhy beloofde haar 300 duizend franks om een huis van ontucht in te richten. Dus liet geld aan de Kloosters ontstolen, moest dienen tot de uitbating der laagste driften. Eene tweede vriëfldin(i) bezit eene villa cn voor 200,000 fr. papierenwaarden en juweelen. Een ander voorbeeld Het Redempto risten-klooster van Parys, verhuurde Duez aan een vriend voor 10,000 frank en de vriend verhuurde het voort tegen 30,000 frank. De Kapel werd door den kerel ter tusschenkomst van eenen anderen vriend opgegeven als eene waarde hebbende van 1 frank, zegge van één frank I Maar eindelijk werden de likwideerder en een zijner helpers bij den kraag gepakt. Men schat dat zij zoo maar 10 millioen ge- scherrowegd hebben... Wij zyn nieuwsgierig te zien wat de liberalen die zoo geerne hunne tegenstre vers van schcrreweg beschuldigen, over die schandalige dicveryon zullen zeggen I.. Niets voorzeker, immers talrijke liberale kale ratten hunkeren er naar om hier ook, in België, als likwideerder to kunnen op treden. Frankryk geeft ons immer voor beelden... naar Onze-Lieve-Vrouw van Lourdes, van 3 tot 15 Mei, onder Voorzitterschap van den Z. E. H. Vicaris-generaal Lemaitre, apostolieke Protonotarius, in vervanging van Z. II. Mgr. Walraevens, Bisschop van Doornijk. Sermoenen door den E.P. Hubert, van het Carmelietenklooster te Brussel. Zich te wenden tot den E. H. Parot, Be stuurder,te La Louvière. De Passiespelen of het Lyden Christi welke hier reeds vier malen in onzen Katholieken Workmanskring zijn opgevoerd, hebben telkens eenen over- grooten toeloop van volk uitgelokt. Ver scheidene malen heeft men aan personen moeten plaats weigeren daar er geene enkele meer beschikbaar was. Laat ons vooreerst zeggen dat men dadelyk van by de eerste tafcreelen af, bemerkt, dat men met eene schaar wel geoefende kunstenaars te doen heeft. Do grooto byval is dus niet te verwonderen. Overheerlijk werden al de tafereelen uitgevoerd en zonder overdryving mogen wij hier gerust zeggen nergens kan of zal men die zoo hartroerende en indrukwek kende tafereelen van onzen Godsdienst beter vertolken en opvoeren lyk hier te Aalst, Het muziekaal gedeelte onder de leiding van den heer Gustaaf Pape, Bestierder onzer Stedelyke Muziekschool, laat niets te wenschen over. Kortom het geheel was om ter best. Nog vier opvoeringen zullen plaats heb ben dat zy welke do Passiespelen willen bijwonen zich verhaasten hunne kaarten te nemen vele plaatsen zyn reeds genomen en men zou kunnen te laat komen 1 Kaarten zyn te verkrijgen ter Afspan ning 't Klein Gent Nieuwstraat. Merk Sint-AlarlinuH. Witte Donderdag-. Om 8 uren 's morgens plechtige Mis, waarna Processie om 8 uren 's avonds Sermoen en daarna Processie met flam beeuwen. Goede Vrijdag. Om 8 ure 's morgens plechtige Dienst, waaronder Aanbidding van het H. Kruis door de priesters en de geloovigen om 5 uren 's namiddags Kruisweg om 8 uren 's avonds Sermoen. Paaschdag. Om 4 uren plechtig Lof, waaronder Sermoen door den Eerw. Heer Deken. Worden gevraagd door de Patroons 1 Bakker, (halve gast)2 schrijnwer kers 2 steenkappers (halve gasten) 1 goede dienstmeid machienbreiers, jon gens en meisjes. Vragen der Werklieden 1 Heeren-knecht (goede getuigschriften): i koetsier. RECHTBANK VAN DENDERMONDE. Vechtpartij. Acht betichten van Aalst zyn beticht van slagen en geweld daden in eene herberg. 5 werden vrijge sproken de 3 anderen krijgen Jakobus Baevegem, 2 maand; Frans Van den Steen, 1 maand Karei Corthals, 1 maand voor waardelijk. Bandietenstreken. Karel-Lodewijk De Mul, landbouwwerkman te Zonnegem, thans aangehouden, wordt beticht van het volgende In den nacht van 23 24 December stool hy met braak cn beklimming in het huis van den velomaker Maesschalck, te Erpe, eenen bak met rijwielbenoodigheden by den brievenbesteller Do Bruycker, roofde hy winkelwaren. Twee dagen nadien ontvreemdde hy 's nachts te Oordegem eenen beitel, een snijmes en tweo schaven. Op Nieuwjaaravond werd hy betrapt door Adolf De Smet, te Oordegem, in wiens huis hy ingebroken was en waar hy langs een dakvenster wegvluchtte. Den 27 December stool hij by den brou wer Jan Van Keymolen, te Vlierzele, eene vork. Zyne straffen voor deze feiten beloopen tot 4 maal 3 maand gevang en 8 dagen. AALST. Dinsdag 5 April, zullen de onderwijzers van Oost- en West-Vlaan deren, te Aalst verbroederen, en tevens naar' middelen uitzien om verbetering in den.stoffelijken toestand der hulponderwij zers te bekomen. 's Nachts. Om door de gal of door hoestbuien gedurende den nacht en des morgens bij het opstaan niet gekwol- len te zijn, zuigt 1 of 2 Borstpastillen Walthéry bij het slapen gaan. i fr. AALST. Woensdag avond bij het eindigen van het werk in de fabriek Mar- chant, Stoofstraat, kregen twee jongens. Boelaert en Jan Do Haeck, beiden 16 jaar oud, twist, zoodanig dat De Haeck een mes trok en er Boelaert een steek mee toe bracht in de zijde. Boelaert viel ten gronde en De Haeck nam do vlucht. De policie heeft Boelaert naar liet policiebureel over gebracht, waar hij verzorgd word door Dr Van de Velde, en is daarna met een rijtuig naar zijne woning overgebracht. Zijn toe stand is zorgwekkend. Do Haeck is aange houden. De waarheid. Wanneer het de verzorging uwer nieren betreft, moet gij een middel gebruiken, dat in 't bijzonder op do nieren werkt en geen ander. In dit geval zyn de Foster Pillen voor de Nieren aangeduid want zy alleen zijn bereid voor de nierziekten cn de blaasaandoeningen, en do ontelbare bewyzen, die sedert lang in deze kolommen verschijnen, bevestigen steeds hunnen aanhoudenden bijval. De hier volgende verklaring, zoo gemakkelijk na te gaan als al de anderen biedt do ge legenheid aan, aan de menschon, welke nog mochten twijfelen, om er zicli door hun eigen van te overtuigen en dan vol gens hunne gewoonlijke ondervinding te oordeelcn. Lees het volgende Den 29 Augusti 1907, bekende ons Mr F. Dumortier, 104 Groote Bolleweg, te Aalst: De Foster «Pillen voor do Nieren verkocht in de Apotheek De Valkoneer, genazen mij zoo w el drie jaar en half ge leden, dat ik sinds nooit meer de minste pyn gevoeld heb nochtans toen ik ze voor 't eerst nam leed ik lange maanden aan de nieren en had vele middelen beproefd, maar nooit den minsten uitslag bekomen, ik had duizelingen en bedwelmingen, soms had ik zoo hevige pijnen dat ik 's nachts geen oog kon sluitenik was onderhevig aan zweetingen en rillingen, had rood en troebel water, was zonder eetlust, maar dank aan die goede Foster Pillen voel ik van dit alles niets meer sinds mjjne ge nezing ben ikaltyd zeer gezond gebleven. Ik veroorloof U uit dankbaarheid en om dienst aan de nierlijders te bewijzen, deze verklaring kenbaar te maken. De Foster Pillen voorde Nieren (eigen aardig merk) zijn verkrijgbaar bij alle apothekers 3 fr. 50 de doos of 6 doozen voor 19 fr. of vrachtvry per post Engel- sche apotheek van Ch. Delacre, 50, Cou- denbergstraat, Brussel. In 't belang uwer gezondheid eisch de echte doos met de handteekening James Foster en weiger alle namaaksels en on derschuivingen. D. A. 15. AALST. Misbruik van vertrou wen. Over geruimen tijd, had een fabri kant in breiwerk, een breimachien ver kocht op wekelyksche stortingen, aan een Hollander, welke hier in onze stad woon achtig is. Deze laatste had niet beter ge vonden dan de katoen en het machien te verkoopen aan den genaamde V. E. voor 45 fr. en het was 150 franks waard Eene klacht is by de policie ingediend, die een onderzoek heeft ingesteld. AALST. Dijnsdag namiddag, rond 5 uren, was de smid J. Welleman, bezig met gasbuizen te plaatsen in het gemeente huis, bureel der Burgerwacht. Om een:g gereedschap te nemen was hij verplicht in een donker kamertje te gaan met licht. Toen hy de deur opende had er eene gas ontploffing plaats, waardoor gansch het aangezicht en de hand van Welleman ver brand werden. Hij heeft aanstonds genees kundige hulp ontvangen zyn toestand is geruststellend. Aalst. Verdtoenen. Sedert eenige dagen is J. Robbrecht, schrijnwerker, wo nende te Moorsel en werkende te Brussel, verdwenen. Men vreest een ongeluk. Lede. Erg verbrand. Woens dag namiddag, zat Alina De Sutter, 22 jaar oud; tegen de stoof aan huiswerk bezig, toen hare kammen in brand schoten. Onmiddellyk deelden do vlammen zich mede aan het haar, zoodat de vrouw erg verbrand werd. Geburcn doofden het vuur uit. Dokter Rubbens heeft haar verzorgd. Indien gij een schoone keus van Behangpapieren enz. wilt hebben en in vertrouwen en tegen gematigde prijzen be diend worden, begeeft u bij Karei Van de Putte en ZusterKorle Zoulstraat, 29, Aalst. LEDE. Dijnsdag nacht werden al ae broeikassen, waarin tabakplan ten ston den, verbrijzeld, ten nadeele van Constant Schockaert, Heybnsch. Men hoeft vermoe dens men denkt dat er wraak in het spel is. Meire. Do landbouwer Albert L... reed Donderdag met eene aalkar bespannen met twee paarden naar zijn veld, toen een vierjarig meisje der echtgenooten Bavers- Callebaut, men weet niet hoe, onder het gespan geraakte en overreden werd. De dood was oogcnblikkelijk. Een onderzoek is geopend. Ninove. August Van do Perre, de vermoedelijke moordenaar van den agent Karei Hautman, verscheen Woens dag voormiddag te Oudenaardo voor de Raadkamer,waar*zijn aanhoudingsmandaat bekrachtigd werd. Vervolgens werd hy gekonfronteerd met verschillige getuigen van Geeraardsborgen, die hem herkenden. Hij loochende eerst in die stad geweest te zijn thans deed hy bekentenissen over zyn bezoek aldaar. Hij werd ook gekonfronteerd met zijnen zoon en met de dame, ia welker huis hij boven woont te Brussel. Tombola der Tentoonstelling van Brussel. De biljetten der reeks in loop der Tombola van do Tentoonstelling van Brussel zijn vlug uitgeput geworden. Het raeerendeel der postbureelen zijn er nimmer van voorzien en men voorziet dat de trekking half-April sal plaats hebben. Men kan op dit oogenblik, 46, Madeleine- straat, te Brussel, in de vitrien van het huis Louis De Waele, de Medaillenkas be wonderen geleverd door het huis Fonson voor het lot van 25 duizend franks, 't Is een waar wonderwerk Donderdag avond, rond 7 3/4 ure, was de manceuverman Rodolf Steyaert, 27 jaar oud, gehuwd en vader van één kind, wonende Beukstraat, 5S, aan het werk in de statie van Gcnt-Rabot. Tijdens zijn werk bleef hy eensklaps met zijn linkervoet in eenen excentriek ge klemd zitten. Een waggon werd juist op het spoor gestooten de ongelukkige kon zich niet verlossen en werd het linkerbeen juist boven de knie afgereden. Hot slachtoffer werd na voorloopige ver zorging met het ambulancierijtuig der stad naar het krijgsgasthuis overgebracht. Zijn toestand is zeer erg. Arme gouvernante.'—Eene vrouw van Marseille heeft zich op deerlyke wijze bij den neus laten leiden, dank aan hare verregaande naïcveteit De weduwe Bonnin, 41 jaar, wonend te Marseille, las eene aankondiging waarin eene gouvernante werd gevraagd voor een der greotste hotels van St-Petersburg. Zij schreef onder de aangeduide begin - letters en ontving weldra het bezoek van M. P.. Deze beloofde de plaats aan de dame en vertrok met haar naar Parys om de kwestie van het pasport tc regelen. Het gezantschap verlatend, beweerde P... dat men hem zijne portefeuille had ontstolen en legde eene klacht neer. Aan vrouw Bonnin vroeg hy een bankbriefje van 1000 frank ter leening en deze gaf het zonder achterdocht. Zondag avond, bevonden M. P... en vrouw Bonnin zich te Brussel, in een hotel aan de Zuidstatie. De zoogezegde M. P... boezemde de weduwe wantrouwen in voor vreemdelingen en zette haar aan, hem hare juweelen toe te vertrouwen. De onnoozcle gans deed zulks nogmaals. Maandag morgend verdween M. P... spoor loos. De policie werd verwittigd. Woensdag avond, rond 11 uren,heeft te Elsene een persoon in bijzonder dra matische omstandigheden, een einde aan zijn leven gesteld. Een wandelaar ging langs do Kroon- laan, toen hij op do brugleuning klom, boven do Graystraat. De man ha..lde een revolver uit den zak en joeg zich een kogel door het hoofd. Hij viel achterovor in de Graystraat en werd den schedel op de straatsteenen ver brijzeld. Het toeval wilde nu dat hij op de tram- riggels der lijn Schaarbcek-Elsene viel en vermorzeld werd. Onnoodig Ie zeggen dat de wanhopige opgehouden had tc leven toen men hem opnam. In zijne zakken vond men papieren op naam van Frans S..., wonende Sint- Antoniusplaats, te Elsene. Do bloedige overblijfselen zyn naar het doodenhuis overgebracht. Woensdag namiddag zyn twee meis jes van Sint-Nikolaas, 16 cn 14 jaar oud, die te Elversele rondleurden, in de kerk gedrongen en hebben liet glas van eenen kader verbryzeld, waar achter de zilveren kruisjes der overledene congreganisten hingen, welke zij allen stolen. J. De Keu- nynck.van Hamme.die toevallig daar was, heeft de jonge dieveggen aan de policie overgeleverd. De landbouwer August Ast te Zcdel- gem, werd Woensdag nacht gewekt door hot huilen van zynen wachthond. Hy ging zien en bemerkte een kerel uit de buurt die het arme dier de keel wilde afsnijden. Ast liep op het hof doch werd ook door den beul aangevallen. Do landbouwer be kwam verscheidene messteken en werd erg gekwetst. De woeste kerel nam de vlucht, doch werd Donderdag morgend aangehouden en naar Bruggo gevoerd. De toestand van Ast is zeer gevaarlijk. Het parket is verwittigd. Een onderofficier in dienst in do krygsbakkerjj te Mechelen is aangehouden onder betichting van belangrijke ontvreem dingen gegleegd te hebben. Zijne boeken zyn aangeslagen. Een bri gadier is aangehouden, op het oogenblik dat hij den inhoud van de kas der onder officieren in de mess plunderde. Eene geldsom was reeds naar zijne zak ken verhuisd. Beide aangehoudenen zijn naar Antwer pen gebracht en ter beschikking der krygs- overiicid gesteld. Brutale poging tot diefstal met in braak, te Boom. Donderdag nacht heb ben dieven eene poging tot diefstal ge waagd in de woning van den zeer eerw. heer Pastoor deken. Langs een onvoltooid gebouw zyn zij, bij middel vat eene elders gestolen ladder, aan de achterzyde der dekeny binnen gekomen. Terwijl zij in huis waren, moeten zy ge rucht hebben gehoord, dat hen in hunnen arbeid stoorde, want zij vluchtten langs de voorzijde, door eene ruit die zij moesten breken Maar de dieven hadden echter tijd gehad om twee gaten in de brandkast te booren en het slot te doen springen, doch zij von den niets dan eenige papieren, de kerkfa briek betreffende. Hunne gevaarlijke expe ditie is dus vruchteloos geweest. Zondag avond omstreeks half negen ure, had te Herenthals, ter streke De Nedery een bloedig gevecht plaats, dat waarschijnlijk een menschenleven zal kosten. In do herberg De Valk bevonden zich verscheidene personen, die tamelyk luid ruchtig waren. Rond half negen ure ver lieten zij deze herberg en begaven zich naar die, welke gehouden wordt door Van den Bosch en welke langs den anderen kant der straat gelegen is. Daar de mannen min of meer opgewon den waren verzocht de herbergier Van den Bosch aan de mannen zyne deur maar liever voorbij te gaan. Dit werd kwalijk opgenomen. Alras vloog er een holleblok naar het hoofd van den herbergier. Twee kerels met messen gewapend sprongen verder op hem toe en trachtten hem met hun wapen te treffen. Daarop ontstond een verwoed gevecht tus- sehen de twee kampen. De messen speelden con gevaarlyken rol. Men stak waar men treffen kon. Alzoo werden verscheidene personen min of meer erg gekwetst. De genaamde Aug. Govaerts het eens klaps een pijnlijken kreet hooren en viel ten gronde. Hij was gevaarlijk door eenen messteek in den rug getroffen. Do genees heer die zijne wondo verzorgde stelde spoe dig vast dat het slachtoffer doodelijk ge kwetst was. De wonde is zeer diep, de longen zijn doorstoken. Hij werd naar het gasthuis gebracht. Ook zekeren Jan Nuyts moest men naar het gasthuis overkrengen deze had eeno vreeselijke wondo aan den hals, welke niet zeer diep doch ongeveer 15 centimeters lang is. Alhoowel zeer erg, schijnt deze wonde toch niet doodelyk te zijn. De herbergier Van den Bosch heeft ook een messteek in den rug bekomen zijne wonden schijnen geen gevaar op tc leveren. De policie stelde een onderzoek in. Zekere M. had ook messteken bekomen doch van min ernstigen aard. De policie verwittigde het parket van Turnhout, dat, samengesteld uit MM. Boone, procureur des konings, Van den Hove, onderzoeksrechter en Hannoset, griffier, onmiddelijk naar Horenthals ver trok om een onderzoek in te stellen. Talrijke personen werden ondervraagd. Ook de gekwetsten behalve Govaerts. die ter oorzakc van zijnen hoogst gevaarlijken toestand niet kon ondervraagd worden. De daders zijn gekend. De genaamde M die ook een messteek bekomen heeft, is aan gehouden en naar het arresthuis van Turn hout overgebracht. De toestand van Govaerts blijft onver anderd. Sedert eenigen tijd was er twist ont staan tusschen eenige jongelingen van Beveren 5 Straten en Ilaasdonck, Zand straat, nopens eeno herbergkwestie. Zondag namiddag werd tusschen die jongelingen nogmaals getwist, ter herberg van Henri Steenssens, in de Zandstraat. De zoon Steenssens, die tusschen kwam voor den vrede, werd aangevallen. Er werd gevochten met bierglazen, stoe len, stoof pan en stoof haak een deel van den huisraad werd stukgeslagen, verschil lige vensters en luiken werden beschadigd. Eindelijk kreeg de baas met vrouw en dochters de bovenhand en joegen met stok ken, bijlen en andere gevaarlijke tuigen de vechters op de vlucht. Verder in den avond deden deze jonge lingen nog eenen aanval op do herberg, maar de familie Steenssens had zich goed verschanst. Onmiddellijk is er een onder zoek gedaan. In de mijnen van Vieux Campinaire, te Fleurus, was de opzichter Kamil Dehoux, in gezelschap van den mijnwerkerJacraain, in eenen put gedaald om de werken na te zien. Toen zij gedaan hadden, gaven zij het signaal om opgehaald te worden. De keten brak, toen zij reeds 30 meters hoog getrok ken waren en beiden ploften in het diepste van den put. Men vond nog slechts twee verminkte lijken terug. In de werkhuizen van Espérance- Longdoz, te Seraing, ontstond oen lek in de loopgrachten van de staalgietery. Drie werklieden werden vrceselijk ver brand. Een hunner, Jozef Calmyn, 30 jaar oud, gehuwd cn vader van 5 kinderen bezweek eenige uren later de tweede, Jules Dela- ruelle, 36 jaar oud, gehuwd en vader van 3 kinderen, werd in wanhopigon toestand weggebracht. De andere, Honoré Medard, zal dcnkelyk kunnen gered worden. Aan eeno school te La Louvière, trachtte de lieer Van den Bosch, wasscher, eene zware traliepoort te openen. Daar hy er niet in gelukte, kwam eene geestelijke zuster vergezeld van een öjarig meisje, en trok aan do tralies. Eensklaps viel het hekken om en verpletterdo het kindje, dat op den slag gedood werd de non had slechts eenige onbeduidende schrammen bekomen. Het kleine slachtoffer was het dochterke van een weduwnaar met vijf kinderen. Doodelijk werkongeval te Uench. Verleden Maandag viel het eersto slacht offer van onze nieuwe koolnijverheid. Aan don koolput André Dumont op het gehucht Waterscheyt, in Genck,werkte eene ploeg werklieden aan het lossen van cementbuizen. Eensklaps viel een zware buis van rond do 80 kilos op de borst van een der werklieden. De man werd om zoo te zoggen op den slag gedoodeen priester diende hem by zijne laatste stuiptrekkingen de H. Olie toe. Aan dezelfde koolmijn viel van den toren een verwer, Hubert M., van Hasselt, terwy'1 hy bezig was met liet inzetten van ruiten Deerlijk gewond moest hy naar huis gevoerd worden. Eerste werkstaking. Een boteeke- nisvol foit viel in de laatste dagen voor in het Gencker koolmijnveld. Aan do myn André Dumont werken thans rond do 400 werklieden. Zij verdienen er nogal schoone loonen, gemiddeld 30 tot 40 centiemen per uur. Dit was voor eenige heethoofden der plaats zelve niet genoeg Dadelyk eenige werkliedon opgehitst en 't spel was op don wagon. Met de roode vlag voorop trokken een honderdtal werklieden rond het koolmijn veld en weigerden nog langer te werken. De gendarmen van Gonck en Asch moesten ontboden worden en maakten eenige pro ces-verbalen op. Dit gebeurde rond 10 u. in den voormiddag. Op uitdrukkelijk bevol der HH. Ingenieurs waren nochtans alle oproermakers, één uitgezonderd, om 1 uur aan 't werk. Sommigen zullen misschien bij 't hooren van dit nieuws medelijdend do schouders optrekken. Wij. wij denken er heelcmaal anders over 't is eene strenge vermaning voorde Limburgers, onverwyld krachtig de handen aan 't werk te slaan, dc sociale werkers met raad en daad by te staan en zelfs zoo noodig zelf in de bres te springen. zoo niet, zou men later eens harde nooten te kraken krijgen. Een der schoonste fabrieken uit de streek van Vcrviers, die van Bebronne- Nicolay, is Donderdag afgebrand. De pompiers van Verviers en van Hodi- mont hebben fel moeten werken om het vuur een grootcren voortgang te beletten. Ontzaglijk is de hoeveelheid koopwaar, die vernield werd. Een pompier is gekwetst. De schade be draagt 35,000 fr. Die brand kost ook do broodwinning aan honderd werklieden. Wij kunnen niet genoeg onze lezers die aangetast zyn van hoest, valling, bronchiet, influenza, keelpijn, lieaschheid, astlima of kinkhoest, de Borstsiroop van Depratere aanbevelen. Dc geneeskunde bezit niet eene remedio die zoo rap en zoo volkomenlijk geneest. Het is een serieus produkt dat zich niet steunt op ingebeelde portretten of uitgekochte certificaten, maar het geneest altijd. Prijs 2 franken de groote flesch. Te be komen bij Op. Depratere, die overal ver zendt tegen postbon van 2,00 fr. (50 cen tiemen meer voor port), alsook te Aalst by de apothekers De Valkeneer en Callebaut. BURGERLIJKE ^TAND~DEE~ STAD AELST. GEBOORTEN. Mannelijk geslacht 14 Vrouwelijk 11 25 Huwelijken. E. Boel, bediende, met B. Simonet, z. b. Overlijdens, H. Deshommes, m. Thienpont, kaaiw. 61 j. Hoogev, R. Meert., we Persoons, z. b. 84 j. Borluutstr. J. Van Ghyse- ghem, wr De Kegel, bez. 79 j. Denderm. st.w. M. Podevyn, z. b. 85 j. Grooten Bolleweg. J. De Moor, wr Van Nuffel, z. b. 82 j. Leopoldstr. 4 kinderen onder de 7 jaren. M ai-ltt prijzen* Zaterdag 19 Maart 1910. Aardappelen de xoo kil. 0,00 k 0,00 Boter per 3 kil. 9,63 10,26 Roomboter 98 kil.; per kil. 3,60 k 0,00 Eiers de 25 2,00 h 2,10 Ajuin de 100 kil. 7,00 h 8,uo Viggenen, per koppel 60,00 h 90,00 BOTERMARKT. Heden Zaterdag werden 163 klonten boter ter markt ge bracht, wegende te samen 1300 kilogr. HOPMARKTEN. BRUSSEL 16 Maart. Markt kalm. Aalst, 135 fr. Poperinghe, 145 fr. Voor aanstaanden oogst, 82 1/2 tot 85 frank. POPERINGIIE, 18 Maart. Handel zeer kalm stadshop, 145 frs. dorpen, 132-185 frs. Voor aanstaande gewas, 80- 82 1/2 frank, ANTWERPEN, 19 Maart. Men kwo- teertAalst beschikbaar 135 a 137,50 fr. Poperinghe beschikbaar (stad) 150 fr. (dorp) 134 a 135 fr. Markt staudhou- deud. Veemarkten. GENT. De Veemarkt van woensdag was samengesteld als volgt Getal te koop gestelde Hoornbeesten 526, vette Koeien 47 groote Ossen 7 jonge Ossen 154 Vaarzen 153 Stieren 165 Varkens 614 magere Beesten 00. GENT, 18 Maait. Ziehier de prijzen van het Vee, levend gewogen op de markt van Vrijdag Getal te koop gestelde Hoornbeesten 568. Melkkoeien 25, groote Ossen 8, jonge Ossen 39, Vaarzen 35, vette Koeien 106, Stieren 49, magere Beesten 303. Schapen 24, Lammeren o, Kalveren 14°, Varkens 223, Loopers 3, Viggens 278, Geiten o. BRUSSEL, 15 Maart.Te koop gesteld 250 Kalveren. Men betaalde per kil. op voet, fr. 0,95 tot 1,20 fr. en Lamme ren fr, o,oo tot 0,00, Men vraagt een agent voor den verkoop van katoenen garens, te Aalst. Zich schriftelijk te wenden tot De Spin nerij W. J. Van Ham, te Eigen Brakel, (Braine-l'Alleud). O.-P. 1 3 10. STA D A E LS T AFBRAAK VAN GEBOUWEN aan de Nieuwstraat en de Vrijheidstraat. Het College van Burgemeester en Sche penen brengt ter kennis van de belanghebbenden dat op Vrijdag 1 April ipro, om 11 uren voormiddag, ter gewone Zittingzaal, ten Stadhuize, zal geschie den de opening der biedingen tot uitvoering van de werken van afbraak der Gebouwen, staande aan de Nieuwstraat en de Vrijheidstraat, Woon huizen met aanhechtigheden door de Stad aange kocht jegens M. Ch. Van Hauwermetren, volgens de aanduidingen van een plan nedergelegd in het Stadssecrelariaat. De afbraak moei geschieden tot in den grond, de plaats moet opgeruimd en effen gelegd worden, de materialen, steengruis, afval, moeten wegge voerd wezen voor den 1 Mei .910. De kasseistee- nen blijven behouden aan de de Stad. De grond moet v/orden gelijk gelegd met de hoogte der kasseiding in de Straatde bestaande putten moeten worden gevuld met aarde en niet met steengruis, ter uitzondering van de Water putten dewelke voorloopig zullen worden gedekt en verzekerd tegen alle gevaren. De afscheidsmuren van de aanpalende eigen dommen moeten behouden blijven en dusdanig verzekerd en geschoord dat zij voor de bouwing geen het minste gevaar opleveren: zij zullen be-* hoorlijk afgedekt en twee maal roet kalkwitsel bestreken worden desnoods zullen er de her stellingen aan gedaan worden die de Stadsbouw meester aanwijzen zal. De aannemer zal waarborgen en herstellen alle schaden, van welken aard ook, die terloops van zijne werken aan de naburige eigendommen of anderzins zouden wezen toegebracht. De werken moeten volkomen geëindigd en de plaats gansch geruimd op den gemelden datum van 1 Mei 1910, op straf van eene boet van tien franken voor iederen dag vertraging. De bieding op zegel geschreven en eene vaste som bepalende dewelke de aannemer voor hel afbreken aanbiedt, zal onder gesloten omslag aan den heer Burgemeester gezonden of overhandigd wezen ten allerlaatste den Woensdag 3o Maart aanstaande, Formulen van biedingen en verdere inlichtingen zijn te bekomen op het Stadssecretariaat, alle werkdagen van 9 lot 12 uren voormiddag. Het Schepencollege behoudt zich het recht, voor dat de Aanbesteding geschiedt, eene waarborg of een pandgeld te eischen. Gedaan te Aelst, den 16 Maart 1910. De Burgemeester en Schepenen, De Secretaris M.-L. Gheeraerdts. Oscar Reyntens. Jaarlijfcsche openbare verkooping van HooiStrooi, Mest, Eiken, Esschen Sparren-Boonstaken. Erwtrijst, Land bouwalem, MeubelsSpeelkar met Kap, IJsstoel, bekalfde Koei, Paarden Tilbury groote Treemkar en andere roerende Voorwerpen. De Notaris MEERT, te Erpe, zal op Dijnsdag 5 April 1910op de nagemelde uren, openbaarlijk verkoopen. ten aanzoeke van de volgende personen, alsook neg van verscheid, ne andere eigenaren, als volgt Om 10 uren stipt voormiddag i° Ten aanzoeke van den heer Gustaaf Corthals, handelaar te Erpe, t; n sterfhuize van jufvrouw Philomena De Boeck Mobilaire voorwet pen, zooals porce- 'einen Tellooren, Jatt n, Sauspannen, Schotels,Koffieserviezen. Boter-, Peper- en Zoutvaten, Glazen, Roomers en ander Keukengerieven; ronde Tafels in kerselaren hout, eene vierkante Tafel in gesneden eiken hout (slyle renaissance), eene Tafel in acajou met marmeren blad, kleine Ta fels, Stoelen en verdere mobilaire voor werpen. Tilbury, groote Treemkar, een Paard, bekalfde Koei, eene hoeveelheid Hooi. Om 1 ure stipt namiddag, te Erpe, Dorp. i° Ten aanzoeke van DonatusSchollaerl te Oordegem 20 koopen eiken en esschen Boo-staken (50 staken per koop) 5 koopen sparren Boonstaken 150 staken per koop); 5 koopen Erwtrijst (aan 50 per kóóp.) a° Ten aanzoeke van den heer Joseph De Ridder-Osselaer, handelaar te Erpe 10 koopen goed geteerd Mest4000 ki los Bettraven, in koopen t'elks gerief. 30 Ten aanzoeke van den heer Hector Van Londerseele 25 koopen goed geteerd Mest. Aan het Dorp zullen er nog andere koo pen liggen en verkocht worden ten aan zoeke van verscheidene eigenaars. 40 Aan de Koeibrug, te Erpe Ten aan zoeke van den heer Isidore De Saedeleer, Paepestraat, te Nieuwerkerken 20 koopen Erwtrijs. 50 Op de Kat Ten aanzoeke van den heer Camille Bogaert 1500 kilos Bettraven 9 roéden Loof, nabij zijne hofstede, 6° Aan de Vijf Huizen: Ten aanzoeke van de heeren Van Droogenbroeck Eenige Meubels, zooals Jacht met toebehoorten, Landbouwersalem, waar onder twee Waanmolens, Speelkar met kap, IJsstoel voor paard. 25 koopen goed geteerd Mest. 70 Aan den Kliinen Steenweg Ten aanzoeke van den heer Isidoor Claus 1500 kilos Betteraven 6 koopen Mest 500 kilos Tarwe Strooi 200 kilos Hooi. Verders de gewone voorwaarden de koo en onder vijf franks komptant te be talen de andere op tijd vau betaling mits borgatelliDg,

De Denderbode | 1910 | | pagina 2