Zondag 27 Maart 1910 5 centiemen per nummer 648te Jaar 4245 Vrij onafhankelijk volksgezind orgaan van de Stad en 't Arrondissement van Aalst. Pasehen GODSDIENST, HUISGEZIN, EIGENDOM. VADERLAND, TAAL, VRIJHEID. STAD AALST. Opvoeringen der PASSIESPELEN gedurende den aanstaanden Vasten, op Zondag 27 Maart en Maandag 28 Maart 1910. Zondagrust. De Wortel. Openbare Zitting van den Gemeenteraad NIN O VE. DITJES en DATJES. UITSLAG DE DENDERBODE. Dit blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week onder dagtee- sening van den volgenden dag. De prys ervan is tweemaal ter week voor de Stad 5 frank met den Post verzonden 6 frank 's jaars, fr. 3-25 voor zes maanden fr. 1-75 voor dry maanden, voorop te betalen. De inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwittantiën door de Post ont vangen zyn ten laste van den schuldenaar. Men Schrijft in by C. Van de Putte-GooMens, Korte Zoutstraat, N' 31 en in alle Postkantoren des Lands. Per drukregel Gewone 15 centiemen Reklamen fr. 1-00 Vonnissen op 3" bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen Lij accoord. Niet opgenomen handschriften worden met teruggestuurd. Heeren Nota rissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen den dijnsdag en vrijdag in den voormiddag. Voor de advertentiën uit vreemde landen zich te wenden ton buroele van dit blad. CUIQUB aUUN Aelst, 26 Maart 1910. ALLELUIA Ziedaar den krachtigen kreet van vreugde en dankbaarheid welken rle R. K. Kerk ten hemel zendt, hare millioenen en millioenen kinderen, over den ganschen wereld verspreid, aanzettende te zamen de glorievolle ver rijzenis van onzen Goddelijken Zalig maker te herdenken en te vieren. Do onbetwistbare verrijzenis is eene schitterende zegepraal van Christus over zijne vijanden en de echte grond zuil van ons H. Geloof; en daarom is het dat het Paaschfeest de harten van alle katholieken, maar bijzonderlijk van hen die lijden en strijden voor onzen H. Godsdienst, vervult met innige fier heid en een vast betrouwen in de ver hevene zaak welke zij aankleven en verdedigen. Christus is verrezen gelijk Hij het gezegd heeft. Ja, Hij heeft zijn lijden on zijne dood voorzegd en zijne verrijzenis. De Pharizeërs, zijne vijanden, met hunnen goddeloozen aanhang, aan wie Hy zoo dikwerf hun schijnheilig en slecht gedrag verweten had, schenen een oogenblik te zegevieren zij hadden Hem verraderlijk gevangen genomen, vaisehelijk beschuldigd en veroordeeld, laag bespot, on menschel ijk. behandeld en dan eindelijk den smaad- ensmart- volleu kruisdood doen sterven als den vorachtelijksten der booswichten zijn graf, uit vrees dat zijne volgelingen het lichaam van hunnen geliefden meester zoudon weghalen, verzegelden zij en stelden het onder bewaking eener sterke soldatenwacht. Vergeefsche maatregel der boozen Zy wisten nieten konden het, in hunne verblindheid, ook niet weten, dat Jesus had geleden en was gestorven omdat Hij het zelf wilde, uit liefde tot het mensch- dom. En dan, den derden dag na zijne dood, nog vóór dat de zon opdaagde, stond Jesus levend uit het graf op tot schande zijner vijanden, tot troost zijner vol gelingen. Nu immers was zijne Almacht ge bleken, zijne Godheid bewezen. De Disci pelen van Jesus waren uit de vertwij feling getrokken waarin de laatste gebeurtenissen hun hadden gestort nu stond hun geloof onwankelbaar vast in Jesus den levenden God, overwinnaar der dood en alle hclsche machten. ALLELUIA Hij is verrezen gelijk Hij gezegd heeft, ALLELUIA Doch de stryd tusschen het goede en het kwade was nog niet geëindigd hy begon slechts. De R.K.Kerk door Christus ingesteld, werd zijn plaatsvervangster gelijk haar Goddelijke Insteller zou Ze te lijdon en te strijden hebben, want de knecht is niet beter dan de Meester, maar Zij ook is van de eindzegepraal over hare vijanden verzekerd want de poorten der hel zullen tegen Haar niets vermogen. Zij treden dus maar op zij allen die door een der hoofddriften die 'i mensch- dom teisteren, hoogmoed, hebzucht of wellust, tegen de leering van Christus opgezweept, den ondergang van Zijne Kerk gezworen hebben en betrachten Keizers en koningen brengen dui zenden barer kinderen ter dood of doen Haar te kort in hare heilige zendingen rechten van vryheid ketters verscheu ren Haar kleed schismatieken ont trekken zich aan Haar moederlijk gezag; in een woord, al wat goddeloos ea slecht is in deze wereld betracht het zelfde doel, namelijk, de Kerk van Christus bevechten en, ware het moge lijk, verdelgen. Onbetwistbaar de strijd valt soms lastig, de uitslag schijnt nu en dan twijfelachtig. Nochtans, altijd rijst de Kerk verjongd en versterkt uit de ver volgingen op, terwijl haro vijanden verslagen en machteloos worden. Stryden, ja, dat is Haar lot, maar zegepralen is hare verzekerde hoop. Sedert 27 jaren, heeft de Godsdienst, in België, niets meer ie verduren gehad van de openbare machten sedert 27 jareu heerscht er vrede en rust in ons Land en hierdoor is er een nieuw krach tig leven in België ontstaan. Immer» door handel en nijverheid staan wij, Belgen, aan de spils van Europa, onderwijs en landbouw worden ods beneden, onze sociale wetgeving dient tot voorbeeld aan andere volkeren en onze vrijheid voor allen en in alles zou men te vergeefs elders gaan zoeken. Eu aan wie hebben wij dit te danken Aan onze Katholieke Partij, aan ons Katholiek Ministerie welke aldus be wezen hebben dat zy alleen in staat zijn den vrede, de welvaart, den bloei van handel en nyverheid aan ons, Belgen, te verzekeren. Oodanks dien vrede, ondanks die welvaart hebben liberalen oa socialisten de Katholieke Partij hardnekkig be vochten, maar, geen wonder ze zijn de gezworene vijanden der R. K. Kerk En 't is onder dit opzicht alleen dat liberalen en socialisten het eens zijn, 'tis tegen, voor den oorlog tegen den Godsdienst... En daarom ook zal het kiezerskorps in Mei aanst., de liberale en socialis tische kandidaten naar den weerlicht blazen tot behoud van vrede en rust. van den bloei van handel en nijverheid en der algemoene welvaart Van's middags tot middernacht, eenige dienstdoende Apotheker, op Zondag 27 Maart 1910, (Paschen), M.Meirschaut, Korte Zoutstraat. Op Maandag 28 Maart (2en Paaschdag,) M. Van Caelenberg, Leopoldstraat. Op onze dagen wordtde wortel weinig of niet meer in hoofdteelt verbouwd, teDzij in de moestuinen en de omstreken der volkryke middens. Meest, wordt zij in roofbouwteelt gekweekt, voornamen- lijk in het vlas, en dit op tamelijk groote schaal. Men onderscheidt twee soorten van wortels de keukenwortel, en de voe derwortel. De eerste is rood, de andere geel met groenachtigen hals. Deze laat ste wordt betrekkelijk weinig ver bouwd de keukenwortel wordt de meeste geteeld, zelfs, wanneer zij ter dierenvoeding bestemd is. De wortel is een gezond, voedzaam en aangenaam groensel, waarvan er een groot verbruik gemaakt wordtook is hare teelt allerwinstgevendst. Zonder gewaag te maken van de vroege wor tels, zoo zeer in de lente gezocht, zeggen wij datdevoorraadwortels, en zelfs de voederwortels op menige plaatsen even duur als de aardappelen verkocht worden. De wortel vergt eene diepe, door- dringbare, vruchtbare, vochtige bouw laag, rijk aan oud vet nooit komt zij goed op eene rechtstreeksche bemestiDg aan versch stalmestbeter ware het de voorgaande teelt overvloedig met versch stalmest te bemesten, of dit mest in den herfst onder te werken, zoodanig dat het ontbonden zij. Ter vollediging van het stalmest, dat steeds de basis bij de bemestiDg der wortelen blijven zal, past men eene hulpbemesting toe van 250 kgr. ammo- niaksulfaat. 600 kgr. superfosfaat, en 250 kgr. chloorpotasch per hectare. Daarenboven, geeft men eene of twee ruime toedieningen van beer. Bemerken wij ter loops dat elke be mesting volledig dieut te wezen, dat geen enkel samenstellend besianddeei der plant ontbreken mag. Inderdaad, elk samenstellend bestandeel heeft recht streeks en onrechtstreeks invloed, zoo op de hoeveelheid als op de hoedanig heid en de waarde der voortbrengselen. De stikstof geeft vooral den groei, het fosfoorzuur de hoedanigheid, de potasch zoo de opbrengst als de hoedanigheid. Bemerken wy eindelijk dat, bij aldien de wortel in roofbouw in vlas geteeld wordt, het noodzakelijk zal wezen de hoeveelheden scheikundige meststoffen bij de bemesting van het vlas voorge schreven, en die in een vorig artikel behandeld werd, te verhoogen. Even wel, na het slijten van het vlas, en vóór dat de wortelen die er in gezaaid wer den gebraakt worden, kan men altijd eene nieuwe toepassing van scheikun dige meststoffen doen, voornamelijk van ammoniaksulfaat, alhoewel het immer geraadzaam is ten minste de algeheele hoeveelheid potasch en fosfoor- zuurmeststoflen vóór het zaaien van het lijnzaad te doen. JAN. STAD VAN AALST. op Donderdag 20 Maart 1910. De zitting wordt geopend om 5.30 onder het voorzitterschap van M. Ghee- raerdts, Burgemeester. De Heer Sekretaris geeft verslag ovor de besluiten genomen in de vorige zitting. M. De Windt zegt dat er hier sedert langon tijd spraak is geweest van eeoe hanielsafdeeling in de Staatsmiddelbare School te stichten. M. De Hert heeft ons beloofd die zaak te onderzoeken mogen wij weten hoever dat onderzoek zit? M. De Hert. Uit dit onderzoek blykt dat het veel uoudiger en dringender is van nieuwe klassen bij te voegen, er zyn te veel leerlingen voor de lokalen waarover men beschikt. M De Blieck is 't accoord met M. De Hert, het dédoubleeren der klassen is dringend. 1. Gemeentekas. Driemaande- lyksch nazicht M. Moyersoen geeft verslag, en doet daarin uilschyuen het nut van eene loopende rekening van 100,099 fr. uit de Spaarkas. 2. Gemeentebelastingen. Rollen voor 1910. Aangenomen. Taks op de opening der herbergen. M. Moyersoenzooals hij vroeger, by de bespreking over de begrooting voor 1910 heeft aangekondigd, stelt de vast stelling voor, van een openingsrecht op de herbergen hetgene reeds door leden van de linkerzijde is gevraagd geweest. De volgende cijfers zyn van aard om den Raad te overtuigen van de nood zakelijkheid het getal herbergen te be perken. In 1909 telde de stad 881 her bergendus eene herberg op 5 huizen of eene herberg voor 38 imconers. Spreker stelt dus voor eene taks te stellen van 150 fr. op de opening van nieuwe herbergen. M. Leveau verklaart deze taks niet te zullen stemmen, iedereen moet vry zijn het bedrijf te kiezen dat hij wil uitvoe ren. Vele jonge gehuwden hebben het noodig van herberg te houden. M. De Blieck, zegt dat, toen er de eerste maal van die openingstaks ge sproken is, hij er volkomen meê instem de, maar na er eens goed over nage dacht te hebben viudl hy dit gansch onnoodig men kan zich zoowel in een enkele herberg zat drinken, dan in 10 verschillige; hij verklaart dat hy ook dien taks niet stemmen zal. M. De Wolf is verwonderd M. De Rlieck zoo te hooren spreken. Toen er vroeger spraak vau was, stelden de heeren De Blieck en Van der Schueren niet 150 fr. vóór maar wel 200. M Van der Schueren, die taks zal niet beletten aan de jong gehuwden eene herberg te openen, maar, zij zal beletten van zooveel kaveetjes en kruipiunen to openen, uit zedelyk opzicht zal hy die taks stemmen. M. Bauicens vindt het heel nuttig, en de vryheid van enkele personen, moet niet voor het algemeen nut onderdoen. M Moyersoen stemt in met M. Bau- wens, de cijfer van 1 herberg op 5 hui zen bewyst genoeg. Hoe meer hei-ber gen er zijn, hoe meer men aangelokt wordt om te drinken. Men kan bet mis bruik beletten door het getal te beperken. De taks wordt gestemd door de rech terzijde en MM. Van der Schueren eu De Windt. 3. Terugnemen door den Staat van grond aan de Stapelplaats. Aangenomen. 4. Oud Stadhuis, inwendige herstel ling. Aangenomen. 5. Kerkhof. Grondafstand. Aangeno men. 0. Reinigheidsdienst. LasteDCohier voor de onderneming. M. Verhulst vindt dat men hetzelfde personneel niet zoude mogen behouden. Het zal moeilijk zijn, dit te herdresseo- ren, en de stad zal even vuil blijven lig gen dan vroeger. Hy vraagt hot mini mumloon van fr. 0,20 per uur op fr.0,25 te brengen. M. De Windt vraagt hoe het komt dat de ondernemer vau den Reinigheids dienst, pissynen en straten moet reini gen, dewijl er op de stadsrekening een post verschijnt voor onderhoud van pis- sijnen, straten, enz. M. Moyersoen er is een groot verschil tusschen reinigen en onderhouden waaronder ook dikwijls nieuwe werken begrepen zijn wy kunnen toch de on dernemer van don Reinigheidsdienst daarmede niet gelasten. M. Bauicens vindt het minimumloon der werklieden te klein, het zoude ten minste op fr. 0,30 per uur moeten ge bracht worden die mensclien doen een vuil en ongezond werk, en door de aan raking van die vuile sloffen, zijn zij in gevaar van zware ziekten op te doen. M. De Windt. Hoeveel uren per dag werken die werklieden 1 Velen komen op 't einde der week met 11 fr. naar buis met al wat er afgehouden wordt, bereikt het minimumloon maar fr. 0,16 per uur. Het Schepencollege, zou de rechten van die menschen moeten doen eerbiedigen. M. Moyersoen betwist niet dat er mis bruikon kunnen bestaan, doch over twee jaar, zijn dio klachten hier reeds gedaan. Hij heeft dan gezegd dat het College al het mogelijke zou gedaan hebben om daaraan te helpen. Hij heeft hier publiek gevraagd dat de werklie den aan het Schepencollege hunne grie ven zouden doen kennen, en, indien zij Diet durfden, zij bij hem ten huizo moch ten gaan. Op dio 2 jaar, heeft er zich niet eenen de moeite getroost, van zich, T zij op het Schepencollege, 't zij bij hem tehuis aan te bieden. M. Eeman vraagt om de aanbesteding in vier perceelen te verdeelen, de adju- dicatie is te groot voor een alleen. M. Geeroms spreekt ook ten voordeole van een minimumloon van fr. 0,30 per uur de gasten zouden op geene profij ten van vodden en beenen mogen reke nen de aannemer zou dit zelf moeten exploiteeren. 7. Kuisschcn van den Waterloop n.40. Aangenomen. 8. Plaatsen van een Orgel in de Kerk van O. L. Vr. Bijstaud. l)e 5 leden der linkerzijde verzetten zich hevig tegen dit punt zij vinden dat het harmonium dat er nu staat, wel genoeg is. M. Moyersoen zegt dat de stad toch tusschen de bemeubeling der kerk moet komen; bet is maar iets bijleggen dat wij moeten doen; het grootste deel van het geld is gegeven door de katholieke liefdadigheid. .V. De Windt. Hadden ze het dan alle maal gegeven. De tusschenkomst der stad wordt aangenomen liberalen stemmen tegen. 9. Waterleidingen Benuttiging van de wegenis op liet grondgebied der stad. Aangenomen. M. De Blieck vraagt wanneer wij eenen nieuwen Schouwburg zullen kry- gen. M. Moyersoen vindt dat er eerst nog andere, veel nuttiger werken moeten uitgevoerd worden. In geheel Aalst, is er niet een wandeling voor het volk en wij moeten daar eerst vo^r zorgen indien wy onmiddelijk geene maatre gelen nemen en onze voorstellen van groote lanen niet onmiddelijk uitvoeren, zal Aalst nooit niets beteekenen. Het is hoogeu tyd. Mijnheeren Bauicens en Burgemeester vinden dat eene stad zooals Aalst, ton minste eenen betamelijken schouwburg zoude moeten hebben, er is hier veel te weinig vermaak voor het volk. Daarbij al wat er hier op den schouwburg ver toond wordt mag gezien worden, het dient tot onderricht en tot zedelessen voor het volk. De jaarlijksche Algemeene Vergade riug gevolgd van een Feestmaal, der katholieke stryders van het Arrondis sement Aalst, zal te Ninove plaats hebben op Zondag 1 Mei aanstaande. Vergadering In den Keizer om 12 uren stipt. Feestmaal in den Kath. Werkmans kringom i uur. De inschrijvingen moeten voor 20 April aan den heer Doktoor De Cooman, te Ninove, gezonden worden. Het bedrag er van zal door eene post- kwittancie ontvangen worden. Deze kwittancie zal als ingangskaart moeten vertoond worden. De prijs van het Feestmaal is bepaald op fr. 3,60, eene flesch bier inbegrepen. Wij kunnen onze achtbare lezers niet genoeg aanwakkeren, om aan dit Feest, hetwelk door onze Katholieke Senators, Volksvertegenwoordigers en Provin ciale Raadsleden zal voorgezeten wor den, deel te nemen. Een iDSchrijvingslijst zal hun door do tusschenkomst van de Afgeveerdigden der Vcreeniging aaugeboden worden. EENE BEKENTENIS. - De geusche Etoile Beige schreef eenige dagen geleden, het volgende «Dat milliard, die duizend millioenen waarmee men in Frankrijk het hoofd van 't volk op hol bracht, was maar een woord de congregaties of kloos- ters die men uiljoeg bezaten al te samen slechts 460 millioen. En men moet het vandaag wel be- kennen van dat geld is er maar zeer weinig in de Staatskas gekomen. De gansche historie van die duizend millioen is bedriegt den boer en een bankroet voor den staat. Nu, die zelfde Etoile Beige was een der luidruchtigsten om aan 't besluit der Fransche oflicieele roovers toe te juichen Eene andere bekentenis. Ja, 't is eene bekentenis die slechts eenige dagen geleden werd aangestipt. Dus op Vrijdag 11 Maart 1910, schreef La Chronique op eerste bladzijde Laat ons oorlog voeren tegen de geloofspunten, tegen de valsche en schadelijke gedachten..» Is dat klaar en duidelijk genoeg De liberalen moeten de geloofspunten bevechten... Eo dan laat heerschap Janson, in 't orgaan dor liberale firma a Vijf Ezels C"" een brief afkondigen in den welken bij zegt dat de liberale partij niet bepaaldelijk de vijand is van den Katholieke Godsdienst... Ge blaast valsch, heerschap, op uwen schuiftrompet Laat eene parochie twintig jaar zouder priester men zal er do beesten aanbidden. Pastor van Ars. 't Pijpke en 't stekske. Vooruit deeli meê dat de Fransche Staat, die er den alleenhandel van heeft, in 1909, voor 577,736,569 frank tabak en stekskens heeft verkocht en er eene winst op deed van 389,734,975 frank. Dus de verkochte tabak en stekskens hadden maar eene weerde van 86,001,594 frank, zoo dat de Staat die artikels zes maal duurder deed betalen dan hunne wezeulijke waarde. De Fransche Staat heeft dus 390 mil lioen on rechtstreeksche belastingen uit de zakken der bevolking geklopt, '1 zy 10 frank per inwoner 't Grootste gedeelte van die 390 mil lioen zijn door de mindere burgerij en de werklieden betaald geworden. Liberalen en socialisten keuren het goed Frankrijk geeft ons immers voorbeelden die in België dienen nage leefd te worden. Ouderdomspensioen in Frank rijk. De wet op de ouderdomspen sioenen is eindelijk gestemd in Frank rijk. Do Fransche werklieden gaan dan eindelijk ook een pensioen krijgen. Niet tehaastig Al te haastig vangt niets, zegt de spreuk. Ja, de wet is gestemd er is vastge steld door de wet hoeveel de werklie den, de patroons en de Staat moeten storten hoe hoog dat pensioen zal be- loopen op welken ouderdom meu het krijgen zal, enz. enz. Maar... er is een maar bij... er is niet vastgesteld waar men bet geld om die pensioenen te betalen zal vinden. .Op de begrooting van geldmiddelen voor 1911 is er niets ingeschreven. En 't milliard der kloosters- en kerk goederen valt niet te rekenen, 't is immers ten grooteren deel door de ofli cieele dieven der likwidatie gescherre- wegd Veel beloven en luttel geven dool de gekken in vrede leven 4 Hoeveel huisdieren zijn er op de wereld De statistiek, opgemaakt door de zorgen van 't ministerie van landbouw, geeft de volgende cijfers op 580 millioen schapen', 95 millioen paar den, 7 millioen muilezels, 9 millioen ezels, 100 millioen geiten, 21 millioen buffels, 7 millioen kemels, 900 duizend rendieren en 150 millioen varkens. IK BEN geen katholiek, maar ik ben wel tevreden dat er katholieken zijn. Zusters van Liefde, Dorpspastoors, Carmelitersen en het zou van mij af gangen dit alles af te schaffen, ik zou het niet doen. Renan. De rechterlijke schandalen in Frankrijkl-Curc l jx w k a. a itx. Verleden jaar werd er in zekere wijken van Parijs eene groote opschud ding verwekt door eene plakkaart, opgesteld als volgt VERLOREN, tusschen de Kamer der Volksvertegenwoordigers en liet Justi- ciepaleisEEN MILLIARD ihct berucht milliard der Congregaties) beloofd den 28 October 1900door Waldeck-Rousseau, voorzitter vaD den ministerraad. Van dit milliard, verstaat wel ei n milliard, 't is te zeggen, duizend millioen, welke men ons beloofd had,zyn er onkel negen millioen in de Staatskas gestort. Het overige is vorloren geraakt., tusschen de handen van de zoogezegde vrienden van 't volk, amis du pauv'e peup' die eerst hunne kas wel gevuld hebben, eer zij aan de werkmanspensioenen dachten Die plakkaart had wonderwel do waarheid voorzegd zij is nu opnieuw aangeplakt. ALLES ingezien, heeft hel Paus dom alleen de verzoenende en vrede- makende macht kunnen zijn. Het heeft den grondsteen gelegd van het interna tionaal recht, met op te staan tegen do eischen en de driften van de brutale macht. Guizot. Ajuin. De ajuinoogst is dit jaar bijzonderlijk goed gelukt in Egypte. Eene eerste zending, bestaande uit 14,000 zakken is te Liverpool, met den stoomer Seti, aangekomen. 8 T A D AALST. van den Pryskamp voor vet Vee. 1910. Ossen. Eereprijs aan Mr Do Bruyker, te Gent. Ossen zonder landen. le prijs M. Van do Voldo, te Gent 2e prijs M. Dob- belaere, id. 3* prijs M. Lievcns, Lede. Ossen niet 2 tanden. 1# prys M. De Cock, St-Nicolaas 2e prijs M. Do Cock. id. 3e prijs MM. Réne De Winter en Ch Claus. Aalst4* prys MM. De Vos en Van den Steen, Gent. Ossen met '1 tot 6 landen. le prys M. J. Van der Biest, Gent 2® prijs M. Do Bruyker, Gent 3" M. C. I)e Vidts, Erpo. Vaarzen. Eereprijs M. De Cock, St Nicolaas. Vaarzen zonder tanden. le prys MM. Dobbelaere en De Bruyker, Gent 2° prys M. Pasteels, Assche 3" prys M. Alfons Quintyn, Aalst. Vaarzen met 2 tanden. ie prijs MM. Do Ridderen Celie, Gent 2e prijs M. Ben. Clinckaert. Aalst 3e prys MM. De Vos en Van den Steen, Gent 4e prijs Constant De Vidts, Erpe. Vaarzen met 4 tot O tanden. 1® prys M. Berwocts, Gent 2C prijs MM. Ch. Claus en R. Do Winter, Aalst3® prijs M. De Bruyker, Gent. Varkens. 1® prys M. De Moor, Vlnrzelo 2e prys M. Foquet, Vlierzele. Dieren in het Stedelijk Slachthuis van Aalst afgemaakt en op den Pryskamp tentoongesteld Ossen 1® prys MM, Dobbolaero en Boucliez, Gent 2C prijs MM. Renc De Winter en Ch. Claus, Aalst. Vaarzen. le prys MM. René Do Winter cn Ch. Claus, Aalst2® prys M. Bcncdictus Clinckaert, Aalst. Er is ontvangen van do heeren overwin naars des prijskamps de som van fr. 26,85 ten voordeelo van den Arme dor Stad,

De Denderbode | 1910 | | pagina 1