Rechterlijke kronijk. Luisterrijke Tooneelfeesten Voor de Kantonniers. Moesteeltschool te Aalst. Onze Landbouwwerklieden. Aalst. Sint-Job. Allerhande nieuws. Frankrijk. Belangrijk bericht. Stad Aalst.-Werkbeurs Epecia HOPSTAKEN, aardewerkers" worden gevraagd legen vijf en veertig centiemen per uur. Werken van L'Espérance te Louvroil (noord) bij Maubeuge. rich le wenden tot E* J. Mombaerts, Groote Markt, te Louvroil. AANBESTEDING. PARTIJ LAND, GOED °MEST, geleerd STALMEST, RECHTBANK VAN DENDERMONDE. SLAttBN. Drie gebroeders, Louis, Gus- taaf en Adolf Schollaert, werklieden te Aalst, kregen ruzie in de herberg der vrouw Van der Maelon, met Achiel Wauters te Aalst. Wauters werd door de drie broeders ten gronde geworpen, erg gestampt en ge slagen en met een mes gekwetst. Zy krijgen ieder 1 maand gevang, voor waardelijk voor den 2" en den 3® en moeten 100 fr. schadevergoeding betalen. Moordpoging te Lede. Van Driessche Karei, voerman en herbergier to Lede en zijn zoon Theofiel kregen ruzie met Ver- meiren Jozef, jachtwachter, in de herberg De Drie Gapers. Van woorden kwam men tot daden. Vader en zoon Van Driessche, sloegen en stampten den jachtwachter. Daarna poogden zy hem te verdrinken. Vermeiren beet in de hand van Theofiel. Van Driessche vader en zoon krijgen ieder 1 jaar gevang en 100 fr. boet met onmiddelijke aanhouding, bij verstek voor den tweede daarbij moeten zy aan het slachtoffer 333 fr. schadevergoeding beta len. Een medeverdachte wordt vrijgespro ken. Laster per postkaart. Eene lTjarige herbergiersdochter van St.-Gilles, had aan eene jong getrouwde vrouw eene schanda lige naamlooze postkaart gezonden. Voor de rechtbank van Brussel ge daagd, werd zij plichtig bevonden en ver oordeeld tot 15 dagen gevangenis voor waardelijk en 750 fr, als eerherstelling. Haar vader, die burgerlijk verantwoor delijk was gesteld, ging in beroep, maar liet hof bekrachtigde het eerste vonnis. RECHTBANK VAN VERVIERS. Tegen de volksmenners. Een nyre- raar van Verviers was tegen zijnen zin verplicht door de drukking der hoofdman non van het socialistisch syndikaat en om eene dreigende werkstaking te vermijden, eenen meestergast door te zenden waarover hij volledig tevreden was en die gehuwd en vader van verscheidene kinderen was. Andere nyverheidsbazen dierven do mees tergast, ondanks zijne puike getuigschrif ten, in hunnen dienst niet aanvaarden, uit vrees dat de tusschenkomst der socialisti sche kopstukken er zich opnieuw mede zouden bemoeien. R., de meestergast, zonder betrekking, legde dan tegen de kopstukken, die de schuld zijner doorzending waren, eene klacht neder voor aanslag tegen do vrijheid van den arbeid en spande tevens een geding voor schadevergoeding in. De boetstraffelijke rechtbank van Ver viers heeft thans uitspraak in die zaak gedaan do secretaris van het socialistisch syndikaat en de vier leden van de afvaar diging die het doorzenden van den meester gast eischten, worden verwezen elk tot 50 fr. boet voor aanslag op de vrijheid van den arbeid en moeten samen aan het slacht offer hunner vervolgingen 500 fr. schade vergoeding betalen. Gemeente Mooreel. op Maandag 28 Maart(2®° Paaschdag) en Zondag 3 April 1910, om 4 uren stipt, in de Groote Zaal der Meisjesschool. Men zal opvoeren Pier de Galeiboef of onschuldig veroordeeld,groot drama in 5 bedryven, door E. S. Cule en Het Standbeeld van den Veldwachter,door Jac. Ballings. De heer Minister van Openbare Werken komt aan onzen achtbaren Volksvertegen woordiger M. De Sadeleer te laten weten dat er voortaan eene veertiendaagsche ver gelding van twee franks zal toegekend worden voor onderhoudskosten, aan de Kantonniers van den Staat die gebruik maken van ry wielen. TalfQ °P °Penen van nieuwe icuvd herbergen van 150 frank. 't Zou een wonder zyn ware Groene Pie er niet tegen... Groene Pie vindt dat eene herberg op 5 huizen of eene herberg voor 38 inwoners kinders bij begrepen niet te veel is, ja, zelfs te weinig. In onze volkswijken zouden alle huizen zeker moeten herbergen, kruipinnen en kaberdoezen zyn, waar de dansorgelderij zou floreeren Dat zou Groene Pie zeker goedkeuren Sedert verschillige maanden had de aeht- baro Heer Schollaert, Minister van Land bouw, op aanvraag van den Heer Baron Lodewijk de Betlmno.de belofte gedaan in onze Stad eene tijdelijke Moesteeltschool in te richten. Wy zijn gelukkig te vernemen dat dit ontwerp eindelijk verwezenlijkt is en dat do leergangen der nieuwe school reeds aanvang hebben genomen in de bovenzaal van het Landbouwershuis van het Arron dissement, Keizerlijko Plaats, Aalst. Geen twijfel of de Moesteeltschool zal veel bydragen aan de welstand en het welzijn der landbouwers en hoveniers in het Land van Aalst. De plechtige opening zal plaats hebben op Zondag 3 April aanst., om 10 uur voormiddag. Het woord zal er gevoerd worden door de heeren De Meyer, Tuin- bouwraadsman van den Staat. Bestuurder, en Lodewyk de Bethune, Voorzitter der Moesteeltschool. De gezant van Argentina, te Brussel, heeft aan eenen dagbladschrijver de volgende belangrijke verklaringen gedaan Het Fransch gouvernement dreigt uwo landbouwwerklieden die gewoonlijk eiken Zomer in Frankrijk den oogst gaan doen, buiten te sluiten. Waarom komen zij alle jaron naar Argentina niet. zooals de Italianen 1 Van Genua naar Buénos-Ayres,kostde overtocht slechts 130 fr. Des winters, wanneer in België alle landwerk stil ligt,is het ginds in Argentina zomer en oogstseizoen. Zy kunnen gemakkelijk zes maanden by ons werken en dan naar Europa terug- kecren, waar zij zullen zyn tijdens het oogsten en dus nogmaals zullen kunnen werken. De Italianen die gewoonlijk den oogst naar Amerika komen doen, keeren naar hun land terug met een goed sommeke en als zy zulks eenige jaren doen, bouwen zij zich in hun vaderland een huisje en leven er van hunne renten. Al de Italiaansche landverhuizers ma- kon fortuin in Argentina, of zy er nu blijven wonen, ofwel slechts het seizoen gaan doen en alle jaren zonden zij ongeveer honderd millioen frank naar hun land. Zij hebben in Buenos Ayros Italiaansche spaar kassen en deze zenden hun geld naar het vaderland Ik weet dat er bij u nog eenige voor- oordeelen tegen het landverhuizen bestaan, omdat er vroeger ongelukkige proeven ge nomen werden thans is alles veranderd eene landverhuizing, goed ingericht is de welvaart voor beide landen. Wy hebben krachten en werkers te kort, gij hebt er te veel. Leen ons eenige werkers en wy zullen ze u met kapitalen terugzenden. Uwe landwerklieden zullen fortuin maken zonder uw land te verarmen of te ontvolken. Wijding- der kerk van het Capucie- nenklooster. Morgen Zondag, eersten Paaschdag zal om 9 uren voormiddag, do kerk van het kloosters der Eerw. Paters Capucienen plechtig gewijd worden. Na de wijding zal do Eerw. Pater Abt eene plechtige Mis celebreeren. St-Job zal in feest zyn. De heeren Baron Lod. de Béthune en Rom. Moyeraoen komen van wege de heer Minister Helleputte, don volgenden brief te ontvangen Brussel, 23 Maart 1910. Weledolo Heeren, Als gevolg op uwe aanbeveling heb ik het genoegen Ued. te laten weten dat de beginnen van 1 Mei aanstaande de trein n° 4519 die uit Ath te Aalst aankomt te 20 u. 17 omstreeks 21 u. 10 uit laatstge noemde statie zal doorrijden naar Dender- monde. De trein 4519 zal op dit laatste baanvak den gemengden trein n° 5335 vervangen die uit Aalst-Noord naar Dendermonde vertrek te 21 u. 55. Aanvaard, Weledele Heeren.de uitdruk king mijner toegenegens gevoelens. (get.) J. HELLEPUTTE. Van wege Mynheer Schollaert, Minister van Binnenlandsche Zaken. Waarde Heer Bon L. de Béthune, Ik heb het genoegen Ued. te laten weten als dat, op myn voorstel, do Koning een besluit komt te teekenen. aan het Gemeen tebostuur van Aalst een hulpgeld toestaande van 300 fr. voor aankoop van bluschmate- riaal. Aanvaard, Waarde Heer Baron, de uit drukking mijner toegenegens gevoelens. (get.) F. SCHOLLAERT. AALST. Brandramp. Woensdag avond, rond acht en half uren is er brand ontstaan in een achtergebouw van een huis der Statiestraat, bewoond door M. Prosper Beeckman en Zuster. Verscheidene meu bels en kleedingstukken welke, uit hoofde van verhuizing, tijdelijk in eene kamer waren geborgen zijn verbrand of ernstig geschonden. Het vuur was zeer hevig. Een groot gedeelte van het dak en de zoldering zijn vernield Ons vrijwillig Pompierskorps was spoedig ter plaats en dank aan moe dige werking verdween weldra alle gevaar voor de aanpalende woningen. De schade is zeer aanzienlijk. Oorzaak onbekend. Banket. Indien na een banket of eene overvloedige maaltijd ge vreest van in 't hoofd of aan de maag to lijden, neemt een koppel Walthéry Pillen en ge zult dadelijk opgeruimd en wel te pas zjjn. August Van de Pcrre, vermoedelijke moordenaar van den policieagent Hautman te Ninove, loochende eerst to Geeraards- bergen geweest te zyn in den nacbt vol gende op de misdaad Gekonfrontecrd met de statiebedienden en andere lieden die hem beslist herkenden, bekende hy zijne leugen. Hij kan ook geen uitleg geven over de aanwezigheid van den koepon Ninove-Brussel, in zijne zakken gevonden. Eindelijk, de kogel in het lijk van den ongelukkigen agent gevonden,komt gansch overeen met de kogels welke nog in den revolver staken. De Raadskamer van Oudenaarde heeft het aanhoudingsmandaat bekrachtigd. Indien gij een schoone keus van Behangpapieren enz. wilt hebben en in voltrouwen en tegen gematigde prijzen be diend worden, begeeft u by Karei Van de Putte en Zuster, Korte Zoutstraat, 29, AaUt. SPEEN. Foster's zalf. Dege nen, die te vergeefs reeds alle middelen beproefd hebben, zullen met belang het volgende lezen. M. P. D'Hondt, 12, Ridderstraat, te Dendermonde, schrijft ons den 24 October 1903, dat hij sedert vyftien jaren van 't speen aangetast was, alleen degenen, die door de zoo pijnlijke kwaal verhinderd zyn, kunnen zich rekenschap geven van de vreeselyke pijnen, welke bij gedurende al dien tyd te verduren had, hoevele nachten heeft hy niot moeten doorbrengen zonder te kunnen slapen hoe menigmaal heeft hy niet gewanhoopt wanneer na zoovele vermeende middelen gebruikt te hebben, zyne kwaal erger en erger toenam, nog alleen die welke lijden, kunnen zich zyne vreugde verbeelden toen hy na eenige toe passingen met de Foster's Zalf ver kocht te Aalst, bij M. De Valkeneer, apo theker, zich reeds van den tweeden dag zeer verzacht gevoelde, en iedereen zal ge makkelijk zyn geluk begrypen, toen hy eindelijk, in minder dan eene weck genezen was. Den 5 September 1907, zien wy M. D'Hondt terug. Nooit heb ik nog aan het speen geleden, sinds ik uwe Fostor's Zalf gebruikte, zegde hij ons ik ben 62 jaar oud en ondanks keerde de kwaal nim mer terug. Ik ben altijd gelukkig als ik die kostbare zalf aan vriendon kan aanbe velen. Het speen, eczema en andere huidaan doeningen veroorzaken eene vreeselyke en teneerdrukkende kwelling, 's Nachts wordt de slaap onderbroken, de zenuwen zijn aanhoudend opgehitst De Foster's Zalf stilt de prikkeling en ontsteking voortko monde van de huidziekte, onder welke vormen zy zich ook voordoet speen, ecze ma, bolvormige waterpokken, winter aan handen en voeten en alle huidaandoenin gen. De eerste toepassing verlicht altjjd en eene doos is gewoonlijk voldoende om eene blijvende genezing te bekomen. De Foster's Zalf is verkrijgbaar by alle apothekers 3 fr. 50 de doos of 6 doozen voor 19 fr. of vrachtvry per postEngel- sche Apotheek van Ch. Delacre, 50 Cou- denbergstraat, Brussel. In 't belang uwer gezondheid eisch de echte Foster's Zalf en weiger alle na maaksels en onderschuivingen. O. A. 16- Hot parket van Brussel heeft van het Fransch gouvernement het signalement ontvangen van zekeren Georges Drouin, 32 jaar oud, beticht te Rouaan eene som van 35,000 fr. gestolen te hebben. De opsporingsbrigado is onmiddelijk op zoek gegaan Men herinnert zich nog wel den tol bediende Maurice, die by do laatste trek king der tombola van de Tentoonstelling het groot lot van 150,000 fr. w.on. De man had zijn geld omgezet in obligatiën van Brussel en Antwerpen. Nu heeft hij met een zijner lotjes dezer laatste stad eene nieuwo premie van 10,000 fr. gewonnen. Zoo dit winnen blijft duren, wordt Maurice nog millionnair. Theophiel Hubau, 61 jaar oud, land bouwer, te Opbrakel, voerde met zijne ossen ale naar zyn veld, terwijl zyne zonen met eene koe naar de keuring waren op het dorp aldaar. Op den akker gekomen, loste de land bouwer het stuk. Hoe het ongeluk ver volgens is voorgevallen, zal men nooit kun nen uitleggen. Theophiel Hubau is van het voorste deel der kar op den grond geval len, met het overgroot ongeluk, dat de wielen over zijne borst, hals en hoofd zijn gereden, zoo erg dat de hersenen uit den schedel hingen. De ossen zijn nog eenige stappen voort gegaan, om te blijven staan. Een persoon die in de nabijheid werkte, en welke den ongelukke op den grond zag liggen, ver moedde dit ongeluk on liep onmiddelyk ter hulp. Intusschen waren nog andere toege komen, welke inderhaast waren verwit tigd. Men kon niet anders dan de dood van den ongelukkige vaststellen. Men heeft vervolgens het lyk naar zijne woning overgedragen, alwaar noch de bij geroepen geneesheer, noch de priester, eenige hulp konden aanbieden. Men kan zich de droefheid inbeelden dier getroffene familie, Theophiel Hubau, was door eenieder op de gemeente bijzon der geacht. Den 16 dezer werd te Brussel uit do Schippersdok, het lyk opgevischt van eenen persoon van rond de 60 jaren oud, wiens identiteit men kon opmaken aan de kwittancie wegens afgifte van een spaar boekje, in een postkantoor van Ant werpen. Het was de vroegere concierge van een hotel der Gulden Vlieslaan, waar overeen jaar of vijf drie bandieten binnendrongen en hem, zijne vrouw en hun zieken zoon bonden, om het huis leeg te stelen. De vrouw, over welke de dieven een deken hadden geworpen, wist zich onge merkt los te maken en eensklaps opsprin gend, wierp zij eenen der dieven eene lamp naar het hoofd. De dief ging op den loop, terwijl de vrouw op straat om hulp riep. Later werd zy voor die moedige daad met het burgerkruis vereerd. De man nu, die sinds eenigen tyd te Antwerpen woont, was sedert drie weken uit zyn verblijf verdwenen. Men weet niet of nu zyne dood aan oen ongeluk of aan zelfmoord moet worden toegeschreven Dynsdag nacht om 11 uren, werd door de policie te Lokeron het noodsein geblazen. Brand was ontstaan op de Heir- brug, in den droogoven van Jan Mantels, een velbewerkersbaas. In dien oven lagen omtrent twee duizend stuks vellen, die op den tyd van een kwartier gansch opge brand waren. Het vuur in het droogkot was bijna uitgebrand en alle gevaar scheen geweken toen opeens het aanpalende magazijn van den vlashandelaar Van Doorslaer in volle vlam schoot. Op een paar oogenblikken tyds stond alles in lichtlaaie en kronkel den de vlammen zich hoog in de lucht. Het magazyn met twintigduizend kilogrammen vlas, en met verschillige machienen om het vlas te bewerken, het woonhuis van Van Doorslaer met gansch den inboedel alles is in de vlammen opgegaan. De bij uitstek brandbare stof liet niet toe aan blusschen te denken. De aangerichte schade is door verzeke ring gevrywaard. Onbekende schelmen hebben te Gon- trodo 's nachts de villa van M.Van Damme, oud-burgemeester, nu te Vichte verblij vende, geplunderd. Allerhaudo goed, waar onder 60 flesschen wijn, werden medege nomen. Men bemerkte het slechts Woens dag morgend, toen de openbare verkooping van alles ging plaats hebben. Woensdag morgend gebeurde in de fabriek van M. De Kien, te Kortrijk, een schrikkelijk ongeluk dat gansch de stad in opschudding heeft gebracht. De meestergast Arthur Van Nieuwen- hove had bevel gegeven rond 7 1/2 ure aan twee werkmeisjes, Maria Van den Bulcke, 22 jaar, Proostdijstraat, 83, en aan Anna Meuris^e, de vensters te kuisschen van het tweede verdiep van het werkhuis. Maria ging langs buiten in de goot, boven een glazen dak Anna stond langs binnen om de ruiten te kuischen. Op zeker oogenblik hoorde Anna gerucht en toen zij buiten het venster keek was hare gezellin verdwenen. De ongelukkige Maria Van den Bulcke was door het glazen dak in de fabriek gevallen, en terecht ge komen op een in werking zijnde pouilie, vanwaar zij op den vloer terecht kwam. Zij was van eene hoogte van 6 meters ge vallen. Spoedig snelde doktor De Brabandere ter plaats en stelde vast dat het arme meisje getroffen was door eene schedelbreuk en eeno erge wonde boven het linkeroog. Ondanks de beste zorgen, kwam het slacht offer niet meer tot het bewustzijn en over leed eene halve uur later. Donderdag morgend. rond 9 u. 40 m. was te Kortrijk, Ivo Castcur. 68 jaar, werkman op den yzerenweg. wonende te Harelbeke, Steenbrugge, bezig aan do wis- selljjn, nabij de barrcel der Stacegemstraat te werken, toen een koopwarentrein van Gent in de richting van Kortryk reed. In tegenovergestelde richting stoomde de reizigerstrein n. 2586 op de lijn waaraan Casteur werkte. De machinist, die Casteur, wiens aandacht op den koopwarentrein gevestigd was. zag zitten, deed het nood sein, hetwelk door Casteur niet gehoord werd Casteur werd langs de linkerkant van het hoofd gevat en buiten de lijn geslin gerd. De doktor Mazureel werd onmiddelijk tor plaats geroepen. Maar kon alleenlijk de dood vaststellen. Eenige werklieden van den yzerenweg hebben zyn lijk naar zijne woning overge bracht. De machinist van den reizigerstrein moet voorzeker al gedaan hebben wat hem mo gelijk was om het ongeluk te kunnen vermijden, want eenige meters verder dan de plaats waar Casteur gezeten had, stond do trein reeds stil. Dit ongeluk heeft groote opschudding onder het personeel te weeg gebracht. Ivo Casteur werd door eenieder geacht en bemind hij was weduwnaar en woonde slechts sedert 10 dagen bij zynen gehuw den zoon te Stacegem. Eene boerin van Lumelange, was uit om eieren te gaan verkoopen. Gedurende haro afwezigheid was een der varkens in huis gekomen en had hare twee kinderen pogen te verslinden. Het eene was in den hals gebeten en 't been geheel ontvleeschd. Het stierf kort nadien, 't Andere was ge beten aan armen en beenen, maar 't zal zijne wonden denkelijk overleven. Toen de vrouw thuis kwam, viel zij in eene crisis van woede, de meid aan, die verwaarloosd had, do kindoren, gedurende hare afwezig heid, te bewaken. Zij wilde liet meisje doodslaan. Hot meisje werd tamelijk erg gekneusd uit hare handen gehaald. De steenkoolvereeniging van den Couchant de Mons heeft eene belangrijke vergadering gehouden, tijdens dewelke* de opslag van de steenkolen, die men reeds kon waarnemen tijdens de laatste aanbeste ding van kolen voor den Staat, zou besten dig worden. De kontrakten met de byzon- deren zullen vernieuwd worden met 1 fr. opslag de gewone kolen zullen dus 16 fr. kosten, fijne 14 en het koolgruis 12 frank. Binnen eenige dagen zal er eone nieuwe zitting gehouden worden, ten einde de kwestie van den loonsopslag te onderzoeken. In de maand December laatsleden, werd in de Luiksche Ardennen, te Werbo- mont. de 90jarige weduwe Houssonloge, vermoord. De vermoedens vielen op de d8jarige kleindochter van het slachtoffer, Louisa Picrard genaamd en zy werd aangehouden. Het meisje is thans in vryheid gesteld, daar niets verdacht tegen haar bevonden werd. Twee maanden geleden kwam een Duit8ch koppel onder den naam der echt- genooten Wilhelm, eene kamer huren in n. 99, der Varnistraat te Luik. In het huis wonen nog verscheidene andere gezinnen. Dinsdag morgend was de bijzonderste huurster, Mev. Dernier, alleen to huis. Eensklaps drongen de Duitschers in hare kamer bonden haar aan handen en voeten en droegen haar in de kamer dor andere huurders. Daar braken zij alles open en stolen eene som van ongeveer 250 fr., juweelen, klee deren enz. waarna zij de vlucht namen, hun slachtoffer bewusteloos achterlatend. Toon de vrouw gevonden werd, kon zy uitleg geven over de stoutmoedige schur kerij. Spoedig werd een onderzoek geopend, waaruit woldra bleek dat de Duitschers om 11 ure 30 in de Guillemynstatie te Luik den exprosatrein voor Parijs genomen had den. Do oversten der tusschenstatiën werden verwittigd en te Charleroi werd het koppel aangehouden. In hun bezit vond men de gestolen geld som en do juweelen, alsook papieren op naam van Willy Rosenthal, 21 jaar oud en Anna Werner, 20 jaar oud, beiden geboren te Essen, Duitschland. Zij loochenden volstrekt alle pliehtig- heid, doch zijn niettemin naar Luik terug gebracht. Een jong meisje uit de Grétrystraat te Luik, nauwelijks 20 jaar oud, beminde den 26jarigen Lucien E. Haar ouders evenwel wilden van een huwelijk niets weten. Lucien wanhopig be sloot naar Congo te vertrekken. Hij zou eerst evenwel het meisje, met medehulp van een makker Eugeen K... schaken bij middel van een automobiel, haar natuur lijk immer met hare toestemming er- gons naar toebrengen, en dan aan hare ouders schrijven, dat zij niet eer hunne dochter zouden terugzien dan wanneer zij in het huwelijk toestemdon. Donderdag moest de schaking plaats hebben Met het meisje was reeds alles overeengekomen. Eene kennis, van de fei ten op do hoogte gebracht, verwittigde de moeder en die stak een stok in 't wiel. Het meisje mocht niet buitengaan. De jonge lieden, die geduldig met de auto in de straat stonden te wachten, zagen niemaud anders afkomen dan... twee poli- cieagenten, die hun verzochten voort te rijden. Dat stond de moedige «schakers» niot aan zij maakten tegenwerpingen en wel zoo erg, dat zij als belooning den nacht in don bak mochten doorbrengen. Drie kerels, dio in gezelschap eener vrouw op de markt van Maubeuge, ver scheidene geldbeugels hadden geroofd en in de statie bjj de aankomst van een trein wederom hun oneerlijk stieltje uitoefen den. zyn op heeterdaad betrapt en aange houden. Het zijn de genaamden Edgard Huighes, 34 jaar oud, handelsreiziger. Jan V..., 34 jaar, kleermaker, Groote Eilandstraat, te Brussel, Valentin G..., 30 jaar, geboren te Rijsel, thans wonende te Gent, Verdedi gingstraat en de vriendin van den laatste, Maria D.... 30 jaar oud. Het viertal is te Avesnes opgesloten. Wij kunnen niet genoeg onze lezers die aangetast zyn van hoest, valling, bronchiet, influenza, keelpijn, heeschheid, asthma of kinkhoest, do Borstsiroop van Depratere aanbevelen. De geneeskunde bezit niet eene remedie die zoo rap en zoo volkomenlijk geneest. Het is een serieus produkt dat zich niet steunt op ingebeelde portretten of uitgekochte certificaten, maar het geneest altijd. Prijs 2 franken de groote flesch. Te be komen by Od. Depratere, die overal ver zendt tegen postbon van 2,00 fr. (50 cen tiemen meer voor port), alsook te Aalst bij de apothekers De Valkeneer en Callebaut. Worden gevraagd door de Patroons 1 Bakker, (halve gast) 2 schrijnwer kers 2 steenkappers (halve gasten) 1 goede dienstmeid machienbrciers, jon gens en meisjes. Vragen der Werklieden 1 Heeron-knecht (goede getuigschriften); 1 koetsier. BURGERLIJKE STAND DER STAD AELST. geboorten. Mannelijk geslacht io R Vrouwelijk 8 O verlij dens. L. Guns, m. Hendrickx, metser, 65 j., Ledebaan. M. Goens. w° Weireld, z. b. 31 j., Houtmarkt N. Barrez, wr Hey- lenbosch, vuursmid, 80 j., Houtmarkt. A. Gilbos, br. 19 j., Zonnestr. J. Maes, wr De Boeck, z. b. 75 j., Oud. Denderm. st.w. P. Meert, bed. 38 j., wonende te Nieuwerkerken. H. Poleyn, vr. Col- paert, z. b 31 j Brusselst.w. A. Van Vaerenberg, houtdraaier 83 j., Gentschstr. 4 kinderen onder de 7 jaren. marktprijzen' Zaterdag 26 Maart xgio. Aardappelen de 100 kil. 0,00 k 0,00 Boter per 3 kil. 8,91 k 9,72 Roomboter 98 kil.; per kil. 3,60 k 0,00 Eiers de 25 2,00 k 2,18 Ajuin de 100 kil. 7,00 k 8,00 Viggenen, per koppel 90,00 k 100,00 BOTERMARKT. Heden Zaterdag werden 224 klonten boter ter markt ge bracht, wegende te samen 1890 kilogr. HOPMARKTEN. BRUSSEL 23 Maart. Markt kalm. Men kwoteert Poperinghe (stadslood), 140- 145 fr. Aalst (stadgmerk), 132,50 135 fr. Voor 't aanstaande gewas woinig bedrij vigheid 80-82,50 fr. POPER1NGHE, 25 Maart. Handel zeer kalm. Beschikbaar Poperinghe (stad), 140-145 fr. Poperinghe (dorp!, 135 frs. Dank zij het gunstig weder is de arbeid in de hoptuinen in vollen gang. Tot nu toe schynen de blokken goed overwinterd te hebben. Veemnrklen. GENT. De Veemarkt van woensdag was samengesteld als volgt Getal te koop gestelde Hoornbeesten 5441. vette Koeien 59 groote Ossen 4 jonge Ossen 165 Vaarzen 167 Stieren 156 Varkens 675 magere Beesten 00. GENT, 25 Maart. Ziehier de prijzen van het Vee, levend gewogen op de markt van Vrijdag Getal te koop gestelde Hoombee sten 566. Melkkoeien 13, grot te Ossen o, jonge Ossen 30, Vaarzen 33, vette Koeien go, Stieren 27, magere Beesten 372. Schapen 35, Lammeren 1, Kalveren 155, Varkens 282, Loopers 10, Viggens 327, Geiten o. Studie van don Notaris BRECKPOT, te Aalst. VENDITIE VAN 4000 te %Io<»i~seI, aan de 8t.»ii<*. Vrijdag 1 April 1910, om 3 uren namid dag' KANTEN. Men vraagt voor Duitschlar.d, voor twee Maanden, Kantwerkster, zeer wel den Brusselschen kant kennende, Goed loon, reis heen en weer betaald. Schrijven D. A. 19. Agencie Havas, Brussel. 3890. CAMPAGNE maison confortabie et neuve, écurie, re mise, garage, jardin de 75 ares, k Erpe, a cinq minutes de la gare Vijf Huizen, et du tram vicinal, a vendre ou k louer. Pour les conditions s'adresser k Mr J, Verbrugghen; Brasseur, k Erpe. STA D A E LS T AFBRAAK VAK GEBOUWEN aan de Nieuwstraat en de Vrijheidstraat. Het College van Burgemeester en Sche penen brengt ter kennis van de belanghebbenden dat op Vrt)dag 1 April ipio, om 11 uren voormiddag ter gewone Zittingzaal, ten Stadhuize, zal geschie den de opening der biedingen tot uitvoering vat de werken van albraak der Gebouwen, staandi aan de Nieuwstraat en de Vrijheidstraat, Woon. huizen met aanhechtigheden door de Stad aanga- kocht jegens M. Ch. Van Hauwermeiren, volgeni de aanduidingen van een plan nedergelegd in he Stadssecretariaat. De afbraak moet geschieden tot in den grond de plaats moet opgeruimd en effen gelegd worden de materialen, steengruis, afval, moeten wegge, voerd wezen voor den 1 Mei iqio. De kasseistee- nen blijven behouden aan de de Stad. De grond moet v/orden gelijk gelegd met d( hoogte der kasseiding in de Straatde be»taand« putten moeten worden gevuld met aarde en nie' met steengruis, ter uitzondering van de Water putten dewelke voorloopig zullen worden gedekl en verzekerd tegen alle gevaren. De alscheidsmuren van de aanpalende eigen, dommen moeten behouden blijven en dusdanip verzekerd en geschoord dat zij voor de bouwinj geen het minste gevaar opleveren zij zullen b«. hoorlijk afgedekt en twee maal met kalkwitsel bestreken worden desnoods zullen er de her stellingen aan gedaan worden die de Stadsbouw meester aanwijzen zal. De aannemer zal waarborgen en herstellen alle schaden, van welken aard ook, die terloops van zijne werken aan de naburige eigendommen of anderzins zouden wezen toegebracht. De werken moeten volkomen geëindigd en de plaats gansch geruimd op den gemelden datum van 1 Mei 1910, op straf van eene boet van tien franken voor iederen dag vertraging. De bieding op zegel geschreven en eene vaste som bepalende dewelke de aannemer voor hel afbreken aanbiedt, zal onder gesloten omslag aan den heer Burgemeester gezonden of overhandigd wezen ten allerlaatste den Woensdag 3o Maart aanstaande, Formulen van biedingen en verdere inlichtingen zijn te bekomen op net Stadssecretariaat, alle werkdagen van 9 iot 12 uren voormiddag. Het Schepencollege behoudt zich het recht, voor dat de Aanbesteding geschiedt, eene waarborg of een pandgeld te eischen. Gedaan te Aelst, den 16 Maart 1910. De Burgemeester en Schepenen, De Secretaris M.-L. Gheeraerdts. Oscar Reyntens. OPENBARE VERKOOPING van eene goede TE MOORS EL. De Notaris EEMAN, te Aalst, zal namens wien het behoort, in het openbaar verkoopen EENIGE KOOP. Eene partij Land, gelegen te Moorsel, in het HoeksLen, bekend bij kadaster wijk E, nummers 37S en 378bis, groot aldaar 20 aren 60 centiaren, palende ten ooste Juffrouw weduwe De Wolf en M. L. Caudron, ten zuide de Baan, ten weste de Ervende Waepenaert en ten noorde M. P. Tem merman, Gebruikt zonder termijn door de Kinderen Vao Onderbergen, te Moorsel. ENKELE ZITDAG Donderdag 21 April 1910, om 3 uren van den avond, ter herberg van den heer Frans Van Lysebeth, te Moorsel, Houtee Kruis, OPENBARE VERKOOPING Hooi en Erwtrijs, te OTTERGEM en AALST. De Notaris EEMAN, te Aalst, zal namens na- genoemde personen en ter nagemelde plaatsen, in het openbaar verkoopen, op Dijnsdag S April ipio TE OTTERGEM om 10 uren van den voormiddag, namens en aan den Watermolen van den heer Karei Schellaert, aldaar, 5o koopen goed geteérd Stalmest TE AALST om 1 ure nanoen. A. Namens en ter Bierbrou werij van den heer Max Moens, aldaar Molen- dries, 2000 kilos extra goed Hooi 30 koopen Erwtrijs B. Namens den heer Petrus De Haeck, aldaar aan de Moutmolenplaats, nabij de Varkensmarkt. 3o koopen geteerd Stalmest. N. B. De verkooping zal geschieden op de gewone voorwaarden en mits het gewoon ongeld, alsmede met tijd van betaling, behalve goede borg stelling. OPENBARE VERKOOPING van 35 koopen goed en 10,000 kilos (Betteraven, XE HOFSTEDE. De Notaris EEMAN, te Aalst, zal op Maandag 4 April ipio, om t uur nanoen, te Hofstade, ter nagemelde plaatsen in het openbaar verkoopen i* Namens den heer Desiré De Ridder, aan de Statie, 25 koopen goed geteerd Stalmest. 20 Namens den heer Constant Van Holen, op Babbelaere, 10 koopen goed geteerd Stalmest *0 10,000 kilos Betteraven. N. B. De verkooping zal geschieden op ge- wone voorwaarden en ongeld en met tijd van ba- taling, mitt te stellen goede borg. Men zal vergaderen aan het huis van den heet Desiré De Ridqer, bovengenoemd.

De Denderbode | 1910 | | pagina 2