Zondag 5 April 1910 5 centiemen per nummer 64s,e Jaar 4245 Vrij onafhankelijk volksgezind orgaan van de Stad en 't Arrondissement van Aalst. Onzijdig Onderwijs. GODSDIENST, HUISGEZIN, EIGENDOM. VADERLAND, TAAL, VRIJHEID. DITJES en DA TJES. Als antwoord «y Rechterlijke kronijk. Katholieke Jonge Wacht Kerk der Theresianen. Aalst. - De Passiespelen. ENDERBO Dit blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week onder dagtee- ming van den volgenden dag. De prijs ervan is tweemaal ter week voor ie Sta i 5 frank inet den Post verzonden 6 frank 's jaars, fr. 3-25 voor zes maanden fr. 1-75 voor drij maanden, voorop te betalen. De inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwittantiën door de Post ont- v; ngen zyn ten laste van den schuldenaar. Men Schrijft in bij C. Van de Putte-Goomens, Korte Zoutstraat, Nr 31 en in allo Postkantoren des Lands. Per drukregel Gewone 15 centiemen Reklamen fr. 1-00 Vonnissen op 3" bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen bij accoord. Niet opgen< men handschriften worden met teruggestuurd. Heeren Nota rissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen den dijnsdag en vrijdag in den voormiddag. Voor de advertentiën uit vreemde landen zich te wenden ten bureele van dit blad. CUKQUE ISCJKJM AelHl, 2 IDIO. Het vraagstuk van 't openbaar onder wijs is eene der vraagstukken die altijd bij 't naderen der kiezingen aan 't dag orde wordt gebracht. De liberale en socialistische hoofdor ganen houden er zich druk meê onledig en geven ons dan ook een voorsmaakje van 'i gene ons op 't gebied van onzij digheid in 't onderwijs le wachten staat moesten zij in Mei aanstaande ons, ka tholieken, overwinnen Eene polemiek tusschen de liberale E/oile Beige en liet roode orgaan Le Peuple levert ons 't bewijs dat de onzijdigheid waarmee onze tegenstre vers zoo hoog oploopen niets anders is dan schijnheiligheid en bedrog. Nu. zoolang de onzijdigheid tegen de Katholieken alleen wordt uitgeb gd is '1 voor de liberalen al wat het zijn kan: in de school mag men van alles spreken behalve van al heigene wat den Katho lieken duurbaar is het onderwijs moet voor alle denkwijzen voor alle kinderen goed zijn, behalve voor de katholieke gezindheid, behalve voor de katholieke kinderen... En zoo willen het de liberalen Im mers van de Kristel ijk e Léeping spreken, van de R. K. Godsdienst gewagen is eene miskenning der onzijdigheid, be weert de liberale Eloile want aldus miskent men de rechten der vrijden kende huisvaders Maar zie.... de leerlingeu tot volmaakte ongeloovigen, ja, zelfs godsdiensthaters opleiden, dat strijdt niet tegen de onzijdigheid... En waarom Wel dan zijn het alleen de Katholieken die getrofl-n worden en dit is juist wat de liberalen beoogen. Edoch, onlangs heeft deze kwestie oneenigheid tusschen liberalen en socia listen doen ontstaan. De Hollaudsche Onderwijzersbond heeft onlangs eeue vergadering gehou den in het Pah-is van Volksvlijt te Amsterdam. Het doel was een openbare verklaring uit to lokken over de onzy- digheid der school iu den zin der socia lislische onderwijzers. Zeker M. Ossendorp, die voorzat, heelt de liberalen over den hekel ge haald Gij hebt, zegde hij, ons altijd voor gehouden dat do onzijdigheid der school een dogma is, een geloofspunt zooals de Katholieken zeggen. Welnu indien wij onzijdig moeien zijn tegenover gods dienstige begrippen, kunt gij niet ont kennen dat wij ok onzijdig moeien zijn tegenover politieke beprippen. Het koningdom is zulk een begrip een ouderwyzer, die onzijdig wil lieeten, moet zich in de school tegenover zijne kinderen niets aantrekken van dal be grip. Het is dus de onzijdigheid niet eerbiedigen den ouderwijzer le zeggen dat hij den kinderen eerbied voor liet koningdom moet voorhoudeu. Het is den onderwijzer opgelegd de gevolgtrek kingen af te leiden uit de aan geprezen princiepen van onzijdigheid eeue logische gevolgtrekking is deze vau geen politieke begrippen gesproken in de school, omdat de begripp- n van den ouderwijzer andere kunnen zijn dan die van ce ouders der kinderen. Do liberalen willeu den ouderwijzer ver plichten liet koningdom le huloig<-u in de school met dit te doen, loonen de liberalen dat zy besef hebben noch van logika,noch van moed Het roede orgaan - Le Peuple deelt de zienswijze van M. Ossendorp en zegt ook dat in de school aanlecreu dal het koningdom de beste regeeringvorm is, dat de republiek .af te keuren is, dal bet socialism eene dwaalleer is, dat men den eigendom eerbiedigen moet, dat men zijn vaderland liefhebben zal, eene miskenning is der onzijdigheid... Eu Vooruit denkt er ook aldus over -Le Peupledaagt VEloile uit het tegenovergestelde te bewijzeD. Nu, daar zal L'Ltoile zich wel van wachten. Wal valt hieruit te besluiten Wel dat wil men naar den eisch der liberalen en socialisten de onz'idigln-id eerbiedigen, deomiei-wiizei-over Gods- diuusteu politieke begrippen moet zwij gen, 't geue eene onnoemlijke dwaas heid is. De ecnigste oplossing der onderwijs kwestie is volgens ons gelegen in do volkornene vrijheid van 't onderwijs. De Katholi' ken hebben hunne scho len.dal de liberalen en socialisten er ook stichten. De Slaat zou al de scholen welke in regel zijn volgens de vereisch- ten der wet. geldelijk ondersteunen vol gens 't gelal leerlingen. Ziedaar wat De Dendcrbode van over zestig jaren heeft voorgestaan 4*¥ AALST. De gedenkschriften van J. V. L. deolen ons meé 1752. Augt. In dese maend is de binnen var', tot Aelst syude een water soo wyt als de buiten wal van aor, de sautsstraet poort tot aen of by de nieuw st rael poort gevult tot vernn-erdoringe van de peerdemarkt en men spreehl van een vacrt van Aelst op Baestrode. 1752 Sopt. Op den 22 deser is tot Aelst. geeomen eenen ingineur tot het afsteken van dc vaert van Aelst op Baest rode ende van den steenweg van Aelst op Geerardsbergen en van Geerardsber- gen op Gent. 4*4 Weg met de kloosters Zie daar den kreet onder den welken de liberalen en socialisten op Woensdag 23 Maart de Volkskamer uittrokken Zij dachten dat zy aldus de Katholieken zouden beletten de toelage van een millioen voor de vrije scholen te stem men. Nu zo werden te leur gesteld 't Is onder dienzelfden kreet, zegt een Brus selsclie liberaal orgaan dat onze geuzen, blauwen en rooden den aanst. kiesstrijd zullen voeren. Dus bet kiezerskorps is verwittigd het woet nu dat onze vijanden moesten ze overwinnen de voorbeelden zullen naleven die de Fransche godsdienstha ters hun hebben gegeven en bier te lande ook de kloostergemeenten uiteen drijven, uit 't land verbannen en de kloostergoederen inpalmen. Zijn er misschien bij de blauwen en rooden mannen die een tandje hebben dat loutert om likwideerder te speler, lijk Üuez die meer dan 10 millioen rob berde? Welnu de eerlijke Belgische kiezers zuilen dat wel weten te beletten Politieke benoemingen.- Geen week bijna gaat er voorbij of de libe ralen bazuinen het over de daken uit dat het katholiek Ministerie in alle plaatsen katholieken benoemt en de liberalen stelselmatig uitsluit. Eenige dagen geleden had hierover eene interpellatie in de Volkskamer plaats en M- Hymans, leider der liberale kliek, beweerde dat in de Hoogschool van Gent niets dan katholieken waren benoemd geworden. Welnu ziehier de waarheid In 1885, toen de katholieken aan 'tbe wind kwamen, telde de fakulleit van wijsbegeerte,9gewone en buitengewone leeraars daarvan waren er 8 liberalen en 1 katholiek. De liberalen hadden toch wel. hun paart, niet waar Sedert dien is het getal leeraars van 9 tot i4 geklommen en van die veertien ziin er 9 liberalen tegen 5 katholieken. Van die 9 liberalen zijn er 6 door de katholieken benoemd. En dan zeggen do liberalen in de Kamer dat er niet anders dan katholie ken benoemd worden Die mannen zijn nooit tevreden; ze zouden liet moeten al hebben zelfs onder een katholiek Gou vernement. Hel zijn hier de katholieken die te klagen hebben. Na 25 jaar katholiek bestuur zijn de katholieken nog in mer kelijke minderheid in de fakulleit vau wijsbegeerte. En dan durven die geuzengazetten schrijven dat het katholiek Gouverne ment het geld van het land verkwist om vrienden te begunstigen Dat is eflen af schaamteloos gelogen. 4*4 De omwenteling is eeno straf geweest, deze die haar aanzien als eenen vooruitgang, zullen er eeuwig het slachtoffer van zijn. L. Veuillol. 4*4 Slecht bestuur. - De katliolie ken zyu slechte bestuurders en voeren ons land naar 't bankroet, schreeuwen en rooden op alle toonen Is dat zoo We betalen in België het minste be lastingen van al de landen van Europa. Ons land komt aan de spits der Europeesche landen voor wat den handel betreft. De roerende waarden van België be reikten op 31 Januari 1908 ruim 11 miljard, terwijl ze in 1879 op 5 miljard geschat werden, zoodat onder dit opzicht onze foriuin verdubbelde. Van 189 millioen in 1885, zijn de spaarboekjes geklommen tot 884 mil lioen in 1909 en de renteboekjes van 32 tot 438 millioen. En onze Katholieke Regeering be stuurt ons slecht Of ge niet zoudl omvallen 4*, Het geheim om ons leven zoo gelukkig te maken als aan ouszolveu mogelijk is, bestaal daarin, liet nuttig, bescheiden en eenvoudig te doen zijn. »*4 De mensch is jong als hij nog voor de toekomst leeft wordt oud als hij slechts voor het tegenwoordige leeft is oud, als hij nog slechts in het verleden* leeft. **4 Dat is durven De liberale druk pers heeft zoo lang zij maar kun gezwe gen over de dieverijen der likwideerders iu Frankrijk. Doch langer er over zwij gen is onmogelijk geworden en hier en daar treft men een blauw of rood orgaan aau dat er iets over gewaagt. Natuurlijk wordt er gezorgd dat de scliadaligste feiten toch verzwegen worden of onder een valsch daglicht gesteld. De Fransche blauwe en roode vrienden worden ook verontschuldigd en zoo beweert De Dyle en Dernerbode van Diest dat de Fransche regeering verre van de dieve- ry verborgen te houden haar best doet om ze aan 't licht te brengen, zelfs voor aleer de pastoorsgazetlen er iets van wisten. De likwidaties zijn reeds tien jaar aan den gang de regeering werd meermaals verwittigd, en slechts heden treedt ze, tegen wil en dank, op om de dieverijen der door haar geroofde goederen te be teugelen... Maar wie den eereprijs in 't liegen verdient is wel onze Volksgazet 't or gaan der Aalstersche liberale firma Vijf ezels C°... Luistert wat het zegt De voornaamste plichtige, ÜUEZ, teas de man de- kloosters. Zij werkten te samen om het gouvernement te foppen. - Duez, de groote dief,is een klerikaal en in JVOöwerd dut oneet lijk heerschuit doorden Paus ontvangen Zoo tracht men den Franschen rotten boel wit te wasschen... Maar 't is te dom om wederlcgd te worden- Volksgazet ge moet uwe lezers voor uileu aanschouwen om hen dat te durven wijsmaken **4 Roode Paschen Over eenige dagen vierden de socialisten iu hun lokaal te Charleroi een zoogezegd we reldlyk eerstecommuniefeest 't is te zeggen eene schandelijke naaping der grootste plechtigheid van den schoonsten dag des levens, die in alle cbristene har ten zulken diepen, onuitwischbaren indruk nalaat. Er werden eenige muziekstukken uitgevoerd, de voorzitter van den vrij- deukersbond hield eeue aanspraak, en dan gingen de kinderen, jongens en meisjes, dio aan het zoogezegd feest deelnamen, een briefje aflez-.n luidende omtrent als volgt In naam mijner kleine vrienden, kom ik onze ouders bedanken, die, iu plaats van ons naar den catechismus en de keik te zenden, onder voorwendsel dat zulks de mode is, ons hebben willen doen onderwijzen in de waarheid der wetenschap en van bet leven. Arme kinderen! Plichtige, maar nog meer misschien beklagensweerdige ouders, die niet weten wat zij doen De zelfde baatvolle betooging had ook plaats te Manage en te Haiue-St-Pierre. Iu deze laatsie gemeente werden de ongelukkige kinderen met de voornaam ste vrijdenkers en framassons van den omtrek ten stadbuize ontvangen en daar verwelkomd door een socialistisch kop stuk Een andere socialist hield er eeue voordracht waarin hij op ongehoorde wyze uitviel tegen den Godsdienst. En dan durven de socialisten toch nog altijd beweien dat zij tegen den Gods dienst niet zijn De goddeloosheid ver spreiden en de arme kinderen beletten hunne Eerste Communie te doen, 't is alzoo dat zij hunnen eerbied voor onze godsdienstige overtuigingen bewijzen 4*4 Postovereenkomst en andere. - Volgens een te Brussel verschijnend blad zou er spoedig een overeenkomst tusschen Holland en België te wachten zijn, waarbij het briefport voor brieven tusschen beide landen op 10 centiemen wordt bepaald, de akademische diplo ma's over en weer geldig ende gerech telijke vonnissen van kracht verklaard worden. ,*4 Ad»m in Imllingschap. Het is dan bepaald De groote tooneelspeler ROYAARDS komt met zijn uitstekend gezelschap ook te Gent liet treurspel Adam in ballingschap van onzen grootsten dichter Vondel ver- toonen Geen enkel Kunstenaar of kunst liefhebber van Oost-Vlaanderen zal deze gelegenheid van hooge kunstgenioüng laten ontsnappen. Wie het stuk reeds zag vertoonen door dit gezelschap, weet boe alles bekoring is; liet onderwerp, de gedachten, de klankrijkdom, de zeg ging, de gebaren, de kleedij, de vorsie- i ing, het decor, de muziek. Eu wie zich dat genot verschaft vindt terzelfder tijd gelegenheid een goed werk te verrich ten 't geschiedt ten voordeelo van een (del weik van volksontwikkeling: de Katholieke Vlaamsche Hoogoschooluit- b raiding. Het stuk wordt vertoond Donderdag, 21 April aanstaande, om 3 i/t uren, in het Landbouwershuis. Kaarten 5, 3, 2 Fr. te bespreken. f*** Onbepaald verlof voor de milicianen van 1907 en 1908.De Minister van Oorlog heeft besloten dat er onbepaald verlof zal verleend worden aan de milicianen, vrijwilligers van het kontingent, vrijwilligers met premie en plaatsvervangers, op de volgende datums Den 15 September, aan het voetvolk dor klas van 1908 den 31 December, aan de ruiterij der klas van 1P07 den 31 Maart, aan de bereden artillerie der klas van 1907 den 31 December, aau de kaunoniers te paard der klas van 1907 den 30 September,aan de vesting artillerie en do bijzondere artillerie- kompagnies der klas van 1908 en aan het regiment der bijzondere kompagnies van do genie der klas van 1907 den 31 Maart aan het regiment van den trein der klas van 1906; den 30 Septem ber aan het bestuurbataljon der klas van 1908. 4*4 AALST. Eervolle onderschei ding. - Woensdagavond is in ou/e stad de tijding toegekomen, dat Z H. Paus Pius X, zich gewaardigd heeft het eereteeken Bene Merente toe te keu- nen aan M. Petrus Van Nuffel, Ouder commissaris van policie en letterkundige in onze stad. nummer van de liberale Volksgazet heeft Baron L. de Betbune aan den Uit gever vau het blad den volgenden brief gestuurd Aalst, 3i Maart 1910. Heer Uitgever, Gebruik makende van het recht mij door de wet toegekend, verzoek ik Ued deze regelen in liet eerstkomende num mer van uw weekblad op te nemen, als antwoord op het artikel verschenen in - De Volksgazet» van Zondag 27 Maart, onder den titel Als liet schip lek is verhuizen de ratten Iu dit artikel geeft gy te verstaan dat ik eerlang de katholieke party zou ver laten, omdat (volgeus uwe meening) er gevaar bestaat, dat by de aanstaande kamerkiezingen de katholieke party de meerderheid zou verliezen. Dergelijke verdenkingen zijn gansch tegenstrijdig met mijn verleden, mot mijne dagelyksche werking en met mijne diepste on innigste overtuiging. Uit den grond des herten aan do katho- lioke partij verkleofd, zal ik het altijd als eene plicht en eeue eer aanzien het katholiek vaandel to verdedigen. Wat uwe voorspellingen aangaat, be trekkelijk don verraoedelijkon val der katholieke partij, wil ik my vergenoe gen te lierinuoren dat, eenige dagen ge leden, een dor bijzonderste liberale dagbladeD aankondigde dat na de ka merkiezingen van Mei twee der huidige ministers door twee andere_ katholieke mannen zouden vervangen worden.Uwe liberale confraters stellen dus zoo wei nig vertrouwen in den uitslag der kie- ziugen dat ze zelf de mogelijkheid van een liberaal ministerie niet durven aan schouwen. Wees er van overtuigd, Hoer Uit gever, de katholieke partij zal uit de kiezingen van Mei 1910 niet alleen zege pralend maar nog versterkt terug- keeren. Het volk zal geene vertrouwen stellen in de liberale partij, noch iu de liberale politieke mannen die altijd onverschil lig zijn gebleven aan den vooruitgang van den nationalen landbouw en zich weinig of niet bekommerd hebben met het welzijn der werkende klas die, eenige dagen geleden, zich nogmaals als de vijanden hebben uitgegeven van de vrijheid van onderwijs en het kind aan den familievader zouden willen ont nemen om het aan een zoogezegd onzij dig on verderfelijk staatsonderwijs te onderwerpen die eindelijk den ouden liberalen kreet Weg met de kloosters» in een der laatste kamerzittingen nog maals hebben doen weêrgalmen. Weg met de kloosters Deze woorden maken eigenlijk een der hoofd punten uit van het liberaal programma; en moesten uwe vrienden aan het be wind" komen, ze zouden hunne onmacht op sociaal gebied verduiken door ver volgingen tegen priesters en kloosters en inbreuk maken op de kostbaarste onzer vrijheden de vrijheid van onder wijs. Geon beter bewijs tot staving van dit alles dan het voorbeeld gegeven door uwe fransche vrienden. Sedert tien jaar beeft het Fransch Staatsbestuur de plechtige belofte gedaan het vraagstuk der werkmanspensioenen op te lossen. Ten einde hunne belofte te kunnen verwezenlijken, hebben zij de hand gelegd op de kloostergoederen, wier waarde op een miljaard franken geschat werd. En wat bestaligt men de wet op de ouderdomspensioenen is niet gestemd de kloosterlingen en zusters ziju uit het laud gebannen de kloosters verkocht en het miljard der opbrengst is in damp vervlogen En wat zien wij daarenboven nog Het Fransch Staatsbestuur is verplicht ge weest, een der kloostervereflenaars die meer dan vijf millioen had ontvreemd, aan te houden en de anderen te doen vervangen Dit zal do liberale propagandisten niet beletten, wanneer ze zich op den buiten begeven, volgens den hcimelijken wensch in liet laatsto liberaal kongres uitgedrukt, te verklaren, dat ze de vijanden niet zijn van Godsdienst cd van kloosters. Doch de Belgische kiezers zullen zich het spreekwoord Herinneren Als de vos de passie preekt, boeren bewaakt uwe gauzen. Aanvaard, Heer Uitgever,de uitdruk king mijner gevoelens van achting. (get.) Lodewijk de Béthüne. RECHTBANK VAN DENDERMONDE. Misbruik van Vertrouwen. Aibin Neukerinans, handelsreiziger to Aalst, is beticht teil nadeele dor firma Marchand voor fr. 250,90 koopwaren en fr. 127.10 in geld achtergehouden te hebben. Hy krijgt 1 maand en 26 fr. boet. Vuilaard. Frans Verbeiren, Moorsel, krijgt wegens eenen aanslagtegen do zeden 3 maand gevang en 5 jaar beroving zijner burgerrechten. Een lieve policieagent. Op dit oogenblik staat te Brussel ter verantwoor ding een nolicieagent inspecteur, de ge naamde Darte, voor eene reeks omkoope- rijen, en nog al ergere zaken, waarin ook vrouwen van minder allooi betrokken wa ren. Hot getuigenverhoor is op sommige oogenblikkcn recht vermakelijk. Een vreemdeling komt zeggen dat hij den agent gold beeft gegeven, omdat hij weet dat dit hem soms veel last kon sparen. Op een gegeven oogenblik beweert de betichte een model agent te zijn geweest, die er altijd op uit was, by groote huwe lijken dc schandalen to beletten, die zich dan soms voordoen. Eenen getuige richtte hij bet vorwyt toe, veroordeeld to zijn geweest voor dronken schap. O, zegt deze, moest do wet toegepast, zyn, dan waart gij wel dertigmaal veroor deeld in plaats van eens. Hij verkocht con bakkerswagentjo, dat bij in beslag had genomen, en ook zekere gevonden voorwerpen. Voor 50 fr.beloofde hij,voor het Beroeps hof eene getuigenis af te leggen, dio eenen veroordeelde in zedenzaken zou doen vrij spreken. Al de andere agenten,die hem bezwaren, scheldt hij voor leugenaars cn dronkaards. Welverdiende straf. Een zeer jong meisje van Brussel word door eenen Parij- zenaar meê naar Londen gelokt, waar by haar wilde dwingen, op eerloozo wijze haren en ook zyncn kost to winnen. Het me sje kon ontsnappen en terugkeo- ren naar Brussel, waar bij baar ten tweede male opzocht. Hy werd aangehouden en voor dc rechtbank gedaagd. Deze veroordeelde hem tot 3 jaar gevan genis cn 100 fr. boete, voor meisjesroof voor bankbreuk tot 6 maanden en voor liet dragen van valsche namen tot 3 maanden gevangenis. VAN AELST. Het Bestuur heeft in zijne vorgadering van 31 Maart 11. besloten 1. Eene afvaardiging mot vaandel te zenden naar do Jaarlykscho Algemoene Vergadering der Jonge Wachten van België, tc Namen, op Zondag 10 April aanstaande. 2. Eene vergadering te houden op 25 April 1910, bij M Henri Eechout, - Café Bourgeois Esplanado. 3. Deel to nemen met muziek en vaandel aan de Jaarlykscho Vergadering der Jon go Wachten van Oost-Vlaanderen, te Aude- naerdo, op 3 Mei aanstaande. N. B. Voor den uitstap naar Namen, zich te wenden tot M. Désiré De Wolf, Voorzitter. Woensdag, 6 April, Gedurige Aanbid ding. De eerste Mis, ten 5 uren, met uitstelling van het Allerheiligste. De plech tige Hoogmis, om 8 uren. 's Namiddags, ten 5 uren, Lof, Fransch Semoen en Te Deum. Maandag jl., 2cn Paaschdag, had do 8® of laatste opvoering der Passiespelen plaats. Deze opvoering werd met de tegenwoor digheid vereerd van Z. Exc. Mgr. Tarci, Pauselijken Nuncius te Brussel, den heer Baron E.do Kerchove, onzen Senateur, den lieer Staatsminister Woeste cn den lieer de Kerchove, Gouverneur onzer Provincie. Aan bijna al de huizen op den doortocht van de Statie naar de Zonnestraat, was de nationale cn pauselyko vlag gebeeschen. Om 3 uren kwam Z. Exc Mgr. Tacci, vergezeld van M. Woeste en den Z. E. H. Roelandts, Pastoor-Deken, aan in 't ry- tuig van graaf Camiel Liénart cn kort daarna den lieer Gouverneur vergezeld van den lieer R. Eeraan, Lid dor bestendige Deputatie, in 't rijtuig van M. Baron L. do Béthune. Onze lieer Burgemeester M. L. Gliecraerdls en Schepen Felix Do Hert, waren ook aanwezig. Do ruime saai was proppend vol, geene plaats was onbezet. Dc priesters en kloosterlingen waren in meerderheid vertegenwoordigd. m De vertooning liepganscli onder de vol' maakste voorwaarden afalgemeen is men 't accoord om te getuigen dat liet schoon, overheerlijk, prachtig cn zielroerend was. Wat do muziek betreft zegdo ons een ingewijde 't Is een waar meesterstuk. Al de figuranten bobben hunnen rol op ware meesterlijke wyze vertolkt, doch eene bijzondere hulde mag gebracht worden aan den beer Frans Van Ertvelde, welke zoo meesterlijk onzen Goddclykcn Zaligmaker heeft verbeeld. Bij 't eindigen werd hulde gebracht aan 't Bestuur en al de tooncelisten een oor- verdoovond bravo geroep en handgeklap deed de zaal dreunen I

De Denderbode | 1910 | | pagina 1