Rechterlijke kronijk. Allerhande nieuws. Duitschland. Spanje. Servië. HOFSTEDEKEN 2 perceelen LAND, behuisde HOFSTEDE, Landen en Weide. Nieuwe munt. In de Munt, te Brussel, is men thans aan het slaan van nieuwe stukken met de beeltenis van den jongen Vorst. Stukken van 50 centiemen, 1 en 2 fr. zullen eerst in omloop worden gebracht De eerste nieuwe munt die onder 't publiek komt is het stuk van 1 frank, dragend voor opschriftAlbert, Koning der Belgen. RECHTBANK VAN DENDERMONDE. Messteek. Edward Bosman, Kathe- leine-Waver, bracht te Erpe, aan Louis Verschaere, eenen steek toe in den arm en krijgt daarvoor 3 maand gevang, 50 fr. boet, en 10 fr. voor dronkenschap. Aalst-Schaarbeek. Zondag ter gelegenheid van S,e Apolonia, stonden drij paardjesmolen8 in de Nieuwbeekstraat, langs den kant van den Gentschen Steen weg. Een knaap van 9 jaren, wonende Meirestraat, die een toertje meêreed, viel er af, zoo ongelukkig dat een been en arm gebroken zijn. Na verzorging door Mr doctor Van de Velde, werd hij naar 't hos pitaal overgebracht. Brand. Zondag avond, rond 10 uren, is er brand ontstaan ten huize be woond door Constant Vinck, Geerards- bergsche straat, alhier. Het vuur is door de geburen uitgedoofd goworden en onze Pompiers moesten terugkeeren. Er bestaat verzekering. Zaterdag morgend werd ter statie alhier bestatigd, dat twee koffers die uit Deinze werden verzonden, opengebro ken en er kleurstoffen waren gestolen. Het waren de koffers van zekere Julia Coorevits, van Deinze. Toen deze laatste zich ter statie aanbood om hare koffers af te halen bracht men haar ter kennis dat ze waren opengebroken goworden en kleer- stoffen ontvreemd. De kleerstoffen zijn dan later ter statie omwonden met een stuk versleten in pakgoed gevonden. De dief is gekend en proces-verbaal is tegen hem opgesteld. Lyk opgevischt. Zaterdag rond 4 uren namiddag, heeft men aan de Boude- wijnkaai, het lijk opgevischt van den ge- naamden Benedict Rubrecht, oud 25 jaren, schrijnwerker, wonende te Moorsel en werkende te Brussel. De ongelukkige was sedert 3 weken verdwenen hij had nog tijn geld en zyn horlogie bij zich. Rubrecht was een oppassend werkman en moet door de duisternis misleid in 't water gesukkeld *yu. Ongeluk ter koopwarenstatie Zaterdag namiddag kwamen werklieden der sargiewevery - Leclercq CnU ter statie alhier, om balen katoen te lossen. Zekere Louis D'Haeseleer mistrapto zich, viel en kwam met het hoofd terecht op de riggels. De ongelukkige bekwam eene vreeselijke wonde aan 't achterhoofd. Ge neeskundige hulp werd hem ter statie toe gediend door Mr Is. Bauwens en daarna naar 't hospitaal gevoerd, alwaar hij korts nadien overleed. Louis D'Haeseleer, bijgenaamd Louis den boer was een brave werkman, oud 49 jaren, wonende grooten Bolleweg, 27 en laat eene ontroostbare weduwe en 5 minderjarige kinders achter. Men verzoekt de lezers te bemer ken dat er twee voortbrengsels Walthéry bestaan vooreerst is er de slijmverdry- vende Pil Walthéry, die een goed purgeer middel dat door iedereen gekend, is er dan de Pastil Walthéry tegen den hoest, do vallingen, bronchitis en de keelpijnen. 1 fr. Als bij mirakel aan den dood ont snapt. Vrydag avond gebeurde in de Wondelgemstraat te Gent, byna een wreed ongeluk. Het treintje van Zomergem kwam in de Wondelgemstraat gereden. Nevens den tram reed eene bierkar. Een vclorijder kwam uit eene tegenovergestelde richting aangereden. De geleider van den bierwagen riep den veloryder toe Blijft staan of gy wordt door den tram gevat De velocipedist dacht echter dat hy door den nauwen door gang kon en reed door. Hy had zich mis rekend want hy kwam op het machien terecht en kroeg eenen stoot op de borst zoodat hy onder den fourgon rolde. De machinist had gelukkiglyk het onge luk zien aankomen en keerde den stoom om. De wielen waren juist voor de beide beenen van den wielrijder als het treintje stilstond. De omstanders dachten allen dat de man verminkt van onder den fourgon zou ge haald zyn. Niettemin is hy erg gekwetst aan het hoofd en klaagde over inwendige pynen. Zonder de tegenwoordigheid van geest van den machinist ware hier zeker een wreed ongeluk gebeurd. De dieven die de juweelen gestolen hebben in de Nieuwstraat, te Brussel, bij M. Rossel, zyn aangehouden. De policie kwam op het spoor der dieven door de ontdekking van een eindje koord. De koopman die de koord verkocht had, erkende die en zegde dat een Duitscher, in zyne buurt wonende, die de koord bij hem was komen koopen. De policie begaf zich naar de woonst van den Duitscher, maar de vogel was gaan vliegen. De policie vertrok naar Duitschland en gelukte erin den Duitscher in kwestie en zijnen medeplichtige te Keulen aan te houden. De vrouw welke met hen te Brus sel werd gezien, is to Berlyn aangehouden. Men-denkt dat er nog een vierde persoon zal aangehouden worden. Achter het park Josaphat te Brussel, staan de burcelen, hangars en stallingen van den ondernemer M. Detay. Daarnaast staat eene hoeveelheid hooi voor de paar den. Maandag namiddag rond 4 1/2 uren, zag een agent dat de hooistapcl in brand stond. Tezelfdertijd zag hij twee knapen de vlucht nemen. Hij telefoneerde om de pompiers en terwijl de geburen den brand bluschten, liep hij de knapen achterna. Hy hield ze aan en beiden werden ter beschik king van het gerecht gesteld. De pompiers moesten zich bepalen met de onafhanke lijkheden van M. Detay te bevrijden cn met moeite konden de paarden gered wor den. Een Algerijn te Brussol had mede lijden met eenen neger, die geen eten of slapen had. Hij gaf hem een avondmaal en liet hem in zyne kamer den nacht door brengen. Toon de Algerijn 's morgends ontwaakte, had de ondankbare zwartkop al de kleeren en hot geld van den barm- hartigen Algerijn gestolen en was de plaat gepoetst. Een Franschman had, onder een val- schen naam, eene plaats van bestuurder bekomen in een groot handelshuis van Brussel. Door schuldeischers gekweld, moest hij zyne bediening laten varen en hy vestigde zich op een kwartier te St-Gillis, dat hij zeer rijk van meubelen deed voor zien, maar hy betaalde met ongeldige cheks. De bedrogen leveranciers dienden klachten in ten zijnen laste, in het commissariaat der 4e afdeeling. De policie heeft den af- truggelaar aan de Zuidstatio, op het oogen- blik dat hy naar Parijs wilde vertrekken, aangehouden. Te Vorst zijn dieven by middel van braak in eene schoenfabriek gekomen, en hebben er voor 3000 fr. gefabrikeerde schoenen en materieel gestolen. Het is reeds de vierde diefstal, die in weinige maanden tyd in deze fabriek werd gepleegd. Men zal zich wellicht herinneren dat zekere August De Rycke, geldomhaler ccner Antwerpsche bank, er in de maand September 1908 van onder trok met eene som van 145,000 fr. welke hy ontvangen had. Alle opzoekingen door de policie gedaan bleven vruchteloos, alhoewel De Bycke uit alle landen brieven zond naar de Ant werpsche bladen en er eene bolooning van 20,000 fr uitgeloofd was voor de aan houding van den oneerlyken bediende. De Rycke heeft zich thans in het kon- sulaat van België, te Marseille, gevangen gegeven. Hij bevond zich in nood, daar hij van de 145,000 frank geen cent meer over had. Zijne uitlevering is gevraagd. Maandag morgend is de Lapland, van de Red Star Line, komende uit New-York, te Antwerpen aangeland. De passagiers hebben onderweg heel wat beroeringen gehad. Om te beginnen, zelfmoordde een Duitsch passagier zich daags na liet vertrek De man nam eene strychninepil in en viel, als neergebliksemd, dood ten gronde. Het lijk werd in zee gelaten. De wanhopige schijnt zich gezelfmoord te hebben ten gevolge van zware geldverliezen. Toen de boot te Dover aankwam, kreeg de kapitein bericht dat zekere Jozef Dublo, die te New-Jersey eenen moord begaan had zich aan boord bevond. De Engelsche policie was door het Arac- rikaansch gerecht verzocht geworden Du- blo te Dover aan te houden, doch daar de Lapland onder Belgische vlag vaart en er nog geene formaliteiten vervuld waren kon het verzoek van het Amerikaanscli ge recht niet ingewilligd worden. Uitgesteld was echter niet verloren. To Doel kwamen twee Belgische policieman- nen aan boord van het schip, Dublo werd aangehouden en ter beschikking van het parket gesteld. Aan de landingskaai was het nogmaals een roerend tooneel. De echtgenoote van den Duitscher, die zich gezelfmoord had, stond er haren man af te wachten. Hare droefheid was hartverscheurend, toen men haar het treurige einde vaD haren man ver- baalde. Een tiental dagen geleden werd op do Markt te Boom een kind van 2 '/2 jaar, Petr. Yan de Velde genaamd en wonende Kerkstraat, n° 46, overreden door den bierwagen van Mad. Wed. Alfred Van den Bril. Verleden Donderdag overleed de kleine, waarschijnlijk tengevolge dor bekomen kwetsuren. Het parket kwam de lijkschouwing doen en was daartoe door twee wetsdokters vergezeld. Ten gevolge dezer lijkschouwing en het ingestelde ondzerzoek zal het parket op nieuw naar Boom komen en men zal er zooveel mogelijk het tooneel van liet ongeluk vernieuwen, om te zien hoe eigen lijk het overrijden of eerder het pletteren van het kind heeft kunnen plaats hebben. Door do policie van Borgerhout wordt een onderzoek ingesteld tegen oen Duitsch koppel, woonachtig in eene volk rijke straat van .Borgerhout. Reeds lang liep het gerucht dat het 7jarig meisje dooi de Duit8cho oudera erg werd mishandeld. Zondag avond terwyl de bewoners af we zig waren, drong men in hunne woning en werd het kind op eene kamer, gebonden, weergevonden. Het meisje werd naar het gasthuis overgebracht. De man en de vrouw, verklaren dat het kind aan een hysterieke ziekte lijdt en dat de geneesheer X., hun aanbevolen had,het kind een soort dwangkamisool aan te doen- om de slechte gewoonte van het meisje af to leeren. Dit zal natuurlijk allemaal onderzocht worden. In den nacht van Zondag op Maandag kregen twee mannen der gemeente Merxem ruzie op de Bredalaan, vlak voor het Gemeentehuis. Plots haalde zekere Hugo B. een revolver voor den dag en loste een schot op zijnen tegenstrever, die getroffen door eenen kogel in het hoofd, neerstortte. Het slachtoffer, Lod. Van Gehuchte, wonende Bredabaan, 87, werd ter plaatse verzorgd en daarna naar een bijzonder ver pleeghuis van Antwerpen overgebracht, waar men met de X-stralen den kogel opzocht. De plichtige is op do vlucht, maar men denkt hem welhaast in handen te hebben. Er zou hier wraak in 't spel zijn. De eerste is verleden week veroordeeld geworden en denkt dat do getroffene daar de grootste schuld in heeft. Te Clemskcrko kwam Zondag nacht in de herberg van De Schoolmeester de 22jarige August Claeys, werkman. Hy vroeg aan Petrus Van Oye, gehuwd en vader van 3 kinderen, eenen frank terug, die hij verleden jaar geleend had. Een twist volgde en hy werd buiten gestoken. Nauweljks op straat, kreeg Van Oye een vreeselijken messteek in den buik. Hij kon terug binnenloopen, de uitpui lende ingewanden met de handen tegen houdende. Men verwacht alle oogenblikken zijne dood. Claeys werd ten 5 uren in zyn bed aangehouden. Het parket is ter plaats geweest. Zaterdag namiddag rond 2 ure, ging de knecht van den landbouwer Devriendt, te Hooglede, vette voeren naar het land van zijnen meester, toen hij op een lOOtal meters afstand van de hofstede een man vond liggen met het hoofd in het water van de gracht langs den steenweg. Naderbij komende herkende by in den man, den brievendrager August Vanelslander, van Hooglede. De ongelukkige had reeds opge houden te leven. Een geneesheer in aller- haast ontboden, verklaarde dat hij bezwe ken was aan eene hartaderbreuk. Het was nog geen vijf minuten geleden dat hy bo vengemelde hofstede verlaten had toen de knecht hem daar vond liggen. Vanelslander is gehuwd en vader van familie. Daden van verregaande stoutmoedig heid, werden Zaterdag avond in de straten van Charleroi gepleegd. Een trambediende, die naar huis ging, werd aangevallen door tweemannen, die hem zijne geldtesch ont namen, bevattende nog 6 a 7 fr. Toen gaven zij hem een rammeling en brachten hem bewustteloos naar het policiebureel, bewerende dat zij den man in dien toestand op straat hadden gevonden. Nauwelijks hadden zy het policiebureel verlaten, of de agenten hoorden op straat hulpgeroep. Zij gingen zien en ontdekten een ander per soon, die ook aangerand was, en, volgens zijne opgave, door dezelfde personen. De schurken gaven nu op dat zij den aange rande voor eenen dief hadden aanzien en hem naar het policiebureel wilden bren gen. Tegen den morgend werden zij ten derde male op eene aanranding betrapt, en ditmaal wisten zij de plaat te poetsen. Nu moet de policie hen opzoeken. Vrijdag namiddag brak to Wervik een hevige brand uit op de wyk Laag Vlaanderen, in het vlasfabriek van MM. Jules en Henri Dorny, langs de baan naar Meenen. Plotseling sloegen vlammen door liet dak van 't fabriek én weldra stond gansch het dak in licht laaie vlam. Weldra geleek het gansche werkhuis een enkelen vuur gloed het vuur sloeg over op een afdak van 32 meters lang op 12 meters breed, waar klodden, leemen, enz. opgestapeld lagen. Spoedig snelden de pompiers van het gehucht en die van Belgisch- en van Fransch-Wervik ter hulp. De hangar links kon gevrijwaard blijven. Intusschen konden de werklieden voor 20,000 franks gezwingeld vlas uit den kel der redden. Gansch de werkhuizen met al de koop waren werden in asch gelegd. De schade bedraagt 40,000 frank. De lichtvlambare koopwaar verspreidde hare vuurgensters overal in het ronde, en werden door den wind rondgedragen.Aldus kwam ook eene mijt van Georges Demuyt- tenare van 2000 bundels stroo in brand en werd vernield. Tijdens de werkingen der pompiers van Belgisch-Wervik, werd de pompier Leon Catry door eenen wielrijder in do Ooivaar- straat omgereden en den rechterarm ge broken. De oorzaak van den brand is onbekend. In eenen winkel van ijzerwaren te Hautmont (Henegouwen) was een aantal voorwerpen, onder ander revolvers, gesto len, en twee mannen, Jumet en Laurent, die uit Dampremy hier waren komen wo nen, werden verdacht. Bij huiszoeking, vond do policie in hun verblijf heele pakken met dievengerief. De agenten vatten dus post in de nabijheid van 't logement, in afwachting van hunne 'thuiskomst en, zoodra waren do twee verdachten des avonds niet in de keuken gezeten, of de policie kwam binnen. Nu ontstond er een verwoed govecht, in 't welk Jumet kon geboeid worden. Maar Laurent gelukte er in, drie revolverscho ten te lossen, waarvan een den agent De- laporte in den buik trof. Midderwyl had Jumet zyne boeien kun nen bewringen en den brigadier Carpen- tier eene kwetsuur aan de hand toebren gen, wat hem gelegenheid gaf, te vluchten. Nu loste Laurent ni g twee schoten en ging insgelijks op den loop. De derde agent kwam er met eenige builen en gescheurde kleedaren van af. De agent Delaporte werd per draagbaar naar zijne woning gebracht en is des ande rendaags gestorven. Later. Zondag avond heeft de poli- ciecommissaris van Marchienne-Dochorie, na het huis Mathieu omsingeld te hebben, met de hulp van agenten, den genaamden Mathieu, bijgenaamd Canapé aangehouden. Canapé is naar het schijnt betrokken in de zaak van Hautmont Het zou hij zelf zyn, die de revolverschoten loste, welke den agent Delaporte troffen. Meer dan duizend menschen woonden die aanhouding bij. Op de wyk de Weeze, te Ardoye, is Zondag avond om 9 1/2 ure de pacht hoeve van Henri Van Hallowyn, totaal afgebrand. De pompiers snelden spoedig ter plaats; daar de gebouwen met stroo gedekt waren, liep het vuvr zeer snel voort. Vier koeibeesten, een kalf, alsook eene zwijnsmoer met 11 kleine viggens bleven in den brand met moeite kon men de drie kinderen, die reeds te bed waren, redden. Alles, tot de kleedoren toe, werd de prooi der vlammen. Er bestaat verzekering. fcr WILT QU jf NIET GEBRUIKEN j wat goed en zuiver i I Daar waar Sunlight eens 1 beproefd is geworue-: V komt geen andere ze~ meer in huis. De Duitsche ballon Pomraeren was Zondag morgend te Stettin opgestegen met vier passagiers, waaronder M. Delbrusch, afgevaardigde bij den Reichsdag. Over kwaart na een uur is de ballon in de Baltische zee terecht gekomen. Twee passagiers konden gered worden, do twee anderen verdronken. Hunne lyken zijn reeds opgevischt. Het verhaal dezer verschrikkelijke rets. De Pommeren werd by 't opstygen door den wind tegen de telegraafdraden en dan tegen eene fabriek geslingerd Het bo venste gedeelte eener schouw werd afge rukt. Hierdoor werden de luchtvaarders ge kwetst M. Sommelnack werd met geweld tegen de mand geworpen en viel buiten kennis M. Delbrusch werd erg aan het hoofd gekwetstM. Bentuhn had een arm en een been gebroken en M. Klein was aan 't hoofd gekwetst. Door den schok tegen de draden werden een deel der koorden doorgesneden Daarna steeg de ballon steeds hooger en hooger, terwijl M. Delbrusch wanhopige pogingen deed, om de veiligheidsklep open te krij gen, doch de koord lag in de mand. De ballon dreef dan over Koeff en Swinemund en bereikte dan de Baltische zeo op 500 meters hoogte. M. Delbrusch kon dan het omhulsel doorsnijden en de ballon stortte dan met ijzingwekkende snelheid in het water. Allo vier konden zich een tijd boven wa ter houden, doch door de opgedane kwet suren, waren twee der reizigers totaal uit geput en verdwenen spoedig in de golven. M. Sommelnack zwom naar het omhulsel en kon er zich aan vastklampen, tot men hem kwam redden. Zaterdag namiddag deed de Fransche luchtvlieger Lebion te San - Sebastian (Spanje) sehoone vluchten met zijn toestel. Ondanks het slecht weder steeg hy voor het koninklijk paleis van Miramar op. Toen hij eene hoogte van 40 meters bereikt had, haperde er iets aan zyn toestel. Hij plofte op de rotsen en viel daarna in zee. Toen men hem kon ophalen, had hy reeds opgehouden te leven. Hy was onder den motor verpletterd geworden. Mev. Lebion woonde de oefeningen van haren echtgenoot by. Men oordeeloover hare wanhoop. Lebion, die een der eerste leerlingen van Delagrange geweest was, komt dus op dezelfde wijze als zijn meester aan zyn einde. Een drietal maanden geleden was hy ook met zyn toestel in zee gevallen. Te Zaboya, waren twee jongelingen, Milendo Ignatitch en Teodor Neehitch, dol verliefd op een meisje van het dorp, de sehoone Satsia. Deze wist niet wien zy zou de voorkeur geven en verklaarde dat zij hare hand zou schenken aan den besten zwemmer. Beide dwaze jongelingen sprongen dus in de bevrozen Morava en zwommen... Na twee uren zonk Milendo in de diepte. Men gelukte er in hem spoedig op te vis- schen, doch hy was reeds bezweken. Teodor moest ook uit het water gehaald worden cn viel bewusteloos op den oever neder. Toen men hom na lange zorgen eindelijk kon redden, verklaarde hij af te zien van Satsia, de oorzaak der dood van zijnen tegenstrever. OPENBARE VERKOOPING van een behuisd te Meire, Cauwenberg. De Notaris SCHELFHOUT, te Oordegem, zal ten verzoeke van de erfgenamen van wijlen den heer Benedikt Schelfhout, met gewin van instel- premie en gelagen, in het openbaar verkoopen Eknigb koep. Een behuisd Hofstetcken, met Stalling en Tuin, I gestaan en gelegen te Meire, aan de Cauwenberg- straat, bekend bij kadaster sectie B nummer 5a7bii aldaar groot 2 aren 40 centiaren, palende ten ooite Dame weduwe van den heer Edouard Schouppe, ten zuide den heer Frans Verbraekel, ten weste zelfden heer Frans Verbraekel en ten noorde de Straat. Bewoond door Jufvrouw Mathilde Schelfhout. ZITDAGEN Instel, Maandag 18 April 1910 ter herberg van den heer Frans Schelfhout, te Meire, Teerlinck. VerblijfMaandag 25 April 1910, ter herberg van den heer Frans Verbraekel, te Meire, Cauwenberg, telkens om 3 uren van dea namiddag. Ten ka»-toore van voornoemden Notaris Schelf hout, zijn er gestadig groote en kleine kapitalen te bekomen aan gematigden intrest, mits goed bezet. OPENBARE VERKOOPING van en een perceel BOSCH, X E IIAERDEGEM. De Notaris SCHELFHOUT, te Oordegem, zal namens wien het behoort, in het openbaar ver koopen, de volgende goederen, te weten Gemeente Baerdegbm, Eerste koop. Een perceel Land, gelegen wijk Wolfspenning, bekend bij kadaster sectie E, num mer 272, aldaar groot 12 aren 3o centiaren, pa lende ten ooste Jufvr. weduwe van den heer Jan Cooreman-Verbeke, ten zuide Jufvr. Francises De Wolf, den heer Pieter-Jan De Meersman en Jufvr. Isabella-Jozefina 't Kint, ten weste koop 3 en ten noorde Jufvr. 't Kint voornoemd. Tweede koop. Een perceel Land, gelegen wijk Wolfspenning, bekend bij kadaster sectie E, nummer 69, aldaar groot 7 aren. Derde en laatste koop. Een perceel Bosch, gelegen wijk Wolfspenning, bekend bij kadaster wijk E, nummer 271, aldaar groot 12 aren 40 centiaren, palende ten ooste koop een. ten zuide Jufvr. 't Kint en den heer Domien Robyns, ten weste het Bureel van Weldadigheid van Baerda- gem en ten noorde Jufvr. 't Kint voornoemd. ENKELE ZITDAG Zaterdag 30 April 1910, om 3 uren van den namiddag, ter herberg gehou den door den heer Charles-Louis D'Hauwerte Baerdegem. Grooteen kleine kapitalen zijn te bekomen aan gematigden intrest,ter studie van bovengenoemden Notaris. Bij Licitatie. OPEN BARE VERKOOPING van eene te Oordegem, aan de Speurtstraat. De Notaris SCHELFHOUT, te Oorde gem, zal namens wien het behoort, aehter- volgens vonnis verleend door de Recht bank van Eersten Aanleg, zitting houdende te Dendermonde, in date 28 Januari 1910 en met de pleegvormen der wet van 12 Juni 1816 en ter tusechenkomst van den heer Vrederechter des Kantons Aalst, in het openbaar verkoopen EENIGE KOOP. De Gebouwen van Woonhuis, met Stal lingen en verdere Aanhoorigheden, staan de op 6 aren 90 centiaren grond, toebe- hoorende aan het Bureel van Weldadig heid der gemeente Oordegem, bekend bij kadaster sectie D, nummer ioöe, palend* ten ooste aan den heer Eduardus Van Durme, ten zuide den Voetweg, ten weste de Speurtstraat en ten noorde den heer Eduard Van Gendt. Onmiddelijke in- gebruiktreding. ENKELE ZITDAG: Zaterdag 10 April 1910, om 2 nren stipt nanoen, ter Zittingzaal van het Vredegerecht, te Aalst, Groote Maikt. OPENBARE VERKOOPING^""" van De Notaris MEERT to Erpe, zal ter tusschenkomst van den Notaris AMPE ta Assche, met gewin van palmslag en ge lagen, namens wien het behoort, openbaar- lyk verkoopen Gemeente Erpe. Eerste koop Een perceel Land, gelegen op het Hof ter Varent, gekadastreerd wyk B, nummer 57 Oen deel van nummer 569, met eene grootte van 23 aren 65 centiaren. Gebruikt met de twee volgende koopen door Joseph Cooman. Ticeede hoop Een perceel Land,gelegen aUvoren, met eene grootte van 23 aren 33 centiaren. Derde koop Een perceel Land, gelegen als voren, mot eene grootte van 25 aren 75 centiaren. Vierde koop Een perceel Land, gelegen alsvoren, met eene grootte van 24 aren 53 centiaren, gekadastreerd wyk B, deel van nummer 524b. Gebruikt door Leopold De Man. Vijfde koop. Een perceel Land, ge logen alsvoren, met eene grootte van 26 aren 70 centiaren. Gebruikt door Joseph Cooman. Zesde hoop Een perceel Land en Weide, gelegen alsvoren, met eene grootte van 60 aren 10 centiaren. Gebruikt door Leopold De Man. ZITDAGEN Instel, Donderdag 14 )AnpiH{Hn Verblijf, Donderdag 28 Apm iyiU' telkens om 3 uren namiddag, ter herberg In de oude vijf Huizen gehouden door den heer Alfons Rottiers, tegen do Tram statie der Vijf Huizen, te Erpe. Voor alle inlichtingen zich te wenden ter Studiën van de Notarissen MEERT en AMPE, alwaar er ten allen tydo groote en kleine kapitalen te bekomen zyn aan ge matigden intrest ofwel aflosbaar met annuï teiten, mits goed bezet.

De Denderbode | 1910 | | pagina 2