Zondag 10 April 1910 5 centiemen per nummer 64>le Jaar 4247 Vrij onafhankelijk volksgezind orgaan van de Stad en 't Arrondissement van Aalst. Liberale slokops. (10DSDIENST, HUISGEZIN, EIGENDOM. VADERLAND, TAAL, VRIJHEID. Vlaamsche Belangen. DITJES en DATJES. De Statie van Denderleeuw. Kerkxken. - De berg nabij de Kerk. DE DEN DER BODE. Dit blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week onder dagtee- ïning van den volgenden dag. De prgs ervan is tweemaal ter week voor de Stad 5 frank met den Post verzonden 6 frank 's jaars, fr. 3-25 voor zes maanden fr. i-75 voor drtf maanden, voorop te betalen. De inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwittantiën door de Post ont- vimgen zijn ten laste van den schuldenaar. Men Schrijft in bij C. Van de Putte-Goossens, Korte Zoutstraat, N' 31 en in alle Postkantoren des Lands. Per drukregel Gewone 15 centiemen Reklamen fr. 1-00 Vonnissen op bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen bij accoord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heeren Nota rissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen den dijnsdag en vrijdag in den voormiddag. Voor de advertentiën uit vreemde landen zich te wenden ten bureele van dit blad. CUIQIIB SUUM. AeUt, 9 April 1910. Ons katholiek Ministerie heeft uit eenen geest van rechtveerdigheid en met volle recht een millioen franks voorgesteld als toelage aan de vrije aanneembare scholen die aan de wette lijke vereischten beantwoorden. Dit voorstel is door de katholieke Meerderheid gestemd geworden omdat het billijk en recbtveerdig is. De liberalen en socialisten hebben natuurlijk dit voorstel bestreden uit al hunne krachten, 't Kon toch immers niet anders gebeuren ze zijn de ge zworene vijanden van 't vrije katholiek ooderwija. Als een man beweerden zij, bij gebrek aan ernstige reden, dat dit millioen franka zou dienen om de kloosters te begiftigen, eene ongehoorde dwaasheid voorwaar En dan schreeuwden zy Weg met de kloosters Volgens de blauwe en roode leer- atelsels zou de Staat de offlciëele scholen alleen mogen ondersteunen en dus de geringste toelage aan het vrije katho liek onderwijs doet onze vijanden in woede ontvlammen. Nu, onze liberalen en socialisten kun nen nooit genoeg uit de Staatskas slok ken; ze zijn onverzadelijk...En nochtans uit het laatste verslag (1907) over de schooluitgaven blijkt dat het grootere gedeelte der millioenen toelagen aan 't officieel onderwijs worden besteed. Men oord eele Aan de gemeentescholen werd uit gegeven de som van 34 millioen 630 duizend 453 franken 58 centiemen voor eene bevolking vau 509,418 leer lingen dus per kop 67 fr. 96 cent. Aan de aangenomen vrije scholen werd besteed eene som van 4 millioen 615 duizend 270 franken 96 centie men voor een© bevolking vau 218,464 leerlingen dus per kop 21 fr. 12 c. De gesubsidieerde vrije scholen ont vingen toelagen voor eene totale som van 2 millioen 492 duizend 754 fran ken 04 centiemen voor eene bevolking van 169,118 leerlingen dus per kop, 14 fr. 74 C. Indien de openbare besturen te voor zien hadden in de onkosten van het onderwijs der 387,572 leerlingen der vrije scholen, zouden zij voor het onder- wija hunne jaarlijksciie uitgavon zien aangroeien met 21 millioen 550 dui zend franken, en te voorzien hebben 1q 't bouwen en bemeubelen der school lokalen. Doch er is meerzij die brand en moord schreeuwen om de zoo degelijk gewettigde toelagen aan ons vrij onder wijs verleend, zwijgen voorzichtig over de hulpgelden van allen aard welke door hunne vrije gestichten opgestre ken worden. De Hoogeschool van Brussel door de Vrijmetselarij gesticht, ontvangt uit de stadskassen van Brussel en voorsteden alsook van Antwerpen en uit de kas der provincie Brabant jaarlijksche toe lagen die het totaal van 209 duizend 500 franken bereiken. Op die Huoge- school zijn 994 Belgiscne leerlingen zoodat deze toelagen 301 franken per student bereiken Het weeshuis van Forest door eene samenwerkende maatschappij samenge steld uit socialisten - geexploiteerd en waarvan de geplaatste weeskinderen 20 FRANKEN PER MAAND KOSTGELD be talen ontvangt per jaar van ver scheidene liberale provincie- en ge meentebesturen 7050 franken toelagen, in dat Model Weeshuis zyn 70 kinderen besteed zoodat, buiten het kostgeld, die Maatschappij voor ieder kind nog 100 fr. 71 cent. uit de zak ken der belastingbetalers klopt. Het fameus vrij Atheneum door M. Waroqué gesticht en waarover de libe rale pers zooveel puf en bluf verkocht heeft, is tegen klinkende munt door de Provincie Henegouw overgenomen en leeft nu op de beurs der belastingbe talers I Over dat alles zwijgen de liberalen maar als er spraak is een schreeuwend enrwbt tegenover bet katholiek onder wijs te herstellen, dan vinden zij niet genoeg verwenschingen en scheldwoor den. Voorwaar verdienen zy den naam niet van slokops De volgende brief aan de heeren Volks vertegenwoordigers gezonden, treden w(j ten volle bij en drukken de hoop uit dat do katholieke Vertegenwoordigers onzes Arrondissements ons uitdrukko- lgk verlangen zullen in acht nemen Te Gent, den 31 Maart van 1910. Hooggeachte Heer Volks- vertegen-icoordigcr, De ondergeteekenden, bestuursleden van den Katholieken Oud-Hoogstuden- tenbond van Oost-Vlaanderen, hande lende krachtens een besluit der laatste algemeene vergadering, vragen Ued., met den meesten nadruk, al uwen in vloed te gebruiken, opdat het wets voorstel van Coremans-Segers-Franck, dadelijk na de eerste lezing van de be grooting van Wetenschappen «feKunsten, in behandeling worde genomen. Indien zulks niet gebeurt, loopen wij gevaar gemeld wetsontwerp alweer niet te zien aannemen vóór de aan staande verkiezingen, iets wat zoowel voor onze Katholieke grondbeginselen als voor onze Vlaamsche belangen hoogst nadeelig zou zijn. Met denzelfden nadruk vragen wij Ued., het wetsvoorstel Segers-Franck ONGEWIJZIGD aan te nemen. Het voorstel is eene eerlijke transactie, vrucht van laDge en ernstige beraadsla gingen. Het beantwoordt volkomen aan alle wenschen uitgedrukt tijdens de bespreking van het voorstel van Coremans in 1907. Wy durven verhopen, dat het niet meer zal verminkt worden door inder haast voorgedragen wijzigingen dat de jury, in het ontwerp voorzien, zal ge handhaafd worden dat het Waalsch stelsel niet meer zal uitgebreid worden dan in bedoeld ontwerp voorzien wordt. Na jaren strijd heeft het Vlaamsche volk recht op eene deugdelijke onder wijswet. En deugdelijk Kan slechts zijn eene wet, die het onderwijs aan Vla mingen te geven ernstig vervlaamscht, zoodat zij niet alleen beter Vlaamsch kennen, maar dat zij hun verstands leven in het Vlaamsch uitleven. Zoo men tot een uitslag geraken wil, zal het waarschijnlijk noodig zijn alle wij zigingen onmeedoogend van kant te schuiven en het wtrk der Commissie eenvoudig te bekrachtigen. Tot dit werk vragen wij Uwen steun, die onze Katholieke en Vlaamsche zaak ernstig zal baten. Wij groeten Ued. met oprechte hoog achting. Namens den Katholieken Oud- Hoogstudentenbond van Oost- VI.: Het Bestuur De Voorzitter Ge neesheer Is. Bauwens, te AalstDe Ondervoorzitter Geneesheer Remi Speleers, te Gent; De Schrijver Advo- kaat Lod. Dosfel, te Dendermonde De Penningmeester Ingenieur Rob. Stan- daert, te Eekloo De le Hulpschrjjver Advokaat Eug. Bosteels, te AalstDe 2' Hulpschrijver Tandarts Hildw. Van der Spurt, te Gent. 4*4 Een wedstrijd voor uitstallin gen te Gent. De kring GENT- VOORWAARTS dio voor doel heeft door alle middelen, welke in zijn bereik zgn, de algemeene welvaart te bevoor- deeligen en te ontwikkelen, richt nu, in het bijzonder belang van den klein handel, eenen Wedstrijd voor Uitstal lingen in, waaraan kunnen deel nemen alle handelaars van het midden der stad en welke zal plaats grijpen van Zondag 15 Mei (Sinksen) tot Maandag 23 Mei inbegrepen Deze wedstrijd belooft alleszins merk waardig te zijn. De groote magazijnen en winkels bereiden wonderen van uit stalling, waaraan de oogen zich volop den kost zullen kunnen geven Wg raden onze lezers aan van deze gelegenheid gebruik te maken om een bezoek te brengen aan de aloude hoofd stad van Vlaanderen, aan dewelke de laatste groote werken een monumentaal uitzicht hebben gegeven, eenig in Eu ropa. Zij zullen er een aangenaam en tevens leerrijken dag doorbrengen. 4*4 Een wetsvoorstel. Door de heeren Golfs, Henderickx, Gillés de Pélichy en Maenhout, is een wetsvoor stel ter Kamer neêrgelegd, waarbij be schikt wordt dat een staatsburger die geen handel drijft, en die zyne schulden niet betaalt of wiens krediet aanzienlijk is geschokt, op aan vraag van een schuld- eischer of bij eisch van den prokureur des konings, in staat van bankroet kan worden verklaard. Beteugeling en straften, voorzien door het wetboek van koophandel en door de wet van 18 April 1851, zijn toepasselijk op dezen staatsburger, doch in stede van de handelsrechtbank, zal de burgerlijke rechtbank bevoegd zijn om zijn geval te onderzoeken. Do BelgiMclie werklie den In Fmnkrljk, Het ge vaar van eene taks te zien stemmen op de Belgische werklieden, die alle dagen in Frankrijk gaan werken, is nog niet geheel en al afgeweerd; inderdaad, de Fransche Senaat heeft zyne beslissing over de taks, die reeds door de Kamer gestemd was, enkel uitgesteld. De Han delskamer van Rijssel, die tegen de voorgestelde taks is, heeft het dan ook noodig geoordeeld er krachtdadig tegen te protesteeren. Zij doet opmerken dat in het Noorddepartement de vreemde werklieden volstrekt onmisbaar zijn voor de uitbreiding der nijverheid, daar de inlandscüe handarbeid ontoereikend is. De vreemde werklieden ontvangen er hetzelfde loon als de Fransche en doen dus het loon niet afslaan. Het zou bovendien gevaarlijk zijn de nijverheid in de grensstreken met die nieuwe taks te belasten, want verschil lende fabrieken, die voor den uitvoer werken, zouden misschien naar België verhuizen. De Handelskamer van Armentiers heeft eene protestatie in denzelfden zin Altijd dezelfde leugenaars. Den 14 Maart drukte de Express vau Luikeenen brief vol lasterlijke aantij gingen tegen de Nonuen van het Hos pice d'Harscamp te Namen. Uitgedaagd den 47 Maart, den 20 Maart., den 23 Maart om de punten op do i's te zetten blijft de Express maar zwijgen. Zoo is 't altijd bij die bevuilers van priesters en paters en nonnen. Men hoopt overal dat de Nonnekens den Luikschen leugenaar rekening zul len vragen daar waar 't behoort. Nog een die rechtuit biecht.— Op eene meeting den 20 Maart, gjgeven te Gemhloux door de citoyens Giroul, Royer, Furnémont, Ilambursin, socia listische kamerleden, sprak M. Furné mont als volgt - Aan het akkoord dat wy met de liberalen hebben gemaakt zijn wij ge trouw gebleven en dat akkoord was ditvoet voor voet de Katholieke Apostolieke Roomsohe Kerk bevech ten. - Hebt gij 't verstaan, menschen Mei legen den Gods dienst.- De verledene week schreef de liberale of maconnieke Indêpen- dance De liberale party heeft maar eenen vijand waarmee zij nooit zal overeen- komen 't is het klerikalism... de priesterparty, do partij van Rome. De dag waarop de liberale partij aan haar anti-klerikalism zou verzaken, zou ze geen reden van bestaau meer hebben. 't Is daarom dat wij, in Mei aan- staande ten strijde trekken onder den ouden kreetWEG MET DE PA- PEN O neen de liberalen zijn tegen den Godsdienst niet. Inderdaad het liberaal orgaan heeft gelyk. Neemt den stryd der liberalen tegen Godsdienst en Priesters weg en wat blijft er nog over Niets dan stof felijke zaken waarover de liberalen ver deeld zijn. Wy teekenen die bekentenis der Indépendance zorgvuldig aan "Vel van bruintje. «De liberale Volksgazet 't orgaantje der liberale firma Vijf Ezels C1* voorspelt weer eens en wellicht voor de 5d' maal, dat het met Mei aanstaande, met het Katholiek Ministerie is gepast... Ja dan is 't den dieperik in en er is geen Lieven-Heeren meer aan.. Immers te Antwerpen, te Mechelen, te Brussel, te Leuven, te Brugge, te Rousselaere- Thielt, te Oostende, en ja, zelfs te Turn hout gaat het blauw-rood kartel onbe twistbaar een zetel winnen... Dus zeven acht zetels... Maar de liberale Journal de Liège ziet de zaak zoo rooskleurig niet in als de gepatenteerde kazakkeerder der Volksgazet Donderdag der verledene week, dus op 31 Maart, stond er in dit liberaal Luiksche orgaan te lezen Men moet het vel van den beer niet verkoopen vooraleer men hem neergeveld - heeft en voor de kiezingen zich niet bezighouden met de ontbinding der Kamers Zoo is 't Ongetwijfeld zal dit een emmer koud water zijn op den vurigen geestdrift van zooveel blauwtjes en roodjes die hunne wenschen maar te zeer voor we zenlijkheid houden. Het liberaal Luiksche orgaan zegt verder - Indien een stroom der openbare denkwijze zich voordoet, zooals men hoopt, zou het mogelijk zijn eenen - zetel te winnen te Bergen, Zoningen, Doornijk en zelfs te Charleroi Nu in Mei aanst. zijn er geene wetge vende kiezingen in de provincie Hene gauw en dus de liberale zegepraal wordt tot 1912 verdaagd wel te verstaan als er zicli alsdan strooming voordoet ten voor- deele der liberale politiek. De Journal de Liège heeft dus geen trouw in die voorzegde liberale zegepra len van 't Vlaamsche Land In bet leger. Voortaan zullen de milicieanen zooveel mogelijk ingelijfd worden bij regimenten, garni zoen houdend in de nabyheid hunner woonplaats. Wij keuren dat volstrekt niet af maar wij willen doen opmerken dat er in dit stelsel, geene garnizoenveranderingen zullen mogen plaats grypen. Bij de re gimenten te Gent gaat men de Oost- Vlaamsche milicianen inlyven, zal men ze er blijven behouden en ze niet eens naar Antwerpen, Brugge, Brussel, enz in garnizoen zenden 't Schijnt ons een stelsel dat moeilyk ten uitvoer te brengen zal zijn... Volkswelvaart. Le Peuple het socialist»nblad, kloeg over den toe stand der Belgische werklieden en La Chronique antwoordt er op als volgt a Indien het lot onzer werklieden er verre van is te zyn gelijk wy het wen- schen, het is nochtans BETER onder EKONOMISCH en POLITIEK opzicht dau in vele andere landen, zonder volkomen het republikeinse!) Frank- rijk uit te zonderen. By gevolg heeft onze konfrater, Le Peuple ongelijk aan de werk- lieden aan te raden onverschillig en zelfs haatdragend voor hun vaderland te zijn La Chronique brengt hier hulde aan onze Katholieke Ministeries... Het liberaal orgaan bekent dus dat het hier ouder de Katholieke Heerschappij,voor de werklieden beter is dan in andere landen, beter zelfs dan in Frankryk. En als het voor de werklieden in Bel gië beter is dan in andere landen, dan is het voorzeker ook beter voor burgers en landslieden. Waarom dan verlangen liberalen en socialisten zoodanig naar 't bewind, om hier te kunnen te werk gaan lijk in Frankrijk waar het slechter is dan hier? Wel om hunnen godsdiensthaat te kunnen botvieren Adam in Bullingschap. - Onze lezers die verlangen het edelste en tevons het schoonste tooneolspel by te wonen dat ooit in ons land werd opgevoerd, wijzen we op de vertooniug van Adam in Ballingschap, het beroem de stuk van onzen grooton dichter Vondel. Nooit werd met zooveel kunst en smaak een vertooning voorbereid. De grootste Hollandsche tooneelspelers zul len het opvoeren onder de leiding van den tooneelkuustenaar Willem Roy- aards. Het is bijna niet te verklaren hoe die spelers sierlijk en duidelijk en pas send declameren, hoe ze elke houding, eiken stap, elk gebaar bestudeeren om tot de juiste weergave van Vondels- werk te geraken. Tot zelfs de kleedij is nauw verzorgd. Zyde, fluweel, edelgesteenten vleien het oog de kleercn van de engelen b. v. hebben de kleuren van den regenboog. Het decor dat het paradijs met den vloed, de spelonken, de heuvels, de hoornen, de boschjes en bloemen op heerlijke wijze verbeeldt werd ontwor pen door den bekenden schilder de Moor. By de schoonste deelen heeft de toon kundige H. Guypers allerbeste bege leiding gecomponeerd. Zoo werken al de kunsten meê om van deze vertooning iets buitengewoons te maken. Wy achten het ons tot een plicht onze lezers warm aan te zetten deze uitzon derlijke gelegenheid om van schoone christelijke kunst te genieten niet te laten voorbygaan. In 't begin van den winter werd hun daarin het voorbeeld gegeven door Kardinaal Mercier, die deze vertooning bjjwoonde te Antwerpen en door Mgr. Rutten, die er voor van Luik naar Hasselt ging. In Oost-Vlaanderen komt nu Royaards ook. Het spel zal vertoond worden te Gent, op last van het Davidsfonds en de Katholieke VI. Hoogeschooluitbreiding, in het Landbouwershuis, op Donderdag 21 April van 4 tot '/z 7 uren. Kaar ten aan te vragen naar de K. VI. Hooge schooluitbreiding, Schoolstraat, 48, Sint- Amandsberg, of bij de HH. drukkers Sifter of Huyshauwer en Scheerder. Provinciale Syndicale 14 a mei* van IVï j vertieids- kunsten teGent.-Bericht. De personen die voornemen zyn de Prijsvragen te beantwoorden door de Provinciale Syndicale Kamer van Nijver heidskunsten, te Gent, uitgeschreven, worden verzocht er vóór den 26 Juni 1910 kennis van te geven, per gefran- keerden brief, aan het Secretariaat der Syndicale Kamer, Provinciaal Gouver- nementshotel, te Gent. Het Bestuur vestigt de aandacht op do voorwaarden dier Prijsvragen, on langs bekend gemaakt. Programma's mogen aan voormeld Secretariaat gevraagd worden. Alkool ©n liinder- sierfLe. In Noorwegen, dat, in 't begin der XIX* eeuw, het meest geal- kooliseerd land was van Europa (elke groote hofstede had er hare eigen sto kerij), stierven 800 kinderen op 1000, beneden één jaar. Op heden is Noor wegen het land waar er minst gedron ken wordt (nauwelijks 2 liters alkool per inwoner) en de sterfte onder de kinderen bereikt er nog slechts 80 tot 90 per 1000. In Beieren, waar zooveel bier ver bruikt wordt, sterven er meer dan 300 op 1000 kinderen beneden één jaar. Zou het overdreven bierverbruik elders geen schuld hebben aan de groote kindersterfte Welk is het oordeel der geneesheeren ¥*4 De komeet vnn Halley. Pater Hagen, Bestuurder van het Observatorium van het Vatikaan, heeft vorklaard dat de komeet van Halley, waarvan reeds zooveel gesproken is, nu zeer goed zichtbaar is met de toestel len van het Observatorium. De staartster bevindt zich thans be trekkelijk dicht bij de planeet Venus. Na den 19 Mei zal do planeet een prach tig schouwspel oplevereu, zegde de go- leerde sterrekuudige, ten ware er iets gebeurde dat mogelijk is, en misschien wel waarschijnlijk. Namelijk dat de komeet door do planeet Venus aange trokken eeno andere baan zou kunnen inslaan en zich van de aarde verwij deren. 4*4 Paarden voor het Belgisch leger. De Belgische Minister van Oorlog heeft eene kommissie benoemd uit kolonel Declercq, van het 2® gidsen, denopperveearts van het leger en kapi tein Meeus, rijmeester, om naar Ierland paarden te gaan koopen voor het Bel gisch leger. Die heeren vergezczeld van oeoeo onderofficier eu eeneu brigadier zyn Dijnsdag avond uit Brussel ver trok keu om zich te Antwerpen in te schepen. Zij zullen 14 dagen in Ierland ver blijven en 225 paarden koopen 25 voor elke regiment ruiterij en 25 voor de gendarmerie. 4*4 De hoedspelden van de dame tjes. Men weet welke incidenten met rechterlijke gevolgen zich reeds hebben voorgedaan to Brussel, betreffende de hoedspelden der dames. Te Chicago is nu een besluit genomen, waarbij deze spelden niet meer dan 15 millimeters buiteD den hoed mogen steken Eeoe dame, die aldaar met hare hoedspel aan eenen heer eene schram in 't gelaat toe bracht, is dadelyk door een detectieve aangehouden,voor den rechter gebracht en tot 11 dollars boet veroordeeld, De hoedspel van de dame was 38 centimeters lang. 4*4 Officieren van de Burgerwacht hebben zich tot den minister van bin- nenlandsche zaken gewend om door zyne tusschenkomst, van het uitvoorend komiteit der tentoonstelling te verkrij gen dat hen, zoowel als aan de officieren van het leger eene korting van 50 p. h. worde toegestaan op den prys van het abonnement. De aanvragers doen gelden dat hun vroeger in alle wereldtentoonstellingen deze gunst werd verleend. |j^ WIJ IIEBBEIV de eer onze geachte abonnenten buiten do kuip onzer Stad te berichten dat wy,in den loop der aanstaande week, den abonnements prijs voor 1910, door tusschenkomst der Post zullen laten ontvangen. Wy hopen dat men op 't eerste aanbod der kwittantie door den Postbode zal willen betalen ten einde verder werk en onkosten te sparen. Correspondentie. Ontv. van M. L. V. D. M. te Brussel fr. 6.00 over 1910. De tram Aalst-NIioove. Het Beheer van IJzerenwegen heeft de plannen doen opmaken van een belangrijk ontwerp bevattende voor de Statie van Den derleeuw, het leggen van talryke manceu- verlijnen, de afschaffing van doortochten en het maken van nieuwe wegen. Dit ont werp verwekt gegronde opmerkingen. Afvaardigingen der Gemeenteraden van Denderleeuw, Iddergem en Donderhautom, waarbij zich heeft gevoegd de Heer Rol- lier,Provincieraadslid, hebben zatordag aan den Heer Minister van IJzerenwegen voor gesteld geweest door den Heer De Sade- leer, Volksvertegenwoordiger van ons Arrondissement. De achtbare Heer Minister heeft do grie ven der belanghebbende bevolking booren uiteen leggen en heeft beloofd ze mot de grootste welwilendheid na te zien. De plan nen zullen aan een nieuw onderzoek onder worpen worpen. M. De Sadeleer heeft ook diensvolgens, in naam der afgevaardigden van Dender- hautem, aangedrongen op de groote nood zakelijkheid weldra door het Ministerie het ontwerp te zien goedkeuren der buurtlyn Aalst, Erembodegem, Haeltert, Kerkxken, Denderhautcm, Ninove, die zoo zeer go- wen8cht wordt door de gemeenten welke die tram moet bedienen. De Heer Minister heeft beloofd aan die vraag voldoening te geven. Iedereen, in onze omstreken, kent de gevaarlijke helling op den Steenweg van Aalst naar Geeraardsbergen, aan het dorp to Kerkxken. Op verzoek der bevolking van Kerkx ken, Haeltert en talryke andere gemeen ten, heeft onze achtbare Volksvertegen woordiger, M. De Sadeleer, do noodige verbeteringen aan de Steenweg te doen, warm aanbevolen aan don Heer Minister van Openbare Werken. Wy vernemen dat de zaak door het Hooger Bestuur zorgvuldig onderzocht werd en dat in 't kort, in 't belang der veiligheid, de vereischte werken zullen uitgevoerd worden.

De Denderbode | 1910 | | pagina 1