Steenbakkerijen. Kieskronijk. Rechterlijke kronijk. Aalst. St.-Martinuskerk. Genootschap der Gedurige Aandidding Tooneelnieuws. Zondagrust. Stad Aalst.-Werkbeurs Allerhande nieuws. Belangrijk bericht. Frankrijk. GLADBACH-, Roos, Geerir.ckx De Naever, AARDEWERKERS worden gevraagd tegen vijf en veertig centiemen per uur. Werken van L'Espérancete Louvroil (noord) bij Maubeuge. /.ich le wenden tot E- J. Mombaerts, Groote Markt, te Louvroil. PERCEELEN LAND, De volgende maatregelen worden voor gesteld De barakken moeten ten minste 2 me ters hoog eijn. Zy moeten voorzien syn van vensters die ten minste een tiende deel der horizontale oppervlakte bevatten. Die ven sters moeten kunnen geopend worden. De barakken moeten dusdanig ingericht zijn dat zy ten minste 14 kubiekmeters lucht per man meten, - Zij moeten bestaan uit afzonderlijke slaapplaatsen voor vrouwen en voor man nen. Ieder werkman moet over een bed beschikken. Daarenboven moet er aan de barakken eene eetplaats gehecht zyn, in dewelke ieder werkman over een verplaats baar kasken moet beschikken om er zyn voedidgsmiddelen in te bewaren. Kapstok ken moeten ter beschikking der werklieden gesteld zyn. Goed drinkwater of een gezondheids drank moet altijd voorhanden zyn. Verboden is het alcool bevattende dran ken in de barakken te brengen. Ziedaar beknopt de bijzonderste bepalin gen van het ontwerp van koninklijk be sluit, hetwelk Dinsdag 11., met algemeene stemmen in den Hoogen Arbeidsraad aan genomen is geworden en dat, wy hopen het vast, toekomende jaar in toepassing zal komen. Zoo zullen stecnbakkerswerklieden ein delijk behoorlijke huisvesting bekomen tydens hun verblyf op de steenbakkerijen. Valt op te merken dat men niet overal over de inrichting der huidige barakken te klagen heeft. Er zyn loffelijke uitzonde ringen. liet Tvlelrifden voor kinderen. Nu de tyd nadert, waarop het rijwiel weer kilometers gaat vreten, verdient wel eens te worden gezegd, wat de ervaring is der Duitsche schoolartsen aangaande het fietsen. Trouwens, iedere arts weet, dat do onmatig en onverstandig beoefende wieler sport velerlei nadoelen voor het lichaam, met name voor het hart, ten gevolge heb ben kan. Het hart is by het wiclryden 't sterkst ingespannen orgaan, en het zjjn dan ook hypertreophieën van het linker- hart, onregelmatigheid der hartwerking, versnelde pols en andere functioneele stoor nissen die, als gevolgen van het fietsen, door de schoolartsen in Sakscn-Meiningen (waar men niet alleen staatsschoolartsen heeft,maar het schoolartsenstelsel zich ook uitbreidt tot reaalscholen en gymnasia) en elders veelvuldig worden gesignaleerd. Steeds luider en talrijker worden de stemmen, die zich tegen het wielryden van knapen en meisjes beneden de 14 jaar (ja zelfs beneden de 17 en 18 jaar) ver heffen, daar deze sport aan het zich nog in wasdom bevindende hart te hooge eischen stelt. In dezen zin uit zich Sanitatsrath Altschul te Praag en dr Reek te Bruns- wyk zegt op grond van ryke ervaring als schoolarts, dat, zoo men al aan kinderen beneden de 16 jaar toestaat te fietsen, dit dient te geschieden onder voortdurend toezicht van een met gevaren vertrouwd volwassene. Vooral dient er opgelet, dat groote tochten vermeden, en kleine alleen langzaam, by richtige ademhaling en in opgerichte houding ondernomen worden. Men moet oppassen voor de berichten dor onzijdige en andere bladen in kies- zaken. Zoo hadden zy bet gerucht doen loopen van het ontslag van M. Pil, Volksvertegen woordigers van Oostende-Veurne. M. Pil had de tweede plaats op de katho lieke lijst willen innemen, die nu openge vallen is door het aftreden van M. de Grooto. Doch, die tweede plaats behoort aan het arrondissement Diksmuide en 't is de op volger van M. de Groote die ze moet inne men. Overigens, de herkiezing der drie uittre dende katholieke leden is zeker. Men verspreidt enkel het gerucht van het ontslag van M. Pil, om te laten denken dat deze zelf den derden zetel bedreigd acht. RECHTBANK VAN DENDERMONDE. Tegen den Eeredienst. Jan Ver tongen, 19 jaar, fabriekwerker te Aalst, die reeds in 1904, ter beschikking van het Staatsbestuur gesteld werd, heeft tydens eene godsdienstige plechtigheid in de kapel der E.E. P.P. Jesnieten, te Aalst, dronken zynde, met 4 andere kerels den dienst ge stoord door luidop een zedeloos lied te zin gen. De agent Daeseleer, daar van dienst ge bood hem te zwygen, doch do kerel herbe gon opnieuw. De agent wilde hem dan naar het policie- bureel leiden, doel» hy rukte zich los en viel met zyne makkers den agent aan. Toen hy eindelijk terug in handen was der poli- cie, bedreigde hy den agent. Hy krygt 3 maand en 8 dagen gevang en 26 en 100 fr. boet of 1 maand en 8 da gen. Slagen. Domien De Boeck, van Ottergem, gaf Leo De Gendt, veel slagen en bedreigde hem met eenen revolver. De Boeck krijgt eeno maand gevang en moet 75 fr. schadevergoeding betalen. AftroggelarijAlfons Boel, met ser, te Erembodegem, haalde by den win kelier, Lous De Bisschop, te Aalst, voor rekening van Petrus Beerens, te Vlierzele, voor ongeveer 3 frank koopwaren. Hy krygt by verstek 1 maand gevang. RECHTBANK VAN ANTWERPEN. Een nyveraar van Antwerpen, word vervolgd om op een zonderlinge wijze eeno lotery verboden door de wet te hebben in gericht. In de pakben margarine, dio hy in den handel bracht, werd eene letter gesto ken en aan de personen die een vastge steld woord konden vormen met de zich in de verschillende pakjes bevindende letters, werd dan een geschenk beloofd. Hot parket meende dat deze handelwijze in stryd is met de wet en had een expert aangesteld, om te zoeken tusschen de let ters of hy er het vastgestelde woord kon uit vormen. Gedurende vier uren had hy gezocht, maar 't bleek dat het raadsel on oplosbaar bleef. Do rechtbank meende ech ter dat dit feit niet ernstig genoeg was om eene boetstraffelijke veroordeeling voor gevolg te hebben en sprak den beschul digde vry. BOETNOVENE ter gelegenheid van het VIJFTIGJARIG BESTAAN van het EN HET Werk der Arme Kerken, te Aalst, te beginnen van 17 tot 26 April 1910. Zondag 17 April, om 11 urenMis met zang en uitstelling van het H. Sacrament Fransch sermoen door den E. P. Priour, Oblaat van Maria Om 4 urenLof, Vlaamsch Sermoen, door den E. Pater Isidoor, Provinciaal der E.E. P.P. Augustynen. Van Maandag 18, tot Dijnsdag 26 April, om 5 l/t uren, (des Zondags om 5 uren) en om 7 uren, Mis met uitstelling van het H. Sacrament. (Den 24, 25 en 26 April, korte aanspraak in 't Vlaamsch, in de eerste der Missen.) TRIDUUM VAN DANKBAARHEID gepredikt door den E. H. Kanunnik van den Oheyn, diocésanen afgezant Zyner Hoogw. den Bisschop van Gent. Zondag 24 April, om 11 urenMis met zang, uitstelling van het H. Sacrament en Fransch Sermoen. Om 4 urenLof en Vlaamsch Sermoen. Maandag 25 April, om 5 urenLof en Fransch Sermoen. Om 8 ureti, Zang Lof en eer zy Jesus-Christus Vlaamsch Sermoen en Zegen van het H. Sacrament. Dijnsdag 26 AprilAlgemeene Commu nie, voor de Mis van 5 en 7 uren gedu rende den ganschen dag aanbidding van het H. Sacrament. 's Avonds om 5 urenLof, Fransch Ser moen en Te Deum. Om 8 uren, Zang, Vlaamsch Sermoen en Zegen van het H. Sacrament. De Zangen en het Tantum Ergo zullen door het volk gezongen wordende Zon dagen en gedurende den Triduum. De omhalingen dienen tot voordeel van het Werk. Voor het aanstaande tooneeljaar heeft de Koninklijke Rederijkkamer - De Catha- rinisten de opvoering beslist van twee werken van den gunstig gekenden duitschen tooneelschrijver Philippi (Vlaamsche vertaling), namelyk Weldoeners der Menschheid en Daniëla -. Eerstge noemde stuk verwierf den lSItn prys in den Kampstrijd door de Rederykkamer uitge schreven in 1907-1908. Van's middags tot middernacht, eenige dienstdoende Apotheker, op Zondao 10 April 1910, M. Renneboog, Nieuw- straat. Worden gevraagd door de Patroons 1 koetsier (ongehuwd)1 voerman 1 meubelmaker 1 smeder (halve gast) 2 schrijnwerkers voor Brussel 1 raagazy- nier 1 wagenmaker. Vragen der Werklieden 1 tabakbewerker daglooners en fa briekwerkers. AALST. Hoefslag. Woensdag voormiddag werd de lOjarige Frans Roe- landt, Botermelkstraat, door een paard eenen hevigen hoefslag in de zijde toege bracht, zoodat de knaap niet meer gaan kon. Doktoor Mertens heeft hel kind ver zorgd. Ik was dikwijls ongesteld, ik had hoofdpijn, ik verteerde slecht, ik had ont steking en mijn afgang was schaarsch en moeilyk, kortom, ik was niet goed, maar sedert dat ik de Pil Walthéry neem, ben ik gansch anders. (Uittreksel van een brief van M Ed. Ralond, professor, te Brussel). NINOVE. Donderdag morgend was de landbouwer Jules V....vanPaemel, met een wagen hooi naar Brussel vertrok ken. Gekomen op den steenweg kwam de stoomtram aangereden en een vuursprankel uit de schouw der lokomotief stak de lading hooi in brand. De paarden konden met groote moeite gered worden. Woensdag met valavond kwam do knecht van Jules De Ruyck, groentenhan- delaar, te Zwijnaarde, van zyn werk op den Kuiël, langs de Schelde naar huis met een jong paard, waarvoor men verleden week 1000 fr. had goboden. Onderwege liep de kar tegen de achterpooten van het dier, dat op zyde sprong en mot de kar in de Schelde rolde. Het paard verdronk het werd om 9 uren uit het water opgehaald. Te Wetteren werd sedert geruimen tyd, ter weverij van Madame Pipyn, wo nende te Gent, op groote schaal gestolen. Gemelde dame werd door een naamloos schrijven van gemelde diefstallen onder richt, en is dan zelf een onderzoek aan gaande die zaak komen doen, en, onder bedreiging van hem dadelijk aan het ge recht aan te klagen, heeft zij een harer bedienden, ondervraagd, die bekende dat het gestolene zich in zyne woning bevond. Inderdaad, men vond daar twee karren versch gewevene stoffen die dan ook in vollen dag naar de fabriek werden gevoerd. Twee voorname bedienden werden afge steld. Een bewijs ter plaats. Wan neer de eene of de andere genezing in dit dagblad bekend gemaakt wordt, denkt het volk met eene min of meer juiste reden, dat hoe merkwaardiger de genezing is, des te belangryker zoude het zijn, indien dit feit in hunne eigene stad voorgekomen ware, ten einde het te kunnen nagaan. Maar als er sprake is van de genezingen door de Foster Pillen voor de Nieren ver kregen is hetzelfde volk eensgezind om te bekennen dat al de aanbevolen bewyzen gemakkelijk zijn om na te gaan, want het is nooit noodig zeer ver te gaan, daar zy meestentijds op de plaats zelf genomen wor den, hetgeen hot volgende bekrachtigt. Mad. M. Walgraef, Ledesteenweg, te Aalst, zegde ons Ik leed sedert zes jaren aan vreeselyke nierpyncn, die mij beletten te slapen, ook stond ik 's morgens ver moeider op dan daags te voren ik had duizelingen en zulke hevige bedwelmingen, dat ik aanhoudend eenen stoun moest zoek ken om niet te vallen en die de oorzaa- waren dat ik mijn wei k niet kon doen. Al de beproefde middelen bleven zonder uitslag 't was slechts toen ik de Foster Pillen voor de Nieren gebruikte, ver kocht by Mr De Yalkeneer, apotheker, dat ik mij van af de eerste dagen verlicht ge voelde. Na tweo weken regelmatige ver pleging was ik volkomen genezen. Vier jaar later, gaan wy nieuws van Mme Walgraef vernemen, zy zegde ons Sinds ik genas dank aan de Foster Pillen voor de Nieren heb ik niet opgehouden ze aan te bevelen, want sedert dien tyd ben ik zeer gezond. Ik verklaar het bovenstaande waar en veroorloof U het kenbaar te ma ken. De Foster Pillen voor de Nieren (eigen aardig merk) zijn verkrijgbaar bij alle apothekers 3 fr. 50 de doos of 6 doozen voor 19 fr. of vrachtvrij per post Engel- sche apotheek van Ch. Delacre, 50, Cou- denbergstraat. Brussel. In 't belang uwer gezondheid eisch de echte doos met de handteekening James Foster en weiger alle namaaksels en on derschuivingen. D. A. 18. Negen melkverkoopers te Lokeren. dio over eenige weken in het policicbureel geroepen werden om hunne melk te laten onderzoeken, verschenen Dinsdag voor de correctionneele rechtbank van Dender- monde. De eenen loochenden, de anderen bekenden. Daar was zelfs een braaf moe dertje hetwelk naief verklaarde dat zij zich eerlijk - hield aan de wyze van doopen welke zij van hare eigene ouders geleerd had, een pot water op de twaalf potten melk Het vrouwtjo vond het wonder dat de rechters lachten De rechtbank heeft zich streng getoond. Al de betichten zyn veroordeeld tot straffen van 50 en van 100 fr. boet, niet voorwaar delijk. Indien gij een schoone keus van Behangpapieren enz. wilt hebben en in vertrouwen en tegen gematigde prijzen be diend worden, begeeft u by Karei Van de Putte en Zuster, Korte Zoutstraat, 29, Aalst. Woensdag avond, rond 7 ure, is in do werkhuizen van M. De Bruycker, ge broeders, Brusselschen steenweg, te Le- deberg, de 15 i/2jarige knaap Alfons De Ruyck, wonende Pontstraat, te Gentbrug* ge, erg verbrand aan de armen en de borst. Een der kleine werkgezellen van De Ruyck ging buiten en botste tegen de han gende petroollamp. De bek vloog er af en de petrool spatte op De Ruyck. Zijne kleederen vatten vuur en de andere werklieden doofden de vlammen uit. Dokt. Pierre, van Gentbrugge.verzorgde het slachtoffer, dat per rijtuig naar het hospicie van Ledeberg gevoerd werd. Zyn toestand was Vrijdag morgend voldoende. Tombola der Tentoonstelling:. De trekking der reeks in loop van de Tombola der Tentoonstelling van Brussel, is bepaald op Dijnsdag 19 Aprilom 9 uren 's voormiddags, in de Militiezaal van het Stadhuis, te Brussel. De laatste biljetten maken premie en de liefhebbers zullen weldoen zich te haasten. Gedurende verscheidene dagen zocht men te Brussel vruchteloos naar een meisje van nog geen 16 jaar oud, Sara G. gehee- ten. Nu Maandag is het kind overwachts thuis gekomen. Sara verhaalde, al die dagen te hebben doorgebracht by zekeren Jozef R., uit de Fonteinstraat. Een policie- officier begon een onderzoek, dat eindigde met de aanhouding van R.,die zal vervolgd worden voor oplichting van minderjarigen. Een politieagent to Brussel, vond Donderdag morgend ten 5 uren, een per soon op het gaanpad liggen, die blijkbaar zeer ziek was en alle teekens van geestes- verwarring vertoonde. Hij werd in het gasthuis herkend voor een timmerman, die over eene maand of vier uit Amerika terug keerde. In zyne zakken vond men eene som van verscheidene duizende franks Ge lukkig is de man in goede handen gevallen. Op den tram springen. Woensdag morgend wilde Honoró Dettit, langs de Van Arteveldestraat, te Brussel, op den tram springen hy mistrapte zich, viel ten gronde en werd door den voorbyrijdenden kamion het linkerbeen vermorzeld en erg aan het hoofd gewond. Oneerlijke bediende. Dynsdag werd M. Ghemar, agent in douanen, te Brussel, Antwerpsche laan, gewaar dat een zyner bedienden, wonende te Elsene, veol meer geld verteerde, dan hy won. Bij onderzoek bleek dat uit de kas van M. Ghemar ongeveer 20,000 fr. ontvreemd waren. De bediendo werd aangehouden, hy deed bekentenissen. Woensdag morgend word de os van Arthur De Wil, van Stokkel, hoorndol langs de Tervurenlaan te Etterbeek, en ging op hol. De Wil, die het leizeel rond den arm gebonden had, werd een eind ver meègeslecpt en bewusteloos opgenomen. Zijn rechterarm was gebroken en boven dien was hij zeer erg aan hoofd en op het lichaam gekwetst. De os kon slechts twee uren later gevangen worden. Maandag voormiddag, werd to Eecke, de overledene Joris Laseel, 19 jaar, be graven. 's Avonds zaten do ouders, Remi Laseel, metser, en herbergier in de Kleine Gabaret in de Planstraat, samen in hunne woning met eenen schoonbroeder, Theofiel Vuyghe, 40 jaar, gehuwd en vader van 4 kinderen, wonende to Brussel bij hen zaten ook twee zonen en eene dochter. Plotseling kwam de andere zoon, Ur- bain, 26 jaar oud, dreigend met een kap mes en onder het slaken van woeste kreten de kamer binnen, en voor iemand hem kon tegenhouden, sprong hy naar zijnen oom toe en hakto hem den schedel te pletter. Het slachtoffer viel doodelyk getroffen ten gronde. Vader Laseel werd doorliet gruwelijk drama zoo erg ontsteld, dat hy door een erge zenuwkrisis getroffen werd. De onvrijwillige moordenaar want Urbain was plotseling zinneloos geworden dreigde iedereen met zyn vreeselyk wapen neer te vellen. De broeder Reimond, kon hem echter beletten andere ongelukken te verwekken, terwyl de andere huisge- nooten om hulp liepen, Eindolijk konden zes geburen den krankzinnige overmeeste ren. Spoedig snelde de heer Burgemeester, de veldwachter en de geneesheoren Delmeere en De Wolf ter plaats. Terwyl de dokters den gekwetsten oom verzorgden, wiens achterhoofd op eene lengte van 15 centimeters openlag, telefo neerde de veldwachter om de gendarmen van De Pinte, en om eenen huurautomo biel naar Gent. Na voorloopige verzorging werd de vreeselyke gekwetsto Vuyghe, naar het burgerlyk hospitaal van Gent overgebracht, waar hy om 9 uren toe kwam. Zijn toestand is zeer bedenkelijk. Ondertusschen werd de krankzinnige on schadelijk gemaakt en naar het Guislain- gesticht, te Gent, gevoerd, in gezelschap van den veldwachter en van twee geburen. De ongelukkige is reeds tweemaal krank zinnig geweest. De vader was dynsdag morgend betrek kelijk goed hersteld. Kleine jongens die te Oostendo op het strand een groot getal manden gevon den hadden, door de zee aangespoeld, maak ten er een koop van dien zy in brand sta ken bij middel van petrol, in de duinen nabij den vuurtoren. Opeens wierp de kleine Alexander M. de ledige petrolflesch te midden der vlammen. De flesch ontplofte en stukken glas brachten den onvoorzich tige kwetsuren toe aan liet voorhoofd en rukten hem een deel der hoofdhuid af. De kleine viel in bezwijming en werd naar zyne woning gedragen. KIELDRECHT. Op stal by land bouwer Cleiren, staat een puike stier van 1400 kilos, die den l6" prys haalde te Gent Alfons, de zoon van den pachter, werd gelast eenige herstellingen te doen aan de krib in den stal. Alles weldra afgeloopen.de laatste nagel geslagen, toen onverhoeds de stier den jongeling eenen stoot in de zijde gaf. Alfons viel kwalijk en lag zonder hulp, buiten kennis aan de pooten van den stier. Het woeste dier speelde met zyn slacht offer, en wanneer er hulp opdaagde was de jongeling onzienlijk gesteld en zoo erg gekwetst dat men voor zyn leven vreest. Wij kunnen niet genoeg onze lezers die aangetast zyn van hoest, valling, bronchiet, influenza, keelpijn, heeschheid, asthma of kinkhoest, de Borstsiroop van Depraterb aanbevelen. De geneeskunde bezit niet eene remedie die zoo rap en zoo volkomenlijk geneest. Het is een serieus produkt dat zich niet steunt op ingebeelde portretten of uitgekochte certificaten, maar het geneest altijd. Prijs 2 franken de groote flesch. Te be komen bij Od. Depratere, die overal ver zendt tegen postbon van 2,00 fr. (50 cen tiemen meer voor port), alsook te Aalst by de apothekers De Valkeneer en Callebaut. De echtelingen Van M., houden eene herberg op de Lombaardevest, te Antwer pen. Vrede is er weinig gekend in dit huwelijk en dagelijks is er dan ook ruzie tusschen man en vrouw. De toestand van dit huishouden, is zeer wel gekend bij de polioie, daar zo menig maal tusschen beidon heeft moeten komen, omdat de ruzie te ere: ging- Dinsdag morgend was Van M. uitgegaan en kwam rond 2 ure naar 't schijnt half dronken thuis. Ruzie volgde weldra, en glazen en fles schen vlogen door dr herberg als zoovele projectielen Daarna ging Van M. slapen. Wat verder gebeurde is niet juist uitgewe zen. De policie werd Dinsdag avond geroe pen Van M., had het geheele gelaat ver brand door vitriool. Hij beweert dat zijne vrouw hem in zijn bed is overvallen en het bijtende vocht hem in het gelaat heeft ge worpen. De vrouw daarentegen beweert dat de man het zelf heeftgedaanDoor den adjunkt M. Huylebroeck werd het beddengoed, dat vol vlekken vitriool was, aangeslagen. De dienster beweert van niets te weten. Het slachtoffer is ter verpleging naar het St-Elisabethgasthuis overgebracht, terwyl de vrouw ter beschikking van het parket is opgesloten. Andermaal is de vrouwonaanraDder aan 't werk geweest, en nog wel in een der volkrijkste straten van Antwerpen. Donderdag middag toen Jan Wouters, wonende Volkstraat, 25, van zijn werk thuis kwam, was hy niet weinig versteld, wanneer hy zyne vrouw in de keuken ten gronde vond, handen en voeten vastgebon den. De koord was verder rond den hals gedraaid en aan den poot der tafel vastge maakt. De vrouw, die nauwelijks 25 jaar oud is, was buiten kennis. Eenige oogenblikken waren voldoende om ze van hare banden te bevrijden en weer terug tot kennis te brengen. Het slachtoffer verklaarde, dat terwyl ze tegen de tafel in de keuken stond, bezig aardap pelen te schillen, een onbekende haar langs achter, eenen geweldigen slag in het aan gezicht heeft toegebracht, die haar ten gronde deed neerstorten. De kwaaddoener is verder op haar toegesprongen, bond haar vast, zooals ze werd weergevonden, en het was dan dat ze het bewustzyn ver loor. Een onderzoek deed weldra ontdekken, dat diefstal do drijfveer dezer brutale aan randing was. Op de slaapkamer was eene kas opengebroken en daaruit eenen geld beugel met 22 fr. gestolen. Het signalement van den kwaaddoener luidt als volgtoud ongeveer 20 jaar, ge kleed met grijzen overfrak, fluweelen gilet en klak mot groote klep. Het onderzoek wordt gedaan door den adjunkt M. Jacobs. Dinsdag namiddag had te Weelde een automobielongeval plaats, dat zeer ergo gevolgen had kunnen hebben. De eerw. h. Willems, leeraar aan het seminarie te Hoogstratenen de mecanicien Clabbe, van hetzelfde gesticht, waren per automobiel naar Weelde gereden. Bij hunnen terugkeer nabij de statie gekomen, waar de baan eene groote kromming vormt, sprong oen der banden de auto, reeds zwenkende ter oorzake der kromming, kantelde om. F.en ooggetuige vertelt ons het ongeval aldus Wy zagen de automobiel naderen met gematigde snelheid. Eensklaps sloeg hy omverre wij snelden toe en bemerkten al dadelijk dat onze hulp noodig was. De eerw. h. Willems en de mecanicien lagen onder het voertuig. n Door verzamelde krachten konden wij de automobiel recht brengen. De eerw. h. Willems had eenige kneuzingen bekomen en zyne kleeren waren gansch verscheurd. Met den mecanicien was het erger gesteld hy klaagde van vreeselijke pijn. Men droeg hem in de nabijgelegen herberg, waar de geneesheer Van Dooren, van Turnhout, die ter plaatse was, en de dokter van Weelde hem verzorgden. Het slachtoffer had een been gebroken en klaagde van pijnen over geheel het lichaam. Zijn toe stand is gelukkig niet levensgevaarlijk. De automobiel, die aan het seminarie behoort, was niet erg beschadigd, Dezer dagen ontmoette een landbou wer van Kerkove, zekere V.., op den steenweg zynen zoon waarmede hij in vijandschap leeft. Twist ontstond en de vader, in een oogenblik van woede, nam eene spade en sloeg herhaaldelijk met het snijdend deel op het hoofd van zyn zoon. Het slachtoffer wiens toestand zeer erg is. werd opgenomen door de geburen. Het parket is ter plaats geweest. Onbekend gebleven schurken hebben Maandag nacht eeno ruit uitgestampt in den winkel van M. Frederik Verbrugghe- Van Outryve, in de Ruquoystraat, te Moes- kroen, en aldus de deur geopend, en hebben uit den winkel eene ganscho party flanel, voering en gemaakte kleederen gestolen, voor ruim 350 fr. waarde. Dinsdag mor gend stelde de eigenaar met ontsteltenis den diefstal vast, doch kon niet anders dan eene klacht bij de policie nederleggen. De 25jarige Maria Damas te Lens- Saint-Servais, had eenigen tyd geleden haren verloofde, Gustaaf Vincot, afge schreven. Woensdag avond wachtte Vincot het meisje af, toen zy rond 10 uren van eene naburige hoeve huiswaarts kwom. De lafaard bracht bet meisje een tiental steken toe by middel van een schoenma kersmes. Het slachtoffer kon zich nog naar huis slepen. Haar toestand is zeer bedenkelijk. De moordenaar is gevlucht. In de marmergroeven van Villers-le- Gambon, is een blok marmer losgekapt, dat de bagatel van 3,300,000 kgr. weegt. Het blok is 20 m. hoog, 14 m. lang en 4,30 m breed. Men zal deze massa op den bodem der groef laten zakken, om er bewerkt te wor den. Een aardewerker, Henri Piette, te Verviers, kreeg in de Hodimontstraat twist met den metser Felicien Kaivers. Deze liep naar huis en kwam terug met een groot keukenmes, waarmede hy zynen tegenstrever een ergen steek in de bil toe bracht. Het slachtoffer verloor veel bloed, en moest naar zijne woning overgebracht worden. Zijn toestand is bedenkelyk Kai vers is aangehouden. De Louis XVII kwestie. Men weet dat de Senaat vóór eenige dagen eene pe titie heeft ontvangen van de erfgenamen Naundorff, waarin zij vroegen wettig het recht te krijgen den naam de Bourbon te voeren, waarop rij beweren recht te heb ben. De Senaat zal dus moeten uitspraak doen over de kwestie Louis XVII. Denke- lyk zal zy voor eene commissie worden ge zonden, die dan een onderzoek zal bevelen, en dat kan lang duren, te meer daar ver scheidene geschiedkundigen wenschen ge hoord te worden. Drie jaar geleden hebben drie leden van de Société de l'IIistoire de la Révolution de kwestie ouderzocht en zyn tot de be slissing gekomen, dat de huidige toestand der documentatie, geen enkele vaste en werkelijke historische basis voor de be spreking oplevert. Hoogst waarschijnlijk zal de vraag dor erfgenamen van Naundorf op dezelfde beslissing uitloopen. Eigenaardig is dat, moesten zij hunne zaak winnen, het oudste lid der Naun- dorffs Frankrijk zou moeten verlaten, krachtens do wet die de oudste leden der families, die het land hebben geregeerd, verbant en dat, bygevolg, de hertog van Orléans weer het recht zou erlangen er te verblyven BURGERLIJKE STAND DER STAD AELST. geboorten. Mannelijk geslacht 12) Vrouwelijk '3 Huwelijken. H. Van Geit, vuurst. met M. De Clercq, br. J. Steenhaut, wever, met J. Sep tember, dienstm. P. Caudron, wever, met C. Mortier, br. P. Van Cauter, tw. met M. Moens, huish. E. Barrez, metser, met J. Beersaerts, dionstrc. E. De Saedeleer, wever, met M. Callebaut, tw. R. Geeroms, poortier, met M. Wal graef, br. G. De Moor, polisseur, met M. Van den Brempt, tw.J. De Schryver, tw. met T. Wellekens, br A. Bom- beeck, espadrillenm. met M. Schoon, stik- ster. G. Gillade, dagl. met M. De Doncker, tw. Overlijdens. B. Rubbrecht, schrynw. 22 j. te Moor- sel. C. D'Haeseleer, m. Vinck, wever, 49 j. Gr. Bolleweg. P. Lemaiire, m. Eeckhout, hoven. 70 j. Gontsche steenw. M. De Ni), we Goedgezelschap, z. b. 79.j. Binnenstr. 6 kinderen onder de 7 jaren. M arlitp rijzen. Zaterdag 9 Apjil 1910. Aardappelen de 100 kil. 0,00 k 0,00 Boter per 3 kil. 8,10 k 9,54 Roomboter 98 kil.; per kil. 3,50 k 0,00 Eiers de 25 2,00 k 2,18 Ajuin de 100 kil. 7,00 k 8,00 Viggenen, per koppel 80,00 k 90,00 BOTERMARKT. Heden Zaterdag werden 207 klonten boter ter markt ge bracht, wegende te samen 1650 kilogr. HOPMARKT. ANTWERPEN, 8 April. Men kwo- teert Aalst, beschikbaar 122 a 124 fr. nieuwe oogst 77 fr Popèringhe beschik baar 130 fr. nieuwe oogst 75 a 77 fr. Markt kalm. Vocm nrklen. GENT. De Veemarkt van woensdag was samengesteld als volgt Getal te koop gestelde Hoornbeesten 554, vette Koeien 50 groote Ossen 2 jonge OsBen 156 Vaarzen 160 Stieren 186 Varkens 682 magere Beesten 00. GENT, 8 April. Ziehier de prijzen van het Vee, levend gewogen op de markt van Vrijdag Getal te koop gestelde Hoornbeesten 617. Melkkoeien 32, groote Ossen 10, jonge Ossen 21, Vaarzen 23, vette Koeien 87, Stieren 39, magere Beesten 405. Schapen 2, Lammeren 3, Kalveren 218, Varkens 276, Loopers 00, Viggens 297, Geiten o. On demnnde. Employé sé- rieux, 25 k 30 ans, Fransaia Flamand, trés au courant eorrespondance. Ecrire avec référence aux initialen IIS. C. Bureau Journal. Urandverzokering Agent Mr Arthur REYNTENS, Secretaris, Moorsel. SOCIÉTÉ ANONYME des Usineu A LOST. L'Assemblée Générale ordinaire aura lieu le 19 Avril 1910, k 12 heures, au siège Social Rue de Bruxelles, N° 34, k Alost. ORDRE DU JOUR 1* Approbation du bilan de l'exercice 1909. 20 Nominations statutaire*. Uit der hand te koop. 3 allerbeste perceelen Zaailand, gelegen te Hofstade Lindeveld groot omtrent 80 aren. Meulekouter groot 61 aren. (Nabij de Statie van Aalst), en Schoonaerde Migroveld groot om trent 17 aren. Voor de conditiën zich te bevragen Alf. Van der Sloten, Kandidaat-Notaris, Bd Callier, 44, Gent. Bij uitscheiding van bedrijf. OPENBARE VERKOOPING van twee goede to NI ei re. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal ten ver zoeke van den heer August Dubois, te Meirc, ia het openbaar verkoopen, da volgende goederen te weten GEMEENTE MEI RE. Eerste koop. Een perceel Land, gelegen op het Broekveld, gekadastreerd wijk C, nummer 447, met eene grootte van i5 aren, palende ten ooste aan de Baan, ten zuide aan den heer Victo- rien Van Impe, ten weste ook aan de Baan en ten noorde aan de kinderen Van Gucht. Tweede koop. Een perceel Land, gelegen op het Geetegemveld, gekadastreerd wijk C, num mer 103, met eene grootte van 6 aren 30 centiaren, palende ten ooste aan de erven Lievent, ten zuide aan de Baan, ten weste aan de erven Redant en ten noorde aan de erven De Witte. Voorschreven goederea zijn gebruikt door den eigenaar. TWEEDE EN LAATSTE ZITDAG Vrijdag: 22 April 1910, ten 1 uren namiddag, ter herberg van den heer Jan-Baptist Maesschalck-Bercbnoes, te Meire, wijk Ooitdorp.

De Denderbode | 1910 | | pagina 2