Huisnijverheid der vrouwen, Rechterlijke kronijk. Overlijdens. Wettelijke besluiten. Stad Aelst. Politie. Stedelijk Bestuur van kelst. Aalst. St.-Martinuskerk. Genootschap der Gedurige Aandidding Stad Aalst.-Werkbeurs Allerhande nieuws. De Chartpeuze. Elkeen kent den voortreffelijkeu drank onder den naam van Chartreuze bekend en daarby kent min of meer een voorschrift om Chartreuze zelf te maken. Het Fransch gouvernement heeft zoo als men weet het vermaard klooster der Chartreuzen, in de Fransche Alpen ge legen, evenals de andere kloosters, inge palmd en het meende meteen ook het echte voorschrift machtig te zijn ge worden om do oorspronkelijke Char treuze te maken. Maar de inpalmers zyn er leelijk nevens gevallen. Zy meenden namelijk dat de voortref felijkheid van de echte Chartreuze voort komt van de bijzondere hoedanigheid der planten welke in het domein der Groote Chartreuse groeien. Daarom verboden zij bergplanten te plukken in den eigendom der gewezen Chartreuzen, doch men werd weldra gewaar dat de Chartreuzen-kloosterlingen, die naar Spanje zyn verhuisd, zich geenszins be kreunden om de planten der Alpen. Zij aanvaarden alle planten als ze maar van goede hoedanigheid zijn zy zeggen enkel opgemerkt te hebben dat de hoedanigheid van zekere planten beter schijnt te zijn als zij gegroeid zijn op plaatsen die ten minste 1500 meters boven den zeespiegel gelegen zijn. Voor het overige, die planten groeien niet alleen in de bergen der Groote Chartreuzen, maar ook in de Alpen en in de Pyreneën, zoodat de Chartreuzen zeer gemakkelijk de planten van hun gewezen klooster kunnen missen. Dat was een eerste tegenslag voor de inpalmers. Eene tweede kwestie van het goede voorschrift, anders gezegd het geheim. Daar is geen middel om erachter te geraken op welko manier de Chartreu zen té werk gaan en hunne wereldbo- beroemde likeur te fabrikeeren. Er zjjn maar twee paters van het klooster welke het geheim kennen. De Prior, Pator Baglin, zegde daar over dat het voorschrift aan het klooster gegeven, werd omtrent het midden der 18e eeuw door den ridder D'Estrèes. Het was dan het geheim van een hart versterkend elexir voor zieken. De kloosterlingen verbeterden het voor schrift en verkregen op die wijze de Groene Chartreuze, daarna vonden zij ook de Gele en de Witte. Het waren de reizigers die in het charthuizenklooster de gastvrijheid ge noten die slillekens aan do likeur de wereld door deden kennen. De karthui- zers breidden hunne huiselijke nijver heid uit en de Chartreuze werd weldra vermaard. Do charthuizerskloosters der geheele wereld vinden nu hun bestaan in het vervaardigen van deze likeur. Het geheim der fabrikatie wordt natuurlyk met de grootsto zorg bewaard. Het is niet opgeschreven en enkel de groot prior en de pater-bestuurder der fabri katie kennen het. Deze laatste heeft onder zyne bevelen vier andere paters waarvan 'ieder belast is met een afzonderlijk deel der ver vaardiging. Aan ieder van deze vier is het verboden het deel van het geheim dat hy kent aan de andere bekend te maken. Die verplichting tot geheimhou ding wordt maar in een geval opgehe ven dat is als de pater-bestuurder komt te sterven. Do prior duidt dan zynen opvolger aan en beveelt aan ieder der onder-be stuurders, afzonderlijk aan den nieuwen bestuurder het deel van het geheim bekend te maken dat hy kent. Zoo is de nieuwe bestuurder weder in het bezit van het geheele geheim. Deze zoo wijze voorzorgen hebben voorkomen dat het geheim der fabrika tie ter kennis der inpalmers gekomen is. Men heeft de paters wel uit hun kloos ter kunnen verjagen, maar men heeft ze niet kunnen berooven van hun ge heim dat hun fortuin uitmaakt. De Chartreuzen hebben dan ook pro cessen ingespannen tegen degenen die van de vereffenaars het gewezen kloos ter der Chartreuzen gepacht hebben en er ook soort van Chartreuzen ma ken. Het voornaamste dier processen werd geplelen te Londen en de Char treuzen hebben het met klank gew nen. Zij alleen zyn eigonaars van het merk der echte Chartreuze M. Tack was ongetwijfeld de meest po pulaire figuur in de Kamer en men zag het wel in do plechtige zitting toen zijn gouden jubelfeest als parlementslid werd gevierd. MTack was groot-officier der Leopolds orde. Mevrouw WOESTE. Mevrouw Karel Woeste, echtgenoote van onzen achtbaren Volksvertegenwoor diger en Staatsminister, is Maandag avond, te 9 uren, overleden na eene ziekelijkheid die reeds eenigen tijd duurde. Onze achtbare Volksvertegenwoordiger en verscheidene zyner per telegram ont boden kinderen waren bij het afsterven tegenwoordig, alsmede Dr Hégéren de zeer Eerw. Heer Hallaux, Pastoor van Sint- Bonifacius, die de zieke de laatste Heilige Sacrameten had toegediend. Mevr. Woeste, geboren Mario Greindl, was de dochter van Generaal Greindl, Mi- nistor van Oorlog in het Ministerie De Decker-Vilain XlIIf, in 1856, en die in den adelstand werd verheven met den titel van Baron. Haar grootvador was Filip-Jean Greindl, Advocaat bij den souvoreinen Raad van Brabant, Luitenant-ambtman van Brussel en, onder het keizerrijk, Keizerlijk-Procu reur baar oud-grootvader, Filip Greindl, was Hoofd van liet kabinet van Karei van Lotharingen,Gouverneur der Nederlanden. Mevr. Woeste was de zuster van Baron Jules Greindl, Secretaris-Generaal der Association Internationale A fricaine, waar uit de Congo-Staat ontstond van Generaal Baron Charles Greindl en van wylen Baron Gustave Greindl. De toestand harer gezondheid liet sinds eenigen tjjd te wenschen over zy leed aan asthma, doch niets liet dezen spoedigen noodlottigen afloop voorzien en Mevrouw Woeste is zonder pyn of smart overleden, in den ouderdom van 68 jaren. De laatste HH. Sacramenten waren haar in den na middag toegediend geworden. Wij bieden onzen achtbaren Volksver tegenwoordiger do uitdrukking onzer ge voelens van innige ohristene deelneming in den rouw welke hem en zyne familie leden komt to treffen. Begrafenis morgen Donderdag om 2 uren namiddag ter St Bonifaciuskork en byzet- ting in de familiegrafkelder ten kerkhove van Uccle.Lykdienst, Zaterdag ter zelfde kerk, om 11 uren. De koningin en de kantwerksters. Naar aanleiding van de voordracht van den eerw. h. Bernaerts, doet liet genoegen dat koningin Elisabeth zich het lot der kantwerksters en der kant- nijverheid ernstig aantrekt. H. M heeft, na pater Rutten geraad pleegd to hebben, dezen gelast, te samen met M. P. Verhaegen, de schrijver van belangrijke artikels over do kantnijver heid. en M. Piron, een ontwerp van heropbeuring te maken en nieuwe uit- voerwegen voor dit produkt te zoeken. Het doel der vorstin is, niet alleen do heropbeuring van het prachtkantwerk, maar ook van den gewonen kant, en vooral dat het kantmaken voor de werksters winstgevender zij. Het lijdt geen twyfel of het initiatief der koningin zal onder de hooge standen navolgers vinden. Eene eerste modelschool zal te Turn hout worden gesticht. Andereu zullen volgen te Brugge, te Geeraardsbergen, te St-Truien. Vrygesproken. Vrouw Snellen, van Ereinbodegom, die slecht geboekt staat en te Oudenaarde verwezen werd voor 2 maand gevang en 50 fr boet om bare go- buurvrouw Marie Van Waeyeiibergho een fermo rammeling gegeven te hebben, werd thans op de pleidooi van M. Van de Velde door het Beroepshof vrijgesproken. Maandag 11. is te Kortryk overleden Staatsminister TACK. Pieter Amandus Tack. Staatsminister, oud lid der Kamer van volksvertegenwoor digers, is een der meest gekende figuren uit de parlementaire geschiedenis van ons land. Hij werd geboren te Kortryk op 18 December 1818 en trad in de balie in 1844. In 1848 werd hy gemeentesecretaris zijner geboortestad benoemd, doch trad in 1863 in den laad en was schepen in 1807. Op 13 Juni 1854 stuurde het arrondisse ment Kortrijk hem naar do Kamer, waar van hy deel maakte, onafgebroken, tot over een paar jaren. In het ministerie d'Anethan, in 1870, had hij de portefeuille van financiën, doch ruimde spoedig de plaats in voor den be treurden Victor Jacobs. Van 1871 tot 1878 en van 1884 tot een heel eind later was hy eerste ondervoorzit ter der Kamer, wier ouderdomsdeken hy lange jaren is geweest. Erfgift. Het weldadigheidsbureel van Ilaaltert is gemachtigd de erfgift te aan vaarden, geschonken door mejuff. Mathilda Arenta, van Haaltert, mits de opgelegde voorwaarden Dezelfde machtiging is verleend aan de kerkfabriek van Haaltert. De Burgemeester der Stad Aelst Gezien de herhaalde straatschenderijen, en voornamenlijk het moedwillig bescha digen of verbrijzelen der Gas- en Petrol- lantaars. Pompen en andere voorwerpen van openbaar nut, da Stad toebehoorende Waarschuwt eenieder uitdrukkelijk, dat do DADERS van die baldadigheden ncera- tig opgezocht worden dat zij voor de be- voegdo Rechtbanken zullen gedaagd en, naar luid der Wet en de algeraeene Poli tieverordeningen, zullen gestraft worden, zulks ongeminderd de betaling der vast gestelde schade, de ouders verantwoorde lijk VOOR HUNNE KINDEREN Verwittigt elkeen, dat dientengevolge eene bijzondere waakzaamheid is ingericht, ten einde de overtredingen bij heeterdaad vast te stellen. Aelst, den 12 April 1910. De Burgemeester, M.-L. Gheeraerdts. De Burgemeester der Stad brengt ter kennis van de belanghebbenden dat do heer Van Cleynenbrgugel, landmeter van het Cadaster, zitting zal houden ton Stadhuize, bureel van het Cadaster, van Maandag 18 tot Vrijdag 22 April aanstaandetelkens 's morgeus van 9 tot 12 uren en 's namid dags van 2 tot 5 uren, om ingcvolgo art. 70, 2 van het reglement der bewaring van het Cadaster over te gaan tot het op nemen der veranderingen voor het jaar 1910. De Burgemeester, M.-L. Gheeraerdts. BOETNOVENE ter gelegenheid van het VIJFTIGJARIG BESTAAN van het EN HET Werk der Arme Kerken, te Aalst, te beginnen van 17 tot 26 April 1910. Zondag 17 April, om 11 urenMis met zang en uitstelling van het H. Sacrament Fransch sermoen door den E. P. Priour, Oblaat van Maria Om 4 urenLof, Vlaamsch Sermoen, door den E. Pater Isidoor, Provinciaal der E.E. P.P. Augustijnen. Van Maandag 18, tot Dijnsdag 26 April, om 5 1/t uren, (des Zondags ora 5 uren) cn om 7 uren, Mis met uitstelling van het H. Sacrament. (Den 24, 25 en 26 April, korte aanspraak in 't Vlaamsch, in de eerste der Missen.) TRIDUÜM VAN DANKBAARHEID gepredikt door den E. H. Kanunnik van den Gheyn, diocésanen afgezant Zijner Hoogw. den Bisschop van Gent. Zondag 24 April, om 11 uren, Mis met zang, uitstelling van het H. Sacrament en Fransch Sermoen. Om 4 wren, Lof en Vlaamsch Sermoen. Maandag 25 April, om 5 uren, Lof en Fransch Sermoen. Om 8 uren, Zang Lof en eer zij Jesus-Christus Vlaamsch Sermoen en Zegen van het H. Sacrament. Dijnsdag 26 April, Algemeene Commu nie, voor do Mis van 5 '/z en 7 uren gedu rende den ganschen dag aanbidding van het H. Sacrament. 's Avonds om 5 uren, Lof, Fransch Ser moen cn Te Deum. On\ 8 uren, Zang, Vlaamsch Sermoen en Zegen van het H. Sacrament. De Zangen en het Tantum Ergo sxdlen door het volk gezongen wordende Zon dagen en gedurende den Triduum. De omhalingen dienen tot voordeel van het Werk. Worden gevraagd door de Patroons .- 1 koetsier (ongehuwd)1 voerman 1 meubelmaker 1 smeder (halve gast) 2 schrijnwerkers voor Brussel 1 magazij nier 1 wagenmaker. Vragen der Werklieden 1 tabakbewerker daglooners en fa briekwerkers. AALST. Vechtpartij. Twee dronkaards, de genaamde» Hcndrickx en Van den Steen, kwamen Zaterdag 11. iets na den middag, op de Boudewijnkaai en zochten ruzie met ccn vreedzame burgers jongen van Hofstade. Van woorden kwam men tot daden en de Hofstadenaar werd door Hcndrickx ten gronde geworpen. Van den Steen die soldaat is by het vestings- gescbut en in militaire klcedy was, trok zijnen sabel en kapte in 't wilde en Hen- drickx bekwam eene groote wonde aan het hoofd ook bedreigde hij met zyn wapen alwie durfde naderen. Toen de politie ter plaats verscheen waren do vechters ver- dwonen. Ze zjjn gekend en proces verbaal is tegen hen opgesteld. AALST. Brand. Zondag avond is er rond 9 1/2 ure, brand ontstaan in een huis gestaan Zonnestraat, eigendom der erven Stiernon en bewoond door den sui kerbakker Van Droogenbroek-Hofman. De bewoners waren afwezig. Het vuur begon op den zolder. Ondanks de tydige tusschen- komst van ons Vry willig Pompierskorps is 't binnenste der woning en den inboedel de prooi der vlammen geworden. Aan de nevenstaande huizen werd by na geen schade toegebracht. Alles is verzekerd zegt men ons. Een onderzoek werd door onze stede lijke policie geopend. Zaterdag namiddag, ora 3 ure, was de hoofdmanoeuverman Frans Van den Abeele, van de statie van Dendermonde op het grondgebied van St-Gillis-Boomwijk,' aan bet manceuvreeren van eenen koop- warentrein. Na op zeker oo,'enblik twee waggons aaneengekoppeld te hebben, kroop hy van onder de waggons uit, en werd op hetzelfde oogenblik verrast door eenen anderen voor- bystoomenden koopwarentrein en het rech terbeen aan den knie afgereden. Spoedig werd Dr Verhelen en een prio- ter ter plaats geroepen, en na voorloopige verzorging werd het slachtoffer naar het militair gasthuis overgebracht, waar men verplicht was liet vermorzeld been af te zetten. De ongelukkige is 60 jaar oud, gehuwd en vader van verscheidene kinderen hy heeft reeds 40 jaren trouwen dienst. Zyn toestand is zeer bedenkelijk. Herzele. Doodelijk ongeluk. Zaterdag met valavond, waren eenige kin deren aan het spelen langs de Arestraat. Op het oogenblik dat een wagen met kolen geladen van de statie afkwam, viel de 8jarige Alfons Lippeveldts op den steen weg en werd het hoofd op eene gruwelijke wyze vermorzeld onder een der wielen, terwyl ook een der beenen verpletterd werd. De dood van den armen knaap was oogenblikkehjk, Sedert ongeveer 2 jaar werd er voortdurend garen gestolen in do fabriek Stichelman8 te Ninove. Alle pogingen om de dieven te ontdekken bleven vruchteloos. Zaterdag namiddag werd de policieoom- mis8aris van Dendermondo verwittigd, dat er van het gestolen garen verkocht werd te Dendermonde. Bij eene huiszoeking bij eenen hande laar der Vlasmarkt, vond men inderdaad garen van M. Stichelmans. De bandelaar duidde eene huishoudster van St-Gillis-Dendermondo, zekere M. De C... aan, van wie hij het garen gekocht had. Deze bekende, doch weigerde te zeg gen hoe zij aan het garen geraakt was. De policiecomraissaris van St-Gillis deed ook huiszoekingen en vond op verscheidene plaatsen pakken garen. Alles is aangesla gen. Het onderzoek wordt voortgezet door M. Van Carpel, adjunkt-policiecommissaris te Dendermonde. Bemerkt wel dat het eene het an- dere niet is de Borstpil Walthéry is de idealo remedie tegen den hoest en do keel pijnen, terwijl de Pil Walthéry het beste purgeermiddel is dat ge allen kent. 1 fr. het eene lyk 't andere. Eene moedige daad. Zondag kwam een leerling van Bornhem, van het collegie der Jozefieten, te Ceeraardsbergen, per velo langs den Dender gereden cn vloog tengevolge ecner verkeerde bewe ging in het water. Door de moedige tus- schenkomst van don eerw. heer Pieters, leeraar aan het collegie, werd de drenke- liug gered. Vrouw Bouwens, van Exaerde, deed een harer kiekens dood, dat ziek scheen. Daar 't vleesch niets verdachts vertoonde, werd het in het huisgezin opgeëten. ïn den namiddag werden alle leden van 't gezin onpassolijk en begonnen zelfs te braken. Geneeskundige hulp bracht hen allen weer te been, doch een onderzoek deed bestati- gen dat het kieken vergiftigd was geweest. Lokeren. Dood van Bosman. Het gemeentebestuur van Lokeren beeft Maandag van het bestuur van Leuven een telegram ontvangen, den dood meldende van Frans Bosman, de moordenaar van de kleine Bertha Braeckman. Mon weet dat Bosman in Januari laatst voor de assisen van Oost-Vlaanderen ver schoen en tot levenslangen dwangarbeid veroordeeld werd. Het telegram meldt niet of Bosman aan eenen natuurlyken dood was gestorven ofwel zelfmoord gepleegd had. Dit laatste beproefde hy reeds vóór zyne veroordee ling. Te Ophasselt-Sottegem, is een groote hoeve afgebrand, waarin vee, varkens en twee paarden den dood vonden. Het kind van don pachter Sterckx lag in zijne wieg te slapen, toen de brand uitberstte. Eene buurvrouw, de echtgenoote Clemtrant heeft het, met eigen levensgevaar gered. Te Gentbrugge is in eene woning van den Brusselschen steenweg een planken vloer ingestort, alles meeslepende huis raad en ook de bewoonster in den kelder. Op liet gerucht der instorting zyn de geburen over den muur geklommen en hebben de inwoonster, eene 80jarige vrouw uit haren neteligen toestand gered. Geluk kig bepaalt zich alles tot hiertoe maar bij stoffelijke schade. Relikwiekas aangeslagen. De Brusselsche politie werd door den heer Hamard, veiligheidsoverste van Parijs, verwittigd dat de Parijzer politie, tijdens eono huiszoeking aldaar, eene prachtige relikwiekas, van 28 centimeters boog, had aangeslagen. Aan den voetkant zyn do wapens van Philip de Goede, der stad Brugge en van het Gulden Vlies gegraveerd do kas is versierd met turkoozen en robynen, on bevat eene rolikwie van St.Jan-Baptist. Men vermoedt dat dit kostbaar stuk in België gestolen werd. Koningin en kunstenaar. Koningin Elisabeth is in persoon een bezoek gaan brengen by den kunstschilder Eugeon Laermans, die van af zyne geboorte stom en nu sedert twee jaren lijdend is aan eene oogenkwaal, die hem tot werkeloosheid verplicht Men begrypt dat dit belang moest inboezemen bjj de koningin, die vroeger de trouwe helpster was van denberoemden oogmeester, prins Karei Theodor in Boto ren. En zy zocht Laermans Zaterdag op in 't huis, waar hy met xyne oude moeder ver bleef, troostte hem door teekens, zegde dat hy zou genezen en reed met hem in auto naar zijne werkplaats, waar zij langen tijd zyne werken en studiën bewonderde. Zaterdag avond werd een der bedrie gers, die te Brussel valsche vijffrankstuk ken uitgeven, in de volgendo omstandighe den aangohouden Rond valavond trad een heerschap in den tabakswinkel der echtgenooten Suru, in de Duquesnoystraat, vroeg er een pakje siga retten en betaalde met een vijffrankstuk. De heer Suru, dio zelf in den winkel was, bemerkte bij den eersten oogslag dat het vijffrankstuk slecht was. Hij gebaarde echter van niets, gaf den man fr. 4,70 in pasmunt terug dooh zoodra hy zich verwy- derd had, volgde de heer Suru hem hielen. In do Stoofstraat stelde M. een agent van politie op de hoogt zaak, die dan ook den kerel bij den vatte en naar het politiekantoor der F. straat bracht. Ondervraagd, verklaarde de aanp dene Gaston F., te zyn, Franschmt geboorte, doch hij had geen onkel i teitspapier op zich. In zyne zakken! men geen ander valsch geld, wel een; den revolver. Hij beweerde seder eenige dagen in België te zijn aan men. De politie gelooft er niet veelt meent de hand gelegd te hebben e lid der valschmuntersbende, die B; met valsch geld overstroomt. Désiré M,, uit de Piercnstrat Brussel, moest met zijn huisgezin ts zen. Behalve dat het huisgezin voortdj twistte, maakten man en vrouw ooi steeds ruzio met hunnen huisbaas, d vens ook hun neef is Veel meubelen ben zij niet, zoodat zij het wel zonde? buis wagen zouden schikken. Elk nan stuk op, de weg was niet lang en in tl reizen zou men over zyn. Maar reed de eerste reis kregen man, vrouw e: deren weer ruzie ondereen Heel 't st; was te been en do meubeltjes vlogee de hoofden en tegen do beenen den schouwers, dat liet een lust was.; duurde lang eer de politic do verhul met blauwe neuzen en bloedende ki naar bet bureel brengen kon. Te St-Jans-Molenbeek wilde eet van den tram springen, terwyl deze, voortreed. Hij draaide op zichzelvenr viel en raakte onder het sleeprijtuif hem het linkerbeen afsneed. Hy werdi vend naar liet gasthuis gebracht. Te Koekclberg reden twee cjc) met gewold tegen elkaar. De een koi oprichten en wegrijden, zich niet met; kommerend om den ander, die voor op den grond bleef liggen en wiens toa het ergste doet vreezen. Maandag morgend werd hier Vlissingen ccn telegram ontvangen, j dende dat do Oostendsche loodsboot, 9 koppen bemand, met man on muil' gaan was voor den Westhinder. Spoedig ging de inspekteur Romyn,! eenen sleeper op zoek, maar hy vond i gens een spoor van de bedoelde loods* Öndertusschen kwam een 2" telegran Vlissingen, de ramp bevestigende. De loodsboot was aangevaren gem door een Engelschen steamer, die k botsing tor plaats gebleven was om hu bieden, docli de boot zonk zoo vlugj geene redding mogelijk was en da ganselie bemanning medegcsleept we; den afgrond. De bemanning bestond uit de lis Tournoy. patroon Allegoet, Van Wc ghem, Cardin, loodsen Vollemaere, L loods Verbrugghe, Clou, Janssen Hendrickx, leerling-loodsen. In de Kloosterstraat, 62, te werpen, houdt zekere Van Dyck i herberg en logisthuis open. De twee i diepingen en de zolderkamers zijn oij vorhuurd. Zondag avond, rond 9 uren, barsti brand uit in een der zolderkamers die se| enkele dagen betrokken waren door ti ren Edward Piers, graveerder, gebore.{ Spa, den 17 Mei 1856, woonachtip Charleroi, en dezes 17-jarigen zoon. Het vuur nam bliksemsnelle uitbreii en ganscli do bovenste verdieping vernield. Toen de pompiers na drie i werkens de puinen wat wegruimen will vonden zij het verkoolde lijk van vl Piers. De zoon, die in den omtrek der Midi statie in de herbergen gaan zingen h kwam eerst Maandag morgend, om 53 naar huis. Hij denkt dat de brand veroorzaakt» door eene petroollamp, waarvan de bekt broken was, en die waarschijnlijk byI verplaatsen zal ontploft zyn. De schade bodraagt 2800 frank. Altyd de petrool. De echt noote Lariche, 25 jaar oud, van Bergi goot Maandag morgend petrool in de st om het vuur aan te wakkeren. De kruik ontplofte en de arme vrc werd zoo erg verbrand dat zy eenige oogi blikken lator in de afgrijselijkste pyc overleed. Zondag morgend, rond 10 ure, lew te Froidelieu mejuffer Gil in van de hoogi to huis. In de keuken vond zy hare 75jan moeder geheel bebloed ten gronde liggt De vrouw was dood. Op het hnlpgeroep van het meisje sw den geburen en policie ter plaats en welc ontdekte men dat de ongelukkige oudï linge vermoord was. Mevrouw Gilin w den hals doorgesneden en hare oogen wari uitgestoken. Onmiddellijk werd het parket vanDina verwittigd. Het onderzoek bewees dat dii stal do drijfveer der misdaad geweest wa Alles lag in huis overhoop en uit eene k had do moordenaar eeno som van rond 2000 fr. gestolen. Men denkt dat de misdaad door landlo: pers gepleegd word. Een geweldige brand is Zaterdaj uitgebroken te Fontaino-Notre-Dame, t. Mad. Pamel-Dureux, terwyl deze zich een koffiehuis in de buurt bevond. Het vue ontstond in eene slaapkamer, waar een kit van een jaar ond in zijn wiegsken lag. D aandacht der geburen werd gewekt doo den rook. Zij drongen binnon, maar trot al hunne pogingen konden zy de wieg nis naderen, die door vlammen reeds omring was. Mad. wed. Jany werd ernstig ver brand in het gelaat, alsook verscheiden* pompiers, dio ter plaats gesneld waren Het kind was ganseh verkoold wannee men eindelyk het vuur meester was. Oor zaak onbekend.

De Denderbode | 1910 | | pagina 2