EEN EN ANDER. - Rechterlijke kronijk. Allerhande nieuws Koninklijke besluiten. De landbouw in Kanada.— De graan- teelt bekleedt den eersten rang in den Kanadeeschen landbouw. Zy levert meer dan 50 0/0 van de gebeele voortbreDgst. Gedurende langen ttfd was de Kaua- deesche landbouw bijna geheel verlamd door de mededinging der Vereenigde Staten en Kanada kon zyne voortbreng- «elen maar uitvoeren als de oogst in de vallei van den Mississipi mislukt was. Nu is de toestand veranderd De rogge, de maïs, de garst en vooral de haver hebben in 1901 eene opbrengst gegeven van 95 raillioon hektoliters tegen enkel 28 miljoen in 1871. Bene vens den landbouw wordt in Kanada ook medegedaan aan opgejaagde teelt zooals fruitkweek, groentenkweek, ta bak kweeken druivenkweek. De bewaring van het fruit, bij middel van verkoelingstoestellen gemakkelijk geworden zijnde, zoo verzendt Kanada reeds appels tot in Engeland. In 1901 stuurde het reeds 7 1/2 miljoen kilos appels naar Engeland, tegen 3 miljoen kilos in 1891. De groenselkweek heeft vooral uit breiding genomen in den omtrek der groote steden, sedert een tiental jaren. Het is vooral in Ontario dat er drui ven gekweekt worden in het zuidelyk deel men treft daar wijngaarden van middelbare grootto aan. De druiven- kweek kan er eene groote uitbreiding nemen daar Ontario eene oppervlakte grocds bevat, voor den druivenkweek geschikt, die half zoo groot is als de wyngaarden van Frankrijk. De tabak kweek neemt ook voortdu rend uitbreiding in 1901 leverde hij 11 miljoen kilos tabak tegen 4 miljoen in 1871. De Kanadeesche landbouwers doen zooals men ziet al het mogelijke om vooruit te komen. Bloemen en planten in de kazernen. Zekere legeroversten lieten toe de kazernen aangenamer te maken met eenige boomen en sierplanten. Aan de statieoversten, wier statiën soms op echte tuinen gelijken, worden aanmoedigingspremiën toegekend door den Minister van Spoor wegen.Het. ware wenschelijk dezen maatregel ook te ne men voor de kazernen. Met wat goeden wil zou het droevig en eentonig karak ter aan de gedwongen woning onzer soldaten kunnen weggenomen worden door bloemen en planten. Vele soldaten zouden bovendien niet beter vragen dan zich met dien arbeid te kunnen bezig houden. PB EMI E.R 4AD8 EL. Vorm woorden met toevoeging van letters in de plaats der punten. V. N HO .W.RT (beroemde wielrijder) B A KE B GHE (badstad) O IF N (een dier) NT EM (geldstuk) Ieder oplosser krijgt een prachtig Muziekstuk voor Piano. Oplossing en 2 posttimbers van 10 c. te zenden aan D. DESMYTER, Veurne. Het Vlaamsch in de officieele be sturen. Le Carillon, een frankil- jonsgeuzenblad van Oostende, meldt dat de aanbesteding van de grondvesten van het provinciaal Gouvernement te Brugge eene maand is moeten uitgesteld worden, omdat er in geheel het korps van Brug gen en Wegen van Brugge, niemand is die het lastkohier in het Vlaamsch kan vertalen. Le Carillon spot met die onwetend heid, en zeer terecht. Maar denkt ge dat hy vraagt dat men van de toekomende ingenieurs de ken nis van het Vlaamsch zou eischen Ge zyter wel meê Het blad bestrijdt al de Vlaamsche eischen, ook het wetsvoorstel Segers- Franck, spot met het Vlaamsche Staats blad, enz. Het wetsontwerp voor verhooging der accyosrechten op de brandewijnen, van 126 tot 180 fr. per hectoliter van 50 graden, werd insgelyks door deD Senaat aangenomen de wet wordt sinds 15 December toegepast. Na heftige besprekingen, heeft de ge meenteraad van Schiedam het voorstel aangenomen geene herbergeu te laten openen in de nieuwe stadswyk. De opening der internationale ten toonstelling van Brussel. Zaterdag wordt de internationale tentoonstelling te Brussel geopend. Het zal een groote dag zijn voor Koning Albert, die be halve zijne troonbeklimming en zyne deelneming aan de voordracht van den Braziliaanschen gezant, in den Munt schouwburg, te Brussel, thans voor het eerst zyn openbaar leven als vorst be gint. Hij zal de eerste maal optreden, door het officieel openen der tentoon stelling en voor de overheden, de ten- toonstellers, de vreemde vertegenwoor- gers. Hopen wij dat Koning Albert, die reeds een gunstigeu indruk maakte, in zijne openingsrede, welke door de ver tegenwoordigers van alle landen zal afgeluisterd worden, nogmaals alle har ten zal weten te raken. Woeste vent. Qustaaf Lambertin, leurder te Aalst, was dronken en mishan delde zyne kinderen en sloeg gansch den huisraad aan stukken. De policieagen- werden gesmaad, bedreigd en geslagen. Hij krijgt bij verstek 3 maand en 15 dagen gevan en 26 fr. en 100 en 10 fr. Papierfabrieken. Acht personen staan terecht voor schriftvervalsching en gebruik van vervalscht geschrift by het stichten der naamlooze maatschappij voor papierfabrieken te Ninove. Louis van B. werd veroordeeld tot 18 maanden gevangenis. 9 boeten van 26 fr. en eene boete van 500 fr. Jos. O., gewe zen wisselagent tot 1 jaar en drie boeten van 26 fr. De zes andere werden vrijge sproken. Provincieraad van Oost-Vloanderen. De Raad vergaderde Vrijdag in bui- tongewono zitting voor hel vaststellen eener dubbele lijst van kandidaten voor het voorzitterschapder rechtbanken van Genten Oudenaardo. Voor Gent1' kandidaat, de heer Janssens, 65 stemmenA. Goderus, 14 Van Lierde, 2, en Van Ackere, 1. 2® kandidaatde heer Hebbelynck, 59 stemmen; Goderus, 11 de Perre, 3, Van Ackere, 2 en Van Ginderacbter, 1, en 1 wit briefje. Voor Oudenaarde 1® kandidaat, de heer Van Lierde, 52 stemmen Poll, 12; Van Ackero, 5 en 2 witte briefjes. 2® kandidaat: Van Ginderacbter, 51 stemmen Van Ackere, 13en Ver hulst, 1. AALST. Diefstal. Zaterdag roofde vrouw Van der Eist, wonende Kerrebroeck, een stuk kleerstof van een der kramen op de wekelijksche markt. Do kraamster had het niet bemerkt maar 't was gezien door andere personen die do Policie verwittig den. De adjunct-commissaris Gits onder- hoorde haar dadelijk en ontdekte hetgesto- lene verborgen onder haren doek. Proces verbaal is opgesteld. HERZELE. Vrijdag nacht is brand ontstaan in de bakkerij van den hoer Edmond Buydens, op IJvendale. Dank aan het moedig optreden der vry- willige pompiers, kon de brand beperkt worden. Enkel de bakkery met baren inhoud is.verloren. De schade is door verzekering gedekt en de oorzaak is onbekend. Schele hoofdpijn, hoofdpynen, hoofddraaiïngen. Indien al do andere remediën u niet geholpen hebben, neemt uwe toevlucht tot do slymverdryvende Pil Walthéry, die u zekerlijk zal genezen, want ze geneest alle kwalen veroorzaakt door de gal en de slijmen. 1 fr. Zaterdag voormiddag werden op den Brusselschen steenweg te Meerbeke twee woningen ten gronde vernield door het vuur. De ©ene hoort too aan Kareï De Freyne en de andere aan Lodewijk Stichel- ineyer. Men heeft het vee kunnen redden alsook eenige meubelen en landbouwers- alem. Er bestaat verzekering. De koster van Idegem vond op het kerkhof tusschen de graven een pak, waar een kinderhoofdje uitstak. Het wicht was gewurgd en het lijkje over de afsluiting geworpen. Eene ongekende vrouw, eenen caban gekleed, wordt verdacht. Constant Schollaert. beschuldigd van beraamde moord op zijne zuster Eugenie, beiden wonende te Wetteren-Jabeke, zal voor hot Hof van Assisen opgeroepen wor den, den 2 Mei aanstaande. De debatten in deze gewichtige zaak zullen acht dagen duren. Het Hof zal voorgezeten worden door raadsheer de Kerchove d'Exaerde ridder van Elewyck zal het ambt beklee- den van openbaar ministerie, en M. Oscar Buysse advocaat bij het Hof van Beroep van Gent, is gelast met de verdediging van den beschuldigde. Eene stoute poging tot inbraak werd gepleegd bij Edmond Van Bunder, winko- lier, op het Zand, te Lokeren. De dieven hebben eene ruit uitgesneden en hadden langs daar reeds de gansche uitstalling weggenomen en op den grond gezet om er mede op den loop to gaan, toen de vrouw des huizes wakker werd. Ze trok haar ven ster open cn riep om hulp. Do schelmen namen do vlucht zo waren met drieën. Een van hen heeft een zjjner schoenen verloren en de vrouw die ze zag vluchten, heeft eene min of meer duidclyke per soonsbeschrijving kunnen opgeven. Het is dus te hopen dat deze stoute inbrekers weldra in handen van liet gerecht zullen vallen. IVfinAVP Het Midden-Coraiteit der Katholieke Vereeni- ging heeft besloten, dat de 5" jaarlyksche Algemeen e Vergadering, gevolgd van een Feestmaal, te Ninove op 1® Mei NIET zal plaats grypen. De datum zal heel kortelings bekend gemaakt worden. Er zullen geene nieuwe inscbryvinga- lijsten uitgezonden worden. Koninklijke nalatenschap. Graaf Lonyay, echtgenoot van prinses Slefa- nie komt binnen eenige dagen naar Brussel om zich met de regeling van 's konings nalatenschap bezig te hou den. De likwidatie van de nalatenschap des konings is nu geëindigd. Men zal zich herinneren dat schuld eischers van prinses Louisa zich hadden verzet tegen het overhandigen aan do prinses van juweelen aan wijlen de ko ningin behoord hebbend. Men hield ze dus als waarborg, onder andere diadeem van 200,000 frank. Zy werden thans aan de prinses afge staan. Deze bood den diadeem aan prin ses Stefanie en dan aan prinses Clemen tine, op voorwaarde dat zij zich met haar zouden verzoenen. Beido prinsessen eischen echter van prinses Louisa voor waarden, welke deze tot hiertoe niet aannam. Kongreskolom. De herstelling der Kongreskolom is voltrokken. De stellingen zullen dezer dagen weggeno men worden, zoodat de bezoekers der Brusselsche Tentoonstelling de kolom in al hare schoonheid zullen kunnen bewonderen. De alsembitter verboden. Op 19 October bad de Hollandsche Kamer het wetsontwerp aangenomen nopens het verbod alsembitter te verkoopen. De Senaat of 2® Kamer heeft die stemming met groote meerderheid goedgekeurd. De Katholieke Begeering en tie Laiidhoiiu. Een krachtig propagandaboekje, dat in dezen kiestijd goed van pas komt, is ver schenen onder titelDe Katholieke Regee ring en den Landbouio. Het boekje bevat 16 bladzyden klaren druk, is wel verzorgd en behandelt ver schillende punten den landbouw aanbelan gend, alsook de werking dor Kath. Regee ring op dat gebied. Dit boekje is geroepen om op den buiten veel goeds by te brengen voor onze Katho lieke Party en antwoordt tevens op do uit vallen van liberalen en socialisten. Daarom wenschen wy het in elke Boe- rengilde verspreid te zien. Prjjs 10 centiemen het exemplaar. By groote hoeveelheid, aan 5, 3 cn zelfs 2 centiemen het exemplaar. Uitgever Pierre ULENS, Capucienen Voer, 139, Leuven, (Brabant). Arrondissements-commissarissen. Koninklijke besluiten van 16 April, aanvaarden het ontslag aangeboden door M. A. Clippele, uit zyn ambt van com missaris van het arrondissement Aalst en van M. J. Verwilghon. uit zyn ambt van commissaris van het arrondissement St-Ni- colaas-Dendermonde. Worden benoemd M. Ed. Glénisson. arrondi88ements-commi8saris te Turnhout tot arrondissements-commissaris te Aalst in vervanging van M. A. De Clippele, ont slaggever M. H. Verwilghen, doctor in rechten en kandidaat-notaris, tot arrondis sements-commissaris te St-Nicolaas-Den- dermonde, in vervanging van M. J. Ver wilghen, ontslaggever M. F. Dierckx, kandidaat-notaris, tot arrondissements commissaris te Turnhout, in vervanging van M. Ed. Glénisson, tot een ander ambt geroepen. Drie personen kwamen namiddag to Gent in eenen schoenwinkef, hoek der Vlaanderenstraat enBrabantdam,' en terwijl twee hunner de aandacht van den eigenaar aftrokken door zich verscheidene paren schoenen te doen toonen, die in de uitstalling stonden, opende de derde de tooglade en eigende zich eeno beurs toe, waarin 800 fr. zat. Zy hadden eerst eon bankbriefje van 100 fr. doen wisselen, om te weten waar het geld verborgen was. De diefstal werd onmiddelijk na hun vertrek vastgesteld. De schoenmaker kon nog twee der schel men achterhalen, die aangehouden en naar het policiobureel, geleid werden 't Zijn twee vreemdelingen, de een is Engelsch- man, de andere Canadees. Afgetast heeft men niets bij hen govonden. Zy zjjn ter beschikking van den prokureur des Konings opgesloten. De derde, die in bezit van het gestolene geld schynt te wezen is er in geslaagd te ontsnappen. Hy droeg een grijs kostuum en was iet of wat opvallend gekleed. Zondag werden te Gent de katholieke studenten aan den Katholieken Kring, Poel, op steenworpen onthaald door de tegen -manifesteerders M. Van Holderbeke, leeraar in het Sint Barbarakollegie kreeg eenen steen in het gelaat en werd erg gekwetst. Het slacht offer moest in den Katholieken Kring ver zorgd worden. Daar stelde men vast dat het neusbeen gebroken een en stukje glas van den pince- nez in het oog gedrongen. De straatleiren welke de zoogezegde tegenbetooging inrichten zyn ook wat gaan huilen voor het Rood Hoedje Klein Turkye wat niemand zeer heeft gedaan en hebben in het Bisdom eenige ruiten uitge slagen welke do stad zal betalen. Sedert do opening der nieuwe maga zijnen Tietz, in de Nieuwstraat, te Brussel, die verleden donderdag plaats had, werden er eiken avond woelige betoogingen go- houden, uitgelokt door do leden van een syndicaat van bedienden, welk beweert dat een deel van het personeel te weinig betaald wordt. De betoogingen werden steeds luidruch tiger, zoodat het bestuur, uit hoofde van het gewoel, telkens het sluitingsuur moest vervroegen. Maandag begon het gewoel reeds ten half zes. De betoogers waren zoo talryk, dat de policie niet by macht© was, de loka len te ontruimen en zelfs overmand was, zoodat te 9 ure de gendarmerie ter hulp moest worden geroepen. Zes-en-twintig gendarmen te paard vaag den de straat leeg, doch dit wond de be toogers nog meer op. Het gewoel eindigde to 10 V, ure, met een twintigtal aanhou dingen. Dan vormden twee duizend man eenen stoet, die naar het Cour d'Angleterre trok, waar eene meeting werd gehouden. Daarop trokken de voornaamste belha mels naar het Maison du Peuple, 't hoofd lokaal der socialisten. De XX® Siècle meldt over deze wanor ders, dat het heele spel niets is dan socia listische bluf. Het heeft voor reden dat het Maison du Peuple er niet in gelukt is, de negen honderd bediendon, mannelijke en vrouwelijke, by het socialistisch syndicaat in te lyven. Het christen bedienden-syndicaat, dat onder het personeel van Tietz talryke leden telt, had de voorwaarden bestudeerd in welke dit personeel werken moet en on derhandelde met het bestuur over de loo- nen. Het had zelfs machtiging om de loon- boeken en geschreven verbintenissen na te zien. En er werd bevonden dat de bewee ring der socialisten onnauwkeurig was. In heel den socialistischen bluf is niets wat met de belangen der bedienden in be trekking staat. Een referendum onder het personeel gehouden heeft voor uitslag gehad dat 750 bedienden verklaren tevreden te zijn met hun loon en 150 wel te vreden zyn, maar toch op verbetering hopen. De afgevaardigden van het Christnn Syndicaat hebben van nu af van 't bestuur verschillige gunsten bekomen en de be dienden keuren ten hoogste de socialisti sche betoogingen af. De 17jarige zoon der echtelingen B., te Anderlecht, die eenigzins waanzinnig scheen, was gedurende eenen tijd opgeslo ten geweest, doch hersteld zynde, naar men meende, had men hem zaterdag weer de vrijheid gegeven. Eenigzins opgewonden 't huis komend zocht hy twist en ging weer uit om eenen revolver te koopen. Toen hy terugkwam waren zijne ouders reeds te bed. Hy loste drie schoten en trof de moeder doodelyk in de longen en den vader aan den arm. Dan liep hy weg, zeg gende dat hij zich ging zelfmoorden. I>o jongeling werd zondag gevat en op nieuw in veiligheid gebracht. De ouders worden in 't gasthuis verzorgd. Vrijdag morgend is het parket op nieuw te Sempst ter plaats geweest om het onderzoek in het huis van Van der Meulen voort te zetten. Naar het schynt zou een landbouwwork- man met svie Van der Meulen, Woensdag namiddag op het veld gewerkt heeft, op nauwelijks 150 meters afstand van het huis van den landbouwer verklaard hebben dat toen hy om Van der Meulen ging, gezien hoeft dat de vrouw te bed laj, np de voutkamer, dat de landbouwer, slechts eenige oogenblikken na hem op het veld gekomen is, en dat toen zy samen naar de hoeve gingen om er koffie to drinken, zy het lijk in eenen breeden bloedplas vonden liggen. Men denkt dat men hier voor een onge luk staat dat Van der Meulen spoedig zal in vryheid gesteld worden. Zondag avond, rond 10 uur, werd Mad. Leo Picquant, schoenhandelaarster, te Oudenaarde, die met haar 5jarig zoontje naar bed was, gewaar dat hare kamer in vlammen stond. De vrouw kon langs het venster vluchten. Gansch het dak, da zolder en eene achterplaats werden door bet vuur vernield.Eene groote hoeveelheid schoenen en leder zyn in de vlammen gebleven de schade bedraagt ruim 10,000 fr. door ver zekering gedekt. De oorzaak is onbekend Familiedrama te Sleydinge. Maandag namiddag was de landbouwer Serafien De Wulf, 55 jaar oud, dronken thuisgekomen. Sedert eenige tijd had hij daar oneenigheid voor in zyn huishouden. Zyn zoon Karei kwam rond 4 ure eenen boterham eten en kreeg ruzie met zyn vader. Eensklaps nam Karol den tweeloop en schoot tweemaal op zyn vader een schot trof hem in den arm, het tweede in den rug. Serafien DeWulf viel dood neder, zonder nog een woord gesproken te hebben. De moeder die met hare dochter op den akker werkte kwam toegesneld. De droefheid was algemeen om 5 1/2 ure 's avonds, is de zoon bij de gendarmen van Evergem gegaan en heeft de misdaad verhaald. Hij bleef ter beschikking van den procureur des konings. Dinsdag morgend kwam het parket van Gent ter plaats. Karei De Wulf is naar de gevangenis van Gent overge bracht. Hij is 25 jaar oud. Twee foorkramers, Petrus Waeye en Henri De Jonghe die met twee gezusters getrouwd zijn, kwamen Vrijdag nacht in twist en zetten gansch het dorp Elsegem in rep en roer. Zy liebben zoodanig ge vochten dat allen gekwetst zyn. Waeye en De Jongho hadden elk ver scheidene wonden aan het hoofd vrouw Waeye, Amelie Delbaere, werd in het aangezicht leeljjk gewond, en Marie Del baere, vrouw De Jonghe, werd door hare zuster eene oor af-, en een stuk uit den arm gebeten. Dit gevecht duurde wel een uur men sloeg met geweer on stoofhaak tot de policie er een einde aan stelde. - Nieuwe doodryderij te Antwer pen. Een doode. Een gekwetste. De strenge veroordeeling, tegen den doodrijder Fischer, verleden week door de rechtbank uitgesproken, schynt som mige dwaze automob ielrjjders niet te zul len bekeeren integendeel, 't is alsof zy zich wilden wreken en nieuwe slachtoffers maken. Zoo zyn er te Antwerpen twee in eenige uren tyds. Nabij de Bank werd M. F. Willems, 62 jaar, uit de Paleisstraat, 140, omgeworpen door de automobiel van eenen bewoner van Zurenborg. Het slachtoffer werd naar het S1® Elisa- betbgasthuis gedragen, waar men, ofschoon de kwetsuren uiterlijk niet erg schenen, voor doodelyke verwikkelingen vreesde, Later vernemen wy dat zyn toestand men kelyk verbeterd is. Een tweede, en nog veel erger ongelui gebeurde zondag avond rond half 11 o; den hoek dor Plantynlei en Simonstraat. M. de ingenieur Henri Gittens, broeds van den Vlaamschen letterkundige en be- stuurder der stadsbibliotheek Frans Git tens, kwam met zijne vrouw van Rotter dam. Den hoek omslaande om naar zyne wo ning in de Rembrandtstraat te gaan, wer hj eensklaps omverre geworpen door een auto-taxi, welke als een stormwind voorb( vloog. Omverre geworpen is eigenlijk wel h« woord niet, Het rijtuig, dat even snel blee voortvliegen, nam hem meê, wel derti meters verre, verklaart een ooggetuig* maar niet recht door, doch in slingerend vaart, zoodat er nog andere ongelukkei te vreezen waren. Een andere chauffeur die zyn voertuig had binnen gebracht, snelde toe, 't moei met levensgevaar geweest zyn en o; den auto spingend, deed hij deze stil staan, Met veel moeite werd M. Gittens van on der het rytuig uitgehaald en by den ge neesheer Diegerik, die niet verre van daar woont, biunen gedragen. M. Gittens kon nog een paar woordec uitbrengen en stierf. Hij had eene yselyke wonde aan hei voorhoofd men denkt dat de schedel ge broken is. Een der armen is gebroken, zoodat de beencn door de huid staken e: het geheele lichaam is verder overdekt me: wonden en kneuzingen. Mevr. Gittens, dio een oogenblik all bewusteloos was blijven staan, als had zjj geen besef van het gebeurdo, werd dade lijk by gestaan door voorby gangers, die haar als een kind wegleidden. Eene andere vrouw, die het ongeluk zag gebeuren, viel in onmacht, wat hetgeruclil deed verspreiden dat or twee slachtoffen waren. Het lijk werd naar Sto-Elisabethgasthuii gebracht, waar het herkend werd door dei zoon van het slachtoffer, M. Karei Gittens, die vergezeld was van zynen aanstaande! schoonvader, M. Steinmann. M. de policieofficier Sagacrt, die hei eerste onderzoek inst.elde, heeft den chauf feur, die nog slechts oone maand in dienst was, ter beschikking van het parket ge steld en do automobiel in boslag genomen, M. de substituut, die als openbaar mi nisterie optrad in do zaak Fischer had ge- lyk. Het gerecht moet tegen dio dwazei met uiterste strengheid te werk gaan, zoo niet zal liet publiek zich tegen hen en tegen de nijverheid zelf keeren, en God weet wat er dan gebeuren zal I Een schrikkelijk ongeval had Maan dag avond rond 6 ure plaats in de fabriek van M. Hebbelynck, gelegen Maasstraat, 15, te Antwerpen. Een jongen, Jozel Steurs geheoten, 16 jaar oud, wonends Dylestraat, 68, die daar slecht sedert ties dagen werkzaam was, moest eenen ketel, gevuld met 20DO liters olie, omroeren, terwijl een anderen jongen een mengsel moest ingieten. Dit werk was wat zwaar voor den jongen, zoodanig dat hij aan zijn werkgezel vroeg hem af te lossen, dat dadelijk werd gedaan. Steurs ging nu het meDgsel ingieten, was daarvoor op een vat geklommen. Eem- klaps verloor hij het evenwicht en viel voorover in den ketel olie, die op dit oogen blik tot op 90° gestookt was. In een paar oogenblikken stond geheel de fabriek in rep en roer. Er werd in den ketel gedregd en eerst vyf minuten later werd do jongen bovengehaald, in eenen toestand tc verschrikkelijk om te vermel den. Dokter Van Hoof, kon niets anders meer dan den dood bestatigen. Het parket ii verwittigd geworden door den adjunkt M. Sanotorum, die het eerste onderzoek in stelde. Het jonge slachtoffer behoort tot een gezin waar negen kinderen zijn, dit jaar waren er twee die hunne eerste communie hebben gedaan. Toen de geneesheer en de adjunkt het vreeselyk nieuws gingen mel den aan de ongelukkige ouders, was de moeder nog met hare twee eerste commu niekanten uit. Bij het eindigen der koersen in den Velodroom, was or zondag te Boom, zeer veel beweging op den Antwerpschen Steen weg. Aan automobielen en vooral aan rijwielen ontbrak het niet. Ook de gekende sportman Van Reeth, van Schelle, bijge naamd De Seppe, reed langs 'daar huis waarts. Uit eene automobiel werden strooi briefjes geworpen en Van Reeth kreeg er eenige in 't aangezicht, ten gevolge waar van hy met zyn ry wiel eene valsche be weging maakte. Hy kwam met geweld terecht legen eene zware ijzeren leuning, welke jui8tover den bareel aan den Kre- kelenberg, de provinciale baan afsluit van eene zeer diep daarnevens liggende gracht, en stortte over zijn rywiel heen, meer dan drie meters naar beneden. Men snelde den ongclukkigen rijder spoedig ter hulp en gansch buiten kennis werd hy in de her- herg der kinderen De Beuckelaar gedragen. Liefderryk ontving hij daar de eerste zor gen en werd later met erge wonden aan aangezicht en hals huiswaarts gedragen. - Rousselaere. Den nacht tusschen Zaterdag en Zondag laatst, rond half 2 u., kwam Bossuyt Prosper-Jules, metser, ter herberg - In Utt Majeur in de Borstel- straat. Woordenwisseling ontstond aan stonds tusschen Bossuyt en den baas der Delameilleure Gustavo, uit oorzaak dezen laatste aan Bossuyt de betaling eischte van herbergschuld. Daaruit ontstond een ge vecht in regel tusschen twee voornoemden alsook de bazin Silvie Maeckelbergh, een logiesgast Declercq Arthur en nog anderen,

De Denderbode | 1910 | | pagina 2