Rechterlijke kronijk. Grot van 0. L. Vrouw var. Lourdes Snul Aalst.-Werkbeurs Allerhande nieuws. Frankrijk. De kiezingen, Te Brussel zijn de menschen vooral bezig met de Tentoon stelling, die hun geld in de kas moet aanbrengen. Wat de kiezingen betreft, ze vragen dat zo maar rustig zouden afloopen, want onrust zou grootelijks schade doen aan den Brusselschen handel. Weet ge, Mijnheer, zegde deze week eenen restauratiehouder, die altijd gekend is geweest als een overtuigd liberaal, dat ik dit jaar voor de eerste maal van mijn leven voor de klerikalen ga stemmen Ge moet zoo aardig niet opkijken dat is zoo, ik ben nochtans geen tjeef geworden, dat is zeker. Maar met al dat beslag van ontbin ding, indien de klerikalen twee of drie zetels verliezen, en den mikmak die er zou op volgen nieuwe kiezingen voor de Kamer, nieuwe kiezingen voor den Senaat, welke de buitenlieden zouden te huis houden, zou onze Tentoonstelling om zeep zijn. En ik heb groote kosten gedaan in het vooruitzicht van veel volk, en ver leden Zomer, met dat slecht weer, is het niet goed geweest we moeten onze schade wat inhalen. Op de laate bijeen komst der limonadiers en hotelhouders sprak iedereen hetzelfde woord. De hevigsten zegden dat wij de kalotins zullen buiten zetten als ze kunnen ver trekken zonder ons schade te berok kenen. Eerst ons profijt, zeggen de Brusse- leers, dan politiek De steertstar. Wie had kunnen gelooven dat de comeet van Halh y eeue attractie van de Brusselsche Tentoon stelling zou worden Ziehier op welke manier Heel den duurtijd der Tentoonstelling mogen de herbergen des nachts tot 3 uren open blijven. Welnu, in de starrewacht van Ukkel heeft men Zaterdag voor de eerste maal de komeet van Halley als morgendstar gezien. Om ze to kunnen zien, moet men vroeg opstaan of laat slapen gaan. Inderdaad, de meeste staatsburgers liggen sinds lang te bed wanneer de sterre met den steert haar nachtelijke ronde aan het firmament maakt. Zoo er echter toch nieuwsgierigen zijn die haar,van aanschijn tot aanschijn verlangen te aanschouwen, zy gezegd dat men bij heldere lucht en afwezig heid van maneschijn, do komeet kan in 't oog krijgen in den Oosterhemel op de volgende dagen en uren. Dagen Uren Zichtbaar 28 April 2 u. 45 van 3 u. 00 tot 3 u. 45 2 Mei 2 u. 30 van 2 u. 45 tot 3 u. 20 6 2 u. 20 van 2 u. 35 tot 3 u. 20 10 2 u. 15 van 2 u. 30 tot 3 u. 00 14 2 u. 40 van 2 u. 45 tot 3 u 00 16 3 u. 00 Zeer weinig tijds. De Brusselaars kunnen dus eiken nacht de verschijning der comeet bij het drinken van hunnen lambiek af wachten. Tentoonstelling van Brussel. De reeks der tijdelijke wedstrijden die el kaar gedurende de tentoonstelling moe ten opvolgen, zal worden ingehuldigd met eene tuinbouwtentoonstelling, die voorliet publiek zal geopend zijn, te beginnen van Zaterdag 30 dezer. Het inrichtingscomiteit beschikt over eene hal van bijna zes duizend vierkante meters, grenzend aan het Belgisch pa viljoen van Waters en Bosschen. Deze tentoonstelling zal zeker de vol ledigste en schitterendste tuinbouwten toonstelling zijn, die ooit te Brussel werd ingericht en zal onder alle oogpunten te vergelijken zijn met de beroemde bloe meDfeesten te Gent. Meer dan honderd Belgische expo santen uit alle streken van het land, de eerste tuinbouwhoeven van Engeland, Holland en Frankrijk zullen tot het Met twee sprongen was hy by de deur en opende haar. Daar zat de kleine surnumerair bij de stoof, wier openen het geraas veroorzaakt had, on verbrandde bitter weenend al zijn scboone bons. Het was oen echt toonecl- spel. Juist ging de wijnkaart, op welke hij bank gehouden had, in vlammen op, en omstraalde zijn jammerlyk blond hoofdje met iets als een heiligenkrans. Als een martelaar, droef verwijtend, zag hij met zijne waterige oogen de binnentredenden aan. Toen moest de jonkvrouw von Wacke- rode, voor de eerste maal sedert zij te Ber lijn gekomen was, hardop lachen en zij sprak hartelijk O, gij schaap Ja, ja, nu wordt ge kort gehouden, mijn zoon voortaan speelt ge nog maar voor suikerboonen en pepernoten Maar voor een liefhebber is dat immers even plezierig. En nu, komaan Ik vergeef u Geef mij de hand En aan hem hier ook Merkt ge niets Ja, ja Wij blijven bij elkaar hij en ik Voor u was hij een boozo geest. Nu zal hij voor mij dubbel een goede zijn.... Goed of boos, zegde Horst, weer den arm om haar slaande, wat weten wy er van Wat wij goeds wilden, dat loopt zoo dikwijls ten kwade, en wat wij kwaads wilden, dat loopt even dikwijls nog ton goede uitArme, kortzichtige drommels zijn wij En daarmeè is het beste van ons gezegd. EINDE.— verhoogen van den luister dezer bloe- menuitstalliDg bijdragen. Men zal er de zeldzaamste orchideëen bewonderen, de azaleas met geelrooden weerschijn, die de faam der Gentsche kweekers uitmaken, bloeiende plaaten van allen aard, de schoonste specimen van sierpalmen en varens, afgesneden bloemen, geforceerde vruchten, eerste lingen, enz., enz. De kunst der bloemisterij, die in de laatste jaren zoo vooruitging, zal er ruim vertegenwoordigd zyn. Al die wonderen zijn zeer teeder. Ook kuDnen zij slechts gedurondc drie dagen tentoongesteld blijven. Reeds van af Dinsdag zijn de verhuizers dit schitte rend bloemenpaleis aan het opruimen. In België zyn 12.000 leden van het genootschap St-Vincentius Paulo, die alle jaren meer dan anderhalf millioen franks aan behoefligen uitdeelen. Wijze maatregel.—Het hoofdbestuur van den Nederlandschen Vrouwenbond tot verhooging van het Zedelijk Bewust zijn. heeft samen met de Vereeniging ter behartiging der belangen van jonge meisjes en eenige buitenlandsche ver- eenigingen, een tijdelijk kosthuis ge opend, Bocndaelschen steenweg, 35, te Brussel, nabij de Tentoonstelling, om meisjes, die in de tentoonstelling werk zaam zullen zijn. een veilig tehuis aan te bieden tegen matigen prijs, van Mei tot Oktober. De belanghebbenden kunnon zich aan melden bij Mevr. Van der Bruggen, Simonisstraat, 13, te Brussel. Ter bezuiniging der boomen. In Engelsch-Iudië heeft mon eene grassoort gevonden waarvan men stekskens kan maken. Bij Scholapoer bestaat reods eene fabriek die zulko strijkgrazekens vervaardigt. De grashalmen worden met machienen in stukken van gelijke '.engte gesneden, dan vyf minuten lang in parafien gekookt en daarna gedroogd. Dan worden zij met bijzondere machie nen in ramen gespannen en mei de koppen in den fosfoordeeg gedoopt. Daarna worden zij opnieuw gedroogd en verpakt. De fabrikatie kan zoo goed koop zijn dat een gros doosjes van die strijkgrazekens voor ongeveer fr. 1,30 verkocht wordt. Elk doosje telt boven dien meer stekjes dan onze gewone Zweedsche, namelijk 80 stuks. Onze vorsten in de Tentoonstelling. Maandag morger.d om 10 ure hebben de Koning en de Koningin de Duitsche afdeeling der Brusselsche Tentoonstel ling bezocht. Zij waren vergezeld van de heeren Schollaert, kabiuetsoverste, Hubert en Davignon, ministers en graaf d'Ursel. De Koning heeft den Duitschen kom- missaris en den Voorzitter der Duitsche afdeeling bedankt, omdat hunne afdee ling in zooverre gereed is. De Koning heeft gezegd dat Hij zeer dikwijls de Tentoonstelling zal bezoe ken maar zonder praalvertoon. Hij wil alles goed nazien. Zondagrust. Een heer, wonende te Gent, wordt door do rechtbank der stad verwezen tot 5 frank boete of 1 dag ge vangenisstraf omdat hy een werkman 's Zondags na twaalf ure had laten werken. Spiritiste bestolen Eene Brussel sche dame, mevrouw T... houdt zich bezig met spiritism, magnetism en hypnotism. Zij kende een goochelaar, Baphaël II., die met haar in kennis geraakte en zy deden 's avonds allerlei proefnemingen. Op 8 Maart kwam H. weer by de dame, maar vergezeld van een vriend dien hij voorstelde als zyndo dokter W., specialist, en die zicli met geheime wetenschappen bezig hield. Deze, bewerend spiritisclic proeven te doen, vroeg om in aanwezigheid te worden gesteld van het kasje, do juwec- len van vrouw T. bevattend. - Bij de oproeping der geesten, zou hy den inhoud doen verdwijnen, zegde hij, maar eerst was hot noodig dat de damo een glaasje likeur dronk. En hij toonde een fleschje en een glas. Mev. T. haaldo 't koffertje, dronk en viel in slaap. Ontwakend waren II. en de dokter ver dwenen, met het kofferken en vele waar den, samen voor 10,000 fr. De policie hield H. aan, die bekende cn zegde waar zijn medeplichtige, zekere S.B. zat deze werd eveneens aangeiiouden cn ook hij bekende. Zij verschenen nu voor de rechtbank van Brussel en kregen B. 9 maanden, H. 6 maanden gevangonis. ie ülijlbeelt. I»e Bedevaart en Offerande door de In woners van Mylbeek, zal plaats hebben den eersten Zondag van Mei, om 5 uren namiddag. Sermoen, Lofzang en Vereering der Re likwie. Heilige Moeder Gods, onbevlekt ontvan gen, bid voor ons. Worden gevraagd door de Patroons 1 magazijnier, van 16 tot 20 jaar1 meu belmaker 1 wagenmaker. Vragen der Werklieden 2 magazijniers 1 schrijnwerker, halve gast 1 koetsier 2 voermans 1 tabakbe werker 1 smedersgast. AALST. In den nacht van Zater dag tot Zondag, rond 3 uren, kwam Victor Verleyscn, voermansknecht van M. Gas- souwers te Gent, in de Brusselschestraat, gereden op weg naar Brussel. De man was in slaap gevallen en de peerden in plaats van de baan te volgen sloegen den weg in tusschen het huis van M. Do Hert,Schepen cn de St-Martinuskerk. Die straat welke nog al afhelt versmalt merkelijk aan de intrede der Sint-Martensplaats bij zooverre dat het onmogelijk is er met een wagen of ander rijtuig door te rijden. De verbuis- wagen rolde in do vensters van den winkel der Juffers Schelfhout, 't gene nog al schade veroorzaakte waarover de baas van den voerman verantwoordelijk blijft. Verstoptheid. Het is bewezen en erkend dat geen geval van verstoptheid of van ontsteking der darmen wederstaan heeft aan de weldoende werking der slijm- verdryvende Pil Walthéry. Meer dan 20,000 genezingen 's jaars. HERDERSEM. Zondag morgend werd alhier hetlyk uit den Dender getrok ken van een vreemdeling, een jongeling schijnende van 19 a 20 jaar oud. Nu, door de Policie onzer Stad Aalst, werd hij erkend als zijnde den genaamden Emiel- Benedict D., verblijvende te Sint-Jans- Molenbeek. De ongelukkige was sedert 14 April spoorloos verdwenen. Nu, hy had zijne ouders by brief verwittigd dat hy besloten had zich te zelfmoorden daar hij aan eene ongeneesbare oorziekte leed. Lede. Brand. Zondag morgend; om 1 '/2 ure, is de woning met stallingen en inboedel, toebehoorende aan Domien De Saedeleer, op de wijk Overimpe,afgebrand. Alleen de muren staan nog recht. Vrouw Vermeire bemerkte het eerst het vuur en verwittigde de geburen Matthys en Ver- straeten. De Saedeleer en zijne vrouw, twee ouderlingen van 70 jaar, lagen nog te bed toen Matthys hun wekte. De brand zette zich zoo spoedig voort dat do ouderlingen dadelijk moesten buitcnloopen. Matthys en Verstraeten konden alleenlijk de driegeiten redden. De schade wordt gerekend op 3000 fr., door verzekering gedekt. Men denkt dat cr kwaadwilligheid in het spel is. Het is hier den derden brand op 14 da gen tyd op dezen wijk. Een onderzoek is geopend. Erg ongeval. Petrus Daelman was op Sterre wal-Vogelzang te Lede bezig eene kar hout te laden, toen de kar vol was kantelde ze om. Petrus en Benoit Daelman zaten er onder. Petrus kon er met groote moeite van onder geraken,doch Benoit heeft er een half uur onder gezeten. Hij was erg gekwetst en klaagt van inwen dige pijnen. Men heeft hem op eene slede naar huis gedaan. Doktor Rubbens verzorgt het slachtoffer. NINOVE. De moord op den poli- cieagenl Hautman. Het parket van Oudenaarde is Vrijdag achterdoen te Ninove afgestapt, vergezeld van eenen bouwkundige. Do vermoedelijke dader was niet aanwezig. Enkel de getuigen Paul Van Petegem, Coppcns, Buyl, De Ville, De Schepper en Heynderick, waren opgeroepen en niet tegenstaande de ontkenningeu van Vande- perre, die beweert niet leNinove gekomen te zyn den avond der misdaad, hebben deze allen zijne aanwezigheid bevestigd. Het onderzoek wordt als gesloten aanzien. Binnen een paar weken zal die beschul- digingsakt opgemaakt zijn en Vandeperrc zal voor het Assisenhof der provincie Oost- Vlaanderen vorschynen, tijdens den zittijch van Juli aanstaande. In het gevang is de beschuldigde zeer teneergcslagcn. De hulpgelden, rondgchaald ten voor- deelc der familie van het slachtoffer van zijnen plicht, hebben de som van 2,700 fr. tot hiertoe opgebracht 1,700 fr. door de verschilligc policiekorpsen van het lahd gezonden en ,000 fr. door bijzonderen dei- stad onderteekend. I)e gemeenteraad zal kortelings het pen sioen stemmen voor de weduwe Hautman. Zondag namiddag kwam Alf. Borms, beenhouwer, te Dendermonde, per rywiel op do Vlasmarkt. Aan den hoek der Iiijk- straat, kwam hy in botsing met eenen anderen wielryder, die uit die straat kwam. De botsing was uiterst geweldig. Borms viel te gronde en bleef bewusteloos liggen. Men droeg hem naar zijne woning, op de Vlasmarkt, waar Dokter verhelen hem verzorgde en vaststelde dat hy erg aan den knie gekwetst was. Zele. Brand De tweewoonst bewoond door de familie Van Haute, wijk Durme is met alles wat er zich in bevond door brand vernield. Sinaai Messentrekkers. Gus- taaf De Keyser heeft Zondag avond van een gekend persoon eenen geweldigen messteek in den buik ontvangen, die zyn leven in gevaar brengt. De herbergierster De Clercb en hare dochter werden ook gewond. Het parket is verwittigd. Lokeren. De jonge dieven bendeaangehouden. - Vrydag avond zakten de drie verdwenen schelmen naar de stad af. Twee hunner werden in het ouderlykc huis niet aanvaard namelijk Ver wilghen en Clappaert, deze kwamen zich by de nachtpolicie aangeven. Clap paert bezat nog den revolver, geladen met 6 kogels, waarmede hy den policieagent bedreigde. De vader van den derden schelm, Veyt, is zijn zoon zaterdag morgend, om 4 uren gaan aangeven. De 3 schelmen hebben volledige beken tenissen gedaan zij zegden dat zy ver- schill.'ge dieftallen pleegden in de lusthui- zon vau do heeren Baillot en van Maes. Het was in de villa van M. Maes dat zy den revolver stolen. Zij bekenden ook de laatste twee win keldieften van 14 dagen geleden en van verleden Zondag nacht gepleegd to hebben. De drie jonge schurken worden Zondag morgend naar het gevang van Dendermonde overgebracht. Bedrogen pick-pockets. De zakkenrollers dachten stellig gouden zaken te doen op het openingsfeest der tentoon stelling van Brussel, 't Schijnt hun tegen te vallen zy oogstten slechts nikkel. Het bewijs Een hunner had liet horlo- gie en de ketting van eenen ouden heer gerold, doch ziende dat het maar een nik kelen was, had hij die in den zak gemoffeld van eenen anderen heer, die niemand an ders was dan de policieoffioier Fronville, die niet weinig verbaasd was 't uurwerk in zynen zak te vinden. Korts nadien vond M. Arthur Doux uit de Troonstraat eveneens een nikkelen hor- logio met ketting in de zakken van zynen overfrak. Evenzoo vaarde een soldaat van het 9e linie De Clerck geheeten, die in het poli- ciebureel een horlogio kwam brengen, in den zak van zijnen kapot gevonden. Men ziet, alle stielen worden bedorven, zelfs het zakkenrollen. Geholpen door Duitsche gerechts dienaars, heeft de policie der hoofdstad eene belangrijke aanhouding gedaan. Twee mannen werden op heeterdaad verrast, wanneer zij te Gladbach eene dame tracht ten te vermoorden om haar te bestelen. Een der daders kon vluchten en nam de wijk naar Brussol. Het was een genaamde Wilhelm Hesser. De Duitsche detectiven zochten hem op gezamenlijk met de Brus selsche opsporingsbrigade. De agent Van der Auwera ontdekte Hesser in eene kamer der Goudstraat, waar hij sedert het begin der maar.d woonde. Hij word cr dan ook Vrijdag morgend aangehouden. Hij was zonder middelen van bestaan. Een jongen,die op de foor van Elsene in eenen touter zat, werd onpasselijk, zoo dat zijn hoofd buiten het schuitje hing. Eer men het gezien had, botste dit hoofd tegen een der steunpilaren on, daar men niet dadelijk kon stilhouden, werd dit meermaals herhaald, zoodat een stroom bloed onder het balanceeren rondspren- kelde. Het was een akelig gezicht. De toe stand van den knaap is allerslechtst De ouders hebben den armen jongen niet naar hot gasthuis willen laten brengen. Belangrijke diefstal te Elsene. Dieven zyn over den afscheidingsmuur van het lcrijgsgasthuis gedrongen en zoo in het huis van M. Groendael, bestuurder go- raakt. Do kassen werden er opengebroken en eeno belangrijke partij juweelen buit gemaakt. Vrijdag avond ontving do policie van Mechelen een telegram uit Brussel mel- dendo dat een belangrijke diefstal van koper was gepleegd ten nadeele van M. Van Genechten Hoogstraat en dat de ver moedelijke dader zekere V. woonachtig was te Mechelen, Kerkhoflei. M. Warans, policicoflicier, vergezeld van de rechterlijke agenten De Keorsmakor en Van der Wielen, begaf zich oogenblikke- lijk naar de aangeduide woning en wa ren niet weinig verwo.iderd er tijdens hunne huiszoeking zoodanig vele koperen voorwerpen van allen aard te ontdekken dat er een ganschen wagen noodig was om ze naar het policiebureol te vervoeren. Deze voorwerpen hebben eeno gezamen lijke waarde van meer dan 2000 fr. V. werd intusschen te Brussel aangehou den, waar hij werkzaam was in de fabriek van M. Van Genoehten. Deze diefstallen duurden reeds meer dan drie jaren. Het is aan de snelle werking van den heer Warans en zijne agenten, dat men deze ontdekking te danken heeft. Maandag middag, rond half een, is te Antwerpen een geweldige brand uitgebro ken aan boord van het binnenschip Kraps 3, toehoorende aan de firma Lcnssens, ge meerd liggende langszij de stoomboot Ver mont, op n. 51 der Amerikadok. Deze stoomboot loste hare lading zakken kopra (kokosnoten) in eerstgenoemd bin nenschip. Ongeveer 2000 zakken waren reeds gelost. De brand breidde zich uit met eene on gekende snelheid. En dit is niet te verwon deren, als men weet dat uit Lopra olie wordt getrokken. De pompiers verwittigd, snelden toe met hunne automobiel, onder bevel van luite nant Boelens. Doch de auto kwam niet op hare bestemming. Aan de Royerssluis kreeg zij eene panne en kon niet meer verder. De pompiers zijn dan voorzien van het hoogstnoodige, een rol darmen, enz., ver ders te voet naar de Amerikadok getrok ken. Intusschen stond reeds de gcheele lading in volle vuur, waarvan de vlammen zeer hoog in de lucht sloegen. De Japaneesche bemanning en officieren van de stoomboot Vermont, waren reeds met do spuiten hunner boot aan hot blusschen, toen do pompiers ter plaats kwamen. Nadien kwam ook nog de stoompomp met luitenant Romy. Aan blusschen viel niet meer te denken ten half twee stond het geheelo schip in brand en men sleepte het naar de boei om het daar te laten zinken. Sieepbooten der stad met hare spuiten waren eveneens ter plaats. De schade is zeer groot. Het parket van Kortryk is te Roes- selare een onderzoek gaan doen naar aan leiding van eene mourdpoging.door zekeren Cyrille Victoor op zyne vrouw. Hij had niet minder dan acht schoten op haar ge lost. Hij heeft zich dan zelf bij do policie aangegeven, meenende dat hy haar had gedood. Jaloezie was de oorzaak. Aan de politie verklaarde de gewonde vrouw dat haar man sinds eenigen tijd teokens van zinsverbijstering gaf, wat eenigzins door de kinderen en de geburen van den plich- tige werd bevestigd. De wonden van vrouw Viel oor, die eerst ernstig schenen, stellen toch baar leven in geen gevaar. Maandag rond 11 1/2 ure voormiddag stond Alois Beauprez, brouwer wonende te Houthulst, met peerd en rytuig aan de her berg Belle vuo te Iseghcm, toen opeens zijn peerd ophol ging. Onderwegegeraakte het rijtuig los en het beest zette het op de vlucht langs Rumbeke naar Rousselare. Aan den samenloop der Rumbeke- en Zuid- straten was het slechts op eenige meters van een groep kinderen dewelke van de school kwamen. Onvermijdelijk ware hot te midden dezer terechtgekomen had het niet geweest dat zekeren Cyriel Vanhecke die in do nabijheid was, het gevaar ziende waaraan de kinders blootgesteld waren, het hollende dier naar den kop sprong en het tot stilstand bracht. Zulke moedige daad is zeker beloond te worden. Donderdag namiddag waren eenige kinderen aan het spelen aan brug 5 te Beersse op zeker oogenblik werd er ge roepen een kind in 't water - en inder daad, het kind van J. Geuns, oud 5 jaren, was van de brug in de vaart gevallen. Do brugwachter, Va:i Zele, ziende dat het kind onder het water verdween, aar zelde geen oogenblik en sprong gansch gekleed er naartoe en gelukte er in het te vatton maar door eene zekere aandoening getroffen bevond hy zich in de onmogelijk heid het kind te redden en riep om hulp.De douanier A. Van Doren, daar zich op dienst bevindende en ziende dat Van Zele slacht offer zou worden van zijne zelfopoffering, sprong op zijne beurt het water in, redde het kind van eene gewisse dood en stak daarna eeno hand toe om den brugwachter op het droge te brengen liet kind werd onmiddellijk naar zijne ouders gebracht en door de toegestroomde menigte werden onze twee moedige redders hartelyk geluk gewcnscht. Eenigo mannen van Ressaix hadden 'nen pik op den ópperwachter der kool mijn, zekeren P..., die in de rue des Garennes woont. Een der laatste nachten, wetende dat P..., in dienst was, vielen zy zijne woning aan met steenworpen, gooi den de ruiten in en stampten ook de deuren open. waarna zy geheel den inboedel stuk sloegen. De gendarmen hebben zekeren Arthur R..., 28 jaar oud, wonende te Binclie, aangehouden. De policie van Verviers heeft do hand gelegd op eonen Duitschor, Hendrik Dahl genaamd, die een drietal dagen geleden eeno moordpoging gepleegd had op zijne minnares, Eliza Hanneckers. Het meisje werd niet erg getroffen en heeft aan den onderzoeksrcchltT verklaard dat Dahl haar jezegd had in Duitschland eenen persoon gedood en in Holland eenen gevaarlijk ge wond te hebben. Dahl zou over deze mis daden breedvoerig uitleg gegeven hebben, Een onderzoek is geopend. Een vreesclijk ongeluk is te Quiévrain gebeurd. Een 5-jarige knaap, de kleine Albert Cauderder, speelde met eenige mak kertjes in de Staticstraat. Op het oogen blik dat de tram Valenciennes statie ver liet, wilde het kind op het platc-forme springen. Het nam ongelukkiglijk slecht zijnon sprong en viel onderdo wielen. Men kon den knaap slechts met groote moeite bevrijden hij was de beide bccncn afge sneden en ondanks do beste zorgen,is lijj weldra bezweken. Een genaamde Jules Thellier, die sinds Januari opgezocht werd wegens eene moord te Aubervilliers (Frankrijk), weri to Amiens ontdekt. Ziende dat hij ging ge vat worden loste hij een revolverschot of den policieagent Fauconnier en kwetste hem erg aan de lies. Een andere policie agent werd ten gronde geslingerd, waarm Thellier de vlucht nam. Hy kon echter spoedig aangeiiouden worden. De toestani van Fauconnier is zeer gevaarlyk. De liefde... De gebroeders Jules ei Lueien Pollack, 20 en 22 jaar oud, kregel in de ouderlijke woning te Parys twist nopens een meisje waarop beiden verliefi waren. Zy grepen elk een mes en ginger onmiddelijk in tweegevechtde gekwetst! mocht het meisje niet meer aanspreken. Jules kreeg eenen messteek in den buil en werd in wanhopigen toestand naar hei gasthuis gebracht. Kiezing-en in Frankrijk. To hiertoe zyn do uitslagen onvoldocndo on er een oordeel te kunnen over vellen. In liet algemeen -stelt men vast dat di programma's eene verzachting te kennel geven, vooral voor wat aangaat de belas: ting op het inkomen. In de statie van Quinperlé(Frankryk) vond men op het dak eons 3e klasrytuigs j van eenen trein uit Lorient komende, oenen jongeling zeer zwaar gekwetst in eenei bloednlas liggen. De ongelukkige, zeker Boisvellie, van Lorient, werd in «vanhopi gen toestand naar liet gasthuis gebracht. Men weet niet hoe de jongeling op he dak van het rytuig geraakt is Eduard VII te Lourdes. Eduar VII, Koning van Engeland, heeft Vrydaj rond half elf Pau verlaten om een lang rit per auto te doen, vergezeld van e« aantal personen Zy begaven zich ovei Lourdes naar Cauterets. Op den terugwe| hield de vorst geruimen tyd stil te Lourdes waar hy vóór dertig jaar reeds geweest is Hy bezocht de grot, do basiliek, de kerl van den Roozenkrans en woonde met ont dekten hoofde de processie der pelgrims by Op de groote plaats ontving de vors Mgr. Schöpfer, Bisschop van Tarbes ei onderhield zich eenigen tijd met hem. Tel ure 40 koerde hij te Pau terug, uiters tevreden over zijn uitstapje.

De Denderbode | 1910 | | pagina 2