Struikboonen. Meststoffen. Grot van 0. L. Vr. van Lourdes Rechterlijke kronijk. Zondagrust. Allerhande nieuws. Met een paar woorden zal ik trachten u het verkeerde hiervan te doen uit- schenen. Achter in onze keel komen twee bui zen uit. Door de eene, de slokdarm, glijdt het voedsel, terwijl de tweede, de luchtpijp, voortdurend voor verschen luchtaanvoer zorgt Het kleinste kruimeltje voedsel nu, dat by ongeluk in de luchtpijp verzeild geraakt, kan vreeselijke benauwdheden veroorzaken, ja zelfs den dood door ver stikking ten gevolge hebben. Telkens weer komen we bij het bestu- deeren van het menschelyk lichaam tot de overtuiging dat de Schepper een wonderwerk verrichtte. Voor alles is gezorgd, zoo ook hier. Om te beletten dat er ongerechtighe den in de luchtpijp belanden, hebben we achter in den mond een klein dekseltje, slrotklep geheeten, dat neervalt zoodra we beginnen te eten, en dan de luchtpijp geheel afsluit. Als we nu lachen, beletten de spieren, die we daardoor samentrekken, het neervallen van het klepje zoodat de luchtpijp openblijft. Begrepen Geboorten en overlijdens in de groote steden. Ziehier de opgaven, opgemaakt door den gezondheidsdienst der stad Brussel Geboorten O verlij dens per 1000 inwoners Brussel en voorsteden 19 15,5 Antwerpen 24,7 16,1 Luik 12,1 18,9 Gent 23,2 19,7 Oostende 25,6 19,5 Namen 19,5 27,6 Charleroi 22,8 13,3 Bergen 20,9 13,3 Hasselt 24,7 17,8 Londen 24,7 14,5 Luxemburg 20,6 23,4 Amsterdam 23,7 12,8 Rotterdam 35 14,3 Den Haag 26,3 18,1 Berlijn 19,4 14 Hamburg 22,8 13,7 Munchen 23,9 19,3 Keulen 29 15,3 Weenen 20,2 17,7 Kristiania 25,3 11,5 St-Petersburg 26,6 30,9 Voor de Vlamingen. De beer mi nister Helleputte heeft beslist dat alle ambtenaren en bedienden onder zyn beheer er zijn er 80 duizend mogen schrijven aan den heer minister en aan het beheer, in de taal die zij verkiezen. Ook mogen alle bedienden van eiken rang en alle werklieden, welke met eene straf bedreigd zijn, hunne rechtvaardi ging aanbieden in de taal van hunne keus. Men zal de gewichtigheid van dezen maatregel begrijpen als men weet dat tot hiertoe de Vlaamsche bedienden naar het hooger bestuur in het Fransch moesten schrijven. Nu mogen ze dat ook in het Vlaamsch. Laat ons hopen dat de Vlamingen van die nieuwe rechtherstelling gebruik zullen weten te maken. Deze maatregel is aan het personeel bekend gemaakt bij middel van eenen omzendbrief. Hy zal ook voor gevolg hebben dat de ambtenaars van het Middenbestuur de beide landstalen zullen moeten machtig zijn. Nu, 't is tijd ook. Verwereldlijking der Brusselsche gasthuizen. De wensch, uitgedrukt in den gemeenteraad van Brussel in Mei 1909 door B.*. Depage, komt tot verw zenlij king. Ziehier hoe men begonnen is Onlangs moest eene der nonnen, zus ter Michaël, eene operatie aan de maag ondergaan. Die non behoort by den dienst van gezegden dokter. Hij behandelde haar echter nietde operatie werd verricht door een specia list en de zieke is nu volop genezende. Dit heeft dokter Depage niet belet, zonder eenige bestatiging of onderzoek, te verklaren dat zuster Michaël voor haar werk niet meer in staat zal zijn, en dit eene gelegenheid was om zyne afdeeling te verwereldlijken. Daarop heeft de bestuurder de zieke, van eenvoudig op last van den beheer raad, haar afscheid gegeven. Nu schijnt het dat dokter Depage in zijne cliniek een leergang heeft van wereldlijke verpleegsters,voornamelijk tusschen vreemden aangeworven. Het eerste specimen van die school, zegt de Patriote, Miss X., die aangesteld was als overste der wereldlyke ver pleegsters in het Sint-Jansgasthuis, werd,na eenen proeftijd van drie maan den verzocht het veld te ruimen. Vlamingen in de Walenstreek. Op dit oogenblik verblijven nagenoeg 32,000 Vlamingen in het Walenland, waarvan 16000 in Henegouw,in den om trek van Charleroi zijn er 5578 en in het Center 5789. Daarenboven zijn er nog duizenden Vlamingen welke uit Lim burg, Brabant-Vlaanderen dagelijks naar het Walenland in de mijnen, werk huizen en fabrieken gaan werken. En nochtans de officieele bedienden, met welke zij moeten omgaan, en die hen zouden moeten inlichten, moeten geen Vlaamsch kennen Wij stellen het feit vast, we be spreken het niet. Een gevat antwoord. In de Ka merzitting van Zaterdag morgend vroeg de heer Denis, socialist, om den heer Liebaert, minister van financiën te on dervragen over den muutentoestand van België en de verbeteringen welke er aan kunnen gebracht worden. Nochtans, zegde de heer Denis, dat kan niet meer zijn voor de kiezingen, maar, men zou die ondervraging kun nen inschrijven op de eerste plaats tegen Novembor aanstaande. Daarop, zegde M. Liebaert, minister van financiën Wij kunnen niet zeggen hoe de toe komende Kamer zal samengesteld zijn, maar uwe vraag om nog in November aanstaande te ondervragen, bewijst dat ge zeker zijt dat het huidig gouverne ment nog op de ministerbank zal zete len. Heel de Kamer lachte hertelijk De Belgische uitwijking naar Ame rika. In den loop der 4 eerste maan den van 1910 heeft eene enkele scheep vaartmaatschappij van Autwerpen naar New-York 22,103 landverhuizers over gebracht. De uitwijking was vooral druk tijdens de maand April er ver trokken niet min dan 6,775 landverhui zers, of gemiddeld 1350 per vertrek. Voegt men by dat aantal, de passagiers der kabienen en bemanning, dan had iedere stoomboot meer dan 2000 per sonen aan boord. Anderzijds brachten de steamers vau eene andere stoomvaart-maatschappij van Antwerpen sedert den 1 Januari, ongeveer 6000 landverhuizers naar Kanada over. Jaargeld der Kamerleden. L'Indépendance Beige springt in de bres voor de vermeerdering van het jaargeld der Kamerleden. Vier duizend franks is te weinig, zegt het blad, voor een Kamerlid om daarmede een bestaan te hebben Een Kamerlid moet inschrijven voor alle denkbare on ondenk bare dingen, en als hij op dat alles inge schreven heeft schiet er van zyne 4000 fr niet veel meer over. Maar, zegt het blad, als het jaargeld ver hoogd wordt zouden de Kamerleden ook beter moeten oppassen. (Maak hun dat maar wys Le Peuple, zegtals het jaargeld enkel eene vergoeding is voor den verloren tyd dus een bijzaakje dan is 4000 fr. omgezet in zitpenningen genoeg. Le Bien Public meent Indien men het jaargeld verhoogt dan zouden de Kamer leden zich natuurlyk verplicht gevoelen de zittingen meer bij te wonen (onze kon frater is een fijne spotter) ze zouden moer willen werken, meer redevoeringen willen houden, meer willen ondervragen, enz., en het Kamerwerk zou nog slechter vooruitgaan dan nu. Best ware, den zittijd merkelijk te verkorten, dus ernstiger to werken. Dan zouden de Kamerleden zoo veel tijd niet verspillen. Ernstiger werken voor de Kamer dat is ook eene begoocheling. Men werkt in de Kamer immers niet om de zaken van 't land wel te doen gaan, maar voor de galerij. Wat ons betreft zegt 't Fondsenblad - we zjjn niet tegen de vorhooging van het jaargeld. Maar als dat eene vergoeding is voor den verloren tijd, dan zouden dege nen, die de zittingen niet bijwonen, en hunnen tyd besteden aan wat anders, dus hem niet verliezen, dien tyd ook niet moe ten vergoed worden. Zooals we reeds zegden we zouden het jaargeld splitsen in twee deelen een vast deel en eenen zitpenning per aanwezigheid. Verders, wie 't voor 4000 fr. niet kan doen moet geen Volksvertegenwoordiger worden, en om het jaargeld te verhoogen moet men de Grondwet veranderen. Al dat geklaag en gezaag helpt dus niet veel In alle hoven, hoe klein zy ook zyn mo gen, vinden wy ten minste een perkje van deze uitmuntende groente; dit alleen toont genoeg hoe zy ge waardeerd wordt. Men verdoelt de struikboonen in boonen met perkament die men groen eet als ze nog jong zyn ook droog in den winter. Variëteiten Hollansche snyboon, flage- vlet, merveille de France, noir de Belgi- que, le Parisien, enz.en in boonen zonder perkament of prinsesboon van welke men de peulen eet zelfs bijna tot hunne rypheid, variëteiten: prinsesboon, boterboon, enz.' De struikboon eischt eenen lichten, los sen grond, die zich gemakkelyk verwarmt en, om het maximum van oogst te verkry- gen is het noodig hun de geschikte mest stoffen toe te dienen deze plant bevindt zich heel goed met eene potaschbemesting; by gebrek aan dit element lyden de planten en zij verfrommelen; de superfosfaat be- voordeeligt de vorming dor vruchten on, eindelijk alhoewel raon, voor deze teelt nooit geen mest in den grond graaft toch blykt het daarvoor niet dat de stikstof haar schadelyk is, wel integendeel en na melijk voor de boonen die men groen eet de groei wordt door haren invloed verlengd en, door de vorige elementen geholpen, zal zy aan den landbouwer eenen merkelijken oogst van eerste hoedanigheid verschaffen strooien wy dus, per are, 4 kgr. kloor' potassium, 5 kgr. superfosfaat en 2 kgr. zwavelzure ammoniak, dezo laatste zal lie ver by middel van de eg of de ryf met de bovenstaande laag van den grond gemengd worden. Men zaait de boonen van einde April tot in Juli op rij mot 40 cent. afstand en 4 a 5 cent. diepte. De eerste zaaiingen worden op zonnebar- men gedaan, indien men geene muren be zit, maakt men een schutsel bij middel van 8tooimatten recht op geleid om de noorder en de oosterwinden af te snijden dat zal ons daarenboven toelaten de planten heel gemakkelijk te bovrijden tegen do nacht vorsten. Als de planten 10-15 cent. hoogte bereikt hebben, aard men ze aan, anders zouden zij omvallen. By hevige droogte begiet men de planten om bet afvallen der bloemen te beletten. G. Impatient, Leeraar-Tuinbouwschool, Vilvoorde. Proefommn van het eerste Zomerkoncert, 'twelk zal gegeven worden door de Koninklyke Harmonie, op Donderdag 5 Mei 1910, om 11 uren, ten kioske Groote Markt, onder de leiding van M. R. Lbnssens 1. Brabangonne Van Campenhout. 2. Sons of The Brave, marche Bidgood. 3. Die Irfahrt ums Glüch, openingstuk V. Suppé. 4. La Veuve Joyeuscfant. door F. Lehar. 5. Gavotte Idylledoor P. Lincke. te Mijlbeek. Den 5 Mei, O. Heer Hemelvaart, zal de Bedevaart der Congregatie plaats hebben om 5 uren namiddag. RECHTBANK VAN DENDERMONDE. Woestaard. Henri Linthout, glad- slijper te Aalst, maakte, beschonken zijnde, ruzie in de herberg van A. Van Essche en sloeg den binnenkomenden agent Van Mul ders en verbrijzelde pintglazen en het mar meren blad van het buffet. Hij krijgt een maand, 50 fr., 15 fr. en 20 fr. Poging tot brandstichting te Meer beek. Uitspraak Ferdinand Verhunst, werd vrijgesproken. Van's middags tot middernacht, eenige dienstdoende Apotheker, op Donder dag 5 Mei, 1910, (O. H. Hemelvaart), M. Meirschaut, Korte Zoutstraat. Aalst. Zaterdag namiddag om 3 uren, stapte het Parket van Dendermonde alhier af, tot onderzoek eener erge zaak. In den loop der verledene week werd M. Linthout, vrouw Poriau, welke in be- langwekkenden toestand verkeert, door haren man op onbermhertige wyze mis handeld, bij zoo verre dat men haar naar 't Moederhuis van 't Hospitaal moest voe ren. Haar toestand schijnt op 't oogenblik hoogst zorgwekkend. Er zyn verscheidene minderjarige kinders. AALST. Diefstal. Zaterdag kwam een onbekende 20jarige kerel, bij mej. Van Malderen, strykster, Koolstraat, om zijn waschgoed. Binst een oogenblik afwezigheid, heeft hy gebruik gemaakt om een zilveren remontoir te stelen. AALST. Rijtuigongeval. Zon dag avond, rond 11 uren, kwam De Wae geneer, zoon, met zijnen gozel Jouret, per gerij den Molendries afgereden. Geen licht hebbende, bleef de inspecteur Buys voor het paard staan. Door het kort inhouden van het paard, stuikten do twee inzittenden ten gronde en bekwamen lichte kneuzin gen. Het gery was in stukken. AALST. Zaterdag avond, heeft een dronken kerel het vensterraam in stuk ken geslagen van den herbergier Jozef Hen- drickx, Ledebaan. Proces-verbaal is opge steld. Indien gij lijdt aan kwaad bloed, (puisten, dauwworm, roodheden, wonden aan de beenen, jeukingen), neemt gedu rende eenige dagen een koppel slijmver- dryvende Pillen Walthéry en weldra zult ge volkomen genezen zijn. De komeet van Halley. —Ze komt af, maar we mogen gerust zyn, ze zal niet op de aarde botsen. 't Is priester Moreux, bestuurder van het observatorium van Bourges in Frank rijk die het verzekert. Alhoewel hij een domkop van eenen pastoor is, gelooven toch alle geuzengazetten hem op zijn woord. Dus, Priester Moreux zegt dat wy hoe genaamd geen gevaar loopen met de komeet zelve in botsing te komen, daar de wegen gevolgd door de Aarde cn door de komeet elkander nooit doorsnijden. Als de komeet het dichtst bij de aarde zal zijn dan zal ze nog op eenen afstand zijn van 9 miljoen kilometers, of omtrent 2 millioen uren. Dat kan nog al schikken. Het is echter mogelijk dat de steert van de komeet de aarde zal strcelen een steertje van 2 miljoen uren, dat telt nogal, maar het is niet zeker. Het is op 18 Mei, om 2 22 ure van den morgend, dat de komeet juist tusschen de aarde en de zon zal zitten. Wy zullen het dus niet kunnen zien, daar het by ons nacht zal zyn. Daar echter de Bteert der kometen gebo gen is, zal hij eenige uren vroeger komen, en de aarde raken indien hy lang genoeg is. Hoe onmetelijk Eene ster die 75 jaren noodig heeft om hare ronde in het Heelal te doen die oneen steert heeft van hon derd duizenden uren lang. Hoe groot moet Hij dan niet zijn, die niet enkel zoo ééno ster gemaakt heeft, maar duizenden De liberalen van Nederbrakel herbe ginnen hunne heldendaden. Het proces, tegen-hen gevoerd, is dan nog niet vol doende. Over eenige dagen hebben sij bij den burgemeester en by den pastoor de ruiten stuk gesmeten en op den publieken weg de gemeentewerken beschadigd. Indien gij een schoone keus wilt hebben van Wolle cn Tijk voor Matrassen, Hupelingen, Linoleum, Toile-cirée en al benoodigheden wat den tapissiersstiel be treft, gaat zien bij Karei Van de Putte en ZusterKorte Zoutstraat, 29, Aalst. Op het terrein van den ry wedstryd te Gent, gebeurde een groot ongeluk. Een officier wilde zijn peerd, bij een proefrit, over eenen bareelbalk doen springen. Het peerd stiet tegen den balk en deed dezen omklinken, zoodat het eene eind in de hoogte ging en eenen lansier aan het hoofd trof. De soldaat viel ten gronde en bloedde overvloedig. Door de aanwezigs leden van het Roode Kruis opgenomen en naar het gasthuis gebracht werd hij daar onderzocht en men bevond dat zijn hoofdschedel ge- berstcn was. Men verwacht elk oogenblik dat hy sterven zal. Een ongeval dat erge gevolgen had kunnen hebben is Maandag namiddag aan een in opbouwzynde huis te Brussel voor gevallen. J. Van Erckenroode, 29 jaar, wonende te Ukkel, was in een put van 4 meters diepte aan het werk, toen eene aardinstor- ting plaats had. Spoedig begon men aan de reddingswer ken, en, geholpen door de pompiers gelukte men er in, hem na drie kwaart uurs uit zijnen neteligen toestand te verlossen. De man had talrijke inwendige kneuzin gen bekomen en werd door do policie naar het gasthuis gebracht. In den nacht van Vrijdag tot Zaterdag zijn dieven binnengebroken in het magazijn van pelterijen der heeren Remsberg on Franck in de Zuidorstraat, te Brussel. Zij hebben twee brandkasten openge- boord doch zjj hebben er maar eenige honderden franken in gevonden. I)e geld waarden waren juist Vrydag namiddag in de bank neergelegd. De dieven hebben dat buitgomaakt alsook eene hoeveelheid pelsen voor omtrent 3050 frank. Men heeft de diefto enkel dezen morgend vastgesteld. De policie te Brussel heeft oen goede greep gedaan. Sedert meer dan een jaar, werden in de hotels en in de magazijnen van Brussel verjaarde Amerikaanscho bankbriefjes uitgegeven. Vrijdag avond gaf een welgekleed heer in een huis der St-Laurentiusstraat een dier banknoten van 50 dollars in betaling. Een wissclagent in de buurt, aan wion het bankbriefje werd getoond, verklaarde dat het ongeldig is. Een agent werd verwittigd en dezo leidde den klant, een Transvaler, naar het com missariaat der 4' afdeeling. Men vond op hem een dikken bundel van zulke valsche banknoten. De policie denkt dus de hand gelegd te hebben op den bedrieger, vruch teloos sedert ruim een jaar opgezocht. Een 81 jarige vrouw is in een kot, waarin zij in de St-Ghisleenstraat, to Brussel woonde, gestorven van vuiligheid, gebrek en ongediert. Tusschon de vuilig heid vond men, na het kot ontsmet te hebben, talrijke papieren van waarde en eene groote som aan klinkende munt. Kinderen speelden op den oever der Willebroeckschevaart, rechtover het gas fabriek, te Brussel. Tusschen hen was het Sjarig knaapje Gustaaf Van Loock, zoon een schipper, wiens vaartuig in de nabijheid gemeerd ligt. Eensklaps verloor dit 'kind het evenwicht en viel in de vaart. Op het hulpgeroep van de andere kinderen snelde vader Van Loock toe. Al zyne pogingen waren vruchteloos en liet was slechts een half uur later dat het lyk van het onge lukkig kind werd opgevischt. Automobielong-eluk. Zondag met valavond, is te Brugge, de automobiel van M. Van de Casteele, aannemer, te Blankenberghe, op den weg van Blanken- berghe, grondgebied Brugge, door het slecht werken zijner stuurtang, van den weg geloopen, tegen eenen boom gebotst en in de gracht gevlogen, waar hy om kantelde en gansch vernield werd. In den auto zat Mev. Van de Casteele, haar vader, haar 7jarig zoontje en de zoon van M Vernieuwe, van Blankenberghe, die bij den chauffeur, den 17jarigen Hen drik Pansait, zat. De drie eersten bekwa men gelukkiglijk geen verwondingen. Do chauffeur werd met gebroken been bloedend uit hoofd en becnên, klagend ook van inwendige pijnen van onder het rijtuig gehaald. M. Vermcuwe, zoon, werd insge lijks gewond aan het hoofd en de beenen. M. Amedée D'Hondt, advocaat te Blanken berghe, die in automobiel voprbij kwam, richtte de eerste hulp in met medehulp der toegesnelde landbouwers en van een Broe der der school van Sint-Pieters. M. D'Hondt, vervoerde Madame Van de Casteele en de andere personen in zijnen automobiel naar Blankenberghe. De chauffeur werd met een rijtuig naar het hospitaal van Brugge overgevoerd. - Dure sigaren. Vrydag avond kwam een meisje, dat te Gent dient, naar het ouderlijk huis te Tourcoing, Maloense- straat. Zij verklaarde aan de douanen niets aan te geven to hebben. Tusschen haar reis goed werden echter 5 sigaren ontdekt, waarvoor bet meisje 63,25 fr. moest beta len, als gesmokkeld goed. Betaalde zy niet, dan kwam zij voor de rechtbank, waar z\j ten minste 500 fr. boet zou krygen. De ouders, die aan de statie hunne doe) ter afwachtten, vernamen dc aanhoudis van het meisje, en haastten zich de 63,2 fr. te betalen voor de 5 cigaren. Gevecht. Zondag avond, ro 8 uren, ontstond in de herberg Vlasbloem gehouden door Jos. Loc veldt, Stormestraat, te Waeregem, twi tusschen den herbergier en verbruike: welke spoedig in een hevig gevecht o taarde. Men vocht met stoelen, glazen al wat onder de handen viel. De lait beige werd mot gewold stukgeslagen, o: plofte en veroorzaakte brand. Dc patroon der herberg kreeg oen pit glas in liet hoofd, waardoor hij eene grot wonde bekwam welke door Dokter T Ackere, moest toegenaaid worden. Het begin van brand werd spoedig bluscht. De veldwachter Amedée "V Houtte, was spoedig ter plaats en open een eerste onderzoek. Aan de nieuwe dokken tc Antwerpc is er een opstootje geweest tusschen sch; pers. Om een lichter te verhalen, mo men de meertouwen losmaken van c anderen lichter De schipper van deze lai ste wilde daar hoegenaamd niet van boot en dreigde eenieder, die de koorden durf aanraken neer te schieten. En de daad t woord voegende, haalde hij eenen rev ver te voorschijn. Verschillige schipp gaven hem de gelegenheid niet ervan i bruik te maken. Zij sprongen op den vu denden schipper, slingerden hem ten grot en ontwapenden hem. Proces verbaal tegen den brutalen schipper opgesteld. In den nacht van zaterdag op zona werd de Sint-Jobkermis op den Dam,| Antwerpen gestoord, door echte will manstooneelen. In eene danszaal der BIi xcmschcstraat, was liet volop bal. Rc: irtiddernacht kregen drio dansers ruzie) waren weldra aan slag. De policie wajj spoedig bij om de vechters uiteen te d: ven. Een dezer laatsten had daar geen vr^ mede, liaaldo een mes te voorschynl wilde den agent Do Vos er meó treffen.) agent trok zijnen sabel en bracht er 1 brutalcn kerel ccn slag mede toe. De kerel was zekere Hendrik Van DyJ 20 jaar oud, wonende Vaartdijk nooij zetschipper op het binnenschip Victor, J meerd in do Noordschippersdok. De sat' slag moet zijne woede hebben aan gem kerd, want hij liep rocht naar de Nooi sohippersdok, sprong in zijn bootjo roeide er mede naar het schip. - Ee oogenblikken later keerde hij terug, wapend met een oud geweer. Van in midden der dok legde hij aanen loste schot in eene groep lieden, die hem wal opgevolgd. De genaamde J. Bastiaons, 40 jaar oi wonende te Merxem, Hoveniersstra kreeg dc lading schroot in het rech been. De getroffene die veel bloed verli en huilde van de pijn, werd dadelijk n het Stuyvenberggasthuis overgebracht, De woestaard, die na zijne heldend te hebben gepleegd, niet meer werd zien, werd zondag morgend aan boord" zijn schip door don adjunkt-commissi M. Schrnit en den agent De Pooter, gehouden. Hij had het goweer roods in vooronder verborgen. Het parket heeft maandag ter plaats weest. Zondag avond hebben stoutmoecl inbrekers inbraak gepleegd in de bijij dere woning van den havenkapitein, i Bulcke, gelegen Oude Leeuwenrui 23.' Antwerpen. Tijdens de afwezigheid der bewoners,* ook terwijl de dienstmeid uit was, zijn i ven by middel van valscho sleutels bins gedrongen. De twee lavabos, op het eerj verdiep staande, werden opengebroken! al de ju woelen, die er in lagen, gestoli waaronder uurwerken, ringen, kettiDfl borstspelden. Een der gestolen borstspelden heeft et waarde van 1000 fr. Op hetzelfde ver» in eene achterkamer, werd eene party ji verwerk ontvreemd en op het geJijkvtól nog eene party zilverwerk. De brandkast, die op het eerste verd) stond, hadden de schurken op een ma» omgeworpen, doch geen sporen werdoti op bemerkt, hetgeen doet veronderstel) dat de dieven in hunne bezigheden gestcf werden en op de vlucht zijn gegaan. I» verondcrstell-ng wordt nog bevestigd, dj op de trapzaal een tafellaken werd gen den, geheel gevuld met zilverwerk, en gl ingepakt, klaar om meegenomen te den. De diefstal werd het eerst ontdekt dé de dienstmeid, die rond kwaart voor, uren 't huis kwam. De adjunkt don M Gauthier, is oogenblikkclijk ter plaats) komen, om hot noodigo onderzoek te dw Op de bureelen van den havendienst,i langs achter aan de woning van den liari kapitein palen, is dag en nacht een» diende, doch deze heeft niets gehoord. Door den adjunkt M. Gauthier, werd t spoor gevolgd, om de stoutmoedige dief te ontdekken, dat echter geenen uitsj heeft opgeleverd. De ontvreemde juweelen en zilvorwed worden geschat op eene waarde van fraa 12,000. De 1* Mei. In de groote stee van België en in talrijke anderen, heb# de socialisten den le Mei gevierd. Göj bijzondere incidenten hadden plaats. Te Parijs hadden woelige manifestatl plaats talrijke aanhoudingen werden i daan. Te Arles (Frankrijk) is eene bom worpen op hot venstor van den policiejid in het stadhuis. Er is stoffelijke schat doch niemand werd gekwest. In Duitschland, Zwitserland, Spanje Oostenrijk hadden ook betoogingen plaat die allen kalm afliepen.

De Denderbode | 1910 | | pagina 2