Dood van Edward VII Premie-Raadsel Rechterlijke kronijk. Haeltert.n-D.e Vl»«mj»- - Allerhande nieuws Koning van Engeland. Koning Edward VII is in de nacht van Vrydag tot Zaterdag, een weinig na mid dernacht overleden. De koning is gostorven ten gevolge eener longontsteking verwikkeld metspasmodieke toetrekkingen der keel,welke in de laatste dagen de ademhaling van den doorluchtigen lyder zeer bemoeilijkten. De koning is versmacht gestorven, om ringd door zijne vrouw, koningin Alexandra, den prins en de prinses van Wallis, en zyne andere kinderen. De aartsbisschop van Cantebury las de lijkgebeden. By de drie handelende geneosheeren had men er nogtwee ontboden, namelijk DrBer- trand Dawson en Dr Saint Clair Tomson, twee gekende specialisten voor de keel ziekten. De vyf geneesheeren bevonden zich ook aan den ziekstoel, waarop Edward VII uitgestrekt lag, en deden hun best om de ademhaling te vergemakkelijken; hunne pogingen bleven evenwel vruchteloos en Edward VII gaf den geest. De prins van Wallis, die zijnen vader Edward VII zal opvolgen als koning van Groot-Brittan je en als keizer van Indië, zal den naam aannemen van Joris V. Hij werd te Malborough-House geboren den 3 Juni 1863 en is dus 45 jaar oud. Hij werd troonopvolger door don dood van zijnen ouderen broeder, den hertog van Clarence, die stierf in 1892. Toen de hertog van Clarence stierf, was hij op het pnnt in het huwelijk te treden met prinses Marie de Teek. Zyn broeder, Joris, de toekomstige koning, Joris V. van Engeland, trad eenige maanden nadien in het huwelijk met de verloofde zijns broe ders. In 1901 werd Joris prins van Wallis, wanneer zijn vader, Edward den troon be klom, na den dood van Koningin Victoria. Hij zal behalve zijnen koninklijken, en keizerlijken titel, ook nog diegene voeren van hertog van York, graaf van Inver ness en baron van Killarney. Tot heden bewoonde hy het Sint James Palace. De nieuwe Koning heeft vier kinderen, drie zonen en 1 meisje. Prins Edward-Albert, geboren in 1894 prins Albert-Frederic, geboren in 1895 prinses Victoria, geboren in 1897 en prins Hendrik, geboren in 1900. V.I.G.A..I.N (hedendaagsche uitvinding). T..T..N..E..I.G (eene actua liteit). B U S L (thans welbezochte stad). H B EE W H (moeilijke taal). Ieder oplosser van ten minste 2 vragen krijgt een prachtig Muziekstuk voor Piano. Oplossing en 2 posttimbers van 10 c. te zenden aan D. Desmyter. Houtmarkt te Veurne. Aanduiden als het een gemakkelyk of moeilyk stuk moet zyn. RECHTBANK VAN BRUSSEL. Goed genepen. Een ondernemer van Laken, die er op uit was, eenen pries ter uit zijne buurt steeds te tergen, te be lasteren cn te mishandelen, zelfs, ging zoo verre, hem te beschuldigen van zedelooze feiten. Dat had een proces voor gevolg on de rechtbank van Brussel veroordeelde den held tot 15 dagen gevangenis voor de sla gen, een maand voor den laster en 2000 fr. schadeloosstelling. Begankenms van S«-Lau- rentius zal gevierd worden op 15 Mei, lsten Sinxendag. Missen om 5, 7 en 9 uren. LEDE. Kiekendieven. Zaterdag nacht zyn dieven op het hof gedrongen der weduwe Frans Van Hauwermeiren, land bouwster, Herdergemsche straat, en heb ben uit het kot 8 Brakelscho kiekens en 1 haan gestolen. Op het geblaf van den hond was de zoon Prosper opgestaan, doch de dieven waren reeds verdwenen. Eenige dagen te voren waren dieven op hetzelfde hof gedrongen en poogden toen de varkens te stelen. Men heeft vermoedens. Zaterdag nacht zyn dieven op het hof gedrongen van Serafien Smetryns, land bouwer, te Lede, Driesch, en hebben er 11 kiekens gestolen.Eon 3tal maanden geleden werden ook kiekens gestolen ten zijnen nadeele, dit alles nu te zamen 25 kiekens. De policie hoopt de daders in handen té krygen. Erg ongeluk. Maandag voormid dag waren de kanonniers van het garnizoen Dendermonde bezig met oefeningen te doen to Audegem. Een hunnor, de kanonnier H..., moest eenen put delven en op zeker oogenblik kapte hy met groot geweld op zijnen voet, dat een teen afgerukt werd en twee andere slechts met eenige vezeltjes meer aan den voet hingen. Na verzorging heeft men hem naar het militair gasthuis overgebracht. Zyn toestand is erg. Twee mannen werkten op eene stel ling in de kerk van Opwyck.op eene hoogte van 13 meters. Eon hunner verloor het evenwicht en, om niet to vallen, greep hij zich vast aan zijnen makkeren beiden vie len op den grond. Zwaar gekwetst werden zy opgenomen. Een onderzoek is godaan. Bij het lossen van vreugdeschoten ter gelegenheid van eene gouden bruiloft, te Meerbeke, wilde een der kleine kanon nen niet afgaan. Do man die de schoten loste, keek in den loop om te zien wat er haperde, en op dit oogenblik klonk het schot. De ongelukkige kreeg de lading in het gelaat en was op den slag dood. Do onvoorzichtige was 30 jaar, getrouwd on vader van twee kinderen. Van M. Delaunais, Illenaes, (Noord-Amerika). Mynheer, uwo Pillen Walthéry zijn hier zeer gekend en zijn beroemd als purgeermiddel en als ro medie tegen de verstoptheid, de hoofdpij nen en de slechte spysverteeringen. Gelief zo my te zenden voor de 5 dollards hierby. Zondag avond, om 10 uren 45 minu ten, is te Gent oen geweldige brand uitge borsten in de huurhoudcrij van M. Penson- Waldack, Karrestraat, 7. Geburen hadden hot vuur bemerkt. Men wekte de bewo ners. Een der geburen, M. Billen, zoon, liep naar den stal om de strengen der paarden los te snyden, doch te laat, zy waren reeds door den rook verstikt. Het vuur aangewakkerd door de hoe veelheid stroo en hooi, nam eene groote uitbreiding. Een rytuig en een paard is kunnen gered worden. De andere rijtuigen, harnassuren en al wat zich in de remise bevond, is de prooi der vlammen geworden. De wacht der pompiers uit de Theater straat was de eerste ter plaats. Het dak der remise is ingestort. Om middernacht was men het vuur roeester. De oorzaak is onbekend. Er bestaat ver zekering. Dieven zijn in de Deensche afdeeling der Tentoonstelling te Brussol gedrongen en hebben eene bronzen groep gestolen, verbeeldende een man een kindje in zyn armen houdend. Dit bronzen kunststuk heeft eene waarde van 15?0 fr. en is zeer zwaar. De dieven moeten dus in getal ge weest zyn om de groep weg te nemen. De policie heeft een onderzoek geopend. De dierentemmer Talion, die in Bru- xelles Kermesse, in de Tentoonstelling vertooningen geeft, werd door eenen leeuw dwars door de hand gebeten Dit gebeurde juist op het oogenblik dat door een onge val aan het electrisch licht, de tent in den donkeren werd gezet. - De kleine M..., 14 jaar oud, wonen de te Elsene, in de Londenstraat, werd, eenige dagen geleden, door zyne ouders gelast, by den eigenaar van het huis, dit zy bewonen, de huishuur te gaan betalen, beloopende 450 fr. De kleine keerde niet moer terug Zater dag morgend ontvingen de ouders, uit den Havre (Frankrijk) eenen brief van de poli cie, hun meldend dat hun zoon in die stad was, zonder middelen van bestaan en bijna dood van honger. De vader is dadelijk naar den Havre vertrokken, om den vcolbelovenden scha vuit te halen en naar huis te brengen. Een kind gedood. Een schrikke- lyk ongeluk heeft zich in het gasthuis te St-Jans-Molenbeek voorgedaan. Eene bur gerlijke ziekendienster, juffer Van der S.., was door do dokters opgelegd geworden een kind van twee jaar in een lauw bad te zetten. Ten gevolge van eene onvergeef- bare verstrooidheid, nam de ziekendienster den warmtegraad van het bad niet op. Het water was kokend toen er de kleine ingedompeld werd. Het arm schepseltje werd er letterlyk in gekookt. Het stierf een uur later in de schrikkelykste marte lingen. Processie van den H. Ouido Anderlecht. Op 2den Sinksendag, zullen als elk vorig jaar, duizenden bedevaarders naar Anderlecht komen, om de wijdver maarde processie by te wonen van den H. Guido, beschermer van het vee. Om 10 ure plechtige hoogmis in de hoofdkerk van St-Pieter, waarna de processie. De processie zal geopend worden door de gendarmen en een eeregeleide te paard, gevolgd door zinnebeeldige groepen, ganseh het leven van den H. Guido, landbouwer, bedevaarder, enz. voorstellende. Daarna volgen honderd Paters van het missiehuis van Scheut en de priesters van Anderlecht, dragende het H. Sakrament. De stoet wordt gesloten door eene bri gade gendarmen en 300 bedevaarders te paard. Bij den terugkeer der processie zal van op het balkon der kork, de zegening der paarden plaats hebben. De H. Bloedprocessie. - Ondanks het dreigende weder heeft de H. Bloedpro cessie te Bruggo haren 760" ommegang gedaan De toeloop van vreemdelingen is ontzaglijk geweest; vooral veel Franschen'. Het godsdienstig deel was even bewon- derenswaardig van rykdom en frischheid als altijd. Het bybelsch deel, de bijzon derste deelen van het leven van Christus verbeeldende, was indrukwekkend door getrouwheid in de vervulling der rollen en de statige zangen. Het geheel was grootsch en zielroerend. De derde groep werd gevormd door de relikwie van het H. Bloed, omringd door gendarmen en gevolgd door de bisschop pen van Brugge, den gouverneur, burge meester en schepenen, enz. De troepen vormden de haag en openden en sloten den stoet. Zeer opgemerkt de groep der Engelsche beèvaarders en eene talrijke groep voor name Doornijkers, opgeleid door senator burgemeester baron Stienon. Dat gebeurde nu voor de eerste maal en waarschijnlijk zal dit voorbeeld gevolgd worden door de andere steden. Ten één uur was de processie terug op de Burgplaats, waar, omringd door plechtig militair vertoon, de bisschop den laatsten zegen gaf aan 30,000 geknielde geloovi- gen, onder gelui der triomf klok. Nauwelijks was de plechtigheid afge- loopen of het begon te regenen. Gruwelijke misdaad te Deerlijk. Een meisje loffelijk vermoord. Za terdag morgend werden de rustige gemeen ten Deerlijk en Harelbelce in opschudding gebracht door eene ijselyke misdaad. Het 11-jarig dochtertje van den landbou wer Adolf De Gezelle, werd in een boschje op de laagste wijze vermoord gevonden. Het slachtoffer, Alice Do Gczolle, was als naar gewoonte Vrijdag namiddag om 1 uur uit het huis haars vaders vertrokken, om naar school to gaan. Toen het rond 6 uur 's avonds niet te huis kwam, werd men ongerustmen ging op zoek in alle richtingen, bij familie en vrienden, doch nergens was het meisje gezien geworden. Zaterdag morgend om 5 uur vond men eindelijk het lijk in een boschje liggen, op 100 meters van de pachthoeve. Het slachtoffer is het jongste kind van den landbouwer Adolf De Gezellezij werd geboren den 7 November 1898, en heeft den Zondag 13 April laatst hare Eerste Kommunie gedaan. Haar vader, 61 jaar oud, is weduwnaar zijne vrouw. Louise Matthys, overleed den 19 April 1909. Zij hadden 7 kinderen, 3 zoons, waarvan Achiel de oudste is en 24 jaar telt. De tweede zoon is op dit oogenblik in het kamp te Aarlen, om 1 maand soldaten dienst te doen er waren 4 dochters. Do familie De Gezelle bewoond eene hofstede met 3 paarden op de Gavers, op een paar boogschoten van den Deerlijk- schcn aardeweg, halfweg tusschen Deerlijk en Harelbeke. Langs hunne tamelyk een zame hofstede ligt eenen wegel van Deer lijk naar Kortryk. Die wegel wordt weinig bezocht door vreemdelingen; nochtans, nu en dan komen landloopers langs daar, van of naar Frank rijk. Baas De Gezelle is een algemeen geacht man, en zeer liefdadig, zoodat de landloo pers er altijd eten drinken krygen men kan niet aannemen dat hy ooit de wraak van een de/.er heeft opgewekt. Op een honderdtal meters, achter het huis van De Gezelle, ligt een boschje van eene halve hektare grootte en bezet met allerlei kaphout van 2 tot 4 meters hoog, en 1Ü0 meters verder, naar Deerlijk toe, woont de pachteres, wed. Ostyn. Vrijdag namiddag verliet Alice alleen de vaderlyke woning langs den wegel, waar van wij hooger spraken. Toen het kind 's avonds nog niet te huis was, werden de vader en broeders en zus ters ongerust, en hoe later het werd, hoe, bezorgder men uitzag naar Alice. Ten slotte besloot men te gaan zoeken, en om 11 uren kwam men nat van den regen, en moe van 't zoeken en ten einde raad, onverrichte zake naar huis. Toen ging de vader en Achiel met oenen bran denden bollantaarn naar het boschje en zochten het gansch af, doch nergens was een spoor van het vermiste kind te vinden. Om 3 uren kwamen de familieleden te huis en voor 5 uren ging vader en zoon wederom weg om te zoeken daar het reeds klaar waa. Het eerste gedacht was wederom naar bet boschje te gaan. Adolf, de zoon der wed. Ostyn, vergezelde hen. Na een tijd lang gezocht te hebben, stonden zy plotse ling, als aan den grond genageld stil. Op een 30 tal meters van den rand van het bosch vonden zij het meisje liggen. Zy was zorgvuldig met haren grooten donkergryzon shal gedekt. Alleen haar hoofd lag bloot. Na de eersto oogenblikken van verstomming zagen zy dat Alice ver moord was. Zy had eene groote snede over de keel, van onder de kin tot aan het linkeroor van aan haar linkermondhoek was gansch hare wang opengesneden haar gelaat, haar en handen, waren vol slijk en bloed. Haro kleeren waren van haar lijf gerukt en gescheurd en lagen onder haar. Het kind was vreeselijk mishandeld. Spoedig liep Adolf Ostyn om den heer burgemeester Royniers, die weldra met de veldwachters Dick en Ameye ter plaats kwam. Alois Rommens heeft aan het parket verklaard dat hy tweo onbekend jonge gasten gezien heeft, Vrijdag namiddag, rond 2 ure, in den omtrek van het boschje. Vrydag met valavond heeft een onbe kende manspersoon op den weg van Vichte naar Kortrijk, het lOjarig dochterje Alice, van den wagenmaker Theophiel Van Ncste gepoogd mede te lokken. Het kind kon vluchten. Niemand kan iets over den zonderlingen man zeggen. De gendarmen volgen dit spoor. Het was de geneesheer Hektor Ysebaert, van Deerlyk, die in den morgend den dood van de ongelukkige Alice De Gezelle ter plaats kwam vaststellen. Het meisje moet tegen misdadiger wreed geworsteld hebben, dat bewijzen de be bloede en beslijkte handen, haar en aange zicht. De gendarmen bewaakten het lijk in het bosch in afwachting van het parket. Terwyl de gerechtsdienaars in het bosch de noodige vaststellingen deden, stonden een honderdtal menschen uit den omtrek op den daarnaast liggenden akker met af grijzen de vreeselyke zaak te bespreken. Het onderzoek ter plaats duurde een vol uur. Eigenlyk heeft men geene vermoedens. Do misdaad moet rond 1 i/4 u. gepleegd zjjn, daar niemand het meisje ergens ge zien heeft, en zy dus bij het heengaan naar de school moet aangerand geworden zijn toen zij voorby het bosch ging. Niemand heeft echter om dat uur vreem delingen in den omtrek gezien. Van de vreemdeling die de kleine Van Neste had willen meelokken heeft men langen tijd een goed spoor gevolgd, doch men verloor het. De kerel zal met den avond voortgereisd zyn en denkelijk eenige uren gemarcheerd hebben 's nachts, zonder door iemand ont moet te zijn. Het kind Van Neste is ook ondervraagd door het parket docli kon slechts een flauw signalement van den aanrander geven. Do lijkschouwing is Zondag morgend door do wetsgeneeshceren van Kortrijk in het gemeentehuis te Deerlyk gedaan. De begraving van liet slachtoffer had Zondag namiddag plaats. Zondag is te Kortrijk een persoon aan gehouden. Het is een 50-jarige man, van Deerlyk Hy loochent alle plichtigheid. Later. De aangehoudene is zekere Felix De Craene, geboren te Deerlijk den 12 Januari 1855, gehuwd, zonder kinderen en van zyne vrouw gescheiden. Hij dwaalde van 't een naar 't ander en door zyn slecht gedrag liep by de eene straf na de andere op. De Craene is by het lijk van de kleine De Gezelle gebracht. M. de procureur trachtte bekentenissen van hem uit te lok ken, doch hy hield zyne onschuld staande. Niettemin werd hy voorloopig opgesloten. De lijkschouwing heeft bewezen dat de wreede moordenaar zyn slachtoffer gedu rende verscheidene uren moet gemarteld hebben. De gerechtsdienaars hebben gezien dat De Craene schrammen aan de handen had. Hy weet niet hoe hij daar aan kwam. De Craene tracht een alibi te bewyzen* en bewoert Vrydag te Reckem verbleven te hebben. Toen hy aangehouden werd, droeg hy versche kleederen. Hy beweerde zijne kleederen bij vrouw Soetens, in de Stacegemstraat gelegd te hebben. De policie vond ze er inderdaad, doch de vrouw beweerde dat die vuile klee deren daar reeds van verleden Dynsdag lagen. Dat blyftte onderzoeken. De opzoekingen worden ieverig voort gezet. Den Zondag avond, 1 Mei, om 10 1/2- ure, kwam te Harelbeke de herbergier en kleermaker uit De Gloriette Kamiel De Stadsbader, 52 jaar, Brabantvoutweg bij zynen broeder Joannes, eveneens her bergier op de Dorpplaats. Kamiel, bygenaamd Mil den Brader die van de gemakkelijkste niet is en reeds herhaalde malen gestraft werd, kreeg daar ruzie met den spoelman, Louis Van Roos- beke, van Kortryk, en wierp hem zyne klak met de omgehaalde centen uit de hand. Eene schermutseling ontstond, waarin ook de herbergierster, Sidonie Van der Beken, wiens man afwezig was, tusschen kwam. Mil den Brader verliet de herberg en kwam rond middernacht terug zynen broeder opkloppen. Een gevecht ontstond tusschen Kamiel, zynen broeder, zijne schoonzusteren hunnen zoon Konstant en op zeker oogenblik kreeg Kamiel eenen ergen slag op het hoofd zoodat hij ten gronde stuikte en hy daarby nogal veel schoppen en stampen kreeg. Naar het schynt dreigde Kamiel zyne familie met eene byl. In den loop der week ontstaken zyne wonden en werd zijn toestand zoo erg, dat de plaatselijke policie het parket van Kor trijk verwittigde. Vrijdag namiddag kwam het tor plaats een onderzoek doen. Intusschen verslechtte de toestand zoo zeer dat Kamiel Zaterdag morgend aan de bekomen wonden bezweken is. Hij laat eene vrouw en 6 kinderen na. Het onderzoek wordt voortgezet. Joannes, die ook nog al erg gekwetst was, is aan 't beteren. Maandag morgend rond 2 ure waren aan de werken van MM. Medaets en De Clerck, aan den steenweg van Eeckeren naar Antwerpen, eenige dronken mannen aan 't vechten, gevolg eener ruzie over een meisje. Weldra werden de messen getrokken en zekere Vlegels trof met zyn mes de gebroe ders Goedenmond, waarvan een zeer erg gekwotst werd aan hot hoofd. Toen liep Vlogels achter den derden, die de vlucht had genomen, haalde hem' in, greep hem by het haar, trok zijn hoofd achterover en sneod hem de keel af. Do ongelukkige, zekore Oste genaamd, van Oostende bleef daar nog twintig minu ten liggen en was dood toen men hem op nam. Men heeft het lijk naar het dooden huis gebracht. Later hebben de wetsdoktoren het naar het gasthuis laten overbrengen tot lijk schouwing. Vlegels was intusschen naar de Holland sche grens gevlucht tot Bergen-op-Zoom, waar zijne moeder woont. Zyne ouders zijn namelyk gescheiden, de moeder woont te Bergen-op-Zoom,de vader te St-Niklaas. Daar is hy Dijnsdag namiddag aange houden en zal eerstdaags uitgeleverd wor den. Het parket heeft te Eeckeren geweest. -- Maandag avond stond het 15-jarig meisje, Charlotta Goudens, woonachtig Bredastraat, 44, te Antwerpen aan den Vaartdijk noord, naar terugkeerende bee- vaarders tezien. Plots wilde het meisje vooruitloopen en liep recht in de Kem- pischevaart. Het roekeloos meisje ware zeker verdronken, zonder de moedige tus- schenkomst van den dokwerker Gerard Schell, 23 jaar oud. wonende Eeckerschen- steenweg. De drenkelinge was reeds twee maal aan de oppervlakte van het water ge komen en zonk voor de derde maal in do diepte, toen de moedige redder kwam toe gesneld, gekleed in het water sprong en na een paar malen te hebben geduikeld zegezierend mot het meisje in de armen naar den wal zwom, onder de toejuichingc: van de vele angstvolle toeschouwers. Oi het policiebureel werd de aan den dood ont snapte drenkelinge weer geheel opgeknapt De redder zal met fierheid de tc vcrwach ten onderscheiding op de borst mogen drs gen. Zekeren Jan Arnouts, bygenaan «den Bibber", houdt eene herberg op de hoek der Statielei en Jan do Laelstraa te Borgorhout, dewelke bij een collegia besluit op een bepaald uur moest geslc ton worden.Deze maatregel kan de herbe gier maar niet doen slikken en telkenmai dat de policie daar is om hem op het b paalde uur het besluit te herinneren ont 8teekt«den Bibber» in woede. Verleden Zaterdag rond middernacht wj dit weer het geval. Hy begon de agenten 1 Langhe en Vermandere, allerhande bele< digingen naar het hoofd te slingeren, mai sloot toch de herberg Eenige minuten latf kwam hy echter langs do achterdeur w op de straat gesneld met een mes in hand en bedreigde elkeen die hem durfi naderen. «Den Bibber» ging zoodanig te werk, d de agenten Bartels en Vereist hunne kan raden ter hulp kwamen. Dit verbitteri «den Bibber» nog meer. Hy sprong op d agent De Langhe en bracht hem eenen g weldige messteek toe, die zijne kepi doe boorde en verders het hoofd kwetste. E andere messteek kwetste den ageutaand wijsvinger. De agent Vereist, kreeg e steek in het rechterbeen en twee ande messteken doorsneden enkel zijne kleed ren. Eerst ten gelukte het den agent V( mandere door een sabelhouw den woestaa te ontwapenen en verder hem te heme- teren. Met veel moeite werd de brut< herbergier naar het politiebureel gebrac en verder ter beschikking van het gercc opgesloten. De twee gekwetste agenten werden het policiebureel verzorgd en konden da< na huiswaarts keeren. Socialistische broederlijkhei. Men weet dat de vryheid en de broed) lijkhcid do hoofdkenmerken zijn van socialisme. Daarvan hebben de socialisten van Koi ryk Zondag de klinkendste bewyzen gej Een hunner vroegere voorvechte Simoens, oud opsteller van Vooruit en 1 Volksrechtdie thans tegen zyne vroeg! gezellen te velde trekt, was te St-Gem met zijne vrienden Verhulst en Hoste i meeting gaan houden. In rytuig terugkecrend, hielden zij aan eene herberg, waar zij weldra gevol werden door een dertig- of veertigtal alisten, die hem vroegen Zoudt go nog durven herhalen dat een dief ben Toen hij wilde antwoorden sneed hem het woord af, ontnam men hem zijc hoed, stok en horlogio en diende men k en zyne vrienden een duchtig pak s toe. Een revolverschot werd gelost, weet niet door wien. Simoens kon gewoi bloedend en vol builen en plekken vlucht nemen. Hy heeft klacht ingediend tegen aanranders, die hij herkend heeft. Tusschon Lovenjoul en Leuven Zondag namiddag een schrikkelijk ongel gebeurd Er is daar een onbewaakte overweg i tourniquet aan beide zijden van baan. Daar werden door eenen trein. Luik kwam do pachteres vrouw en het 12 jarig meisje Van Laer en overreden. die ij v Thielj :r, verif Het kind was naar Corbeeck-Loo weest om aan de processie deel te nen en het werd door zyne tante, vrouw Tl lens, naar huis gebracht. Het meisje was door den trein ontho en het hoofd van de tante was geheel v morzeld. Men denkt dat do slachtoffers eerst eei! trein hadden laten voorby rijden en t< over de baan wilde stappen, zonder to i dat een andere trein van tegenovergeste richting kwam. I)e droeven tyding kwam by de doch! van vrouw Thielens aan, juist toen zij naar een feest begaven. De moeder van het kleine meisje vernomen dat een kind overreden was zij vertelde het aan andere vrouwen voo zonder te weten dat het haar eigen k was. De bewoners der streek zoggen dat deze plaats reeds meermaals ongeluk! gebeurden. Maandag avond, rbnd 91/2 ure, he een liefdedrama de Kluizenkermis te I overhoop gezet. Een jongeling van 22 ji heeft op zyn lief geschoten. Dezo werd i troffen in den rug en in den buik. Hi toestand is niet hopeloos. De moordenaar heeft dan getracht i te zelfmoorden. Hy loste een schot in wang, doch de kogel bleef tegen het kaal been zitten en werd Dinsdag morgend ic gesticht van het Heilig Hart uit de won gehaald. Het parket begaf zich ter plaats. De oorzaak is liefdeverdriet en misbn van alkool. sp< Uit de lijkschouwing schynt te 1)1 ken dat de schepene Higuet, dien men Villers-la-Ville dood uit do beek ophaalt levend in het water werd geworpen. De sporen van slagen, op het lyk gevd den moeten voortkomen van mishandel! jen, door landloopers op hem gepleea 3r is geen spraak van een gevecht na eei politieke meeting, zoo als eerst vermot ltJt( werd, daar M. Higuet-, de beste betrekkit gen onderhoudt met zyne tegenstrevers. Er is wel degelyk een moord gepleeg. let!

De Denderbode | 1910 | | pagina 2