Kamer van Volks vertegenwoordigers. Kieskronijk. LANDBOUW. Dispensatie. Rechterlijke kronijk. Gewezen Weesjongens Onpartijdige Bond Zondag-rust. Allerhande nieuws. Belangrijk bericht. WIEGELIED. President Roo sevelt, der Vereenigde-Stalen, is van Hollandsche afkomst. Hi.j woes or op by zijn bezoek aan Holland en vertelde dat hij zich nog iets van een kinderliedje herinnerde dat men hem zong in zijne kinderjaren. Hij herinnerde zich nog eenigo vers jes ervan, 't Was dit Tike take loonen, 't Varkentje in de boonen, 't Paardje in de haver, 't Koetje in de klaver, 't Schaapje in het groene gras, 't Eendje in den waterplas, 't Vischje in het netje, 't Kindje wip in 't bedje Bestuurlijke onbeleefdheid. In het Fondsenblad komt het volgende niet zeer stichtend verhaal voor De hof van M. B. Van Renterghem, hofbouwer le Peteghem-by-Deinze, ligt langsheen den yzerenweg naar Kortrijk. Het schijnt dat M. Van Renterghem te dichtbij of zelfs op den grond van den spoorweg had geplant. Het gebeurde nu dat het spoorwegbe- stuur eene zijlijn wilde verlengen en op 7 April ontving den heer Van Renter ghem eenen brief waarin het volgende gezegd wordt t Ik heb de eer UEdelo te berichten dat myn dienst bezit zal nemen van dezen grond opdat gy de planten, die er ten onrechte opstaan ofte dichtbij, zoudt wegnemen. Dat was nu heel wel, zult ge zeggen, het Spoorwegbestuur is toch meester van zynen grond. Zeker, zekerMaar toen die brief toe kwam had het bestuur reeds alles doen wegwerpen, zonder kikken of mikken. Dus het had zijnen brief eerder moeten zenden. Ten tweede, die brief was uitsluitend in het Fransch, en M. Van Renterghem kent geen Fransch, maar wel Vlaamsch. Zou het niet betamelijk zijn dat het bestuur in het Vlaamsch schreef aan de inwoners van het Vlaamsche land Niet waar, de Vlamingen hebben geene grieven meer Begrooting van Landbouw. Over eenige weken heeft de land bouw maatschappij van België eene voordracht aanhoord van den heer Mise- rez, Staat3landbouwkundige te Aalst over de tabakcultuur die van zoo groot belang is voor onze omstreken. Talrijke maatschappijen zijn in onze streek ge sticht dit voor doel hebben de tabak planters aan te moedigen met hun alle inlichtingen te verschaffen om de cul tuur meer en meer te verbeteren en dus eene grootere opbrengst te verzekeren aan den landbouw. Onze Achtbare Volksvertegenwoordi ger, M.De Saedeleer, heeft bij de bespre king der begrooting van Landbouw de bescherming van den Staat gevraagd voor deze zoo nuttige inrichtingen. Hij zegde onder andere De beer De Saedeleer. De syndi caten van tabaksplanters in 't arrondis sement Aalst, ten getalle van 15, zijn erkende vakvereenigingen, die onder 't bestuur van den Staatslandbouwkun dige voordrachten en tentoonstellingen wedstrijden inrichten. Zij vragen dat er een proefveld worde ingoricht te mid den der tabakstreek, met het oog op de ontleding van den grond, het kruisen van inlandsche soorten met vreemde tabak, het bemesten, enz. Ik verzoek dan ook den heer minister goed onthaal to schenken aaD de vraag van bedoeld verbond om eene toelage te bekomen. De Heer Minister Schollaert heeft be loofd de vraag zeer welwillend te on derzoeken. Ziehier de kiezerslijsten, ingediend voor de aanstaande wetgevende kiezingen Brugge. Vier lijsten 1® katholieken, 2® liberaal-socialisten3e kriston-demokra- ten 4® lyst, van Kafmeyer, Damrae (zoo gezegde landbouw-kandidaat). Rousselare. Vier lijsten le katho lieken 2® liberalen; 3® demokraten 4® zoogezegde burgerij (onvolledig). Kortrijk. Drie lijsten ie liberaal socialisten werkelijken MM. Van de VenneNaegels, Delbecque, De Schee- maeker en Debunneplaatsvervangers Van Leynseele, Naegels, Veabergen en De Coninck. 2® Demokraten MM. Plancquaert, Stra sier, D'hallenein, De Poortere en Nys plaatsvervangers Deroost, Van der Schel den en Verscheure. 3® Katholieken MM. Liebaert, Bus- ecbaert, Reynaert, Peel en Boeckaert plaatsvervangers MM. Reynaert, Peel, Boeckaert en Van Wassenhove. Vburne-Dixmuide-Oostbnde. Twee lijsten le katholieken 2e liberalen. IJperbn. Twee lijstan 1® katholie ken 2e liberalen. Antwerpen. Zeven lijsten ie Libe ralen; 2® Katholieken; 3® Socialisten 4® Ne- ringdoenders 5' 1 Vlaamsche kandidaat, M. Van Tilborgh 6® een vrije domokraat, M. Couiller en 7e een zonder hoedanig heid, M. Oppene. Turnhout. - Twee lyBten 1" katho lieken 2® kartel. Mechelbn. Drie lijsten 1® liberaal- socialisten 2® katholieken 3® demokraten. Brussel. Zeven lijsten 1®-Vlaamsch- hatende Walen 2® Verbondene onafhan kelijke katholieken en werklieden; 3*libe ralen 4® socialisten 5* lijst Hellinck 6* lijst Fonteyne 7® lijst Merget. (Zaterdag avond hebben de socialisten, aan het katholiek lokaal te Vorst, de katho lieken afgewacht en erg mishandeld). Leuven. Drie lysten 1® Katholieken; 2® Afgescheiden (tegen de boerenbonden) 3® Kartellisten. Nuvel. Twee lijsten 1® katholieken; 2® liberalen. Namen. Drie lysten 1* katholieken; 2" radiko-socialisten 3® afgescheurden. Dinant-Phiuppeville. Drie lysten 1® Demokraten 2® radiko socialisten 3" katholieken. Aarlbn-Bastoone-Marche. Drie lijs ten 1® Katholieken 2® demokraten 3® liberaal-socialisten. Virton. Twee lijsten 1® Katholie ken 2® liberalen. Behoud der Kikvorschen. Allen ingezetenen worden herinnerd de schikkin gen van het Koninklijk Besluit van 30 Ja nuari 1893, verbiedende, in het belang van den landbouw, de kikvorschen te vangen, te vernielen, geheel of gedeeltelijk te ver voeren, te koop te stellen, te verkoopen of te koopen. Do plaatselijke policie en do gendarme rie zijn gehouden daaromtrent in waak zaamheid te verdubbelen, en in overtreding te stellen degenen die zich onwettig over leveren aan de vernieling of de vangst van kikvorschen. Krachtens de bijzondere macht, verleend door Z. H. den Paus, op de vraag van Z. E. den Kardinaal van Mechelen is het toegelaten in de hotels en spijshuizen te Brussel en voorgeborchten tijdens de Tentoonstelling vleesch te gebruiken alle dagen, Vrijdagen, kwatertemperdagen en vigiliedagen inbegrepen. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN. Zyne Hoogweerdigheid de Bisschop heeft onderpastoor benoemd te Gavere, den E.H. D'Haenens, id. te Watervliet. RECHTBANK VAN DENDERMONDE. Slagen. Jan De Neef, werkman te Aalst, kwam Petrus De Schryver tegen en mishandelde hem. Hy krijgt 2 maand en 50 fr. Belangrijk vonnis voor de herbergiers. Sedert eenigen tijd vindt men in vele herbergen zekere toestellen, waar men met geld op speelt en die. als men wint, recht geven op bier en sigaren. Het gerecht had dit in verschilligo herbergen te Sint-Gilles- fcij-Dendermonde, te Zele en te Zwijndrecht zulke toestellen aangeslagen en ze door eenen deskundige doen onderzoeken. Deze heeft beslist dat die tuigen in het fransch genaamd lance-monnaie -, kansspelen zijn. Do rechtbank heeft zich aangesloten bij dit besluit en de herbergiers die de toestel len bezaten alsook de verhuurders er van, verwezen tot 50 fr. boet of 15 dagen voor waardelijk. De vernieling der toestellen is bevolen. Hopltprt -DeVlaamls. ic1 ^'Begankennis van Sl-Lau- rentius zal gevierd wordon op 15 Moi, l8t®n Sinxendag. Missen om 5, 7 en 9 uren. MAATSCHAPPIJ De Breidelszonen Zoutstraatpoort en St-Job. Maandag 16 Mei 1910, zynde 2den Sink sendag, zal er in de kerk der Eerw. Paters Capucienen, de H. Mis opgedragen wordon tot lafenis der ziel der overledene leden der maatschappij. Wij noodigen al de Katholieke Strijders der Wijk uit deze schoone plechtigheid zoo veel mogelijk by te wonen. Namens het Bestuur. Erkende Onderl. Bijstand Maatschappij DE A A I, 8 T Met bijzondere toelating van het Bestuur der Burgerlijke Godshuizen onzer Stad, zal de Tentoonstelling van de prijzen der Tom bola plaats hebben in het Jongensweeshuis, Leopoldstraat Zichtbaar voor het publiek alle Zon- en Feestdagen vun 9 tot 12 Vz ure voormiddag en van 3 tot 6 ure namiddag. Wy noodigen onze medeburgers uit, een kijkje te komen doen, aldus een blijk van genegenheid betoonende aan hotMaatschap- pelijk werk der Gewezen Weesjongens. V AN Neringdoeners en Ambachtslieden der Stad Aalst. Algemeene Vergadering ten Stadhuize, (Miliciezaal) op Donderdag 19 Mei 1910, om 8 uren 's avonds stipt. DAGORDE 1. Verslag over do werkzaamheden. 2. Aanvaarden nieuwe leden. 3. Toestand der kas. 4. Aanvulling van het Bestuur. 5. Mededeelingen. Allo Neringdoeners en Ambachtslieden der Stad worden op deze belangrijke Ver gadering uitgenoodigd. Men kan zich op de vergadering als lid laten inschrijven. Aügt 1778. Wy hebben eenen schoonen ougst gehad en alles is dioog in- gedaen maer de droogte blyft acnhouden 800 dat men van half aügt moeten hoy aen de peerden voederen ende de beesten, 't water haelen met tonnen naer de Jesui- ten kasteelken want allo putten en beken zyn droog en alle steenputten gacn uyt, 't meeste deel van 't graen en mout van Ael8t word naer DeDdermonde gesondon om te maelen en in Aelst is byna geen waeter meer te krygen, voor de menschen. 7bre. In het eerste van deze maend heeft het beginnen te regenen maer zeer weinig. Het is nog altyd droog in 8bre. January 1779. Den 24 deser isser een placaert gepubliceert dat alle maje- straeten, wethouders, officieren macht heb ben tot het werven van soldaeten en voor jederen man profiteren tot 14 gul (guldens) en gelyke 14 gul voor den soldaet, ook worden alle bedelaers, lediggaengers, veg ters, dronkaers, gevangene, en uyt het correctie huys soldaet gemaekt want de charrinne komt pruysschen ter hulpe met 50,000 mannen. Febr. 't Klaeversaet is soo abondant dat het maer 10 oorden 't pont en geld. In dese maend zyn de vier linden geplant rond het capclleken buyten de zautstraete- poort daer 't jaer te vooren d'oude waeren uyt gokapt. Bedoeld kapelleken zal naar alle waar- schynelijkheid gestaan hebben op den grond gelegen rechtover de herberg In den Haring. Wanneer het werd afge broken is ons onbekend. Programma van het rt/jflMTj!). koncert, 't welk zal gegeven OTTO worden door de Koninklijke Harmonie, op Donderdag 19 Mei 1910, om 20 uren, ten kioske Groote Markt, onder de leiding van M. R. Lenssens 1. Marche des femmes F. Lehar 2. Richard III, openingstuk P. Gilson. 3. Airs de ballet d' Hamlet, Amb. Thomas. 4. Hansel en Gretcl,fantasie, gearr. door Maeck, Humperdinck 5. Morceau caractéristique Wesly. Van's middags tot middernacht, eenige dienstdoende Apotheker, op Zondag 15 Mei 1910, M. Meganck, Leopoldstraat. Maandag 16 Mei, (2den Sinksendag), M. Renneboog, Nieuwstraat. AALST. Kermis St-Job. Zondag en Maandag Groote Wafelslag, ter Estaminet De Vrije Jacht KERKXKEN. Verledene week is er in de melkerij van den boukent 24 kilos boter gestolen, de dieven hebben veel ge weld moeten gebruiken om de deuren te openen. Men heeft geen gerucht gehoord en geene vermoedens, wellicht zyn het do zelfde mannen die over 14 dagen de mel kerij van Denderhautem hebben bestolen. Wrecde moord te Wet- leren. Constant Schollaert beschul digd van zyne zuster vermoord te hebben is tot 20 jaren dwangarbeid veroordeeld geworden. ZIE PK/%. Het is goed al het geen men meldt na te zien. Vrees niet zulks te doen in 't geval van M® P. Coore- mans, wonende 29 St-Vincentiusstrat, te Aalst, en die ons den 218te° Januari 1904 zegde Ik leed sedert zes maanden van nier- pijnen. die mij 's nachts van alle rust beroofden ik was onrustig, dit gebrek aan rust maakte dat ik reeds van 's morgens vermoeid on afgemat was, ik was zonder den minsten eetlust, verzwakte van dag tot dag toen ik op het herhaalde aandringen eener vriendin de Foster Pillen voor de Nieren nam, verkocht in de Apotheek Do Valkeneer. Ik was verwonderd en tevens gelukkig my grootelyks verlicht te gevoelen na drie dagen, na eene week verpleging waren mijne niorpijnen gansch verdwenen, ik dierf aan zulk eene spoedige herstelling met gelooven, maar sinds voelde ik niet meerde minste pijn noch in de nieren, noch een ander letsel. Den 28MeD Augustus 1907, bekende ons Me Cooremans, nog het volgende De Fos ter Pillen voor de Nieren hebben mij zoo wel genezen, drie jaar cn half geleden, dat ik nooit meer eenige pijn of ongemak gevoelde. Ik eet smakelijk, kan rustig slapen en bij elke gelegenheid betuig ik u mijne dankbaarheid met die goede pillen aan te bevelen. Ik verklaar het boven staande waar er veroorloof U het kenbaar te maken. De Foster Pillen voor de Nieren genezen rugpijn, rhumatiek, graveel, opzwelling, onzuiver bloed, bedwelmingen, slapeloos heid, onregelmatigheid der hartkloppingen. De Foster Pillen voor de Nieren (eigen aardig merk) zijn verkrijgbaar bij alle apothekers 3 fr. 50 de doos of 6 doozen voor 19 fr. of vrachtvrij per post Engel- sche apotheek van Ch. Delacre, 50, Cou- denbergstraat, Brussel. In 't belang uwer gezondheid eisch de echte doos met de handteckening James Foster en weiger alle namaaksels en on derschuivingen. D. A. 1. NINOVE. Aanhouding. Het onderzoek, gedaan door het parket, te Oultre, over de drievoudige moordpoging, gepleegd in den nacht van 23 Januari laatstleden, op Albert Penne, Alois Beeck- man en Lodewijk Van de Casseyen, heeft geleid tot de aanhouding van Ch. Z..., van Aspelare, en Z van Oultre. Zy zyn naar Oudenaarde overgebracht. Dinsdag is brand ontstaan by Emiel Bambust, wijk Papegem te Vlierzele. Huis, meubelen en stalling werden door het vuur vernield. De oorzaak is onbekend. Er bestaat verzekering. De hoofdraaiïngen. De schele hoofdpijn, de zwaarte, het ruisscher. der ooren, veropenbaren zich als de maag belast is met gal en slijmen, 't is waarom men er zich van behoed en men er zich van geneest met zich de maag te verfrischen, door de Slijm ver dryvende Pil Walthéry. Woensdag nacht is de hofstede van Filiep Van Necke te Lokeren door eenen geweldigen brand in asch gelegd. Het vuur ontstond in de stallen en deelde zich mede aan de schuur en het huis. De Inwoners werden spoedig gewekt. Gansch de woning stond reeds in rook. Slechts met groote moeite kon men de kin deren redden. Do knecht, zekere Vor- schraegen, moest zich langs het dak redden en werd erg verbrand aan het hoofd en de handen. Op min dan een half uur lag gansch de hofstede in asch. Niets is kun nen gered worden. Vier koeien en twee kalveren zijn in de vlammen omgekomen. De schado bedraagt 8000 fr. doch door verzekering gedekt. De oorzaak van den brand is onbekend. Van Necke, 80 jaar, hebben ze moeten ziekelijk buitenbrengen hy had in de laatste dagen de volle HH. Rechten ont vangen. Indien gy een schoone keus wilt hebben van Wolle en Tijk voor Matrassen, Hupelingen, Linoleum, Toile-cirée en al benoodigheden wat den tapissiersstiel be treft, gaat zien bij Karei Van de Putte en ZusterKorte Zoutstraat, 29, Aalst. Dinsdag avond te Gent, om 7 ure, kwam de voermansgast De Brabandere, met een steekkarretje ouder de viaduc aan do Dampoort terug van Sint-Amandsberg. Juist kwam in tegenovergestelde richting een automobiel in tamelijke groote snelheid aangereden. Hoewel de chauffeur trompte en do voermansgast het mogelijke deed om uit den weg te geraken, had eene botsing plaats. Het steekkarretje werd eenige me ters vergeslingerd, terwijl De Brabandere ten gronde geworpen werd en verwondin gen bekwam aan het voorhoofd en het aan gezicht, waaruit hij veel bloed verloor hy kloeg ook over pyn in den rechter schouder. Na in eene naburige woning zich te hebben laten verzorgen, kon den jonge ling zynen weg voortzetten. Het steekkar retje was zwaar beschadigd ook de auto mobiel had geleden een prachtlantaarn was verbrijzeld. Met pintglazen. Maandag avond vernam de policie dat de Priesterstraat tc Gent in rep en roer stond. Twee mannen waren daar met pintglazen enz. aan 't smijten. Zekere Jan Poots, uit dezelfde straat, had een glas op het voorhoofd gekregen en zal misschien zijn linkeroog verliezen. De agenten hadden niet veel lust dichtbij te komen, want eensklaps werd met een stekjospot geworpen. Een der kerels liep eindelijk naar het Dok, door de agenten achtervolgd. Een pompier kon den gast aanhouden. In zijne zakken vond men nog twee pint glazen. De aangehoudene is naar het policiebu- reel gebracht en voorloopig opgesloten. Maandag namiddag speelde te Gent- brugge, de löjarige zoon, Rudolf, van Mevr. de gravin de Lalan, in den hof van het ouderlijk kasteel in de Waldackstraat, met zekeren H.., een Gentschen kameraad. Zy vermaakten zich mot een karabien, dat buiten hun weten met zaad geladen was. Naar het schynt wilde H.., het geweer van Rudolf afnemen, waardoor plotseling het schot afging en Rudolf trof, en de volle lading in den buik ontving. Spoedig werd de gekwetste naar het kasteel gedragen en door den ter hulp ge roepen geneesheer, dokter Bertrand van Meirclbeke, verzorgd. De toestand van den gekwetste is bedenkelijk. Het onweer van Maandag1. Ook in Vlaanderen heeft het onweer nogal hevig gewoed. Te St-Denijs werd eene brouwerij in brand gestoken. Te Deinze viel de bliksem rond 2 1/2 u. nabe de Schipdonksche vaart, op do stalling van P. Pollet. De schaede is maar gering. In het Land van Waas woedde het on weer rond 3 ure geweldig De donder ratelde gedurende een kwart uurs. Zware hagelsteenen sloegen neêr en vernielden ruiten en jonge plantjes. Daarna regende het overvloedig. Men meldt dat er in de omstreken van Sint-Nicolaas en van St-Gillis-Waas veel schade is aangericht. In de Polders is men ongerust over het voortdurend regenen; rivieren en beken wassen op onrustbarende wyzemen vreest voor overstroomingen. De aan de vlasgaarden aangerichte schade is zeer aanzienlijk. Buitengewoon hevig woedde het onwe- der over Sinte-Agatha Berchem, Brabant men mag zelfs zeggen dat het daar eene eciite verwoesting veroorzaakt heeft. Ge durende twee volle uren plaste de regen by stroomen neder, afgewisseld door vlagen sneeuw en hagel, terwijl de bliksem onop houdend de lucht doorkloof, gevolgd door knetterende donderslagen. Op sommige plaatsen lag de hagel en de sneeuw tien centimeters dik. Dinsdag mor- gend was de grond hier en daar nog be zaaid met dikke hagelbollen die sedert Maandag namiddag nog niet gesmolten waren. Het weder was te Oostende, buiten gewoon onstuimig, en 's nachts heerschte een vreeseljjk tompeeBt uit Noord-Oost. De wind was buitengewoon hevig, en de dijk was ongenaakhaar, wegens de hooge vloed. Een twintigtal visscherssloepen van De Panne en eenige Fransche sloepen vluch ten de haven binnen, waar het water by- zonder hoog stond. Al de reddingsbooten met de manschap pen waren gereed om op het eerst sein ter hulp te snellen. De kapitein eener Deensche sloep, die 's middags de haven binnen7aarde, ver klaarde op 8 mijlen ten Noorden het wrak eener Bloep te hebben zien rondzwalken hij kon het niet onderscheiden. Talrijke booten waren in zee. Om 1 uur zag men de loodsboot worstelen met het tempeest. Aanhouding van eenen brandstich ter. Drie dagen geleden was eene groote boerderij te Sarlardingen do prooi der vlammen gewordenDo reuk der petrool en het vinden van stekskens liet vermoeden dat er kwaadwilligheid in 't spel was. De gendarmen van Geeraardsbergen openden een onderzoek, en Zaterdag leverde het parket een aanhoudingsmandaat af, ten laste van zekeren V..., soldaat by het 2® jagers te voet, in verlof. De aanhouding verwekte eene algemeene verslagenheid, op het oogenblik dat men hem naar de statie bracht om naar het ge vang van Oudenaarde vervoerd te worden, moest men hem tegen de volkswoedo be schermen. Donderdag morgend heeft de policie te Brussel een oud-veroordeelde, Jules Rcevus, die pas uit het gevang van Leuven kwam, aangehouden, op het oogenblik dat by by eenen oudkleerkooper een aantal koperen, looden en tinnen voorwerpen te koop bood, die hy in eenen winkel der Putterijstraat gestolen had. De Tentoonstelling te Brussel zal in Juni bezocht worden door een deel van het personneel der zeepziede- rijen Lever, Broeders van Port Sunligt. Het contingent zal samengesteld zijn uit zoo wat 2500 reizigers, welke, men zal het begrijpen, slechts te Brussel kunnen aan komen en naar Engeland terugkeeren dan met versohillige stoombooten en bijzondere treinen, 't Zal geene kleine zaak zyn om aan al dat volk 2500 noenmalen en zooveel vesperbroodjes en avondmalen te bezorgen. Om dit kleine leger in goede orde op te leiden, aan 't welk men van zin is de voor naamste wijken der hoofdstad en hare be langwekkendste monumenten te toonen. zal eene militaire inrichting zich opdringen. Er zullen leidsmannen, sectie oversten, pelotons-oversten, enz. zjjn. Van nu af roepen wy welkom toe aan die belang inboezemde plezierrcizigers, bij de welke vele dames zullen zyn. Frans Van G., oen braaf werkman te Brussel, heeft als eehtgenoote eene vrouw, die drinkt. Maandag avond thuis komend, vond hij haar smoordronken op den grond liggen. Hij werd hierover zoo woedend, dat hy hevig sloeg en haar wellicht gedood zou hebben, indien geburen niet tusschenge- komen waren. Zeer zwaar gekwetst werd de vrouw naar bet gasthuis gedragen, terwijl de po licie tegen den man proces-verbaal op maakte. Een policieagent te Brussel heeft Woensdag een buitengewonen vond gedaan, namelijk een automobiel, dragende eene taksplaat van de provincie Henegauwen. Een meisje uit Ciney, dienend als meid bij de echtgenooten Vermaillo, Li- vornostraat, te Brussel, wilde het vuur by middel van petrol aanwakkeren. Er ge beurde wat er gewoonlijk gebeurt de vlam sloeg naar buiten en weldra stond liet meisje gansch in brand. Haar toestand is gevaarlijk. De policie van Brussel heeft het par ket bekend gemaakt met eene zonderlinge vergif tiginshistorie M August Gastes, mecanicien, wonende te Brussel, in dienst by eenen machienbou- wer te Cureghem, werkte voor rekening van zynen patroon, te Antwerpen, in eene fabriek der Ambtmanstraat. Daar had hij, door eenen leerjongen, in de buurt een glas bier laten halen Nauwe lijks had hy er van gedronken, of hy werd onpasselijk, zoo ernstig, dat hy het werk moest staken en naar zyne woning te Brussel terugkeeren. Ondanks de zorgen van zijne familie en van den geneesheer, stierf hy Donderdag nacht, en, daar de geneesheer sporen van vergiftiging meende op te merken, wei gerde hy toelating tot begraven te geven. Het lyk is naar het doodenhuis gebracht voor rechterlijk onderzoek. Vrouw Vermeulen, eene groenselver- koopster te Schaorbeek, gaat alle dagen zeer vroeg naar do markt van Brussel en rust dan des namiddags uit van de ver moeidheid. Dit mooten een paar jonge deugnieten geweten hebben, en zij wilden die kennis te nutte maken om eene winstgevende operatie te doen. Langs den appaarten in gang in huis komende, klommen zy tot aan de slaapkamer der vrouw, klopten en riepen dat hare dochter door den tram overreden was. Zij sprong op, opende de deur en werd dadelijk aangevallen door de twee deugnie ten, waarvan de een haar met een rovolver dreigde, terwijl de andore haar eene koord over het hoofd wilde slaan. De vrouw kon echter vluchten en om hulp roepen, zoodat de indringers hun heil in do vlucht moesten zoeken. Zy klauter den langs een zoldervenster het dak op en werden na een uur jacht aangehouden door de geburen die hen, alvorens ze aan de policie af te leveren, grauw en blauw sloegen. 't Zyn twee jonge gasten van 16 en 17 jaar. In de Van Haclenstraat, te Schaar beek, wonen de echtelingen V., die een 17jarigen zoon hebben, een luiaard en slechterik' die de helft van den tyd dron ken is. Maandag avond, dronken thuis komende, werd hij door zijn* moeder berispt, en de jongen was hierover zoo gestoord, dat hij den stoofhaak nam en de moeder ermee slagen op bet hoofd toebracht. De vrouw liet dit niet langer gebeuren. Op hare beurt overmeesterde de gram schap haar zy nam een broodmes om den deugniet te treffen en bracht hem inderdaad wonden toe aan het hoofd en den rug, zoo dat de zoon, door bloedverlies verzwakt, den stoofhaak liet vallen. Een voorbijkomend policieofficier, wiens aandacht door het gerucht was gaande ge maakt kwam binnen, juist op het oogenblik dat de zoon ineen zakte. Hij liep naar den dokter, die den ge kwetste naar het gasthuis deed brengen. De moeder had ook bloedende kwetsuren, maar deze zijn niet erg. Zekere 4. te Brussel is zot verliefd op eene schoone weduwe, die herberg houdt op de Zu~derlaan. Maar do weduwe wil van de liefde niet meer weten en ver klaarde hem vlak af dat zy niet meer trou wen zal. Dat ontstak in hem do jaloezie en hy sleurde haar achter don toog uit. Doch de schoone weduwe is juist geen katje om zonder handschoenen aan te pakken. Zy nam eene flesch en sloeg die met zooveel kracht op zyn hoofd dat flesch en schedel gebroken waren en men den verliefde naar het gasthuis moest brengen. De klerk van eenen zaakwaarnemer, die eene som van 12,500 fr. moest gaan betalen, stapte aan de Naamsche poort van den tram en, door eene duizeling overval len wordend, moest hij eene herberg bin nengaan. Hij had nog zyne portefeuille onder den arm, maar toen hij eenige oogen- blikken later weer bekwam, was deze op geheimzinnige wijze verdwenen. Alle moei te om ze terug te vinden, waren vruchteloos. Victor D. koffiehuisbediende, te Brussel, kreeg Dinsdag namiddag, eenen naamloozen brief, warin hij verzocht werd rond 5 ure, op de Brouckereplaats te zyn. De man trok er naartoe, maar na een uur vruchteloos te wachten, ging hij terug naar huis. Daar vond hy alles in de grootste wanorde. Stoutmoedige dieven hadden hem uit zijn huis verwijderd waren in zijne woning gedrongen en handen de meubels opengebroken. Een kastje juweelen en eene som van 500 fr. zijn verdwennn. Vrouw S., van St-Jans-Molenbeek verdacht haren man, betrekkingen te on derhouden met oen meisje, dat boven eene herberg woont. Natuurlijk veroorzaakte dit dikwijls ruzie in huis en op een gegeven oopgenblik moest de bom bersten. Dit ge beurde ook Woensdag avond. Vrouw S. ging het meisje, Zulma B., thuis opzoeken en, na haar beneden in de herberg te heb ben geroepen, nam zij het zware stoofdek- sel en sloeg daar Zulma meê op het hoofd. De herbergier sprong er tusschen, om te beletten dat do woedende vrouw het meisje heelemaal dood zou slaan. Do getroffene lag echter reeds zwaar bloedend op den vloer, en moest bij hoogdringendheid naar het gasthuis worden gebracht. In België wordt sedert verscheidene dagen erg geklaagd over de koude, den regen en den hagel. In Duitscbland en Frankrijk is het erger; daar liggen gansche streken onder de sneeuw bedolven. Rond Bonneville, Tarbes, Chambery, Orléans, Moutiers, St-Etienne, Pont-l'Evec- que, Thiers, Brest, Nantes, enz., in Frank rijk, heerschten hevige sneeuwstormen. Heuvols en bergen niet alleen, doch ook de velden liggen wit van de sneeuw. De veldvruchten en de fruitboomen hebben veel geleden. Over een groot gedeelte van Duitschland heerschte hetzelfde winterwederDo sneeuw viel dik in het reuzengebergte, het Thurin- jerwoud en in Vogtland, Te Duderstadt ligt de sneeuw eenen voet dik. In Silezië regenten sneeuwt het aanhoudend. Men vreest overstroomingen Zondag sneeuwde het den ganschcn dag te Insbruck en Tirol, in Oostenrijk de velden waren een voet dik mot sneeuw bedekt. In het'gebergte vreest men groote sneeum- vallen. Wjj kunnen niet genoeg onze lezers die aangetast zijn van hoest, valling, bronchiet, influenza, keelpijn, heeschheid, asthma of kinkhoest, de Borstsiroop van Depraterb aanbevelen. De geneeskunde bezit niet eene remedie die zoo rap en zoo volkomenlijk geneest. Het is een serieus produkt dat zich niet steunt op ingebeelde portretten of uitgekochte certificaten, maar het geneest altyd. Prijs 2 franken de groote flesch. Te be komen bij Od. Depratere, die overal ver zendt tegen postbon van 2,00 fr. (50 cen tiemen meer voor port), alsook te Aalst by de apothokers De Valkeneer en Callebaut. Dinsdag morgend heeft langs de groote steenweg van Rekkem, een doode- delijk tramongeluk plaats gehad. De stoomtram, die om 11 uren van Rek kem naar Moeskroen vertrekt, heeft recht over het koffiehuis van M. F. Seynaeve, een 80 jarige ouderling omvergeworpen. De machinist zag de ongelukkige op de rails gaan, sloeg de stoom achterwaarts, maar het was te laat. De ouderling werd verscheidene meters ver geslingerd. De ongelukkige werd in bovengenoemde herberg verzorgd door Dr Dequinemaere van Meenen. Hy was den schedel verbrijzeld en is des namiddags ora 3 ure overleden. Het is de genaamde Denis Caupo, 87 jaar, wonende Schoolstraat, te Halluin. De ouderling was hardhoorig. Zijn lyk is naar het doodenhuis van Rekkem overgebracht. Zekere Boniface L van Ressaii,sneed dronken zynde, in eene herberg, te Pe- ronnes, zijnen ezel beide ooren af, voor de klucht. Die akelige daad werd bedreven in bijwezen van vijftien verbruikers. De dierenbeul werd aangehouden. Twee jongelingen van Jemeppe waren verliefd op hetzelfde meisje, Eulalie V. en zjj scheen beurtelings dan den een en dan den ander genegon. Daar zy echter vrien den waren, schenen zjj over die wispeltu righeid in 't geheel niet gestoord, tot ein delijk een hunner, P. geheeten met haar zou trouwen. De ander, B., zou getuige zijn. En tot bekroning van dit besluit ging het drietal samen een vroolyken avond pas- seeren. Maar nadat zy wat gedronken had den kregen zjj twist en, aan den Maas gekomen, ontnamen zy Eulalie de 250 fr. die zij zich had en wierpen haar in het water. Het meisje kon zich aan den wal vastklampen, zich redden en de twee plich- tigen aanklagen. Beiden werdon door Je policie gevat en opgesloten.

De Denderbode | 1910 | | pagina 2