Belangrijk bericht. Holland. Frankrijk. Duitschland. Slad Aalst.-Werkbeurs FILATURE DU CANAL. FILATURE DU CkNAL, AANBESTEDING Openbare Aanbesteding Gemeente Erpe. gebouwd HUIS HUIS MEUBELS 2 goede perceelen LAND, behuisde HOFSTEDE, W O O IN H U I S, ZAAILA IV D WOONHUIZEN WOONHUIZEN schoone Bouwgronden, ZAAILANDEN Voederaardappelen. Germain Van de Maele, voormiddag door de gendarmen gevangen genomen in de velden tusschen Marialoop en Meulebeko. Naar het schynt, heeft hy volkomen bekentenissen gedaan. Hy werd naar Thielt gebracht, en hier reeds maaandag in den namiddag, door het parket van Brugge onderhoord. Bij de lijkschouwing word bestatigd dat het sleutelbeen van den rechter schouder gebroken is. en dat daaronder eene diepe wonde bestaat in de richting van het hert. Het slachtoffer Cyriel Desmet is 30 jaar oud; zijne eerzame familie is in diepen rouw. 't je droefheid ongehoord, en geen wonder, heden moest er vreugde zijn in dit eerzaam werkmans-huisgezin; de bruiloft moest gevierd worden van de zuster van den ver moorde De vermoedelijke dader, Alois Vanden Abeele, is nog geen 20 jaar oud Hij en zijne maten waren, zoo het schijnt, maar rond 9 uren van den avond van Meulebeke vertrokken in de richting van Thielt. De begravenis van Cyriel Desmet heeft plaats gehad te Thielt. Wy kunnen niet genoeg onze lezers die aangetast zijn van hoest, valling, bronchiet, influenza, keelpijn, heeschheid, asthma of kinkhoest, de Borstsiroop van Depratere aanbevelen. De geneeskunde bezit niet eene remedie die zoo rap en zoo volkomenlijk geneest. Het is een serieus produkt dat zich niet steunt op ingebeelde portretten of uitgekochte certificaten, maar het geneest altyd. Prijs 2 franken de groote flesch. Te be komen by Od. Depratere, die overal ver zendt tegen postbon van 2,00 fr. (50 cen tiemen meer voor port), alsook te Aalst by de apothekers De Valkeneer en Callebaut. De ouderdomsdeken der Belgische burgemeesters is zonder twyfel M. Delange, van Bertrée, bij Landen. Die brave ouderling is namelijk over eenige dagen 99 jaar geworden, en zijn gezondheidstoestand en geesteshelderheid doen verwachten, dat hy op zijn 100* jaar nog wel burgemeester zal zijn. Hy werd geboren den 6 Mei 1811 en maakt deel van don gemeenteraad sedert 1834. Te La Louvière heeft men eenen man moeten aanhouden, die in vrouwen kleederen door de straten liep, roepende ik ben de comeet De vrees 70or het ver gaan der wereld en de groote hoeveelheid borrels, die de schrik hem had doen drin ken, hadden den sukkelaar zinneloos ge maakt. In de gemeente Bergh, naby Cam- penhout, werd Dinsdag een man dood op den weg gevonden in eenen grooten bloed plas. Het was de boerenknecht Van Bever die korts te voren de herberg verlaten had, waar hy nu dood werd binnengebracht. Niemand kon gissen wie hem vermoordde want een moord was gepleegd en niemand begreep ook waarom hy vermoord werd, want de arme jongen was overal gaarne gezien. Een persoon die met hem de herberg verliet, beweerde dat zekere V. den doode- lyken slag toebracht en V. van zynen kant beschuldigt zijnen vriend D. De gendarmen hebben een bebloeden lierenaar gevonden, toehoorende aan V. Lang reeds heerschte er te Tongeren oneenigheid tusschen een zekeren Jan Beloos, reizend leurder, en de broeders van de vrouw waar hy meê huisde, de familie Louis. Voor eenige dagen had Beloos reeds bedreigingen laten hooren tegenover Louis Jean, welke met zyn vader een carrousel heeft staan op Bilzersteenweg. Maandag avond nu kwam het tot een bloedige uit barsting. Om ongeveer 11 3/4 uur kreeg de broeder van Louis Jean woorden met Beloos, bygenaamd de Cruil De laatste bedreigde hem met een revol ver en een dolk, waarop de ander de vlucht nam en zyn broer ging halen op de Bilzen- steenweg. Te samen gingen zij om 12 ure ongeveer, naar de St-Truidenscliesteenweg waar de wagen stond van Beloos. Louis Joan klopte op de deur en riep Waar is de Cruil Deze opende de deur en riep, terwijl hy een schot loste op Louis Jean Hier is de Cruil Louis Jean zakte in elkaar. De kogel was recht door het hart gegaan. Na zyn laffe daad nam de moordenaar de vlucht en men heeft hem nog niet kunnen aanhouden. Reeds vroeger werd de moordenaar, die ongunstig gekend staat, veroordeeld wegens messteken. Men vermoedt dat hy gevlucht is naar Holland. Het parket heeft een bovel tot aanhou ding tegen hem afgeleverd. Door het ontploffen van kardoezen was er brand ontstaan in eenen wapenwin kel te Doornik. Do eigenaars, de ochtge- nooten Joiris, die in hunne keuken zaten, vluchtten naar boven en riepen om hulp. Men kon hen redden, bij middel van eene ladder. Twee uren lang hebben de pompiers moeten werken, om het vuur uit te dooven. Dubbele moordpoging. Wy lezen in de N. R. Ct Te Dinxperlo heeft Woensdag do arbei der B. R. een dubbelen moordaanslag ge pleegd. Eerst viel hij den bejaarden arbei der K. met een dolk aan en bracht hem ernstige wonden aan het hoofe toe. Vervol gens werd de vrouw van den arbeider G. N. met een dolk zwaar gewond. Toon de policie hem wilde aanhouden, schoot hy met een revolver op den gemeente-veld wachter, die tot zelfverdediging met zijn revolver W. een kogel in den voet schoot. Het publiek, dat de policie ter hulp kwam, sloeg den dader met zware knuppels, tot hy in echtenis was. Zijn broer, die hem hielp, is nog op de vlucht. Brand in een zinneloozengesticht. Men meldt dat de bliksem was geslagen in het zinneloozengesticht van Bailleul. Een vleugel, met 75 zinneloozen is ver nield. Het was 7 ure 's avonds toen do bliksem insloeg langs een open venster van de derde verdieping en don brand stichtte, die zich snel verspreidde. De zinneloozen slaakten kreten van schrik on verborgen zich in hun bed, waar zy zich in hunne dekens rolden. Men had de groot ste moeite om ze te redden en ze naar een ander paviljoen te brengen, waar zij in veiligheid waren. Eenige ontsnapten zelfs, maar werden spoedig weer gevat. Intusschen breidde het vuur zich uit. Er was evenwel spoedig hulp ter plaats, en rond middernacht was alle gevaar verdwe nen. Het gesticht van Bailleul is een der schoonste van Frankryk en bevat een 30tal paviljoenen, op 80 hectaren oppervlakte. Er worden omtrent 300 zinnelooze vrou wen verpleegd. Het onweer dat een paviljoen van 't zinneloozengesticht van Bailleul in brand stak, heeft vooral in de Vlaamsche streken van Frankrijk groote schade aangericht. Te Nieppe heeft do bliksem drie huizen vernield. Te Bambech zijn twee hoeven afgebrand. Te Gheluwe zijn twee jonge meisjes doodgeblisemd. Een dier meisjes droeg een kindje op don arm, dat ongedeerd bleef. Moedige knaap. Do pas twaalfjarige erfgroothertog Nikolaas van Oldenburg, die de Sinxendagen met zijne ouders by zijne grootmoeder, groothertogin Marie van Mecklenburg-Schwerin, de moeder van prins Hendrik der Nederlanden, op het kasteel Rabenstoinfeld doorbracht, heeft, volgens een telegram aan het «Berl. Tageblatt, - zyne grootmoeder van den dood gered. Toen groothertogin Marie een roeitochtje op het Schweriner meer wilde ondernemen, kantelde het bootje, op het oogenblik, dat zij er in stapte, en zij viel in het water. De erfprins sprong zijne groot moeder aanstonds na en kon de groother togin, die al gezonken was, weer boven brengen. Daar hij geen kracht meer had, om de half bezwijmde vrouw geheel uit het water te trekken, riep hy om hulp. Er schoten toen menschen toe, die de groot hertogin op het droge brachten. Als belooning voor zyne kranige daad, heeft de groothertog van Mecklenburg- Schwerin den prins de Mecklenburgsche reddingsmedalie verleend. i 23 Worden gevraagd door de Patroons 1 Gazier, volle gast1 smedersgast 1 tabakbewerker, aflegger Vragen der Werklieden 2 magazijniers 1 schrijnwerker 1 sto ker machinist; 1 werkman voor alle werk. BURGERLIJKE STAND DER STAD AELST. GEBOORTEN. Mannelijk geslacht 13 Vrouwelijk 10 Huwelijken. L. Keymeulen, vuurst. met O. Meert, stikster. L. De Loose, schoenm. met E.Vincent, tw. J. D'haeseleer, bed. met P. De Smet, naaister. F Van den Bos sche, werkm. met R. De Ligne, z. b. Overlijdens. S. De Kerpel, w* Elleers, z. b. 80 jaar, won. te Laeken. S. De Moor, w* De Troyer, z. b. 96 j. Leopoldstr. L. Ver hagen, m. De Lantsheer, z. b. 75 j. Leo- poldstraat. M. Beeckman, br. 44 jaar, Gentschcstraat. A. De Koninck, w° De Wulf, z. b. 81 j. Ledebaan. J. Boxstael, m. Bosman, schrijnwerker, 37 j. Gentsche- straat F. Van Langenhoven, wr De Jonge, landb. 83 j. Koeistraat. F. De Looze, m. De Smet, pasw. 30 j. Ledebaan J. Van Bemten, wr Capiau, z. b. 89 j Esplanadestraat. T. D'Haese, vr. Van Driessche, 60 j. Breedestraat. 6 kinderen onder de 7 jaren. Marktprijzen. Zaterdag 21 Mei 1910. Aardappelen de 100 kil. 0,00 k 0,00 Boter per 3 kil. 7,20 k 8,55 Roomboter 90 kil.; per kil. 2,80 k 0,00 Eiers de 25 2,50 k 0,00 Ajuin de 100 kil. 0,00 k 0,00 Viggenen, per koppel 80,00 k 90,00 BOTERMARKT. Heden Zaterdag werden 254 klonten boter ter markt ge bracht, wegende te samen 2030 kilogr. HOPMARKT. ANTWERPEN, 20 Mei. Men kwo- teert Aalst beschikbaar 115 a 000 fr. nieuwe oogst 75 a 00 fr. Poperinghe be schikbare 115 a 120 fr. nieuwe oogst, 70 75 fr. Markt standhoudend. Vecmurkten. GENT. De Veemarkt van woensdag was samengesteld als volgt Getal te koop gestelde Hoornbeesten 610, vette Koeien 50 groote Ossen 2 jonge Ossen 158 Vaarzen 161 Stieren 239 Varkens 745 magere Beesten 00. GENT, 20 Mei. Ziehier de prijzen van het Vee, levend gewogen op de markt van Vrijdag Getal te koop gestelde Hoornbeesten 394- Melkkoeien 18, groote Ossen 10, jonge OsBen 18, Vaarzen 20, vette Koeien 84, Stieren 33, magere Beesten 2x1. Schapen 7, Lammeren o, Kalveren 272, Varkens 275, Loopers 1, Viggens 494, Geiten o. CUREGHEM-ANDERLECHT, 18 Mei.— Rundveemarkl. - Te koop gesteld 2364 stuks, waarvan 710 ossen, prijs 0,80 tot 1,02 fr. 471 stieren, prijs 0,62 tot 0,90 fr. 1183 koeien, prijs 0,54 tot 0,80 fr. ANDERLECHT, 20 Mei. - Kalver markt. Te koop gesteld 1,316 stuks prijs 0,90,1.05 tot 1.17 fr. SOCIETE ANONYME a AIohI. Le Conseil d'Administration, en exécu- tion de l'article 37 des statuts, a l'honneur d'inviter M M. les actionnaires a assister a l'assemblée générale ordinaire qui sera tenue au siège social, a Alost, rue du Canal, le Mardi 7 Juin 1910a 10 heures du matin. ORDRE DU JOUR 1° Rapport du Conseil d'Administration et du Collége des Commissaires. 2° Examen et approbation du bilan et du compte do Profits et Pertes. 3° Tirage au sort de 56 obligations, rem- boursables le lr Novembre 1910. 4° Nominations statutaires. M.M. les actionnaires sont prévenus que, pour pouvoir assister a l'assemblée, il se- ront tonus, pour se conformer a l'article 40 des statuts, d'ètre munis de leurs titres ou d'être porteur d'un certificat de dépót de leurs titres, soit a la Banque de Flandre a Gand, soit a la Société de Dépots et de Crédit a Bruxelles, 23, Rue Léopold. SOCIÉTÉ ANONYME a Alost. Le Conseil d'Administration a l'honneur d'inviter M.M. les actionnaires aassister a l'assemblée extraordinaire qui sera tenue au siège social a Alost, Rue du Canal, le Mardi 7 Juin 1910 a 9 heures du matin. ORDRE DU JOUR Modification aux Statut». M. M. les actionnaires sont prévenus que, pour pouvoir assister a l'assemblée, ils seront tenus, pour se conformer a l'ar ticle 40 des statuts, d'être munis de leurs titres ou d'être porteurs d'un certificat de dépót do leurs titres, soit a la Banque de Flandre a Gand, soit a la Société de Dépóts et de Crédit, 23, Rue Léopold a Bruxelles. van eenen Postwngendionst Op 23 Mei 's middags te 12 uur, wordt in de Kantoren van den Dienstbestuurder van Posteryen te Gent, overgegaan tot de openbare aanbesteding van den Postwagen- dienst Aalst (centrum), Wieze Alle inlichtingen worden gegeven in do Kantoren van den Dienstbestuurder van Posteryen te Gent en aan het Middenkan toor .voor inlichtingen, Augustijnenstraat, 15, te Brussel of in de Postkantoren van de streek. Iïxporl firma goed leverend zoekt VERTEGENWOORDIGER voor België, Verlang handels en brouwers- klienteel. Aanbiedingen, ook van kommissiehui zen, ingewacht onder N. J. 1166, aan Ru- dolf Mossé, Nuremberg, (Beieren). O. P. 2-5-10. PROVINCIE OOST-VLAANDEREN. Gemeente Wanzele, van Vernieuwingswerken aan de Ramen en Blinden der Pastorij te Wanzele. Het Bureel der Kerkmeesters van Wan zele, zal op DIJNSDAG 31 MEI 1910, om 3 uren namiddag, ten Gemeentehuize te Wan zele, overgaan tot de Aanbesteding der Vernieu wingswerken uit te voeren aan Rsmen en Blinden der Pastorij van Wanzele, waarvan de omstandige raming beloopt tot 2,672,76 franken. De aanbiedingen geschreven op zegelen gelijk vormig aan het model gehecht aan het bijzonder lastenboek, moeten gestuurd worden bij aanbe volen brief en onder dubbelen omslag aan den Heer Voorzitter van het Bureel der Kerkmeesters van Wankele en ter post besteld ziin drie volle dagen voor den dag der aanbesteding dus ten laat ste op 27 Mei 1910. De buitenste omslag zal boven het adres van den Heer Voorzitter van het Bureel der Kerkmeesters van Wanzele voor opschrift dragen Aanbieding voor onderneming van Werken op 3z Mei ipro, de binnenste zal voor opschrift dragen Aanbie ding voor vernieuwing van Schrijnwerken ofwel van Verf- en Glaswerken, De ondernemers zijn verplicht eene verklaring op zegel betrekkelijk het minimum van dagloon, gedagteekend en geteekend en onder bijzonderei omslag aan hunne aanbieding te voegen. Alle de stukken betrekkelijk deze Aanbesteding liggen ter inzage der belanghebbenden ten huize van den heer Louis Van Bibsen, Schatbewaarder der Kerkfabriek, te Wanzele, Dorp. Voor verdere inlichtingen wende men zich tot den heer Victor De Smet, Bouwkundige, te Aalst, Albert Liénarlstraat. Wanzele, den 1 Mei 1910. De Voorzitter van het Bureel der Kerkmeesters, De Secretaris, J.-B. BAEYENS D. BLANCQUAERT. Buurlwegen. Afpaling. Het College van Burgemeestor en Sche penen der Gemeente Erpe, brengt ter ken nis der belanghebbenden, in naleving van art. 41 van het Landelijk wetboek van 7 October 1886, dat er op Maandag 27 Juni 1910, om 9 uren voormiddag, door 't ambt van Mr Ad. Van Driessche, landmeter van het kadaster te Aalst, zal overgegaan wor den tot de grensscheiding van den Buurt weg Nr 1, genaamd Rommelstraat. Erpe, den 23 April 1910. Namens het College De Burgemeester, J.-B. MEULEMAN. De Gemeentesecretaris R. BOGAERT. OPENBARE VERKOOPING van een onlangs nieuw zijnde eene Tweewoning, te ERPE, Eeckhout, (Hoonegem). De Notaris EEMAN te Aalst, zal namens wien het behoort, met gewin van palmslag en gelagen, in het openbaar verkoopen EENIGE KOOP. Een nieuw gebouwd Huis met afhangen en ._in, zijnde thans eene tweewoning, gestaan en gelegen te Erpe, Eeckhout, (Hoonegem), bekend bij kadaster wijk B, nummer 173F, eroot 6 aren 5o tiaren,palende ten ooste M. Frederik Shollaert, zuide den IJzerenweg, ten weste M. Hubert De Middeleer en ten noorde de Straat. Bewoond eo gebruikt door den eiegnaar M. Benoit De Boeck-Schollaert en andere. ZITDAGEN Instel, Dijnsdag 24 Mei Verblijf, Dijnsdag 7 Juni 9 Telkens om 3 uren van den avond, ter herberg van den heer Benoit De Boeck-Schollaert, te Erpe, Eeckhout, Hoonegem. Bij uitscheiding van bedrijf. OPENBARE VERKOOPING var. allerlei Landbouwalem, Vruchten te velden en Beestialen, te JVieuwerkerken, Kleinderbeek, Nabij het Dorp. De Notaris EEMAN te Aalst zal. op Dijnsdag 3i Mei 1910, om 1 uur nanoen, te Nieuwerkerken, Kleinderbeek, nabij de Dorpplaats, ter hofstede van M. J.-B. Perdaens-Gussemé, in het openbaar verkoopen Huismeubelsals stoelen, zetel, bankeo, kleer- en andere kassen, bedstoelen met en zonder res sorts, wollen en andere matrassen, huppelingen, pluimen kussens, katoenen spreijen en sargïën en andere bedgerieven, stoof met toebehoorten, glei zen tellooren, kommen, jatten, tassen en kannen, ijzeren braadpannen en potten, porceleinen koffie stelsel, aarden en steenen kommen, testen en tob- bens, messen, lepels, vorken en ander kleine keukengerieven, horlogie, koperen en glazen kan delaars, petrollampen, bollantaarn, spiegel, printen, heiligenbeelden met en zonder glazen bocalen, houten en zinken emmers, waschkuipen, gemak en eer andere voorwerpen. Landalem als schuppen, braken, pikken,zeisen, rieken, gaffels, reeken, landdraad, kortewagen, wanmolen en rolblok, vleesch- bras-en aalkuipen, eene hoeveelheid berd, brandhout, schelfhouten, hooi, strooi en andere gerieven. Vruchten 3oo kilos aardappels, 12 aren tarwe 1 12 aren klavers te velden. Beestialen Een onlangs gekalfde goede koci, n kalf, een trekhond, hoenders en jonge kiekens. N. B. De verkooping zal plaats hebben mits het gewoon ongeld en gewone voorwaarden. Tijd van betaling wordt gegeven voor de koopen boven de 10 franks mits borgstelling. De koopen onder tot 10 franken moeten gereed betaald worden. OPENBARE VERKOOPING van XE MOOR8EL. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal met ge in van palmslag en gelagen, in het openbaar ver koopen Gemeente Moorsel. Eerste koop. Eer. perceel Land, gelegen op den Rijger of Driesch, gekadastreerd wijk D, num mer 280, met eene grootte van 24 aren 3o centia ren, palende ten ooste aan den beer Ronsmans, ten zuide aan den heer Moens, ten weste en ten noorde aan de familie De Coen en de erven Van Wichelen. Gebruikt door den heer Louis Van der Kussen. Tweede koop. Een perceel Land, gelegen op het Houten Kruis, gekadastreerd wijk D, num mer 107, met eene grootte van 16 aren, palende ten ooste aan de erven Callebaut, ten zuide aan den heer Temmerman, ten weste aan den heer Van Driessche en ten noorde de erven Van Onder bergen. Ook gebruikt door den heer Louis Van der Kussen. ZITDAGEN Instel Dijnsdag 24 Mei Verblijf Dijnsdag 7 Juni9 ten 3 uren namiddag, ter herberg van den heer Jan Vermoesen, te Moorsel, op Kattenbroeck. De Notaris SCHELFHOUT te Oorde- gem, zal openbaar verkoopen Eene Hofstede te Lede, Speckaerts, zijnde de herberg In de Welkom ge- kad^str. sectie C, N™ 558c en 558D, groot 8 aren 20 centiaren. ZITDAGEN Instel, Dijnsdag 7 Juni Verblijf, Dijnsdag 22 Juni Telkens om 3 uren namiddag, ter her berg gehouden door den heer Alois DE PUNT, te Lede, wijk Speckaerts. OPENBARE VERKOOPING van eene schoone 1e Oordegem. De Notaris SCHELFHOUT, te Oordegem, zal met tusschenkomst, van zijnen ambtgenoot, Mees ter DE MOOR, te Ledeberg, namens wien het behoort, openbaarlijk verkoopen Eene schoone behuisde Hofstede, bestaande in Woonhuis, Stalling, Schuur en Lochtiog, gestaan en gelegen te Oordegem, langs den Steenweg van Oordegem naar Baevegem, nabij de groote Baan van Gent naar Brussel, bekend bij kadaster sectie E, nummers 309A, 310c en 3ioe, met eene grootte van a5 aren 40 centiaren, palende ten ooste den heer Karei VaD Bokxstaele, te Massemen, ten zuide den heer Ferdinand Colpaert en consoorten, ten weste den heer August De Meyer en den heer Van Laethem, te Ledeberg en ten noorde de Straat In gebruik zonder voorwaarde bij den heer Clompen De Pauw. Huurprijs 225 frs, ZITDAGEN Instel Dijnsdag 17 Verblijf Dijnsdag 31 9 telkens om 3 uren van den namiddag, ter herberg genaamd In dr Bonte Koei, gehouden door den heer Prosper Goossens, te Oordegem, Dorp. OPENBARE VERKOOPING van een schoon te Nieuwerkerken, (Restert). De Notaris SCHELFHOUT, te Oordegem, zal namens wien het behoort, met gewin van instel- premie en gelagen, in het openbaar verkoopen EENIGE KOOP. Een schoon Woonhuis met aanhoorigheden, gestaan en gelegen te Nieuwerkerken, wijk Zuren- driesch of Restert, wel beplant met Fruitboomen, bekend bij kadaster sectie B, nummers 303A en 3o2C, aldaar groot 10 aren 90 centiaren, palende ten ooste de Straat, ten zuide den heer Edouard Van Houck, ten weste de erven Yan den heer Judocus Duwez en ten noorde de heeren Valery Baeten en Petrus Eeckhout. Bewoond en gebruikt door Jufvr. Weduwe van den heer Petrus Meert. ZITDAGEN Instel Donderdag a Verblijf Donderdag 16 9 telkens om 3 uren van den namiddag, ter herberg genaamd In 't Hof van Regelsbrugge, gehouden door den heer Petrus-Sciiouppe, te Aalst, Sint- Job. Voor nadere inlichtingen wende men zich ten kartoore van bovengenoemden Notaris, alwaar er gestadig groote en kleine kapitalen te bekomen zijn, mits goed bezet en aan gematigden intrest, OPENBARE VERKOOPING van eene goede partij uelegen te Oordegem. De Notaris SCHELFHOUT, te Oordegem, za namens wien het behoort, in het openbaar ver koopen EENIGE KOOP. Eene goede partij Zaailand, allerbest geschikt voor Bouwgrond, gelegen te Oordegem, aan de Hauwstraat, bekend bij kadaster sectie E, num mer 176, aldaar groot 30 aren 3o centiaren, pa lende ien ooste de Hauwstraat, ten zuide den heer Karei-Lodewijk Keppens-Steenhaut, ten weste den heer Vrederechter, Limpens, en ten noorde den heer Victor Van der Eecken. Gebruikt door den heer Ivo De Poorter en Leymar. ENKELE ZITDAG Dijnsdag 24 Mei 1910, om 3 uren van den namiddag, ter Afspanning In de Zwaan, j> gehouden door den heer Hilaire De Mulder, aan de Gentsche Kassei. OPENBARE VERKOOPING van twee schoone te Hofstade, nabij het Dorp. De Notaris SCHELFHOUT, te Oordegem, zal namens wien het behoort, met gewin van instel- premiën en gelagen, in het openbaar verkoopen Eerste koop. Een schoon Woonhuis met Tuin, Boomgaard, Stallingen en verdere aanhoo righeden, gestaan en gelegen te Hofstade, wijk genaamd S-noorsberg, nabij het Dorp, bekend bij kadaster sectie B, deel van nummers 473R, 473s en 473T; groot volgens meting 5 aren 69 centiaren, palende ten ooste de Torensbeek, ten zuide koop 2, ten weste den Steenweg van Aalst naar Den- dermonde en ten noorde Dame weduwe van den heer Pieter-Jozef Clinckaert en Kinderen en Dame weduwe van den heer Joannes Matthys en Kin deren. Bewoond door den eigenaar heer Louis De Smedt. Tweede en laatste koop Een schoon Woon huis, met Inrijpoort, Tuin Boomgaard en verdere aanhoorigheden, gestaan en gelegen neven voor gaande, bekend bij kadaster sectie B, deel van nummers 473R, 473s en 473t, groot volgens me ting 6 aren 99 centiaren, palende ten ooste de To rensbeek, ten zuide den heer Stanislas Gee- roms en Jufvrouw Xaveria Geeroms, ten weste den Steenweg van Aalst naar Dendermonde en ten noorde koop 1. ZITDAGEN Instel Maandag 9 Verblijf Maandag 23 9 Telkens om 3 uren van den namiddag, ter her berg genaamd In de Zwaan, gehouden door den heer Stanislas Van Goethem, te Hofstade. >n het Dorp. Voor nadere inlichtingen wende men zich ten Kantoore van bovengenoemden Notaris,alwaar ten allen tijde groote en kleine kapitalen te bekomen zijn, aan gematigden intrest, mits goed bezet. Studie van den Notaris MEERT, te Erpe. Uit der hand te koop. Eene behuisde- Hofstede, met Schuur, Stallingen en Boomgaard, gelegen te Erpe, aan de Rommelstraat, wijk Wijwater, ge kadastreerd wijk C, deel van nummer 774A, met eene grootte van 3 aren 45 centiaren, palende of gepaald hebbende oost de Rede en daarover den heer Desiré De Sadeleer, zuid en west de weduwe Siau-Verberg- moes, noord zelfden heer Desiré De Sade leer. Bewoond door den eigenaar Remi Bos man. Voor alle inlichtingen, wende men zich ter studie van genoemden Notaris. Studie van den Notaris MEERT, te Erpe. Uit der hand te koop. Een welgelegen Winkelhuis, met Koer on Magazijnen, gelegen te Aalst, in de Molenstraat, palende aan Madame Sonck en aan den heer Auguste Van den Brempt, gekadastreerd sectie A, nummer 496c, met eene grootte van 2 aren 20 centiaren. Bewoond door den heer De Seyn. OPENBARE VERKOOPING van EN ZAAILANDEN, XE MOORSEL. De Notaris LIMPENS, te Aalst, zal namens wien het behoort, met gewin van palmslag en ge lagen, in het openbaar verkoopen Eerste koop. Een Woonhuis, met Schuur, Stal, Tuin en Land, gestaan en gelegen te Moor sel, Kapittelstraat, groot volgens meting 18 aren 37 centiaren, palende oost den Voetweg en daar over M, Charles Cornelis, zuid koop 2, west de Kapittelstraat en noord de erven Pctr. De Buys- scheren M. Joseph De Koker. - Boom- en haag- prijs 70 fr. Bewoond en gebruikt door M. Hippolyte Mi- chiels. Onmiddelijke ingebruiktreding. Tweede koop. Een Woonhuis, met Stal, Tuin en Land, gestaan en gelegen te Moorsel, Ka pittelstraat, groot volgens meting 16 aren 95 cen tiaren. palende oost den Voetweg en daarover M. Ch. Cornelis, zuid M. Ch. Cornelis, west de Ka pittelstraat en noord koop een. Boom- en Haagprijs 70 fr. Bewoond en gebruikt door M. Benoit Van der Borght. Onmiddelijke ingebruiktreding. Derde koop. Een perceel Land, gelegen te Moorsel, Waverkauter, groot 19 aren 30 centia ren, gekadastreerd sectie C, nummer 73QA, palen de oost M. Petr. Muylaert, zuid de Kouterlos, west en noord M. Fred. Caudron. Gebruikt zonder termijn, door M. Jan Thomas. Vierde koop. Een perceel Land, gelegen te Moorsel, de Buck, gekadastreerd sectie D, num mer 556, met eene grootte van 8 aren 80 centia ren, palende van ouds zuid de erven Petrus- Joannes Callebaut, west M. Joannes Gilles en het Bureel van Weldadigheid van Moortel, noorden oost zelfde Bureel van Weldadigheid. ZITDAGEN: Instel Maandag 23 Mei Verblijf Maandag Juni 91 telkens om 2 uren namiddag, ter herberg In den Haan, gehouden door den heer Camiel Cornelis, te Moorsel, Waver, (Kapittelstraat). Uit der hand te koop. te Aalst, (Burgemeesterplaats, en aan de nieuwe straten, geopend op den eigendom genaamd Het Schaliënhuis. Zich te bevragen ter studie van den Notaris BRECKPOT, te Aalst, Graan markt. Om uit onverdeeldheid te scheiden. OPENBARE VERKOOPING van goede te Welle en Denderhautem. De Notaris DE SADELEER te Erembodegem zal, ten verzoeke der erven Jan-cBaptiste Redant- Cautaert, met gewin van palmslagen en gelagen, openbaar verkoopen Gemeente Welle. Koop een. Eene goede partij LAND, gelegen ter plaats genaamd Den Dael gekend ten ca daster sectie B, nummer 922, met eene groote van 20 aren 3o centiaren. Gebruikt door Livinus Praet, Wildebeek, Gemeente Denderhautem. Koop twee. Eene goede partij LAND, gelegen nabij de Vondelen, op Hemelrijk of Tiendevrij, gekend ten cadaster sectie A, nummer 261, met eene groote van 17 aren 90 centiaren, volgens titel 18 aren 05 centiaren. Gebruikt door Aloysius Van Vaerenbergh, Von delen. Koop drij. Een perceel LAND, gelegen op Bokkeveld, gekadastreerd sectie B, nummer 229, met eene g-oote van 11 aren. Gebruikt door de kinderen Frans De Pauw, Anderenbroeck. Koop vier. Een perceel LAND, gelegen nabij de Vondelen en Den Dael, ter plaats genaamd Het Mouilleken gecadasteerd sectie A, num mer 75o,met eene grootte van 8 aren 90 centiaren, volgens titel q aren 22 centiaren. Gebruikt door J.-B. Strypens, Kruisveld. ZITDAGEN Instel, Dijnsdag 24 Mei Verblijf, Dijnsdag 7 Juni 'y10. Telkens om 1 ure namiddag ter herberg van Jean-Baptiste Sonck, te Welle, in de Wildebeek. Er zal geen 3de Zitdag gehouden worden. D© onriei'{;eteekonde heeft de eer zijne talrijke kliënten te berichten dat zijne fabriek gansch heropgebouwd en vergroot is, en dat er van heden af weder om te bekomen zijn alle soorten van Bo bijnen, Draaiwerk voor Schrijnwerkers en Meubelmakers, enz., enz. Schoon, goed en zuiver afgemaakt werk, aan prijzen buiten alle concurrentie. Ook te bekomen Draai- lingen voor Bakkers, Brandhout voor het aansteken van open-vuren en stoven. P.-J. Gustave Van de Velde, Scherreveldstraal, Aalst, Zijn te verkrijgen bij J.-B. Wellekens, Zoons, nabij de Houtmarkt, Aalst aan zeer geringe prijs. Uit tier liantl Ie koop. 3 allerbeste perceelen Zaailand, gelegen te Hofstade Lindeveld groot omtrent 80 aren. Meulekouter groot 61 aren. (Nabij de Statie van Aalst), en Schoonaerde Migroveld groot om trent 17 aren. Voor de conditiën zich te bevragen Alf. Van der Sloten, Kandidaat-Notaris, Bd Callier, 44, Gent. Xerstond te huren r Schoon groot Burgershuis, met Veranda, to Aalst, Keizerlyke Plaats, 2. Te be vragen by M. Isidoor Van Trappen, Fa- brieknlaats, 2, Aalst. Xe hekomen by Paulinus Van Gyseghem, hovenier, Kasteel te Gysegem Geraniums, Salvias, enz., aan 15 franken de honderd (minste levering). Wijnen, Likeuren, Genever, HUIS VAN VERTROUWEN Nr 3, Esplanadestraat, AALST. o§o— Bordeaux wijnen. Bordeaux vieux de flesch fr. 1.00 Médoc - - 1.10 Fronsac 1.25 S'-Emilion 1.50 S'-Estèphe 1.75 S'-Julien 2.00 S'-Julien vieux 2.50 Pontet-Canet 3.00 "Witte wijnen. Tours de flesch fr. 1.10 Tours vieux 1.25 Tours sup. 1.75 Graves 1.10 Sauternes 1.75 Moselle 1.50 Nierstciner 2.00 Johannisberger 2.75 Champagne wijnen van alle merken te beginnen van 2.75 fr. de flesch. Porto, Madère, Malaga, de flesch fr. 2.00 Byrrh van het huis Violet Fre8Thuir 2.70 Genever de liter, te beginnen van fr. 1.50 Hasselt 2.00 Hollandsche Schiedam, de liter 2.80 Het wit Stoopken 2.20 Franschen de liter fr. 1.50 en 1.70 Alle fijne Likeuren, zooals anisette Suisse, Duval, Triple sec, Elixir do Boca, Advokaat, Marasquin, crème de Fraises, in liters, halve, en vierde van liters. Lastvrije Likeuren, zooals Chocolat, Kwast, Kriek, de liter fr. 0.90 Bocals krieken en rozijnen 1.25 Porto 1.30 Witte wyn 1.10 Sancson Kina 1.75 Groseille 1.50 Grenadine 1.60 Citroen 1.75 Spiritus van azyn, de liter fr. 2.80 Azijn aan de liter fr. 0.30 en 0.40 Besten wijn-azijn d'Orléans fr. 0.75 Gucuze-Lambic, extra aan fr. 0.35 de flesch Oud-bier De Gheest 0.40 Haarlemmer Olie 0.50 n Stalbezems het pak fr. 4.00.

De Denderbode | 1910 | | pagina 3