fm Rechterlijke kronijk Solemnele Octaaf Gewezen Weesjongens Stad Aalst.-Werkbeurs Allerhande nieuws. ol-&y-néB' Z"D in die atatie De misdaad van Nedephasselt. Deze zaak, die men eerst dacht in de maand Juni te kunnen opgeroepen worden, zal waarschijnlijk tot in de maand Oktober moeten uitgesteld worden. De wetsdokters, gelast met het geestes- onderzoek van Sidonie Geerts, hebben nu bericht, dat zij, vooraleer hun verslag over haren geestestoestand neder te leggen, ook haren broeder. Oscar Geerts, moeten onder zoeken, zoodat het neerleggen van het ver slag nog lang kan uitblyven. J. M. J. F. C. C. G. Z. J. C van het Allerheiligste Sacrament des Altaars, in de kerk der ArmeClarenColetienbn. Donderdag 26 MeiFoestdag en de vol gende dagen der Octaaf, zal het Allerhei ligste Sacrament ter aanbidding uitgesteld worden, om 6 ure met de gewoonlyke Wis, tot na het Lof, welke zal geschieden om 3 ure namiddag. Vrijdag 3 JuniFeestdag van het Heilig Hart van Jesus en Gedurige Aanbidding. Om 6 ure de eerste Mis met Uitstelling van het Allerheiligste Sacrament tot na het Lof. Om 7 ure de tweede Mis. Om 3 ure het Lof met Te Deum. Erkende Onderl. Bijstand Maatschappij DE AALST. Met bijzondere toelating van het Bestuur der Burgerlijke Godshuizen onzer Stad, zal de Tentoonstelling van de pry zen der Tom bola plaats hebben in het Jongensweeshuis Leopoldstraat. Zichtbaar voor het publiek alle Zon- en Feestdagen vun 9 tot 12 l/t ure voormiddag en van 3 tot 6 ure namiddag. Wy noodigen onze medeburgers uit, een kykje te komen doen, aldus een blyk van genegenheid betoonende aan het Maatschap pelyk werk der Gewezen Weesjongens Worden gevraagd door de Patroons 1 Gazier, volle gast1 smedersgast 1 tabakbewerker, aflegger Vragen der Werklieden 2 magazijniers 1 schrijnwerker 1 sto ker machinist; 1 werkman voor alle werk. AALST. Meermaals reeds had de genaamde Louis Michiel% bygenaamd Ma jor, laten hooren zich. te zullen zelfmoor den. Major leefde een zwervend lerem sedert hy 't hospitaal had verlaten. Maandag 11., rond 10 uren voormiddag, bevond hy zich aan de Zeebergsche Brug, bond zyne beenen samen met eene koord en sprong in t water. Verscheidene oogge- tuigen zouden gepoogd hebben hem te redden doch hy verscheen niet meer aan de oppervlakte, 't Was U 1/2 uren eer men er m gelukte zijn lijk uit 't water te trek ken. De ongelukkige was ongehuwd en 70 jaren oud. AALST.. De aanbesteding der werken van overwelving van den Ouden Dender geeft den volgenden uitslag Begrootingsstaat fr. 167,000. Hebben aangeboden MM. De Mesmaecker, Steenhuffel, fr. 144,456 Armand Blaton, te Sehaerbeek] fr. 179,000; Société Beige des Bétons etc., fr. 145,535 A. Hotat, Brussel fr. 136,500* P. De Moyer, Gent, fr 164,680 E. Ham- bresin en zoon, Brussel, fr. 154,000 H. Smis-Valcke, Oostende fr. 165,880. De definitieve beslissing zal later geno men worden. AALSTDe dag van Zondag 11. is hier zeer rustig afgeloopen. Van in den valavond bevonden zich talrijke nieuwsgie rigen ter Groote Markt om de uit3lagen°der kiezingen te vernemen Velen keerden huis waarts terug zonder veel vernomen te heb ben want het was vry laat eer men stellig inlichtingen of nieuwstijdingen ontving. Eene groep liberalen die eene herberg der Molenstraat verlieten, boleedigden de policioagenten. Ondanks zij by 't naderen der agenten op den loop gingen, werden zy erkend en proces-verbaal tegen hen opgesteld. NINOVE. In een stekskensfabriek is eene vrouw in brand geraakt. Zij werd stervend weg gebracht. Indien gij een schoone kens van Behangpapieren enz. wilt hebben en in vertrouwen en tegen gematigde prijzen be diend worden, begeeft n bij' Karei Van de Putte en Zuster, Korte Zoulstraat, 29 Aalst. Te Meerbeeke is eene vrouw, die zon der de lamp uit te doen, er petrool in wilde gieten, eveneeens in brand geraakt. Ook deze is in stervensgevaar. In de Molenstraat re Lokeren wonen de cchtgenooten Theofiel De Crave met hunne vier kinderen. De man een onverbeterlijke dronkaard leefde van zyne vrouw gescheiden sedert twee jaar. Vrydag avond kwam De Craye terug bij zijne vrouw en vroeg haar om het gezamen- lyk leven te hernemen. De moeder en de kinderen die allen te huis waren, verzetten zich daar tegen. De Craye vertrok al mompelende. Zaterdag namiddag om 4 1/2 ure, kwam De Craye terug, wetende dat hy zijne vrouw alléén te huis zou gevonden hebben. De kinderen, allen meisjes, werken op de fabriek. Wat er juist gebeurd is, zal men nooit weten, maar eensklaps hoorden de geburen vier revolverschoten knallen. Men liep binnen en vond de vrouw uit gestrekt ten gronde liggen, haar hoofd met revolverschoten doorboord. Nevens haar vond men De Craye ook dood liggen. Bloed en hersenen waren op den muur der kamer gevlogen. Geene hulp kon baten. Men liep toch om dokter Persoons, die weldra ter plaats kwam. Beiden zijn een vyftigtal jaren oud. De vrouw heet Leontine Poppe en was geboor tig van Zele. De eenige zoon van Do Craye versmoor de over 2 jaar in de Durme, tijdens de karnavaldagen. Nadere bijzonderheden.— 't Is de naaste gebuur van vrouw De Craye, M. Pieter Vervaet, handelsreiziger en M. Wiels, die de achterdeur instampten en de vreeselyke misdaad ontdekten. Op de muren en op den plafond waren groote bloedplekken. De man lag in de keuken. Hy hield den revolver, die nog met twee schoten geladen was, in de hand. Hy had het wapen in zijn rechteroog geplaatst en zich aldus door den kop geschoten. In den gang, nabij de voordeur, lag de arme vrouw op de linkerzijde, den arm boven het hoofd, de houding hebbende van iemand die een gevaar wilde afweren. Zy was getroffen door twee kogels in den slaap. De waaier der voordeur was ook door eenen kogel doorboord. Theofiel De Craye en zyne vrouw, zijn afkomstig van Zele Hy is 69 jaar oud. 't Was nu vier weken dat De Craye bui- atnK?*t,SiWaS" Eerst had hÜ acht dagen «n öt-Nikolaas verbleven, maar sedert drie weken had hy zijne vaste huisvesting to Een rood kiesplakkaat was op de borst van den Christus geplakthet aangezicht was bevuild. Men verwittigde aanstonds de cerw. heer pastoor Van dor Beien, die aan de geloo- vigen de schanddaad bekend maakte en beval na de hoogmis eone boetprocessie. De geestelijkheid, met het kruis voorop, gevolgd door eene ontelbare menigte, be gaf zich stoetsgewijze naar het beeld van den beleedigden Zaligmaker. De monigte was ontroerd. Sedert Maandag zyn er overvloedig veel bloemen neder gelegd, en ontelbare was kaarsen branden voor het ontheiligd Kris tusbeeld. Een automobiel, zonder plaat, geleid door den eigenaar, M. Jan Ditzel, wonende Courtoisstraat, te Sint Jan» Molenboek, kwam Zondag morgend, rond 8 1/4 uren te Brussel, in volle snelheid, van de Halle poort naar de Noordlaan gereden. Ter hoogte der Henegouwlaan, stuurde hy zyne machien zydewaarts, om eone bot sing met twee voorbijgangers te voorko men, maar kwam ongelukkiglijk terecht op het gaanpad, en wierp eene vrouw omver van omtrent 35 jaar oud. De ongelukkige werd door het rytuig het hoofd vermorzeld en op den slag ge dood. De eigenaar van den automobiel, zonder zich om zyn slachtoffer te bekommeren, reed voort en wierp verder een man met eene steekkar, de hovenier Frans Boddaert, wonende te Anderlecht, omver. De onge' lukkigo was vreeselyk gekwetst. Gekomen aan de poort van Anderlecht, botsto de automobiel die zyne vaart nog versneld had, tegen het gaanpad en sloeg Gent. Vroeger jaren was hy een braaf en on passend werkman. De ongelukkige drank had «ich echter ran hem meester gemaakt en sindsdien was hy voor vrouw en kinderen onver- draaglijk geworden. Hy was wever van stiel. Over eeö achttal dagen kwam Theofiel De Craye bij den heer Jules Van Brabant motograaf te Lokeren en liet er zijn por tret maken. v besprak er de volgende voorwaarden 1° Aan elk zyner kinderen moest een portret gezonden worden en ook aan M... 2° Tot den dag zyner dood moest een portret voor t venster blyven staan. De Craye voegde er bij dat hy het stillen"1 6 WaS 6U ®r ee" e'nde ging aan Maandag voormiddag is het parket alhier afgestapt. een meisje vermoord te Deerlijk. De kleine Maria Beckaert was met hare moeder naar 't veld getrok ken rond 1 u 1/4. Terwyl de moeder gras sneed speelde de kleine in de nabijheid. Plotselings bestatigde de moeder de ver dwijning van haar dochtertje zy verliet het bosch en vertelde de verdwyning aan twee wielry'derg en deze waren gendarmen m burgerskleederen, op zoek naar den dader der eerste moord. Vergezeld van de moeder, doorzochten zij den omtrek en rond 4 uren ontdekten zij, in een koorn- veld op nauwelijks 20 meters afstand van het bosch, het bebloed lyk van de arme kleine nauwelyks 4 jaren oud. Eene diepe wonde aan den hals werd bestatigd alsook dat ze schandelijk werd mishandeld. Meer dan 1000 personen bevonden zich op de plaats der misdaad toon het Parket van Kortryk er aankwam. Vyf landloopers werden door de gendar men aangehouden en naar Harlebeke ge voerd. 6 De vader van het ongelukkig schaapje iBde jachtwachter van M.Ilaeck, eigenaar' te Harlebeke hij heeft zes kinders. Onnoodig er by to voegen dat deze nieuwe misdaad eene diepe ontroering in de streek heeft verwekt \ir~7 ®^USSEL. Een groote Sfoet- Wedstryd voor gespannen zal do straten van Brussel op Zondag 5 Juni doorloopen ten 2 ure 's namiddags. Die stoet zal uit meer dan drie honderd schoone gespannen bestaan bevattende om trent zes honderd paarden van eersten keus Het is een zeer belangryk schouwspel dat verdient te worden gezien door al wie belang stelt in het kweeken onzer schoone Belgische paarden. Men kent nu de statistiek van de aankomsten der reizigers in de Noordstatie te Brussel, tijdens de Sinksendagen. Van Zaterdag, 14 Mei, 's middags, tot Dinsdag <;4d,000 reizigers .aangekomen, zonder de abonnentên, de dragers van weekkoepons enz. mede te rekenen. Er zyn 25 byzonderé treinen aangekomen en 26 bijzondere trei nen vertrokken. In de winketten heeft men ongeveer 300,000 fr. ontvangen. In de andero Brusselsche statiën was het verkeer al even groot. Heiligschendende daad te An derlecht. Id don Dacht vao Zaterdag tot Zondag, hebben onbekende schurken eene heiligschendende daad gepleegd Het prachtig Kristusbeeld, onlangs her- steld, geplaatst tegen den muur van het kollege, was ontheiligd en bevuild. Het was Zondag morgend, rond 3 ure dat bedevaarders de gemeene daad vaaté stelden. De van dienst zijnde agent, door de me nigte die het rytuig gevolgd had, op do hoogte gebracht, hield M. Ditzel aan, bracht hem naar liet kommissariaat in dé Kuregemstraat, waar hij aangehouden bleef tot de komst van het parket. Een 37jarige steenhouwer van Etter beek was verliefd geraakt op de dochter van zyne vroegere kostvrouw. Het meisjo dat nauwelyks 17 jaar is, wees zyne atten ties van do hand, wat by hem eene hevige jaloozie veroorzaakten, daar by wist dat een andere jongeling, Frans V. de plaats mnam, die hij meende in te nemen. Zondag avond wachtte de jaloerschaard de twee jongelieden af in het naar huis gaan en loste op hen verscheidene revolverschoten. Beiden werden getroffen, maar gelukkig niet gevaarlijk. De schoten en het hulpge roep hadden do aandacht der geburen gaan de gemaakt, en deze hielden den plichtigen aan, om hem naar het kommissariaat van policie te brengen. Maandag morgend, rond 8 u. bevond zich de genaamde Felix Moors, 67 jaar oud, wonende op de wijk «Kruisweg, - te Lillo[ op de riggels van den buurttram. De ouderling, die zeer hardhoorig is, wrs geladen met eene mand wasohgoed, hid den aankomenden trein niet gehoord én werd omgeworpen. De bijgeroepen genecsheoren Moreels, van Stabroek en Buelens, van Beeren- drecht, bestatigden een schedelbreuk. Het slachtoffer bezweek een uur nadien. De kommandant der gendarmerie deed het lyk naar zyne woning overbrengen en verwittigde het parket. MM. Jacobs, prokureur des konings Steyaert, onderzoeksrechter en Arckens' greffier, zyn Maandag namiddag ter plaats geweest en hebben verscheidene getuigen onderhoord. De lijkschouwing had Dinsdag plaats. Een vreeselyk ongeluk had Zaterdag avond rond 8 uren plaats to Antwerpen, aan boord van het binnenschip Jotepha gemeerd op n. 38 der Mexicodok. De kloiné Roger Beeckmans, 5 jaar oud, was buiten weet der ouders, in het achteronder van het schip gegaan, waarde stoof brandde Wat de kleine nu gedaan heeft, weet men met, doch plotseling hoorde men hartver scheurend hulpgeschrei van uit het achter onder opstygen. Langs alle kanten snelden men toe. Een nevenliggende schipper die er het eerst bij was en het kind geheel van vlammon omringd ten gronde zag spartelen, gelukte er in het nog boven dek te brengen en de vlammende kleertjes te blusschen. Het kleine slachtoffer was over gansch het lichaampje met vreeselyke brandwonden bedekt. By hoogdringendheid werd het kind naar het Stuyvenberggasthuis gevoerdwaar het Zondagmorgend rond vier uren tenge- vo ge der vreeselijke brandwonden is over- leden. Zaterdag morgend, om half tien, had in de elektriekfabriek Electra Lede- ganckstraat, te Borgerhout, een erg onge val plaats. In die plaats werken verschillige meisjes, gezeten voor kleino machienen en maken allerlei voorwerpen, dienende voor elektrieke toestellen. TT tijdens de afwezigheid der ouders had het 8jarig kind Josefina Vingerhoets wonende Schoherstraat, 23, te Antwerpen' oen doosje stekskens weten te beraachtigeé en begon er meê te spelen. Watgewoonlyk gebeurde had nu ook plaats, Een stekske ontvlamdo en deelde het vuur meê aan da kleertjes van het meisje. Gelukkig was men er spoedig by en waren do vlammende kleertjes in eenige oogenblikken gebluscht Het kind was aan armen en schouder nog al erg verbrand. Men heeft het ter verple ging naar het Stuyvenberggasthuis over gebracht. In de Am8terdainsche straat te Ant werpen, kregen de echtelingen V., uit de Braz.liëstraat, twist. Do man bracht de vrouw, in t hevige der ruzie, eenige vuist slagen in het aangezicht toe. De vrouw liet *jch dit met welgevallen en overtuigd xynde met dezelfde munt de bovenhand met te behalen, nam ze haar pennemes en gaf twee steken in den schouder van haren weinig lieftalligen echtgenoot. De policieagent De Wilde, die de vech tende echtelmgon tot bedaren wilde bren gen, werd licht gekwetst aan de hand, door het pennemes. Proces-verbaal is opgesteld. De werkster, Anna Lemmens, 19 jaar, te Deurne, wonende Wevers fabriekstraat, had een voorwerp laten vallen en bukte zich om het op te rapen. Zonder dat de ongelukkige het vermoedde, werd haar haar door de as van de machien gegrepen. Eensklaps liet dc ongelukkige eenen schreeuw en vooraleer de werklieden erbij waren, om de machien te stoppen, was de geheele huid van het hoofd getrokken, en wel met zulk geweld, dat de linkeroor insgelijks afgerukt werd. De werkman L. Janssons, gelukte erin het slachtoffer los te maken en bracht haar oogenblikkelyk naar het St-Eli8abethgasthuis. Het was verschrikkelijk om het arme meisje aan te zien, en eenige ooggetuigen verloren het bewustzyn, by het zien van de verschrikkelijke wonde van het slacht offer. Een meubelmakor, de genaamde Ronsmans, die in de Minskeloersstraat, 2, te Leuven woont, verdacht zyne vrouw betrekkingen te hebben met zynen meester M. Hoesendonck, Mechelschestraat. Zaterdag namiddag, rond 3 ure, begaf Ronsmans zich naar zijn werkhuis. Koel bloedig nam hy er eenen zwaren hamer, trad op zijnen meester toe, zwaaide het zwaar tuig in de lucht en liet het loodzwaar neerploffen op het hoofd van zynen werk baas, die dood ten gronde stortte. Na die gruwelijke misdaad gepleegd te hebben, vluchtte Ronsmans naar zyne woonst in de Minckleersstraatdaar sloeg hij herhaalde malen zyne vrouw met den hamer de ongelukkige vrouw stortte, badend in haar bloed ten gronde. Denkende dat hij niet alleen zynen mees ter, maar ook zyne vrouw gedood had, ging hy naar het policiebureel, waar hij zich zelf gevangen stelde. De vrouw die door de policie naar het gasthuis werd gevoerd, zal, naar allo waar schijnlijkheid bezwijken aan do gevolgen der wonden welke zy bekomen heeft. Het parket is tor plaats geweest rond 4 ure, om de gebruikelijke bestatigingen te doen Die dubbele misdaad heeft veel opschud ding verwekt. Zondag morgend, heeft or te Turn hout, hoofdstad der Kempen, in do Kerk van het H. Hart, eene schandelyke heilig schendende daad plaats gehad. Gedurende de li ure-mis kwam een kerel, gewapend met een dikke knuppel, langs de hoofdingang binnen. Eene paniek ontstond. De kerel richtte zich naar de sakristy, maar werd door M. Karei Goos- sens, onderkoster, tegengehouden, dio hem tegen den muur wierp. De schelm wipte zich alsdan over de communiebank en ging regelrecht naar het grootaltaar, waar hy de deur van het taber nakel opende. Vervolgen» ging h(j naar een lijaltaar, waar de cerw. heer Janssens officieerde «tampte hem weg, uitroepende - Ga wei» van hier. 6 ke^at a,leB gedimde in eenige oogenblik- Dan wierpen de heeren Goossens, voor noemd, Van Oproy, suisse en de bankier LooJs, van Turnhout, zich op den woest- aard en beletten hem nog gewelddaden te plegen. Intusschen waren de policie-opzichter Hittamville on de agent Janssens toegesneld die de schelm, niettegenstaande hy zich yerdedigde. aanhielden en in het gemeen tegevang opsloten. Hy is de genaamde Van Landeghem van Turnhout, 18 jaar oud, ontvlucht uit de weldadigheidskolonie van Mol. Het onderzoek wordt door de heer poli- ciekommissaris De Bisschop ieverig voort- gezet. Deze schandelyke daad hoeft de atad in opschudding gebracht. Later. Ziehier nog eenige bijzonder heden over de heiligschendende daad, die in de kerk van het H. Hart gepleegd werd en waarvan wij hooger de eerste bijzonder heden meldden. Een der peraonen, die den kerel grenen en aanhielden vertelt de zaak aldus - De mis was bijna ten einde, toen ik van tusschcn de geloovigcn een jongen kerel zag te voorschijn komen. Hy droeg een kleinen balk in de hand. Eerst bega! hü zich in de sacristy, opendo een der kassen en nam een koorkleed. Dit werd hem ont nomen. Dan snelde hy terug, zeggende Het zaJ zoo ook wel gaan. Vervolgens kwam by op het hoog koor geloopcn, plaatste zynen knuppel tegen den muur en beklom het hoog altaar Hij opende het tabernakel, of ten minste poog de dit te doen, want hij is hierin slechts gedecltelyk gelukt. Nu eerst besefte ik wat er eigenlyk te doen was. ik sprong met twee of drie andere personen toe en wy grepen hem vast. Maar de kereldie sterk gebouwd is, rukte zich los en poogde te ontsnappen. Gansch de kerk werd thans opschudding gebracht. Nog meer personen sprongen toe. Aldus gelukten wy hem eenigzins in bedwang te houden Middelerwijl werden de policie en de gendarmen verwittigd. De policioagenten onder de leiding van den brigadier Pittaraville, hielden den kerel aan vijf gendarmen kwamen toen ook ter plaatao om eene behulpzame hand te leenen- en dit was ook wel noodig, want zonder dé bescherming der policie hadde de kerel een slecht oogenblik beleefd. Zooals wij zegden, weigert hy volstre eenige uitlegging te geven. Het foit zelf is zoo ongemeen doelk dat men zich afvraagt of men met zinnelooze te doen hoeft. Zeker is 't langs een anderen kant, sedert de stichting der socialistische inr tingen in deze stad, do ongodsdiena propaganda hevig wordt gevoerd. En door een kliekje socialisten openlyk i spot wordt gedreven met al wat on godsdienst betreft. Is hooger genoen heiligschendery reeds een gevolg dier king dat zal het onderzoek wel uitwiji In alle geval heeft het geval eene buit, gewone ontroering verwekt in de stad. Het schynt dat sommige lieden vooral op de kerk van het H. Hart genu hadden. Maandag morgend werden de n ren bevuild door grooto inktplekken. dezer heeft zelf de grootte van een vi kanten meter. Men weet dat dergelyke vuiligheid o gepleegd werd aan het lokaal van c katholieken volksbond. De aangehouden Alfons V. L. was o: een jaar uit de weldadigheidsschool t Moll ontsnapt en heeft sedert ook in Fran ryk verbleven. Sedert April was hjj Turnhout. Men zegt nog dat V. L., eni onsamenhangende woorden uitsprei Men denkt dat hij zinneloos is. Hij is ai het gasthuis gebracht waar zijn geestf toestand zal onderzocht worden door genecsheeren. Later meldt men De uitslag van I geneeskundig onderzoek schynt te wen dat V. L. inderdaad zinneloos zou zijn. i kerel kan dus niet verantwoordelijk gesti worden voor zijne daden. Hy zal denkei naar een gesticht gebracht worden. «Slechte kerels hebben hot sluizek opengezet langs hetwelk het water i steenbakkerij van M. RenRoggeman, Heusden, Mellehoek, in de Schelde vlóe By middel van stecnon hebben zy belet d de sluis zou toevallen en de steenbakke is onder water geloopen. Er is voor Te schillende honderden franks schade aaDP richt. 8 Naar men verneemt zijn Zaterdag ei middag de kinderen van eene gemengi school te Tavigny over de grens van groot-hertogdom Luxemburg op hun wa. deling door een onweder overvallen. zyn vier kinderen gedood, drie levensg vaarlyk en achttien minder ernstig gt kwest. Ook de onderwijzer is gekwest. Automobiel- ongevallen. 1 Bronna, ruiterykapitein reed op den w van Tongeren naar Bilsen. Plotseling liep eene koe, die uit ee: naburige weide ontsnapt was, over de baa. De chauffeur om eene botsing te verm den stopte zoo schielijk, dat de autoraobj zwenkte en M. Bronna met geweld uit zij rytuig geslingerd werd en op eenen hoi steepen terecht kwam. Men nam hem levenloos op en-droeg he in eene hoeve waar een dokter geneeskua dige hulp toediende. De artillerie-officier heeft eene schrikkt lyke wonde aan het hoofd bekomen. Me vreest voor zyn leven. De chauffeur heet geen letsel bekomen. Te Sort-by-Spa reed de auto van de dokter Hardy het dorp uit, om de groot baan op te draaien, toen eensklaps die va M. Duvivier, van Verviers aansnelde, tege? de eerste botste en de dokter met zijn dochter en eenen vriend in het zand vlogei De laatste is doodelyk gowond. De dol ter en zijne dochter minder erg. Eene Brusselsche dame kwam met ee: Gentschen huurautomobiel door de ge meente Gontrode gereden. De geleider wil de op de baan uitwijken, doch het voertuii botste op eenen boom de dame werd noga erg gekwetst aan het gelaat en de auto ii beschadigd. De gekwetste werd, na ver zorging ter plaatse, naar Gent gevierd. Maandag morgend, rond 3 1/2 uren, heeft een automobielongeluk plaats gehad, die gelukkiglyk maar stoffelyke schadi veroorzaakt heeft. M. Gaston Geminck, wonende Jan d'Outremeusestraat, te Luik, had een zijner vrienden, de advokaat M. N„ naar huis gebracht. Gekomen op de Longdozkaai, rechtover het kollege van St-Louis, kwam door een verkeerd sturen de machien terecht op de borstwering. De schok was zoo geweldig dat de yzeren gebinten verbryzeld werden en de automobiel, eene machien van 40 paardenkracht, in de vaart rolde. M. Geminck is er gelukkiglyk met eoni- ge onbeduidende kneuzingen van afgeko- men. Wat de automobiel betreft, deze is deerlijk gehavend. e-J It '10,000,000 /stul<ken Sun- jligrht zeep wor-\, den wekelijks ver-1 jkoclit. Dat is het( i beste bewijs dat tSunliglitzeep \alle verwacht- gingen beant woordt. Hazebpoek Ontceder. Een buitengewoon hevig onweder i« Zaterdag morgend, rond 4 ure, over Frensch-Vlaan-

De Denderbode | 1910 | | pagina 2