Solemnele Octaaf Gewezen Weesjongens Zondagrust. Allerhande nieuws. Frankrijk. gelyken tred houden met de bevolking van Duitschland. Ziedaar wat Frankryk er zou by ge wonnen hebben indien het de katholieke zedeleer in eere gehouden had. Dat wordt bekend door - Le Journal des Debats, dat volstrekt geen katho liek blad is. J. M. J. F. C. C. G. Z. J. C. van het Allerheiligste Sacrament des Altaars, in de kerk der Arme Clarbn Coletienen. Vrijdag 3 Juni, Feestdag van het Heilig Hart van Jesus en Gedurige Aanbidding. Om 6 ure de eerste Mis met Uitstelling van het Allerheiligste Sacrament tot na het Lof. Om 7 ure de tweede Mis. Om 3 ure het Lof met Te Dcum. Erkende Onderl. Bijstand Maatschappij DE A A L 8 T Met bijzondore toelating van het Bestuur der Burgerlijke Godshuizen onzer Stad, zal de Tentoonstelling van de prijzen der Tom bola plaats hebben in het Jongensweeshuis, Leopoldstraat. Zichtbaar voor het publiek alle Zon- en Feestdagen van 9 tot 12 lL ure voormiddag en van 3 tot 6 ure namiddag. Wij noodigen onze medehurgers uit, een kykje te komen doen, aldus een blyk van genegenheid betoonende aan het Maatschap pelijk werk der Gewezen Weesjongens. Wf Programma van het koncert, 't welk zal gegeven rffTsilyjjjfcZ worden door de Koninklijke Harmonie, op Donderdag 2 TiT.Juni 1910, om 20 l/z uren, ten kioske Groote Markt, onder de leiding van M. R. Lbnssens 1. Paris-New-York, marche, Rousberg. 2. Thalia, openingstuk. Bouwman. 3. Sigurd, fantaisie, Reyer. soliste M. Ch. Hoiremans. 4. Mascarade, ballet, P. Lacóme. a) Cortège, b) Arlequin et Colombine, c) La familie Polichinelle, d) Les Man- dolinistes. 5. Fian$ailles, valse, E. Wesly. Van's middags tot middernacht, eenige dienstdoende Apotheker, op Zondag 5 Joni 1910, M. Gysselinckx, Molenstraat. StPrfffPVftl Dijnsdag is alhier C lgCVrfl godvruchtig oyerle. den, in den nog jeugdigen ouderdom van 44 jaren, den heer Karei DE DECKER, sedert 15 jaren policie-agent, De overledene was een agent van strikte plichtvervulling, en hierom in zijne wjjk alom geacht. Lijk dienst en Begrafenis, morgen Donderdag om 8 '/2 uren ter St-Josephskerk. AALST. H. Sacramentsprocessie. Ondanks het twijfelachtig weder is Zondag 11. de H. Sacramentsprocessie uit gegaan en volgde den gewonen weg. Tal rijke katholieke groepen met wapperende standaards namen er deel aan onmogelijk ze allen op te noemen. Weêr werden de groepen maagdekens met zinnebeelden betrekkelijk het H. Sacra ment grootelijks bewonderd. Pe Eerw. Dames van Maria halen er eere van. De leerlingen der Pupillenschool onder bevel van een kapitein, vormden de haag. Drij muziekkorpsen luisterden de godsdienstige stoet op, namelijk, de Fanfaarkorpsen der Pupillenschool en van den Turnclub - Wil len is Kunnen Schaerbeek en onze Koninklyke Harmonie. Als gewoonlijk waren byna al de huizen bevlagd en versierd. De godsvrucht en eerbied waren algemeen. De benedictie van op 't rustaltaar der Kezerlijke plaats was waarlijk zielroerend. Onder het eeregoleido van het Allerhei ligste bemerkte men op de eerste rangen de heeren Burgemeeste, Schepen, kath. Gemeenteraadsleden, kath. Officieren der Schutterij en «ene talryke biddende menigte. Als gewoonlijk zond onze beiaard gedu rende de Processie zijne vreugdetonen over onze stad. AALST.Maandag rond 2 uren 's namiddags wilde de gonaamdo F. Bock- stael, te Erembodegem, Geeraadsbergsche steenweg, eene kraan opendraaien van eeno stoombuis. De stoorabuis berste on Bock- stael bekwam ernstige brandwonden aan de rechterhand. Geneeskundig hulp werd hem dadelyk toegediend. Maandag namiddag wilden twee werk- stakende metsers dat de metsers aan de huizen gebouwd voor rekening van M. De Canniêre werkzaam, ook het werk zouden staken. Toen M. De Cannière de stakers verzocht hunnen wog voort te zetten, gin gen zjj hem te lijve, maar kon in huis vluch ten. Men sloeg dan een nieuwo venster raam in stukken. Proces-verbaal is onge steld. 18 AALST. Aangehouden. Pie'.er Jonaert, plafonneerder, wononde te Brus sel. was Zondag morgend naar hier geko men, om aan zijne vrouw, van wien hij gescheiden leefde, te vragen het gemeen zaam leven te hernemen. Op hare weige ring, toonde hy haar een revolver en zegde haar te zullen dooden. Do Policiecommis- saris Bauwens en de agenten De Coninck en Van Malderen, hielden hem aan. Proces verbaal werd opgemaakt. NINOVE. Slechte kerels hebben esne der schoonste hengsten uit de wolbe kende stallen van M. Remi Vanderschue- ren, te Vollezele, 's nachts vreesolijk ver minkt. Het beest was op de weide gebleven van den eigenaar. Een der pooten werd met een dikken stok afgeslagen. De hengst was bestemd om voorgesteld te worden op den grooten wedstryd van paarden welke binnenkort te Brussel zal geopend worden jhjjhad eene waarde van 20,000fr. op zijn minst genomen. Het is de derde maal in min dan twee jaren tijd dat derge- gelyk feit aan M. Vandorschueren, te beurt valt en altyd eenige dagen vóór den kamp strijd. Eene klacht is ingediend. Te Wetteren waren Theofiel H. en Karei Van R. aan 't vechten geraakt. De broeder van dezen laatste, Arthur, een einde aan het gevecht willende stellen, kreeg van hem drie slagen op het hoofd, die hem suisebollend op den grond deden vallen. De plichtige ging toen er van door zoo snel hij kon. Arthur is doodelyk getroffen en zal er van sterven. Een vreemde landlooper randde Zon dag voormiddag een achtjarig meisje aan op de wijk Heyende, te Lokeron. Hij vluchte met het kind in een veldwegeltje en mishandelde het. Een landbouwer, de ge naamde Van Damme, zag den schurk aan 't werkhy snelde er naar toe en de vreem deling zette het op een loopen. Onmiddelyk werd eene klopjacht ingericht en een paar uren later werd de vreemdeling door eenige moedige mannen aangehouden op de wijk Everlaer en naar do gevangenis gebracht. Op het policiebureel heeft hy volledige be kentenissen afgelegd.Hjj voegde er zelfs bij dat het de eerste maal niet is dat hy zich aan dergelijke monsterachtige misdaad plichtig maakte. Zondag morgend is hij reeds overgevoerd naar de gevangenis van Dendermonde, in gezelschap van een anderen landlooper, die zich op het Statieplein insgelijks aan ont stichting heeft plichtig gemaakt. Vooruit meldt Een reeds bejaard manspersoon trachtte in het hofke van het Arteveldeplein te Gent een twaalfjarig meisje mee te lokken, door haar eenige centen aan te bieden. De kerel werd aan de Nieuwe Bosch straat aangehouden door personen, die de toedracht der zaak kenden en in de handen der policie overgeleverd. Do kleine had op haar winkel 's na middags gezegd dat zy van een man vyf centen had gekregen en dat hij haar, als zij 's avonds terugkwam, dertig centen zou geven. Men gebood de kleine, 's avonds terug te keeren, en aldus werd de kerel aangehouden. De Zwaluwen. Er zijn bijna geene zwaluwen te zien, alhoewel de maand Juni reeds begonnen is. Op den bui ten ziet men het vierde der zwaluwen niet, van de andere jaren. Aan de Azurenkust zijn zy nog niet teruggekeerd, en evenmin in hot midden van Frankrijk. In België bljjven schier al do oude zwaluwnesten ledig. Voorzien de zwaluwen soms een on- gunstigen zomer In allegeval, de afwezig heid van de lenteboden in dezen tyd van het jaar is iets ongewoon. Maandag avond bij de aankomst van den trein van 9,29 uur uit Brussel te Gent- Sint-Pieters, stapte een persoon langs den verkeerden kant uit van dien trein waar mede hij van Brussel kwam. Op het oogenblik dat hy tusschen de twee spoorlijnen beneden sprong, vloog de sneltrein Oostende-Brussel voorbij. De ope- ne portier werd toegeslagen en de reiziger werd vreeselijk aan het hoofd gewond en viel levenloos ten gronde, met de been en onder den voorbijstoc menden trein beido beenen werden afgryselyk vermorzeld.Toen de trein van Oostende voorbij was, vond men den ongelukkige levenloos en schrik kelijk vermorzeld ten gronde liggen. Ondanks de spoedige hulp bezweek de onbekende spoedig. Zyn lijk werd naar het dooden huisje overgebracht. Dinsdag morgend werd het lyk herkend als zynde Isidoor Pergoot, 44 jaar, leer- uitsnjjder, wonende Boerenkerkstraat, 39 to Gent, gehuwd en vader van vier kinders.' Men begrypt do smart zyner weduwe en weezen by het vernemen van het vreeselijk ongeluk. Zondag avond gaf mad. Dorsy, dior- rentemster, in de cirk Boatock, in de ten toonstelling van Brussel eene vertooning met zes onlangs getemde leeuwinnen. Een der dieren was weerspannig en de tomster was meermalen verplicht de zweep te ge bruiken. Toen mad. Dorsy, de wilde dieren terug naar hun hok dreef, sprong de weerspan nige leeuwin op haar too, sloeg hare vreo- selijke tanden in den hals der vrouw en de klouwen in de bil. Mad. Dorsy had nog de kracht vier ro- verschoten in ee muil der loeuwin telossen. Het was slecht met loos poeder geladen maar het dier deinsde toch achteruit. Er daagde spoedig hulp op het was hoog tyd, want mad. Dorsy verloor het bewust zijn. Men droeg haar in hare loge, waar een geneesheer het slachtoffer kwam ver zorgen. Do wonden zyn zeer gevaarlyk cn de toestand der gekwetste ia zeer erg. Een handelaar uit de An toon Dansaert- straat te Brussel, hed eenen handelsreiziger op commissie aangenomen, die den schijn had, heel werkzaam en vooral heel slim te zyn. Hy verkocht dat liet een plezier was en de bestellingen stroomden toe uit Door nik, Orcy, Moeskroen, Kain, enz. De patroon wreef in de handen maar toen hij al de facturen met het opschrift - onbekend zag terugkeeren, veranderde de wind. In elke gemeente had hy do koopwaar in eene herberg doen bestellen, aan eenen schijnnaam, had die dan zelf in ontvangst genomen en ze aan spotpryzen versjacherd. Toen hy alzoo den patroon voor eenige duizenden bedrogen had en, op den koop toe, het commissieloon had opgestreken, poetste hy de plaat. De policie zoekt hem op. Een burger uit de Montenegrostraat te Brussel, had vijf kostbare honden, welke hij 'n nachts zette in eene keuken, waarvan een vensterken uitgevende op do straat, openbleef. Vrijdag nacht wierp een kerel vergiftigde bollekens in dit vertrek en Zaterdag morgend vond de eigenaar al zijne honden dood liggen. Hy denkt dat hy het voorwerp van eone schandige wraak neming is geweest. Vrydag namiddag kwam een vreemde rondleurder langs de Gentsche baan op het grondgebied Petegem, naby de grensschei ding van Machelen,op de wyk Molenhoek, met zyne mand vol spelden, naalden, kam men, en andere snuisterijen. Hy droeg eene roode potsmuts op het hoofd. Een paar meisjes, waaronder de kleine Van de Walle vonden den man zoo vreemd dat zy zich niet konden weerhouden te lachen. De man werd kwaad, en riep hun toe, dat hij ze het hoofd zou afsnijden, indien zij niet uitscheiden, en deed meteen met den vinger teeken langs zynen hals. De meisjes begonnen te roepen de ge- buren kwamen toegeloopen, en 10-20 man to gelyk pakten den vreemdeling aan, en brachten hein binnen by den landbouwer Hertoghe, torwijl anderen per velo naar de gendarmerie van Deinze reden. De kom- mandant en een gendarm snelden per rijwiel ter plaats. Op den Molenhoek sprak men van niets anders, dan van den moor- donaar van Deerlijk. De gendarmen hielden den vreemdeling, een Araab, geboren te Algiers. Amar Ettair aan, sloten hem in het gevang op, en brachten hem Zaterdag morgend naar liet parket van Kortryk over. Men gelooft niet dat de vreemdeling ecnig betrek heeft met de misdaad van Deerlyk. Na lang zoeken heeft men een der plegers gevonden van de talrijke nachtelijke diefstallen, die sedert derzelver opening in de Wereldtentoonstelling zyn gepleegd. Het is een der toezichtors, die op hoeter daad werd betrapt. In zyne woning heeft men talryke bewyzen van zyne plichtigheid gevonden. X... werkman by M. ZInten- dentstraat, Molenbeek, werd Zaterdag door zijn patroon gelast, eene som, 8,500 fr. te ontvangen in de bank, Men gaf hem vier briefjes van 1,000 fr. en 45 van 100 fr. en dit alles stak hy in eene beurs. Bulten vraagden hem twee personen den weg naar het St-Jansgasthuis. De werkman ging met hen mee. In de Pachecostraat over handigde een der kerels hem een bank briefje van 20 fr. en verzocht hem pastil len Vichy te willen halen in eene naburige apotheek. Geweldig hoestend beloofde hy den werkman 5 fr. en zou dezes beurs eenige stonden in bewaring houden. Op die wyze zou hy eenen waarborg hebben voor zyn bankbiljet van 20 fr. De stomme rik stemde toe. Wanneer hy terugkwam met de pastillen, waren de twee schelmen met de 8,500 fr. verdwenen In de Mérodestraat te Vorst zyn de gebroeders Munster, aannemers, bezig met verscheidene woningen te bouwen. Maandag moesten twee meestergasten, vergezeld van twee werklieden, zich in dein namiddag in een dezer huizen begeven, om er een laatste werk te voltooien. Terwijl zy werkzaam waren, sloot een metserdiener, Loflewyk Friack, wononde te Bellingen, hen in dit gebouw op. Men moest de deur aan de straat instampen. De vier mannen vonden de klucht onge past. Een der meestergasten, Jozef Brisart ontmoette den dader in een naburig koffie huis en maakte hem opmerkingen. De metserdiener werd kwaad en wilde den meestergest vastgrijpen, doch deze nam een houweel en bracht er Lodowyk Friack een geweldigen slag mede toe op het hoofd zoodat deze met gebroken schedel ineen zakte en geweldig veel bloed verloor. De policie verscheen spoedig ter plaats en deed don gewonde naar het gasthuis overbrengen, waar hy rond 5 ure 's namid dags overleed. De meestergast werd ter beschikking van het parket gesteld. Het veertienjarig dochterke der echt- genootcn Hanssens, te Buysinghe by Hal ging water halen aan eenen put, in het gemeentebosch. Daar werd het meisje ver rast door eenen man, die poogde het met geweld te mishandelen, ondaks het tegen- weeren der kleine. De ouders, niet spoedig genoeg het meisje ziende terugkomen, werden ongerust en gingen zien. Toen liet de aanvaller zijn slachtoffer los en liep weg. De gendarmerie van Hal heeft het meisje ondervraagd en zoekt nu den plichtige op. Te Leerbeke op de wyk - Plaats wonen drie zusters Neckelput, op eene hoeve die veel bezocht wordt. Twee der zusters waren Zondag naar de kermis van Kester gegaan de jongste was te huis gebleven. Bandieten zyn rond 4 uren in de woning gedrongen, hebben hun slachtoffer vastgre pen en geworgd, dan al do meubels onder zocht en eene som van 150 fr. alsook veel goudwerk van waarde gestolen. Het parket wordt verwacht. Zondag nacht had in de Kruishuis Akkers» te Turnhout een vreesolyk moord- tooneol plaats, dat denkelyk een menschen- leven zal kosten Daar woont het huisge zin Hendrik Willemse. Zijn zoon Corneel, 29 jaar oud, metser, woont nog thuis. Adriaan Willemse, een andere zoon, ins gelijks metser van beroep, 33 jaar oud, is gehuwd en woont in de Vellekens deze heeft verscheidene kinderen. Zaterdag avond was Corneel om half 12 thuis gekomen en wilde zich ten 2 ure 's morgends naar Hoogstraten begeven. Hij achtte het overbodig, nog te bed te gaan en legde zich op tafel te slapen. In welke omstandigheden het toonoel verder gebeur de, is moeilijk uit te maken, daar de ver klaringen der in de zaak betrokken perso nen tegenstrijdig zijn. Toch is het altyd zeker dat de getrouwde broeder Adriaan rond 1 uur in huis kwam en zijnen broeder op tafel ziende slapen, hem tegen het lichaam stiet, zeggende «Wat ligt gij hier te slapen Misschien heeft hy hem wat ruw aange raakt. Corneel sprong recht uitroepende Ah, gy meent het alzoo Wacht dan En tezelfdertijd vatte hij een mes en bracht er zijnen broeder Adriaan verscheidene stekon mee toe, waarvan een in de keel, drie of vier in het hoofd en een vreeselijko steek langs den achterkant onder de rib benkas. Deze is zeer groot en diep de in gewanden lagen bloot en deze zijn ook waarschijnlijk gekwetst. De getroffene kloeg geweldig van de pijn. De geneesheer M. Rommers werd ge roepen, deze diende hot slachtoffer de beste zorgen toe. Adriaan Willemse werd onmid delyk naar het gasthuis overgebracht. Zijn toestand is zeer erg de wonde in den buik is vooral gevaarlyk. De dader werd door de policie in hech tenis genomen. Hot mes werd aangeslagen. Het parket, met de zaak in kennis ge steld, deed dadelyk een onderzoek. Samen gesteld uit MM. Caron, substituut van den procureur des konings, Dierckx d. d. on derzoeksrechter, Hannoset, griffier en Ver- meirsch, wetsdoktor, begaf zich naai- liet gasthuis, waar het slachtoffer door do ma gistraten ondervraagd werd. Volgens zyne verklaring kwam hij in het ouderlyk huis zien of zijn broeder de ouders niet mishandelde, wat inderdaad meer is gebeurd, want de dader is reeds veroor deeld geworden voor mishandelingen op zynen vader. Verder verklaarde hy hoe het feit zich had voorgedaan. De gerechtsdienaars begaven zich ook naar do plaats waar het moordtooneel gebeurd was. Ook de dader werd ondorvrangd. Deze verklaarde dat zyn broeder dronken was en hem eerst aanrandde toen hij op tafel te slapen lag. Hy heeft zich onkel verde digd, beweert hy. Het onderzoek wordt ieverig voortgezet. De dader is onder bevel van aanhouding in het arresthuis opgesloten. Een fabriek jongen van Deinzo zat zynen boterham tc eten, toen eene kleine knaap, die van een stok en een eindje koord eenen boog had gemaakt- naar hem schoot met een stokske dat hy als pyl gebruikte. De werkjongen werd in het rechteroog getroffen. Hij viel huilend van de pyn ten gronde. Het oog zal stellig verloren zyn. Vrijdag avond, rond 6 ure, is de auto mobiel van M. J. d'Ennetière, nyveraar te Komen, België, in botsing gekomen met een stoomtram. Do chauffeur M. Pieter Van Daele zag in tegenovergestelde rich ting de stoomtram aankomen en wilde aan den hoek der Statiesdraat de tram rechts voorbijsteken. Eene schrikkelijke botsing had plaats, de automobiel werd op het gaanpad geslin gerd. Twee voorbijgangers hadden zich niet meer kunnen wegmaken en werden tegen den muur geworpen, waar zy buiteu kennis bleven liggen. Het zijn do genaamdon Hendrik Bonneel, 65 jaar, wever en Jozef Moniez, lintmaker! Dr Vauters heeft de gekwetsten verzorgd en naar het hospitaal doen overbrengen. M. J. d'Ennetière en zijn chauffeur heb ben geen letsel bekomen. De automobiel werd erg beschadigd. Op het gehucht Grand Monchaut, te Ellezelle stond eene kleine hoeve, waarvan het woonhuis slechts eene verdieping had. De boer. Boens genaamd, lag lam te bed. Gedurende den nacht hoorde de vrouw het gerucht van vlammengeknetter en, opspringende zag zij dat het huis in brand stond. Do deur willende openen zag zy deze reeds versperd door het ingestorte gedeelte van het dak. Dan stak zij de kinderen buiten langs een vensterke, dat op de weide achter het huis uitkwam en, haren lammen man niet alleen kunnende redden, riep zy om hulp on sprong zelf door hot venster om iemand te vinden, die haar kon by springen. Op dit oogenblik was heel het huis slechts ééne vlam. Gelukkig kwam een gebuur toegesneld en, met vereenigde krach ten konden beide den ongelukkigen lamme buiten brengen. Maar. terwyl dit moeilijke werk gebeur de was een der kinderen, de vijfjarige Irma, het noodgeklaag van den vader hoo- rend, langs do brandende deur weer bin nen willen loopen. Het arme kind viel op de vlammende puinen neer en 't was niet mogelyk, het wegte halen zonder zelf den dood te zoeken. Men vond het heel verkoold terug, toen alles uitgedoofd en vernield was. Te Jemeppe-bjj-Luik is een kwak zalver, een soort van Driesken Nypers opgetreden, maar 't is met verbetering. Drieskeu speelde eukelyk dokter de kwakzalver van Jemeppe, zekere Antóon, stelt zich niet tevreden met zieken te gene zen, maar hij is er profeet bij, en heeft eenen nieuwe godsdienst gesticht. Het liberaal blad La Meusse, dat godde loos en vrijmetselaarsblad, is ten zeerste met den nieuwen Godsdienst ingenomen. De profeet Antoon geeft een maand- of weekschrift uit in welke hy zyne leering uiteenzot het is eene samenhang van onnoozelheden en ezelaryen. De nieuwe pr.ofeet zet God en den duivol op denzelfden rang de man is dus voorzeker een uit stekende geus. Als geneesheer zou hy wel kunnen terechtkomen in het gevang of als profeet in het zothuis. De liberale Meuse pryst hem omdat ze meent dat hy geuzenwerk doet, dat is menschen van den Godsdienst aftrekken. Och arme, hy zal geen enkelen waren geloovigo beetnemen Vrydag namiddag had eene jonge weduwe, wonende te St-Remy (Namen) hare drie kinderen alleen gelaten. Op een komfoor stend een ketel kokend water. Toen zy terug kwam was de ketel van het vuur getrokken en do drie kinderen waren door het kokend water schrikkelijk verbrand. Het jongste had afzichtelijke brandwon den en stierf in de afgrijselijkste pynen het tweede, zes jaar oud, is insgelijks ge storven het derde hoopt men te redden. De moeder is door het ongeluk zoo erg aangedaan dat men voor haar verstand vreest. De 15-jarige Juliotte Dubuisson, werk zaam in de koolputten van Hornu en Was mes, was gelast met het kuisschen der waggons. Zaterdag vond zy drie kardoezen en met behulp van eene haarspeld maakte zij het poeder los. Al met eens had er eene ont ploffing plaats. De ongelukkige werd ten gronde geworpen en geheel bebloed opge nomen. Haar lichaam vormde slechts eene wonde. De toestond van het slachtoffer is hopeloos. Twee rijtuigongelukken gebeurden lo Aarlen op denzelfdcn dag. Een huurrij tuig, waarin twee nonnekens zaten, reed eene hellende straat af. De paarden gingen op hol, en wierpen een kind om, dat de wielen over het hoofd kreeg en korts na dien stierf. Een grenadier, die te Aarlen in het kamp was voor schietoefeningen, werd om- verre geworpen door een zwaren camion, geladen met militaire bedden. De peerden waren geschrikt voor eenen automobiel en op hol gegaan. De soldaat werd doodelyk gewond en stierf na weinig tyd. Het was i een jongen van Calmpthout, by Antwerpen, Goosenaars gehoeten. In de rue Lagasse te Nyvel is het parket een onderzoek gaan doen, naar aan leiding van eene zonderlinge zaak, die all volgt wordt verhaald Do voornaamste huurder van een huis, i M. S., hoofdtreinwachter, had als inwo nend kostgast een ambtgenoot, weduwnaar Leon D..., 34 jaar, die op het punt was te hertrouwen. Zondag namiddag rond 3 ure was S. gaan visschen. Een uur nadien hoordon de geburen het gerucht van revolverschoten en, toesnellendo, vonden zy vrouw S., die hun zegde dat haar kostgast zich had willen zelfmoorden. Men vond inderdaad Leon D. te bed, het gelaat doorschoten met twee kogels. De policie deed den gewonde naar het 1 gasthuis brengen en verwittigde het par ket, dat naar het scheen de zaak gansch anders opnam, want het deed, na langdu- rigo ondervraging, vrouw S. aangehouden. In een bosch te Bois-le-Roi, bij Reims, leefden een man en eene vrouw mot twee kinderen, een van drie jaar en een van acht maanden. De man, een houthakker zonder werk, trachte met zyne vrouw samen door 0 het zoeken van paddenstoelen in hun onder- houd te voorzien. Maar het ging niet.en de kinderen leden gebrek. In hunne radeloos- 11 lieid besloten de ouders toen, de kindoren uit hun lijden te helpen, door hun ergens in het bosch achter te laten. Maar de bloedjes waren het vasten gewend en na vier dagen en nachten leefden zjj allerbei nog. Daar de man hun schreien niet meer II kon aanhooren, wurgde hy het jongste kind met eeno touw. Daarna zou ook het oudste er aan moeten gelooven. Maar het kind p schreeuwde moord en brand, en er kwa- n men menschen toegeloopen. De vader en ai moeder zijn in hechtenis en hun oudste kind 0 is bij barmhartige menschen in huis geno- l, men. Nu hebben zyn alle drie weer te eten. Misdaden volgen elkaar rond Marseille h' op, de verslagenheid werpend in de streek, d' Do tweevoudige moord, waarvan kwestie, w is de derde sinds eene week. Sedert vele jaren wconde aldaar de 80 jarige Pichon mot hare 42jarige dochter, M. Artaud, in eene woning welke nogal wat afgelegen was. Vrijdag nu werden beido vrouwen ver moord gevonden. De ouderling was over leden, hare dochter leefden nog een weinig, m Het bed was besmeurd met bloed, het ge laat der doode verpletterd en onkennelyk, on de ongelukkige had nog zeven messteken Q ontvangen. Wat Margriet Artaud betreft, zy kon nog niet worden ondervraagd. j De moordenaars zyn in het huis gedron gen, door het verbryzelen eener ruit en hebben beide vrouwen in hunne slaap ver rast. c Margriet moet gerucht hebben gehoord °l en is opgestaan. Zy wilden stryden tegen de bandieten maar bezweek. i (e Diefstal is de dryfveer der misdaad ge- A weest, 3'

De Denderbode | 1910 | | pagina 2