Stad Aalst.-Werkbeurs Gewezen Weesjongens Allerhande nieuws. VERKIEZING De beste verwachtingen, die men van menschen en menschelijke zaken met grond meent te kunnen koesteren, wor den maar al te dikwerf door jammer lijke teleurstellingen beschaamd. De politiek. De Fédération libé rale de Bond der Liberale Vereeni- gingen van gansch het land, heeft Woensdag te Brussel eene vergadering geehouden, die door ongeveer 75 afge- veerdigden bijgewoond werd. Men heeft er den toestand besproken en maatrege len genomen voor de propaganda. 't Is te hopen dat de katholieken ook de propaganda niet uit het oog zullen verliezen, en dat zij, nu de kiezingen voorbij zijn, niet op hunne lauweren zullen blyven rusten. Vrystemmersbond. Er is te Gent een zoogenaamde vrijstemmersbond ge sticht Maandag 20 Juni, om 6 ure 's avonds zal eene algemeene vergade ring gehouden worden in de Verkoop zaal der Notarissen, Winkelstraat. De vergadering zal voorgezeten worden door M. B. Bauters, gewezen voorzitter der Handelsrechtbank te Gent, en M. H. De Baets. advokaat bij het beroepshof, gewezen stafhouder. Personen, die van den Bond geen deel maken, kunneu tot die vergadering worden toegelaten, mits door een der leden voorgesteld te zijn. De bond stelt zich tot doel, buiten alle politieke gezindheid, al degenen te ver eenigen, die het gewenscht achten, bij de openbare macht en in den kring der verschillende partijen, hunnen invloed te doen gelden, ten einde eene wet te verkrijgen, welke de vrijheid van den kiezer zal herstellen, die nu belemmerd is door het recht der voorstellers om, volgens voorkeurrangschsching, hunne kandidaten op de lijst te krijgen. Evenredigheid in de magistratuur. De Gazette van Gent maakt de vol gende opmerking Uit de laatste stati stieken blijkt, dat er in Oost-Vlaanderen 61 katholieke en 12 liberale magistraten zijn» en in West-Vlaanderen 51 katho lieken tegen 17 liberalen. (Rechtbanken en parket). Voor de benoemingen in het nota riaat en de openbare besturen is do even redigheid natuurlek dezelfde. Het blad had zijne opmerkingen kun- volledigen, met het volgende Die toestand bewyst hoe verdraag zaam de katholieke regeering is. Onder een liberaal gouvernement zou men na 25 jaar vruchteloos een enkele katho lieke magistraat zoeken zelfs met het sterkste vergrootglas zou men ze niet vinden. Programma van het koncert, 't welk zal gegeven 2 worden door de Koninklijke g Harmonie, op Donderdag 16 -4 Juni 1910, om 20 '/t uren, ten kioske Groote Markt, onder de leiding van M. R. Lenssens 1. Le Vengeur, Marcho Langlois, 2. Lo Capitaine Henriot, Openingstuk A. Gevaert. 3. Rigoletto, fantasia Verdi. Solisten MM. Dhoir Pr., Declippel Edm., Hoiremans Ch., Dhondt Ph., Breynaert Al.. Eibers Eug. 4. Klokke Roeland, Marche uit do Cantate Tinei. 5. Caprice Espagnole H. Woyts. Worden gevraagd door de Patroons 2 goede bakkersgasten 2 schrijnwer kers, 1 gaswerker 1 meubelmaker*. Vragen der Werklieden 2 magazyniers 1 tabakbewerker1 vuurstoker machinist1 werkman voor alle werk. Erkende Onderl. Bijstand Maatschappij DE A A L 8 T Mot byzondore toelating van.het Bestuur der Burgerlijke Godshuizen onzer Stad, aal de Tentoonstelling van de prijzen der Tom bola plaats hebben in het Jongensweeshuis, Leopoldstraat. Zichtbaar voor liet publiek alle Zon- en Feestdagen van 9 tot 12 l/t ure voormiddag en van 3 tot 6 ure namiddag. Wij noodigen onze medeburgers uit, een kykje te komen doen, aldus een blijk van genegenheid betoonende aan het Maatschap pelijk werk der Gewezen Weesjongens. LEDE. Parket. Zaterdag na middag rond 4 uro is het parket van Den- dermonde alhier afgestapt, ten einde een onderzoek te doen nopens de handelwijze van zekere Alexis D'Hondt. Verschillige personen zyn door den heer Onderzoeksrechter Verwilghen ondervraagd die hunne verklaringen staande hielden. Slechte daad. Zondag nacht heb ben onbekende lieden, het deksel wegge nomen der putten welke op do dorpplaats te Lede liggen, gelukkiglyk zyn er geene ongelukken te betreuren. DENDERMONDE. Automobiel- ongeluk. Zondag avond rond 7 ure was de Denderbrug gedraaid om den doorgang van een schip toe te laten. Opeens kwam de automobiel van M. De Smodt van Gent in volle snelheid aangereden. De geleider had niet bemerkt dat de deur gesloten was en niet meer kunnende stoppen, zwenkte by opeens en de automobiel botste tegen de passerelle der brug. De schok was geweldig. De voorham was gansch aan stukken en eene buis die vastgemaakt is aan de passerelle was gansch verbrijzeld. De schade is zeer aan zienlijk. SOTTEGEM. Belangrijke dief stal. - Vrijdag werd alhier eene belang rijke diefstal gepleegd. Een electricien, zekere O.C., wonende te Melle,had in een huis waar hy werkzaam was eene som van 1200 fr. gestolen. Zaterdag was do kerel op zwier gegaan naar Gent en 's avonds teruggokeerd naar Sottogem na eene groote som geld verkwist te hebben. De gendarmen van Zottegera hebben hem gevankelijk naar Audenaardo over bracht. Nieuwe vreeselijke kindermoord te Wetteren. Zondag avond waren de echtgenooten De Bruycker niet weinig ongerust dat hun 9-jarig meisje, dat sedert namiddags uit de woning was, niet thuis Zij vroegen inlichtingen aan de geburen, doch konden niets to weet komen. Men gingoveral opzoek, doch vruchte loos. Het werd donker en verscheidene bereidwillige geburen haalden hunne lan taarns en de opzoekingen werden heel den nacht voortgezet. Maandag morgend, om 3 ure, vond men het meisje langs den kant van eenengracht, achter hot hof van M. Van Puybroeck dichtby do lijn van den buurtspoorweg. De droeve mare verspreidde zich blik semsnel. Men liep om de policie en genees heer. Deze laatste stelde vast dat het kind op vreeselyko wijze om het leven gebracht was. Niemand der omstanders kon inlichtin gon geven. De gendarmerie van Wetteren werd met het onderzoek gelast en het parket van Gent verwittigd. Vader De Bruyker werkt in liet gesticht te Wetteren; zyne vrouw heet Van Brussel en is afkomstig van Laarne. De echtgenooten hebben 9 kinderen. Het vermoorde kind was hun derde meisje. Zy wonen op Gransvelde. De verslagenheid in de streek is groot. De kleine Louise Van der Stuyft, het kameraadje van het vermoord kind, ver telde dat er Zondag avond tusschen 8 en 8 1/2 ure een man langs den wegel kwam, uit de richting van Laarne, met zwarte broek, zwarte vest en klak en zwarten knevel, om het hof van Van Puyenbroeck te komen. De man scheen zoo oud als mijn vader zegde het meisje hy was dus ongeveer 35 jaar oud. Op eenige stappen van Cecileke bleef hij staan en riep Kindje, hoor eens hier, gij krijgt een centen Cecileke keerde zich oin en zegde tot Louise, die eenige meters achter haar, nader de herberg stond -Ik zal wel moeten gaan, anders zal hy kwaad zijn en zy ging naar hem toe, terwijl Louise zich verschool. Toen zag Louise van uit haren schuil hoek dat de kerel haar kameraadje met groot geweld by de keel greep Cecileke viel de man viel ook. Zeer kort nadien sprong hy op, greep Cecileke by den band van hare kleertjes, en sleepte haar een 30-tal meters verder, liet haar daar vallen en verdween tusschen de velden. Toen de moordenaar weg was, kwam Louise uit haren schuilhoek, ging naar haar kameraadje zien, en daar zy er geen leven meer aan bemerkte, was het kind naar huis geloopen, en was ziek van schrik in haar bed gekropen. Hoe jammer toch dat Louizeke Van der Stuyft toen zij van achter de beukenhaag de misdaad zag plegen, niet om hulp ge roepen heeft. GENT. Terwijl de heer Van der Mensbrugge, oud-rektor der Hoogeschool op den buiten verblijft, staat sedert meer dan twee maanden zyn huis, Coupure, 134 onbewoond en verlaten. Dieven moeten dit hebben bemerkt en het huis heel en al lodijr geplunderd, wat gisteren vastgesteld werd", toen do zoon,de heer Andró Van dor Mens- brugge, er aan kwam. Verscheidene kost bare schilderijen werden uit de lysten ge sneden en alleS wat maar eenige waarde had is uit de woning verdwenen. Alle laden en kas3en waren doorsnuffeld en talryke voorwerpen door malkaar geworpen. De dieven moeten in- en uitgegaan zyn langs de voordeur. Het parket is Zaterdag namid dag ter plaats geweest en heeft dadelyk de noodige opsporingen bevolen om de daders of ten minste de gestolen voorwerpen te ontdekken. Sedert omtrent drie maanden zoekt de policie naar de pleger van een diefstal in de Zennestraat, te Brussel waar eene weduwe toen zij op eenen namiddag thuis komende bevond dat dieven in hare woning voor 30,000 frank titels hadden gestolen. Die ontdeking pakte haar zoozeer dat zij in eene cricis viel en kort nadien stierf. Het rechterlijk onderzoek deed nu Za terdag zekeren M. ontdekken, die onlangs uit de gevangenis van Leuven was geko men, waar hjj eene straf van 15 jaar had uitgedaan, en die van diefstal verdacht was Hij was in bezit van 10,000 fr. van het gestolen geld. Zyn aanhouding leidde tot het ontdekken van vyf medeplichtigen, by wien men hot overige van de gestolen waarden vond. Men verwacht nog andere aanhoudingen. Om hare man bang te maken had eene vrouw van den Leuvenschesteenweg, te Brussel, zich reeds meermaals verhan gen, wanneer hy wat laat uit de herberg kwam. Zy regelde dit echter telkens zoo, dat de man haar by tyds kon afsnijden.' Zaterdag had zij die streek nogmaals uitge haald, toen zy stappen op den trap hoorde. Doch het was haar man niet die thuis kwam, maar een gebuur. Dit maakt dat zy dit maal niet afgesneden werd en wel degelyk dood was, toen haar man thuis kwam. Een Duitscher, Christiaan Mertz, gaf Vrijdag in de Noordstatie te Brussel zijne valies in bewaring, die voor 10,000 fr. verschillige waarden inhield, De stad in gaande, ontmoette hy twee landgenooten die hem welwillend een goed hotel bezorg den. En zeer vermoeid zynde, ging liy naar bed. Toen hjj ontwaakte ondekte hy dat zijne welwillende gezellen hem het ontvangstbewys van reispak uit zyn vest zak hadden ontfutseld. Hij snelde naar de statie en kwam daar tot de droevige bevin ding der slimmerikken reods de kostbare valies hadden weggehaald. Zij worden door de policie opgezocht. Groote geldverduistering te Brussel. Nadere bijzonderheden. De Belgische Vcilighcidspolicie heeft Zater dag uit New-York bericht ontvangen dat Buisset zich gezelfmoord had. Eenige detectieven dier stad hadden Vrij dag avond Buisset ontdekt in een hotel to New-York. De detectieven gingen hem aanhouden en ontmoetten hem op den trap van het hotel. Hjj begreep dat hy verloren was en schoot zich een revolverkogel in den rech terslaap. Hij werd naar het gasthuis ge bracht waar hij Zaterdag overleden is- Men heeft 250,000 fr. op hem gevonden, alsook eenen wissel van hetzelfde bedrag in de brandkas van het hotel had hij 50,000 fr. en eene hoeveelheid juweelen neergelegd. Volgens nieuwe vaststellingen zouden de ontvreemdingen door Buisset begaan tot verscheidene miljoenen beloopen. Groote duivenramp in Belg-ië. Zondag had in de omstreken van Charleroi en geheel België door groote duivenprys- kampen plaats. Door het overtollig slecht weder in Frankryk hebben de geleiders de duiven niet kunnen lossen. le Pont-St-Maxonce heeft men ze opge laten en daardoor eene ware ramp onder de duivenliefhebbers teweeggebracht. Byna geene duiven zyn toegekomen, en vele liefhebbers verliezen hunnen beste reis duiven. De ramp van Zondag is dc grootste die men ooit beleefd heeft. 40,000 duiven der gemeenten Marcinel- le, Mont-sur-Marchienne, Couillet, Montig- nies-sur-Sambre, Gilly, enz zijn Zondag te Pont-St-Maxence opgelaten. 30,000 duiven waren nog niet op hun hok terug gekeerd. Te Orleans had men 268 duiven losgela ten in bestemming voor Doornijk en 22 zijn maar teruggekeerd. Men rekent dat minstens de 3/4 der dui ven znllen verloren zyn. By de Vlaamsche liefhebbers was het al even slecht. Overal worden zware verlie zen aangestipt. Een vreeselyk ongeluk is Zondag na middag op de spoorlijn Moerbeke-St-Gillis gebeurd. Op het" grondgebied Sinaai loopt over gemelde lyn een weg, waar geen barreel is. De zeventigjarige ouderling, Stephaan Baes, werd rond 10 uro voormiddag aldaar door den trein verrast en op den slag ge dood. De ongelukkige is gehuwd maar heeft geene kinderen. Hy woont te Moerbeke op dc wyk Ouden Boom Hy was een wei nig doof. Vreeselyk ongeluk te Lommei.— Vijf personen verdronken. Ziehier hoe het ongeluk gebeurde. Het vloot op de zandgroeve, rustte op vier tonnen. Toen de kinderen Van Endert (en niotVan den Eynde, zooals eerst gemold werd) op het vloot speelden, geraakte eens klaps een der tonnen los, hierdoor verloor het vloot het evenwicht: met hot gevolg dat al de kinderen in 't water vielen. De vreuw. geboren te Theresia Berckmans, hare kinderen willende redden, viel ook in den put. Van Endert was op het hulpgeroep toe gesneld en spande alle pogingen in om de zyne te redden. Hy zag zyne vrouw onder het water verdwynen en hy sprong ook 't water in met het ongelukkig gevolg dat hy zelf ook een slachtoffer werd. Midderwjjl waren verscheidene personen toegesneld. Do Twee kinderen die gered zijn worden uit de zandgroeve gehaald door twee bedienden der nabygelogen fabriek. Het parket is ter plaatse een onderzoek komen doen over de oorzaak van het on geluk, Van Endert was 36 jaar oud, zyne vrouw 37, en de drie verdronken kinderen opvolgenlijk 3, 7 en 9 jaar. Nog altijd wordt dit smartelyk voorval veel besproken. HOBOKEN, Verlost ons van... de bloemkolen. De heeto dagen die wij deze week hadden hebben de bloemkoolen zoo danig aangejaagd dat onze hoveniers gansche velden ervan moesten wegsnijden. Daar kwamen er zooveel op de markt te Ant werpen, dat de verkoopers met karrevrach- ten moesten weerkeeren. Nu was het een leuren by de krui- en stootwagens, gewone en treinkarren van 's morgens vroeg tot 's avonds. Andere kweekers trokken met tot boven de sponden geladen karren naar ander gemeenten. Iedereen de armste man eet bloemkoolen. Voor de hoveniers is het echter een groot verlies. Bij gewoon sei zoen verkoopen zy die vruchten aan 15 centiomen en nog minder en nochtans vraagt die kool veel werk en goede be mesting Men weet dat reeds van in do maand Augustus die planten gezaaid en verzorgd worden. By kleine hoveniers doet het veel hoopvolle verwachting verzwinden. Van alle kanten wordt aan de openbare besturen^m onderstand OOSTKERKE. Steenbakker levend verbrand. Een schrikkelijk ongeluk is Zaterdag namiddag voorgevallen in de steenbakkerij van M. F. Hanssens, te Oostkerke, bij Brugge. De genaamde Karei Van Dierendonck, brander, van Oudenburg, moest paan zien of een dor steenovens goed brando, daar voor trok hij een steen uit eene laag 7an den oven, op eene hoogte van zeven meters langswaar hij het vuur kon gade slaan, maar door het uittrekken van dezen steen, vielen er andere uit en gansch de laag stort te in op den ongelukkigen Van Dieren donck. Zyne werkgezellen een 20 tal sprongen haastig bij, maar het duurde een zekeren tijd, vooraleer zy de gloeiende steenen kon den wegruimen en het slachtoffer verlossen. De arme werkman was schrikkelyk ver brand; hy leefde nog, maar blies na eenige 8tonden den laatsten adem uit, Hij was 53 jaar oud en vader van een taryk huis gezin. Het parket van Brugge is den zelfden namiddag, ter plaats geweest. LIER. M. Willem Nauwelaert, zou zijne nieuwe gehuurden, onde automobiel eens probeeren en een rytoertje doen in gezelschap van eenen voerman ofte chauf feur, eenen vriend en drie kinderen. Op de Werf werd een slechten draai ge nomen en het rijtuig ging in de Nethe loo- pen M. Nauwelaerts, en zijnen vriend sprongen by tyds uit, de andere vier vlo gen de rivier in en de automobiel het on- derste-boven in het slyk. Op een omzien zag de oever zwart van het volk. De voerman redde zich vlug de jonge Nauwelaerts zwom naar zijne jongero zu ster en naar zijn nichtje en bracht beiden op het omgeslagen rytuig en spoedig wer den de drie kindoren uit hunne neteligen toestand gered. Gelukkig gebeurde dit alles bij lage tij en zoo kwam er ieder met den schrik van af. Nu begon de kluchthet duivelsgovaar- te uit de Nette te trekken. liet rytuig werd omgekeerd dan aan een lang zeel vastgemaakt on dan honderd man aan 't trekken. Krak! de koorde brak en al de helpers lagen met de beenen in de lucht, tot groot vermaak van talrijke toeschou wers. Te lange laatste geraakte het rijtuig oji het droog en had men gelukkiglyk geen ongelukken te betreuren. Ook uit Limburg worden zware ver woe8tingen gemeld, door het onweer ver oorzaakt. De omtrek van Maseyck is door den igel verwoest, even als do velden van _ffen, waar geene rogge noch tarwe, noch aardappelen meer te vinden zijn. Vee is doodgebliksemd, telegraaf- en telefoonpalen zijn gebroken, fruitboomen zijn ontworteld, Eene vrouw te Luik, die van haren man wettig gescheiden is, heeft twee kin deren, tweelingen, kort na hunne geboorte, in de Maas geworpen. Aangehouden zijnde, bekende zij eerst de arme wezentjes in eenen emmer water te hebben versmacht, om dan des avonds de lykjes in de rivier te gaan werpen. De moordenares, eene 41-jarige vrouw die eene zolderkamer bewoonde is aange houden. Sedert eenige maanden had mejuffer Elvira Bovir, van Gribomont (St. Médard) Neufchateau. kennis met zekeren L.Dufour, Franschen deserteur en werkman aan den yzerenweg. Vader Bovir verzette zich tegen die be trekkingen en ontzegde aan Dufour zijne woning. De kerel besloot zich daarover te wreken. Zaterdag begaf Dufour zich naar Pieter Bovir en gewapend met oen scheermes, sneed hij den man de keel over. De dood was oogenblikkelijk De moeder en de dochter Elvire, die hunnen vader ter hulp snelden, bekwamen verschrikkelijke won den. De jongste dochter die was kunnen ont snappen, riep om hulp. De gendarmen konden den ellendeling aanhouden. Dufour verklaarde niet het minste spyt te hebben over zyne daad. Den dokter, dio intusschentijd ontboden was, stelde het overlydeu van Pieter Bovir vastde twee andere slachtoffers verkee- ren in stervensgevaar. De overstromingen te Namen.— De vallei van Samson is verwoest op eene uitgestrektheid van 4 kilometers, niets is espaard gobleven, hovingen on moesvel- en zyn vernield, het verkeer is totaal on derbroken. Op den eigendom van M. Legrand zyn boomen die 1,20 m. diameter hebben, ontworteld. In de gemeenten Samson en Naizeret staat het water tot aan het eerste verdiep, de wegen zijn op verscheidene meters uit- M. Granville, die de verwoesting vai aan zyne venster had gadegeslagen, verlie zijne woning met eenige geburen en me eene groote lantaarn stelden zy zich op d baan om de machinist te verwittigen. Do machinist had door het hevig wede de gang zijner machien vertraagd e: bemerkte het licht door de duisternis. D expresstrein stopte op 5 meters van de brug Terzelver tijd stelde men vast dat d tunnel, waaronder de trein moet doorryden op zekere plaatsen ingestort was. De regen viel zoo overvloedig dat op vel plaatsen de waterloopen 4 tot 5 meters ge zwollen waren en overstroomden. Paarden en vee verdronken in stallen ei weiden. Drie bruggen werden vernield. De ont wortelde boomen zijn bij duizendete tellen Te Houyet moest een herbergier o| zynen toog gaan staan, om niet in zyn! herberg te verdrinken. De tunnel van Taillefair is vol slijk e: steenen gestroomd, zoodat hy onbruikbaai is voor de treinen. Een onderaardsche door. gang in de statie van dezelfde gemeenti is eveneens volgestroomd. Heel den spoorwegdienst van Namen oj Dinant is ontreddert. Instortingen belemmeren ook den dienjl op de lijn van Luxemburg. In begin van Mei vond zekere Fon> tesse van Marchienne-au Pont, thuis ko mende vondt in de kelder zijner woning zyne vrouw Celino in gezelschap van ee: genaamde Guillaume. Deze laatsto ging op de vlucht. De vrouw beweerde dat Guillaumo onder slagen en bedreigingen, haar naar den kel der had gesleept en in dien zin werd eene klacht neergelegd. Guillaume ondervraagd zijnde, loochende haar geslagen of bedreigd te hebben. Zyc omgang met de vrouw ontkende hij niet. Twee dagen later wachlto Celine haren verleider af en loste op hem verscheiden* revolverschoten zonder hem evenwel ti treffen. Ook deze zaak werd door het ge recht onderzocht en Zaterdag moesten di getuigen van het feit voor den onderzoeks rechter te Charleroi komen. Vrouw Fontesse,die veel te vroeg kwaii verborg zich in de wandelzaal achter eer pilaar en, toen zij Guillaume zag binnen komen snelde zy op hem toe en bracht hem met eenen dolk die zy 's morgonds tot dit einde gekocht had, vijf steken toe. De vrouw werd aangehouden. Men vond in haar bezit ook nog een lang keukenmei dat versch geslepen was en zij verklaarde dat zij wanneer de getroffene aan den dood ontsnapte zou herbeginnen en ditmaal hare slag niet zou missen. Haar man die eveneens gewapend bevon den werd, werd ook aangehouden. Guillaume werd govaarlyk gekwetst naar het gasthuis gebracht. Do onderzoeksrechter heeft Fontesse ecj zijne vrouw ondervraagd. De vrouw werd opnieuw naar de gevan genis gebracht en de man werd losgelaten, GEBRUIKT ALLEEN De volstrekte zuive heïd der Sun- light maakt dat zij schade-/! loos is voor het wassch= en van kan ten en fijn linnen. In de zagery Goffe zijn do gebouwen weggespoeld, de schade beloopt tot 80,000 frs. Te Yvoir is de verwoesting nog schrik- kelyker.Eon deel der brug is weggeslagen. In de steengroeven Dapsens heeft het wa ter voor 150,000 frs. schade aangericht. De werklieden zullen minstens 14 dagen werkeloos zyn. De brouwory Larabret is totaal verwoest Dit gesticht dat de gemeente van elektri sche verlichting voorziet is vernield. Zondag morgend stond in de kerk hot water 60 centimeters hoog. De schade door do waterhoos veroor zaakt, is onberekenbaar. Zaterdag avond, is dank aan de tusschen- komst van oenen inwoner van Taillefair groote ramp vermeden. Do brug waar de treinen over moeten, was weggespoeld en de expresstrein van Namen vertrekkende om 7.18 ure was in aantocht. Verkiezingen voor de Handelsrechtbanken I KIESCOLLEGE VAN AALST B ERICIIT voor de gedeeltelijke vernieuwing der Handelsrechtbanken van Aalst den 19 Juli 1910. De Voorzitter van het Hoofdbureel Gezien de wotten van 18 Juni 1869, 2 Juni 1884 en 9 Mei 1904 Gezien het besluit van den heer Gouver neur van Oost-Vlaanderen van 9 Juni 1910, by hetwelk de kiezers voor de samenstel ling van do Handelsrechtbank van Aalst, bijeengeroepen worden op 19 Juli 1910, van 8 tot 13 uren, om over te gaan tot do verkiezing van 1° Twee Rechters 2° Een Rechter-plaatsvervanger. Brengt te kennis der kiozers dat do voor stelling der candidaten en hunne aanvaar ding zullen ontvangen worden den Zaterdag 2 Juli 1910, van 11 uren voormiddag tot 's middags, ter Groffie van de Handels rechtbank van Aalst. Kapellestraat. Gedaan te Aalst, den 10 Juni 1910. De Voorzitter, Th. DE NAEYER. HOPMARKT. ANTWERPEN, 14 Juni. Men kwo- teert Aalst beschikbaar 110 a 112 fr. nieuwo oogst 69 a 71 fr. Poperinghe be schikbare 112 a 115 fr. nieuwe oogst, 69 a 71 fr. Markt standhoudend.

De Denderbode | 1910 | | pagina 2