EEN EN ANDEIi. Rechterlijke kronijk. Jaarlijksche Vergadering Gewezen Weesjongens Stad Aalst.-Werkbeurs Allerhande nieuws. gipti( Frankrijk. Bij Rechtsmacht. HOOI- eiT NAGKAt J Eene Abdij in Congo. Op verzoek van onzen Koning, ondersteund door Z. H. Paus Pius X, heeft Mgr van Galoen besloten eeneBenediktyoer abdij te stichten op de hoogvlakten van Ka- tanga 't is de abdij van St-Andries, bij Brugge, die de eerste Benediktijnen naar Congo zal zenden. i»Defstrijd tegen het zedenbederf. De minister van binnenlandsche zaken in Italië, M. Luzzalli, heeft aan de poli tie bevel doen geven, strenge vervol gingen in te spannen tegen de boekhan delaars en dagbladverkoopers, die in hunne vitriens, zedelooze druksels of printen tentoonstellen; zij moeten on- middelijk in beslag genomen worden. Alle weken moet de politie verslag geven over hetgeen zy gedaan heeft tot bestrijding van het openbaar zedenbe derf. Er is ook bevel gegeven de voor geschreven maatregels streng toe te passen in de staties. Als onze katholieke Regeering deze maatregels nam, konden liberalen en socialisten niet genoeg protesteeren. Zullen zij nu ook de Italiaansche minis ters uitmaken voor dompers Langsom verder. De Vrijmetse larij, die Frankrijk beheerscht, heeft een nieuw ontwerp uitgedacht om het Geloof te bestrijden en de Franschen meer en meer aan banden te leggen. In het Staadsblad wordt dat ontwerp uiteengezet in een jaarlijks verslag over het onderwijs. Het program heeft voor doel niet alloen de kinderen, maar ook alle jonge lieden van beide geslachten van 13 tot 18 jaar aan het verplichtend wereldlijk onderwys te onderwerpen. De jongelieden van 13 tot 18 jaar zouden gedurende 4 maanden van het jaar die klassen moeten bijwonen, tweemaal per week. Dat zouden eene soort van avondscho len zijn. Degenen welke die leergangen zouden verzuimen zullen gestraft wor den. Na de verplichtende school tot 18 jaar zal voor de jongelingen de ver plichtende kazern volgen. Weldra zullen de Franschen geen oogenblik vrijheid meer genieten in geheel huu leven. Kinderen als lokaas. Op het eiland Ceylon, dat gelegen is onder den Hindoustan of Engelsch Indië in de Indische Oceaan, vangt men krokodil len, die dat land zeer onveilig maken, op buitengewone manier. Men maakt gebruik aldaar van kleine kinderen tot lokaas om de krokodillen te vangen. Men huurt zoo een wichtje voor twee shillings per dag. Denkt nochtans niet dat er iets verkeerds of gevaarlijks met die kinderen omgaat, anders zouden de moeders zo zeker niet verhuren. Do zuigelingen worden op de zachte mod derige oevers van eene rivier, waar krokodillen verscholen zitten, gezet en de jager verbergt zich daarachter, als achter een veilig schild. De krokodil is zeer vadsig en komt zich koesteren te midden der rivier iu de zonnestralen. Doch van zoodra zij het kind bemerkt, komt zij afgezwommen op dat lokaas en dan opent men het geweervuur dat onvermijdelijk het beest neerschiet. 't Is wel te betreuren nochtans dat zulke moeders hunne kinderen blood- stellen aan zeker gevaar voor een weinig geld; doch merken wy op dat die men- schen ginder onbeschaafd, van niets beters weten. Hoeveel ouders worden er niet in ons christen België gevonden die het lichaam en de ziel hunner kinderen effenaf verkoopen voor wat klinkende munt. Is dat niet wraakroepender RECHTBANK VAN DENDERMONDE. Kamiel Kindermans, metserdiener to Aalst, die aich aan nachtlawjjd en slagen aan de polieie plichtig maakte, wordt verwezen tot 1 maand en 80 fr. Adolf D'Hondt, piocheur te Hofstade, voor slagen en kwetsuren aan J. Van Hau weren te Gysegem, krijgt 3 maand en 60 fr. boet. De burgerlijke partij bekomt iOO fr. schadevergoeding. CORR. RECHTB. VAN ANTWERPEN. Krach te Meehelen. Een financier of die zich zoo liet noemen welke eene menigte eenvoudige lieden in de doe ken legde, voor een bedrag van 300,000 franks, verscheen voor de rechtbank van Mecbelen. Zyne slachtoffers zyn meestal buitenlie den, pastoors, nonnekens, enz. Hy specu leerde, bewoonde villas, verblindde do menschen met eene gehuichelde godvruch tigheid, had eene schoone grot van Lour- des in zyn huis, maar neep, zooals het spreekwoord zegt, de katjes in den donke re. De rechtbank veroordeelde henf tot 48 maanden gevangenis voor aftruggelarij en 3 maanden voor simpel failliet, en bygaan- de boeten. De voorzitter bevool de onmiddelyke aanhouding. van de Katholieek en Grondwettelijke Vereeniging van het Arrondissement Aalst, op Zondag 26 Juni 1910 to Ninove. Dagorde 12 ure. Algemeene verga dering in de zaal Den Keizer Verslag over het verloopen jaar en over den politieken toestand door M. Romain Moyersoen Besprekingen. Aansprakon door de Heeren Volksver tegenwoordigers. 1 ure. Banket in do zaal van den Werkmanskring, 350 inschrijvers. Gezamenlijk vertrek te Aalst om 10 ure. Priesterlijke benoeming. De Eerw. Heer D. Soudan, onderpastoor der St-Jozefsparochie onzer Stad is Pastoor benoemd te St-Antelinckx. Erkende Onderl. Bijstand Maatschappij DE AALST. Mot bijzondore toelating van het Bestuur der Burgerlyke Godshuizen onzer Stad, zal de Tentoonstelling van de prijzen der Tom bola plaats hebben in het Jongensweeshuis, Leopoldstraat. Zichtbaar voor het publiek alle Zon- en Feestdagen van 9 tot 12 l/2 ure voormiddag en van 3 tot 6 ure namiddag. Wy noodigen onze medeburgers uit, een kykje te komen doen, aldus een blyk van genogen heid betoonende aan het Maatschap pelijk werk der Gewezen Weesjongens. Worden gevraagd door de Patroons 2 goede bakkersgasten 2 schrijnwer kers, 1 gas werker 1 meubelmaker. Vragen der Werklieden 2 magazijniers1 tabakbewerker1 vuurstoker machinist1 werkman voor alle werk. De misdaad van Wetteren. Voortzetting van het onderzoek. Petrus De Bruycker, oud 15 jaren, vergezeld van Jozef Bové, oud 13 jaren, hebben den Zon dag avond, rond 10 ure, Van Puyenbroeck toen zij van achter op zijn hof waren ge gaan, deze een pak zien dragen en weg werpen, juist op de plaats waar het lijk gevonden is geweest. Petrus De Bruyker is de broeder van het vermoorde meisje. Het parket is Vrijdag wederom ter plaats geweest om de plaatsen waar de misdaad is gepleegd, nog eens na te zien. Na hun vertrek, heeft de heer Lambert nog twee belangrijke verklaringen ontvan gen van Rachel Ponnet en Rachel Ver- stracten, heide 10 jaar oud, gezellinnen van het slachtoffer.Ziehier hunne verklaringen Wij hadden in den namiddag ook op den koer van Van Puyenbroeck gespeeld, en wy waren alsdan op de straat gaan spelen Rond 4 ure 's namiddags gingen wy by de *We Drieghe nevens het huis van Van Puyenbroeck die een suiker-winkelken houdt om eenen drinkpot, om aan de pomp van achter op den koor te gaan drinken. Daar gekomen hoorden wij in de schuur, waarvan de deur toe was, een gedommelsel van eene kuip, en zagen eensklaps de deur der schuur door Van Puyenbroeck openen, die in alle richtingen rondkeek vooraleer er uit te komen, en met drie sprongen in zijn achterhuis vluchtte Wat doet veron derstellen dat hy de moord reeds had bedreven en het kind in eene kuip, die daar gevonden werd, had vorborgen. Het parket zetelde Zaterdag morgend, van af 7 ure en menigvuldige getuigen zijn ontboden. Later. Donderdag morgend, waren do vrouwen Van der Stuift en Van Puyenbroeck naar Dendermonde geroepen met hunne dochtertjes. Ze kwamen rond 11 ure terug to Wetteren. Beiden gingen binnen bij (Treat) waar zij elk eenen druppel bestelden. Maar waarom staat al dat volk voor het policiebureel vroeg eene hunner Trest, die de vrouwen niet kende antwoordde: Het is dat Van Puyenbroeck aange houden is 1 Vrouw Van Puyenbroeck uitte oen gil, liet haren druppel staan on sprong buiten. Zij liep naar het policiebureel om by haren man nog eens te zyn, maar werd niet bij hem toegelaten. Dan liep zy in allerhaast naar huis. Schrikkelijke toestand voor eene vrouw die haren broodwinner verliest 1 Op Zondeg 12 Juni was het feest geweest in het gesticht Sinte-Barbara, waar De Bruycker werkt; heel het personeel was op een feestmaal vergast geweest. Daarmede had Do Bruycker 's middags niet te huis geëten. In het naar huis komen was hij nog hior en daar naar gegaan cn omstreeks 5 1/2 uren, kwam hij in den Hazewind. Do misdaad moet dan reeds voltrokken zijn. De Bruycker speelde mot de kaart en een zyner medespelers was Van Puyen broeck. Deze trakteerden dan nog De Bruycker met een glas bier Na het spel, ging De Bruycker met Van Puyenbroeck en twee andere geburen, naar do herborg van Ponnct, langs het wegelkcn waar later het ljjk van Cecileke gevonden werd, maar dat lag er nog niet. Vader De Bruycker kan het maar niet begrijpen, zegthy, dat Van Puyenbroeck, aan wien zyn huisgezin, jarenlang zooveel diensten heeft bewezen, tot zulk vergrijp is kunnen vallen. Van Puyenbroek werkte regelmatig en was gesparig. Hij was weinig van gezegs, maar men mistrouwde hem Hij is een zeer sterke manspersoon- Men achtte hem tot alles bekwaam. Vrijdag namiddag is M. Florent Baert, handelsreiziger van Gendbrugge, komende van Wichelen, langs den steenweg te Schellebelle aangerand door twee jonge kerels van 15 en 16 jaar oud. Zy sprongen uit het koren en bedreigden M. Bacrt het hoofd af te snijden. Gelukkig kwam er een voerman langs daar, die de kerels op de vlucht dreef. De daders, zekere Van do Wiele en De Pauw van Schellebelle. Ze zullen rechterlijk vervolgd worden Vrijdag avond kwam een persoon van Sottegem mot paard en rijtuig afgereden, bezeten met een man on twee vrouwsper sonen, toen eensklaps rechtover de kapel van den II. Rochus te Herzele een wiel afdraaide en de drie personen hals over kop uit het rijtnig tuimelden. De man heeft lichte kneuzingen en de twee andero zijn er met den schrik van afgekomen. Het paard is losgeraakt en op hol gegaan men heeft het niet meer gezien. In de kapel van Onze Lieve Vrouw van Lourdes, wijk Vogelzang, te Neder- hasselt, zijn Zaterdag morgend, rond 7 1/2 ure, 2 groote koperen kandelaars gestolen. Een man die daar in de beeten werkte heeft een manspersoon uit de kapel zien komen, maar daar geen achterdenken in gehad. Men zoekt den kerel naarstig op. Een exposant, die eene hoeveelheid juweelen in de expositie van Brussel wildo plaatsen, had deze verzonden naar de statie van Etterbeek, waar zij in ontvangst moes ten worden genomen. De kostbare voor werpen kwamen aan, maar op het oogen blik dat de exposant ze in ontvangst wildo nemen, bemerkte men dat ze gestolen wa ren. Er zijn 38 brochen, 3 parelsnoeren, manchetteknoppen, spelden, tafelzilver, het alles eene groote waarde vertegenwoor digend. De groote hoeve van den schapen koopman Teod. Panis, wonende op het Gehucht Afgebrande Molen te Bcveren werd door brand vernield. Toen het vuur ontstond, lag ieder reeds te bed. Niets kon gered worden. 90 schapen, 1 paard, 4 koei en en 3 vaarzen, 2 stieren en al 't land- bouwgerief werden vernield. De schade gedekt door verzekering, bedraagt 30,000 frank. Zondag namiddag waren drie slechte kerels, door de polieie opgezocht, in een bosch te Rekkem verscholen. Een jongen was door hen gelast hun eten te dragen. Het dochtertje van eenen inwoner te Rekkem, dat langs daar kwam, viel in do handen der schurken zij sleepten het in een korenveld. Op het geroep kwam het volk toege sneld en do schurken vluchtten weg in do richting van Aalbeke, achtervolgd door het volk. De slechterikken vluchtten in een koren veld en schoten van daar op het volk, dat gewapend was met vorken. Niemand waagde liet in een korenveld te gaan. Een jongeling snelde alsdan ter plaats, gewapend met eenen revolver. Hij drong het korenveld binnen en schoot er een der slechterikken neer. Dan werd opnieuw oene klopjacht ge daan en eon tweedo werd gevangen en door het volk aan eenen boom gebonden. De Vijfwegonstraat, nabij de herberg De Donderschorm te Rousselare, was Zondag avond het tooneel eener vreesolijko slachting. Rond li 1/2 ure sloot Wyndels Petrus, herbergier in Den Donderscherm zijne herberg na dat de laatste verbruikers ver trokken waren. Nauwelyks was hij op zijne slaapkamer toon hij op straat hevige woordenwisseling en daarna moordgeroep hoorde. Door het venster ziende bemerkte hy dat een mans persoon, op een tiental meters van zijne woning klagend ten gronde lag. Spoedig snelde hij naar buiten en herkende hem als Joseph Desimpelaere die eenige oogenblik- ken te voren, in gezelschap van Octaaf Jonckheere en Joseph Vanwalleghem, zijne herberg verlaten had. Desimpelaere lag levenloos badend in zyn bloed, met eene afgryselijko wonde aan den onderbuik, waaruit de ingewanden ontsnapten. Een aantal geburen waren op het moordgeroep toegesneld en hunne aandacht werd gewekt door gejammor voortskomende uit eeno nabijgelegene weide. Hunno stappen rich tende naar de plaats vanwaar het gekerm kwam, vonden zij er Octaaf Jonckheere, insgelyks te midden een plas bloed, met eeno hrcede wonde aan den onderbuik waaruit de darmen te voorschijn kwamen. Jonckheere, die nog loefde, kon bekend maken, dat hy en zyne makkers, Desimpe laere en Vanwalleghem aangovallen ge weest waren door Petrus Vandenhendc dio hem en Desimpelaere derwyze gesteken had bij middel van een schoonmakersmes. Vanwalleghem had op het zicht van het vreeselyk wapen de vlucht genomen. Terwijl eenige geburen de politie ver wittigden brachten andere de slachtoffers naar hunne woningen die in de nabijheid gelegen zijn. Desimpelaere woont in do Vijfwegenstraat en Jonckheere in de Rum- bekestraat. Intusschen was de heer Politiekommis- saris De Winter ter plaats gekomen en stolde zijn onderzoek in Rond 4 ure namiddag, ter herberg De Voorstadgelegen langs de Vyfwegen- straat en bewoond door Adolf Dujardin- Sintobin, was Petrus Vandenhende aan 't kaartspel geweest met Jonckheere en De simpelaere. Niets in hunne houding kon doen vermoeden welke vreeselyke misdaad er op handen was. Nochtans bij het verla ten dezer herberg rond 8 ure 's avonds, ten gevolge van onvoorzichtige woorden door Desimpelaere uitgesproken en zinspe ling makende op een gevecht welke dry jaar geleden tusschcn beiden plaats greep, werden beiden handgemeen. Desimpelaere, niettegenstaande hij lang van gestalte is, moest het onderspit delven voor zijnen tegenstrever die klein van gestalte doch sterk gebouwd is De zaak bleef bij het wederzijds toebrengen van enkele slagen waarop beiden van elkander scheiden. Hoe de omstandigheden rechtstreeks aanleiding gevende tot de moordcrij, zich eigenlyk hebben voorgedaan is tot nu toe niet uitgemaakt. Iets is zeker, het is dat Desimpelaere, Jockheerc en Vanwalleghem toen zij de herberg Den Donderscherm verlieten, Vandenhende ontmoetten. Vol gens Vanwalleghem beweert kwam Van denhende naar hen toe houdende een schoenmakersmes in de hand met hetwclke hy, zonder een woord te spreken eerst Desimpelaere, en vervolgens Jonckheere te lyve viel Hy zelf, Vanwalleghem, bij het zien van dit vrceselijk wapen was op de vlucht gegaan. De dader is aangehouden te Rumbekc. Zaterdag namiddag, toen de stoom tram van Pulderbosch naar Pulle reed, stond de 35 jarige Jozeflna Mols, die van haar werk huiswaarts keerde, nevens de trambaan, toen de machinist het meisje bemerkte, begon hij alarm te fluiten. Het slachtoffer, in gedachten verdiept, moet dan ongelukkiglijk verkeerd wegge sprongen zijn, Maardoor zij voor het ma- chion terechtkwam, en hierdoor een stamp ontving, waardoor zy, erg aan het hoofd gewond, nevens de trambaan geworpen werd. Door het trampersoneel werd zij opge nomen en naar liet gasthuis van Grobben- donck gevoerd, waar zij verzorgd werd door de geneeshoeren. Doch haren toestand was zoo erg dat het slachtoffer nog in den nacht van Zondag is overleden. Te Turnhout had maandag een onge luk plaats dat weeral aan de onvoorzichtig heid io wijten is. Een vrouw goot petrol op het vuur om hetzelve aan te wakkeren. De vlammen deelden zich mede aan hare kleederen met het gevolg dat de vrouw ergo brandwonden bekwam. Op den steenweg van Hasselt naar Bceringen, dichtbij den halt van den tram te Vogelsang, te Zolder, waren eenige wielrijders, die van de koersen van Alken kwamen, gevallen. Lodowijk Baptist Van Goldcr kwam met zijn velo daar voorbij, wilde zich mij den voor dc gevallen ryders en vloog met het hoofd tegen den voorbijrijdenden tram, Hy werd een eindweg meegesleurd, de bei de beenen werden hem afgereden. Mén heeft hem zoo voorzichtig mogelijk op den tram geladen, die den vrecselijk gekwetste tot Zonhoven meevoerde. Daar bracht men hem binnen in de herberg der wed. Jacobs, In allerhaast werd naar een priester en geneesheer geloopen on dokter Peeters was seffens ter plaatse. De eerw. h, kape laan, die ook kwam toegesneld heeft het arme slachtoffer de Laatste H. Sacramen ten toegediend. Alle geneeskundige hulp was overbodig, want een uur later gaf het slachtoffer den geest. Thcodoor Polet, 36 jaar, stoker en zijn broeder Jules, 30 jaar, metaalpletter to Luik, kwamen niet al te goed overeen. Donderdag waren zij wederom aan het twisten en uitten tegen elkander doodsbe dreigingen. Vrijdag morgend ontmoetten de twee broeders elkander in de rue Bocel- les en eene woordenwisseling ontstond. Theodoor Polet, ten toppunt van woede, loste vier revolverschoten op zynen broe der die in volle borst getroffen ten gronde zeeg. Op het gerucht der losbrandingen kwamen personen toegesneld die het slacht offer in een naburig huis droegen. Een bij geroepen geneesheer oordeelde zijn toe stand bedenkelijk en deed hem naar het hospitaal overbrengen. Wat den moorde naar betreft, hij werd door de gendarmen aangebonden. f— GEBRUIKT ALLEEN zuivei De volstrekte heid der Sun light maakt dat zij schade^ loos is voor/ het wassch- en van kan- ten en fijn linnen^ Treinbotsing: naby Versailles. Verscheidene (jooden en gekwetsten. Een expresstrcin en eon gewone trein zyn Zaterdag avond in de statie van Villopreux- Vozeley, in botsing gekomen In de statie van Villepreux was do ge wone trein met oene machienbrcuk aange komen. De statieoverste vroeg eene hulp- machien in Versailles. Het duurde eene half uur en veel reizigers waren uitgestapt. Anderen waren blyven zitten. Eensklaps kwam de express Parys- Droux aangestoomd en met eene snelheid van 90 kilometers in het uur, botste hij op den lokaaltrein. Verscheidene personen van beide treinen werden gedood en anderen gekwetst. De treinen vatten vuur. Hulp werd van alle kanten gevraagd. Tien reizigers, die gekwetst onder do wagons lagen, werden levend verbrand. Onder de dooden zijn de schoonzoon en de kleinzoon van M. May Vanderbilt, van Parijs. De machinist van den lokaaltrein is krankzinnig geworden. Nadere bijzonderheden. Het is de lokaaltrein 467, vertrekkende om 5 ure 10 uit Parys die in botsing gekomen is met de expresstrein van Granville die om 5 ure 14 do statie van Parijs verlaten had. Toen de lokaaltrein in de statie van Vil lepreux toekwam bemerkte de machinist eene breuk aan de machien daarom was men verplicht een hulpmachien to Versail les te vragen. Daardoor had men een op onthoud van veertig minuien. De statie overste van Villepreux deed al do signalen sluiten. Het meestendeel der reizigers waren uit gestapt en wandelden op de kaai. Al met eens. het was dan 6 ure, hoorden zij in do richting van Saint-Cyr het gefluit van eenen aankomenden trein. Het was de expresstrein van Granville. Op een 150-tal meters van do statie Villepreux doet de weg eene bocht. De expresstrein kwam in volle snelheid aange reden. De reizigers zwaaiden met hunne zakdoeken om den machinist te verwitti gen, doch hij had noch de toekens der reizigers noch de signalen die gesloten waren bemerkt. De schok was verschrikkelijk, de reizi gers, die ooggetuigen waren vluchtten in de velden, vier rijtuigen eerste klas van den expresstrein worden in splinters gesla gen alsmede dc vier achterste rijtuigen van don lokaaltrein. De lokomotief die omge slagen was, stak de puinon in brand. Langs alle kanten, hoorde men noodkre ten van onder de vernielde wagons opste gen. Het was een akelig schouwspel, hart verscheurende tooneelen hadden plaats. Het personeel der statie en de overge bleven reizigers brachten zooveel mogelijk hulp aan de slachtoffers. De lijken werden in de wachtzaal doi statie Villepreux nodergclegd. M. Worms van llomilly, mijningenieur en zyn 6 jarig kind M. Gisbois, haarkap- per, 162, boulevard Haussmann, werdet ook herkend. Tien slachtoffers zyn geheel verkoold cn schier onkennelijk van onder don branden den puinhoop gehaald. Zondag namiddag om 1 uro, waren er 19 dooden. 'Do gekwetsten ten getalle van tachtig werden met den trein van 8 ure 40 naai Versailles overgebracht. Het schouwspel huiveringwekkend, de bedienden nemei voorzichtig de gekwetsten uit de wagon en op eene draagbaar worden de slachtof fers naar het hospitaal van Versailles daan waar geneesheeren hen verzorgdoa M. Leblond, beestenkoopman, die Zaterdai nacht eene schedelboring hoeft onderstaa is Zondag morgend overleden. M. Millerand, minister van openbar werken, de prefekt van Seine-et-Oise, algemeeue sekretaris der prefektuur en d prokureur der Republiek hebben de plaat der ramp bezocht. Te Versailles teruggekeerd, hebben i aan de gekwetsten in het hospitaal et bezoek gebracht. De toestand van sommige gekwetsten zoo erg, dat men voor velen eenen noodlot tigen afloop vreest. De machinist van den expresstrein,zekei Leduc, is na door het parket onderhooi geweest te zijn, aangehouden. Er zal op Zaterdag 25 Juni 1910, oi 9 ure voormiddag, te Aalst, Molendriesc! nr 27, nabij de Verkensmarkt en de Hoog vesten overgegaan worden tot de openba verkooping van meubelvoorwerpen en wii keiwaren, bestaande voornamelijk in fels, stoelen, keukenkas, keukengerit stoof, keukenjacht, kaders, spiegels, horlq regulateur, wekkers, rijwiel, winkeltoc loketten, balans met koperen en ijzer gewichten, winkelwaren, zooals H( landache en andere kaas, saucissons Bologne conserven, sardinen, pickei zalm, fruiten en groenten. B Een wachthond en een verken (viggenj s Door het ambt van Deurwaarder Dl 1 VOS te. Aelst. Met gereed geld zoni! c kosten. I ,c M |M b O P E N B A R E VERKOOPINgI j> to GYSEGEM. k De Notaris SOETE te Lede, zal, op Woenï| 39 Juni 1910, zijnde St. Pietersdag om guf e voormiddag in het openbaar verkoopen A. Namens M. Joseph Schelfhout, Notr-rij v Oordegem. j 8 1. 5 koopen hooi- en nagras, in den Molendijl 2. 3 koopen hooi- en nagras, op het achte.1 1: Kasteelveld. m 3. 12 koopen hooi- en nagras, in de Ossewdj 4. 10 koopen hooi- en nagras, in den Groc meersch. 5. 1 koop hooi- en nagras in den Ommerty 1 bosch. 6. 3 koopen hooi- en nagras in den Banoven. 7. 4 koopen hooi-en nagras, in den Vreem» meersch. 8. 2 koopen hooi- en nagras, in den Kant» p bosch. A 9. 5 khopen hooi- en nagras, in den Essenboi 10. 2 koopen hooi- en nagras, in den Blek* bosch. 11. 3 koopen hooi- en nagras, in de Beurekec 12. 1 koop hooi- en nagras, in den Heuvelsboi 13. 1 koop hooi- cn nagras, in het Roobosch. B. En namens Dame Weduwe van M. Pel Mertens, te Gysegem, 2 koopen hooi - en nagras op een perceel meel aan den steenweg naar Mespelaere. Men zal vergaderen op den Molendijk. Verders zal de verkooping geschieden op wone voorwaarden en tijd van betaling, 1 stellende goede en gekende borg en betalende ongeld comptant.

De Denderbode | 1910 | | pagina 2