GROOT CONCERT Rechterlijke kronijk. M. Woeste. Academie van Schoone Kunsten. Stad Aelst. Schoone Kunsten Allerhande nieuws. Het Paviljoen der Boerin te Brus sel. De laatste verbeteringen aan het Paviljoen der Boerin, in de wereldten toonstelling, zijn sedert eenige dagen voltooid in het vooruitzicht van het be zoek van Z. M. den Koning. De inrich ters en de tentoonstellers zijn er buiten gewoon op gezet door de aanmoedigen de woorden van Z. M. Het komiteit der klas 5 heeft dan ook besloten eene reeks voordrachten te geven, die alle Donder dagen in het Paviljoen der Boerin zul len gehouden worden. Tot inleiding van deze reeks heeft de heer De Vuyst, hoofd opzieners bij het Ministerie Binnenland- sche zaken en Landbouw, willen spre ken over de Boerin. Dat onderhoud werd hoog gewaardeerd door het uitge lezen publiek dat er aanwezig was. M. De Vuyst bewees hoezeer de' land bouw bydraagt tot den rijkdom van het vaderland en de belangrijke rol welke de Boerin daarin vervult. De verbetering van den levenstoe stand des landbouwers is eene maat schappelijke vraag van eersten rang het is de vraag der toekomst. Het be roepsonderwijs en de opvoeding van de boerin moeten tot grondslag dienen aan dit programma. M. De Vuyst heeft vooral gesteund op beteekenisvolle cijfers om te bewij zen wat hij vooruitzette, en zijne voor dracht heeft veel bijval genoten. Hartroerend Sermoon. Een dron kaard, bekende landlooper, kwam eene herberg binnen en vroeg een glas brandewijn. Do baas, bezorgd voor de eer van zyn huis, wierp een verachten den blik op hem en sprak: Trek er van door In mijn huis komen er geene bedelaars Daar is de deur Sprakeloos sukkelde de zoo aange sprokene ter deure heen plots traden twee fijn opgesmukte jonge heeren van rond de twintig jaren binnen sy ook vroegen een gles sterken De baas schonk heel gedienstig 't aanvraagde in. De oude bedelaar was blyven staan, wierp een ernstige blik op den herher- gier en sprak met heesche stem Ziet, over lange jaren was ik ook zoo een flinke heer gelijk die daar zoo jong en frisch en vol van levensvreugde M|jne ouders stelden al hunne hoop op mij, hunnen eenigen zoon. En ik, ik ging in de drankhuizen en dronk meer om meer. Nergens kwam ik een baas tegen die mij berispte. Integendeel, zelfs wanneer ze te huis honger leden, wan neer ik geen enkel vriendelijk woord voor mijne geliefden had dan waren ze altijd honingzoot en vriendelijk in de herberg. Dan stond ik nog niet geboekt als een slemper. 't Hart mijner arme moeder is gebroken van smart, toen de alcool mij voor de eerste maal tusschen de muren der gevangenis bracht. Mijne vrouw kon het niet langer verduren bij mij en zy is bij hare ouders gevlucht, en ik, ik ben een vader geworden zon der hert, een nietdeug, een tenonderge- brachte man, aan wien niets meer te helpen valt. Zie, mij kunt ge gerust een glas genever geven, dat zal mij myne ellende doen vergeten. Bij mij is er niets meer te verderven ofte verliezen. Maar zoo gij nog een hart in uw lichaam hebt geef dan toch dat vergif niet aan de jongelingen Ik was wat zij zijn. O, dat zij toch niet worden wat ik ben. Ik ben verloren, maar die jongelingen daar, die mogen niet verloren gaan. Om Qodes wille, geef hun geen brandewijn (Naar West-Canada Lees niet om tegen tegen te spreken of om aan te nemen, maar om te onderzoe ken en te overwegen. Macaulay. Er bestaat geen duurzamer regerings vorm dan die, welke is voortgekomen uit de onmogelijkheid om een anderen aan te nemen. Prévost-Paradol. De nieuwe loting. In en uit Een meisje dat politiseert, Zich onophoudelijk friseert, Dat liever in de boeken kijkt, Dan dat ze uw hemd en boorden strijkt Al hadt ge in haar ook nog zoo'n zin, Zoo neemt haar niet, ge loopt er in. Zij die haar tijd aan 't slapen wjjdt, Zich steeds in snoeperij verblijdt Om negen uur haar bed verlaat, En altijd slentert langs de straat 1 AJhadt ge in haar ook zoo'n zin, Zoo neemt haar niet, ge loopt er in. Maar zij die zonder pronk of praal, Ter markt gaat, voor het middagmaal Met eigen hand de spijs bereidt, Haar kleeren maakt, haar kousen breidt, Stel u met haar gerust tevreê. Bezin u niet, neem haar tot bruid, k Wensch u geluk, ge zyt er uit. Het bovenvierkant der stembrie ven. Op 't oogenblik is er spraak der afschaffing van het bovenvierkani der stembrieven. Le Pays Waltonkatholiek blad, dat de macht van het bovenvierkant be strijdt, zegt dat de afschaffing van het bovenvierkant voor gevolg zou hebben het sluiten van kartels onmogelijk te maken. Inderdaad, indien het boven-vierkant afgeschaft ware dan zou er uitsluitend met voorkeurstemmen kunnen gewerkt worden. Indien de hoofdmannen van twee par tijen een kartel zouden sluiten dan zou den de aanhangers van elke party toch gedwongen zyn elk voor de mannen hunner party te stemmen, en dan zou de eene of de andere partij gevaar loo- pen benadeeligd te worden het zou zelfs kunnen gebeuren dat zij geene gekoze nen heeft en de tegenpartij ze al heeft. Die kans zou niemand willen loopen- GEIT. Tentoonstelling Nij verheid en Wetenschappen. Het inrichting8komiteit doet een dringend beroep op den belanghebbenden die wenschen deel te nemen aan de Tentoon stelling van 1910, gehouden van 10 tot en met 25 Juli as., opdat zij onmidde- lyk hunne bytredingsbulletyns, behoor lijk ingevuld, aan het Bestuur der maat schappij zouden laten geworden. De plaatsverdeeling zal eerstdaags ge schieden,en ten einde de Kommissie, er mede gelast, toe te laten hare schikkin gen te nemen, is het zeer wenschelijk dat al de tentoonstellers zich bepaald laten inschrijven. Wat de tentoon te stellen voorwer pen betreft, deze moeten minstens 8 dagen vóór de opening ingezonden wor den, d. w. z. vóór 3 Juli e. k. Alles laat voorzien dat de Tentoonstel ling en prijskampen dit jaar onder geen opzicht voor die der voorgaande jaren zullen moeten onderdoen. Voor de Steenbakkers.— Het Staats blad deelt het koninklyk besluit mede, waarbij de geschikte maatregelen worden voorgeschreven tot vorzekering van de ge zondheid, de veiligheid en betamelijkheid van de lokalen, tydelyk bestemd tot huis vesting der werklieden op steenbakkeryen en werven. Die lokalen moeten voldoende droog, luchtig, ruim, tochtvrij, warm en veilig zyn. Zy moeten do noodige zitplaatsen, afzonderlijke bedden, enz., bevatten. De lokalen moeten behoorlijk rein gehouden worden. De huisgezinnen moeten elk eene afzonderlijke kamer hebben. In dezelfde slaapzalen mogen slechts personen van het zelfde geslacht zyn. Alle alkoolbe vatten de dranken zijn in die lokalen verboden. Vrije vuren en draagbare lampen zyn in die lokalen insgelijks verboden. RECHTBANK VAN DENDERMONDE. Slagen. Alfons Coppens, landwerker te Haeltert, Jan Coppens, landwerker te Meire en Jan-Bt. Sch..., werkman te Hael tert beticht messteken te hebben toege bracht aan Pietor De Roeck. Worden ver wezen de eerste 1 maand by verstok de tweede 3 maand en 50 fr. boetde derde wordt vrijgesproken. Dieften. Frans Verbeuren, werk man, te Baardegem, wordt veroordeeld ten le voor geldafpersing, 3 maand by verstek 2e voor diefstal van een rywiel en slagen aan De Boeck, 9 maand 3' voor diefstal en doodsbedreiging, 5 maand en 76 fr. Zyne onmiddelyke aanhouding wordt bevolen. De kerel is reeds 11 maal veroor deeld geweest. De heer M. L. Gheeraerdts, Burgemees ter, komt het volgende briefje te ontvangen van M. Woeste, onzen achtbaren en zoo verdien8trjjken Volksvertegenwoordiger a Mijn waarde Burgemeester, Het gaat niet beter. Ik vertrek Don- derdag naar Zwitserland. Dank nogmaals voor al de genegenheid onzer vrienden. Uw toegenegene Get. Ch. Woeste. Calevoet, 28 Juni 1910. STAD AEL8T. Maandag 4 Juli, om 11 ure voormid dag zal teu Stadhuize. Groote Feestzaal geschieden de plechtige Prijsuitreiking aan de Leerlingen der Academie van Schoone Kunsten. De werken van den Prijskamps zullen ten toongesteld blyven in het lokaal der Academie, St. Martensplaats, gedurende de drie eerste Kermisdagen van 10 uren 's voormiddags tot 1 ure namiddag en van 3 tot 6 uren 's namiddags. - STAD AALST 191°- Vrije Paarden en iïiêÊfmmk Veulensmarkt De JaarliJ'k- 'I 8Cbo markt en tentoonstelling ailsgL ^er Paarden en Veulens van het zwaar inlandsch trekras van gansch het land welke zullen plaats hebben op Ker misavond, Zaterdag 2 Juli aanstaande, ten 8 uren 's voormiddags op het Esplana deplein (naby de statie) beloven dees jaar prachtig te zyn. Menigvuldige inschrijvingen zyn reeds toegekomen en alles doet voorzien dat het getal ten toon en te koop gestelde Paarden en Veulens verdubbeld zal wezen tegen dit van verleden jaar. Verscheidene voorname kooplieden heb ben laten weten dat zy de Markt zullen bezoeken. Aan ieder Veulen-zuigeling ter markt gebracht en in den pryskamp niet be kroond, word 3 frank toegekend. De markt is toegankelijk voor alle Paar den en Veulens. Kostelooze inschrijving in het Belgisch Paardenstamboek. De Maatschappij Royal Pelote Club,# Esplanade, brengt ter kennis dat er op Kermis Woensdag 6 Juli, toekomende, om 2 ure namiddag, op het Esplanadeplein, eenen buitengewonen en belangrijken wedstrijd met den Bal zal gegeven worden tusschen de 3 sterkste partijen van het Land, zyndeJemappes Fervail. Soignies Cantigneau. Quaregnon Milfort. Al de liefhebbers van het kaatsspel, die eenen aangenamen namiddag wenschen over te brengen, zullen deze gelegenheid te baat nemen, en zich talrijk naar het Esplanadeplein begeven, ten einde, dit allerprachtigste en belangrijk kampioen schap te zien. Prijzen der plaatsen voor elke Lutte: le plaats, stoelen 0,50. 2e plaats, la ry banken 0,20. 3e plaats, 2® rij banken 0,15. 4" plaats, 0,10 centiemen. Abonnementskaarten aan 1 Fr. voor de 3 lutten te spelen op dien dag, geldig op de 1® plaats, stoelen zullen te verkrijgen zyn op voorhand ten lokale Café Bour geois Esplanadeplein, en by de leden des Bestuurs. Namens het Bestuur De Secretaris, De Voorzitter, A. De Winter. D. De Smet. De Ondervoorzitter, M. Eeman. De Leden Kommissarissen, Spaens Arthur-, Spaens Louis-, Van Sinay Désiré-, Keppens Guslaaf. TEMTOON6TELLI1VG VAN DOOR DEN AALSTERSCHE KUNSTKRING Ten zeerste raden wy onze geachte Lezers aan, met de kermisdagen, een be zoek te brengen aan de Tentoonstelling van schilderijen, beeldhouwwerken, teeke- ningen en toegepaste kunst van dezen jon gen, maar reeds krachtigen kring. Deze tentoonstelling heeft plaats in de lokalen der Akademie (oud Hospitaal) en is open 3, 4, 5 6, 7, 10 en 11 Juli, van 10 uren 's morgends tot 1 uur en van 2 tot 6 uren 'e avonds. Buiten de werken onzer gekende kun stenaars: Val. De Saedeleer, Fr. Callebaut, J. Sterck, Rob. Van Caelenbergh, zullen ook de jongere elementen onzer Teeken- school goed vertegenwoordigd zyn noe men wij onder anderen de heeren J. Van Malderen, Arth. Carael, J. De Somer, Eeman, A. Van der Meirsch, Fr. Van Ertvelde, Th. Praet, Roosen, enz. Onder de jufvrouwen treffen wy aan Fern. Cal lebaut, De Clippele, J. Schouppe, Moens, enz. Kortom, deze welke de tentoonstelling met een bezoek vereeren, zullen het zich niet beklagen, het zal tevens eene aanmoe diging zijn voor den Kunstkring, wiens doel het is Aalst mettertijd eene schitte rende plaats te doen veroveren in den kunstwereld. STAD AALST. op ZONDAG 3 JULI 1910. te 8 ure 's avonds, ter Groote Markt, door de Harmonieafdeeling der Artisten Muziekanten van Gent, n (Stadsharmonie), onder het bestuur van den heer Oscar Roels Programma: 1Marche du Sacre du ProphJte G. Meyerbeer. 2. Guillaume-Tell, ouverture, G, Rossini. 3. Lohengrin, fantaisie, K. Wagner, «rrangée par Frans De Coninck. 4. Cortege de Bacchus, C. Delibes. extrait du ballet Sylvia». 5. Clodwig en Clothildis, fantasie, Oscar Roels. geschikt door Ern. De Vestal. 6. Tannhaüser, ouverture, K. Wagner. De Burgemeester en Schepenen, De Secretaris, M.-L. Gheeraerdts. Oscar Reyntens. AALST. Jonge dief. Zondag na middag is er bij Florent Matthieu, winke lier in groenten en aardappelen, Moorsel- baan, uit do tooglade eene som van 25 fr. gestolen de kerel is een knaap van 11 a 12 jaren oud in de vlucht verloor hy 12 fr. Men denkt den dader te zullen ken nen. Slechte daad. By Jozef De Smet, Groenstraat, te Aalst, heeft men Zondag nacht een 50 tal tabakplanten af gebroken. Een onderzoek is geopend. LEDE. Zondag avond, rond 11 ure, ontstond een hevige twist tusschen C. V.n! en M. H., op den Langen Akker. In het gevecht is M. bijna al heur haar uitgetrok ken. De broeder van C. V. N., nam de party van M. H.t en begon zyne zuster te schoppen en te slaan op haar hoofd dat het op min dan 10 minuten tijds gansch ge zwollen was. Zy bloedde uit mond, neus on ooren. Depolicie werd verwittigd en de geneesheer De Smet ontboden, die haar de noodige zorgen toediende. Zondag, namiddag rond 4 1/2 ure, kwamen twee kleine meisjes uit de kerk van St-Gillis, te Dendermonde, in de Brus- sel8che straat en wilden zich naar den over kant der straat begeven, toen eene groep wielrijders in volle snelheid kwam aange reden. Jeanneke De Nys, 6 jaar oud, wonende Nieuwstraat, werd door eenen wielryder omgeworpen en bleef bewusteloos liggen. Do agent Triempont gebood den wielrijder stil te staan, maar de onvoorzichtige die nr 37 had, reed door. Het kind werd in de apotheek Span.oghe door Dr Do Somer verzorgd. Een onder zoek is dadelijk ingesteld. De misdaad van Wetteren. Vrijdag namiddag is het parket van Den dermonde naar de plaats der misdaad te Wetteren gekomen, vergezeld van eenen fotograaf om de plaats der misdaad op te nomen. Dit nieuws werd als een bliksem in het dorp verspreid, en men voegde er bij dat Van Puyenbroeck ter plaats werd gebracht. Seffens waren er honderden menschen in den omtrek samengeschoold. Den fotograaf heeft de schuur langs bin nen en langs buiten opgenomen, terwijl hot parket de kleine Louise Vanderstuyft ter plaatse langdurig ondervraagde. Deze houdt stellig hare verklaring staande en voegt erby Nadat Van Puyenbroeck de schuur, waar ik de kleine Cecile eenen schreeuw had hooren uitroepen verliet, en de deur achter zich had toegedaan, heb ik zeer dui- delyk eenen korten tyd nadion gezien dat Elvira Van Puyenbroeck den sleutel van de schuurdeur heeft afgetrokken. Terwijl Achiel Delaruelle te Zottegem gehuwd en vader van verscheidene kinde ren, op de brug van Godveerdegem de signalen aan 't schilderen was, werd hy dooreenen trein aangereden. De man be kwam eene erge wonde aan 't hoofd en werd over gansch het lichaam gekneusd. Stervend werd hy naar het gasthuis gevoerd. Maandag namiddag, werd de Stad Lokeren, in opschudding gebracht. En men weet dat er tegenwoordig weinig noodig is Het heette dat een kind was meegesleept en men raadt wat er gepraat werd. Eigenlijk was het volgende gebeurd Over de oude brug waren twee vrouwen twee volwassen menschen, bezig met het gras te snijden langs de meerschen. Op onbetamelijke wijze werden zy aangespro ken door een slecht gcklccdcn kerel. De vrouwen riepen om hulp en het inmiddels toegesnelde volk hield den man aan, ran selde hem duchtig af, en bracht hem naar het policiebureel. Het is een oude vagebond ergens uit de Kempen, en die geen midde len van bestaan heeft. Men heeft hem opgesloten in stadsge vangenis, van waar men hem naar Hoog straten brengen zal. Brussel. De bestuurder van een grooten winkel uit de Nieuwstraat, werd por naamloozen brief verwittigd, dat een zyner magazyniers hem op ergerlijke wijze hestool en dat diens woning een magazijn van ontvreemde koopwaren geleek. De bestuurder ondervroeg den bediende in kwestie en het antwoord was,, dat hij inderdaad goederen in huis had, maar dat hij die te goeder trouw had meegenomen, omdat z(j tusschen het onvaagsel lagen. De policie, die met een onderzoek gelast werd, vond echter eene zeer groote party nieuwe goederen. Dat opvaagsel zal hem zuur te staan komen. Indien gij een schoone keus van Behangpapieren enz. wilt hebben en in vertrouwen en tegen gematigde prijzen be diend worden, begeeft u bij Rarel Van de Putte en Zuster, Korte Zoutstraat, 29, Aalst. Een werkman, die naby den Kruid tuin, te Brussel, van den tram stapte, werd door een ander rytuig verrast en omverge reden. Hy stiert een uur later in het gast huis. Het onderzoek ten laste van den ju welier van Brussel en de twee juweeldie- ven wordt ieverig voortgezet. Tot hiertoe heeft men bevonden dat zy reeds voor meer dan 500,000 fr. juweelen gestolen hebben. In het hotel der rue Chateaubriand, te Parys, gehouden door M. Mauviart, waren de schelmen den 10 Januari laatst afge stapt. Zij hebben daar twee ryke Engel- sche damen uitgeplunderd. 't Is niet alleen in Frankrijk dat zy de hotels plunderden, maar ook in andere landen. In het hotel der rue Passy waar "Val- schaerts afgestapt was heeft de Parysche policie by eene huiszoeking in de kamer van het hotel die hy betrokken had aller hande juweelen ontdekt, onder andere, een armband met turkoozen versierd, van eene waarde van 15,000 fr., twee paar oorbel len die minstens 25,000 fr. waard zijn een diamant die geschat wordt op 30,000 fr. en talryko andere kostbare juweelen. Do parketten van Rome, Milanen, Nizza en andere die de twee gevaarlijke hoteldie- ven, Baguslawski en Testar opzochten, zyn verwittigd. De Brusselsche policie heeft eene huis zoeking gedaan in de kamer van een hotel der Henegouwlaan, waar de twee kerels afgestapt waren. Benevens valsche sleu tels en haken vond men er nog een 60tal passe-partouts, verscheide electrieke lam pen, pantoffels met vilten zolen en talrijke boren on eerj tang, die bijzonder dient om de deuren van binnen te openen. Brand in de Tentoonstelling te Brussel. Zondag namiddag, rond 4 1/2 ure, is brand uitgeborsten in het a H t e 1 Métropole», toebehoorende aan de brouwery Wielemans-Ceupens, en die het paviljoen van Monaco en de Duitsche af- deeling bedreigde. Door den hevige» wind verhieven de vlammen zich zeer hoog en nam de brand eene groote uitbreidieng. De pompiers gelukten er niet in de vlam men uit te dooven, daar de drukking van het water onvoldoende was. Tien minuten later kwam eene andere afdeeling pompiers toegesneld en om 61/2 ure was men den brand totaal meester. Zondag waren 4000 Belgische mijn werkers naar de Tentoonstelling te Brus sel gekomen. Do lange stoet werd door Koning Albert in oogenschouw genomen. Op het oogenblik dat do Koning voorhij eene groep mijnwerkers T an Seraing kwam, sloeg een hunner op militaire wijze aan en zegde Goeden dag, kapitein, 't doet genoegen elkander weer zien. De man diende vroeger hij de grenadiers, in de kompagnie van prins Albert. De koning lachte vriendelijk en zegde tot zyn gewezen grenadier Ja, dat was de goede tyd. De rondstaande mijnwerkers die dat ge hoord hadden, riepen dat hooren en zien verging Leve do Koning De ondernemer die herstellingswer ken uitvoert aan liet dak der St.-Mariakcrk te Schaarbeek, had vastgesteld dat een aantal stukken lood, welke hij daar in voor raad neergelegd had, gestolen waren. Het gestolene had eene waarde van 500 tot 00:) frank. Andere platen waren reeds half losge maakt. Men waakte Vrydag avond. Om streeks elf ure bemerkte men eenen kerel in de comis, welke hy langs een dakven ster bereikt had. De policie werd verwittigd en verschei dene agenten klommen op het dak. De kerel werd achtervolgd. Toen hy o] het punt was gevat te worden, sprong hij op een ander dak en men kon hem niet volgen. De kerk werd omsingeld maar men heeft den dief niet gevonden. Zaterdag namiddag, werd eene bru tale diefstal geploegd in het arsenaal der Lange Leemstraat, te Antwerpen. De bestuurder had op zyn bureel eene som van 1500 fr. klaar liggen om een veertigtal werklieden te betalen, toen hij voor een paar minuten zyn bureel moes'., verlaten. De bestuurder droeg de zorg nog het geld in eenen lessenaar weg te sluiton0, doch hij was niet weinig verbaasd toen h j terugkwam do lessenaar was opengebro ken en het geld cr uit verdwenen. Twee schilders, die in de naby van het bureel oj eene stelling werkzaam waren, hadden 2 personen het bureel zien verlaten. Beiden waren gekend want reeds tot driemaal ton hadden ze zich 's morgens aangeboden on werk. Het warende genaamde J. L.,27 jaar oud, wonende Lange Ridderstraat, en V. S.; 22 jaar oud, wonende Stadswaag. De policie werd van de stoutmoediger diefstal verwittigd en heiden werden hunne woning aangehouden door den agent Lowet, die hun langdurig heoft onderhoord. Beidon ontkennen van het gelil geen spoor. Een vreeselijk ongeluk met den tram heeft verledennacht rond 12 uro plaats gehad op den Grooten Steenweg te Berchera, en waarbij het getal slachtoffer s met den tram weer met een vermeerder 1 werd. Drie vriendinnen, naaisters van het con- fcctiehuis Au Lilas waren gisteren namiddag, naar de kermis te Luythagon gegaan en keerde laat in den avend huis waarts. Rond middernacht waren de drie meisjes ter hoogte van het standbeeld de Merode, toen oen tramrytnig van Berchem, naar de richting der stad kwam gereden. Een der meisjes Leonie Manquin geheet e wilde daarvan gebruik maken om spoediger thuis te zyn. Juist toen de ontvanger aau den halt aan het beeld de Merode, reeds het sein had gegeven van doorrijden sprong het meisje op het rijtuig. Nog op de trede staande vernam zij van den ontvanger dit het rijtuig niet verder naar de stad maar binnen reed. Zoo kwam het dat do tram reeds een 30 tal meters had verder gereden, terwyl het meisje steeds op de trede bleef staan en den ontvanger reeds het sein had gegeven om aan den eerstvolgenden halt te stoppen. Hoe het nu gekomen is, kan niet juist gezegd worden, de eenen zeggen dat e er afgevallen is, anderen dat ze er wilde afspringen, doch het algemeen oordeel dor verschillende getuigen is, dat het meisjo van het rytuig is gevallen en voor htt tweede gesleept rytuig terecht kwam. Het slachtoffer werd vreeselijk vermor zeld er ender uitgehaald. Het rechter been was aan do knie tot aan het lichaam ver morzeld ook het linker been was aan do knie vermorzeld en de linkerarm gebroken. In dezen wanhopigen toestand werd hot meisje in eene naburige horberg gebracht, 1 waar dokter Boes haar de eerste zorgen toediende, terwijl commissaris Meens eei eerste onderzoek instelde. 20 minuten latei was liet arm slachtoffer dood. In haro laatste oogenblikken vroeg zij nog naai hare vriendinnen, die zeker gansch hun leven het yselijk schouwspel, waarvan zij getuigen zijn ge.weest, niet zullen vergeten Het lijk van het meisje is naar het Sint- 1 Mariagasthuis van Berchem overgebracht. Droevige bijzonderheid do moeder van het slachtoffer, woonachtig Begijnenvest, r ligt in Sint Carailusgasthuis om eene ope- ratie te ondergaan. v Een Waalsche Muziekmaatsehappi t heeft een groot verlies geledon mot den j bran van het Restaurant de la Métropole, 2 in do tentoonstelling. Het zyn de Fanfare a des Charbonnages de Bemissart. Dezo 1 had in dit paviljoen haar muziok, eenigo a instrumenten en andere voorwerpen. Dat alles is mee verbrand. Men bericht uit Westmeerbeek dat er aldaar verleden nacht een stoutmoedige moordpoging gepleegd werd. Drie perso nen hadden een bezoek gebracht aan een familielid, dat naby de statie woont. Het 2 dorp is op eenigen afstand van de static g gelegen.

De Denderbode | 1910 | | pagina 2