Vergadering te Ninove. GROOT CONCERT Redevoering van M. De Sadeleer. Rechterlijke kronijk. CONCERT Schoone Kunsten Stad Aelst. ^cademie van Schoone Kunsten. DAVIDSFONDS LEENING Zondagrust. Allerhande nieuws. Ter gelegen heid onzer Kermis zal De De.vdekboue Donderdag aanslaande niet verschijnen. Belangrijk bericht. Stad Aalst.-Werkbeurs Plaatsgebrek laat ons niet toe zelfs een zeer beknopt verlag meê te doelen over de de jaarlijkschevorgaderingder Katholieken van ons Arrondissement. Wy moeten ons dus bepalen de rede voering meê te deelen van M. De Sadeleer: Het is onze achtbare Volksvertegen woordiger, M. De Sadeleer, Oud-voorzitter der Kamer, die gelast was door zijne colle- gas op den heildronk van M. De Cooman te antwoorden. Wy geven hier een ver kort verslag zijner redevoering die den grootsten bijval genoot en dikwijls door het geestdriftig handgeklap der talryke vergadering begroet werd Mijne Heer en, Onze eerste plicht is de welverdiende hulde die men komt te brengen aan onzen achtbaren staatsman, M. Woeste, uit ter harte by te treden. Wy, die sedert 28 ja ren, de ooggetuigen zyn geweest zijner werkzaamheid en der ontelbare diensten die hy aan onze party en aan ons land bewezen heeft, wy betreuren diep zijne afwezigheid op dit feest. Wij bidden God datHy onzen uitmunten den collega de volle gezondheid weder- schenke opdat, by de opening der Kamers, hy er zijne eereplaats herneme om er nog gedurende lange jaren den goeden strijd te blijven voeren voor al wat wy lief hob ben Geestdriftige toejuichingen.) Het is nu juist een jaar geleden dat wij vereenigd met het katholiek België, in de hoofdstad van ons Arrondissement, het jubelfeest vierden van het 25 jarig bestaan van het katholiek Ministerie. Ik had de eer op dit plechtig feest het woord te voeren in naam onzer deputatie. Ik drukte er de vaste hoop uit dat wy nieuwe zegepralen mochten verwachten in de toekomst. Het is ten rechte dat de Oud-burgemeester van Ninove de groote beteekenis der kiezing van 22 Mei welsprekend komt te begroe ten. Die beteekenis is groot, Mijne Hee- ren Laat mij toe op myne beurt er op te wyzen. Nooit, men mag het zeggen, is de aanval onzer tegenstrevers heviger geweest. Door het gedacht begoocheld dat zij het bestuur van het land zouden kunnen veroveren, stelden zy alles te werk. Reeds op het einde van don verleden kamerzittyd, konden zy hun ongeduld niet meer beteugelen. Het waren niet meer dan persoonlyke en hatelijke aanvallen en verwytingen, die men slingerde nu naar het hoofd der Ministers, Senaat- en Kamerleden, dan naar onze zoo populaire en volkslie- vende maatschappelijke inrichtingen naar hunne verkleefde leidsmannen, in een woord, naar al wat katoliek is De liberalen die zich vroeger zoo weinig met boer en werkman bekreunden,kwamen op den buiten hunne nieuwe en frissche liefde voor landbouwer en werkman aan kondigen. De socialisten, die voor hoofdprogramma hebben Godsdienst, Huisgezin en Vader land, te vernielen, kwamen nu vooruit om hunne verdraagzaamheid, hunnen eerbied zelfs voor den Godsdienst uit te bazuimen Ze zwegen overal wat de familie en het Vaderland mocht aanranden. Nog een wei nig stelden zij zich aan als ware verdedigers der orde en samenleving. En te samen waren zij zeker, zoo spra ken eenparig hunne dagbladen van het minste 4 stemmen meerderheid in de Kamer te bekomen. Maar liet gezond ver stand der kiezers heeft er anders over geoordeeld en al die schoone hoop van onze tegenstrevers, hunne verrukkende droom beelden stortten den 22 Mei ten gronde en het Katholieke Ministerie werd behouden 1 (Bravo Het is nu 26 jaren dat ons land bestuurd wordt door de katholieke Partij. Het zyn 26 jaren van voorspoed en vooruitgang geweest, gedurende de welke onze nijver heid, onze handel, onze landbouw op schit terende wyze zijn vooruit gesneld. Gisteren verschenen de officieele stati stieken voor 't jaar 1909. Onze byzondere handel invoer en uitvoer is geklommen tot ovor de 6 1/2 milliard en onzo algemeene handel tot over de 10 milliard franken Wij komen op den 5de rang onder alle volkeron der wereld na Amerika, England, Duitschland en Frankrijk, en rekening houdende por inwoner, staan wij de eerste aan het hoofd van alle landen 1 Toejuichin- j/m). Alle stoffelyke en zedelijke belangen zijn door 't katholiek Bestuur aangemoe digd. Onzo zei-haven zijn meer en meer uitgebreid, onze ijzer- en buurtspoorwegen doorkruisen heel het land. Milde hulpgel den zijn geschonken aan de gemeenten voor do verbeteringen van buurtwegen en voor alle werken van openbaar nut. Wy mogen ook fier zijn over ons privaat initiatief, over onze zoo talrijke maatschap pijen van allen aard, landbouwbonden, maatschappijen van ouderlingen bijstand, vakvereenigingen, allen zoo nuttig voor landbouwer, burger en werkman en die wij nog zullen uitbreiden, allen kinderen dei- vrijheid, maar oek aangemoedigd door ons katholiek Bestuur. Dat is de reden onzer macht, de reden van ons zoo langdurig bestaan, eener Regeering nog zoo jong, zoo kloek, zoo lovondig, na een tijdstip van 26 jaren En het kiezerskorps blijft ons immers getrouw, omdat do katholieken en de katholieke Regeering met wysheid en matigheid handelen omdat zij voorstaan ders zijn van allen vooruitgang, omdat zy mannen zyn van hunnen tijd, omdat zy zich volgens de nieuwe toestanden weten te schikken, omdat zy allo redelijko belangen weten te beschermen, omdat zij eenieders recht weten te eerbiedigen en vyanden zyn van plageryen en vervolging, maar tevens ook willen dat hunne rechten geëerbiedigd worden Omdat in een woord ons katho liek Ministerie een waar Volksrainisterie is Geestdriftige toejuichingen.) Ook wordt de houding der katholieke Belgen overal bewonderd. Twêe jaren geleden had ik de eer in by- zonder gehoor door Z. H. den Paus ont vangen te worden. Z H. sprak my met den grootsten lof over ons land, over zyne instellingen, over den moed en zelfopof fering der katholieken. Men eerbiedigt er de rechten van iedereen zegde de H. Vader, en ook de rechten der Kerk. Gy staat aan het hoofd der katholieke landen. Ik zegen België uit gansch myn harte. Toejuichingen En wy zullen het allen eens zyn om meer en meer dien lof te verdienen, en ook, veroorlooft mij hier eene bijzondere melding te maken van onze Vlaamsche provinciën die wederom met de laatste kie zing zoo schitterend hunne plicht vol bracht hebben. (Nieuwe toejuichingen.) Ik wil U ook eens te meer verklaren, in naam mijner collegas van Senaat en Kamer, dat voor de talryke werken van openbare nut die nog moeten uitgevoerd worden in ons Arrondissement, wy altyd gelukkig zullen zijn onze bevolking en onze Gemeentebesturen ter zijde te staan Bravo.) Men heeft dezen morgend gesproken van talrijke hervormingen aan de bestaan de kieswetten en namely k voor de gemeen- tekiezingen. Ik wil hier herhalen dat het hoofd van 't Ministerie in den laatste zittijd verklaard heeft dat, moesten die voorstellen in be spreking komen, hij zé zou bestryden. Immers in alle landen bestaan er verschil- lige kiezerskorpsen voor de wetgevende Kamers en de Gemeenteraden. De aard der belangen verschilt voor beide iede reen weet het, een Gemeenteraad moet hoofdelyk over plaatselijke zaken hande len, en overal, uitgenomen in Frankrijk, waar de gemeentevrijheid onbekend is en eene hevige centralisatie heerscht, bestaat er een kiezerskorps voor de Gemeentera den, dat grootelijks verschilt met dat voor de wetgevende Kamers. (Zeer teel.) Op mijne beurt stel ik een heildronk in aan de katholieke Overheden van 't Arron dissement, aan de heeren Leden der Besten dige Deputatie en van den Provincialen Raad, de Heeren Burgemeesters, Schepenen en Gemeenteraadsleden, aan al onze moedige katholieke Strijders I Ik stel ook de gezondheid in onze acht bare Priesters, zoo diep verkloofd aan al onzo maatschappelijke werken Ik zeg allen eenen hartelijken dank En vereenigd zullen wy meer dan ooit gezamenlijk werken voor den vooruit gang en den bloei der groote katholieke Zaak, die innig gepaard gaan met het welzijn en do toekomst van ons dierbaar Vaderland Langdurige toejuchingen RECHTBANK VAN DENDERMONDE. Misbruik van vertrouwen. Van Kerckhove Benoit, werkman te Aelst, voor aftroggelarij ten nadeele van M. Van Brantegem, 2 maand en 8 dagen gevang en 78 frank boet by verstek. BEROEPSHOF VAN GENT. Erge aanranding te Lede. In April kregen Karei Van Driessche, zyn zoon Theophiel, en Achicl Geerts, van Lede, in eene herberg ruzie met den jacht wachter Vermeere, nopens eenen haas. Zy geraakten al twistende buiten. De zoon zou zelf gezegd hebben aan den jachtwach ter Ge zult niet lang meer leven De jachtwachter zou dan op straat aan gevallen zyn gewordon met een mes. Men heeft hem in eene gracht geworpen en hem zelfs met het hoofd onder water ge houden, om hem alzoo te verstikken. Hij kan niet juist zeggen wie het was die zyn hoofd vasthield. Eenige minuten nadien werd Vermeere door een voorbijganger, schier al do klee deren van het lijf getrokken, in de gracht en buiten kennis gevonden. Men trok hem uit de gracht en voerde hem naar een ge neesheer, waar hy verzorgd werd. De man was onkennelijk van de wonden. De betichten beweren dat het de jacht wachter is die hen met een mes heeft aan gevallen en hen in het water heeft willen werpen. Karei Van Driessche en zijn zoon. die voor de rechtbank van Dendermonde niet verschenen, werden beiden verwezen tot 1 jaar gevang en 100 fr. boete, met onmid- delijke aanhouding de derde, Geerts, werd vrijgesproken. Het Hof heeft, gezien het erge der feiten, de beide betichten het dubbel gegeven, en hen verwezen tot 2 jaar gevang. De derde blijft vrijgesproken. De burgerlijke party bekomt zooals te Dendermonde, 330 fr. schadevergoeding. RECHTBANK VAN OUDENAARDE Zedenschennis. Valery Van Impe, oud 18 jaar, steenbakker van Nieuwerker- ken, beticht van zedenschennis, 2 jaar en dc kosten en 10 jaar berooving zijner bur gerlijke rechten met onmiddollijke aan houding. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN. Zijne Hoogweerdigheid heeft benoemd Pastoor te Herdersem, den E. H. Nut- tinck, onderpastoor te Lokeren, in vervan ging van den E. H. Bauwens die, op zijne aanvraag, zijn eervol ontslag bekomt Onderpastoor te Zele, den E. II. Blon- deel, id. te Ertvelde in St-Vincentius-a- Paulo, den E.H.De Bisschop,onderpastoor te Eistte Eist, den E. H. D'Hooghe, oud-coadjutor te Olsene te Vynckt, den E. H. Rodts, priester in het Seminarie. 8TAD AALST. op ZOND AO 3 JULI 1910. te 8 ure 's avonds, ter Groote Markt, door de Harmonie-afdeeling der Artisten Muziekanten van Gent, (Stadsharmonie), onder het bestuur van den heer Oscar Roels Programma 1. Marche du Sacre du Prophéte G. Meyerbeer. 2. Guillaume-Tell, ouverture, G, Rossini. 3. Lohengrin, fantasie, K. Wagner, arrangée par Frans De Coninck. 4. Cortege de Bacchus, C. Delibes. extrait du ballet Sylvia 5. Clodwig en Clothildis, fantasie, Oscar 1{oels. geschikt door Ern. De Vestel. 6. Tannhaüser, ouverture, K. Wagner. De Burgemeester en Schepenen, De Secretaris, M.-L. Oheeraerclts. Oscar Reyntens. gegeven ter Groote Markt door de Fanfaar Willen is Kunnen op Maandag 4 Juli, om 9 uren 's avonds, onder de leiding van M. Richard D'Haens. PROGRAMMA 1. Marche Militaire, R. Eylenbergh. 2. Carmen, fantasie, Bizet. 3. La Bénédiction des Poignards, Meyerbeer. 4. Coppélia, air de Ballet, Delibes. 5. Faust, fantasie, Gounod. 6. Brabangonne. Programma van het Concert, welk zal gegeven wor den op Woensdag 6 Juli 1910, vyjjj om 21 uren 's avond, op de i— Keizerlijke Plaats, door de Fanfaar der Kweekelingen van 't Leger, onder de leiding van den heer Théo LIESENBORGHS. I9 Doel. iLa marche du sacre de l'opera, a Le Prophéte Meyerbeer a. Pour les bambins, Polk, Fahrbach. b. Orchidée, Mazurka, Petit. 3. Bouquet de Mélodies de l'Opéra i< La Traviata Verdi 4. Légèrement, Marche, H. Vanderlinden. 2e Deel. 1. Rubens-Marche, Peter Benoit. a. Cavaleria Rusticana Intermède, Mascagni. b. Le Crédo du Paysan, Goublier. Solist le pupille M. Fontenelle. 3. Ouverture de l'Opéra, Les Pêcheurs de perles, Biret. 4. Alost-Kermesse, pot pourri. Th. Liesenborghs. X E1VTOOMSTELLI NG VAN DOOR DEN AALSTERSCHE KUNSTKRING Ten zeerste raden wy onze geachte Lezers aan, met de kermisdagen, een be zoek te brengen aan de Tentoonstelling van schilderijen, beeldhouwwerken, teeke- ningen en toegepaste kunst van dezen jon gen, maar reeds krachtigen kring. Deze tentoonstelling heeft plaats in de lokalen der Akademie (oud Hospitaal) en is open 3, 4, 5 6, 7, 10 en 11 Juli, van 10 uren 's morgends tot 1 uur en van 2 tot 6 uren 'e avonds. Buiten de werken onzer gekende kun stenaars: Val. De Saedeleer, Fr. Callebaut, J. Sterck, Rob. Van Caelenbergh, zullen ook de jongere elementen onzer Tceken- school goed vertegenwoordigd zijn noe men wy onder anderen de heeren J. Van Malderen, Arth. Carael, J. De Somer, Eeman, A. Van der Meirsch, Fr. Van Ertvelde, Th. Praet, Roosen, enz. Onder de jufvrouwen treffen wy aan Fern. Cal lebaut, De Clippele, J. Schouppe, Moens, enz. Kortom, deze welke de tentoonstelling met een bezoek vereeren, zullen het zich niet beklagen, het zal tevens eene aanmoe diging zijn voor den Kunstkring, wiens doel liet is Aalst mettertyd eene schitte rende plaats te doen veroveren in den kunstwereld. De Maatschappy Royal Pelote Club,» Esplanade, brengt ter kennis dat er op Kermis Woensdag 6 Juli, toekomende, om 2 ure namiddag, op het Esplanadeplein, eenen buitengewonen en belangrijken wedstrijd met den Bal zal gegeven worden tusschen de 3 sterkste partijen van het Land, zijndeJemappes Fervail. Soignies Cantigneau. Quaregnon Milfort. Al de liefhebbers van het kaatsspel, die eenen aangenamen namiddag wenschen over te brengen, zullen deze gelegenheid te baat nemen, en zich talryk naar het Esplanadeplein begeven, ten einde, dit allerprachtigste en belangrijk kampioen schap te zien. Prijzen der plaatsen voor elke Lutte le plaats, stoelen 0,50. 2e plaats, 1* rij banken 0,20. 3e plaats, 2® rij banken 0,15. 4® plaats, 0,10 centiemen. Abonnementskaarten aan 1 Fr. voor de 3 lutten te spelen op dien dag, geldig op do le plaats, stoelen zullen te verkrygen zyn op voorhand ten lokale u Café Bour geois Esplanadeplein, en bij de leden des Bestuurs. Namens het Bestuur De Secretaris, De Voorzitter, A. De Winter. M. Eeman. De Ondervoorzitter, D. De Smet. De Leden Kommissarissen, Spaens ArthurSpaens Louis-, Van Sinag Désiré Keppens Oustaaf. STAD AELST. Maandag 4 Juli, om 11 ure voormid dag zal ten Stadhuize. Grooto Feestzaal geschieden de plechtige Prijsuitreiking aan de Leerlingen der Academie van Schoone Kunsten. De werken van den Prijskamp zullen ten toongesteld blijven in het lokaal der Academie, St. Martensplaats, gedurende de drie eerste Kermisdagen van 10 uren 's voormiddags tot 1 ure namiddag, cn van 3 tot 6 uren 's namiddags. Afdeeling Aalst en omstreken en Christen Vlaamsch Verbond, afdee ling Aalst. Op Maandag 18 Juli aanstaande, te 7 V» uren 's avonds, Prachtig Feest ter herinnering aan den Guldensporenslag. Voordracht over Vlaanderen groot door Fl. De Munnynck, den knappen Gentschen volksredenaar, met puik muziek feest. STAD AALST. van Fr. 1.649,000,00 (1891). 38® Trekking. 27 Juni 1910. Obligatiën van 500 fr. uitbelaalbaar aan pari te beginnen van 1 Augustus 1910. 29 1167 2235 719 1391 3157 787 1591 3247 793 1916 3255 1034 2176 Van's middags tot middernacht, eenige dienstdoende Apotheker, op Zondag 3 Jüli 1910, M. Renneboog, Nieuwstraat. AALST. Maandag nacht werd er inge broken in den Reisgoeddépot der statie.De dieven hebben eenen velo ontvreemd. Dinsdag morgend vielen vermoedens op eenen man die in de staticzaal vernachtte, en gezien werd met eenen oudbediende. Na ondervraging duide hij een persoon aan van Lede, zekeren L. H. Dij wien men den ontvreemden velo uit de woning zyner moedei haalde. AALST.Diefstal. De verhee- ler doet bekentenissen. Men zal zich nog den diefstal herinneren welke gepleegd werd in den nacht van Donderdag 23* tot Vrijdag 24 Juni, en waarvan door den ad- junckt-commissaris Gits en den inspecteur Buys de verheeler werd aangehouden. De ze weigerde in het eerst ophelderingen te geven, of de dieven te noemen nu is hy geëindigd met volle bekentenissen te doen. De dader van den diefstal is de genaam- den Philemon Van Impe, bygenaamd Jan de Lichte. Deze is door de gendarmerie te Erembodegem aangehouden wegens land- loopery en ter beschikking van het Staats bestuur gesteld. Proces-verbaal is te zijne laste opgesteld wegens diefstal met braak en beklimming. lliiidaaDdoeningen. Foster's Zalf. Niets schaadt spoediger eene goede inborst, noch zet het geduld op eene grooter proef dan een huidprikkeling. Dank aan het volgende zullen degenen, welke er aan lijden bestatigen dat zij het gewenscht middel by der hand hebben. Mej. E. Maelebranche, 27 Danemark- straat te St-Gillis. bij Brussel, zegt ons den 3*1" November 1903. Sedeit meer dan vyf maanden had ik kloven in de handen, die telkenmale dat ik ze in 'twater stak, bloed den. De zorgen en middelen bleven zonder uitslag en ik leed zooveel dat ik wanhoopte. Reeds vanaf de eerste toepassingen dor Foster's Zalf verkocht to Aelst, by Mr De Valkeneer, Apotheher, was ik groo telijks verlicht en na twee tct drie weken teenemaal genezen. Wy zien Mej. Maelebranche, weder in de maand Aprii 1906, zij zegde ons Sinds twee jaar en half dat ik de Foster's Zalf niet meer gebruik, is myn vel zoo zuiver en onbesmet gebleven als den dag dat ik de verpleging staakte. Eindelijk den 15n Juni 1907, verklaarde Mej. Maelbbranche, ons opnieuw De genezing der kloven in de handen, welke my zooveel zorgen voroorzaakton, is blij vend geweest. Ik vond reeds gelegenheid de Foster's Zalf aan te bevelen en zij werd met goed gevolg gebruikt, door de perso nen welke aan huidaandoeningen leden. Het speen, eczema, en andere huidaan doeningen veroorzaken eene vroeselyke en tencerdrukkende kwelling, 's Nachts wordt do slaap onderbroken, de zenuwen zyn aanhoudend opgehitst. De Foster's Zalf stilt de prikkeling en ontsteking voortko mende van de huidziekte onder welke vormen zy zich ook voordoet speen, eczema, bolvormige waterpokken, winter aan handen cn voeten en alle huidaandoe ningen. De eerste toepassing verlicht altijd en eene doos is gewoonlijk voldoende om eene blijvende verlichting te bekomen. De Foster's Zalf is verkrygbaar by alle apothekers 3 fr. 50 de doos of 6 doozen voor 19 fr. of vrachtvry per postEngel- 8che Apotheek van Ch. Delacre, 50 Cou- denbergstraat, Brussel. In 't belang uwer gezondheid oisch do echte Foster's Zalf en weiger alle na maaksels en onderschuivingen.. D. A. 8. AALST. In den nacht van 29 op 30 Juni 11. is een dief met braak en be klimming, binnengedrongen ten huize van M. Leopold Boone-Lobert, horlogieherstel- ler en winkelier in gouden en zilveren voorwerpen, Brabantstraat. Do roover is langs 't keldergat binnengeslopen. Er wer den gestolen 37 gouden voorwerpen heb bende eene waarde van 750 fr. Verder 68 dormeusen, 12 borstspelden on 13 dames- ringen in goud en 65 vergulde voorwer pen. Alles ter waarde van 3,000 frs. Op 27 juni laatst, rond 2 uren namiddag, zijn twee manspersonen, vergezeld eener vrouw, in voornoemden winkel gekomen en hebben er eenen gouden ring gebracht om er een steen te laten inzetten zij vroe gen om er te mogen om komen den dag nadien, doch ze zijn niet terruggekeerd. De eene manspersoon scheen omtrent 40 jaren de andere en de vrouw ongeveer 40 jaren; liet zyn foorkramers die met hun kraam op de Graanmarkt stonden en daar ze moesten verhuizen naar de Hopmarkt vonden zy den tyd niet om den ring te gaan afhalen. Wat de personen betreft die 's morgens om 4 u. 29 naar Gent vertrok ken de eene was hier komen peter zijn by eenen schipper daags te voren hadden zy den laatsten trein trein gemist. VEISLORENf. Zon- dag 5 Juni, op do weg vanMoorsel naar Meldert, tusschen de herberg De Koeisteert en Meldert een Wandelstok in ebbenhout met verzilverde en gebeitelde kruk. Goede belooning aan wien hem terug brengt, Nr 7 Zonnestraat, Aalst. LEDE. Toen de echtgenoote Schel- faut, vrouw Eulalie Biebaut, 63 jaar oud, wonende wijk Vijver Dinsdag avond met eene mand waschgoed van haren zolder kwam, deed zij eenen misstap en viel. De vrouw werd de rechterbil gebroken MOORSEL. Woensdag voormid dag, om 11 uren, is do woning van den landbouwer Vander Straeten op de wyk Waver afgebrand. Toen hulp opdaagde stond het huis reeds in volle vlam, en kon er zeer weinig van den huisraad gered worden, Het vuur sloeg over op de dichtbijstaande woning van Frans Kieserman, weïko ins gelijks vernield werd, met alles wat zy bevatte. Een derde huis, met stroo gedekt, begon insgelyks te branden, doch het kon gebluscht worden. BURST. Aan den spoorweg van Denderleeuw naar Sottegem zullen belang rijke herstellingswerken uitgevoerd wor den, er zal eene groote brug voor voetgan gers en rijtuigen gebouwd worden tusschen Ecdo en Burst. De misdaad van Wetteren. Woensdag voormiddag zyn nog 12 getui gen, meest allen bedienden en werklieden der koninklijke Buskruitfabriek voor den onderzoeksrechter Perdoen gedagvaard ge worden. Immers, den Maandag, dag na den moord op de kleine Cecile De Bruycker, was Van Puyenbroeck ter poeierfabriek gaan werken, en daar zijnde, hebben som mige werklieden zijne zonderlinge handel wijze bemerkt. Rond 9 ure had Van Puyenbroeck, die niet gerust scheen, aan verscheidene toe- zichters gevraagd om huiswaarts te mogen keeren 0111, zegde hij, daar mede te helpen zoeken en daar het parket ter plaats was, hij voorzeker zoude ondervraagd worden. De kerel kreeg verlof, alhoewel hy wel wist dat het parket nog niet ter plaats was. Van Puyenbroeck is tot heden nog in het justicie peleis niet gebracht geweest en weet nog niet welke verpletterende bewijzen tegen hem zyn ingebracht. ST. ANTELINCKX. Inhaling van den E. H. Pastoor. Woensdag werd de E. H. Soudan, als Pastoor hier luisterrijk ingehaald. Om 2 ure werd eene schoone stoet gevormd te Nederhasselt, aan welks hoofd het muziek van St-Lievens- Essche ging en eene talryke groep wielrij ders en een honderdtal paarden reden. De Gemeenteoverheid en de provinciale Raads- heeren volgden in rijtuigen. Al de straten en huizen waren zeer lief versierd. De Z. E. H. Deken van Ninove en de E. H. Pastoor van St. Jozef van Aalst, vergezelden den E. H. Pastoor Soudan. Er werd hartelijk feest gevierd. Zij gingen de expositie zien. Drie boerenjongens van Hekelgem wilden de tentoonstelling van Brussel zien en zon der de toelating van hunne ouders. Zonder geld trokken zy op, voorzien van de speel tuigen, welke zij in de harmonie van hun dorp bezigden. Met hier en daar onderweg een airken te blazen, wisten zij eenig geld te verzamelen en te Brussel aangekomen, gelukten zij er in, te samen met eene muziekmaatschappij, in de tentoonstelling te geraken. Door de hallen wandelend, vonden zy eene reistesch, waarin eene goede som geld stak. Dat was een buitenkanske. Nu maar gefeest En vroolijk trokken zij de stad in, liepen van het eene kavitje naar het ander, dron ken borrels en pinten, trakteerden al wie maar wilde, roepend Het kan niet meer op Zy bliezen op hunne koperen speeltuigen een trio die de oorvliezen deed bersten, tot eindelijk een agent hen naar den beroo bracht en hen ondervroeg. Eene visietkaart in de tesch gevonden bracht aan het licht dat het geld toebe hoorde aan eene dame van St-Joos-ten- Noode. Nadat de policie proces-verbaal had ge maakt, werden zy per spoorweg naar huis geëxpedieerd, doch men zal ze later wel eens terug naar Brussel roepen, om reke ning te vragen over dat zonderlinge avontuur. Op de Kareelkaai, te Brussel, wilde vrouw Behaegel met een brandende lamp in der kelder gaan. Zy gleed uit on stuikte van den trap. In den val brak de vrouw het rechterbeen. De lamp ontplofte en stak haie kleederen in brand. Op haar gekerm snelden de geburen toe, doch eer men de vlammen kon uitdooven, was de vrouw reeds vreeselijk verbrand, zoodat men voor haar leven vreest. Indien g(j een schoone keus van neren enz. wilt hebben en in vertrouwen en tegen gematigde prijzen be diend worden, begeeft u by Karei Van de Putte en Zuster, Korte Zoutstraat, 29, Aalst. Dinsdag ramiddag kreeg een juwe lier der Groenselmarkt te Brussel, het bezoek van een net gekleede heer, met Duitschen tongval. Onder voorwendsel een geschenk voor zijne zrouw te koopen, deed hy hem verscheidene juweelen voorleggen, toen hy zijnen keus vestigde op een borst speld, een ring en eene paar gouden oor ringen, waarvan het bedrag tot 6000 frs. beliep. Do kooper vroeg om dit te zynent af te leveren, gaf sy'n naamkaart af en schreef er het adres op een der meeste ge kende hotels der hoofstad. Toen hij ver trokken was, stelde do juwelier vast, dat er een paar gouden oorbellen met edelge steenten bezet, ter waarde van 3000 frs. verdwenen was. Do juwelier snelde naar het opgegeven adres, doch in het hotel was de dief onbekend. FI!VAINCIEMIIL\D,19, Kruidtuinlaan, Brussel, verschijnt eiken Zaterdag, in 20 bladzijden, groot formaat, kost slechts fr. 2.50 per jaar, geeft om standige studiën over waarden aan 't orde van den dag, over economische gebeurte nissen, de ontleeding en de beoordeeling van bilans, een beursoverzicht en de offici eele koerslyst van Antwerpen en Brussel, kostelooze financieele inlichtingen en raad gevingen. Op aanvraag wordt het Finan- ciënblad gedurende eene maand kosteloos Tentoonstelling van Bt-nssel. Tombola. Groot lot 200,000 Franks, uitkeerbaar in geldpre- miën. Aanstaande trekking Prijs van het biljet 1 Frank. Alfons Slock, 19 jaar oud, voerman, knecht bij We Bettens, to Nevele, reed Dinsdag avond met een zwaar geladen wa gen langs den Akker In eene nieuwe straat ging de voerman tusschen den wagen en eene haag, het voertuig zwenkte en, de man zich niet kun nende mijden, reed de wagen hem over de buide voeten, die erg gekwetst werden. Naar de woning dew* Bettens overgevoerd, werd het slachtoffer door dokter Vander Stichele verzorgd. De diepte der zeeën.De jongste peilingen hebben vastgesteld, dat de groot ste diepte gevonden werd in den Stillen Oceaan, en wel 8600 meters. In den N. Atlantischen Oceaan heeft men aangetrof fen 8391 meters en in den Z. Atlantischen Oceaan 7400 meters, In nen Indischen Oceaan werd gepeild 6300 en in de Antil len-zee 6270. meters. In helder water bij machtige zonneschijn k.tn een duiker rondom zich alles goed waarnemen tot op eene diepte van 20 met. op 50 meters ziet hij nog nauwelijks iets, maar op grootere diepte heerscht volslagen duisternis. Bij Vital Fostur, timmerman, te Vel- siko, op de wyk Sondseinde, is brand ont staan in den nacht. De meubelen met al wat de woning bevatte, zyn de prooi der vlammen geworden ook het timmersalem bleef in den brand, alsmede 2 schoone varkens en 50 hennen. Gelukkiglijk kon Amaat Seeüws de bewoners in tjjds vor- wittigen anders waren de bewoners zelf in den brand omgekomen. De oorzaak van den brand is onbekend. De gendarmen doen een naarstig onderzoek. Alles is verzekerd. Wij kunnen niet genoeg onze lezers die aangetast zyn van hoest, valling, bronchiet, influenza, keelpijn, heeschheid, asthma of kinkhoest, de Borstsiroop van Depraterb aanbevelen. De geneeskunde bezit niet eene remedie die zoo rap en zoo volkomenlyk geneest. Het is eun serieus produkt dat zich niet steunt op ingebeelde portretten of uitgekochte certificaten, maar het geneest altijd. Prys 2 franken de groote flesch. Te be komen by Od. Depratere, die overal ver zendt tegen postbon van 2,00 fr. (50 cen tiemen meer voor port), alsook te Aalst by de apothekers De Valkeneer en Callebaut. Maandag namiddag, rond 4 uren, ging de 10 jarige Leo K. zoon van eenen rijken landbouwer, wonende te Grapfon- taine (Belgisch Luxemburg), aan de maaiers eten dragen,3 toen hy op ongeveer een kilometer afstand van 't dorp door eene bende Bohemers die in den omtrek gele gerd waren, geschaakt werd. Het kind werd niet tegenstaande zyn smeeken, in eenen wagen gestoken, van zijne kleederen ontdaan en op een veldbed gebonden. Daar het kind voort schreeuwde werd het onbarmhartig geslagen. •s Avonds tijdens de afwezigheid van zijn bewaakster gelukte de klein Leo erin, zich van zyne boeien te ontdoen en de vlucht te nemen in de richting van Grapfontain, waar hy om 9 ure 'r avonds aankwam. Het kind keerde in eenen erbarmelijken toestand; het had schier geene kleederen aan het lichaam was overdekt met kneu zingen. Onmiddelyk ging men op zoek naar de zwevers maar zij waren verdwenen. Een huishoudster uit de rue Goswin, te Luik, had pannekoeken gebaken. Ilaar zoontje had ervan geproefd en zy had ervan aan de geburen verkocht. Eenigen tyd daarna werden twaalf per sonen, die van de pannekoeken geëten hadden allen ernstig ontsteld en vertoonden alle verschijnselen van vergiftiging. Allen werden geneeskundig verzorgd en zijn buiten gevaar, uitgezonderd 2 juffers. Een scheidkundig onderzoek is bevollen. Worden gevraagd door de Patroons 1 goede bakkersgast4 schrijnwerkers, 1 gaswerker-loodgieter. Vragen der Werklieden 1 smedersgast; 1 katoenbewerker, ta bakbewerker i daglooner.

De Denderbode | 1910 | | pagina 2