Aalstenaars Vlamingen DAVIDSFONDS Examens afgelegd. Kerk der Theresianen. Rechterlijke kronijk. gg| Stad van Aalst. Onze Kermisfeesten. Allerhande nieuws. Belangrijk bericht. Holland. Zondagrust. Slad Aalst.-Werkbeurs oblet doet zijn gedacht ver- «i-ees, zegt hü, dat de liberalen *,h op sleeptouw zouden laten nemen >or de socialisten, is door de rechter- jde uitgebaat geweest. Natuurlijk natuurlijk De katholieken wisten heel goed dat kiezers niet teel betrouwen stellen in een verbond van liberalen en socialisten vooral daar de voorwaarden van dat ver bond niet duidelijk bepaald waren, maar enkel vervangen door het duistere en onbepaalde Aprês on verra «we zullen later zien van den heer Braun. Vindépendance van Brussel voelt ook dat het daar is dat de schoen den libe ralen nijptzij zegt nopens het schrij ven van Broeder Goblet De liberale senator van Brussel, merkt met veel gezond verstand op, dat betgeen wat de behoudsgezinde elemen ten (van de liberale partij) be vreesd maakt, niet het liberaal pogram is bun misvertrouwen wordt niet verwekt door hetgeen wij zeggen, maar eerder door hetgeen wy niet zeggen en het is daarom dat het van belang is dat wij klaar lijk zeggenniet alleen waar toij willen gaanmaar ook waar wij niet wil len gaan. Zie, dat is 't iedereen zou willen weten hoever de liberalen wel zouden gaan met do socialisten en hoever niet. De liberalen, als eerste belanghebben den, zouden het willen weten, wij ka tholieken ook, on de socialisten niet minder. Er is maar een middel, 't is dat socia listen en liberalen een program opstel len van hetgeen zij zouden doen, eens dat ze zouden meester zyn. Dan zou alle dubbelzinnigheid ver dwenen zijn. Katholieken Denkt er aan I Het klein Seminarie van Tours is door den Staat binnengepalmd, en dat sticht wordt nu door den Staat op god- delooze wijze ontheiligd. Het is nu eene kweekschool voor meisjes. De kapel is een recreatiezaal, de sacristy eene kleedkamer, de preekstoel de katheder van eene onderwijzeres boven het altaar in den vloer gelegd en wordt komedie gespeeld. Zondag na H. Sacramentsdag werdt ■de katholieke processie nagebootst door anti-katholieke sociëteiten en daarna een feestmaal gehouden, waarop de goddeloosto redevoeringen werden uit gesproken; en intusschen was er voor de meisjes gemaskerd bal. Onlangs werd er daar door eenejon- genschool een feestconcert ingericht, en in het bijzijn der afgevaardigden van Gaen werden er stukken opgevoerd met deze titels: La fête d Jésus, Votre bon Dieu, Le Christ en bois; het was eene aaneenschakeling van godlaste ringen en van bespottingen van Onzen Lieven Heer. En voor dat schoon «Fransch Regiem' staan onze liberalen in bewondering... Katholieke menschen, denkt er eens aan en weest ervan overtuigd dat moes ten de liberalen en socialisten hier meester worden de zelfde schandalen zouden gepleegd worden. Er is iets ootmoedigers dan ootmoedig van zijn zeiven te spreken 't is vau volstrekt van zijn zelveu niet te spreken. A. de Tocqueville. De beste wervers. Een der redenaars in 't Congres door de socia listen te Zurich belegd, zegde De kristene demokraten dit zijn onze beste wervers. De roode chef Anseele zegde het vroe ger ook. De Christene democraten, zegde hij, zijn de baanbrekers, langs waar wij socialisten de Vlaanderen - zijn binnengedrongen Groene Pie, mag dat roode pluimken op zijnen groenen hoed steken Vergeet den verjarings dag van den Guldenspo ren slag niet Huldigt onze helden van 1302 Aan hen danken wij onze kostbare vrijheid, het onafhankelijk bestaan van ons dierbaar Vaderland 1 Laat dan ook, zonder uitzondering, op Maandag 11 Julide vlaggen aan uwe huizen wapperen Hoog de harten en Vlaanderen den Leeuw Namens de Aalstersche Afdeelingen van het Davidsfonds en van het u Christen Vlaamsck Verbond Afdeeling Aalst en omstreken en Christen Vlaamsch Verbond, afdee ling Aalst. Ter gelegenheid des verjaardags van den «lag der Gulden Sporen, Prachtig Feest, op Maandag 18 Juli 1910, te 7 7» ure 's avonds, in den hof des lokaals van het Landbouwershuis, Keizer lijke Plaats, met de medewerking van MM. J. Drubbel, R. Lenssens, R. Van Hauwe enandere heeren muziekliefhebbers. Spelwijzer 1. Lohengrin, quartet voor vioolen, viool cel en klavier. R. Wagner. Vlaanderen groot, voordracht door M. F. De Munnynck. Vlaanderland, te zingen door M. R. Van Hauwe. Em. Wambach. 4. a) Menuet. b) Serenade, quartet voor violen, vioolcel en klavier. Waelput. Wat ik bemin, te zingen door M. R. Van Hauwe. Leo Van Hoof. 6. Le Chant du Pdtre, solo voor obo, met begeleiding van viool, vioolcel en klavier. Flégier. 7. Groeninge, te zingen door M. R. Van Hauwe. Loo Van Hoof. 8. Manon, quartet voor violen, vioolcel en klavier. J- Massenet. 9. De Vlaamsche Leeuw. De Leden der Aalstersche Afdeelingen van het Davidsfonds - en van het Chri sten Vlaamsch Verbond en hunne huis- genooten worden kosteloos tot het feest toegelaten. Andere personen betalen l centiemen inkomgeld. Bij ongunstig weder, zal het feest in de bovenzaal plaats hebben. De volgende heeren, oudstudenten van het College der PP. Jezuiten onzer stad, hebben in de hoogeschool van Leuven met goeden uitslag hun examen doorstaan Mijnheer Jozef Claus, van Aalst, 1° examen van kandidaat in Wijsbegeerte en Letteren. Mijnheor Jozef Cooreman, van Dender- monde, 2e examen van kandidaat in Wijs begeerte en Letteren Mijnheer Valère De Leenheer, van Wel le, 3' examen van kandidaat in Weten schappen en geneeskunde. Mynheer Eduard Van Hille, 7an Dix- mude, le examen van kandidaat in Wijsbe geerte en Letteren, met onderscheiding. Mijnheer Frans Boeykens, van Aalst, 1* examen van doctor in Rechten, met groote onderscheiding. Mijnheer Omer Cobbaertvan Iddergem, 1° examen van kandidaat in Wetenschap pen en Geneeskunde. Mijnheer Hilaire Gravez, van Hofstade, 1* examen van kandidaat in Wetenschap pen en Geneeskunde. Solemnele Octaaf ter eere van L. Vr. des Bergs Carmelius, met Vollen Aflaat. Daarenboven, ieder maal, dat men do bovengemelde kerk zal bezoeken, te begin nen van den 15 Juli, om 2 uren namiddag, tot den zonsondergang van den 10 Juli, mag men eonen vollen aflaat verdienen, vermits te biechten, te communiceren en bidden volgens de inzichten van Zijne Heiligheid. De Goddelijke diensten als volgt Vrijdag 15 Juli, om 2 uren namiddag, Uitstelling van het H. Sacrament. Ten 6 en, Solemneel Lof. Zaterdag 16 Juli, Feestdag van O. L. V. van Carmelius en Zondag 17 Juli, de eerste Mis ten 5 uren, met uitstelling van het Allerheiligste. De plechtige Hoogmis om 8 uren. 's Namiddags, ten 5 uren, plechtig Lof met Sermoen. Programma van het Concert, welk zal gegeven wor den op Zondag 10 Juli 1910. om 11 1/2 uren 's morgens, op de Groote Markt, door de Fanfaar der Kwcekelingeu van 't Leger, onder de leiding van den heer T"*" LIESENBORGHS. 1. Allons y gaimont allegro militaire Théo Liesenborgs. 2. Bouquet do mélodies de l'opèra La Traviata - Verdi. a. Pour les bambins, polka Farhbach. b. Orchidée, mazurka Petit. 4. Le Crédo du Paysan Goublier. soliste, le pupille Mr Fontenelle Rubens-marche P- Benoit, Les Voyages Francois NOORDLAAN, 45, BRUSSEL. A. Bedevaart naar Lourdes, van 3 tot 11 Augustus. Byzondere trein. Wagons met gang. B. Naar Rome, van 3 tot 11 ber. Voordeelige voorwaarden. C. Verschillende vertrekken naar Ober- Ammergau. D. Uitstappen naar Lourdes en Pyre- neën. Zonder nachttrein. Inlichtingen ten Bureele van De Den- derbode RECHTBANK VAN DENDERMONDE. Diefte. In de werkhuizen Roos, Geerinck en De Naoyer te Aalst, werd door werklieden van 't fabriek verschilligo diefstallen gepleegd. Vyf betichten zijn gedagvaard en werden verwezen Leon Baeyens, Leopold De Wolf en Ferdinand Thienpont, voor diefte tot 3 maand en 26 fr.Marie V..., huishoudster, voor ver heling 50 fr. boet voorwaardelijk voor 5 jaar, en de vijfde wordt vrijgesproken. Binst de afwezigheid vrouw Van Heirseel-De Neef, herbergierster, te Aalst, heeft Domien Bosman, schildergast tc Lede en zijn makker, eene kast opengebrokken en hebben eene som van 50 fr. gestolen- Bosman krijgt 4 maand gevang en zijn makker werd vrijgesproken. WZj/ Morgen Zondag 10 Juli, opstij- ging van een Luchtbal, op Esplanadeplein. Gedurende de vulling die om 3 uren j namiddags zal aanvangen, zullen door de fanfaar De Jonge Aalstenaars de vol gende muziekstukken uitgevoerd worden 1. La Fraternité, Marche mil. J. Volant. 2. L'Aurore d'un beau jour, ouverture T. Verschraegen 3 L'Or flanella J. Kessels. 4. Sur les flots bleus J. De Wyngaert. 5. Olita, polka voor piston, uitgevoerd door M. Alf. De Clippele L. Mathieu. 6. Au revoir L. Waucamps. 7. Aimons-nous J- De Wyngaert Diane A.. Meeus, Vuurwerk. Om 10 uren 's avonds op 't Statieplein. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN. Zyne Hoogweerdigbeid heeft benoemd Pastoor te Sinto-Anna-Zwijndrecht, den E. H. Gordyn, onderpastoor van St- Michiels te Gent to Wortegem, den E.H. De Bruyn, pastoor te Neygenyte Neygem, denE. H.Weeaaaes, onderpastoor teAsper. Ter oorzake van het uiterst slecht weder zyn onze kermisfeesten ten grooteren deele mislukt. 'tWas regen, gedurig regen, zeer killig, waarlijk 't was Baraisweêr. Do verschillige concerts lokten dus wei nig toehoorders. 'Nochtans het concert zon dag avond gegeven ter Groote Merkt door 't Gentsche"stadsmuzjek werd nog al bij gewoond. Maandag had de plechtige prijs* uitdeoling plaats aan de leerlingen der Akademie van Schoono kunsten onder voorzitterschap van M. F. De Hert,Schepe- ne en Voorzitter der Commissie. De uitdeeling der prijzen van reinigheid en orde des Dijnsdags voormiddags verga derde eene nog al talrijke menigte te Groote Feestzaal van het Stadhuis. Do plechtig heid werd voorgezeten door M. R. Moeyer soon, Schepene, ter vervanging van den heer Ghceraerdts, Burgemeester, door rouw belet. 't Is de eerste maal sedert meer dan twintig jaren dat wij de redevoering dezer gelegenheid uitgesproken in Denderbode niet kunnen meèdeelen. Ter veemarkt van Dijnsdag werden 192 runderen te koop gesteld. Het veldfeest en verlichting in den Casino bracht dees jaar, door 't ongunstig weder, slechts do som op van fr, 200,30. Gecne ergerlijke baldadigheden werden bestatigd. AALST. Maandag rond den middag Ed. Van de Steen, werkman aan de rei- nigheidsdienst van zijne kar gestuikt in de Koolstraat, en bekwam eene erge wonde boven het rechteroog. Na verzorging door Dr. Van de Velde is hij naar hot gasthuis overgebracht. IVooit een mislukking. Ziehier hetgeen duizende menschen zeggen,die de Foster Pillen voor de Nieren gebruikt hebben, 't Is slechts een bewijs te meer. Mijnheer F. Teirlinck, Kleine Bolle - weg, te Aalst, zegde ons Na gedurende meer dan een jaar vreeselijk aan de nieren geleden, en nutteloos alles beproefd te hebben, was ik wanhopig, toen een vriend mij de weldaden deed kennen der Poster Pillen voor de Nieren verkocht" in de Apotheek De Valkeneerhaalde ik er eene doos. Daar waar al de andere middelen mis lukten, genazen do Foster Pillen voor de Nieren mij in weinige dagen, slechts eene doos was voldoonde. Deze verklaring werd ons gedaan den 13 Februari 1904 en den 28 Augustus 1907, zijnde drie jaar en half later zegde ons nog Mijnheer Teirlinck Sinds ik de Foster Pillen voor de Nieren nam zijn al mijne ongemakken voor goed verdwenen, nooit heb ik nog bedwelmingen, duizelingen, verdrukking, stijve leden mijn water is regelmatig en normaal, ik heb goeden eet lust, werk met moed. Ook is het mijn plicht die goede pillen aan al de nierlijders aan te raden- Men mag in volle vertrouwen de Foster Pillen voor de Nieren in allo tijdstippen der nier-on blaasziekten gebruiken, hoofd pijn, rhumatiok. bedwelmingen, slapeloos heid, aanhoudende behoeften om te wateren, opzwelling voortkomende van waterzucht, in lumbago, lendenjicht en zenuwziekte. Zij genezen graveel, steentjes waterstoringen en behoeden tegen de suikerziekte en verlies van eiwitstof De Foster Pillen voor de Nieren (eigen aardig merk) zijn verkrijgbaar bij alle apothekers 3 fr. 50 de doos of 6 doozen voor 19 fr. of vrachtvrij per post Engel- sche apotheek van Ch. Delacre, 50, Cou- denbergstraat, Brussel. In 't belang uwer gezondheid eisch de echte doos met de handteekening James Foster en weiger alle namaaksels en on derschuivingen. D. A. 9. AALST, Hulpgelden. De Raad onzer Provincie van Oost-Vlaandoren heeft in zijne zitting van 7 Juli de volgende hulpgelden toegestaan: Aan het Konijnenkweeksijndikaat, 100 fr. aan het Vogelkweeksijndikaat, 200 fr. aan de Vooruitziende Hoveniers, 100 fr. aan den Ilopkweekersbond, 250 fr. allen te Aalst. Au bon »larclié, Nieuw- straat, Brussel. De talrijke vragen die wij hebben ontvangen van onze klanten van Brussel en der Provincie hebben ons doen besluiten onze te koopstelligen te verlengen tot 14 der loopend maand. 9154. NINOVE.Zekere Hoyselinckx, werk zaam in de garenfabriek van De Bodt, was gelast den gang der bobynen te rege len. Al met eens werd hij door eencn riem gevat en verscheidene malen rondgedraaid en tegen den muur geslingerd. Toen men de machien stil gelegd had en de ongelukkige uit zijnen toestand kon ver lossen, had hij reeds opgehouden te leven. Het slachtoffer Iaat eene ontroostbare eoht- genoote en drie minderjarige kinderen achter. Te Grimbergen is een onderzoek begonnen tegen Frans C. een half onnoo- zele boer die naar het schijnt zijne half vervallen hoeve in brand stak om met de verzekeringspremie eene nieuwe te bou wen. Hij had op voorhand al zijne meube len buiten gedragen. Toen de boel in brand stond heeft hij zijn kalf en eindelijk ook zijne gebrekkelijke moeder gered. De com mandant der gendarmerie vond, tijdens het onderzoek, talrijke sporen van petrool. Hij ondervroeg Frans C., die op naïeve wijze begon te vertellen wat er was voorgevallen. Ieder is van moening dat C. een groote snul is en zijn volle vyf niet heeft. Tentoonstelling van Brunei. Tombola. Groot lot 200,000 Franks, uitkeerbaar in geldpro- mién. Aanstaande trekking. Prijs van het biljet i Frank. Zondag was de gemeente Zantbergen volop in feest ter gelegenheid van het 60 jarig priesterjubileum van den eerw. heer P. Braet. 's Morgends heeft de eer waarde grijsaard de H. Mis opgedragen en eene talrijke menigte woonde de plechtig heid bij. Daarna werden hem door de ge meenteoverheden en talrijke ingezetenen gelukwenschen aangeboden. De eerw. heer P. Braet is geboren te Basseveldc den 27 Oktober 1824 en is pastoor te Zantbergen sedert 1873. Do gebroeders De Saegher, te Den- derwindeke, waren bezig met booraen uit te doen op het goed van M. Domien Huart, op hot gehucht Dasselt, toen plotseling Victor De Saegher, verrast werd door eenon vallenden boom, waaronder hij ver pletterd werd. Het slachtoffer werd in hopeloozen toestand naar zijne woning overgebracht. D© trekking der Tombola van de Tentoonstelling is bepaald op 26 Juli. Zij zal plaats hebben zoo als gowoon- lijk ter militiezaal van 't Stadhuis van Brussel. De laatste biljetten komen te koop ge steld te worden ter postbureelen en by do herverkoopers, en, gelyk altijd, men gaat ze zich ontrukken bij 't naderen der trek king binnen weinige dagen zullen zij premie maken. De personen welke mits een frank de kans willen loopen het groot lot van 200,000 francs te winnen, zullen wel doen het laatste oogenblik niet af te wachten om zich biljetten te verschaffen zij zouden gevaar loopen ofwel van er nimmer te vinden, ofwel van de premie te betalen die de laatste houders der biljetten van de Tombola daags voor de trekking eischen. Herinneren wij dat buiten het groot lot van 200,000 fr. er een lot is van 25,000, een van 15,000, een van 10,000 en zes loten van 5.000 franks meer 1000 loten eener waarde vau 25 tot 4500 franks. Maandag morgend had een voerman van Steenhuize, in do Denderstraat, te Geeraardsbergon, zijne paarden uitgespan nen om ze op stal te brengen. Daar de straat eene sterke helling heeft reed de wagen alleen voort en botste met groot geraas op de woning van den herbergier M. Ivo Pelsmaeker. Eene algemeene schrik ontstond onder de bewoners een deel van den voorgevel is ingestort gelukkiglijk zijn er geene persoonlijke ongelukken to betreuren, FIIÜANCIEMILAD. 19, Kruidtuinlaan, Brussel, verschijnt eiken Zaterdag, in 20 bladzijden, groot formaat, kost slechts fr. 2.50 per jaar, geeft om standige studiën over waarden aan 't orde van den dag, over economische gebeurte nissen, de ontleeding en de beoordeeling van bilans, een beursoverzicht en de offici- ëele koerslyst van Antwerpen en Brussel, kostelooze financieele inlichtingen en raad gevingen. Op aanvraag wordt het Finan- ciënblad gedurende eene maand kosteloos toegezonden. Zondag avond, rond 10 ure kwam M. Urbain Bettens, in de herberg Blaes, te Cherscamp, en liet zijnen velo merk 3 fusils aan de deur staan, toen hij buiten kwam, was de velo verdwenen, en is tot heden nog niet terug gevonden. I»e leucSenpiJiien, De ont stekingen en al de kwalen veroorzaakt door de slijmen zyn genezen door de slijm- verdrijvende Pil Walthery, 1 Fr. overal. De piocheur Emiel Tortelboom, 19 jaar oud, van Maria-Oudenhove, was Donderdag morgend. fond 7 uur, nabij de statie van Oudenaarde, aan de spoorbaan aan 't werken, rechtover de fabriek van M. De Saegher. Hij ging uit den weg voor eenen trein, die uit de statie van Oudenaar de vertrok en daar do baan, juist waar hij werkte, eene kromming heeft, had hij den sneltrein Brussel, die uit tegenovergestelde richting kwam, niet gezien. De ongeluk kige werd op zijde geworpen en zoo erg gekwetst, dat hij denzelfden morgend rond 9 uur ir. het gasthuis, te Oudenaarde, bezweken is. Het parket van Audenaerde stapte af in de gemeente Liefleringen, waar Louiso De Raedemaecker woont, zooals men weet aangerand dicht by het kasteel van M. den Senator Van Vreckem, te Meerbeke, door "Victor S.., een Duitscher, die haar in vol len dag het geld wou afnemen. S.., na bijna doodgeslagen geweest te zijn door de buitenlieden, werd in handen gegoven van de gendarmerie te Ninove nu is hij in de celgevangenis van Aude- naarde opgesloten Maar het blijkt uit het onderzoek van den heer prokureur des konings De Vos, dat S.., hoegenaamd niet alleen uit Mul house is vertrokken met een boot tot Charleroi. Hij heeft verscheidene mede plichtigen, die eveneens aanrandingen gepleegd hebben, zooals hy, en wel te Neyghem, Overboelaere en ook in het Walenland. Die bende bestaat uit zeven gevaarlijke kerels, allen Duitschers, welke ook vertakkingen in het land hebben on hot gerecht zoekt hen op. Een buitengewoon natuurverschijn sel heeft zich zondag te Gent voorgedaan Rond 4 3/4 ure, tijdens een onweder, ge paard met stortregen, heeft het teven3 zoo geweldig gehageld, dat weldra allo straten en dreven wit lagen. In de lanen van het Park kon men nog langen tyd na het on weder hagelsteenon oprapen, ter grootte van een knikker. De bliksem is gevallen in de Fortstraat, in den hof van M. Piron, adjunkt-kommis- saris, alsook op het dak van een huis in de korte Smisstraat. Geene schade is aange richt. Vele planten hebben door den hagel ge leden. Te St. Denijs is er weinig water goval- len, op Zwijnaarde heeft het bijna niet ge- rogend. Indien gij een sehoone keus van Behangpapieren enz. wilt hebben en in vertrouwen en tegen gematigde prijzen be diend worden, begeeft u bij Karei Van de Putte en Zuster, Korte Zoutstraat, 29, Aalst. Dinsdag morgend rond 4 uren, ontmoette Kelly Mierka, van Philadelphia, in de Ryke Klarenstraat, te Brussel, een landgenoót, maakte kennis en gingen samen in het koffiehuis Au Monico Bourse, waar zich een Engelschman bevond, die zich by hen aansloot. Deze laatste vertelde dat oen rijke oom van hem in Ierland gestorven was en hij gelast was eene som van 300,000 fr. aan de arme der Vereenigde-Staten uit te dee- len. Daar hy niet gaarne den Oceaan over stak om de zending te vervullen vroeg hij hun of zij zich mot de uitdeeling in hun land zouden gelasten, en zij elk eene som van 1000 fr. als promie zouden ontvangen. Doch hij deed hun opmerken dat zijn oom waarborgen geeischt had en zij een zekere borgsom moesten storten. De eene gaf seffens twee wissels van 50 pond sterling doch de anders die argwan opgevat had, vroeg om zich te bedenken en zegde dan 's avonds met het geld in een hotel op De Brouekereplaats aanwezig te zijn. Kelly Mierka verwittigde de policie en avonds ging hij in gezelschap van eenen agent naar de afgesprokene plaats. De twee bedriegers zaten reeds te wachten, doch op het zicht van den agent, wilden zij de vlucht nomen. De Amerikaan kon aangehouden worden, doch de andere is kunnen ontsnappen. De zoogezegde Amerikaan verklaarde Karei Wolfe to heeten geboren te Epsom (Engeland) en paardenfokker van beroep to zijn. De policie heeft do zekerheid dat het een der kerels is, die 3edert eenigen tijd, belangrijke aftroggelarijen in den omtrek van Brussel gepleegd heeft. De andere schelm wordt ieverig opgezocht. Het schijnt dat het garnizoen van Brussel door een regiment kanonniers zal versterkt worden. Den i October aanstaan de zal men inderdaad den opperstaf van de vier nieuwe regimenten kanonniers samen stellen, en zal het ministerie van oorlog hunne garnizoensteden aanduiden. Het schijnt besloten dat de hoofdstad een nieuw regimont en eene groep bereden batterijen zal krijgen. Ongeveer 10 jaar geleden had Mevr. X., in tweeden echt den advokaat F., gehuwd, en was haar kasteeltje te Sint- Pieters-Jette komen bewonen. Uit haren eersten echt had Mevr. X. een zoon, Paul gehad, thans 25 jaar Deze is een verkwister, die in weinige maanden tijds 20,000 fr. naar de maan hielp. Paul X. eischte gedurig geld van zijne moeder, zoodat deze ten slotte, hem haar huis had verboden. Maandag, rond de valavond, bood de zoon zich nogmaals aan en daar zijne moe der, weigerde hem te aanhooren, trok hij eenen revolver en schoot zesmaal op haar. Gelukkiglyk vlogen al de kogels verloren en werd do moeder niet geraakt. Een gebuur en twee agenten snelden op de losbrandingen toe en hielden den zoon aan. Ondervraagd door den hulpcommissaris, M. Biesmans, verklaarde Paul X. dat hy wel het inzicht had zyne moeder te dooden. In zijne zakken vond men een scheermes, eon kneukelijzer en 16 patronen van zijnen revolver. X. werd opgesloten. Te Lourdes. Onder den titel In het bestatigingsbureel bevat La Croix het volgende, over de processie van Antwerpen, aan welke twee zieken toe hoorden, wiens toestand te Lourdes mer kelijk verbeterd is. Jan Baptist Cossaert, van Antwerpen, oud 56 jaar, loodgieter. Deze ziekte belette hem, sedert 10 jaar, te werken. Zijne leden waren verlamd en links was hij bijna gevoelloos. De zieke werd in het bad eene lichte verbetering gewaar en bij de H. Sacra mentsprocessie kreeg hy het gevoel en het gebruik zijner lidmaten terug. By zijn vertrek was hy nog een weinig zwak, maar zijne genezing schijnt zeker. Een droevig ongeluk, dat misschien het leven aan een man ^al kosten, had Maandag te Zeveneecken plaats. Ter gele genheid der kermis was men hier op ver schillige rolbanen aan 't bollen. Een bol moest op zeker oogenblik weggeschoten worden. I)e bol met groot geweld geschoten trof Philemon Van Poecke aan het hoofd. De man stuikte ten gronde. Een geneesheer moest hem verzorgen. Men vreest dat het slachtoffer den schedel gebroken heeft en een doodelijke afloop wordt verwacht. De man is gehuwd en woont op de wijk Rui- lare, te Zeveneecken. Op Karnaval 6 Februari laatst, werd, in de afwezigheid van M. Mullaert, Fon teinstraat, te Brugge, ten nadeele van zijnen schoonbroeder, M. De Vos, die in Congo verbleef, vijf obligation van 500 fr. en een van 100 fr, gestolen. Zaterdag meldden wij de aanhouding van twee verdachten, ten huizo van eenen wis selagent der St-Janplaats, te Brussel. Zij kwamen de koepons uitwisselen van de gestolen aktiën van Bruggo. Het waren Cyriel Mergaert, die betrokken was over 4 jaar in den obligatiëndiefstal te Gistel, en zijn schoonbroeder Edmond Scliobbens. Zaterdag werden de twee kerels naar Bruggo overgebracht. Thans nog zocht men een derde plichtige te Oostende. Zondag namiddag werd deze, Alfons Coucke, in de kamer zijner zuster, Wee- zenhuisstraat te Oostende, aangehouden, en naar het gevang van Brugge overge bracht. Twee matrozen van de staatsboo- ten te Oostende, die een paar uren vrijen tijd hadden, wilden op eigen hand een toertje in see doen en met eene garnaal knots van eenen vriend, staken zy bij feilen wind, den pas op. Maar al is men matroos op eene postboot daarom kan men geen zeil van eene vis- scherschuit hanteeren. Dit ondervonden zij toen zij met hun schuitje een paar mijlen van de kust verwyderd waren en in do steeds heviger wordende wind vervaar lijk op de golven dansten terwijl de gebro ken mast en het gescheurde zeil hen in zee achterna sleepte. Aan wal werd men ook ongerust en eene sleepboot werd op zoek gezonden. Deze vond hen nadat zij een dag en een nacht hadden rondgezwalkt, dood van hon ger en kou en bracht hun behouden terug naar Oostende. Een zekere Henri B. van Aarlen, was in Januari veroordeeld tot 3 jaar gevange nis, omdat hy eenen mandenmaker van Poucher had doodgeschoten. Men heeft nooit de aanleiding van dit feit gekend. En verleden week is hij met Rosa M., de doch ter van den vermoorde, die getuige was van den doodslag in het huwelyk getreden. B. werd in de gevangeniskar naar het stadhuis en de kerk gebracht. Na het huwelijk werd hij na een warmen hand druk, terug naar het gevang gevoerd. Zondag avond, rond 5 ure, stond vrouw Konstant Evrard, wonende ruo de la Passerelle, te Damprémy-Biarraux, op den dorpel harer woning, toen haar 9 jari gen zoon eenen grooten ketel kokend water van het vuur nam en op den grond zette. Zijn zustertje Louise, 18 maanden oudt die roml hem liep, struikelde en viel met het hoofd voorover in het kokend water Op de noodkreten sprong de moeder binnen en tilde het kind er uit, doch het had zulke afgrijselijke brandwonden beko men dat het Maandag morgend in de hevig ste pijnen overleden is. Een schrikkelijk drama heeft do be volking der gemeente Ernago (Namen) in opschudding gebracht. Daar het Zondag kermis was, had een jonge sshildersgast, Lodewijk Denamur, 19 jaar oud, wat te diep in het glas gekeken, zoodanig dat men hem op verscheidene plaatsen drank ge weigerd had. Alvorens naar huis to gaan, ging hij de herberg, gehouden door Omer Piérard, binnen. Daar hij de verbruikers lastig viel, zette de herbergier geholpen door zijne schoonbroeder Jozef Hairson, hem aan de deur. Daarover woodend bracht D. den her bergier eenen gevaarlijken dolksteek in den buik toe', en Jozef Hairson werd ge troffen in het schouderblad waardoor de long doorboord is. Verscheidene verbrui kers die toesprongen werden ook door den woesten kerel aangevallen en gekwetst. De twee slachtoffers verkeeren in stervens gevaar. De gendarmen van Gembloers hebben don moordenaar aangehouden. Wy kunnen niet genoeg onze lezers die aangetast zijn van hoest, valling, bronchiet, influenza, keelpijn, heeschheid, asthma of kinkhoest, de Borstsiroop van Depratbrb aanbovelen. De geneeskunde bezit niet eene remedio die zoo rap en zoo volkoraenlijk geneest. Het is een serieus produkt dat zich niet steunt op ingebeelde portretten of uitgekochte certificaten, maar hot geneest altijd. Prijs 2 franken de groote flesch. Te be- komen bij Od. Depratere, die overal ver- zendt tegen postbon van 2,00 fr. (50 con* J tiemen meer voor port), alsook te Aalst bij de apothekers De Valkeneer en Callebaut. Slim. Een hond van do wed. Van Zuylen, te Zeeuwijk, verricht het werk j van een koffiehuisbediende. Het is verma- I kclijk te zien, hoe dezo hond bij de veldar- beiders niet alleen het brood, maar ook f den koffiepot, in een zak geborgen, van uit j de woning in het land brengt. En dat dier j doet dit reeds negen jaar. In het eerst bleef j de hond-bediende wel eens steken, maar j later ging het werk in de puntjes.. Van's middags tot middernacht, eenigo dienstdoende Apotheker, op Zondag 10 Juli 1910, M. Callebaut, Botermarkt. Worden gevraagd door de Patroons 1 goede bakkersgast4 schrijnwerkers, 1 gaswerker-loodgieter. Vragen der Werklieden 1 smedersgast; 1 katoenbewerker, 1 ta bakbewerker 1 daglooner. BURGERLIJKE STAND DER STAD AELST. GEBOORTEN. Mannelijk geslacht 8 Vrouwelijk io Overlijdens C. Van don Broeck, man Luycx, kok, 35 j. korto St. Jorisstr. F. Schollaert, man Bal, behanger, 65 j. St. Jorisstr. L. Van dor Poel, zb. 74 j. oude Gentsche- baan. J. Rimbaut, wr Ruysbergh, zb. 62 j. doolhofstr. I. Van Nieuwenhove, vr. Geeroms, zb. 41 j. withuisstr. 2 kinderen onder de 7 jaren. Marktprijzen. Zaterdag 9 Juli 1910. Aardappelen de 100 kil. 00,00 k Boter per 3 kil. 8,10 k Roomboter 90 kil.; per kil. 3,00 a Eiers de 25 2,50 k Ajuin de 100 kil. 0,00 k Viggenen, per koppel 80,00 k g->,oo BOTERMARKT. Heden Zaterdag werden 193 klonten boter ter markt ge bracht, wegende te «amen 1540 kilogr. 0,00 9,18 0,00 i 0,00! 0,00

De Denderbode | 1910 | | pagina 2