jEEN EN ANDER. Rechterlijke kronijk. Openbare Zittinq van den Gemeenteraad De gevolgen van het slecht weder. Allerhande nieuws. G Frankrijk. Duitschland. Zwitserland. Goed voorbeeld. Een goed voor beeld geven de uit Frankrijk naar Antwerpen gekomen ZusterkeDs der Armen. Om tot ons arm volk te gaan, om niet alleen met liefderijke hand zijn zieken te verplegen, maar ook door den gloed van hun woord de harten te roeren en de zielen te redden, hebben deze vreem delingen geen oogenblik geaarzeld de taal van ons volk aan te leeren. Zij heb ben lessen genomen in de Vlaamsche taal en tegenwoordig oefenen zij zich dagelijks io het Vlaamsch spreken on der elkander. Of sommige verfranschte mevrouwen of mijnheeren daar een lesje kunnen aan nemen Socialistische broederlijkheid. Le Peuple hoofdorgaan der socia listen, stelt de vraag of het geen tijd wordt de gelen 't is te zeggen de niet socialistische werklieden, te boy coteeren. Le Peuple stelt op denzelfden rang de werklieden die zich bevoorraden in niet socialistische samenwerkingen of winkels. In Frankrijk, zegt Le Peuple wor den al degenen die verbonden zijn aan hetgeen men Notre Dame de l'Usine noemt, géboycotteercl en gesaboteerd dat is allerlei moeilijkheden aangedaan op hun werk door do leden .van don Algemeenen Werkersbond. Zullen wij in België niet weldra begrijpen dat de gele geesel ons ook bedreigt en dat er iets te doen valt om hem tegen te houden Schoon, niet waar, de roode broederlykheid Een uiltje vangen. Heer dokter, veel wordt er g< D'een vindt 'tgoed en d'ander slecht, Van 's middags aanstonds na den noen Met volle maag een slaap te doen Recht uit gezegd, mijn beste maat, Een uiltje vangen kan nooit kwaad, Wantbuikske vol en harte rust Is instinktmatig levenslust. Het lichaam kan nooit met fatsoen Twee groote functies samen doen. Een volle maag studeert niet graag En arbeid is dan ook een plaag Zet u dan neer en rust u goed Terwijl de mag haar functie doet. Vang maar een uiltje, wees niet bang maar rek het toch niet al te lang. Een uur ten allerlangst... en dan... Dan zijt ge weer een versche man... Een kanten sluier. Er is een darnes- commiteit gevormd, met het inzicht, prinses Clementina, bij gelegenheid vari haar huwelijk een kanten sluier aan te bieden. Wij hebben den wensch hooren uit drukken dat die dames zich rechtstreeks tot de werksters zouden richten, opdat die voor 't maken van dit kunstwerk eon rechtvaardig loon zouden ontvangen en het ingezamelde geld niet grootendeels aan do vingers van lusschenpersonon zou blijven plakken. Dat gedacht is zeer gelukkig en wij kunnen het slechts toejuichen. Wij herinneren ons inderdaad eene dergelijke inschrijving, die 180,000 fr. opbracht. Dit geld werd ook besteed aan een kanten sluier, gekocht bij fabrikan ten, welke aan de werksters die hem maakten, 7.000 franks betaalden aan dagloon. Later werd het stuk officieel geschat 't was werkelijk 20,000 fr. waard. Hopen wij dat de les niet verloren ga (XX" Siècle.) Verplichtend onderwijs. De heer Beco, gouverneur van Braband, heeft in zijne openingsrede, uitgesproken Dinsdag in den Provincieraad, zich partijganger verklaard van het verplich tend onderwijs, zelfs tot 14-jarigen ouderdom, doch op uitdrukkelijke voor waarde dat de ouders do volledige vrij heid zouden hebben te kiezen tusschen de vrije school en de onzijdige school. De linkerzijde heeft den heer Gouver neur dapper toegejuicht toen hij de leerplicht voorstond, doch ze juichten niet toe toen de spreker gewaagdo van de vrijheid der huisvaders. Dat zegt genoeg dat de geuzen door verplichtend onderwijs het verplich tend, officieel, onzijdig onderwijs ver staan. Wat de vrijheid van den huisvader betreft, de eerste konditie ware, dat de godsdienstige huisvaders het recht heb- be eene godsdienstige school van de openbare macht te eischen. Eene eenvoudige wet is daarvoor niet genoeg, die kan allo dagen veranderd worden, 't Zou moeten in de Grondwet geschreven zijn om iets te beteekenen. Wat óns betreft we zien niet in dat men daar"Oor de Grondwet zal herzien. De Maatschappij - Union de Textile te Gent, neemt de vrijheid nogmaals de aandacht te trekken op de onlangs inge richte afdeeling welke voor doel heeft het plaatsen harer leden in België of in den Vroemde daarin navolgende hetgeen tot hiertoe door de groote handelsver enigingen is gedaan geweest namelijk door do Duitschnationaler Handlungs- gehilfen te Hamubrg. Het plaatsingsbureel zal slechts aan de Nijverheidshoofdeo, ernstige en be kwame medehelpers aanbieden, op deze wijze is deze instelling geroepen om groote dienst to bewijzen aan de Textile Nijverheid, zoowel voor wat de Nijver- hooiden dan do bediende betreft. Zij twyfelt niet of de heeren Nijver- heidshoofden zullen hunoe welwillende medewerking willen verleenen en de daatsen, welke desgevallend in hunne •Jijverheidsgestichtcn zouden open ko men, laten kennen. Provinciale Belastingen. In zijne redevoering, bij do opening van den zitdijd des Provincialen Raads onzer Provincie, heeft den heer Gouverneur gewezen op het wijs en spaarzaam bestuur van den Raad. In geeno der andere provinciën, deed de heer Gouverneur bemerken, is de schuld kleiner dan in Oost-Vlaanderen zij bedraagt slechts Fr. 4.57 per hoofd terwijl zij inde provinciën Namen en Braband tot Fr. 9.60 k 7,75 per hoofd geklommen is. In geeno provincie ook zijn de bela stingen, per hoofd gerekend kleiner zij bedragen slechts in opcentiemen fr. 0,73 per hoofd terwijl men in Braband en Luik fr. 2,00 en fr. 1,76 per hoofd betaalt. Dit strekt tot eer onzer Katholieke provinciale Raadsleden Mr Woeste. Zooals men weet bevindt Mr Woeste, zich sedert eenige dagen in een sanatorium te Lausanne, in Zwitserland. In hot begin was de toestand van den' achtbaren Staatsmini ster zeer voldoende, dan den negenden dag leed hij aan hevige maag krampen. Indien er zich geene beternis voordoet, zou er wel eene heelkundige bowerking kunnen noodig geoordeeld worden. Volgens Le Patriote van Brussel is de toestand van onzen achtbaren Volksvertegenwoordiger, merkelijk ge beterd Het Schoolschip. Het is nu vast beslist dat hot Belgisch Schoolschip L'Avenir zich van Honolula Hawaï eilanden naar St. Francisco zal begeven, waar het eene lading graan voor haven van Engeland en Hamburg zal innemen. Men mag het eerst in do maand December te Antwerpen ver wachten. Beiaardspel. Voor den wedstrijd van beiaardspel, tegen 21 en 22 Augusti te Mechelen ingericht, zijn 18profes- sionneelen on vier liefhehbers inge schreven. Dezen zijn MM. A. Nauwolaerts, beiaardier van Lier; A. Schijnkel, van Audenaarde Rolliers, van St Nicolaas E. Verrees, van Turnhout; J.Van de Plas, van Diest; F. Ledoute, van Bergen C. De Mette, van Aalst, oud-beiaardier te Brussel A. Vermeulen, van Ivortrijk A. Van Assche, van St-Truideu J.Van Beers, liefhebber, te Mechelen A. Ceyen, van Peruwelz-BonsecoursDe Vries, bei aardier te Nijmegem, (Holland)G.Van Zuylen, van Gouda; J. Dietrich, van 's Hertogenhnsch Th. Van Leeuwen, van Leiden \Vagenaar, van Utrecht L. Mons, van 's Gravenhage. Deze talrijke deelneming belooft een groot succes. Het opgelegde stuk voor de schiftings proef van den eersten dag is Het Lied der Vlamingen van Peter Benoit. De eerewedstrijd zal den 22 plaats hebben met een Klokkenlied, opzettelijk geschreven door den Mechelschen bei aardier De Nyn. Reeds verscheidene beiaardiers heb ben het beiaardspel van Mechelen komen zien en bestudeeren. lukkigen nu nog alle oogenblikken staken, daar de regen het vormen on ander werk onmogelijk maakt. De gevormde steen droogt niet, dit veroorzaakt ook veel schaê; de werklieden zijn in ellende gedompeld, te meer zyn veel steenbakkers door 't on gunstig weder ten onder gebracht. I)e Scheldesteen, doorgaans zeer gezocht voor zijne goede hoedanigheden, ontbreekt to taal. 't Is betreurenwaardig. De vier of vijf overstroomingen geduren de den laatsten winter, die zooveel scbado aangericht hebben, staan nog goed in 't geheugen en reeds is de bevolking aan de Maasoever in nieuwen angst gedompeld. Sedert meer dan veertien dagen regent hot zonder stilhouden de hoven staan onder water, de gewassen liggen op den grond Een socialistisch blad van Hoei, Le Travailleur, had een lasterend artikel overgenomen, tegon eenen pastoor uit do omtrek van Rysel gericht. De zaak werd door het Katholiek Ver dedig ingscomiteit voor het gerecht ge bracht, en de rechtbank van Hoei, die Dinsdag te oordeelen kreeg, veroordeelde Le Travailleur tot 200 fr. vergoeding en de noodige inlasschingen. Het zelfde blad bevatte lasterende zin spelingen op broeder Flamidien welke, zooals men weet door het gerecht vrij van schuld werd verklaard. Dat kostte aan Le Travailleur nogmaals 200 fr. en bijgaande inlasschingen. De Petit Bleuwil ook een anticlcri- caal verdedigingscomiteit inrichten, om de lasterende artikels van de godvruchtige bladen te doon veroordeelen. Begin maar I De pastoor van Charneux bij Herve, de E. H. Kairis, werd gelasterd in een spot blad, en de laster werd daarenboven in een liedje omgezet. M. Kairis vervolgde de lasteraars en dé rechtbank van Verviers veroordeelde den uitgever van het blad tot 1000 fr. en vier inlasschingen en den maker van het liedje tot 100 fr. en eene inlassching. STAD VAN AALST. op Zaterdag 16 Juli aanstaande, om 5 uren namiddag, in de gewone Zittingzaal ten Stadhuize. DAGORDE 1- Gemeentekas. Nazicht. 2. Gemeenterekenschap. Overdracht van Credieten op het dienstjaar 1909. 3. Stapelplaats. Magazijnrechten. 4. Gemeentegoederen. Verkoop van bouw grond aan de Liefdadighcidstraat. 5. Wegenis. Ontwerpen van reclitlijningcr. 6. Kerkhof. Grondafstand. 7. Middelbare scholen. Rekeningen over 1909 en begrootingen 1911. 8. Lager onderwijs. Heraanneming der school St. Jozefstraat. 9. Muziekschool. Rekening over 1909. 10. Burgerwacht. Rekening over 1909 11. Werkbeurs. en begrooting 1911 Les Voyages Francois NOORDLAAN, 45, BRUSSEL. A. Bedevaart naar Lourdes, van 3 tot 11 Augustus. Bijzondere trein. Wagons met gang. B. Naar Rome, van 3 tot 11 Septem ber. Voordeelige voorwaarden. C. Verschillende vertrekken naar Ober- Ammergau. D. Uitstappen naar Lourdes en Pyre- neën. Zonder nachttrein. Inlichtingen ten Bureele van De Den- derbodo Het slecht weder heeft een echt noodlot tig uitwerksel gehad in Vlaanderen. Do oogst die voor de aanhoudende regens aller prachtigst beloofde te zijn is nu erg be dreigd. Door do slagregens die in de laatste dagen govallen zijn, is er onberekenbare schade aangericht hot hooi staat in het water en verliest daardoor zijne goede hoe danigheid. Sommige landbouwers halen het halfnat binnen, uit vrees dat het ganscb zou rotten Het vlas dat in de streek van Kortrijk tot Audenaarde allerschoonst stond, ligt nu in den grond alzoo ook is het met de haver en 't koren gesteld en, indien het niet spoedig droog wêer wordt, zullen al die veldgewassen aan verrotting prijs gegeven zijn. Het is van nu af reeds zeker dat de aar dappelen, ten gevolge van de geweldige regens, aan do geduchte plaag zullen bloot- gestèld zijn die plaag zal des te noodlotti- ger gevolgen hebben als er heete dagen op het regenweder volgen. Do Scheldo en do Leie zyn aanzienlijk gestegen daar er door de rivieren, de beken en de grachten veel slijkerig water naartoe gevoerd wordt. In de steenbakkeryen langsheen de Schelde, tusschen Audenaarde en Gent, is de toestand waarlijk wanhopig. Tengevolge der overstroomingen van den afgelopen winter, waren de werklieden verplicht tweo maanden later aan den ar beid te gaan dan vroeger jaren, wat natuur- lyk voor die menschen veel schade is tot overmaat van ongeluk moeten die onge- A A L S T De opstijging van den luchtbal op 't Esplanadeplein heeft, gelijk altijd, een talrijke menigte der om liggende gemeenten naar onze stad gelokt. Gedurende de vulling speelde het fanfaren- korps De Jonge Aalstenaars een puik concert, 't Was 6 uren toen de lucht bal opsteeg. Twee personen hadden bij den luchtreiziger, bestierder Dumortier, plaats genomen. Het luchtschip dreef zachtjes in de richting van het zuiden en daalde neder, zegt men ons, voorbij de stad Ninove, in de meerschen tusschen Pollaere en Sant bergen. Het Vuurwerk werd ter oorzake van den regen tot Maandag avond uitgesteld. NINOVE. Eenige brouwersgasten, weigerden de bevelen te gehoorzamen van de vrouw des bestuurders, die gedurende de afwezigheid haars echtgcnoots eenig toezicht had gehouden op het werk. Bij zijne terugkomst kloeg zy hier over aan haren man en toen deze hen hun gedrag verweet sprongen zij hem te lijf, grepen hem naar de keel, namen den revolver af, waarmee hy zich wilde verdedigen en sloogen hem met stokken. Een andere werkman viel den schoonbroer te lijve, welke den bestuurder wilde verdedigen. Hij moest zijn heil in de vlucht zoeken. De policie moest den bestuurder verlossen. Het Guldensporenfeest werd te Gent schitterend gevierd. Ron 11 ure vertrok er van de Koorn markt een reusachtige stoet, meer dan een kwartier lang, samengesteld uit maatschappijen van allo kleuren, met tallooze vaandels en opschriften.Er heersch- te ongemeene geestdrift en een talrijk publiek verdrong; zich in de straten. Onder de voornaamste opschriften be merkten wij Leert vele talen, maar eerst en best het Vlaamsch. a Wy eischen Vlaamschsprekende over sten voor do Vlaamsche soldaten. Wie zijne taal veracht, veracht zich zelf. Om minister te worden één taalom policieagent te worden twee talen, enz. Spijtig dat de tramdienst zoozeer den stoet kwam hinderen. Op do St-Baafsplaats hid eene liederuil- voering plaats en werden er drie redevoe ringen uitgesproken. Zuivering van Brussel. Uit de Vlaamsche Gazet Het was waarlijk hoog tijd dat de policie der hoofdstad eens ingrijpend intrad, om de boulevards en de straten van 't centrum te zuiveren van al het vreemd Fransch goedje, dat onze tentoonstelling heeft aangebracht. Een groot aantal vrouwen was naar Brussel afgezakt. Dijnsdag avond hebben de officieren van policie, Van Ilerck en Michiels, der 2e af deeling, aan 't hoofd van een twintigtal manschappen, een kleine rizza op de boule vards gedaan en eene 40-tal 7rouw en van al te lichte zeden ingerekend. De meeste zijn vreemdelingen en vele werden opgezocht voor diefstal. Indien men zoo alle weken eene kleine zuivering deed, vooral rond do groote spoorhallen, zouden veel lieden, vooral menschen uit de provincie, er zich goed bij bevinden. Giovanni P., Italiaan, was reeds dikwijls de grenzen overgebraeht. Sedert drie maanden wist men dat hij zich opnieuw in België ophield, doch alle nasporingen om hem te vinden bleven vruchteloos. In de nacht van Vrijdag op Zaterdag echter bemerkten twee agenten den misdadiger op do Anspachlaan te Brussel. Hoewel de kerel bij het zien der agenten de vlucht nam, werd hij niettemin na een jacht in regel, gegrepen en naar het policiebureel gebracht en van daar naar de gevangenis van St-Gillis. Een rijke boer uit West-Vlaanderen wilde eens goed kennis maken met Brussel en zocht, na zijn bezoek aan de tentoonstel stelling en aan talrijke herbergen, eenige aangename stonden in gezelschap van een Brusselsch straatmadeliefke. Dit kwam hem duur te staan de genoeglijke uren gepasseerd, miste hij zyne gezellin on zyn >ortefeuille met 6,000 fr. Gelukkig vond ïy de diefegge terug en wist hij haar te doen aanhouden. Maar zij had de porte feuille reeds opgeborgen waar, dat wil ze niet zeggen. Te St-Jans-Molenbeek, ten huize der eehtgenooten S., ging de meid in eene kamer met eene brandende lamp. Eene kat, die zich daar bevond, sprong op haar toe en deed de lamp vallon. Een bc-gin van brand volgde en de kleeren der meid vatten vuur Men kon het meisje gelukkiglyk ter hulp komen. Do pompiers bluschten verder hot begin van brand, doch vele meubels waren reeds vernield. Tijdens een twist op de straat heeft de genaamde Deneile, boekbinder tc Brussel, in de Langestraat te Oostende, zijne echt- genoote, L. Billiet, van Oostende, 23 jaar oud, een geweldige messteek in den rug toegebracht. Hij is vervolgens zich zeiven gaan gevangen geven ten policiebureele. Het parket is Maandag namiddag ter plaats geweest. Het slachtoffer verkeert in een zeer bedenkelijken toestand. De dader is Maandag avond naar het gevang van Brugge overgebracht. Een Armeniër, die voor zaken te Brussel was aangekomen, had in de Zui derstatie kennis gemaakt met twee perso nen, die hem in eene herberg 800 fr. in bankpapier en voor 1200 fr. edelsteenen wisten te ontfutsele; Na dat de policie de dieven vruchteloos had gezocht wilde de vroemdeling naar Parys terugkeeren, toen hij eensklaps, den trein instappend een der dieven ontmoette. Hij pakte hem bij den kraag en loverde hem aan de policie. Mevr. Sylvie Yan Cauwenbergh, 103 jaar oud, weduwe van M. Henri De Smet, in leven arrondisseraentskommissaris van Audenrarde geniet sedert 63 jaar oen pensioen van 1769 fr. Zij is misschien de oudste gepen3ionneerde van gansch de wereld. Van de duizond duiven, die verleden Zondag te Audenaarde ter prijsvlucht wa ren meegegeven, zijn er slechts eonigen teruggekeerd. De andere worden veronder steld door het onweer verrast en gedood te zijn. De wetenschap staat thans den onder zoeksrechter en den policieman ten dienste bij het opsporen van misdadigers. Tusschen de overtuigingsmiddelen waar over het gerecht beschikt, zyn de vinger afdrukken op voorwerpen, door moorde naars en dieven aangeraakt, van de meest practische. Op elk voorwerp, tafel, stoel, glazen, flesch, papier, aangeraakt door een bandiet, ontdekt men indrukken, die soms niet goed op te merken met het bloote oog, door scheikundige middelen worden zicht baar gemaakt en door fotografie vergroot. Wordt zulk overtuigingsmiddel tegen over een beklaagde aangevoerd, dan is loochenen overbodig, daar de diefstal of de moord om zoo te spreken, het fabriekmerk van den man draagt. Zoo heeft de policie van Oostende, tot groote verbazing van den schuldige, ont dekt, dat de kerel, die do villa Somzéo te Oostende plunderde, ook diefstal pleegde in de Villa Nuytmans, te Blankenberghe. Dorstig zijnde van natuur, hadden do inbrekers in beide villas eenige flessehen wyn geledigd en hunne vingerindrukken werden op de halzen opgemerkt. Dynsdag avond rond li uren is er brand uitgebersten in de woningen van MM. Pellemans en Salut, O.-L.-Vrouw van Mechelenstraat, te Mechelen. Het alarm dat zich spoedig in de stad ver spreidde lokte veel volk te been en de policie snelden onmiddelijk met de besten dige spuit van hot stadhuis ter hulp, terwijl do pompiers verwittigd werden. Wij mooten hier hulde brengen aan den iever van M. Melis, lid van het policie- korps, evenals aan de heeren Borremans, Bernabé en Van Goethom dio hun leven in gevaar stelden. Het korps der vrijwillige pompiers was snel ter plaats en dank aan de krachtdadige medewerking van allen, kon men om 12 uren het vuur meester geraken. Een zekere D., herbergier te Leun aou aldaar verdwenen zyn met de geld eener spaarmaatschappy welke ten zijn- bestond. Gisteren moest de verdeeling gelden plaats hebben, en de bazin kon menschen niet anders zeggen, dan dat baas sedert een paar dagen weg was men van hem niets weet. Do spaarma schappij waarvan de baas kassier is, i rond de ongeveer 3000 fr. in kas. Genoe R de herbergier was ook schatbewaarder het Syndihaat der Hotel- en Restaura bediendendie reeds van verleden jaari tombola hebben ingericht. Men vreest i gelijks voor deze gelden. Elko maand vertrekken talrijke ki vanen onzer landgenooten uit het arrond sement Thielt naar Amerika. De gemeec Aerseele, Caeneghem, Thielt en va Ruysselede, worden stilaan ontvolkt, jaar vertrokken reeds 300 man, allen landbouwers, uit deze gameenten, gansch het arrondissement telt men landverhuizers dit jaar. En de oorzaak boerenarbeider wint in deze streek per dag en den kost, de vrouwen win van 70 tot 75 centiemen. i9»Sl 40,000,000 stukken Sun light zeep wor den wekelijks ver- beste verwacht ingen beant woordt Fcankrijk's verval. Elk jaar wordt er door het ministeriel oorlog eene statiestick opgemaakt van aantal dienstplichtigen dat zich aan dientsplicht onttrekt. In 1902 was dit tal 4905, een onrustbarend aantal. Mas 1908 bedroeg het 11,782 en in 1909: minder dan 17,258. Meer dan zeventienduizend jongmant die aan den oproep om hun dienstplick komen vervullen, geen gevolg gegi" hebben. In vier jaar is hun aantal dus 1" vervijfdubbcld Figaro acht dit schijnsel te gevaarlijker in een tijd, da; toenemende ontvolking van Frankrijk op gtorkte houden van het leger ste mocilyker maakt. Zeventienduizend mr dat is een heel legerkorps op voet i vrede. Laat ons niet raken, zegt Figi aan de vrijheid van drukpers, dat spn- van zelf. Maar we zion nu wat het ge; kan zijn van zulk een vryheid, wannee; aangewend wordt om te schimpen op militair plichtsgevoel en het begrip vaÜ land. Vroeg of laat en Figaro hoe eerder hoe beter zal wel eens maakt moeten worden tot hoever de draagzaamheid op dat punt gedreven worden, want zoo er een vryheid bestaan om de pen en geest van wans tè scheppen en gaande te houden, bestaat er ook nog een ander recht, van onze militaire macht do opperk waarborg is het recht om rustig te le en sterk. En dat recht, besluit Figs moet men toch ook een beetje eerbiedige: Te Brackel, bij Dortmund, vond Dond dag morgen een boer op zijne weide i ledigen kinderwagen en dicht bij in 't 1 ter het lijkje van een kind, omtrent maanden oud. 't Was 't kind eener wet mansfamilie, dat was toevertrouwd weest aan zijn tienjarigen broeder, knaap had meermaals gezegd, dat hij hem lastige kind in 't water zou werp Hij heeft ook dat voornemen uitgevoet Men heeft hem tot liiertoo niet kun: aanhouden, daar hij mot zijn driejarig c terken verdwenen is. Als hij ook dat ki maar niet gedood heeft. Een telegram van Zaterdag meldt dat 1 ongeluk van Bergli de dood heeft vera zaakt van tweo Duitsche toeristen en vi vyf gidsen en dragers. Dertig gidsen i Zaterdag morgend vertrokken om de lijk te zoeken. Ziehier in welko omstandigheden ongeluk plaats had Twee toeristen den Elzas, MM. Külh on Barthold, wai 's morgens van de IJszee vertrokken,: de hut Bergli, op de noord-westelijke bi ling van den Mönch, te bereiken. Zij wat vergezeld van zes gidsen en vier drags Het was 6 ure 's avonds, toen do ec kolom naby de Bergli kwam. Op oogenblik begon het sneeuwtapijt te gl den, de toeristen en gidsen meesleepei De ongclukkigen vielen in eene diej spleet. De dragers ontsnapten aan d sneeuwval en konden aanstonds hulp bre gen aan hunne gezellen. De dooden zijn gidsen Bargoner en zyn zoon, Bonere Rodolphe Inaebuit en zijn oom Pier Inaebuit. De lijken van de zevon slachtoffers Zaterdag avond naar het doodenhuis Grindelwald gebracht. De lijken der Dui sellers naar Straatsburg. Deze ramp is grootste die ooit plaats heeft gehad in massief der Jungfrau. Zij heeft groo ontroering verwekt. Twec-en-veertig CT sen hebben deel genomen aan de reddia te midden der grootste gevaren, daar lanfj alle kanten lawinen neerkwamen.

De Denderbode | 1910 | | pagina 2