Frankrijk. Duitschland. Slad Aalst.-Werkbeurs Meikerij St-Laurent GEVRAAGD. TE KOOP. BERICHT. Huis te liuren. meubels BIERBROUWERIJ WOONHUIZEN HOFSTEDE HOFSTEDE ZAAILANDEN Banque Centrale de la Dendre Nieuwstraat, N° 14, AALST. ZEVEN HUIZEN HOFSTEDE PERCEEL LAND Openbare verkooping. Openbare verkooping pelsers- er,Ondernemers gerieven schoone Bouwgronden, Germain Van de Maele, Bordeaux wijnen. Maandag namiddag, rond 212 ure, kwant Gustaaf Yerbeke, 26 jaar oud, weversgast, wonende te Wervik, in de citéGratry, in gezelschap van Henri Der- horre, Oktaaf Behagel en eenige vrienden uit de herberg Café Suisse Gekomen aan de grensbrug kregen de mannen die bedronken waren twist met den douanier Achiel Ghelen, 28 jaar, die van dienst was op Belgisch grondgebied. Gustaaf Verbeke die in België nog eonc gevangenisstraf uit te boeten had, was fel gebeten op den douanier Ghelen met wien hy reeds vroeger veel getwist had. Eens dat Yerbeke en zijne vrienden over de grensbrug stonden, begonnen zy den doua nier uit te dagen. Ghelen die een sterk manspersoon is kon het tegen de overmacht niet uithouden en moest door een zyner kollegas, den douanier Goeman, uit do handen der dron ken kerels verlost worden, doch zij achter volgenden de beide douaniers. Ghelen trok zijnen revolver en dreigde den eerste die nog vooruit kwam neer te schieten. Gustaaf Verbeko ging naar hem too en kreeg een kogel in de volle borst de ongelukkige viel loodzwaar ten gronde en was een lijk. Op het gerucht der losbranding waren talrijke personen toegesneld en verbrijzel den de ruiten en de ramen hunner kabicn De gendarmen in allerijl toegesneld konden door hun krachtdadig optreden erge tooneo- len voorkomen. De Fransehe rechtspraak. Men weet dat bisschoppen en priesters, die hun nen plicht vervullen tegenover de school, vervolgd of met vrede gelaten, vrijgespro ken werden of veroordeeld. Er is geen touw meer aan vast te knoopon en M. Briand heet dat de rechtspleging vast stellen. Nu heeft Donderdag de burgerlijke rechtbank van Cahors uitspraak gedaan in de zaak der onderwijzers van de Lot en van den bond der amicales do France et des colonies, tegen Mgr den bisschop van Cahors. De rechtbank vorklaardo de zaak ontvangbaar en veroordeelde Mgr Laurens tot 300 fr. schadevergoeding en de kosten Van den anderen kant was de abbé Mouton, die tijdens eene cathechismusles in de sacristij do schoolboeken, door de bisschoppen veroordeeld, had aangeklaagd, vrijgesproken door de rechtbank van Ver don, die oordeelde dat de sacristij geen openbare plaats was. Het beroepshof van Nancy nam het tegendeel aan en veroor- deolde den abbé Mouton tot 100 fr. boete. Wordt nu maar wijs uit dat alles, te meer daar andere bisschoppen, wegens dezelfde feiten vervolgd, door andere recht banken vrijgesproken zijn. Aardbeving. Woensdag morgend, rond half tien, heeft men een schok van aardbeving gevoeld in Beieren en 't noor delijk gedeelte van Tirol. Het centrum van de aardbeving is waar- schijnlyk in Tirol geweest. In Zuid-Tirol heeft men niets bemerkt. In het dorp Silz, Oberindal, zijn schouwen en daken inge stort. Verscheidene huizen vertooncn groote scheuren. De bewoners waren aan grooten schrik ten prooi. In een deel van Miinchen heeft men ook de aardbeving bemerkt. Op do aardbevingstatie was do seismograaf sterk beroerd gcdur.ende 14 seconden. Ir. vele huizen zag men de meubels wankelen. In de scholen schoven de wandkaarten heen en weer. Op sommige plaatsen hoorde men duidelyk gerommel. De meisjes ontvlucht ten luid schreiend het schoolgebouw. In de groote bibliotheken der stad wankelden de met duizende boeken beladen schabben op bedenkelyke wijze. Men meende eerst dat er eene ontploffing had plaats gehad. Sedert het bestaan der aardbevingstatie té Miinchen, heeft men zulken schok niet waargenomen. In vele plaatsen van Opper- en Neder- beieren, heeft men den schok gevoeld, ook te Oberammergau. Worden gevraagd door de Patroons 1 Gaswerker 2 Smedersgasten 3 Schrijnwerkers. Vragen der Werklieden Een Meestergast of Magazijnier, voor fabriek of werkhuis, kunende vlaamsch en fransch 1 goede Voerman 1 Huisschil der. BURGERLIJKE STAND DER STAD AELST. GEBOORTEN. Mannelijk geslacht 8 2g Vrouwelijk 20 Huwelijken. C. De Mont, muziekl. met B. Reyniers, muziekl, V. Bocqué, reiz. met M. Lièvre, zb J. Schellinck, smid met M. Arys, stikster. J. Van Renterghem, schoenm. met A. Salomez, winkel. Overlijdens. L. Van den Abbeele, man Schellens, zb. 74 j. denderstr. A. Van do Maele, w' Buyle, zb. 85 j. Botermelkstr. 2 kinderen onder de 7 jaren. Marktprijzen. Zaterdag 16 Juli 1910. Aardappelen de 100 kil. 7,00 h Boter per 3 kil. Roomboter 90 kil.; per kil Eiers de 25 Ajuin de 100 kil. Viggenen, per koppel BOTERMARKT. Heden Zaterdag werden 194 klonten boter ter markt ga- bracht, wegende te samen 1580 kilogr. HOPMARKT. ANTWERPEN, 15 Juli. Men kwo- teert: Aalst beschikb. Juni 95,00 a 000 fr.; nieuwe oogst 60,00 fr. Poperinghe be schikb. Juni 90,00 a 100 fr.; nieuwe oogst, 55.00 a 00.00 fr. Markt kalm. 8,00 8,91 o,oo o,oo 0,00 80,00 k 90,00 8,10 k 3,00 k 2,50 k 0,00 k Veemarkten. GENT, 15 Juli. Ziehier de prijzen van het Vee, levend gewogen op de markt van Vrijdag Getal te koop gestelde Hoornbeesten 336. Melkkoeien 12, groote Ossen 4, jonge Ossen 3o, Vaarzen 35, vette Koeien 52, Stieren 18, magere Beesten 183. Schapen o, Lammeren o, Kalveren 360, Varkens 245, Loopers 31, ViggenB 645, Geiten o. iekw. 2ekw. 3* kw. Stieren o 95 0.80 o 70 Koeien o 88 0.75 0.68 Vaarzen 0.98 0.84 0.70 Ossen i.o5 0.92 0.80 Varkens 1.18 1.05 0. Kalvers 1.35 1.05 o. CUREGHEM-ANDERLECHT, 13 Juli.— Rundveemarkl. - Te koop gesteld 2191 stuks, waarvan 470 ossen, prijs 0,82 tot 1,02 fr. 43a stieren, prijs 0,70 tot 0,90 fr. 369 koeien, prijs 0,60 tot 0,80 fr. ANDERLECHT, 15 Juli. - Kalver markt. Te koop gesteld 1,610 stuks prijs 0,85, tot 1.08 fr. ANDERLECHT, 12 Juli. Varkens- markt. Te koop gesteld 2428 stuks, aan 1,02 tot 1,18 fr. XE ERPE, Vijf Huizen, Allerfijnste Roomboter. Eere-diploma in 1910 in dc Tentoonstelling van Brussel. In 't klein te bekomen bij M. Jean De Clerck, Kerkstraat, te Aalst. Men vraagt jonge bureelbediende 30 fr. per maand voor begin met vorzeke ring van verbetering. Aanb. W. K. C. Agcnce Roussel, Brussel. 11-7-10. Voor Aalst en omstreken, deftige en vlijtige persoon voor den verkoop onzer Naaimacliienen en de ontvangsten te doen. Vast loon en kommissie. Kleine waar borg wordt geeischt. Zich te bevragen aan do Maatschappij SINGER Albert Liénartslraat, Aelst. FrniiH tiemiins-De Smet, te Aalst, Korte Zoutstraat, 3, Notarisklerk gedurende 40 jaren, gelast zich met het opmaken van verhuringen, overeenkom sten, doodschulden, vernieuwingen van hypothecaire inschrijvingen, vereffeningen en verdeelingen, ontvangsten, beschikkin gen van gelden op hypotheek, aankoopen en verkoopen van onroerende goederen raadgevingen voor notariale zaken. Gematigd loon en eerlijke bediening. I>© ondergcleeUentlo heeft de eer zijne talrijke kliënten le berichten dat zijne fabriek gansch heropgebouwd en vergroot is, en dat er van heden af weder om te bekomen zijn alle soorten van Bo bijnen, Draaiwerk voor Schrijnwerkers en Meubelmakers, enz., enz. Schoon, goed en zuiver afgemaakt werk, aan prijzen buiten alle concurrentie. Ook te bekomen Draai- lingen voor Bakkers, Brandhout voor het aansteken van open-vuren en stoven. P.-J. Gustave Van de Velde, Scht rreveldstraal, Aalst Paard, dobbelen Poney met verschei dene volledige Harnassuren en Camion. Adres te vragen ten Bureele van De Denderbode '91- In den loop der maand Augustus eerst komende zal er een examen plaats hebben voor bet begeven van bedieningen van telegrambesteller ter stede. Om aan het examen te mogen deel nemen moeten do candidaten ten minste 12 jaar oud en niet meer dan 15 jaar geworden zijn. De vragen tot deelneming moeten aan den heer Telegraaf-Ontvanger ter stede schriftelijk gedaan worden. 3 bovenkamers, 2 schoono benedenplaat- sen, schoonc keuken, schotelhuis, stal, enz., voorzien van pomp- en regenwater en hof, naby de kerk van Mijlbeck. Zich te bevragen bij Louis Bueykens, Groenstraat A. M. nr 45. OPENBARE VERKOOPING van schoone te HAELTERT, Hoogstraat. De Notaris DE SADELEER, te Erembodegem, zal. ten verzoeke en ten huize van den heer Alfons Peleman, te Haeltert, aan de Hoogstraat openbaar verkoopen, op Woensdag 37 Juli ipio, om 8 ure 's morgends. Ronde en andere talels, schoone zetel, waaron der rieten, eene groote hoeveelheid schoone stoelen waarvan 10 in eikenhout, ledekanten met ressorts, matrassen en hoofdkussens, lavabo en garn.turen, nachttafels, kassen, kommöder., een zeer goed naaimachien, beelden onder bocaal en andere, kandelaart, vazen, schouwgarmturen, lijsten, printen, quinquets, lampe-belge met hangers, kap stokken, storestokken, horlogie, transparanten, jachtvuur en andere vuren, messen, lepels, iour- chetteD, Kommen, kannen, kasserollen, pannen, moor, koffiepot, eene groote hoeveelheid klein keukengeriei, en verders nog meer schoone meubels. Gewone voorwaarden. Openbare verkooping van eene schoone Woonhuizen, Tuinen, Wijmeniers, Mcersch en Landen 1© Berlaere en Uylbergon. De Notaris SCHELFHOUT, te Oordegein, zal met tusschenkomst van zijnen ambtgenoot de Notaris VAN GEETERUYF.N, te Zele, ten ver zoeke van wien het behoort, met gewin van instelpremiën en gelagen in het openbaar verkoo pen, de volgende goederen te weten. Gemeente Beerlaerc. Eerste koop. Eene schoone Bierbrouwerij, in volle werking, bewogen door den Stoom, met groote Magazijnen, Kelderingen, Stallingen en verdere gebouwen, gestaan en gelegen op den Hoogen weg, bekend bij kadaster sectie B, nummer 408c, aldaar groot naren, palende ten oost den heer Frans Hertecant-Matthys, ten zuidede koo- pen 3, 5 en 6, ten weste koop 2 en ten noorde de Gaverstraat. Tweede koop. Een schoon Woonhuis met Hof, gestaan en gelegen alsvoren, bekend bij kadaster sectie B, nummers 406.M en 4o5c, groot aldaar 10 aren qo centiaren, palende ten ooste de koopen 1, 5 en 8, ten zuide den Hoogeweg, ten weste en ten noorde de Gaverstraat. Bewoond door den heer Cyriel Van den Bossche. Derde koop. Een schoon Woonhuis, gestaan en gelegen alsvoren, bekend bij kadaster sectie B, nummer 407c, met eene grootte van 40 centiaren, palende ten ooste koop 6, ten zuide koop 4. ten weste koop 3 en ten noorde koop 1 Bewoond door den heer Emiel Van den Hauwe. Vierde koop. Eenen Hof, gelegen alsvoren, bekend bij kadaster sectie B, nummer 407E, met eene grootte van 3 aren 20 centiaren, palende ten ooste koop 6, ten zuide den Hoogenweg, ten weste koop 8 en ten noorde koop 3 en 6. Gebruikt door verschillige. Vijfde koop. Een schoon Woonhuis, gestaan en gelegen alsvoren, bekend bij kadaster sectie B, nummer407F, met eene grootte van 00 centiaren, palende ten ooste koop 3, ten zuide koop 4, ten weste de koopen 2 en 8 en ten noorde koop 1. Onbewoond. Zesde koop. Een schoon Woonhuis, gestaan en gelegen alsvoren, bekend bij kadaster sectie B, nummer 407G, met eene grootte van 2 aren 80 cen tiaren, palende ten ooste d'heer Frans Hertecant- Matthys, ten zuideden Hoogenweg en koop 4, ten weste koop 3 en ten noorde koop 1. Bewoond door Mijnheer Comelis. Zevende koop. Een Schoon Woonhuis met Hof gestaan en gelegen alsvoren, bekend bij kadaster sectie C, nummers Ó5B en 65a, met eene grootte van 4 aren 20 centiaren, palende ten ooste Juffrouw Lconia Schicks, Mijnheeren Joannes-Amandus De Poppe-De Ryck en Leonard De Poppe-De Bock, ten zuide de erven van Dame wed. Amand De Smet. ten weste Mijnheer Charles-Jan Van Malderen-Van Havermaet en ten noorde den Hoogeweg. Bewoond door den heer Raymond Baeyens. Achtste koop. Eon schoon Woonhuis met Tuin, gestaan en gelegen alsvoren, bekend bij kadaster sectie B, nummer 4061., met eene grootte van 3 aren 10 centiaren, palende ten ooste de koopen 4 en 5, ten zuide den Hoogeweg, ten weste en ten noorde koop 2. Bewoond door Mijnheer Clement Saey. Negende koop. Een schoon Woonhuis met Hoi gestaan en gelegen wijk Bautenicr, bekend bij kadaster sectie B, nummers 137A en i35a, met eene grootte van 5 aren 40 centiaren, palende ten ooste Mijnbeer Jan Van Kerchove-De Mol, ten zuide de Hoogstraat, ten weste den heer Valery Janssen* en ten noorde de heeren Pieter-Jan Abeel en Judocus Sclieirt-Clinck. Bewoond door den heer Victor Haeyntjens. Tiende koop. Eenen Wijmenier, gelegen wijk Mallegemstede, bekend bij kadaster sectie A, nummers 58 en 5g met eene grootte van 33 aren 40 centiaren, palende ten ooste de heeren Pieteren Lodewijk Ganzeman, ten zuidede Nieuwe Meire, ten weste Mijnheer Adriaan-Laurent Van Dissel dorp-De Smet en ten noorde Dame weduwe De Naeyer-Peeters, te Willebroeck. Elide koop. Eenen Wijmenier met Uitweg, ge legen wijk Weynsbogh, bekend bij kadaster sectie A, nummers 411 en 42911, met eene grootte van 43 aren 20 centiaren, palende ten ooste de heeren Alois Van den Berghe en Ernest Janssens, ten zuide den heer Ernest JaDssens voornoemd ten weste de heeren Achille Braeckman, te St Amands- berg, Laurent Heechaut, te Schoonaerdc en ten noorde de heeren Maurice Cremers-Heechaut, te Caleken en Amand Heechaut, te Schoonaerde. Twaalfde koop. Eenen Wijmenier, gelegen wijk Meerewinkel, bekend bij kadaster sectie A, num mer 656, met eene grootte van 38 aren 90 centiaren palende ten ooste Mijnheer Emiel De Staercke- Jouret, te Gent, ten zuide Mijnheer Amedeé De Ryck-Heyvaert, te Appels, ten weste de kinderen Van den Breen en Juffrouw Evelina Janssens en ten noorde de Meirebeek. Dertiende koop. Een perceel Meersch, gelegen wijk Mallegemstede, bekend bij kadaster sectie A, nummer 372, met eene grootte van 12 aren 60 cen tiaren, palende ten ooste de Groenendijkstraat, ten zuide Mijnheer Karei Lodewijk Van Keymolen- Haentjens, ten weste Mijnheer Emile De Staercke- Jouret, voornoemd en ten noorde Mijnheer Adolt Steeman, te Overmeire. Veertiende koop. Een perceel Land, gelegen wijk Molenhoeksken, bekend bij kadastsr sectie D, nummer 506G, met eene grootte van 9 aren 20 centiaren, palende ten oosteden weg, ten zuide en ten weste de kinderen De Bock en ten noorde de kinderen De Boeken Mijnheer Willem Scbicks- Faes. Gemeente Uytbergen. Vijftiende en laatste koop. Een nieuw gebouwd Woonhuis en Land. gestaan en gelegen wijk Kauter, bekend bij kadaster sectie A, nummer 333BIS, met eene grootte van 17 aren 90 centiaren, palende ten ooste Dame wed. van den heer Frans Dauwe-De Geyteren kinderen te Wetteren, ten zuide de Straat, ten weste Juffrouw Tharoalie- Vitalia Muylaert, te Wichelen en ten noorde den heerLéon en Juffrouw Marguerita De Bruycker, te Brussel. ZITDAGEN: Instel Donderdag 4 Aueusti 1010 Verblijf Donderdag 18 9 Telkens om 2 ure stipt nanoen, in het Estaminet Taverne Viennoisb gehouden door Madame Frédnx, te Aalst, Statieplein. Bij dadelijke uitwinning en vrijwillige verkooping. Openbare verkooping van en een perceel LAND, 1© UlSEDKIUttSttKU. De Notaris SCHELFHOUT, te Oordegein, zal, openbaarlijk verkoopen A. 'Bij dadelijke uitwinning, krachtens vonnis verleend door de Rechtbank van eersten aanleg zitting houdende te Brussel, in date 18 Juni 1910. te weten .- Een Woonhuis, gestaan en gelegen te Liede- kcake, bekend bij kadaster sectie A, nummers 34411 en 3441, met eene grootte van 6 aren 35 cen tiaren, palende langs voren aan de Stras t, langs achter aan den heer Jacobus De Backer, van de eene zijde aan den heer Hubert Van de Putte en langs de andere zijde aan den heer Seghers. Bewoond geweest door den heer Alphonse Van Welkenhuysen. B Bij vrijwillige verkoopingten verzoeke van •ien het hehoort Eerste koopEen onlangs nieuw gebouwd Woonhuis metaanhorigheden, gestaan en gelegen te Liedekerke. aan de Opperstraat, met eene grootte van 2 aren 5i centiaren, palende ten ooste den heer Vital Heymans, ten zuide den heer Severin Y'ercammen en de Opperstraat, ten weste den heer Philemon Van den Branden en ten noorde Jeröme Van den Borre. Bewoond geweest door den heer Petrus Van den Borre. Tweede en laatsle koop: Een perceelkeD Land, gelegen te Liedekerke, aan de Opperstraat, bekend bij kadaster wijk C, deel van nummer 123 en 124, met eene grootte van 5 aren 76 centiaren, palende aan i° Frans Seghers. 20 Petrus Van den Borre, 3° Frans Heymans en 40 de Opperstraat. Enkele zitdag ZATERDAG 3o JULI 1910. Om 3 uren namiddag, in het Estaminet Ta- :rne VlENNOisE gehouden door Madame Fré- ■ix, te Aalst, Statieplein. Openbare verkooping van eene behuisde en een perceel LAND t© VLlïiïlZELE, Bussegem. De Notaris SCHELFHOUT, te Oordegem, zal, ten verzoeke van wien het behoort, met gewin van istelpremiën en gelagen, in het openbaar verkoo pen de volgende goederen te weten Eerste koop. Eene Behuisde, Beschuurde en Bestalde Hofstede, gestaan en gelegen te Vlierzele jk Bussegem, bekend bij kadaster sectie A, mmers 3 en 4, met eene grootte van 10 aren 80 centiaren, palende ten ooste Mijnheer Joseph De Potter D'Indoye te Melle, ten zuide den Steen weg, ten weste en ten noorde Mijnheer Theodule Verstraeten-De Clippele. Tweede koop. Een perceel Land, gelegen alsvo ren wijk Bussegem, bekend bij kadaster sectie A. nummer 6, met eene grootte van 25 aren 80 centi aren, palende ten ooste Mijnheer Verstraeten voor noemd, ten zuide de Straat, ten weste Jufvrouw Maria-Catharina Blom en Mijnhee- De Potter D'Indoye voornoemd en ten noorde het gescheed met de gemeente Oordegem. Voorschreven goederen zijn bewoond en ge bruikt geweest door den heer Jan-Baptiste Ra- moens. ZITDAGEN: Telkens om 3 uren van den namiddag, ter her berg gehouden door den heer August Braeckman, te Vlierzele Bussegem. Voor nadere inlichtingen wende men zich ten kantoore van boveDgenoemden Notaris, alwaar er gestadig groote en kleine kapitalen te bekomen zijn mits goed bezet en aan gematigden intrest. Bij dadelijke uitwinning. OPENBARE VERKOOPING van een behuisde TE ERPE, aan de Gentsche Kassei. De Notaris SCHELFHOUT, te Oordegem zal krachtens vonnis verleend door de Rechtbank van eersten aanleg te Dender - monde, in date 15 Juni 1910, openbaariijk verkoopen Eenige koop. Een behuisd Hofstedeken, gestaan en gelegen te Eipe, aan de Gentsche Kassei, gekend bij kadaster sectie A; nummer 66oa, aldaar groot 90 centiaren, palende ten ooste den heer Felix De Meerleer, ten zuide de Gentsche Kasseide, ten weste en ten noorde het Baantje en daarover den heer Honoré Schellaert. Bewoond door den heer Lorie. Enkele zitdag DONDERDAG 21 JULI 1910. Om 3 ure van den namiddag, ter herberg genaamd In de Tramstilstand, - gehou den door den heer Felix De Meerleer- Dumontte Erpe, aan de Gentsche Kassei. OPENBARE VERKOOPING van goede te MEIRE en OTTEJ.GEM. De Notaris MEERT, te Erpe, zal, namens wien het behoort, met gewin van palmslagen en gelagen in het openbaar verkoopen: Gemeente Meire. i° Een perceel Land, gelegen op den Gouden Leeuw, gekend ten kadaster sectie A, nummer 55, met eene grootte van 35 aren 60 centiaren, palende ten ooste de heeren Auguate Rottiers en Frans Van den Steen, ten zuiden den Armen van Ottergem, ten weste den heer Charles-Louis De Jonghe, ten noorde de Straat. Gebruikt door den heer Frans De Bocck, te Ottergem. 20 Een perceel Land, gelegen op het Langeveld, bekend ten kadaster sectie B, nummer 474H, met eene grootte van 9 aren, palende ten ooste den heer Gustaaf Bosseloo-Neerinckx, ten zuide de heeren Gustaaf Van de Velde-De Troyeren Alfons Van Bever-De Boeck en consoorten, ten weste de heer Victor De Vos-Cobbaert, ten noorde den heer Désiré De Troyer. Gemeente Ottergem. 30 Een perceel Land, gelegen op den Molenkautcr, gekend ten kadaster 6ectie A, nummer 844, met eene grootte van 7 aren 10 centiaren, palende ten ooste en ten weste den heer Petrus Van Bever, ten zuide den heer Jan Baptiste Standaert en ten noorde Jufvrouw Octavia Pieters. Gebruikt door voornoemden heer De Boeck. 40 Een perceel Land, gelegen op den Molenkauter, gekend ten kadaster sectie A, nummer 839, met eene grootte van n aren 20 centiaren, palende ten ooste en ten zuide den heer Burgemeester Van den Eeckhaut, te Erondegcm, ten weste de kinderen De Boeck, te Ottergem, ten noorde de Straat. Gebruikt door den heer Gustave Van den Eeckhout. Zitdagen: Mandag 14 juli l0. Verblijf Maandag 25 Telkens om 2 uren namiddag, ter her berg gehouden door den heer Gustave Van den Eeckhout, te Erondegem, Dorp. NAAMLOOZE VENNOOTSCHAP Agentschap der Société Générale de Belgique. Nederlegging van geld. Opening van Rekeningen-Courant. Disconto Escompte en Invordering van Wissels. Kredietopeningen. Uitgifte, Aan- en Verkoop van Checks op den Vreemde. Kredietbrieven op alle Landen. - Financiële dienst voor rekening van Maatschappijen. Beursorders Aan-en Verkoop van Actiën en Obligatiën. Inkasseering van Interestkoepons en van Uitkeerbare Titels. Leening op de Titels. Bewaring van Titels. Dienst van Agentschap der Société Générale de Belgique en der Spaarkas van deze Maatschappij. N. B. De rekeningen-courant van Dépot door de Banque Centrale de la Dendre geopend, brengen e^nen intrest op van 2 1/2 p. 0/0 per jaar, voor de Dépots terugbetaalbaar op zicht. 3 p. 0/0 mits voorafgaandelijke verwittiging van i5 dagen. Bij gedwongene onteigening. OPENBARE VERKOOPING van te AALSTBinnestraat en Raapstraat. De notaris MEERT te Erpe, zal open baarlijk verkoopen, ingevolge de wet van den i5 Oogst 1854, bij inbeslagneming, ten overstaan van den heer Vrederechter des Kantons Aalst en in uitvoering van een vonnis verleend door de Burgerlijke Recht bank van Dendermonde den 2 Juli dezer loopende maand Juli, de hierna aangewe zen onroerende goederen. STAD AALST. I. Vier aaneenhangende Woonhuizen, gestaan en gelegen in de Binnenstraat, gekadastreerd 6ectie D nummers 869F, 869G, 869H, 8691, groot elk huis, 40 cen tiaren, palende zuid den heer Benoit Schouppe, oost den Bolleweg, noord vol gende huizen. II. Drie aaneenhangende Woonhuizen, gestaan en gelegen in de Raapstraat, geka dastreerd sectie E nummers 512M, 512N, 5120, groot nummer 512M 60 centiaren en de audere twee volgende elk 40 cen tiaren, palende zuid de Raapstraat, west Louis Van Mol, oost volgende huizen. Eenige Zitdag DIJNSDAG 26 JULI 1910, om 3 uren namiddag, ter zittingzaal van gezegden heer Vrederechter. Het lastkohier en een afschrift van het vonnis berusten ten kantore van gezegden notaris Meert. Studie van den Notaris MEERT, te Erpe. Uit. «lei* hand te koop. Een welgelegen Winkelhuis, met Koer on Magazijnen, gelegen te Aalst, in de Molenstraat, palende aan Madame Sonok en aan den heer Auguste Van den Brempt, gekadastreerd sectie A, nummer 496c, met eene grootte van 2 aren 20 centiaren. Bewoond door den heer De Scyn. OPENBARE VERKOOPING van eene behuisde en een perceel MEERSCH X K IB O I STAD 13 De Notaris DE GHEEST, te Aelst, zal, met gewin van palmslagen en gelagen in het openbaar verkoopen: GEMEENTE HOFSTADF.. 10 Eene behuisde Hofstede, met Schuur, Boom gaard en Hof, gestaan en gelegen gehucht Babbe laar, gekadastreerd wijk A, nummers 214, 2i5 en 2i6a, met eene grootte van garen 80 centiaren, palende ten ooste aan den heer Adolphe De Rybel, ten zuide hebbende losweg tot op de Babbelaar straat aan den heer Zacheus D'Haese. ten weste aan den heer Joseph Marck en ten noorde aan de Rijbaan. 2° Een perceel Meersch, gelegen op den Drinke- link, gekadastreerd wijk A, nummer 40B, met eene grootte van 13 aren 80 centiaren, palende ten ooste aan den heer René-Joseph Van Hauwer- meiren, ten zuide aan de Baan en daarover den heer Dr De Naeyer, ten weste aan den heer Alois Roels-De Rybel en ten noorde aan den heer Albien Daelman. Voorschreven goederen zijn bewoond en gebruikt door den eigenaar heer Petrus-Joannes Huyle- broeck. LAATSTE ZITDAG Vrijdag 29 Juli 1910. Ten 4 uren namiddag, ter herberg genaamd St. Antonius bij den heer Frans De Smet, te Hofstade, aan het Dorp. Uit iler hand te koop. 3 allerbeste perceelen Zaailand, gelegen te Hofstade Lindeveld groot omtrent 80 aren. Meulekouter groot 61 aren. (Nabij de Statie van Aalst), en Schoonaerde Migroveld groot om trent 17 aren. Voor de conditiën zich te bevragen Alf. Van der Sloten, Kandidaat-Notaris, Bd Callier, 44, Gent. OPENBARE VERKOOPING van een voornaam goed to ERPE, Cottemkauter. De notaris EEM AN te Aalst, zal namens wien hel behoort, in het openbaar verkoopen EENIGE KOOP Een goed perceel Land, gelegen te Erpe, Cot temkauter, bekend bij kadaster wijk C nummer 21 ia, groot aldaar 13 aren 80 centiaren, palende ten ooste de heeren De Wolf, ten zuide M. Pare- wyck, ten weste de erven Schellaert en ten noorde de Cottemstraat. Gebruikt zonder termijn door M. Hubert De Middeleer tc Erpe. ENKELE ZITDAG Maandag 25 Juli 1910. Om 3 uren van den avond, ter herberg De Roos bij Mr Evariste Smeken», te Erpe, nabij de Vijf huizen, Gentschen steenweg. De Notaris BRECKPOT, te Aelst, zal openbaarlijk verkoopen. 39 LOXI3IV schoone Bouwgronden, te Aelst-Schaar- beke, aan den Ledeweg en in eene nieuwe straat leidende van den Ledeweg naar eene nieuwe straat komende in de Pieter Couckstraat, te zamen groot 47 aren 57 centiaren. ZITDAGEN: Instel Dijnsdag 26 Juli Verblijf Dijnsdag 2 Augusti) Telkens om 3 uren namiddag, ter Esta minet Tivoli, bij Mijnheer Alfons Spanoghe, te Aelsl, Dendermondschen Steenweg. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen. 15 aren 27 centiaren Bouwgrond, te Hofstade, op het Biesterenveld, aan den Steenweg van Dendermonde. Verdeeld in 5 deelen. ZITDAGEN 'S'"- Telkens om 3 uren namiddag, ter her berg Het Oud Koningshof, bij Mijnheer Domien De Croock, te Hofstade, aan den DendermondBchen Steenweg. Studie van den Notaris BRECKPOT, te Aelst. VEND IT IE VAN te AELST, Zonneetraat. Ten huize van Mijnheer Andre Stiernon Ondernemer, op Dijnsdag 19 Juli 1910. om 1 ure namiddag. Uit derliand t© koop. te Aalst(Burgemeesterplaats, en aan de nieuwe straten, geopend op den eigendom genaamd Het Schaliënhuis. Zich te bevragen ter studie van den Notaris BRECKPOT, te Aalst, Graan markt. Wijnen, Likeuren, Genever HUIS VAN VERTROUWEN Nr 3, Esplanadestraat, AALST. 0^0 Bordeaux vieux de flescb fr. 1.00 Médoc 1.10 Fronsac 1.25 S'-Emilion 1.50 S'-Estèphe 1.75 S'Julien - 2.00 S'-Julien vieux 2.50 Pontot-Canet 3.00 Witte wijnen. Tours de flesch fr. 1.10 Tours vieux 1.25 Tours sup. »1.75 Graves 1.10 Sauternes »1.75 Moselle - 1.50 Nierstciner - 2.00 Johannisberger 2.75 Champagnb wijnen van alle merken te beginnen van 2.75 fr. de flesch. Porto. Madèro, Malaga, de flesch fr. 2.00 Byrrh van het huis Violet Fre,Thuir 2.70 Genever de liter, te beginnen van fr. 1.50 Hasselt - 2.00 Hollandsche Schiedam, de liter - 2.80 Het wit Stoopken 2.20 Franschen de liter fr. 1.50 en 1.70 Ai.lk fijne Likeuren, zooals anisette Suisse, Duval, Triple sec, Elixir do Boca, Advokaat, Marasquin, crêmo de Fraises, in liters, halve, en vierde van liters. Lastvrije Likeuren, zooals Chocolat, Kwast, Kriek, de liter fr. 0.90 Bocals krieken en rozynen 1.25 Porto 1.30 Witte wijn 1.10 Sancson Kina 1.75 Groseille 1.50 Grenadine 1.60 Citroen 1.75 Spiritus van azijn, de liter fr. 2.80 Azijn aan do liter fr. 0.30 011 0.40 Besten wijn-azijn d'Orléans fr. 0.75 Gueuze-Lambic, extra aan fr. 0.35 de llesch Oud-bier Do Gheest 0.40 Haarlemmer Olie 0.50 n Stalbezems het pak fr, 4.00.

De Denderbode | 1910 | | pagina 3