AI, WOESTE. Rechterlijk Kronijk, Nationale Feesten te Brussel Boekbeoordeeling. Onweder, Zonöagrust. Examens afgelegd. ^alst, St, Jozefs-college, Allerhande nieuws. Frankrijk. Belangrijk bericht. Melkerij St-Laurent"" Meid. Wordt gevraagd voor klein huishouden eene goede dienst meid loon 30 a 35 frank per maand. V* Vlaamsche Mutualisten Land- dag-. Op Zondag 14 en Maandag 15 Aguslus eerstk. (llalfoogst) zal ta Schaarbeek gehouden worden de 9® Landdag der Vlaamsche Maatschappijen van Ouderlingen Bijstand, Pensioen, en Werkloozenkassen Gezien de belangrijke punten aan de dagorde gebracht, gezien het groot getal bijtreders nu reeds ingeschreven, boven de 450 maatschappijen vertegenwoor digende duizende mutualisten, en ge zien de bijtreding van een groot getal Openbare Besturen, Comiteiten van Werkmanswoningen en Werkloozen kassen, is het te voorzien dat de9® Land dag weerklank zal vinden in het Land Het Plaatselijk Comiteit, geldelijk gesteund door het Gemeentebestuur van Schaerbeek, zal ook de honderden Con gressisten weten to ontvangen op eene wijze, waardig van de grootste gemeen te van België. Voor allo inlichtingen schrijven aan den Alg. Secretaris, M. Alfred Van de Putle, te Haren-bij-Brussel. De ijverzuchtige meent altijd, dal de lof aan anderen toegezwaaid, aan hem onstolen wordt. Oude geschiedenis. In 't jaar 1781, hebben er in onze stad van Aalst, twee terechtstellingen plaats gehad, uamolyk, 1° deze van sekeren Adriaen De Koek i) die op 25 Meert op de Groote Merkt werd onthoofd en 2° deze van sekeren Fidelius Van de Velde. Ziehier wat onze kronijkschrijver er over meêdeell: 7bre 1781. Den 5e deser is er tot Aelst sekeren Fidelius Van de Velde geboorlig van Maeteren oud 30 jaeren, overluygt synde van sekere pagtersse op 't selvo Mater waer hy voorlyds by haer gedient hadde, en twee ir.ael be stolen en den derden keer synde onder de vroegmisse de selve pagtersse in haer keuken heeft haer met den dreystok eenen moordaedigen slag op haer hoofd gegeven waer door sy is gevallen en hy heeft met een aergeteuwt eene haere koffers open gebroken en daer merke- lyk geld uyt gestolen, en siende dat sy terwylen was opgestaen heeft haer met den selven dreystok dood geslaegen waer voor hy is gevangeo en den 5® deser op het schavot armen, beenen en billen gekraekt naer geworgt te syn door gratie en het cadaver gevoerd naer Schaerbeke en op een rat geleyd 't welk den 2* nagt is afgedaen. Schoolsoeperij. Het kongres der liberale gemeenteraadsleden, gehouden den 9 Mei 1907, stemde onder andere het volgende, sprekende van schoolsocp, school- kleeding, enz. De gemeenten, moeten alleenlijk in die uitdeelingcn belang stellen en ze toelagen verleenen voor zooveel ze voorbehouden zijn aan de kinderen die de gemeente scholen bijwonen. Zy moeten de andere scholen niet kennen. Praehtig tocli Do gemeenten moeten dus het geld van alleman besteden aan de leerlingen der gemeentescholen. Dat is broederlijkheid en gelijkheid zeker 1 Voortdurend ontvangt men do beste tijdingen aangaande den toestand van onzen achtbaren Volksvertegenwoordi ger en Staatsminister. De operatie is uitmuntend goed gelukt en men koept dat hij kortelings volkomeo genezen, naar België zal mogen terugkeeren. Van overal ontvangt onze zoo ver- dienstrijken Staatsminister blijken van deelneming. Zyno tegenstrevers zijn de laatslen niet om hem hunne achting en bewondering uit te drukken. Zij eeren in hem den moedigen strijder, zij eer biedigen in hem den man welke in zijn politiek en privaat leven zonder eenige vlek is gebleven. Die eerbewijzen onzer tegenstrevers, wreken onzen achtbaren Staatsminister over alle de snoode belee- digingen, vuige verdachtmakingen on lasteringen, die Pie Daens hem veertien jaren lang naar 't hoofd slingerde BEROEPSHOF VAN BRUSSEL. Belangrijk vonnis voor de schil- dersgasten. Talrijke schildersgasten van Verviers hadden geweigerd, zich te onderwerpen aan bet geneeskundig lichuamsonderzoek, voorgeschreven door het koninklijk besluit op liet gebruik fran loodwit. Zij werden gedaagd voor den vrederech ter die hen vrijsprak. Het openbaar ministerie ging in beroep. En de correctionneeio rechtbank be krachtigde dit vonnis, op grond dat hot koninklijk besluit in kwestie, strijdig met de persoonlijke vrijheid, ongrondwettelijk is. Dit tweede vonnis, strijdig z\jnde met eon arrest van het beroepshof van Luik, heeft de Minister van justicie, om de zaak voorgoed op te lossen, den prokureur- generaul verzocht de zaak voor het ver brekingshof te brengen. Wien hooren die duiven toe Even als het justiciepaleis, het Steen c-n do St. Caroiuskerk te Antwerpen is het justi ciepaleis van Luik het verblijf van eene menigte duiven dio daar vrywillig huis vesting hebben gekozen. Een zekere lieer Her had zich een dier duiven toegeëigend, met de redeneering dat dio vogels eigenlijk toch niemand too- behooren. De rechtbank beeft daar anders over beslist en in een lang gemotiveerd vonnis bepaald dat het wegnemen van zulk eene duif een feit is, strafbaar door de policio- rechtbank. In dit huidig goval wordt de persoon in kwetie echter vrijgesproken wegens pres criptie. Ter gclegennheid van hot uitreikon der dekoraties heerschto Donderdag eene leven dige beweging in en rond de tentoonstel ling, te Brussel. De dekoraties worden afgeleverd, in liet Palcis der tijdelijke Landbouwwedstrijden, in de Tentoonstelling. Aan die nationale plechtigheid namen deel de lieeren Schollaert, minister van binncnlandsche zaken en landbouw en Hubert, minister van nijverheid en arbeid, en talrftke hooggeplootste personen. Beurtelings hielden de heoren Hubert in liet Fransch en Schollaert in bet Vlaamscli eene toespraak welke geestdriftig toege juicht werd. Om 10 u. 45 trad Z. M. Koning Albert in de feestzaal, onder eindolooze toejuichin gen. Er werden 7,789 eereteekens uitgereikt, verdeeld als volgt Nijverheid, 318 be dienden, mannen 298, vrouwen, 10.Werk lieden, le klas 517, mannen, 500; vrou wen, 17 werklieden, 2cklas, 4,043, man nen, 3,785vrouwen, 258. Dienstboden, 418 mannen, 166 vrou wen. 252. Landbouw, 860. ArbeidsambtOnderlinge bijstand, 1500; vooruitzicht. 50 samenwerking, 55. Te zamen, 1.605. Ambachten en Neringen 1® klas, 1 2e klas, 27. Dus 2S samen. Eerst werden de bijzondere dekoraties uitgedeeld aan de bevorderaars en beheer ders der maatschappijen van ondcrlingcn bijstand. Onder die nieuwe gedekoreerde bevinden zich MM. graaf de Merode, groot-maarschalk van liet hofAstèro Vercruysse en Stcurs, senators H. Colfs, J. B. De Ghellinck d'Elscghera en Nolf, volksvertegenwoordigerdc eerw. pater Jezuiet Janssens, te Brugge, die medestich ter is van ongeveer 250 maatschappijen van ouderlingen bijstand in Wèst-Vlaande- ren. Vervolgens kwamen de bevorderaars en beheerders van instellingen van voorzienig heid waartusschen men kan aanstippen MM. de Ramaix, senator, en Desmaisières; volksvertegenwoordiger. Daarna kwam de beurt aan de bekroonden en eereteekens van samenwerking, van landbouw on van nyverheid. Het was ruim 12 ure toen de plecht:gheid ten einde liep, on de geestdriftige gedeko- reerden bij het afscheid Van den Vorst, hem eene groote ovatie brachten. Het Lambrecht Lambrecht's nummer van Nieuw Leven, Met zijn brochuur heeft de heer D'Hondt niet bedoeld t j leveren vulgarisatiewcrk hij jongleert heel onaardig met grootheeren uit de wereldliteratuurKeatsLongfellow, Detleo van Leliencron, "Vïelê1 Griffin en niet Vieille- Griffin die dc heer D'Hondt waar schijnlijk niet- alleen bij naam kent Disserteert over niets minder dan muziek, (bi. 147) maar 't ongeluk, wil dat die dissertatie geheel te vinden is in Dietsche Warande en Belfort 09, ner 10 bl.255-56 en nergens een voetnota die ons daarna verwijst. Ik wil niet uitweiden over 't on- delieato van litorairo kaapvaart En wat hebben menschen, die yan kunst niets afweten, aan booordeelingen als b. v: - In Orgelkoor, ligt iets van Longfellow's zachte intimiteit kent do lieer D'Hondt Longfellow enz. Niet voor het volk schreef de heer D'Hondt, ook niet voor ons we hadden da.t boekje niet noodig; we wisten het AL De brochuur draagt heel theatraal den ondertitel Critische Beschouwingen, Ja, er komen enkel beschouwingen in voor, doch daar zal de heer D'Hondt wel geen vaderrecht op hebben. En wat heb ik maling aan beoordeelingen, die ik een tweede maal te verduwen krijg 't Werkje is eigenlijk een verzameling niet een bloemlezing, beoordeelingon in een menigte tijdschriften over den arbeid van Lambreeht Lambrecht's verschenen en door den heer D'Hondt saamgebracht. Dat de lieer D'Hondt niet altijd de beteekenis der woorden eerbiedigt, was me reeds op gevallen, toen hij die flauwiteit over A, Bogaert, vroeger verschenen, betitelde Letterkundige studiën, prulwerk, dat met letterkunde of studie niets to maken heeft. Niettegenstaande het veelvuldig klaploopen is liet werkje niet zonder gebre ken. Doch détailcritiek wil ik niet voeren. Ik zou anders kunnen wijzen op bet onbe- holpene van zijn taal, want de lieer D'Hondt heeft lang nog niet het Nederlandsch onder den duim-, op de tegenstrijdigheden, de onnauwkeurigheden, welke het werkje ontsieren op 't pretentieuse van sommige zinnen, als b. v. de eerste zin op bl. 126, die daarby van literaire onkunde getuigt. Ik zou kunnen zeggen, dat hy ongelijk heeft een citaat, bij Pcrsyn gevonden Le vrai peut quelquefois ne pas ètre vraisem* blable n aan La Fontaine .toe te schrijven wanneer het Boileaü's eigendom is. Art. poélique chant IV.jen nog grooter ongelijk heeft het to willen verbeteren in Lo vrai peut êtrc quelquefois inyraisemblable». Ik zou nog kunnen wijzen op bet iiopg en bet laag van zyn stijlliet hoog, waar hy najiaarlevinkt wat anderen hem hebben voorgepraat, of zonder woorden verandering geheele zinnen overneemt, b. y. bl 125; ik kan op ruimst zijn 50 zinnen aanhalen, die de lieer D'Hondt, plagieert «cambriolcert zegt Faquet. Het laag, waar te voorscliyn komt, do lieer D'Hondt, vader van A. Bogaert,en we te lezen krijgen het akelig - matte, styllooze proza, waarin hy zijn lyrische beschouwingen over dien prachtiiterator bronsstevig heeft uitgestort. Daar ligt de heer D'Hondt, taalgevoel- loos uitgestrekt op den koudgrond, zijner armelijke verbeelding. Doch genoeg De beer D'Hondt, schijnt maar altoos te vergeten dat - een once persoonlijk verstand meer waard is dan duizend pond verstand van andere. 't Is te hopen dat hij eenmaal tot inkeer kome en die woorden van Musset, de zijne make - Je vois, comme la mort, l'état de pla- giaire; Mon verre n'est pas grand, mais je bois dans mon verre. K. V. LEÈ. De heer D'Hondt, weet wie achter dien deknaam schuil gaat, zulks volstaat. To Audenaerde vielen lievige stortregen neder, vele huizen en kelders stonden wel dra onder water. De bliksem viel in de Statiestraat, op de huizen van de Compag nie Singer-machionen, verscheidene pannen van het dak werden afgerukt, hij drong langs de schouw in de keuken, welke in eens vol lag met bitter, In het huis daar nevens, bij den heer telegraafontvanger, viel do bliksem insgelijks in de schouw. In de fabriek van MM. Gevaert zijn al de elektrische lichten in brand geschoten en is men verplicht geweest stil te leggen. In het Kollege is de bliksem gevallen op een duivenkot, verscheidene dniven werden Te Edelare is de muur van het kloo ster, langs den steenweg, op verscheidene meters door het water weggespoeldook de riggels van den tram Oudenaarde- Geeraardsbergen tussclien Kerzelaarkapel en don Tivoli zijn insgelijks door liet water weggerukt, op verscheidene meters lengte. Gelukkiglijk is een man die het zag den tram kunnen gaan verwittigen, die van Geeraardsbergen komt, want de machinist kon het niet bemerken, daar het juist aan een omdraai was, waardoor een groot ongeluk vermeden werd. Anders ware de tram voorzeker den berg afgerold en omgekankeld zijn. Do nieuw in opbouwzijnde gebouwen van Van Ommeslagher en Ghys van Aude- naarde, hebben ook veel schade geleden door het water het buitengoed van M. Van der Elshout, weid er ook een muur weg gerukt door het water. Ook de serren wer den weggeslagen. Te Zulte, viel den bliksetu bij den landbouwer Kamiol Verbouwhcde en ver brijzelde do muur en het dak der stalling. De Boe ver, die juist met het voer hooi te huis kwam, werd ten gronde geslagen terwijl dc paarden zich uitspanden en de velden inliepen. Intusschen werd een beste stier van 700 fr. waarde doodgebliksemd en in den stal was groote schade aangericht. Tot heden zijn een 30 tal kiekens niet terugge vonden. In de in opbouw zyndo fabriek van M. Goudijzer, werd eenen muur omgeworpen. Aan het klooster is een boom aan splin ters geslagen en de inopbouwzijnde schuur van M. Ivoudyser, is erg beschadigd. Van's middags tot middernacht, eenige dieustdoende Apotheker, op Zondag 24 Juli 1910, M. Ghysselincicx, Molenstr. De volgende lieeren, oud-studenten, van St. Jozefs-Collego hebben deze week bun examen afgelegd. In dc Hoogeschool van Le.uv.en M. Marc Beghin, van Ronse, le examen van kandidaat in Wijsbegeerte en Letteren. M. Mauritz Van der Linden, van Ne- derzwalm,2eexamen van doctor in Rechten. M. Valerg De Leenheer, van Welle, examen van kandidaat in Wetenschappen en Geneeskunde. M. Anloon De Clippele, van Dender leeuw, examen van licenciaat in politieke- en sociale Wetenschappen. M. Gastaaf Pecquereau, van Pottes, 2e examen van kandidaat-notaris. M. Jules Verbeeclc, van Boom, examen in doctor in geneeskunde, le proef met onderscheiding. M. Armand Roelens, van Rupelmonde, examen van kandidaat in wetenschappen en geneeskunde, 2e proef met onderscheiding. M. Victor Barnps, van Merchtem, examen van doctor in geneeskunde, le proef, met onderscheiding. In do Hoogeschool van Gont: M. Frederic Eeman, van Aalst, 1* proef vap doctoraat in geneeskunde. M. Jozef Janssens, yan Aelst, examen van kandidaat in geneeskunde. M. Willi Brepkpot. van Aelst, 2® exa men van kandidaat Notaris, M. Frits Pauioels, van Aelst, examen van kandidaat in Rechten, met onderschei ding. M. Edtcard Schelfhout, van Aelst, exauicn van kandidaat in geneeskunde, 2® proef mot ondersch ciding. M. August Renneboogvan Aalst, examen van docter in geneeskunde, le proef, met onderscheiding. M. Albert LauweryanYper, 3cexamen van kandidaat notaris met onderg scheiding. M. Hubert De Veyldervan Aalst, examen van kandidaat in geneeskunde, met onderscheiding M. Jan Boeykens, van Aalst, examen van doctor in geneeskunde, 2e proef met onderscheiding M. Maurits Van de Maele, van Aalst, examen van doctor in geneeskunde, j.' proef met qnderscheiding M. Hector Quinlyn, van Aalst, 3° exa men van Apother, met onderscheiding In liet gesticht Solvay, Brussel Mr Elias De Lulle, yan Edingen, 2e examen van ingenieur in Handelswetenschappen, met onderscheiding. Vandaag acht dagen 31 Juli om 4 1/2. ure 's avonds en 1 Oogst om 8 1/2 's mor- gends wordt er in St. Jozefs College opge voerd Vondel's heerlyk meesterstuk Jozef in Dothan d. i. Jozef do zoon van den aartsvader Jacob door zijne broeders ver kocht als slaaf. De nieuwe "schermen zyn ontworpen door P. L. Taeymans: S. J. Toondichter Lodéwijk De Vocht, wiens hartroerende liederen we verleden winter eveneens op *t College mochten genieten, schreef meesterlijk muziek voor de toe zangen en koren. Dit alles laat voorop zeggen dat die vertooning een machtige kunstopenbaring zal wezen. Wie dus zijn hart en ziel wat beter maken wil, zijn zin hen door echte groote woordkunst en mu ziek wil laten vertikken, zorge dat bij voor een der twee opvoeringen een kaart beko me. Dezo is bij den poortier van. 't College verkrijgbaar samen met libretto van liet stuk zelve voor 0,20 cent. AALST. Aanhoudingen. Men spreekt veel over de huiszoeking welke de gendarmen van Aalst, op Vrijdag laatst leden, in de woning van Gustaaf Roels, to Erembodegem, gedaan hebben, en waar zy voor rond de 1000 frank gestolen voorwer pen hebben aangeslagen. Nu Donderdag inorgend beeft de gendarmerie drie perso nen aangehouden welko in dezo zaak be trokken waren, namelyk Gustaaf Roels, Louis Eeckeman, Jos. Van Droogcnbroeck. Deze zijn ter beschikking van don heer prokureur des konings te Oudenaarde opge sloten. De hofstede van den landbouwer Gustaaf Scghers, achter do kapel, te Herdersem, is door brand vernield. Slechts eenige meubelen werden gered. Er bestaat verzekering. Gemeente Meldert. Plechtige inhaling van den heer Joseph Van Brempt als Burgemeester, op Zondag 24 Juli 1910. Om 2 1/4 uren, bijeenkomst en stoetvor- ming te Aalst, Brusselschestraat. Optocht langs Erembodegem en Boucliout. Intrede te Meldert langs de wijk Nievel. Verwelkoming aan do grenzen der gemeen te (Neulant) bij de aankomst. Plechtige ontvangst op het Gemeentehuis. RJogeen. Tu8schen vele an deren heeft dit bewys eene groote waarde voor u, want liet is van do plaats zelf. Mr P. Baekaert, 28 Lange Ridderstraat, te Aalst, zegde ons Vier maanden lang leed ik aan zoo hevige nierpijnen, dat ik er 's nachts niet van sliep, en dan stond ik 's morgens vermoeid op, onbekwaam om te werken en gansch moedeloos, mijn toe stand werd zoo erg dat ik my verplicht zag het werk op te geven, ik had alles zonder uitslag beproefd en had niet meer het min - ste vertrouwen in al dc zoogenaamde mid delen voor de nieren, maar een myner ka meraden vertelde zoovele wonderbare ge nezingen door de Foster Pillen voor de Nieren verkregen, verkocht in do Apo theek De Valkeneer, dat ik maar besloot nog eene proef op verlichting te wagen. Ik word in mijne hoop niet teleurgesteld, want reeds na de eerste dagen was ik be ter ik hernam mood en eetlust, en na eene groote week was ik weder gezond, kon werken als voorheen en scheen nooit do minste pyn gehad te hebben. Daarom is het dat ik steeds uwe Foster Pillen voor de Nieren zoo warm aanbeveel, zegde ons den 27 Augustus 1907, Mr Bac- kaertj ik ben u ter zeerste dankbaar voor de genezing welke ik drie jaar en half ge leden bekwam dank aan uwe kóètbarè Foster Pillen sinds loed ik nimmer aan de nieren, noch aan éénig ander ongemak. Ik verklaar liet bovenstaande waar en veroorloof U liet kenbaar te maken. Rugpijn is een teeken van nierziekte, want do pijn komt niet voort uit den rug, maar wel uit do nieren, die zich juist aan liet onderste gedeelte des rugs bevinden. De pijn is door verschillige vergiften ver oorzaakt, onder andere het urinezuur, die de werking der Nieren verlammen en de gezondheid kan niet weerkceren als die vergiften uit bet lichaamnietafgevoerdwor- den De Foster Pillen voor de Nieron zijn het bijzonder geneesmiddel voor de nier en blaaszickten. De Foster Pillen voor de Nieren (eigen aardig merk) zijn verkrijgbaar bij alle apothekers 3 fr. 50 de doos of 6 doozen voor 19 fr. of vrachtvrij per post Engcl- sclie apotheek van Cb. Delacre, 50, Cou- denbergstraat, Brussel. In 't belang uwer gezondheid eisch de echte doos met de haodteekening James Foster en weiger alle namaaksels en on derschuivingen. D. A. 11. Dinsdag avond, rond 6 ure, stond de 16-jarigen. F. De Zeeuw, wonende in de Veerstraat, te Dëndermonde, aan do deur zijner woning, met eene mand waschgoed. Vier soldaten kwamen langs daar eh een hunner, zekere Willems, gaf, zonder een woord le zeggen, een geweldigen schop op de mand, zoodat al liet waschgoed ten gronde viel waarna hij voort ging. De Zeeuw die den baldadigen soldaat uitleg vroeg,kreeg eene klinkende oorveeg.Luite nant Van den 13.die juist door de straat ging en het gebeurde vernam, gebood Willems aanstonds naar de kazern te gaan de kerel weigerde, sprong naar zijnen overste en bracht hem een bovigen vuist slag toe in het aangezicht. De luitenant viel en Willems greep toen diens wandelstok, en sloeg hem ermede af, waarna hij vluchtte. Getuigen liepen er achter tot aan de Nieuwstraat. Daar sprong Willems gansch gekleed in het Kanaal Oude Vest en zwom er over. Aan den oevor werd hy vastgegrepen en naar kazern geleid. Sedert oenigen tijd loopt het gerucht dat vrouw Camus, de verdachte in do mis-r daad van Nederhasselt, onverantwoorde lijk zou verklaard zijn door de drie genoes- heeren, die haren geestestoestand in de ge vangenis onderzochten. 19, Kruidtuirilaan, Brussel, verschijnt eiken Zaterdag, in 20 bladzijden, groot formaat, kost slechts fr. 2.50 per jaargeeft om standige studiën over waarden aan 't orde van den dag, over economische gebeurte nissen. de ontleeding en de beoordeeling van bilans, een beursoverzioht en de offici- eële koerslyst van Antwerpen en Brussel, kostelooze financieële inlichtingen en raad gevingen. Op aanvraag wordt het Finan- ciënblad gedurende eene maand kosteloos toegezonden. De misdaad van Wetteren. Maandag namiddag, is het parket van Den- dermonde op do wijk Gransvelde wederom ter plaats geweest. Tweegetuigen Rachel Ponnet en Rachel Verstraeten zijn ter plaats geroepen ge weest en hebben een omstandig verhaal gedaan, toen zy aan de pomp op den koer van Van Puyenbroeck, waren gaan drin ken, en de verdachte zeer haastig uit de schuur met bebloede handen hebben zien komen De heer policiecommissaris hoeft alsdan de beweging nagedaan welke Van Puyen- broek deed toen hij uit de schuur kwam om zich in huis te begeven. Toen verleden week Rachel Ponnet in tegenwoordigheid van den verdachte Van Puyenbroeck is gesteld geweest, nopens het dragon van schoenen zooals hij beweer de, zegde de kleine Ponnet: Neen Jan, dat is niet waar want gij liadt kloefen aan; er was zelfs hooi in uwe kloefen, dat heb ik zeer duidelijk gezien Van Puyenbroeck, is Dinsdag morgend opnieuw voor don onderzoeksrechter Par doen langdurigonderlioord. Niettegenstaan de de verpletterende bezwaren die op hem wegen, gaat Van Puyenbroock, immer voort zyne onschuld staande to houden. Gedurende het onderhoor dat tot 12 uur duurde, zijn de volgende getuigen van Wetteren, met den vermoedelijken moor denaar gekonfronteerd, om zijne tegen woordigheid de verklaringen reeds vroeger aan den onderzoekerechter gedaan te her halen Vcrvaert Henri, Braeckman, Pic- tcr, Louis De Bruyckor, Prosper Bové, Jan De Wilde, Kamicl Dierens, Gustaaf Verreman, Henri Ponnet, Celestin Do Meyer, Pieter Vcrvaert, Augusta Bové, Jan-Baptist Van Durme, Diefstal in de tentoonstelting Woensdag morgend, heeft men in de Luxemburgsche afdeeling de verdwijning vastgesteld van een aantal kostbare voor werpen, onder andere een penduul van 4500 fr. waarde, eene zilveren lampetkan van 2000 fr. een zilveren kader van 1200fr on eenen kam in parlemeer en goud van eene waarde van 800 fr- -- Karei Bonduelle, handelsbediende, wonende in de Dupontstraat te Schaarbeek wilde Woensdag namiddag, op den voort rijdende olektrisclien tram springen in de Koningstraat. Hy mistrapte en werd met geweld tegen de straatsteenen geslingerd. De onvoorzichtige wérd den rechter arm gebroken en vreeselijk aan het hoofd gekwetst. De Wereldtentoonstelling heeft eene ongelooflijke menigte nachtvlinders, voor al uit Parijs, naar Brussel gelokt, die er broodwinnig van maken, (Je onvoorzichti- gen te plukken, die nog andere vermaken zoeken dan de tentoonstelling. Alle dagen hebben ervan die pluk-operaties plaats, en zoo heeft eon Duitschér V,.. geheeten, zich weer een gevulde portefeuile laten ontfutselen. Hij ging, geholpen dcor de policie, op zoek en vond de twee Pari- siennes, gelukkig nog in bezit van de bankhriefkens. Op aanhoudingsmandaat van M. De Vos, onderzoeksrechter te Briissol, heoft de dienst der veiligheid te Parys, Donderdag do hand gelegd op zekeren Victor De Smet, bijgenaam Yzerman, geboortig vanSt-Jans- Molcnbeek, oud 26 jaar, verdacht van vervalschingen en medeplichtigheid in de ontvluchting van den boruchten bankier- aftruggclaar Peellaert. Men zal zich noch wel dio geruchtma kende ontvluchting herinneren, zy dagtco- kent van 5 Januari van dit jaar. Peellaert had, om de wachters, die hem door het kijkgat van de celdeur bewaak ten te doen gelooven dat hij sliep, ver schillige voorwerpen op zyn; bed gelegd en daar do deksel over geworpen. Toen een wachter hem des morgends kwam zeggen dat hij iqoest opstaan om naar Leuven te worden gebracht, ontwaar de hij het bedrog en zag tevens dat er tralies van het venster weggenomen waren. Daarenboven vond men in de cel een briefje, waarin Peellaert verklaarde dat hy niet garne naar Leuveq ging en dat hij het daarom maar beier vond, er van (Joor te trekken. Hij verontschuldigde zich over den last, die zijne vlucht den bestuurder aandeed. Plet leed geen twyfel of de deugeniet moest een medeplichtige hebben en men hevondt weldra dat De Smedt, een losgela ten gevangene, die man moest zyn. Do Smedt, die door zijn goed gedrag het vertrouwen van den bestuurder had ver worven, was dikwyls in degelegenheid met Peellaert, te spreken en zoo konden zij beiden de beruchte vlucht ontworpen en ook uitvoeren. Hej; gerecht zal nu wanneer hij uitgele verd is, wel meer inlichtingen krijgen over die vlucht, waarvan de bijzonderheden altyd nog ongekend zyn. De weduwe Lespanaud, landbouwster te Husigny, op het gejipcht Maranges, had hare twee kinderen, drie en vier jaar oud, allleen te huis gelaten. De kinderen waren op den koer, waar de stallen gelegen zijn, gaan spelen. Toen do moeder terug kwam vertoonde zich een vreeselijk schouwspel aan hare oogon. T wee groote zeugen waren uit hun hok ge broken en verslonden de kindoren. Het jongste was dood het ander had afgrijselijke beten in de armen en beenen, men hoopt het te kunnen redden. De moe der heeft haar verstand verlaren. liezers Indien gij onge steld zijt, kwalijk te pas, zonder eetlust, zonder kracht, neemt een koppel purgeer- pillen Walthéry en ge zult dadelijk heter zijn. 1 fr. overal. Het dochterke van eenen spoorweg- werkman te Namen, kwam uit de woning gosnold en wilde bij vader gaan, die naast de spoorbaan eene geit aan een paal bond. Het kind liep de riggels over toen juist een reizigerstrein, naar Philippevillc, kwam aangereden. De kleine werd gevat en vermorzeld onder de oogen van den vader, zonder dat dezo den tyd had, eenige hulp te kunnen brengen. De agenten Février, Denis Boire en Bussière, waren Dinsdag morgend, rond 1 ure, op de boulevard Sebastopol, te Parijs, op rondo, toen eenen groep van 4 personen bestaande uit twee vrouwen en tweo man nen hun voorbijging. Op hot zicht der agenten sprongen de twee apachen op hen toe, zekere Gaston Robastin, 24 jaar, een gevaarlyke bandiet, viel den agent Février die Liaheuf aange houden heeft, aan en zwaaide met een groot mes al roepende Ziedaar den moordenaar van Liabeuf,» Na een hevige stryd kon de policie den apache aanhouden en hem naar het policie- bureel overbrengen, achtervolgd door eene bende bandieten die de agenten uitscholden. Binst zyne ondervraging greep hij eon inktpot ert wierp hem naar liet hoofd van den agent Boiro. Robastin werd afgetast en in zyn bezit werden twee messen, een rovolver en een testament van Liaheuf aangeslagen Toen Février het kommissai-iaat verliet, werd hij door de tweo vrouwen met messen aangevallen; deze werden ook opgesloten. In de rue Auhry-lo Boucher, heeft men Dinsdag morgend een honderdtal dezer kerels aangehouden. Wy kunnen niet genoeg onze lozers die aangetast zijn van hoest, valling, bronchiet, influenza, keelpijn, hceschhoid, asthma of kinkhoest, de Borstsiroop van Dhpratbrb aanbevelen. De geneeskunde bezit niet eene remedie die zoo rap en zoo volkoménlijk geneest. Het is een serieus produkt dat zich niet steunt op ingebeelde portretten of uitgekochte certificaten, maar het geneest altyd. Prijs 2 franken de groote flesch. Te be komen bij Od. Depratere, die overal ver zendt tegen postbon van 2,00 fr. (50 cen tiemen meer voor port), alsook te Aalst by de apothekers De Valkeneer en Callebaut. BURGERLIJKE STAND DER STAD AELST. GEBOORTEN. Mannelijk geslacht io Vrouwelijk 12 22 Huwelijken, E. Roggeman, brouwersg. met J. Mes" kens, dienstm. A. Mens, voerm. met C* De Neef, br. A. De Waele, vuurst. me' N. Gabriel, tw. F. Wildförster, bed- met M. Giardini, zb. Overlijdens. I. De Lattre, schol. 9 j. Binnenstr. C. Melsen, mulder, 20 j. Moorselb. M. Mertens, we Van Impe, zb. 81 j. Begijnli. R. Ceupens, vF Bombeeck, zb. 25 j. St. OamieJstr. 5 kinderen onder de 7 jaren. Marklpi-iJzen. Zaterdag 23 Juli 1910. Aardappelen de 100 kil. 0,00 k 0,00 Boter per 3 kil. S,io k 8,83 Roomboter 90 kil.; per kil. 3,00 k 0,00 Eiers de 25. 2,00 k 0,00 Ajuin de 100 kil. 0,00 k o,od Viggenen, per koppel 80,00 k gj'oo BOTERMARKT. Heden Zaterdag werden 188 klonten boter ter markt ge bracht, wegende te samen 1500 kilogr. HOPMARKT. ANTWERPEN, 22 Juli. Men kwo- teort: Aalst beschikb. Juni 95,00 a 000 fr;; nieuwe oogst 65,00 fr. Poperinghe be schikb Juni 90,00 a 95 fr.; nieuwe oogst, 60.00 a 00.00 fr. Markt standh. Veemarkten. GENT, 22 Juli. Ziehier de prijzen van het Vee, levend gewogen op de markt van Vrijdag Getal te koop gestelde Hoornbeesten 309. Melkkoeien 11, groote Ossen 1, jonge Ossen 28, Vaarzen 30, vette Koeien 57, Stieren 19, magere Beesten 145. Schapen o, Lammeren o, Kalveren 320, Varkens 196, Loopers 13, Viggens 463, Geiten o. i® kw, °-95 2^ kw. 3' kw. 0.80 0.70 o-75 0.68 0.84 0.70 0.92 0.80 0. 1.05 '0.00 1.80 Stieren Koeien Vaarzen 0.98 Ossen i.o5 Varkens 1.15 Kalvers 2. iq CUREGHEM-ANDERLECHT,2o Juli,— Rundveemarkl, Te koop gesteld 2186 stuks, waarvan 529 ossen, prijs 0,82 tot 1,02 fr. 366 stieren, prijs 0,70 tot 0,90 fr. 1291 koeien, prijs 0,60 tot 0,80 fr. ANDERLECHT, 22 Juli. Kalver markt. Te koop gesteld 1,373 stuks prijs 0,85, tot 1.08 fr. ANDERLECHT, 19 Juli. Varkens- markt. Te koop gesteld 2180 stuks, aan 1,04 tot 1,20 fr. TE EttPE, Vijl Huizen, Allerfijnste Roomboter. Eere-diploma in 1910 in do Tentoonstelling van Brussel. In 't klein te bekomen bij M. Jean De Clerck, Kerkstraat, te Aalst. I Adres to vragen ten Bureele van De Denderbode Nr 192

De Denderbode | 1910 | | pagina 2