EEK EK ANDER. Kroningsfeesten te AVERBODE. OPROEP Koninginnefeest. Tentoonstelling van Brussel Slad Aalst.-Werkbeurs Allerhande nieuws. Holland. Italië. Opgedragen aan onze godlooche naars. Hij was alleen, gansch alleen in het groole huis op het oogenblik dat liet on weder losbarstte. Hij stond voor het vensterj keek op straat en zag er vadsig en onverschillig uit. Somber grijs en vochtig was do lucht gelijk het kan gebeuren bij regenvlagen. Hij, hij had kou. Daarenboven woodde een schrikkelijk onweder de bliksemstra len volgden elkander aanhoudend op, in de verte een klein, maar schrikwek kend gerucht, dat wel gelijkt aan de trilling van een ijzerdraad. Hij, hij was bovreesd. Hij was bevreesd omdat hij zich alleen gevoeldo en omdat hij kou had. Hij was bevreesd ook, omdat hij den dood niet diort' in de oogen zien. En al meteens, bij dit gevaar, dat van liooger kwam, bij die donderende be dreigingen welke de hemel neerzond, werd hij kleinhartig en laf en hij bad God. Terzelfdertijd rolden door zijnen geest, duizelig rap al zijne levensston den met hur.ne leugons en zonden. Op dit oogonblik wat God, aan wien hij zoo zelden dacht, alles voor hem, do eenige en enkele beschutsengel van zijn leven en zyne ziel. Dat alles is met andere woorden het geen een vriend mij na het onweder dat ons gisteren namiddag op het hoofd is gevallen bekend heeft. En hetgeen die mensch gevoeld heeft, hoeveel an deren die het niet bekennen, hebben het nochtans ook ondervonden Mannen die in levensgevaar geweest zijn op het wa ter, hebben mij verzekerd dat men en kel in die oogenblikken do grootheid van God inziet, de grootheid van een Opperwezen, waaraan men dan te ver geefs zich wil onttrekken, 't Is in die oogenblikken dat men zich over het verledenone beklaagt, het betreurt en men voor het toekomende de beste voor nemens maakt, welke de volgende dag, als het gevaar verdwenen is, maar al te ras doet vergeten. (Uit La Métropole 19 7-10). M. Woeste. Onze achtbare Volks- vertegenwoordiger, gansch hersteld,zal heden Woensdag Lausanne verlaten om morgen Donderdag te Brussel aan te komen. De historische-godsdienstige stoet,welke te Averbode zal uittrekken, op 21 en 23 Augusti, belooft waarlijk grootseh te zijn. Hij zal vooral twee eigenaardigheden hebben. Ten eerste de omgeving waarin hij zal uittrekken, 't Heeft zeker zijn schoon, wanneer bij zulke gelegenheden in de stad trossen van menschen uit de vensters en op de daken hangen, maar eigenaardig en schilderachtig moet het toch ook wezen, wanneer die bonte mengeling van kleuren in costuums en afbeeldingen, omgeven is door een prachtige groene lijst van de vrije natuur en lommcrijke boomen. En het zal hier geen stoet zyn zooals men in hunne liefelijkheid, maar toch ook in hunne eenvoudigheid ziet in onze dorpen neen, een prachtige stoet van moer dan 25 groepen, bestaande uit meer dan 400 per sonen, zal bier het gekroond beeld van O. L. Vrouw voorafgaan. Immers, bet werk van Averbode in gansch België door gekend, en dat is juist de tweede eigenaar digheid van den stoot, dat de verschillende groepen komen uit verschillende plaatsen van het land, terwijl alles toch zoo samen gesteld is, dat de stoet een geregeld geheel zal uitmaken. Diest, Leuven, Antwerpen, Brussel, Roeselare, St.-Niklaas, Lier, Mechelen, Thienen, Dendermonde en nog al andere plaatsen zullen groepen daarstellen voor dien stoet en medeijveren om iets te leveren waardig van de Allerheiligste Maagd en van de overgroote massa volks, gelyk men er nog nimmer op den buiten vereenigd zal gezien hebben. Zijne Eminentie de Kardinaal-Aartsbis schop van Mechelen zal op 21 Augusti, Zyne Eminentie do Kardinaal-Aartsbis- schop van Keulen op 28 Augstus den stoet opluisteren. Een twintigtal Bisschoppen en Prelaten zullen telkens de Kardinalen voor afgaan. Ondor dezen zullen ook zijn Mgr. Stillemans, Bisschop van Gent, Mgr Rutten Bisschop van Luik, cn Mgr Daehmans, Bisschop van Roermond, welke op 26, 27 en 28 Augustus het Nederlandsch Maria- Congres zullen bijwonen. De Studentendag, op Maandag 22 Aug., heeft ook wonderen bijval. Misschien nog nergens beeft eene Studentenvergadering zulko algemeeno genegenheid verwekt. De bijtredingen voor 't Nederlandsch Maria Maria-Congres (men vrage Programma enz. te Averbode overtreffen de verwach tingen. Die voor de mannen vergadering op 23, en vrouwenvergadering op 25 Augusti, vorderen langzaam, maar zeker. De week van 21 tot 28 Augusti zal eene heerlijke week zijn in do Maria-geschiede- nis van ons vaderland. aan de gedecoreerden der stad Aalst. Geachte Medeburgers, Zondag 31 Juli aanstaanden viert den Bond der Gedekoreerden van Aalst zyn jaarlijksch feest. Men zal te dien einde vergaderen in het lokaal Het Brus- selschhofBotermarkt, om 10 ure, om zich in stoet met muziek en vaandel naar de H. Mis van 11 uro in de St. Martinuskerk te begeven. Al de gedekoreerden der stad, vreemd aan den bond, zoowel vrouwen als man nen, vereerd met het eereteeken van Nijverheid, Onderlingen Bijstand, Land bouw enz. enz. worden tot deze plech tigheid uitgenoodigd. Op dus, Aalslerscho Vlaamsche vrou wen en mannen, volgt de Vaderland- sche bannier met uwe eereteekens op de borst, naar Godes tempel, buig de knie voor den Allerhoogste en stort een kort gebed voor het behoud van ons Koninklijk Stamhuis en voor het heil van ons geliefd Vaderland. Na de mis, Feestzitting in het het Lo kaal en aanvaarding van nieuwe leden. Ik zeg Ued. beminde Broeders en Zusters, op voorhand hartelijk dank voor uwe opkomst. Voor den Bond der Gedekoreerden De Voorzitter, Alexander Van de Velde. Les Voyu^-es Francois NOORDLAAN, 45, BRUSSEL. A. Bedevaart naar Lourdes, van 3 tot 11 Augustus. Byzondere trein. Wagons met gang. B. Naar Rome, van 3 tot 11 Septem ber. Voordeelige voorwaarden. C. Verschillende vertrekken naar Ober Ammergau. D. Uitstappen naar Lourdes en Pyre neën. Zonder nachttrein. Inlichtingen ten Bureele van - De Den- derbode Het Koninginnefeest heeft overal veel bijval genoten. Gretig werd het Konin- ginnoroosje overal gekocht. Talrijk waren zij. Burgers en Werklieden, oud en jong welke het roosje op do borst of in bet knopsgat hadden gespet. Overal was de voorraad te gering bier to Aalst, zoowel als te Mechelen, Sint- Nicolaas, Brugge, Blanltenberghe waren er Roosjes te kort. Nu, dit is te begrijpen, 't was 't eerste jaar, dus eene nieuwe inrichting. Ondervinding leert en zoo zal het eene les zijn voor toekomend jaar. Hoeveel Roosjes er hier te Aalst werden verkocht, kwam ons niet ter oore wij hoorden cijfers noemen doch wij vertrou wen ze niet. Wy zullen op inlichtingen uitgaan. L O T E R IJ 9* Trekking. 26 Juli 1910. De bijzonderste prijzen zijn gewonnen door do volgende nummers S. 16353 N. 5 fr. 200000 S. 8020 N. 2fr.5000 11000Ü 3 25000 20378 2 5000 28267 4 15000 114856 5 «5000 2463 4 10000 1 145001 2 5000 4151 2 5000 j 170964 1 5000 Het groot lot van 200,000 fr. en dezen van 25,000 fr. en 15,000 fr. zijn te Brussel door voortverkoopers verkochthet 4® lot is te Spa verkocht het 5C te Brussel het 6' te Hooglede hot 7e te Mechelen-statie hot 8* te Brusselhet 9® to Kortrijk-statie en het 10e te Houdeng. Worden gevraagd door de Patroons 1 Gaswerker2 Smedersgastan3 Schrijnwerkers. Vragen der Werklieden Een Moestergast of Magazijnier, voor fabriek of werkhuis,kunnende vlaamsch en fransch; 1 goede Voerman, 1 Huisschilder. EERSTE MIS. Heden Woensdag 27 Juli heeft do Eerw. Pater Maurits De Clippole, Priester der Missionnarissen van Scheut, zijne Eerste Mis opgedragen in onze Sint-Martinuskerk om 10 uren. Or.ze beste geluk wenschen aan den jeugdigen leviet en zijne achtbare familie. Naar wij vernemen is de Eerw. Pater De Clippelc bestemd voor eene der Missies van China (Mongolië) en den 14 September aanstaande zal vertrekken. NINOVE. Een 14 jarige school knaap, Maurice Verhumst, bad zich onlaDgs aan den voet gekwetst met in eene gracht te loopen, Toen hij thuis kwam, kloeg bij geweldig en zijnen toestand verergerde zoozeer dat men de hulp van eenen genees heer moest inroepen, die eene bloedvergif tiging vaststelde. De knaap is bezweken na een verschrikkelijken doodstrijd. Indien gij een schoone keus van Behangpapieren enz. wilt hebben en in vertrouwen en tegen gematigde prijzen be diend worden, begeoft u bij Karei Van de Putte en Zuster, Korte Zoutstraat, 29, Aalst. 't Is het parket van het beroepshof van Gent, aangevoerd door den advokaat- generaal F. Van den Bosch en den rechter l)o Ryckman, vergezeld van eenon commis saris, van tien agenten en vier gendarmen in burgerkleedij, dat onverwachts in de speelzalen der Kuurzaalte Oostende binnen viel,nadat het parket van Brugge de vorige dagen in de andere speelzalen de spelers had lastig gevallen. De komst van het parket heofl, zooals we zegden, groote verwarring verwekt. Eene dame, die juist 500 fr. als inzet had geplaatst, schreeuwde hemel en aarde bijeen om haar geld terug te hebben. Een Duitscher werd zoo woedend, dat hy den commissaris een 3lag in 't aangezicht toe bracht. Natuurlijk werd hy ingerekend en opgesloten. De magistraten hebben de inzetgelden beloopend 350.000 fr., aangeslagen als mede de speeltoestellen, tafels, enz. en deden dit alles wegbrengen. Het publiek dat zich in de rotonde be vond vernemend wat er in do speelzalen gebeurde drong er binnen, verbrijzelde de deuren en de vensters. De meeste aangehoudebe spelers hebben geweigerd op de vragen der magistraten te antwoorden. Schrikkelijke aanranding: TE L00KRISTI. Zaterdag namiddag, werd hier een vreeselijken aanslag gepleegd, welke gansch dc gemeente in opschudding bracht, golukkiglijk werd de ellendeling aangehouden. Ziehier de feiten De landbouwer Jan Audenaarde, had Zaterdag na den noen- stond zynen koeiwachter, Cyriel De Laerc ongeveer 12 jaar oud, naar den akker ge zonden, om eene party voedermaïs te wieden. Pachter Audenaarde woont tusschen het dorp en den Loozen Boer, in de richting van Lokeren, langs den Antwerpschen steenweg op de wyk Dcenen, en het veld waar de kleine moest gaan wieden, ligt langs de groote baan en is er enkel van ge scheiden door eenen graskant waar drie of vier ryen kaphout staan De party land grenst aan de hofstede van M. Hippoliet Buysse. Tusschen 2 en 2 12 uur was de koe wachter moe van worken en ging zyne boterhammen opheten. Vrouw Audonaert, had hem eene flesch bier mede gegeven en de jongen zette zich aan den rand van do gracht met den schooizak en het bier, en beuzelde on dronk op zijn gemak. Terwijl de knaap daar zat, kwam plotse ling uit de richting van Antwerpen, een net gekleede heer, met ronde hoed en hoogen col. Doch toen hij nader kwam, zag hy er zoo donker van gezichten zoo gevaarlijk uit dat de knaap zich verlegen maakte, toen hij den menheer op hem zag afkomen en teeken deed als om te vragen Is or nog iets in de flesch De knaap knikte werktuigelijk o ja en de vreemdeling sprong over het grachtje, greep de flesch, dronk oeno teug, en gaf ze den knaap terug. Toen schoot hy in den zak en bood den jongen twee vreemde nikkelstukken aan, welke den jongen met vervaardheid weigerde. Plotselings wierp de vreemdeling zich op den knaap en sleepte hem tusschen liet kaphout; in een oogpink was de verblufte jongen ontkleed en de ellendeling pleegdo op hem eene afschuwelijke misdaad. De knaap, totaal ontzenuwd door de vreemde verschijning, den plotselingen aanval en de vrceselijke bedreigingen van den ellendeling had nog de kracht noch den moed zich to verdedigen. Op dat zelfde oogenblik kwam Louise Boete, de echtgenoote van Hippoliet Buysse aan hare achterdeur en zag duide lijk den onmenschelyken aanslag plegen op onkele meters van hare woning. Na oen oogenblik van verstomming, snelde zij hij Alfons Goethals. haren gebuur, bloemist cn bracht hem op de hoogte van het gebeurde. Deze riep do geburen; Jan Audenaarde en Henri Van Laere, ter hulp doch de ellen deling had zich intusschen verwyderd. De bloemist Goethals sprong op zyn rijwiel en reed naar het dorp, op eene halve uur ver, om de gendarmen te ver wittigen. De bevelhebber M. De Scheerder en de wachtmeester De Causeraacker en Tahon, sprongen op hun ry wiel en roden zoo vlug zy konden ter plaats. Zij ontmoetten den vreemdeling, achter volgd door do goburen, die een zeer drei- gonde houding hadden aangenomen. Zonder aarzolen hield M. De Scheerder den landlooper staan en vroeg wat dc samenscholing beteekendo. Met moeite konden de gendarmen hem beschermen togen de volkswoede, zij hz-achten den schelm naar de gendarmerie waar de schurk in gebroken Fransch en gebroken Duitsch, met hevige gebaren alle schuld van zich afweerde. Spoedig deed de kommandant De Scheer der een onderzoek, en stelde dra al te zeker de echtheid der schromelyke feiten vast. De kerel noemde zich, wat ook uit zyne onvoldoende papieren bleek Ernest Ber- kovits, geboren den 19 October 1885 te Budapest (Hongarië) schilder van stiel, op weg van Antwerpen naar Gent, om werk te zoeken. In zijn bezit werd het volgend Luxcmburgsgeld gevonden; 3 centen, 2 stukken van 10 centiemen en eenige klei nigheden. De kommandant De Scheerder sloot den ellendeling in het gevang op, en verwittig de het parket van Gent, dat lieden, Maan dag verwacht wordt en zette daarna liet onderzoek vonrt. Zondag morgend werd er door het volk van niets anders gesproken op het dorp, dan van de afschuwelyken misdaad. De ellendeling werd door den komman dant Do Scheerder voor den lieer Vrede rechter gebracht, doordien elke aanhouding binnen de 24 uren moet verrechtvaardigd worden. Dit feit bracht natuurlijk oeno grootte opschudding te weeg en honderde menschen stonden voor het vredegerecht in dreigen de houding. De lage schelm werd, ondanks zyne tegenstribhelingen voor 5 jaar ter beschik king van den Staat gesteld, in afwachting zyne verdere straf. Maandag morgend met den tram van 7 ure, werd hij naar het gevang van Gent overgebracht. Het slachtoffer is ziek van ontroering en ligt te bed. Zijne bebloede klcederen zyn door do gendarmen medegedragen en zullen heden Maandag door het parket worden medegenomen. Den aangehoudene was den namiddag door het dorp van Zeveneeken gegaan. Op zeker oogenblik bevond hij zich in eene brouwerij en liep rond alsof hij thuis was, zonder tot iemand te spreken. Een der knechten die don vreemden be zoeker had bemerkt vorvvittigde den veld wachter die hem naar liet bureel bracht en na hem afgetast te hebben, den vreemde ling liet loopen. Deze had ton andere niets hij zich dat te verdachten was. Een Duitscher, Hans Ritter, 30 jaar oud, wonende te Munchen, heeft voor 10,000 mark gewed, dat hij uit dc stad te voet naar Brussel zal gaan, met eenon zak meel van 50 kilos op de schouders. Over twee weken heeft de kranige kerel den tocht begonnen. Zondag avond had tusschen een auto mobiel en een rijtuig, eone botsing plaats op don Leuvenschen steenweg te Brussel. De auto-voerder L. S..., van Leuven en M. en Mev. De Liege, wonende rue St-Quentin, die in het rijtuig zaten, werden op den grond geworpen. Do eerste brak zich den rechterarm. M. De Liége werd opgenomen met eene dubbele breuk aan het rechterbeen en orge kneuzingen op het lichaam. Zijn echtgenoote werd vreeselyk gewond aan den rechterslaap en inwendig erg gekneusd Do gekwetsten werden in een naburig huis verzocht. M. en Mev. De Liége werden vervolgens terug naar hunne woning vervoord en de autogeloider word naar het gasthuis overgebracht. Zondagavond, rond 8 ure, heeft zich in de statie van het Leopoldkwartier te Brussel, een sclirikkelyk ongeluk voorge daan. Hendrik Menu, mynwerker, wonen- do te Péruwelz, liep, niettegenstaande het verbod van don statieoverste, over de rig- gels, toen do trein Balen-Brussel kwam aangestoomd. De ongelukkige werd door den trein verrast en een dertigtal meters ver medegesleept. Wanneer de machinist er in gelukte to sloppen, vond men een verminkt lijk. Het hoofd was vermorzeld. Een pachter van Tollembeek was bij zijne thuiskomst verwonderd, zijn zoontje van negen jaren oud, niet te zien. Hij ging op zoek in den omtrek der hoeve en vond in den bogaard liet kind dood aan eenen boom hangen. Er moeten dieven in do hoeve gekomen zijn en deze, door het joDgske verrast, zouden om door den kleine niet verraden te worden, hem op die manier van kar.t heb ben gemaakt. Het parket zoekt dit geheim op to helde ren. Een geheimzinnige Rus. Tè Mechelen werd dezer dagen, nabij het kerkhof, een persoon gevonden, die mor phine had ingenomen om zich te vergifti gen. Donderdag is een policie-officier naar het gasthuis gegaan, om den vreemdeling, op last van do veilighoidspolicie. to onder vragen. De onbekende weigerde te ant woorden op de vragen, die hem gesteld werden, en wilde ook zynen naam niet zeggen. Men is te weten gekomen dat de geheim zinnige persoon van Antwerpen kwam, waar hij een nacht verbleven heeft in een hotel van de Do Keyserlei. In die stad had hij zich twee pakjes morphine aangeschaft. De wanhopige zou een oppergeneeshoer zijn van de Russische vloot en belmoren tot het smaldeel van Vladivostock.Hij deed twee koffers naar het gasthuis brengen, waarin zyne uniformen liggen die vol eere- teekene hangen, alsook twee reiszakken die verzegeld en nog niet geopend zyn. Een kind levend verbrand. Zaterdag avond werd te Antwerpen de Rogier en de geheele buurt in opschudding gebracht door een allerverschrikkelyks ongeluk. Het was enkele minuten na elf ure, toon M. A. Cooreman eene herberg der Breedestraat verliet, om huiswaarts te keeren. Eensklaps kwam Mad. Coutorier, vrouw van eenen kleermaker, wonende op het gelijkvloers van het huis Rogier, n. 6, tot hem geloopen, roepende Hot brandt bij my, op het eerste verdiep M. Cooreman snelde zonder een oogen blik te dralen naar het huis, klom de trap pen op en wilde de eenige deur openen, doch deze was gesloten. Dit was echter geen letsel, want met een paar forsige stooten, vloog deze open. Een dikke ver stikkende rook sloog hem tegen. Op de grond lag eene verbrijzelde lamp, en in 't midden der kamer lag het 3jarig kind, Karei Van Loon, huilende en kronkelende van de pijn, omringd van de vlammen. Cooreman sprong'op het slachtoffer toe, en terwijl de kleertjes nog volop brandden] raapte hij het kindje op en gaf het over in de handen van eenen kameraad, Frans Verbruggen, die hem was gevolgd. Het kind werd met doodelyke brand wonden naar het Sint-Elisabethgasthuis gevoerd, waar het enkele uren na zijne aankomst overleed. Ook Verbruggen werd aan beide handen nogal erg verbrand. De oorzaak van het ongeluk is gemakkelijk te raden. Het kind heeft al spelende de lamp omgeworpen die ten grond aan stuk ken is gevallen en den brand veroorzaakte. De pompiers zijn. ook ter plaatse ge weest en hebben den brand gebluscht. Het kind was reeds naar het gasthuis overgebracht, toen de diep getroffen ouders van eene wandeling thuis kwamen. Zaterdag morgend had een droovig ongeluk plaats in een huis der Dorpplaats, te Hoboken. Een herbergierster was rond 5 ure opgestaan, om de koffie op te schen ken. Ten einde het vuur wat aan te wak keren, kreeg de vrouw het ongelukkig gedacht, petrool in de stoof te gieten. Zooals reeds meermalen gebeurde had nu ook weer plaats. De kruik ontplofte en in een oogwenk was de vrouw door de vlammen omringd. Eerst poogde ze zelf de brandende kleederen te blusschen, en toen ze zag dat dit niet gelukte, snelde ze de straat op. De ongelukkige had over gansch het licham brandwonden en werd door dokter Vcrmeersch verpleegd, waarna men haar de laatste heilige Sacramenten toediende. Een 17jarige jongeling van StrTruien, de genaamde Pieter Govaerts. werkte sedert aciittal dagen in de werkhuizen der smeltovens van Ougréc-Morihaye. Terwijl hy aan het schoonmaken was, kreeg hy eon wagonneke, waarmede yzererts ver voord werd en waarop hij geen acht gege ven had, op den rug. De arme jongen plooide zoo zeer onder den schok dat de beenon hem in liet lyf drongen en don buik openbarstte. Het slachtoffer stierf drie uren later onder vraeselijk lijden. In de mijn Coupe de Siège tc Montignies-sur-Samhre, heeft, ten gevolge eener ontploffing, eene instorting plaats gehad, waaronder twee werklieden begra ven werden. De reddingswerken begonnen onmiddellyk Zaterdag om 10 ure 20 en Zondag om 11 ure had men nog de lijken niet bereikt. De slachtoffers zyn gehuwd en huisvaders. De omtrek van Stavelot, Spa, Trois- Ponts, enz. werd door een zwaar onweer geteisterd, dat ontzaglijke schade heeft aangericht en het weinige water er by vroegere onweeren gespaard bleef, bedor ven hoeft. Aardhoopon cn steenklompen versperden den spoorweg en seinpalen werden omverre geworpen, zoodat de regelmatigheid van den dienst sterk belem merd werd. Tusschen Hockai cn Francor- champs werd zelfs do spoorbaan losgerukt, Zaterdag avond, toon do trein n' 8003 van 8 1/2 ure, de statie van Ordingen ver laten had, vond oen workman, op 500 me ters afstand der spoorlialle, een vrouwen- lijk op do riggcls liggon, waarvan do twee beenen afgereden waren en dio verspreid over de baan lagen. Do overblijfselen der ongelukkige wer den verzameld en naar do statio gebracht. Priester en geneesheer di>: ter plaatse snel den, konden hunne zorgen niet meer toe dienen Na onderzoek bleek weldra dat het de rampzalige Hubertina Van Mechelen was, geboortig van Zepperen bij Bolingen. Het meisje ging dienen, en woonde voor meid te Brusthem. Denzelfden avond was zy uit haren post weggezonden, en mis schien heeft do ongelukkige onder den aan drang der droefheid een einde aan haar leven gesteld. Havré. Eene honderdjarige. Vrijdag viert Valentine Dubrax, weduwe van Christiaan Fiévet, haren 100®" verjaar dag. De vrouw heeft altijd vlijtig gewerkt op hare hofstede, en is nooit buiten haar dorp geweest, zij werd geboren den 22 Juli 1810; zij huwde in 1833, haar echtgenoot f' stierf in 1891 zij hadden 3 kinderen eu p thans een 30 tal afstammelingen. Maandag morgond vond men op de zee dijk van Scheveninge een persoon die geen teeken van leven meer gaf. Door de zorgen van bewoners kon men hem tot het bewustzijn terugbrengen, in het eerst wilde hij op de hem gestelde vra gen niet antwoorden, doch later vernam men dat het een advokaat was, zekeren B. Lochem, 28 jaar oud. Hij gaf het adres op van zyn broeder dio onderwijzer is in Den Haag, on welke men spoedig verwit tigde. Deze zegde dat hij zoo even eenen brief ontvangen had waarin zyn broeder ver klaarde dat hij zijne ouders Zondag nacht vermoord had en zich van het leven ging brengen. Na een onderzoek stelde men vast dat deze brief de afschuwelijke waarheid be vatte en dat de moordenaar zijn ouders d« keel afgesneden had. Men verliest zich in gissingen over dezen yselijken moord, de eenen denken dat hij zinneloos geworden it, en anderen dat hij gehandeld heoft onder den invloed der ellende waarin zyne ouden leefden. De plichtige is naar het hospitaal van Scheveninge overgebracht, waar hy door de policie bewaakt wordt. Tot hiertoe heeft hy noggeene bekentenissen gedaan. Te Busarsiro zijn door een hevigen storm verscheidene fabriekschouwen ingestort, waardoor vele werklieden onder de puin- hoopen bedelven werden. Tien werden ge dood en vele anderen erg gekwetst. Tfl Solario zijn vertien dooden en 21 gekwet sten, evenals te Saronno, waar drie werk lieden gedood werden. In verscheidene gemeenton van het arondissement Gallorati zyn de telegra fische on telefonische verbindingen opge schorst. De prefekt is ter plaats gesneld evenals het leger en de pompiers. De cycloon heeft ook verwoestingen aangericht te Morriana waar 15 menschen het leven verloren hebben. In een aantal spinnerijen van Vausaghel- lo, San Yictore, Ollona, Lognagno, Mo- glio-Rogino, Giabato en Canegnate be draagt het getal dooden vijftig en zijn er met honderden erg gekwetsten. To Naura, bij Rovellasca, werd eene woning door brand vernield de inwonen' zijn er in gebleven. Bij dc statie is een een huis ingestort, hetgeen drie menschen- levens gekost heeft. Te Cante zijn ver scheidene woningen gescheurd. De velden zyn totaal verwoest, overal treft men ont wortelde boomon on ingestorte huizen aan. Saranno en dc omstreken zijn het meest geteisterd. Do stad Basarsiro is ook erg beproefd. In den omtrek van Monza is de schade zeer aanzienlijk. De boctkapel opgericht ter nagedachte- j nis van Koning Humbert werd erg beseha- digd,

De Denderbode | 1910 | | pagina 2