In het Ministerie. Rechterlijk Kronijk. Allerhande nieuws. Wat de Brusselsche Wereldtentoon stelling* kost. Zooals men weet werd aan de drukpers dank gebracht om hare medewerking tot welgelukken der In ternationale Tentoonstelling. Nu mon moet niet denken dat eene onderneming welke zooveel geld kost, zoo maar van zelf gelukt. De tentoonstelling kost eigenlijk §0 millioen fr. Voor plaatsrechlen ontving men on geveer 6 millioen; de tombola zal 6 mil lioen opbrengen, en de toelagen onge veer 2 millioen, wat samen 14 millioen maakt. Abonnementen cn inkomkaarten dienen dus meer dan 6 millioen op te brengen. Gelukkig is men zeker dat dit cijfer zal worden overtroffen on dat dientenge- volgo het waarborgfonds van 2,400 000 frank, neergelegd door de aandeelhou ders, niet zal moeten worden aange raakt. Maar toen men begon, was men daar niet zeker van. De toestand van den landbouw. Volgens een offlciëel blad dal nu een overzicht geeft van hel weer in Juni is do toestand van den landbouw dit jaar uitmuntend Het blad voegt erbij dat het hooien in de beste voorwaarden is geschied. Nu, er is wellicht nooit slechteren hooitijd geweest dan dit jaar. Het weêr is ook volstrekt niet gunstig voor het afdoen van den oogst, en wat er van de aardappels zal geworden dat moeten wij noch afwachten. Van nu af zijn er echter veel slechte. De landbouwkundige die de toestand dit jaar uitmuntend noemt heeft voorze ker iu geeüe tien jaar eenen landbou wer gezien Geweigerd. Bij besluit van een prefekt van lie el Vilaine in Fran krijk, werden de goederen der kerkfa briek van Loutehel, overgemaakt aan de gemeente. De gemeenteraad heeft geweigerd die goederen te aauvaarden, en heeft eene beslissing genomen zeggende De gemeenteraad gekozen door eene grondige katholieke bevolking, teekont verzet aan uit alle krachten tegen de verbeuring der kerkgoederen van Loutehel. H(j aanziet zich als de be waarder van die goederen, waarvan hij den eigendom eerbiedigt en maakt er zich den trouwen bewaker van tot op het oogenblik dat het hem zal toegela ten zijn ze aan hunne rechtmatige be stemming terug te geven. Dat verzet werd door al de leden van den gemeenteraad onderteekend. Zeker is het dat die beslissing zal ver broken worden, maar zij is niettemin een prachtig verzet tegen de inpalming der kerkgoederen. Nieuwe papierstof. In Zuid-Afrika heeft men eene plant gevonden, die er in groote hoeveelheid is te ontwaren, en waarvan de vezels eene uitmuntende papierstof opleveren. Deze plant, die langsheen gansch de Afrikaausche kust kan worden ge kweekt, laat toe op zeer goedkoope wijze papier te vervaardigen. Meu zal proefnemingen doen op groo te schaal en gelukken zij, dan zal de prijs van het papier weldra aanzienlijk dalen. Lang leven. Wil men eenen hoo gen ouderdom bereiken, dan moet men matig en geregeld leven. Ziehier enkele voorbeelden van mannen die door hun sober leven zoo oud werdeu. Patrice O'Niel stierf toen hij 120 jaar oud geworden was, in December 1764. Hij had al de veldtochten van Willem III en van Malborough meègedaan en was zeven maal getrouwd geweest.Hy dronk niet als gewoon bier en at weinig vleesch. Hij stond op en ging slapen met de zon. Jan Maubry, een inwoner van Dor- dogne, stierf in 1758, insgelijks op den leeftijd van 120 jaren. Nooit had hij anderon kost gehad als dezen der boe ren brood, soep, boonen en nu en dan gezouten varken vleesch. Allo jaren ver kocht hij voor 15 fr. zijne haren die zeer wit waren. Een ander mensch leefde tot zijn 124® jaar en hij woonde in eene grot De menschen worden zoo oud niet meer tegenwoordig, maar leven ze wel zoo sober als vroeger tyd en zijn de gemaakte eetwaren nog wel zoo kloek en natuurlijk. Het Staatsblad kondigt de volgende koninklijke besluiten af Het ontslag van M. Dclbeke en M. baron Descamps, wordt aanvaardt. De landbouw zal by het ministerie van openbare werken gevoegd worden. Het ministerie van binnenlandsche zaken vroeger met landbouw samen, zal afzon derlijk zijn. "M. Schollaert, minister van binnenland sche zaken en landbouw, zal nu do porte feuille van wetenschappen en kunsten waarnemen. Hij blijft voorloopig ook met de binnen landsche zak rgelast. M. Helleputte, minister van spoorwegen en telegrafen, wordt minister van open bare werken en landbouw hy zal ook voorloopig de portefeuille van de spoorwe gen behouden. RECHTBANK VAN DENDERMONDE Veroordeeld. Verleden Zaterdag is voor de corrcctionecle rechtbank van Den- dermonde de zaak opgeroepen van den ge- naamden P. Van Impe, bijgenaamd Jan de Lichte over de verschillende konynen- diefstallen welke op de wijk St-Job, te Aalst, hadden plaats gehad. Doze hoorde zich veroordeolen tot 1 jaar gevangenis en 100 fr. boeto en de verheeler Jan Ceute- rickx tot 15 dagen en 26 fr. boete. o RECHTBANK VAN OUDENAARDE Moordpoging op eenen politieoffi cier. Voor de rechtbank van Oudenaar de verschenen Oscar Dauwe en Pieter De Winne, die gelukkig zonder hem te tref fen revolverschoten losten op don poli- ciecommissaris van Ninove, en de gendar men beleedigden in de uitoefening van hunnen dienst. Dauwo werd veroordeeld tot 4 jaar en Do Winne tot 18 1/2 maanden gevangenis. Een derde persoon die hen vergezelde werd vrijgesproken. Parochie van Onze Lieve Vrouw Bijstand, Meisjesschool der Moorselbaan, Aelst-Mijlbeke,Op Zondag 14 Augusti en de twee volgende dagen, van 10 tot 12 uren 's morgens en 's namiddags van 2 tot 5 uren, Tcnloongtelling van het handwerk der leerlingen van de Meisjes scholen der parochie. Zaterdag avond, rond 7 ure, hebben Kamiel De Ranghe, 43jaar, en Frans Cop- pens, 22 jaar, fabriekwerkers, beiden wo nende Botermolkstraat, to Aalst, onderling in eene herberg der Binnenstraat gevoch ten. De agent Pyck die tusschen kwam, werd mishandeld. Zondag namiddag, rond 1 1/2 ure, hebben in de herberg van P. Cooyman, vaart, St-Annabrug te Aalst, Jozef Renne- boog, voerman, en Frans Coppens, kleer maker, twist gezocht tegen Aug. Van Impe schoenmaker, wonende te Hekclgera. Ren- neboog heeft de herbergierster mishandeld en verscheidene voorwerpen vernield. Van Impe werd door do woestaards erg ge slagen AALST. Zondag namiddag, kwam Frans De Wolf, landbouw werkman, met kar en paard gereden langs den Ouden Dendermondschensteenweg. Aan hetWale- ken gekomen, sprong of stuikte hij van de kar, met het ongelukkig gevolg dat hij onder do wielen terecht kwam en de kar over hem rolde, waardoor er hem twee ribben gebroken werden. Hij is naar zijne woning overgebracht, waar hij verzorgd is door Dr. Hertocant. Zijn toestand is zorg wekkend. Maandag hebben eenige jonge deuge- nieten de strooivlagen op de steenbakkerij van M.Edmond Remory, te Aelst, in brand gestoken. Gelukkig werd zulks by tyds gezien door een der gasten, anders ware gansch den hangaar in assche gelegd. De policie heeft een onderzoek ingesteld en de kleine brandstichters ontdekt. Eeno dievenbende, die sedert lang de omtrek van Ninove verontrust, is Zaterdag in vollen dag langs het dak in de woning gekomen van eene landbouwersfamilie, die in het veld arbeidc. Do koffers en kassen werden opengebroken. Al wat waarde had is veidwenen, alsook eene ronde som geld. Om hunnen bijval te feesten hebben zij eene hesp opgeeten en eene flesch wyn gedron ken. Eindelyk schreven zij op tafel, dat zij goed gevaren waron en zullen terugkomen! De misdaad van Wel teren. Wij vernemen dat Jan Van Puyenbroeck de vermoedelijke moordenaar van Cecile De Bruyckor, eenen advokaat geraadpleegd heeft. Deze, de heer Van de Velde, van Gent, is Vrijdag naar het celgevang van Dendermonde gekomen en heeft er een lang onderhoud met den aangehoudene gehad. Do wijk Vantegem, te Wetteren is liet tooneel geweest van een afgrijselijk drama. Den aardewerker, Van Lier genaamd, afkomstig van St-Kruis, bij Brugge, was werkzaam aan de ijzerenwegwerken. Hij trad de herberg van J.D.W. binnen, waar kort daarop twist ontstond over den ver bruikten drank. De W. nam een hamer die onder zijn bereik lag en sloeg goed vallo 't uit op het hoofd van Van Loo, die als een massa bloedend neerzong. De dader gaf zich gevangen op het com missariaat. Een dokter verzorgde het slachtoffer, wiens toestand hopeloos is. Brutale diefstallen. De daders der diefte gepleegd in Juni ten nadeele van Mevrouw wed. Bureau-De Saegher, Gu- staaf Callierlaan, 4 te Gent, zyn zooals wij reeds mededeelden, aangehouden, door de policie van de wijk. Het zijn Jozef De Munster, 26 jaar, rondleurder, Vrouwstraat 2. en Arthur Kaes, 34 jaar, beeldhouwer,5 De eerste bekende de feiten: maar beweert niet te weten wat er van de gestolen voor werpen geworden is, die volgens hem, medegenomen geweest zyn door Kaes, die alles loochent. Een der gestolene schilderijen en 9 stuks oud-porselein zijn thans ontdekt geworden bij twee koopmans in oudheden ter stede. Zonder twijfel zyn andere gcstolene voor werpen ook reeds verkocht, of misschien nog ergens weggeborgen, dewyl Kaes buiten zijn huis nog eene kamer of plaats in huur heeft. Do policie doet ernstige en nieuwe op zoekingen, ten einde het gestolene terug te vinden. Ziehier do lyst der gestolene voorwer pen Eene schildery van Cesar De Cock De Vallei der Maas eene schildery van 1 Vernet Vuurtoren met links een bootje dat in zee steekt eene schilderij van Bouchaut Binnenzicht eener markt eeno schildery, geteekend D. T. van Teniers, geschilderd op koper een lande- lyk tooneel voorstellende. Eene schilderij van Jules Breton Eene badende vrouw, in een landschap, bij ondergaande zon eene schildery van "Witkamp: Moedervreugde; eene schilde ry van Witkamp Eene biddende vrouw eene schildery van Brauwer Zieke man met hoofdkap eene teekening Eene vrouw met blauwen rok en eon man (liefde verklaring). Eene tas metgebrokene schaal, porselein (groene familie)do leeuw van Lucerne in zwart marmer eene Hindousche gedin in Japaansch porcelein een pennekoker in Chineesch verlak een ruitersfiguurtje in Chineesch porselein twee godinnen-beeld jes in steen van Laer twee Chineesche zoutvaten, in Cle der Indiën. Eene ovale schotel, geteekend Bernard de Palissy. Zes oude schaaltjes, asschcpot vnrmig. Drie zilveren tafelstellen, peper, zout en mostaard in blauw glas, Louis XVI. Een verlakte telloor, met koper omringd. Een palmhouten Christusbeeld. Twee vazen in biscuit met rozen in relief met kleine vaas-onderstuk, geteekend Jacob Petit. Die nieuwe opzoekingen zyn zooveel te meer noodig daar Kaes een der daders is der diefte gepleegd by M. Van der Mens- brugghe, Coupure. Reeds 3 der aldaar ge stolen voorwerpen zyn bij do familie Kaes teruggevonden. M. Bureau, zoon, belooft eene goede be looning aan den persoon die bovengemelde stuks alsook de weggenomen schilderijen zal doen ontdekken. Bij opzoekingen in de St-Baafaabdy, te Gent, hebben de werklieden van den on dernemer Poelman, twee toegemetselde graven gevonden, inhoudende tweegoraam- ten, en zonderlinge bijzonderheid, met ijze ren boeien aan do voeten. De lieer Werveko bewaarder van 't Museum, zal eene nota over die vondst in het licht geven. De lijken zijn nog niet geheel ontbloot zy werden aangetroffen op eene diepte van 2 m. 50, te midden var. den koer, waar sedert eenigen tijd opzoekingen, en reeds menige merkwaardige vondst gedaan werden. Het lijk dat reeds hot meest ontbloot werd, ligt op een bed van steenen de beide beenen zijn van onder bijoenge- prangd, by middel van een dikken yzeren band, die langs weerskanten met ijzeren schakels in den grond was vastgeklonken. Men denkt dat de geraamten voortkomen van personen, die men aldus vastgeklon ken, den honger dood heeft laten sterven. Het lijk, dat reeds het meest ontbloot werd, ligt in eene houding, die laat veron derstellen, dat het slachtoffer in zynen doodstrijd gepoogd heeft zich om te keeren. Men hoeft nog niet kunnen vaststellen, tot welk tydvak do geraamten opklimmen, echter denkt men, dat zij van tijdens de Spaansche overheorsching moeten dagtee- kenen. Bij de opzoekingen, die in de aby gedaan worden, hoeft men ook nog in de muren dichtgemetselde Romansche vensters aan getroffen Intusschen worden de opzoekingen met de grootste voerzichtigheid voortgezet. Het getal vreemdelingen te Gent, is alle dagen zeer talryk. Men kan oordeelen over het getal betaalde bezoeken van het Gravenkasteel. Inderdaad, in juli 1909, brachten de inkomgelden 671 fr. op dit jaar 1300 fr. Gedurende de eerste vier dagen van Augustus, had men reeds frs. 313,50 ontvangen, tegen 189 in 1909. Bebloemde staties. Sinds drie jaar heeft de Koninklijke Maatschappij van Land-en Tuinbouw van Gont, een jaarlijkbchen prijskamp ingesteld voor de bloemversiering der statiën en halten van den yzerenweg, in Oost-Vlaanderen. voor den prijskamp van 1910 waren er twee- en twintig inschrijvingen. De eerste prijs werd toegekend aan den statieoverste to Ninove drie tweede pryzen zijn behaald door de statieoverste van Caprycke, Bellom en Machelen; de derde prijs werd behaald door den statieoverste te Wetteren. Diplomas werden aan andere statiegver- sten toogekend. Verscheidene dagbladen hadden het avontuur, verhaald van eenen paardenkoop man, wien men te Brussel 26 poneys ont stolen had. De zaak schijnt echter andors ineen te zitten Eene cirk die in België vertooningen gaf, was in failliet verklaard en de paarden ten getalle van 25, werden aangeslagen. Men was er echter in gelukt do dieren heimelijk naar Nederland op te sturen. De procureur des konings van Brussel kwam zulks te weten on hij verwittigde de gen darmerie van Es8chen toen de trein in de statie aldaar aankwam, werden do paarden aangeslagen. De policie te Brussel zoekt eonen per soon op, die voorgaf een schatrijk Canadees te zijn on onder voorwendsel, met haar te zullen trouwen, eeno jonge koopvrouw van de Ruysbroeckstraat eene aanzienlijke som geld en verscheidene juweelen wist afhan dig to maken. Toen zy haren schat kwyt was en op inlichtingen uitging, vernam zij dat hy een herberg-schamoteur was, die een zolderkamerke bewoonde. Zooals men weet werd over eenige dagen te Parys aangehouden do koffiehuis- bediende Desmedt, verdacht te hebben meêgeholpen aan de ontsnapping van de beruchten bankier-aftruggelaar Peellaert uit het gevang van St-Gillis, te Brussel. Alvorens te worden uitgeleverd, zal De Smedt eerst te Parijs voor de rechtbank verschijnen. Slechts na de uitboeting der straf die hij ginder oploopt, kan hij worden uitgeleverd. Nietlemin werd De Smedt on dervraagd over het deel dat hij genomen had aan de ontsnapping van Peelaert. Hij zei dat de vertelsels van muurbeklimming, medegedeeld door do dagbladen, valsch waren. De touwladder, gevonden in eene weide, werd nooit vastgemaakt aan het bovenste van den muur. Dit was om de vervolgers te misleiden. Want Peellaert verliet hot gevang langs de poort. Hij nam plaats in den auto die hem wachtte op de Ducpétiauxlaan en thans is hy bevrijd tegen elke vorvolgidg. Kortom Peellaert heeft do dingen goed gedaan en do aanhouding van Desmedt zal hem niet verontrusten. Men weet nog zyne schuilplaats niet. Ter oorzake van den slechten stand der zaken, en do moeilijkheid om het ge sponnen vlas aan den man te brengen, zoo bostudoerd de Internationale Bond der Vlasspinnersvereonigingen thans het mid del om do wereldvoortbrengst in de vlas nijverheid ter verminderen. Om tot dit doel te geraken, zal er eene vergadering samen geroepen worden der vertegenwoordigers van elke vereeniging. Deze algemeene raad pleging zal te Gent gehouden worden, waarschijnlijk op het einde dor maand September. Do Engelsche viorraastcr Dotoanhill, onder de bevel van kapitein Owens, heeft gedurende de reis van Sidney naar Ant werpen te kampen gehad. Do zee was uiterst woelig en do golven sloegen over het dok het schip helde gansch op zijde en de bemanning was vol schrik. De kapi tein deed al de zeilen openzetten waardoor het schip opnieuw recht geraakte. Op het dek dat nog onder water stond lagen zeven matrozen bewusteloos on allen waren erg gekwetst eene dor ongelukkigen was een been op twee plaatsen verbrijzeld. De slachtoffers werden te Queenstown aan een geneesheer toevertrouwd en door hem verzorgd. Do Dowanhill is gansch onredderd, doch behouden te Antwerpen aangekomen. Zondag heeft de adjunkt M. De Wan deleer een Zaakje te onderzoeken gehad, dat voorzeker alle dagen niet voorkomt. Een Russisch diamanthandelaar Jacob P. geheeten, woonachtig Terliststraat, te Ant werpen, had Zondag morgend in 't Café des Sports eene kamer gehuurd. 's Middags rond i uur kwam P. bezit nemen van de kamer. Rond half drie wer den de andero huurders van het huis opge schrikt door hulpgeschreeuw, dat van de kamer van P. kwam. Men drong er binnen en vond den diamantmakelaar met een verward uiterlijk tusschen een heel pak koorden. P. verhaalde dat twee kerels in zyno kamer waron gedrongen, hem hadden over vallen en op het bed gebondon. De indrin gers hadden zich dan moester gemaakt van alles wat hij in zijn bezit had eene som van 720 fr. en voor ongeveer 24,000 fr. diamanten Jacob P. die ook professor is in de Hebreeuwsche taal, zegt een zijner aan vallers herkend te hebben in zekeren S., woonachtig Provinciestraat. Opzoekingen werden gedaan, doch S. woont sinds lang niet meer op het aangeduide adres. Deze diamanten waren hem door ver schillende diamantkoopliê toevertrouwd. Andere beweringen werden zoo onwaar schijnlijk bevonden, dat de policie-officier P. ter beschikking van den procureur des konings hoeft opgesloten. Later. Het parket is Maandag na middag naar het Café des Sports geweest, waar de Russischo diamantmakelaar be weert aangerand en van zijne diamanten beroofd te zyn. Het parket had den aangerande P. ver gezeld van gendarmen, meêgenomen en lieton hem ter plaatse nog eens uitleggen hoe zijne aanranders zyn te werk gegaan. Daarna is het parket naar de woning van P Terliststraat, gegaan en heeft er een nauwkeurig onderzoek gedaan, dat evenwel niets heeft opgebracht. Het parket heeft de beweeringen van P. zoo onwaarschijnlijk gevonden dat het maar 't beste oordeelde het arm slachtoffer terug naar de Begijnenstraat to voeren. Hooger hebben wjj ook gesproken van zekeren S., uit de Provinciestraat, die door den diamantmakelaar werd aangeduid als een zijner aanranders. Zoohaast S. hoorde van wat er sprake was, is hij op het policiebureel zich komen aanbieden en heeft het gebruik van zynen tijd van Zondag namiddag opgegeven. Dit alles werd echt bevonden. Ook kon S. weêr gerust huiswaarts keeren. Gedurig komen diamantkoopliê op het policiebureel naar hunnen diamant vragen die ze aan P. hadden toevertrouwd. Do vrouwenbinders moeten nu en dan van zich toch laten spreken, en gaan steeds brutaler te werk om in hunne bandioterij te gelukken. In het huis gelegen op den hoek der Pyckestraat en Hantjeslei te Antwerpen wonen do gezusters Winrix. Maandag avond had de oudste der twee zusters Louisa, 24 jaar oud, nauwelijks het huis verlaten om eene boodschap te doen, of twee schurken drongen langs den bijzonde ren ingang in het huis, en overvielen de alleengebloven zuster Joseflna, 19 jaar oud. Zy eischten haar geld, haar met den dood bedroigende. Daar do juffer om hulp begon te roepen, namen de schurken eenen handdoek en gebruikte dezen als prop. Verder namen ze eene koord van twee stukken gevormd en bonden de handen van het meisje op den rug, waarna zy haar ten gronde wierpen. Het overvallen meisje liet het zich nog niet welgevallen en stampte met de voeten zoo hard ze maar kon. Do schurken vonden toen iets krassor uit om hun slachtoffer tot bedaren te bren gen. Zij bedreigden haar eerst met eet kapmes, dat men op dc tafel heeft weêrge- vonden, en nog niet genoeg, namen ze di petroolkan en overgoten haar geheel mei potrool, dat het van hare kleederen af. droop. Verders ontdeden zij haar van har; schoenen en kousen. Toon konden zij gerust het inbreken werk voortzetten. Allo kassen en schuiver werden opengebroken en de inhoud dooi elkaar geworpen. Voel tijd werd hun echter niet gegeven want de andere bewoners waren op he; hulpgeroep van 't meisje toegesnold. Daar zyn ze, riep een der booswich ten en beiden ontvluchtten de kamer, langi waar en hoe, kan niemand zeggen, wac; geen hunner werd gezien. Opzoekinge: zijn nog gedaan op hot dak, zonder de: minston uitslag. Dokter Adolf Meeus die een der eerst; ter plaatse was, vorpleegde het meiiji, terwijl de adjunkt Jacobs een onderzool instelde. Het slachtoffer dat spoedig t:; bezinning was gekomen kon slechts onvolledig signalement geven. De een wji een grooten en den ander kleiner, 30 jas: oud schijnende. Beiden hadden een joekej klak op. De klecren van 't meisje zijn aangeslt gen. Niet is gestolen. Chineesche decoraties.Zy die ra» non dat men in ons Europcesche lande alleen kwistig met decoraties omgaat, w ten nog niet hoo men er in China meê leeft Men herinnert zich noch de reis van Warocqué, kamerlid voor Thuin, nat China, waar hij de Belgische troonswiit? ling tor kennis van den keizer en de Chi neesche regeeringgingbrengen. Sedertdis kan men zien dat de dienstboden van k kastocl te Maricmont Chineesche decoratw dragen. De regent van China was inderdaad k verrukt over da wijze waarop M. Wam qué zich van zijne zending kweet, dat hj niet alleen den gezant en de andere lede van de bezending met riddersorden k kruisen overlaadde, doch ook nog i; dienstboden en den maaseur van M. Ws- rocqué flink decoreerde. Ware er eene kindermeid by geweest,!; had ook hare decoratie vast. Tot nu toe heeft byna ieder blad tp best gedaan, om don winner der 200,000fr van do laatste tentoonstellingstombola ontdekken. Deze vonden hem te Ronsse andere !i Renesse, in Zeeland, terwijl men nu we« eene nieuwe ontdekking deed. liet lotje zou to samen met eene doode... gekist en begraven zyn. Als 't een roman is, is het inderdaad g« gevonden, om de praatjes gaande te mak® In den loop der maand Juni werd iflji rige werkman Scherling, arbeidend ini koolmijn Kessales, het slachtoffer van ee ongeluk, dat hem het leven kostte. Nar dc gewoonte der streek, werd Scherlkf na zijnen dood, in zyn Zondagspak gestoke en aldus begraven. Eenige dagen vroeger hadden Scherliij en andere gezellen elk een tombolabrief der tentoonstelling aangekocht dat in e;: der zakken van het Zondagspak werd g; stoken en met den doode in de kist geleg: Wanneer nu do trekking plaats hade de gezellen hunne nummers nazagen, ti merkton zy dat een hunner in het ba moest zijn van het winnend briefje da niemand van hen dit opeischte, kwam h; hun zeer waarschynlijk voor dat 't brielj moest zijn door Scherling aangekocht e dat in de zakken van zijn Zondagspak w blijven steken, waarmede men hem begr< ven had. De ouders van den jongeling zyn ooi stellig overtuigd dat het winnend briejei de doodkist van hun zoon berust en gai nu stappen aanwenden om de ontgravinl van het lyk aan te vragen. Het blijft nu te zien of hot parket bi aangevoerde vermoeden voldoende gegroc acht om de ontgraving van het lijk toe! staan. Wees dan al bezitter van 200,000 frank dan laat men u in de doodskist nog niet mi rust. Men heeft reeds gezegd dat et: nieuw onderzoek geopend is nopens de: afgrijaelyken moord op Kamiel Van d Kerckhove, 43 jaar, molenaar, wonenk op De Koornbloem te Thorhout, ver leden jaar in September gepleegd. Het parket van Brugge schynt ditnai op het ware spoor der daders te zyn. Dj magistraten hebben deze week een aanti huiszoekingen gedaan, gehucht Veldegeü- grondgebied Zedelgem. Een aantal voor werpen, waaronder oen tweeloop en e« karabijn, werden inbeslag genomen. Zeggen wij nog dat het onderzoek zee naarstig door het parket van Brugge word voortgezet en dat het lang, zeer lang M kunnen duren, aangezien belangrijke gt* tuigen thans in Frankrijk en in Amerib verblijven. Naar het schijnt zou een naamloa schrijven aanleiding gegeven hebben tó dit nieuw onderzoek. Een soort sport, dat niet veel lie- hebbers zal vinden, werd to Eupen inge voerd door eenen werkman die er denke- lyk ook met den eersten keer genoeg vt: zal hebben. Daar worden in eene cirk, vertooningf- gegeven door eenen berenleidor, die nis een beer lutteerde. De hooger genoemden liefhebber wild» de rol van den temmer overnemen en ooi een match houden met den dikken vier voeter.

De Denderbode | 1910 | | pagina 2