St-Amaudsbeig. GSvAT-MUIDE. NIEUWE Vlaamsehe Illustratie, 5,60 per jaar Dit nunjnjer beslaat uit 12 bladzijden -j- Sterfgeval. Groote brand in de W ereldtentoonstelling. Allerhande nieuws. Frankrijk. Duitschland. Belangrijk bericht. - Sport. Eon geneesheer schrijft aan eon blad, aangaande de sport- ra/.eruij Geen enkel dier zou zich alzoo vrij willig don dood aandoen... noch zou zich zoover afbeulen, om tot oenen uit slag to komen waarvan men eenmaal het slachtoüerzal zijn. Hoevele jongo lieden, hoovele mannon hebben geld om een sportblad te koopen maar hebben er geen om zich eene aan gename lezing aan te schaffen welke het hart en den geest versterkt. Men heett lijd en geld om naar den velodroom te gaan men heeft er geen" om eene vergadering bij te wonen,wsar maatschappelijke kwesliën besproken worden, waar men onderzoekt wat het geestelijk of tijdelijk welzijn van don mensch kan uilmaken. De kleine en groote kinderen kennen nu de namen der groote rijders hel den van den dag, maar al to dikwijls kennen ze geen woord van hetgeen ze zouden moeten weten. Dat boezemt hen geen belang meer in zij hebben maar tijd voor sport en koersen. En die koorts heerscht tot in de min ste gehuchten. Hoe zal men die meer en meer talrijke aangetasten genezen? Maar al te waar Het schoolschip te San Frascis- CO. Het schoolschip Avenir is te San- Frar.cisco aangekomen. De bemanning en de schoolkadetscn verkeeren in de beste gezondheid. De abdij van Solesmes (Frank rijk)Wij hebbon reeds gezegd dat de Abdij van Solesmes. welke door 'l Frsnsch gouvernement ingepalmd werd, te vergeefs te koop werd aangeboden Niemand wilde ze koopen omdat men er niels kon mode doen. Dan kwam een komiteit tot stand, dat voetstapppen deed bij het Fransche gouvernement, om die abdij to beko men, ten einde ze iu te richten tot een sanatorium voor letterkundigen 011 kun stenaars. Doch dat ODtwerp ontmoette ook tegenstand en de fransche schrijver MauriceBarrès gaf zijn ontslag van dat komiteit omdat hij cr de meening slecht van begrepen had. Nu heeft de markies van Juignè, de abdij aangekocht voor 300,000 fr. Hij zal ze bewaren en zoo gauw het moge lijk is terugschenken aan de EE. Paters Benediktynen. dricjaarlijkschc Tentoonstelling met prijs kampen, ingericht door de maatschappij Belangen van den Middenstand. Zondag morgend, om 10 '/z uren, bad de plcciitigo opening plaats der zeer belang rijke tentoonstelling in tegenwoordigheid van den weledelen heer de Kcrekbove d'F.xacrde, Gouwheer, Mgr Stillemans, Bisschop van Gent, beer Dr H. Van Clecm- putte. Burgemeester van St-Amandsberg, beer G. Cooreman, Voorzitter dor Kamer, do weledele heeren Leger en Veroruysse Braeq, Senators, J. Van Cleemputte, Volksvertegenwoordiger, dc heeren Sche penen en Geestelijkheid dor gemeente en verscheidene Overheden der omliggende ge meenten. Dc heer Th. Bekacrt, Voorzitter, ver welkomde de aanwezigen en dankte ben voor den zcdelijken en stoffelijken steun verleend door do hoogere en plaatselijke besturen, en drukte den wenseh uit dat door allen zou geijverd worden, 0111 de rechtvaardige eischen der burgerij zoo ras mogelijk door eene goede wetgeving to zien oplossen. Ken bijzonder woord van lof en dank werd gesproken tot den lieer Gouw- lioer. Monseigneur .Stillemans on bT H. Van Cleemputte. De lieer de Kerekhove d'Exaerde, ant- wnorddo dat do belangon van de kleine burgerij hem nauw ter harte liggen, en hoopte dat de tentoonstelling veel zou bij brengen tet bet heropbeuren van den mid denstand. Hy beloofde verder alle pogingen der burgers to steunen. Mgr. Stillemans, sloot zieli aan bij de woorden van den Gouwheer en hij voogde er in gemoedvolle w oorden bij als de hoo gere standen mij uitnoodigen 0111 hunne werken te steunen, dan ga ik want het zijn mijne diocesanen als de werklieden mij roepen dan ga ik inet liefde, bet is mijn plicht, want bet zijn mijne diocesanen als gij bui gei s uiij vraagt dan kom ik en dat ook is mijne plicht want ook gij zijt inijno diocesanen. Na deze rede, verzocht do voorzitter do Overlieden, de tentoonstelling' to bezoeken, die plaats heeft in do feestzaal van bot ge meentehuis, de hovingen, de oude kapel en do zaal van bet klooster der Visitatie. Om 11 3/4 ure verlieten de genoodigdon bet rrniiteit en drukten hunne hooge tevre denheid uit over do waarde en kunstsmaak der tentoongestelde voorwerpen cn uitstal lingen. Van 11 tot 1 uur werd een prachtig concei t gespeeld op den Kapellenbcrg door het 4e lancier8, 's avonds werd de prachtige cantate Vlaanderen uitgevoerd door de verceiiiging der Artisten muzikanten met 400 uitvoerders, onder liet bestuur van den toondichter Oscar Roels. Bij die twee con ccrten stroomde het volk. binnen deze merkwaardige tentoonstelling. Zondag 21 Oogst, van 11 tot 12 uren, Voordracht en van 12 tot 1 uur Concert, in de feestzaal van bet gemeentehuis. Van 4 tot 6 uren, Concert, door de gemeen- tefaufaar Nut en Vermaak Prachtige elcctiischo verlichting. Donderdag 25 Oogst, vanaf 4 uren, Groot kinderfeest en andere aantrekkelijk heden in do hovingen. 5;i 1 slag der maandeljjksciio trek kingvan de groote tombola. Het winnende nummer der maand Augustus is G.123 Reeks 1. Het winnende nummer moet vóór den 10e September ingediend worden. Aanstaande trekking den 15 September. -l? v is verschenen het nieuwe nummer van de dat bij ons verkrijgbaar is tegen den zeer In&tcu prïjm van fr. p. post 4,20 grootformaat, en bevat 34 Illustratiën en Portretten Veel biedt dc Nieuwe Vlaamsehe Illu stratie, deze week baar lezers en lczeressee weer aan. Op de voorbladzijde de vlieg- prooven van Kinet, en de Kon. Famillic van België op 't terrein 2 foto's van het tuinfeest ten voordccle van bet Roode Kruis. Foto van de schietwedstrijden te Loosduinen. Foto's van de verschoven toren te Bocholt. Foto's van do Boy Scouts Kamp van Larenvan do keuring cn demonstratie van Roodo Kruishonden, van de Cow boys-oefeningen in do Wielerbaan te Sclicveniugen.Een bladzijde is ge» ijd aan de intern. Iloiidententoonstclling er. 1 blad zijde met merkw aardigheden uit binnen-cn buitenland. Ten slotte eenigo bladzijden boeiende geillustreerdc leezing. 5 September begint don nieuwen jaar gang. Dijnsdag 11. is alhier overleden in dén gezegenden ouderdom van 92jaren Broe der Eugenius, Oud-Overste der Broeders van Maria. De cerzamo overledene was geboortig van Slcydingc. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN. Zijne Hoogwcerdigheid hoeft benoemd Zyne Hoogweerdigheid heeft onderpas toor benoemd to Lokeron don E. H. Mannaert, liccnciaat in de godgeleerdheid, student bij de Hoogesohool van te Leuven to Aspcr, den E, H. Van dc Maele, sur veillant in 't college tc Audenaarde. De verwoestingen in de Belgische afdeeling. De brand in do tentoonstel ling heeft eenige handelaren uit Namen stork getroffen. M. Fallon had juweelen en sieraden ten toongesteld. Er is voor 80.000 fr. schade, maar alles was verzekerd. Het buis Balthazar Florence, pianos, was niet zoo gelukkig. Twee orgels, ruim 14,000 fr. waard, zijn in de vlammen op gegaan bier bcstaut geene verzekering. Het huis Licot, messenfabriek, heeft zyn stand ook zien afbranden hier is ook geeno verzekering. Dc. Gentsche juicelicrs in de Tentoon stelling. Dc heeren Bourdon en Hor- in,ui, twee gekende goudsmeden hadden eene uitstalling in do tentoonstelling. Van de uitstalling van M. Bourdon kon liet volgende gered worden een gouden herderstaf, geschonken door de bevolking van St. Nikolaas aan Mgr do bisschop van Gentliet prachtig halssnoer der Confré rie van bet H. Bloed tc Brugge een gou den relikwiekas cn tal andere kostbare voorwerpen. M. Bourdon heeft slechts voor 2000 fr. schade. Er was voor meer dan 100.000 fr. in zijne uitstalling. Er bestaat verzekering. Van de tentoongestelde voorwerpen van M. Herman werden er geene gered en er is geeno verzekering. In de vergadering welke do bond der juweliers Woensdag namiddag hieldwerd meegedeeld dat de maatschappij van bet Palais des Glacés, kosteloos hare zalen ten dienste der juweliers stelde, waarop de juweliers besloten hebben hu ine uit stallingen herin te richten. De andere Gentscho tentoonstcllers heb ben ook veel schade. M. Wiskrman die meubelen tentoon stelde heeft voor 80,000 frank schade. Al de andere tentoonstcllers hebben niets terug. M. Siffer d. d. burgemeester hoeft aan liet comitoit laten weten dat liet Gentsche paviljoen, in de tentoonstelling opgetrok ken, ter beschikking van liet comiteit gesteld wordt, ten einde de getroffene ten* toonstellers, die nog zullen lierberginnen eene plaats te verleencn, zonder een cen tiem plaatsgeld. Te midden der puincn van den stand des heeren Bourdon, heeft men den staf van Mgr Stillemans teruggevonden, een go- schenk der stad St. Nikolaas, van groote waarde cn die aan den lieer Bourdon in bruikleen was toevertrouwd. De brandkas van liet uitvoerend comiteit werd teruggevonden te midden van het puin en geopend. Do inhoud zijnde 140,000 frank was ongedeerd. Dinsdag nanoen werd dc brandkas van het poslbureel der tentoonstelling geopend, Men stelde vast, dat al wat er zicli in be vond ongedeerd was. Daarna werd overgegaan tot den inven taris van geld en papier. De Gazette zegt, dat de Brussolsche agenten van Lloyd naar Londen geseind hebben, dat waarschijnlijk totaal der bij den brand op de tentoonstelling geleden verliezen 50 miljoen bedraagt. Het comiteit van Brussel-Kermis beeft gisteren namiddag eeno vergadering ge houden. Het heeft aangezien van do aange boden hulp van artisten, om liet stadje ko steloos te versieren, daar er spoed en een heid van werking noodig zijn, om binnen een paar weken gereed te zijn. Een ondernemer beeft liet op zich gono- men mot 300 werk- cn ambachtslieden liet stadje binnen veertien dagen liorop te bou wen. Zijn aanbod is aanvaard geworden. Do leden van de collectiviteit der Ant- werpsehn diamanthandelaaren cn van die dor juweelfabrikanten van Brussel hielden Woensdag eeno vergadering in dc Feest zaal. Zy besloten hunne tentoonstelling erop le bouwenondanks de door hen geledon verliezen en do kosten der nieuwe inrich- ting. De tentoonstelling zal in begin van Sep tember terug klaar zyn. in de schitterende omlijsting van het paviljoen der spiegelfa- brieken van Val St-Lambcrt, in do tuinen van Brussel. Minister Hubert, is persoonlijk do dia manthandelaren en juweliers met dit besluit komen geluk wenschen. Die heeren zijn dan met do agenten der verzekeraars ter plaats gegaan waar hunne tentoonstelling stond en daar werd een der brandkassen geopend men kon vast stellen dat er geene grootte schade was aangericht. I)e reductie van liet stadhuis van Brussel met duizende steentjes bezet, was bijna niet beschadigd. Daar de brandkas met de diamantsteenen in den kelder is gezakt cn men eerst een muur moet uitbreken, zal men slechts Vry- dag kunnen zien of hier schade is aange richt, maar men geloofd van neen. De brandkas bevat voor J5 miljoen waarde. Verscheidene schilderijen van waarde, toehoorendo aan hertog d'Ursel, en prach tige oude tapijtwerken, geleend door den hertog van Arenberg, en geplaats in do Belgische afdeeling,,zijn vernield gewor den. AALST. Hot 4® lanciore van Gent is Dinsdag morgend om .11 1/2 uro met mu ziek aan 't hoofd alhier aangekomen. '.s Avonds hebben zij een koncert op do Groote Markt gegeven.Woensdag morgend om 7 uro zijn zij vertrokken om deel te nemen aan de manmuvres tusschen Aalst cn Assche. Te Aalsl.E-kleïne oor* znken. Groote gevolt'en. Ken sprankel vuur steekt oenen grooten brand uan zoo ook bereidt eene ver waarloosde rugpijn, langzamerhand den dood. Den 20 Januari 1904, zegde ons M« Walgraof, Ledebaan, te Aalst. Sinds zes jaar was ik zeer ongelukkig want de vrceselijke nierpynen lieten my geenen oogenblik met rust. Ik bad overvloedige zweetingen, nachtmerriën onderbraken mijnen slaap. Reeds van 's morgends was ik afgemat en vermoeid soms had ik zul ke lievige bedwelmingen dat ik niets meer rondom mij zag en ik was verplicht eenen steun te zoeken om niet te vallen. Ik had moeite om zelfs het kleinste werk te doen. Ik vond geene beternis, totdat ik do Foster Pillen nam (verkocht in <le apotheek Do Valkeneer te Aalst). Vanaf do eerste dagen deed zieli eene groote verandering voor, de pijnen verminderden stillekons aan alsook dc kwalen en na drie weken ver pleging votlde ik niets meer. Den 14 April 1910, voegde Me Wal- graaf, er bij Ik ben, zeer gezond en werk zonder moeito sinds de Foster Pillen mij van al mijn lijden vei losten. Wanneer do nieren niet goed werken zijn de gevaarlijkste inwikkelingen langs het hart to vreezen. Men moot zich dus op tijd verzorgen. De Foster Pillen zuiveren en versterken de nierwccfsels en met do watertoestellen tu herstellen doen zij al de oorzaken der vergiftiging en verzwakking uit 't gestel verdwijnen. In allo apotheken in 't algemeen (Eischt de handteekening James Foster 3,50 fr. do doos, 19 fr. dc zes of vracht vrij tegen mandaat Engelsche Apotheek v.m Cli. I'elacro, 61, Coudenbergstraat, Brussel. (2). ni'.'inil im «le Tentoon- stelling'. Een welgelukte reeks aan- zichtkaarten (10 stuks) zijn te bekomen, ten bureele dezes, aan fr. 0,00, franco per post fr. 0,70 Woonsdag namiddag, rond 3 ure, bad vrouw Meikenbeek, Brilstraat, tc Lede, vergeten haren lessenaar op slot te doen haar zesjarig zoontje, Alfons, snuffelde eens in de lessenaar cn nam or een geladen re volver uit. Een schot ging af en do kleino kreeg oen kogel in do bil. Do g<.necsheer De Smet. dadelijk ontboden, heeft den kogel uitgehaald. Donderdag morgend was do toestand van liet kind voldoondo. MEIRE. Dinsdag namiddag, rond 4 ure, waren er vijf jongolingen van Erpe, die van Frankrijk kwamen, in dronken toestand in de herberg van Valerie Van do Steene, op het Dorp, waar zy ruzie kregen tegen jongens van Meire. Een gevecht ontstond, waarop de messen werden getrokken, er werd inet pintglazen geworpen al liet herberggerief werd ver brijzeld en do ruiten uitgeworpen, de hor- bergiester kwam cr tusschen en kreeg oenen messteek in den aim, zekere Edm. Van den Brcmpt en J.-B, Schollaert, van Erpe, hadden verscheidene messteken en kwctsuion bekomen, op hoofd, armen en beenen en hadden geneeskundige hulp noodig. Tombola der Tentoonstelling van Brussel. Groot lot: 200.000fr. Prijs van 'tbiljet lfr. DENDERHAUTEM. Maandag morgend, rond 5 uro, is de voornaamste boerderij van het gehucht Dries ten gronde afgebrand. Woning, schuren, stal len en al wat zy bevatten is do prooi der vlammen geworden. I)o schade die ver scheidene duizenden franken beloopt, is door verzekering gedekt. (icrttonnn die in 't bloed lydcn (zweren, roodheden, huiduitslag, eczema, jeukingen) zullen vlug genezen zijn indien zy de slijmverdrijvendo Pil Walthery nemen. 1 fr. de doos. CHERSKAMP. Zaterdag nacht, rond 11 1/2 ure, bemerkte de blokwachter Bauwens dat de soinlantaarnen waren nit- gedoofd tusschen Lede en Cherskamp op de drukke lijn Brussel-Gent Oostende. Bauwens liep er onmiddelijk heen om de lantaarnen opnieuw aan te steken. Toen hij terug in zijne kabicn kwam, stelde hij vast dat er dieven binnengedron gen waren, dat zij het tafolslot hadden doen springen en liet geld, omtrent 13 fr. ontvangst van de verkochte reiskaarten van den dag, eruit hadden gestolen. De dieven moeten in hun werk gestoord geworden zyn, wantzy hadden het pasgeld niet medegenomendit werd onaangeroerd in de lade teruggevonden. Hebben de dieven eerst do lantaarn gaan uitdooven, om hunnen slag te slaan Men hoopt op liet spoor der daders te zijn. Indien gij een schoone keus wilt hebben van Wolle en Tijk voor Matrassen, Hupclingen, Linoleum, Toilo cirée cn al kenoodigheden wat den tapissiersstiol be treft, gaat zien bij Karei Van de Putte en ZusterKorte Zoutstraat29, Aalst. Dynsdag, terwyl de landbouwer Aehiel Van do Vyvere, wijk kwenonbosch, te Meirelbeko, bezig was met zijnen oogst in to halen, zond hij zijn driejarig zoontje naar huis om zijne vost te balen. Do moedor gaf bet kind de vest, en het knaapje vertrok. Na eenigo minuten werd do vader bet wachten op zijn zoontjo moe de en ging zien. Vader cn moeder werden ongerust over liet verdw ijnen zij gingen zoeken, on vonden eindelijk do vest op den mesthoop liggen. Plotseling zagen zij het knaapje in don mestput liggen, liet gaf nog teckcns van loven, doch bezweek weldra ondanks do besto zorgen van Dr. Cnllaert. M. Do Koukoleire, adjunkt-policie- commissaris van St-Amandsberg, had ver nomen dat zekere Gustaaf Rasschaert in het gemeentegevang van Gent was opge sloten uit hoofde van diefstal van een rywiel. M. De Keukeleire is bij den gevangene gegaan cn na een langdurig onderhoord heeft de schelm bekend. Vergezeld van M. Moraal, adjunkt-com- missaris dor Ossenstraaf, is M. De Keuke leire de medeplichtigen gaan opzoeken. Zy werden 's nachts aangehouden. Ze zijn vier in getal. De kapitein der bende is Fonske de Wagcmaker van de Dampoort. Men heeft in eene herberg der Wolk-straat ontvreem de papegaaien gevonden. Sedert geruimen tijd werd er in Gont en omliggende veel gestolen. Het onderzoek wordt naarstig voortgezot. Men weet dat het mannenkoor der Melomanen van Gont naar MoutluQon toog en bet gemengd koor A Capella naar Reims, om aldaar meê te dingen in inter nationale zangwedstryden. Beidon hebben zich uitstekend onderscheidon en al de eerste prijzen weggehaald. Dijnsdag namiddag hebben te Gent, boeren August de Breyno en Th. Lief mans, vergezeld van den baron, van Eyll, een prachtige luchtreis gedaan met den ballon l'Espace. Juist om 3,20 steeg den ballon tamelijk snel in do hoogte cn dreef spoedig af in de richting van dc Dampoort. De ballon bereikte eene hoogte van 1500 meters en dreef over Lokeren en St Niko laas. De reizigers dachten naar Ant werpen tc gaan, als een wind in lagere luchtstre ken hen dwong do slcepkoord uit to wor pen. Rond 6 3/4 ure daalden de reizigers in uitskendo voorwaarden te Ruisbroek, gehucht Eikevliet, na den Huppel te zijn overgedreven. FI\A\CIEniBIL 19, Kruidtuinlaan, Brussel, verschijnt eiken Zaterdag, in 20 bladzijden, groot formaat, kost slechts fr. 2.50 per jaar, geeft om standige studiën over waarden aan 't orde van den dag, over economische gebeurte nissen, de ontleeding en de beoordeeling van bilans, een beursoverzielit en de offici- rële koerslijst van Antwerpen en Brussel, kostelooze financieëlo inlichtingen on raad gevingen. Op aanvraag wordt het Finan- ciënblad gedurende eene maand Jcosteloos toegezonden. Een schrikkelijk ongeluk gebeurde te Vorst, bij Brussel. Eono vrouw die met haar kind ovor do spoorbaan moest, had het voorbyryden van eenen goederentrein afgowacht. Toen de laatste wagon voorbij was, wilde zy voort, doch eon exprestrein, dien zij niet gezien hadden, en van de andore richting kwam, sneod liet kind door en wierp de moeder tegen de hellingen dei- baan. Zij was niet dood. In hot gasthuis waar de ongelukkige naartoe gedragen werd, bracht zy een levenloos kind ter wereld. Te Sint-Jans-Molenbeek, viel een kleine jongen in eenen beirput, terwyl hy de werklieden wilde helpen dien tc ruimen. Do eemer ontsnapte zijn hand en door dien te willen grijpen, viel hij zelf in dc diepte. Een werkman die hem wildo redden, werd bevangen door dc opstijgende gassen en hij viel eveneens in don put. Er snelde hulp too er. geburen poogden hen beiden te red den, doch haalden slechts twee lyken op. Eene dievegge. Men spreekt te Leuven veel over eene ryke dame der stad, X... genaamd, dio sedert eenigen tyd te Brussel in groote magazijnen altorliande voorwerpen buit maakte, en die nu Dinsdag te Brussel zou aangehouden zijn op hot oogenblik dat zij in liet huis Ilirsch een pluimen boa van groote waarde stool. Wij weten niet in hoever dit nieuws waar is. Moord te Ing-elmunster. Zon dag nacht om 1 1/2 uur werd de veldwach ter Kotels verwittigd dat er op de wijk Hoogte, dichtbij de,herborg Het Appelke, langs den Grintweg een man bewusteloos in eenen plas bloed gevonden was. Die personen meenden in dien man Aug. Schockelee, 50 jaar, herbergier, gehuwd en vader van vijf kinderen, herkend to hebben. Spoedig begaf do veldwachter zich ter plaats, en herkende inderdaad in don ge kwetsten persoon den herbergier Schoc- koleo. Hij liet den man naar huis brengen en in afwachting dat priester en geneesheer komen zouden, begon de veldwachter een onderzoek, waaruit weldra bleek dat de dader niemand anders kon zijn dan Alfons Baekelandt, jonkman, 24 jaar, van de zelfde wyk. De gekwetste had geene vijanden, alleen Baekelandt had in den namiddag dreige menten uitgesproken in eene herberg tegen Schockelee. Schockelee verloor voel bloed uit ver- scheideno wonden; weldra kwam do eerw. beer pastoor en Dr De Gezello bij den gekwetste. De geneesheer stelde vast dat Schocke lee door zeg messteken getroffen was drie in den buik, waarvan een de maag door boord bad een in de borst, welke de Ion gen gekwest had en twee andere minder govaarlyke messteken. Do geneesheer geholpen door den veld wachter, verzorgde den gekwetste zoo goed mogelijk, waarna de veldwachter zijn on derzoek voortzette. Geholpen door den nachtwaker Emiel Delbaere ging men op zoek naar Baekelandt, don vermoedelijkcn dader, doch vond hem niet thuis. Maandag morgend trof men hom aan op een roggo- stoppelveld, men hield hem aan, en sloot hem in het gemeentegevang op. In zijnen zak werd een dolkmes met bloed be smeurd, gevonden en aangeslagen. Ondanks de beste verzorging verslechtte den toestand van Schockelee van uur tot uur, en liet slachtoffer overleed Maandag namiddag omstreeks 3 1/2 uur. De veldwachter Ketels had ook het par ket van Kortryk verwittigd dat Maandag namiddag ter plaats kwam. Verscheidene getuigen, alsook Baekelandt, werden on derhoord. De aangehoudeno deed volledige beken tenissen, docli zegde tot zijne verontschul diging dat hij den moord geploegd had, omdat hij meende dat Schockelee, acht dagen geleden tijdens een ketelmuziek in de buurt zijne moeder beleedigd had. Na liet verhoor ter plaats cn na do bekentenissen van den dailér, werd Backo landt naar de gevangenis van Kortryk overgebracht. Toen de stoomtram van Sicliom naar Thurnhout Dinsdag nabij liet gehucht - De Haock voortstoomdo stapto aldaar de ouderling Theodoor Peeters, 85 jaar oud, naast de baan. Daar deze man hardhoorig is. had hij den naderenden tram niet ge hoord, ondanks het gefluit dat de machi nist Eidens liet hooren. Toen de stoomtram nog enkele meters verwijderd was stapto Peeters dwars over do baan. Een ongeluk was onvermijdelijk. De ouderling was hiervan onbewust, doch do machinist Desiré Eidens het gevaar ziende en niets dan zijnen moed raadplegend, sprong van zyn machien op don ouderling on rukte hem van de baan weg, met liet gevolg dat beiden naast de baan ten gronde rolden, terwyl do locomotief voorby reed. De ouderling w.is gered. Wy denken dat zulke moedige daad niet onbeloond kan bly ven, terneer dat dc machi nist Eidens die reeds 25 jaar dienst heeft, reeds verscheidene malen mot doodsgevaar menachenlevens redde. Over een tiental dagon word toMoenen oen elfjarig meisje door vier jongo lieden aangerand en mishandeld. Het kind had niets aan zijne ouders gezegd maar do zaak aan een paar vriendinnekens verteld. Dezen hadd ;n liet voortverteld cn zoo brachten het de geburen uit. Een geneesheer bevond den toestand den toestand van het meisje ge vaarlijk. Do vier aanranders werden aan gehouden doch eon hunner werd spoedig losgelaten. Dinsdag namiddag, tusschen 3 en 4 u. is een grooto brand uitgeborsten bij Cyriel Glorieux, paardenkoopman tc Velsique, in do oude herberg Do Patrijs alsmede het andere deel bewoond door Theopliiol Reyns, wover. Bij beiden is alles do prooi der vlammen geworden woinig is kunnen gered worden vermits do bewoners op het veld waren. Dc oorzaak is onbekend, ge- lukkiglijk is alles door verzekering gedekt. De gebouwen dehooron toe aan de weduwe De Witte van Velsique. Een ongeval heeft Dinsdag avond plaats gehad hij de statie van Marke, tus schen Kortrijk cn Moeskroon, bij het voor byryden van eenen koopwarentrein. Een wagon ontriggelde en viel dwars over do riggels waardoor de baan verspord word oen reizigerstrein van Brussel kon niet doorrijden. Do reizigers moesten ovorstappen, doch toon zij te Moeskroon aankwamen, waren de treinen waarmede zy naar Frankrijk moesten, reeds vertrokken. Woensdag morgend om 1 1,2 ure, werd tc Tourkonje een byzondere trein gevormd, die de reizigers naai Roubaix en verderop bracht. De treinen welke Dinsdag avond uit Kortryk vertrokken, zijn maar Woonsdag morgend om 2 on om 5 ure te Gent aange komen. De maandelyksche paarden- en vee markt te Binohe, welke Dynsdag plaats gehad heeft, is wel gelukt. Een duizendtal paarden werden te koop gesteld. Talrijke Duische kooplieden waren aanwezig het meestendcel der beste paarden werden in goede voorwaarden verkocht. De veemarkt was niet al te best voorzien. Het droevig weder van do Juli is de eenigo oorzaak, daar de hoop op eenen goeden oogst ver nield werd. De kooplieden wachten bete ren tyd af om op den aankoop van vee to speculeeren. De viggens van vier tot vijf weken wer den gemiddeld aan 25 fr. verkocht en de speenvarkens 38 fr. Dinamietaanslag te Falaen. De jachtwachter Tumsonnette is in vrijheid gesteld. Het onderzoek heeft bevonden dat hij onschuldig was. Op zijn hoogst zal hy vervolgd worden voor bedreiging tegen M. Boël. Voor het overige heeft Arthur Galby bekentenissen gedaan. Hij verklaart het ontploffingsmiddel naby den automobiel van M. Boël geplaatst te hebben en zegt dat zyn oom üevigne de andere kardoes go- plaatst heeft De andere ontkent. Brand in eene kerk. Uit Narbonne wordt gemeld Een hevige brand is Woensdag avond te 9 uro ontstaan in de hoofdkerk St Just achter het hoog altaar, een kunstwerk van do XVI® eeuw, boven de graven der aartsbisschoppen van Narbonne. Het vuur heeft bot orgel ver nield en marmeren kolommen bedorven. De vlammen bereikten hot gewelf, dat 40 meters hoog is. Zij smolten het lood der geschilderde ramen, kunstwerken van dt XIV® en XV® eeuwen. Ook de pijpen van het grooto orgel zijn gesmolten. Met moeite kon men ten slotte den brand bemeesteren, Misdaad in het Grünewald Naar uit Berlijn geméld wordt heeft men niet ver van de Tcufelsseo in liet Griine- wald een vijf- tot zesjarige knaap vergif tigd gevonden. Naast hem lag eene ledige flcseli lysol. Men verdenkt dringend van den moord een omtrent 35jarige onbekende die bij het naderen van voetgangers de vlucht nam. Volgens een later bericht is or reeds licht in deze zaak. Woensdag avond, ten 8 uren, kwam do 32jarigo schrijn werker Schmalle, van Weissensee, op liet policieburecl, en deelde mèo dat hy zijn vijfjarige zoon in liet Grünewald met lysol vergiftigd had. Ook hij was voornemens zich het loven te bene men, omdat hy aan eene maagziekte lijdt. Toen mijn zoon om drinken vroeg, gaf ik hem de flosch lysol, vertelde hy. Toen kwamen er menschen cn nam ik de vlucht. Hij had ook nog een strik gekocht om zich te verhangen, maar had daar ten slotte toch van afgezien. De postiljon Roland van Forbach heeft Woensdag voormiddag op do reis van For bach naar Klein Rosseln uit den postwagen twee waarden, met 80,000 mark gereed geld ontvreemd. Roland moet de afdeeling waarden in den postwagen mot een val- schen sleutel geopend en om liet vermoeden van zich af te keeren den bodem van dio afdeeling vernield hebben, om te doen ge- looven dat de waarden onderweg verloren waren Roland had zijn buit in eenen korf ver pakt, dezen aan een valsch adres, liggende post, naar Neunkirchen gericht en het pak ket aan eenen verzender van Klein Rosseln tot dringende verzending toevertrouwd. Deze kreeg echter vermoedens toen hy het aanstonds ingestelde onderzoek hoorde en verwittigde do policie. Al het geld werd in den korf gevonden en de dader werd aan gehouden. Eono geheimzinnige misdaad is ge pleegd to Neuronberg. Eene dame, afgestapt in het hotel van den a Witten Leeuw werd in den nacht onppasselyk. Men belde vruchteloos om de meid van dienst. Het personeel vond m eindelijk dood, verworgd, in de kamer van een reiziger, die aanstonds na het alarm was verdwenen, onder voorwendsel een geneesheer te halen. Het slachtoffer Betty Dreschor, was 30 jaar oud. De moordenaar was ingeschreven in het reizigersboek,'on der den naam van Henri Dick, koopman te Würtzburg. Dick was geen onbekende in den Witten Leeuw waar hij in den laatsten tyd dikwijls is gowoest, maar men beeft reden om te geloovon dat hij een val- schen naam heeft opgegeven. Het gerecht, dat een ondorzoek heeft ge opend, denkt dat men hier met een zorg vuldig voorbereiden moord te doen heeft. In de kamer van Dick heeft men een groot ledig koffer gevonden, waar men wel een menschenlyk had kunnen in bergen. Dt kamermeid vermoord zijnde, kon Dick hei lijk in liet koffor sluiten, met de sleutel» van liet slachtoffer, het hotel berooven en vóór het daglicht verdwijnen. Men zou toen eerst naar de verdwenen meid hebben ge zocht en aldus had de moordenaar tijd ore weg te komen. Deze veronderstelling, dooi de aanwezigheid van het koffer zeer waar schijnlijk, zou de verdwijning van Dick bjj 't eerste gerucht zeer goed verklaren. fl( had toen geen tijd meer om liet lijk van d' meid, die gezocht werd te verbergen. Er zyn aanstonds opzoekingen naar de: moordenaar begonnen. Wij kunnon niet genoeg onze lezers dit aangetast zijn van hoest, valling, bronchiet, influenza, keelpijn, hoeschhoid, asthma cl kinkhoest, de Borstsiroop van DkpratiwI aanbovelen. De geneeskunde bezit niet eens remedie die zoo rap en zoo volkomen™ geneest. Het is een serieus produkt <üi zich niet steunt op ingebeelde portretten uitgekochte certificaten, maar hot genstfj altyd. Prijs 2 franken de groote flesch. Te bel komen by Od. Depratere die overal ver zendt tegen postbon van 2,00 fr. (50 cm tiemen moor voor port), alsook to Aalst b; de apothekers De Valkeneor on C&llebaut,

De Denderbode | 1910 | | pagina 2